Ontwikkelen en afdrukken V PROOST 13.30 uur lopende koffiemaaltijd op Loodsmansduin voor genodigden van de „overkant". Texelse Courant 18 december 1957 Ik vermoeddat de commissie, Als U voelt wat ik bedoel. Het beslist wel goed bedoeld heeft. Maar ik kreeg een raar gevoel Toen ik las, dat straks de gasten, Let wel, van de „overkant 1 Door de duinen moeten lopen Met een kopje in hun hand. 'k Zie de dominees Van Boven, Wesseldijk en ook Van Rhijn Daar al aan hun broodje knagen Als een soort van duinkonijn. Brrr, ik mag er niet aan denken Met die regen, sneeuw en kou. Straks laten de predikanten Door die kou de boel blauw, blauw. En die maaltijd alsmaar lopen, Duintje op en duintje neer Samen met de koffieketel, Lieve mens wat wil je meer. 't Enig park op 't Gouden Bolt je Is herdoopt in Weezentuin. Straks zie ik het Loodsmansduïn nog Wel herdoopt in Loopmansduin. 'k Hoop maar, dat de „overkanters" Hiervan niet geschrokken zijn, Doch in groot tenue verschijnen Op dit mooie duinterrein. Heus, het zal wel goed bedoeld zijn, Zoals 'k in de aanhef zei. Maar het gaf toch stof m'n vrinden Voor een kleine rijm'larij. Huib de Rijmelaar. PAARD SLOEG OP HOL Een 6-jarig paard van de heer J. Keij- ser Dzn., Gasthuisstraat, Den Burg, sloeg donderdagmiddag op de Westerweg vlak bij Den Biyrg op hol. De voerman, de heer A. Barhorst, Wittekruislaan, Den Burg, zag geen kans het paard te bedwingen en raakte van de wagen. Hij viel op de weg en liep enige kwetsuren aan hoofd, been en hand op. Het paard rende door de Gasthuisstraat zonder zich aan het eenrichtingsverkeer te storen en vervol gens door de Weverstraat het Schilder- einde op. Voetgangers maakten zich snel uit de voeten. Op de Schilderweg gooide de snel- brommer Slaman, Oudeschild, er een schepje op, haalde het paard in en ging toen met de armen gestrekt op de weg staan. Het nerveuze ros vond het toen gelukkig tevens welletjes en de heer Slaman kon het dier grijpen. Het was aan het rechter voorbeen ge wond geraakt, zodat de heer H. de Boer, dierenarts, alhier, enige hechtingen moest aanbrengen. S.V. Texel Programma voor zondag: Texel-WGW; Hollandia T.-Limmen; JVC-BKC; Succes-RKAFCVZV-DTS; Vios-Helder. Texel 2 en ook de adsp. zijn vrij. Een uiterst belangrijke ontmoeting voor onze eerste elftallen. Beide ploegen zullen vechten om uit de buurt van de rode lantaarn te blijven. Aanpakken, hoor mannen! Zondag 29 dec. komt Vios. We wensen alle leden, jun. en adsp., alsmede onze gehele afd. Handbal en iedere sportliefhebbers prettige feest dagen toe; aan ons lid Hartman eer spoedig herstel. Texelse Boys-nieuws Boys 1 won zondag zijn uitwedstrijd tegen KSV met 5—2. Het tweede kon het in zijn thuiswedstrijd niet bolwerken en moest met 41 de eer aan ZAP 4 laten Het 3de elftal won met 2—0 avn Cocks- dorp 2. De adspiranten a wonnen ook hun wedstrijd, n.l. met 51 van Texel b. Zondag a.s.: Vesdo 1-Tex. Boys 1, ver trek 11 00 uur; Tex. Boys 3-De Koog 2, aanvang 12.00 uur; Tex. Boys 2-WGW 4, aanvang 1.45 uur. Terreindienst: Jn. Rijk, T. Reij, Th. Witte ZDH-nieuws Ons eerste gaat naar Callantsoog. Een zware opgave, want C. won zondag met 51 van koploper Con Zelo. Het gaat met ons elftal de laatste we ken niet best, want zondag werd met 41 verloren. De door ons geleden ne derlagen zijn klein en we hebben steeds pech, erger is dat er gemopperd wordt, en dat moet over zijn: er is er één die de leiding heeft en dat is de aanvoerder. Niemand verlaat zijn plaats, dan met toestemming. Er is nog niets verloren maar we moeten de eenheid in het elftal terug hebben en elkaar leren verdragen En dan zich allemaal voor de volle 100 procent geven. Na zondag nog één uit wedstrijd en dan alles thuis. Ons elftal is grondig gewijzigd. Succes! De adsp. hebben, na de nederlaag tegen Oosterend, wintervakantie. Wat de training betreft, daar wordt aan een goede oplossing gewerkt. S.V.C.