BAKKER - GROENEPLAATS Gedipl Horlosir r°"tkie" Moerbeek goed boek Gereed schappen Het meisje met het leeuwenjong sloeg in Algemeen Ziekenfonds Texel Herenmode Heren Solex laarzen Morris bestelwagen Openlijk dank T exels BioscoopTheater Telefoon 27 Tarzan, de aapmens High Sociëty M antje's Schoenhandel Dames Vachtlaarzen Mantje's Schoenhandel Louwes Automobielbedrijven nieuwste dames g Redacules, tassend en weekendtassen -R -R -R -R -R -R 4 4 M 4 4 4 DIRK WITTE Cz PH/L/SHAVE STAM ELECTR0HUIS BAKKER Boekhandel Fa W. C. Reij De grootste en mooiste na-oorlogse tollectie HORLOGES brengen we U dit jaar ter gelegenheid van Sint Nicolaas. Junghans anker horloges. Het wereld beroemde merk voor dames voor heren v.a. ƒ45,50 v.a. ƒ36,50 Verras Uw vrouw dit jaar eens met zo'n leuk SCHOORSTEENKLOKJE. Wij hebben ze reeds v.a. 29,75. Ook in wekkers, wekkerklokjes, kook- wekkers, keukenklokken etc. vindt U als steeds een grote keuze. Goud of Zilver voor een goed geschenk Gouden damesringen met echte steen leeds voor 19,75 Practische geschenken in Gero-Zilvium en Gero-Zilmeta. Ook voor barometers brilétuis loupen leesglazen prismakijkers Deelnemer T.V.-actie De voetbalvereniging ,,De Zwaluw" bracht vrijdag en zaterdag jl. voor haar j donateurs en leden het toneelspel „Het meisje met het leeuwenjong" in Loods- mans Welvaren" voor het voetlicht. Daar het toneelstuk (dat in onze directe om geving kon plaats hebben) in zeer korte tijd met nog wel twee debutanten was ingestudeerd, moeten wij volmondig er kennen, dat de spelers er voor de volle 100°/o in zijn geslaagd de tot de laatste plaats bezette zaal mee te doen leven in het gebeuren m de boerderij van Groot vader (IJ. Kikkert) met zijn huishoudster Maaike (mevr. J. Beumkes-de Radder) en zijn zoon Marinus Borkel (Piet Zijm Hz). Ook de dochter van Marinus Borkel Tietske Borkel (mej Annie Bakker, Amalia, P.H. Polder) en mej. Nel Drijver (als Mary van Lanschoten) waren twee lieve verschijningen die hun rollen uiterst beschaafd speelden. De schatrijke weduwe, Tina Landman (mevr. Willy Kikkert-Duinker) was in haar spel een schatrijke weduwe. Haar zoon Arend Landman (Hein Tjepkema) was zeer rol vast. Maar laten wij eerlijk zijn Hein. als je zoveel van elkander houdt, dan is 't toch zeer moeilijk je innerlijke roerse len op een meter afstand aan je meisje kenbaar te maken. Ik bedoel maar, het ligt hem met alleen in het leren van je rol, maar het beleven daarvan, dus als verliefde jongeman je zo geven, zoals je dat b.v. in je dagelijkse omgang met meisjes zou doen. Enfin Hein, volgende keer nog beter Mevrouw Beumkes, die een zeer druk bezette avond had, alleen al omdat de aankleding en het grimeren onder haar leiding gebeurde, maar ook haar rol als Maaike, de meid, uitstekend aanvoelde, verdient alle lof. Ook Hannes een verlopen landarbeider, gespeeld door .Ferry Zwanenburg kwam uitstekend uit de doeken. Want een dronken man spe len lijkt zo gemakkelijk, maar het is juist heel moeilijk om dit niet te overdrijven. Ferry wist het juist aan te voelen en be heerste zijn rol volkomen. Dr. Hein Stark gespeeld door Frans Bakker (ook debu tant) had ook zijn rol goed uit het hoofd geleerd, maar mist ook nog de toneel routine. En dan lest best de rol van Dries, de Postbode, gespeeld door M. de Hoog, was prima en deed het publiek menig maal in een orkaan van lach uit barsten Het zijn menigmaal gevaarlijke rollen, omdat men vaak geneigd is te vervallen van