WACHTEN Waar de ster bleef stille staan duurt altijd lang De ster bleet stille staan boven Bethlehem. Dit door Mattheus beschreven ge beuren heeft Felix Timmermans geïnspireerd tot het schrijven van een kerst legende, waarbij hij drie eenvoudige Vlaamse mensen een hoofdrol laat ver tolken. Op de foto ziet U behalve de drie als koningen verklede mannen Jozef, Maria en het Kindeke. Het is een tafereel uit het boeiende spel, dat zaterdag avond door de toneelvereniging „St. Jan" in „De Oranjeboom" op bijzonder goede wijze voor het voetlicht is gebracht. ZE KONDEN TOCH NOG MEE! STORM STUWDE WATER HOOG OP DE HEER A. BROUWER OVERLEDEN De heer A. Brouwer, die 30 jaar lang voor de rundveefokvereniging Texel de melkmonsters heeft genomen, is zondag in de ouderdom van 77 jaar overleden. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot vindt plaats donderdag 9 janu ari op de algemene begraafplaats aan de Kogerweg te Den Burg. DE HEER C. STOEPKER OVERLEDEN De heer C. Stoepker, Eierland, is maan dag te zijnen huize overleden in de hoge ouderdom van bijna 87 jaar. Met hem is een figuur heengegaan die ten nutte van het algemeen Texels belang zeer veel pionierswerk heeft verricht. De heer Stoepker was gezegend met een helder verstand en bezat vele goede eigenschap pen; hij wist door te zetten, was een evenwichtige figuur en nam nooit een blad voor de mond. Men wist wat men aan hem had. Een harde werker, die ook op zijn post bleef als er moeilijkheden ontstonden: hij hielp ze uit de weg te ruimen. Er bestond dan ook zeer veel waardering voor zijn werk, vooral van de zijde dergenen, die nauw met hem hebben samengewerkt. Zijn heengaan is dan ook met leed wezen vernomen. Wij merkten dit gister ochtend duidelijk, toen wij diverse Texelse functionarissen om gegevens ver zochten. Men had bovendien niet ver wacht, dat de heer Stoepker toch nog vrij onverwachts zou overlijden, velen zul len hem nog vele jaren hebben gegeven, want was hij niet tot een stuk voorbij de tachtig een toonbeeld van activiteit? Bezat hij na zijn tachtigste niet de moed en de energie om nog diverse functies, waar het op aan kwam, voort te zetten? Donderdag zal het stoffelijk overschot aan de schoot der aarde, op het kerkhof van De Cocksdorp, worden toevertrouwd. Bij de opsomming van zijn staat van dienst zullen wij misschien wel enige functies, enige prestaties over het hoofd zien, want op vele terreinen heeft hij zich verdienstelijk gemaakt. Op betrekkelijk jeugdige leeftijd was de heer Stoepker reeds bereid zich voor het algemeen Texels belang in te zetten, want hij maakte deel uit van de propaganda- commissie voor de stichting van de „eigen Boot" in 1907. Toen omstreeks 1928 stemmen op gingen voor de stichting van een centraal gelegen Texelse Coöp. Zuivelfabriek kwam één van die stemmen uit de mond van de heer C. Stoepker. Op 1 april 1930 ging die fabriek, die de naam „Een dracht" kreeg, draaien. Een reeks van jaren tot in de tweede wereldoorlog heeft de heer Stoepker de functie van voorzitter vervuld en werd toen na door de heer C .Roeper Mzn., Eierland, te zijn opgevolgd, tot ere-voorzitter benoemd. In 1930 ook vond de oprichting plaats van een onderlinge rundveeverzekering. De heer Stoepker werd tot administra teur l(secretaris-penningmeester) be noemd. Tot aan zijn ziekte toe heeft hij deze functie op nauwgezette wijze ver vuld, nooit kon de commissie van reke- ningnazieners „succes" boeken. In 1930 was de heer Stoepker reeds administra teur van de onderlinge paardenverzeke- ring. Tot zijn dood toe ook is hij voorzitter geweest van de vereniging tot verwer king van in nood geslachte en gestorven dieren, welke vereniging in 1932 werd opgericht. In oktober 1952 was de heer