-nieuws Zondag zijn alle elftallen vrij. Hedenavond vindt in de garage van de heer De Waard bij het vliegveld de jaarlijkse gymuitvoering plaats. Zowel ae kleinen als de groten zullen U hun kunnen tonen. Het is dan ook zeker de moeite waard een kijkje te nemen. Aan vang 8 uur precies. De bus voor de ouders en de belang stellenden rijdt om plm. twintig voor acht van De Cocksdorp via de achterweg naar Zuid-Eierland. OUDEJAARSRIT M.A.B.-CLUB TEXEL Zondag 29 december a.s. organiseert bovengenoemde club een Puzzel rit voor auto's, motoren en bromfietsen. Start is bij het Centraal Bureau, Waalderweg, Den Burg om half 2. Inschrijving vanaf 1 uur. Dit kunt u ook doen vanaf heden bij de heer C. Mets, Weverstraat 94, telefoon 188, waar U dan direct Uw kaart kunt krijgen. Het is aan te bevelen, dat U van tevoren een reglement koopt bij de heer Mets 25 ct, want de rit wordt gereden volgens dit reglement. Inschrijfkosten voor leden 1,75, waar bij een bon voor chocolade met appelbol, Voor niet-leden ƒ3,—. Extra bonnen kunt U krijgen 0,75. De prijzen bestaan uit haas, konijn en fazant. Het kan weer echt gezellig wor den deze laatste rit in 1957. K.L.M. KOMT NIET! Heb je het gehoord, de K.L.M. gaat binnenkort weer op Texel vliegen", aldus ertelde ons een bewoner van Ooster end. In een dagblad stond gisterochtend ook al een bericht, waaruit men die con clusie kon trekken, maar uit een gesprek, dat wij gistermiddag met de KLM-pers- dienst mochten hebben, bleek ons, dat er volstrekt geen plannen tot het instellen een luchtroute Schiphol-Texel- Borkum bestaan. Tijdens het donderdag gehouden wegencongres is weliswaar over de toekomst van de luchtvaart en de kans voor het binnenlandse lucht- vaartverkeer gesproken, maar daarbij werd voorgerekend, dat een dergelijke exploitatie (binnenland) meer dan vijf miljoen gulden verlies zou opleveren. Het ging hier dan ook over het resultaat van een studie in deze. Wij hebben ons afgevraagd of het Texelse vliegveld trouwens wel mee zou kunnen doen, of er geen betonnen start banen zouden moeten worden aange legd, indien zich de genoemde mogelijk heid toch nog eens zou voordoen. Van de zijde van de KLM antwoordde men, dat de luchtvaartmaatschappij dan speciale toestellen zou kunnen aankopen, waar oor de bestaande grasmat berekend zou zijn. POLITIE NAAR FRIESLAND De heer W. J. van der Meer, sinds 1954 wachtmeester bij de rijkspolitie, groep Texel, is naar Jutrijp, Friesland, overgeplaatst. Hij wordt opgevolgd door de heer Dijkstra, die zojuist zijn oplei ding aan de politieschool te Arnhem oltooid heeft. ABORTUSBESTRIJDING Voor een aandachtig gehoor heeft de heer D. Rempt, directeur van de Provin ciale Gezondheidsdienst een causerie ge houden over het Plan van de Abortus- bestrijding. De heer S. Lap Bzn., Den Hoorn, werd gekozen tot bestuurslid van de Ver. Texel tot bestrijding van t.b.c. onder het rundvee en andere veeziekten, terwijl de heer Jac. Roeper Johzn., als secretaris herkozen werd. Zie ook vol lend nummer „TEXELSE SPORTFOKKERS" Op de grote Nationale tentoonstelling, tevens provinciale van Noord-Holland, in het R.A.I.