komische rol in dat van paljasserij en daar moet men met deze rollen heel erg mee oppassen. En laten wij vooral niet vergeten die persoon in het hokje voor het toneel, mevr. P. Zijm-Nooij, die dit deze keer voor het eerst deed en na afloop een zeer verdiend open doekje kreeg. Ook de fam. Bakker, opvolgster van Oome Dirk en Tante Lies, kreeg een welverdiend compliment voor het vele voorbereidende werk. De balmuziek werd de eerste avond gegeven door jongelui van Den Hoorn en dat doet altijd goed en dat is ook echt Den Hoorn om je belangeloos beschik baar te stellen als het voor het dorp gaat en ook de balmuziek de tweede avond werd uitstekend en onvermoeid verzorgd door de Band van de heer Van der Wulp. Gaarne zouden wij zien, dat de sport nog deze winter wederom zou komen met een toneelstuk en dan met hetzelfde ge zelschap, wat ook weer het spelpeil zeer zou verbeteren. Onder voorzitterschap van de heer H. I Schalkwijk die aan het slot van de vergadering moest uitbreken en wiens zetel toen door de heer J. Bakker van Oosterend werd ingenomen hield het algemeen ziekenfonds „Texel" woens- dagavond in „De Lindeboom-Texel" zijn jaarvergadering. De voorzitter kon he- laas geen dames begroeten en men had, 1 gezien het schrijven in ons blad van za terdag jl. nog zo gehoopt op de aanwe zigheid van vele moeders, waar na de j vergadering een causerie zou worden ge houden over de schooltandverzorging of liever de tandverzorging bij de jeugd in het algemeen. ,,De agenda wordt vlug afgewerkt" zo werd nog geschreven, doch het was al tien voor elf eer de schooltandverzorgingsspeech kon worden afgestoken. In dat licht gezien was het maar gelukkig, dat er helemaal geen da- j mes aanwezig waren! Misschien had het bestuur ook niet op hen gerekend, want ieder tafeltje was rijkelijk van rook artikelen voorzien. Bij een goed bezette vergadering in een niet al te grote ruim te ontstaat dan allengs een blauwe nevel, te zwak om er paling in te roken, maar toch nog weer te krachtig om er een I speciaal damescoupeetje mee te begena- digen. Dat de agenda zo verschrikkelijk veel tijd in beslag nam en de bijeenkomst allengs het beeld van een moegestreden Grote Vijf mét recht van veto gaf zal niemand verwonderen, als wij U ver tellen, dat er 64 plus drie personen ge kozen moesten worden. 64 personen als verzekerden-vertegenwoordigers en, waar mogelijk, hun plaatsvervangers en drie bestuursleden. Met de verkiezing van een en ander ging uiteraard veel tijd verloren en om tien over tien waren pas die verkiezingen aan kant. De heren P. Zoetelief (26 stemmen), De Cocksdorp; W. Wassenaar (25), Den Burg, en K. Beumkes (24), 't Horntje, werden her kozen, resp. voor De Cocksdorp, Den Burg en De Waal en Oudeschild en de Prins. De administrateur, de heer G. Michels, lichtte de begroting voor de vrijwillig verzekerden voor 1958 op duidelijke wij ze toe Deze begroting resulteert in een bedrag van 55,per verzekerde. Op 16 november j.l. telde de vereniging 3788 vrijwillig verzekerden, van wie 2289 be- talenden. Per week bedroeg hun bijdra ge over 1957 1,75, terwijl de contributie voor dat jaar op 1,80 was vastgesteld. Het voorstel om hierin geen wijziging te brengen, werd dan ook zonder enig bezwaar aanvaard. De heer Michels verklaarde, dat er dit jaar reeds 660 personen voor opname in een ziekenhuis waren ingeschreven, terwijl men vorig jaar op een totaal van 590 kwam. De stijging is toe te schrijven aan het feit, dat