Stoepker 50 jaar lid van de Hollandse Maatschap pij van Landbouw. Een van zijn vele vrienden vertelde ons, dat de heer Stoepker veel meer nog voor het boerenbelang heeft verricht, dan algemeen bekend is. Ook had hij meer malen zitting in diverse comité's, die door bijzondere omstandigheden werden opgericht. Hij ruste in vrede. DUINAFSLAG De duinen hebben er weer tamelijk van langs gekregen. De fundering van paviljoen Westerslag had men van de herfst rustig laten liggen (tegels), maar thans ligt dit precies tegen de duinrand, zodat de eigenaar thans wel maatregelen moet treffen. Ten oosten van de vuurtoren werd zichtbaar aan de duinen geknabbeld en de oude torenweg stond natuurlijk weer blank. Het is dan prtetig, dat men van de hoger gelegen weg kan profiteren. KUSTVAARDER BIJ LICHTSCHIP TEXEL VERGAAN Ten noordwesten van het lichtschip „Texel" is tijdens de storm een Gronin ger kustvaarder vergaan. Toen het laat ste noodsein werd uitgezonden maakte het vaartuig, dat 750 ton groot was, reeds 50 graden slagzij. Enige tijd later heeft de sleepboot „Holland", van Terschelling, in de buurt van de opgegeven positie de stoffelijke resten van twee der negen opvarenden gevonden. De slachtoffers droegen een zwemvest. Een vliegtuig van de Marineluchtvaartdienst heeft ter plaatse wrakhout waargenomen. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. HALVE EEUW GELEDEN De Cocksdorp, 2 januari 1908: Het nieuwe licht op de Eierlandse vuurtoren is gisteren voor de scheepvaart ontstoken. Het uurwerk is geleverd door de firma Wilhelm Heule te Goslar am Harz en de lamp door de firma Julius Pintut te Berlijn. TEXELSE SCHOOLMEESTERS IN DE OUDE TIJD Ook in onze tijd is er zelden een raads vergadering, waarbij niet de benoeming of het ontslag van een onderwijzer op de agenda staat. Van oudsher is het onder wijs een onderwerp van aanhoudende zorg der vroedschap geweest. Welis waar maken de zeer onvolledige archi valia op Texel het niet mogelijk een uit gebreid opstel over het onderwijs te schrijven, maar enkele aardige gegevens zijn de moeite van het beschrijven waard Uit de grafelijkheidsrekeningen valt op te maken, dat reeds in de middel eeuwen een schooltje op het eiland was, waarschijnlijk in Den Burg. Pas met de Franse tijd kwam de scheiding van de kerk en staat tot stand en zo kan het gebeuren, dat men in de kerkarchieven waaruit helaas zeer veel verdwenen is berichten over het onderwijs tegen komt. In het kerkarchief van Den Burg, vonden wij behalve een proeve van schrijfkunst door een schoolmeester af gelegd, een benoemingsbesluit uit 1656. Wegens „aflijvicheijdt", d.w.z. wegens het overlijden van Claes Nanningszn. werd Symon Evertszn Bakker door de baljuw en dijkgraaf der stede en eilan den van Texel, mitsgaders kerkmeeste- ren en kerkeraad tot schoolmeester be noemd. Hij moest plechtig beloven zich aan het reglement op het onderwijs te zullen houden. Het tractement van deze schoolmeester bedroeg jaarlijks 150 gul den, benevens 50 gulden, die kerkmees- teren van Den Burg voor de bediening van het koster- en voorzangerambt be taalden. Dit tractement was aan de hoge kant, want in 1768, meer dan een eeuw later, lezen wij, hoe aan Jacob Kelk voor een half jaar maar 21,wordt uitbetaald. De gemeentelijke administratie heeft wel eens te wensen overgelaten, wij vonden zelfs aantekeningen over schoolmeesters in een der grafboeken en met begraven hadden deze aantekeningen niets uit staande! Van 1648 zijn de „Articulen voor de By Schoolmr aen den Burgh". Wij lazen daarin, dat voor het vaste salaris door de burgemeesters van Texel gegaran deerd, de schoolmeester verplicht was alle kinderen aan te nemen, die bij hem ter schole werden gezonden. Bovendien „sal