-gebouw, onder de naam Combinatie Amsterdam en Holland-show dongen ook dieren van enige Sportfok- kers mee. ;(Verslag successen volgt). DE HEER E. NOORDIJK ONDERSCHEIDEN MET GOUDEN ERE-PENNING DER GEMEENTE TEXEL De heer E. Noordijk, directeur van de vétérinair-hygiënische dienst van de gemeente Texel, is ter gelegenheid van zijn afscheid van deze dienst onder scheiden met de ere-penning in goud van de gemeente Texel. De heer Noordijk heeft deze onder scheiding dubbel en dwars verdiend, want van meet af aan heeft hij pogingen het werk gesteld om ons eiland vrij te maken van de gevaarlijke en schade lijke runder-t.b.c. In het jaar 1950 kon Texel als t.b.c.-vrij worden beschouwd en in 1951 werd onze markt het overeen komstige predikaat verleend. Dat was evens de kroon op het onvermoeide werk van de heer Noordijk, die actief bleef: hij hield onze veehouders onder het oog, dat men ondanks het bereikte re sultaat steeds waakzaam moest blijven dat er nog meerdere vijanden van onze veestapel dienden te worden aan gepakt: het abortus-bang werd terstond tot vijand nr. 2 geproclameerd en ook deze bestrijding werd doelmatig aange pakt, zodat de resultaten al spoedig merkbaar werden. Ter gelegenheid van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd de heer Noordijk op 30 april 1955 door H.H. de Koningin onder scheiden met de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Noordijk legde dat jaar zijn functie wel iswaar neer, doch hij zette zijn werk meteen weer voort en wel als directeur van genoemde instelling in tijdelijke dienst. Met ingang van 2 januari a.s. zal het werk door zijn opvolger, dierenarts S. Brandsma te Dronrijp, worden over genomen. Tijdens de aanvang van de vergade ring van de Texelse gemeenteraad deelde de voorzitter, burgemeester C. de Koning mede, dat de heer E. Noordijk eervol ontslag had aangevraagd als directeur van de vétérinair-hygiënische dienst, welke functie hij na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nog enige tijd heeft voortgezet. De voorzitter merk- le op, dat B. en W. de raad wilden voor stellen om de heer Noordijk de ere penning in goud van de gemeente Texel aan te bieden, niet alleen wegens diens verdienstelijk werk als directeur van de genoemde dienst, maar ook omdat de heer Noordijk zoveel ander belangrijk werk in het algemeen Texels belang heeft verricht. Zoals bekend werd de mogelijk heid tot toekenning van deze ere-penning ingesteld bij verordening van juni 1953, De heer Jak. Bruin werd in juli ter gele genheid van zijn afscheid als lid van de Raad met deze ere-penning in onderscheiden. Nadat de raad zowel aan het eervol -ua^ao; }o; ia:*s.iooA jaq uee sp2 Sejsjuo ning van de ere-penning zijn goedkeu ring had gehecht werd de heer en mevr Noordijk en hun zoon Jur uitgenodigd plaats te nemen op de in de .raadszaal staande zetels. Burgemeester De Koning zei, dat de heer Noordijk per 1 oktober 1956 eervol ontslag had aangevraagd, maar dat het diens wens was, zijn taak niet te laten varen voordat hij ervan overtuigd was, dat in de ontstane vacature was voorzien. Wij persoonlijk hadden deze over gangsperiode gaarne nog veel langer ge zien, maar er waren nu eenmaal be paalde redenen om Uw ambt thans neer te leggen. Daarom hebben wij zojuist voldaan aan Uw verzoek U met ingang van 1 januari a.s. eervol te ontslaan. Uw carrière, zo vervolgde de voor zitter, begon op Texel in het jaar 1922. F ln 1924 werd U benoemd tot keurings arts der gemeente Texel. Van het begin af heeft U zich met volle kracht gewor pen op de bestrijding van de runder-t.b.c. en wel in een