vorig jaar wegens het polio-gevaar geen behandeling aan de amandelen plaats vond. De heer J. de Wit, Amsterdam, sprak hierna over het werk van de Ned. Ver. voor sociale tandheelkunde en van de Ned. Ver. voor mond- en tandverzorging „Het Ivoren Kruis" de andere eiland- genoot, die dezelfde naam droeg, was aan de andere zijde van de coulissen ge confronteerd met de ivoren ballen van 't biljartspel, wat toch wel een aardig toe val was. De ene vereniging zorgt voor de toe passing van de tandverzorging in de practijk, terwijl laatst-genoemde zich met de propaganda ervan bezig houdt en dat dit laatste zelfs in onze moderne tijd van skin-up, douche en zwembadplannen nog hard nodig is, bewees het rijk ge- illustreerde verhaal, dat de heer De Wit deed. Er zijn vandaag de dag nog men sen, die hun gebit totaal verwaarlozen. Onlangs kwamen wij zelf b.v. in contact J met een jongeman, die juist van tafel i was gekomen en op onze vraag, waarom hij zijn tanden niet poetste, antwoordde: „Dan raak ik de lekkere i(na-)smaak van m'n eten kwijt". Vermakelijk, maar jam mer tegelijk, want zo'n gebit zal gauwer door de tandwolf worden aangetast dan een gebit, dat tweemaal en minstens éénmaal per dag door de borstel wordt geraakt. Ook sprak de heer De Wit over de nadelige invloed van te veel snoepen: suiker bevordert het optreden van tand bederf en de kinderen met een snoepje naar bed sturen is helemaal falikant, waar de speekselklieren dan nauwelijks meer functioneren. Ook hoorden wij, dat er gezinnen zijn, waar 3-4 kinderen met dezelfde tan denborstel werken. Heb je een borstel en is die goed dan blijft nog de vraag hoé hij gebruikt wordt. Kortom, er is voorlichting nodig en het is dus zaak, dat de ouders zelf in de allereerste plaats op de hoogte zijn. In samenwerking met de onderwijzers kan veel tot heil van het kind worden bereikt, want een gezond gebit geeft niet alleen cachet aan de glimlach, maar bevordert ook de juiste verwerking van ons voedsel, tot heil van ons lichaam. GESLAAGDE ADSPIRANTEN GYMUITVOERING IN OOSTEREND J Deze gymuitvoering mag voor Ooster end als zeer geslaagd beschouwd worden. I Voor een volle, zo niet overbezette zaal, j opende de heer Jb. Visman, als ere- I voorzitter deze avond met een excuus voor de afwezigheid van de voorzitter en de ongebruikelijke plaats waarop hij zich bevond; verwelkomende het bestuur van de voetballende S.V.O 'ers en wenste allen een plezierige avond. De familie Dijt had voor deze gelegen heid het toneel aan de andere zijde van de zaal opgesteld, waardoor meer ruimte maar ook een betere kijk op alle ver richtingen verkregen werd. De kleintjes van 5-6 jaar lieten zich niet afschrikken door de voor hen wel zeer grote brug en hun inspanning werd hartelijk beloond. De wedstrijd op de brug van 7-8 jaar was een evenement, waarmede de hele zaal meeleefde met een groot applaus toen aan het einde bleek, dat de kleinsten de MEESTER LAAN SPRAK VOOR ONTWIKKELING OOSTEREND Op uitnodiging van Ontwikkeling Oosterend hield de heer C. P. Laan een causerie over de reis naar Denemarken. Deze wel zeer attractieve reis naar De nemarken met 40 personen van allerlei leeftijd, bracht hier en daar natuurlijk komische situaties en ofschoon men deze reis op vrijdag de dertiende begon, was de heer Laan van mening, dat hem dit een volgende keer niet zou weerhouden om dit nogmaals te doen. Wat de pech betreft, och alle dingen zowel goed als kwaad, bestaan uit drieën, zodat