de meester oock noch buytentyts hetzy in de schoole ofte in het school- huys, zoodanige kinderen onderwyzen die alreeds op een ambacht gaan. Lezen en schrijven waren de leervakken maar „die het begeeren sal de Schoolmr oock in andere konste en wetenschappen on derrechten". Tot de taak van de schoolmeester be hoorde het „alle avonden omtrent ses en seven uyren in het weeshuys met alle de kinderen Psalmen te zingen". Een ander bericht uit dezelfde tijd betreft de schoolmeester van De Westen, Dirk Corneliszn. Hy verontschuldigde zich bij de kerkeraad dat hy niet naar Alkmaar was gegaan om daar de besluiten van de Dortse synode te ondertekenen. „Om de kosten", zo moet Corneliszn hebben ge zegd. Op verzoek van de gehele gemeente was hy schoolmeester geworden, maar daarnaast hield hij een boerderij. Voor gehuurd land en voor gekochte schapen moest hij 135,betalen. Wat zou er van zijn bedoening terecht komen als hij er drie of vier dagen tussen uit trok naar Alkmaar om daar van zijn recht zinnigheid te getuigen? Misschien verzon Corneliszn maar een uitvlucht, hy was niet de enige Texelaar, die met het ge loof weinig op had! Duidelijk blijkt dit uit een mededeling, waarin de predikant Magnus en de ouderling Joost Pietterszn opdracht kregen om de gewezen school meester Stappen aan te spreken over zijn heulen met het „pausdom" en zijn „slappicheyt en versuymnige syns ampts. Zelden krijgt men berichten onder ogen over de inrichting der scholen. Van 1728 is een koopacte, waarin wij lazen, dat toen in de Weverstraat te Den Burg een „kleine" school gevestigd was. Het toilet van deze school werd ook gebruikt door een buurvrouw, die in een huis naast de school woonde. Toen het schoolhuis werd verkocht werd uit drukkelijk in de koopacte vermeld „Het secreet blijft gemeen met Marthie Sij- brands". Van hygiëne had men nog wei nig begrip in die dagen. Uit een instructie voor de schoolmees ter Jacob Smit, in 1778 benoemd aan de school van De Waal, blijkt dat iedere dag school werd gehouden „van tussen acht en negen tot elf uur en van twaalf tot vier uur. Eén keer in de week moes ten de kinderen een les opzeggen uit de Heidelbergse catechismus. Van leerplicht was geen sprake en het schoolverzuim was groot vooral in de tijd van het oog sten. Weliswaar mocht de schoolmeester dan drie weken vakantie geven, maar deze tijd was te kort. Om te voorkomen, dat hij lichtvaardig het onderwijs staak te, werd vastgesteld, dat er zelfs school gehouden moest worden bij een opkomst van drie kinderen. Een soortgelijke bepaling werd getroffen voor zijn taak in de kerk. Hij was verplicht de kerk dienst waar te nemen en een kapittel uit de bijbel te lezen, zodra drie kerkgan gers de dienst wensten te volgen. De instructie schreef voor, dat iedere ver gadering van de kerkeraad door de schoolmeester „rondgezegd" moest wor den. Hij diende voorts het vuur in de kerk aan te leggen en voor de dienst de deuren te openen „opdat geen rook en damp in het gebouw zou hangen". Arti kel 7 hield in, dat hij op het uurwerk van de toren moest passen en het vol gende artikel bepaalde: „In kerkekamer en school stoffen, reinigen en op de kerkbijbels passen en open te leggen de plaatsen waaruit gelezen zal worden. Het kerkhof schoonhouden van distels en het straatje naar de kerk van onkruid zuiveren". Tenslotte werd vastgelegd, dat hij voor de regenten alles moest schrijven wat zij wensten vermoede lijk omdat sommige dezer heren de schrijfkunst zelf niet machtig waren. Men berekende het tractement van Jacob Smit als volgt: voor 't schrijven van de boeken 10, voor dorpstractement 65, voor de kerkdienst 50, Hierbij kwamen de „profyten van het doorgraven" en de schoolgelden. Uit een iets latere