periode, waarin de heden daagse moderne gedachtegang nog niet algemeen doorgevoerd was, terwijl de belanghebbenden ook veelal nog scep tisch tegenover Uw denkbeeld stonden, wat voornamelijk te wijten was aan ge brek aan inzicht. Voor die tijd en die dagen nam U dan ook een zeer zware taak op U. U heeft vele moeilijkheden moeten overwinnen en ongetwijfeld vele teleurstellende ervaringen moeten op doen, maar Uw uiteindelijk doel werd bereikt: de kroon werd op Uw werk ge zet in het jaar 1950, toen Texel als vrij van de runder-t.b.c. verklaard kon wor den, waarna de Texelse markt in het daarop volgende jaar officiéél het predi kaat t.b.c.-vrij werd verleend. Het is thans niet voor de eerste maal, dat op Uw verdienstelijk werk de aan dacht wordt gevestigd, want reeds is enige malen in artikelen in het tijdschrift over diergeneeskunde duidelijk naar voren gekomen hoe zeer Uw werk ge waardeerd wordt. U beperkte zich niet tot de bestrijding van de runder-t.b.c., maar trad vervol gens in het offensief tegen het abortus- bang. Door U\y toedoen werd op Texel tevens een verwerkingsinrichting ge sticht. (Voordien werden de kadavers van gestorven dieren her en der begraven red). Zelfs kregen wij er een varkens houderij bij, maar dat gold slechts als een noodmaatregel, die resulteerde in de stichting van een destructor". De voor zitter releveerde voorts nog de bouw van een laboratorium. Wij beschikken thans derhalve over 'n apparatuur, die beantwoordt aan de wet telijk gestelde eisen. Ook in diverse an dere sectoren is Uw werk van betekenis geweest. Thans heeft U Uw volle aan dacht en energie gegeven aan de belan gen van de Stichting Texels Museum. Wij hopen, dat U in de toekomst nog veel ruchtbaar werk tot stand zult mogen brengen. De heer Noordijk antwoordde met de verzekering, dat hij de ontvangen on derscheiding op buitengewoon hoge prijs stelt omdat hij zich als geboren Texe laar altijd zeer gelukkig heeft gevoeld hier te mogen werken. Het was dan ook enkel om studiere denen, dat hij het eiland enige jaren ontrouw is geweest. „In 1922 vestigde ik mij als dierenarts op Texel. De reden was zeer tragisch: mijn oom en voorgan ger, wijlen de heer J. W. Roeloffs, des tijds een kundig en zeer geacht dieren arts, overleed aan een infectie, welke hij ten gevolge van zijn werk had opgelopen. De vleeskeuringsdienst was toentertijd nog slechts enkele maanden voor de gemeente Texel van kracht. Het werk heeft zich allengs uitgebreid met de t.b.c.-bestrijding en de bestrijding van andere ziekten. Daardoor ontstond er een nauw contact met Uw college en wanneer er iets bereikt is dan is dat voor alles mogelijk geworden doordat ik van de betrokken instanties steeds de ge vraagde medewerking heb mogen onder vinden. Ik heb in de loop der jaren vele oorstellen ingediend om te komen tot een goed georganiseerde bestrijding van de t.b.c. en het abortus-bang en heb daar naast ook vele voorstellen gedaan om de vleeskeuringsdienst zo goed mogelijk te doen functioneren. Er zijn weliswaar nog enkele wensen onvervuld gebleven, maar dat neenit niet weg, dat ik toch zeer tevreden ben met hetgeen tot stand gekomen is. Nogmaals mijn hartelijke dank voor de morele steun van Uw zijde ondervonden. Ik kan niet nalaten 'n bijzonder woord van dank te richten tot de heer Th. R. Hin, van wie ik altijd de grootst moge lijke medewerking heb genoten. Ik hoop, dat mijn opvolger in gelijke mate gesteund zal worden, opdat hij, uiteraard aan de hand van eigen ideën en inzich ten, onze dienst tot nog