er met drie maal pech te kampen was. Heel komisch beschreef de heer Laan de eer ste overnachting in Duitsland en de ont vangst aan de Deense -grens, waar men hongerig lijdelijk toe moest zien, dat er eerst een ander gezelschap aan de wel voorziene dis plaats nam. Maar na dit smartelijk wachten werd alles weer goed gemaakt en de Deense keuken alle eer aangedaan. En vervolgens de grote con sternatie als blijkt dat er één man ont breekt, enfin hier bracht één woord: ..Hotel" redding en kon men na dit in- groteren de baas waren. De lange mat werd door de jongens en meisjes zeer verdienstelijk gebruikt. Op de evenwichtsbalk werd door de meisjes van 9, 10 en 11 jaar en de grote ren tot 14 jaar goed gewerkt. De eerste vrije oefening van de meisjes bracht halverwege een stranding doordat een deelnemer in het vuur van de strijd de stekker uit het contact sloeg, zodat vol goede moed opnieuw moest worden be gonnen. Het kastspringen zowel van de jongens als van de meisjes vertoonde een vrij goede afwerking, ondanks de korte af stand waarop men werken moest. Voor de eerste pauze zongen twee cowboys, Tinie en Coby, een aardig liedje; later verplaatsten Piet en Frans ons naar de studenten om te laten zien wat deze lieden niet en wel konden ver staan. Na de laatste pauze bracht een vissers liedje door een troep meisjes opnieuw afwisseling en Piet en Kees lieten zien hoe men vis moest vangen, terwijl Frans de bewuste ouwe laars naar boven bracht. Het liedje „Klaar over" door een groepje meisjes gebracht met brigadier- tje Willy, was, misschien wel toevallig, na de 2-daagse actie van Veilig Verkeer wel heel toepasselijk. De vrije oefening bleek een waardig sluitstuk te zijn, maar dit waren dan ook de keurtroepen, zoals de heer Keizer opmerkte. Al met al een overdadig en zeer rijk programma met veel variatie, waarop ook de heren Van Veen, Keizer en Koorn met genoegen terug kunnen zien. Gezien de grote vorderingen is de uitvoering, a.s. zaterdag door de grote leden veelbe lovend. In zijn slotwoord propageerde de heer Visman de aanwerving van donateurs, want het financiële gedeelte blijft altijd een struikelblok vandaar ook de gebrui kelijke verloting. Nadat de prijzen w.o. de gebruikelijke taart als sluitstuk van het toneel verdwenen waren keerde een ieder huiswaarts, voor de kleintjes de hoogste tijd. De gymvereniging kan te rugzien op een geslaagde avond. termezzo al was het vrij laat de inwen- dige mens weer versterken. Nadat men enige dagen op Jutland had doorge bracht, werd de tocht voortgezet over Funen naar Kopenhagen op Seeland. De heer Laan bracht hulde aan de Denen vanwege hun unieke bruggen bouw en pontverbindingen, een pont met etages waar plm. 150 auto's mee vervoerd worden en welke met drie mi nuten door iedereen verlaten is. Evenzo de tweede pont, waarmede ook de trein vervoerd werd. Meester Laan vond dit iets geweldigs om te ervaren, dat men op de pont uit een bus stapt en dan voor de trein te staan Kopenhagen-Amster dam. Dit was beslist ook iets voor Texel en hij zag zich al voorzien van een re tourtje De Cocksdorp-Amsterdam. Op deze pont, met een zeer grote ac commodatie, heeft men van de Deense kost afscheid genomen op een manier die aan luilekkerland deed denken. Over Bremen terug naar ons Neder land, welke met een Hollandse welva rendheid begroet werd met biefstuk en echte Hollandse groente, die men in Denemarken moest ontberen. Op zo n reis, aldus de heer Laan, voel