instructie kennen wij de hoogte van het schoolgeld. Voor spellen en lezen betaalde men drie stui vers per kwartaal, kwam daar schrijven bij dan waren de kosten vijf stuivers. De knapperds die ook nog leerden rekenen droegen per kwartaal 12 stuivers aan de schoolmeester af. Men weet dat tot de Franse tijd ieder dorp zijn eigen financiën beheerde. Met de administratie was de schoolmeester gewoonlijk belast, hij zal er een welkome bijverdienste door hebben gehad. In 1796 besluit de gemeenteraad in de kranten bekend te maken, dat op Texel een vacante plaats voor een schoolmees ter is. „Die geene welke de vereyschte kunde van Schryven, Rekenen en Cyfe- ren als meede de Stuurmanskunst kan onderwyzen (worden) uitgenodigd zich aan de Municipaliteit '(te) adresseren mits een eerlyk vaderlander zynde". Van een staatsexamen in enige vorm was nog geen sprake. De sollicitanten kwamen soms van ver, per schuit b.v. uit Harlingen, Hoorn of Edam. Zij wer den op het raadhuis geëxamineerd door een of meer ervaren schoolmeesters van het eiland, soms ook door een stuurman. De laatste moest uiteraard onderzoeken hoe het met de nautische kennis van de candidaat was gesteld. In 1805 duurde zo'n examen in de schepenkamer tot 's nachts één uur. Men wilde waar voor zijn geld hebben. Reis- en teerkosten werden vergoed behalve aan degene die benoemd werd. Bij een vacature in 1802 te Oude Schild behoorde tot de sollicitanten P. de Rid der uit Hoorn. Zoals dat al lang gebrui kelijk was liet ook hij aan de raad proeven van bekwaamheid in de schrijf kunst zien en door de stuurman Corne- lis Keyser werd hij geëxamineerd in zeevaartkunde. De laatste gaf hem twaalf problemen op, waarvan de Ridder er tien tot oplossing bracht. Hij was echter niet op de hoogte van azimuth en mid dagbreedte „eene vereischte welke ab soluut volgens de hedendaagse methode nodig is". Een andere sollicitant voor de zelfde betrekking, een zekere S. S. Feye- ma uit Harlingen werd ook opgeroepen. Men was tevreden over zijn vaardigheid in het schrijven, maar aangezien het hem aan zeevaartkundige kennis ont brak, benoemde de raad De Ridder. Al- bert Koning van Oosterend kreeg op dracht om hem met zijn kaagschuit in Hoorn te halen. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in Kantooistr. van gebruikte meubelen. J Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. De allerbeste Kema gekeurde zekeringen in doozen van 5 stuks slechts f 0,35, Meer be talen is geld weggooien 1 Ai- les op electrisch gebied goed koper bijM. en A. J. Vonk Te k. gevr. 20 halfwas ko nijnen. Max Rijk, Binnenb. 13 telef. 260 Een prima merk piano en 1 paar gevoerde br. fietslaarzen z.g.a.n. maat 45 J. P. Stam Te k wit em. oliefornuis, 2 gasstellen 1 en 2 vlams. Tigerkachel met 1. pijp. Molendwarsstraat 6 Te koop gevr. partijtje stenen Br. onder no. 1044 bureau van dit blad Verloren dubb fietstas. Gaarne terug. Ada van Hollandstr. 4 Met grote blijdschap en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Cornells C. Roeper E. Roeper- van Leersum Walenburgerdijk W 78 De Waal, Texel 7 jan. '58 Hiermede geveri wij U kennis van het over lijden van onze lieve vader, grootvader en oom Cornells Stoepker in de ouderdom van bijna 87 jaar. Namens de familie R. W. Stoepker Texel, Eierland E 5 6 januari 1958 De begrafenis zal plaats hebben te De Cocksdorp op donderdag 9 januari a.s. vertrek sterfhuis nm 2 uur. Heden overleed na een kortstondige ziekte in het ziekenhuis Parkzicht te Den Helder, mijn lieve man Adrianus Brouwer in de ouderdom van 77 jaar. J. M. E. Brouwer- Bouten Schildereinde 28 Den Burg, Texel 5 januari 1958 De teraardebestelling zal plaats vinden op donderdag 9 januari a.s n.m. 2 uur van Schilder einde 28 De