groter bloei zal mogen brengen tot heil van de Texelse gemeenschap. De heer Noordijk merkte tenslotte nogmaals op, dat hij als geboren Texe laar, de hem verleende onderscheiding gaarne aanvaardde. De voorzitter heeft mevr. Noordijk- Muys met bloemen gehuldigd. Wel, ook deze geste werd ten zeerste door de heer Noordijk gewaardeerd, waar hij tijdens zijn gehele carriëre de onontbeerlijke steun van zijn echtgenote heeft onder vonden. Namens de Texelse veehouders en na mens vele andere eilandgenoten compli menteren wij de heer Noordijk van harte met de bijzondere onderscheiding. IJSBAAN OFFICIEEL GEOPEND Woensdagmiddag is de ijsbaan van Den Burg, gelegen in Plan-Zuid, even ten oosten van de voormalige „Elemert", door loco-burgemeester C. H. Roeper in tegenwoordigheid van zijn collega, wet houder Th. R. Hin, gemeente-secretaris P. Beemsterboer, ir. Kipperman, direc teur van Gemeentewerken, de heer J. Veldstra, adjunct-directeur, de techni sche staf van genoemde dienst, het be stuur van IJsclub Den Burg en vele schaatslustigen officiëel geopend. De heer Roeper werd verzocht de vlag te hijsen en de bel te luiden, waaraan hij zeer gaarne voldeed, want spreker had reeds in een officiële samenkomst in Hotel „Texel" verklaard, dat Den Burg eigenlijk nooit een echte ijsbaan bezeten heeft. Onmiddellijk nadat de heer Roeper zich van zijn taak bij de ijsbaan had ge kweten nam de jeugd enthousiast bezit van deze bijzonder geslaagde aanwinst. „Het weerbericht kondigt weliswaar dooi aan, maar wij hebben toch besloten de baan vanmiddag te openen, dan is deze officiële plechtigheid toch maar gebeurd", aldus de vice-voorzitter van de ijsclub, de heer J. Brügemann (de voorzitter, de heer A. Stolk vertoeft mo menteel in een ziekenhuis te Den Helder; hem werd echter tijdig bericht gedaan van de feestelijke opening en men heeft hem trachten te troosten met de aan bieding van een bouquet bloemen). Ja, Den Burg beschikt thans over een magnifieke baan, waarvan natuurlijk een druk gebruik zal worden gem'aakt. „Wij waren allemaal een beetje bang van de vijver, die bovendien veel te klein was, nu hebben wij een baan, waarom vele gemeenten ons zullen be nijden. Dit hadden wij nauwelijks dur ven dromen en de gemeente Texel zijn wij dan ook zeer erkentelijk. De heer Roeper verklaarde gaarne te voldoen aan het verzoek de ijsbaan te openen, ofschoon hij geen tijd had ge kregen om een speech voor te bereiden, doch dat stemt wel overeen met de aard van de schaatssport zelf: wanneer een baan kan worden geopend moet altijd maar worden afgewacht. Spreker zelf is geen verwoed schaatser (meer) en ziet liever het kwik boven nul dan er onder. Als jongeman had hij voldoende gelegen heid gehad om op Texel van de ijssport te genieten, maar later kwam daar door een lager polderpeil verandering in. Door de ruilverkaveling komt er echter weer perspectief, waar stuwen de brede sloten op het gewenste peil houden. In de winter van '51-'52 kreeg Folklore toestemming om de ijsbaan te Den Burg te verzorgen. Het uitbreken van de tweede wereldoorlog veroorzaakte ver traging van een ouder plan, dat reeds in 1940 in de maak was. In 1952 moest de Elemert ten behoeve van het geprojec teerde plan-Zuid verdwijnen. In 1954 werd IJsclub Den Burg opgericht, waar het schaatsen in Waalenburg bezwaarlijk was vanwege de betrekkelijk grote af stand. De gemeente stelde de veel te kleine vijver beschikbaar. Deze was uiteraard niet geschikt voor het houden van wedstrijden. Drie schaaf swinters heeft men het er echter