je ten volle de gemeenschap in levens wijze en verbroedering die een Europese gemeenschap in eenheid zo zeer nodig heeft. U als Oosterenders, vervolgde meester Laan, zie ik ook graag als een kleine Europese eenheid waardig passend in dit grote geheel van een Europese samenleving, waarin iedereen van welk land dan ook een volwaardige plaats zal innemen. Hierna vertoonde meester Laan een wel zeer toepasselijke film, welke de Europese gemeenschap duidelijk naar voren bracht. Tot slot de rondvraag, die wel weer enige hilariteit bracht, omdat men zeer nieuwsgierig bleek te zijn naar de ge dragingen van één speciale deelnemer van deze reis. Meester Laan klapte van zelfsprekend niet uit de school, maar wel werd nog even uit de doeken gedaan, welk een grote voorliefde de Denen aan de dag leggen in het neerzetten van standbeelden. Hiervoor zijn wij, Neder landers beslist te nuchter, hetgeen een toehoorder deed opmerken, dat dit met het geval was, want dat wordt hier ge daan met straatnamen, hetgeen de no dige hilariteit teweeg bracht. Voorzitter Visman bracht hierna mees ter Laan zijn oprechte dank voor deze wel zeer genoeglijke avond. Het moest de voorzitter van het hart, dat hij afscheid moest nemen van de heer P. Keijzer, die vanaf de oprichting, elf jaar geleden, een trouw lid en bezoe ker was en nu in Den Burg gaat wonen Wij zien je niet graag gaan Pieter, al dus de voorzitter, maar wij wensen je toch in je nieuwe huis een genoeglijke levensavond en het contact zullen wij beslist niet verliezen. TENTOONSTELLING IN NUTSKLEUTERSCHOOL Zaterdagmiddag van 2,30 tot 5 uur en 's avonds van 8 tot 9,30 uur zal in de Nutskleuterschool „De Woelige Hoek" een tentoonstelling worden gehouden van sinterklaasgeschenken, die door het personeel, bestuursleden en ouders ver vaardigd zijn. Parkstraat 8 Zondagmiddag 4 uur Johnny Weisnniller in TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zaterdag 8 uur Zondag 8 uur en maandag 8 uur presenteren wij de verrukkelijkste, vrolijk ste en vlotsle muzikale komedie, die u ooit heeft gezien Btng Crosby, Grace Kelly, Frank Sinatr', Celeste Holm, John Lund, Louis Armstrong Muziek Cole Porter in Voor het eerst samen de beroemdste nanten van het witte doek. Iedereen zal zeggen wat een film. In Technicolor TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Zwart en Bruin. Vacht, teddy en vriesvoering, de beste in Nooit zag Sint zo'n mooi serviesje, Het is van de Sfinx je ziet het maar zo En als je iets breekt daarom maar niet treuren Je past het weer aan ja, een nuttig cadeau W. GEUS Weverstraat 55 leder en suède, diverse modekleuren en warm gevoerd TE KOOP AANGEBODEN 650 kg met gereviseerde motor, onder garantie Badhuisstr. 35-37 Bierkade 19 Den Helder Tel. 2823 Alkmaar 19 Tel 6020 Een mooie sortering heeit 4- Gravenstraat 2 Tel. 224 Den Burg s Werelds BESTE EN. MEEST VERKOCHTE y ELECTR. SCHEER X APPARAAT A A een geweldige sortering portemon- 3$- nees vindt U bij *r aan St. Nicolaas, die alle door ons verkochte en nog te verkopen horloges GRATIS verzekerde tegen verlies, diefstal, vermissing Beleefd aanbevelend C. J. LEIJDEKKERS, Warmoesstraat 3 U kunt zich hiermede in de kortst mogelijke tijd perfect scheren Uw huid zal gladder en soepeler zijn dan ooit tevoren. 'N IDEAAL GESCHENK, f 39,75 Speciale aanbieding f9.75 en3xf 10- Geeft met Sinterklaas Ruime sortering vindt U in pa NAUTA, Weverstraat

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4