familie H. Schalkwijk, Den Burg, had een plaatsje besproken voor haar auto op de laatste boot, die zaterdag avond van Den Helder naar het eiland zou varen, maar wegens de spiegelgladde weg kwamen zij overtijd op het haven hoofd te Den Helder. De boot was al aan het manoeuvreren gegaan. De kapi tein, inziende, dat hier force majeur in het spel was, gaf opdracht de boot weer langszij te meren om de eilanders in de gelegenheid te stellen hun reis zonder vertraging logeerpartij in Den Helder te vervolgen. Dan voel je toch echt weer de waarde van de intieme sfeer rond een „eigen" boot. PAARD ZAKTE IN GEDEMPTE SLOOT Vrijdagmiddag zakte het paard van de heer S. Lap Kzn. tijdens werkzaamheden op het land in de gedempte sluissloot, die door ruilverkavelingswerkzaamheden verlegd is. Het paard verdween tot aan zijn buik in het drijfzand. Het kon pas worden bevrijd, nadat men het met man en macht had uitgegraven. BIJ ONS IN DE HOOFDSTAD Als het grauwe jaargetij is aangebro ken en in het bijzonder de maand decem ber, komen grote zwermen meeuwen het IJ en de grachten bevolken. Wij beschou wen hun aanwezigheid als een aange name groet en herinnering aan de „Parel der Wadden". Een grote groep van deze geverderde vrienden zit met de koppen in de scherpe wind op de dakvorst van de tegenover ons staande percelen. Af en toe scheren ze krijsend naar beneden, als een Jordaner stukjes brood bij de oude iepen deponeert. Aan kozijnen en gevels ontdekt men zwarte plekken, ont staan door brandende kaarsjes. Zodra heeft de goede Sint zijn baard en snor gedrukt, of de jeugd is in „kerststem ming" gekomen. Zoals de geforceerde kerst-etalages van winkeliers en warenhuizen. Centjes, welke misschien anders in de snoepkel- der terechtkomen, worden dan aan kaarsjes besteed. Kerstliederen daveren tegen de oude gevels in Johnny Jordaan- stijl en de marktlieden bieden op niet minder luidruchtige wijze hun kerst- handel aan. In die zelfde dagen werd in het vroege duister een huis omsingeld, „bij ons in de Jordaan". 'k Was er ge tuige van hoe de recherche met getrok ken revolver een jongeman arresteerde. Verschillende keren had hij ook Kerst feest gevierd in het Jan Ligtharthuis, be hoorde zelfs tot een der eerstelingen die ons clubhuis bevolkten. Nu heeft hij zijn kerstdagen in het Huis van Bewaring moeten doorbrengenEens schreef 'n andere jongeman onder dezelfde om standigheden: „had ik de toegestoken hand uit het J.L.-huis maar nooit afge slagen"! Bij zulke gebeurtenissen voel je pas, hoe onmachtig je bent en dat we toch niet in staat zijn, om de hele Jor daan aan je hart te drukken. Het is ech ter bemoedigend te weten, dat er ook in 1957 mensen waren en niet het minst onder de Texelaars, die voor het werk onder de jeugd van de Jordaan begrip hebben getoond. Zo hebben we dan weer oud en nieuw beleefd en overal bij ons in de Hoofdstad ging de overgang met veel geknal en enorme kerstboomvuren gepaard. De laatste jaren gebeurt, dit min of meer in georganiseerd verband, dat voorkomt excessen en ook nu hebben politie en brandweer weinig „overwerk" hoeven te verrichten. Zo'n jaar is zo maar om, vreugde en zorgen hebben velen met ons gedeeld. Velen uwer zijn voor mij goede beken den, maar nog meer die we niet kennen. Zij het ons dan geoorloofd door middel van U en ons „lijfblad" de Texelse Cou rant bij de aanvang van dit jaar allen hartelijk te danken voor de hulp ons ge boden. Dank aan de Redactie van dit blad voor de kostelijke plaatsruimte af gestaan en waarvan we hopen dat zij geïnspireerd moge worden tot grote da den, om b.v. te denken aan een uitgave in minstens drie talen, (vanwege het in ternationale aspect). Als dat eens waar wordt, dan wens ik mijn vriend Huib veel