mee moeten doen. Aan de verlangens van onze jeugd, dië t.o.v. andere gemeenten nogal wat te kort komt, is thans weer op één punt tege moet gekomen. Er staan, zo merkte wet houder Roeper op, nog meer plannen op het programma. Jammer dus, dat de uit voering ervan wegens de voorgeschreven bestedingsbeperking vertraagd wordt. Zo behoort o.m. de aanleg van een zwembad tot een van onze doelstellingen. Spreker dankte de Dienst van Ge meentewerken voor zijn activiteiten in deze en zei, dat de ijsbaan t.z.t. door omringend geboomte beschut zal zijn. Hierna begaf men zich naar de Groe- neplaats om zich aan te sluiten bij de drumband van de Margaretha-Sinclair- groep, die met tromgeroffel en bazuin geschal via de Parkstraat en het Schil derend naar de ijsbaan trok, waar reeds honderden belangstellenden present wa ren. Even na vieren kon wethouder Roe per de vlag hijsen en de bel feestelijk luiden. Even later troffen wij de gemeente- vertegenwoordiging en andere autoritei ten in genoeglijke sfeer bijeen in de koek- en zopietent, waar dampende chocolade werd geschonken en men de traditionele gevulde koek consumeerde. Zo beleefde Den Burg een historische dag, die met gulden annalen in zijn geschiedboek kan worden geboekstaafd. 168 WERKLOZEN GEBOEKT Gistermorgen stonden bij het arbeids bureau 168 Texelaars als werkzoekend ingeschreven. 46 van hen waren werk zaam bij de dienst aanvullende werken en 10 bij de gemeentelijke sociale werk voorzieningsregeling. BRUINVISSEN GEVANGEN De dagbladen ontvingen uit het hoge noorden bericht, dat de expeditie, waar aan o.m. de heer G. de Haan, directeur van Texels Museum, deelneemt, enig succes geboekt heeft en een aantal bruin vissen gevangen heeft. De heer De Haan krijgt een deel van de vangst en hoopt dan twee bruinvissen los te laten in de grote vijver achter het domein van de zeehond Phoca. In een vijver bij de Putten, Oost, zullen ook enige bruin vissen geherbergd worden. Wanneer de dieren hier aankomen kon de voorzitter van het Museum, de heer E. Noordijk, ons gisteren nog niet mededelen Foto Langeveld en De Rooij Den Burg Parkstraat PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. J. A. van Boven Maandagavond 8 uur in Eben Haëzer Kerstavond van de Zusterkringen en „in Dienst der kerk" De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan 19.30 uur Adventssamenkomst met Kerstspel. Den Hoorn 10 uur Ds. Wesseldijk Extra collecte Restauratiefonds De Koog 19.00 uur Ds. Waardenburg Jeugddienst De Waal 10 uur Ds. Waardenburg Jeugddienst Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Laatste Adventsdienst Na afloop uitreiking van aanbevelings briefjes in verband met verkiezing kerkeraadslid. Oudeschild 11 uur Ds. van Reijendam Maancollecte v.d. kerkvoogdij 's avonds half 8 Kerstwijdingsavond, m.m.v. het dameskoor van de heer J. Visser. Na afloop collecte ter be strijding van de onkosten. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 u. Kand. J. D. de Vries Extra collecte kinderkerstfeest. Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Oosterend 19.30 uur Ds. Van Sluijs TEXELAARTJES Herenjutters, Zwan koopt de aangespoelde zeehonden weer op. Met oog op de ver- voersvergunning kom ik ze hij U van huis halen Bel op 312 De Koog Verkooplokaal in Kantooistr. van gebruikte meubelen. J Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Paasagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags, van 10,3C tot I uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Te k. 2 eiken stoelen, nacht kastje, prima schudbtd, 2- persoons spiraal, tafelkleed, gangloper 6 25 m. x 0,5 m., best Holtap karpet 12 els, 2 eiken bloemtafeltjes, lampe kamp, spiegel, grote Keulse pot, werktafeltje en div. ar tikelen. Z.g.a.n, Ruton stof zuiger met nieuwe zeilwrijver, kostuum m. 50 met overjas (tw. jasje en gestr. broek), kolenkit, div. gordijnroeden. Oudeschild 210 - Te koop kamerlampf 10 Wed.T.Boon Jan Dirkshof 19 Te koop herenfiets in pt. St. f 75,— J A. Dros, Den Hoorn Tel. 272 - Vermist rode poes, Gaarne terug. J. Kikkert, K 157 De Koog Gevr. per 1 maart flinke jongen kunnen de melken ot genegen het te leren. M. Koorn. Schilderweg B 29, Den Burg Te k eiken tafel f 15, elektr dubb. kookpl. f 5, rieten stoeltje f5, 2 fauteuils f 20, winterjas m 50 f9, meisjes joden m. lt. 12 a 13 jr. f 15. kippenhok met ren f 65. Oudeschild 187 Puik beste aardappelen, prima, prima 13 ct p kilo. J. Rijk, Binnenburg 13, tel. 260 Te k groen wolten damescoat maat 40 en klaverskribomuziek voor as- cordeon en gitaar. De Waal \V 19 Te k. gevr. Sihitank 50 1 Br. met prijs onder no 1040 bur. v d. blad Gevon den met Ouwe Sunderklaas in Den Hoorn dameshorloge Tegen adv. kosten terug. P. Zijm, Den Hoorn Enige kennisgeving voor Texel. 22 december verloven zich Rita Kromhout- v. d. Meer en Klaas Veldman Bassinstraat 37 I Amsterdam „Elck wat wils" De Koog, Texel Piet M. Reij en Maartje van Heerwaarden hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag 31 december 1957, 's mor gens om half tien in de Parochiekerk v d. H. Jo annes de Doper te Den Burg, Texel, waarna te hunner intentie een H. Mis aan God zal worden opgedra gen. De Waal 40 De Waal 65 Receptie op de trouwdag van 16.30 - 18 uur, De Waal 65 Toekomstig adres: De Waal 88, Texel. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling na het over lijden van onze lieve man en vader, behuwd- groot vader, broer en zwager Jan C Plaatsman namens de familie M. Plaatsman-Boekel Voor de bewijzen van deelneming na het over lijden van onze lieve tante Toziena Beumkes Wed. van W. G. Weverink 2eggen wij allen hartelijk dank. Namens de familie K. Beumkes Texel, 19 december, 1957 Jan Bakker en Annie Vonk geven U hierbij, mede na mens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvin den op donderdag 9 janu ari 1958. om 11 u 45 v.m ten raadhuize te Velzen. Kerkelijke bevestiging om 14 u. 30 in de doopsgezinde kerk Helmstraat te IJ muiden door l)s. T. v. d. Zwaag, predikante Texel. December 1957 Texel, Spang W 29a llmuiden, Mercuriusstr 8 Gelegenheid tot feliciteren 26 december a s. Spang Op de trouwdag van 4 - 6 uur hotel „Kennemerhof" Kennemerlaan 116IJmuiden Toekomstig adr Van Beek straat 71, Landsmeer. Mede namens onze ouders danken wij U hartelijk voor de blijken van belangstel ling bij ons huwelijk on dervonden J. J. de Beurs C. de Beurs— Wielinga Den Burg, Texel Binnenburg 6 Heden overleed onze lieve vrouw, moeder, zuster en tante Anna Brak geb. Oosterman in de leeftijd van 54 jr. Fam. J. Brak „De Bunders" De Waal, Texel 19 december 1957 De begrafenis zal plaats vinden op maandag 23 dec nm 2 uur te St. Maartensbrug. Heden nam de Heere plotseling van ons weg onze kleine Truusje in de leeftijd van 8 dagen. De diepbedroefde ou ders, zusjes en broertjes C J. Eelman-Geerts K. Eelman Oosterend, Texel 19 december 1957 Indien bij advertentie- opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertentie opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir Texelse Courant

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2