sterkte toe. Rest ons tenslotte U allen, de Vroede Vad'ren van de Gemeente Texel mits gaders haar bevolking een gezegend 1958 toe te wensen. Joh. K. A. Schreuder, Jan Ligthart-huis De eerste bootdienst kwam dinsdag ochtend te vervallen wegens de zeer moeilijke omstandigheden: het haven terrein stond blank en er stond een stormachtige wind. De Bilt sprak over windkracht 10 en 11 rond de Wadden eilanden. Er waren, wat voor de hand lag, maar erg weinig vaarlustige perso nen aan de haven Om kwart voor acht liep „De Dageraad", met gevulde ballast- tanks, de haven uit. De postbestelling werd uiteraard ten zeerste vertraagd, want eerst om elf uur werd weer uit Den Helder vertrokken. De noordwester stuwde het water in de haven van Oudeschild op tot 2.15 plus N.A.P., maar toch behoefde de coupures niet te worden afgesloten. Dat gebeurt pas bij een afwijking van 2.60 plus. De andere schepen bleven liggen waar ze lagen. Gevist werd er uiteraard niet, wat wel een schadepost betekende, want oe garnalen doen momenteel 3,per kilo. HERVORMDE GEMEENTE DE KOOG Donderdag a.s. is er weer een avond voor jonge mensen, om half negen in het jeugdhuis. Programma: Masjeroen, dia positieven. Uitnodigingen worden niet meer gestuurd. BOUWVERGUNNINGEN De heer R. de Vries, Kogerweg 10, Den Burg, verandering woonhuis Koger- straat 66; de heer P. Dros, Weststraat 21, Oosterend, vernieuwing landbouwschuur, Bosweg 15, Oosterend; de heer J. Bruin, De Koog, verbouw van garage tot pen sion; de heer P. Sluisman, Binnenburg, bouw bergplaats Kantoorstraat. DE LEEUWERIK ZONG De heer Henk Roeper, Waalenburg, heeft reeds zondag een leeuwerik horen zingen. En in Zuid-Amerika woont een bekende, succesrijke voorspeller, die ons nog een zeer strenge winter belooft. Wij hopen, dat de leeuwerik, als heraut van de naderende lente het bij het betere eind heeft! VERKIEZINGEN HERVORMDE GEMEENTE DEN HOORN Bij de kerkeraadsverkiezing van de Ned. Herv. Gemeente Den Hoorn zijn de heren N. Kikkert en J. van Harn als ouderling herkozen. De heer P. Arensma tot administrerend ouderling-kerkvoogd mplaats van de heer M. J. Kikkert. De heer A. Lap Azn. werd gekozen als dia ken inplaats van de heer K. Lap, de heer IJ. Kikkert als diaken inplaats van de heer Jac. Duinker. Mevr. N. Keijser-Slot werd als notabel gekozen, inplaats van de heer A. Lap Azn Sr. FILMNIEUWS: „ALLE HENS AAN DEK" Een vrolijke musical met veel muziek, veel kleurige décors, veel zang en veel liefde. De liefde wordt gezocht door een levensblije bootsman en twee matro zen van de Amerikaanse marine, die hun verlof in San Francisco doorbrengen. Zij ontmoeten daar de meisjes van hun dro men, die hen meevoeren in de wereld van de kleurige shows en natuurlijk ra ken zij daardoor in allerlei vermakelijke verwikkelingen verzeild. Het heeft dan ook nogal wat voeten in aarde, voor zij uiteindelijk hun geliefden voorgoed in de armen kunnen sluiten. De shows in deze film zijn bijzonder spectaculair, niet in het minst door de uitstekende technicolor en een overvloe dig aantal medewerkenden, door de gezellige songs en de rijke montages. De hoofdrolbezetting is in handen van Jean Powell, Tony Martin, Debby Reynolds en Walter Pidgeon, namen, die beslist en kele uurtjes prettige spanning garande ren. Nederlands nieuws Amsterdam: Ernstig ongeval op spoor wegovergang bij Sloterdijk; Den Helder: Aartsbisschop van Utrecht bezoekt Ko ninklijke Marine; Maastricht: Nu het „IJzeren Paard" zijn einde nadert....; Lisse: Tentoonstelling van voorjaars bloemen; Soestdijk: Koninklijk gezin viert kersfeest met personeel. Wereldnieuws Van het ene uiterste in het andere: een overzicht over het bewogen jaar 1057.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2