CAMP RENTE BABY-UITZET NUTS-SPAARBANK goed boek M. A. J. Vonk Het kost U niets ■y.h Favorita Vlisco A.W.R. f95,- Steunschoenen Extra voordelig merk Teddy Behaaglijk. die stevige steun 29'5 VLESSING* ,n Cadeautje Taxi Garage Reij Philips enErres Radio en Televisie Boekhandel Parkstraat Texels BioscoopTheater Telefoon 27 De Duivelsbrigade De baby-sitters van de marine schilderijlijsten en pastels Techn. Bureau JAN AGTER Bloemisterij HIN Notaris J. R. van Wijland Pracht collectie Voor beter vlees Goënga's slagerij J. G. Dekker Ontwikkelen en afdrukken Algemene vergadering VVV Texel koopt 'n beter bedstel Weet U dat Firma Frans Zegel Kz. Speciale prijs DOGGER Mantje's Schoenhandel Christelijk Historische Unie. Verkiezingsbijeenkomst De C.H.U. in actie Notaris J. R. van Wijland Jo of René Pracht hands Tube95ci Hamea-Gel Verzwakte buikspieren? Hier is de helpende, heerlijke steun... d«or 'n scevig-elastische speciale fcand! Pas deze prachtige Wala creatie en ..Hè ja!" zucht U opgeluchtOntworpen voor de g Nederlandse vrouw; in sterke coutil. donzig zacht afgewerkt met pluche. Sluit opzi), veter in de rug. Voel U weer fier. fit en elegant voor LIJSTENMAKERIJ Voor Uw lijsten naar de „De Amateur", Sluisdijkstr., Den Helder Besteladres Texel: Beatrixlaan 60, tel. 217. Modern en klassiek. Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 voor groot of klein? Dan moet U immers bil J. P. STAM zijn I Den Burg, Texel Telefoon 333 Voor RADIO SERVICE Dit embleem en onze 30-jarige ervaring is uw extra garantie. M. A. J. VONK sinds 1927 Voor een Zondagmiddag 4 uur Ray Milland, Helena Carter. Hugh Marlowe in De laatste, wanhopige en wilde strijd van de verbonden stammen der Sioux-lndianen tegen een afdeling Amerikaanse Cavale risten in het voorjaar van 1876. Wilde avonturen, vol spanningen romantiek op de wijde prairiën van Dakota. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag en maandag 8 uur De onweerstaanbare komiek John Mills in ledereen aan boord voor een groot lach festijn. S.O.S. De Jantjes hebben een baby. Een lachfestijn voor de gehele familie voor jong en oud. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Telefoon 78 Sinds 1927 Telefoon 273 Volgende week woensdag 12 maart komt „DE AMATEUR" met een collectie naar Texel. Wilt u dat wij eens bij u komen?Geef u dan tijdig even uw adres op bij ons besteladres Beatrixlaan 60, Den Burg tel. 217. Ook voor hout, board en triplex. Wij hebben een grote partij latten 5 x 2 cm a 32 ct per meter 100 m a 28 1000 m a 25 om een van de volgende prijzen te winnen Een koffergramofoon Een automatische strijkbout Een theelicht Een grote zaklantaarn In iedere etalage bevindt zich 1 fout. Schrijf deze 4 fouten op een briefje en lever dit uiterlijk vandaag in. Uitslag wordt woensdag 12 maart in de Texelaar bekend gemaakt. zorgt er voor. Wij hebben geen gekleurde prijskranten maar wel beste kwaliteit en lagere prijzen. Tuinfresia's p 10 stuks 1,50 Ornithogalum 10 2,— Anemonen 50 0,75 Montbretia's 40 I,— Ranonkels 50 0,75 Bolbegonia zw. maat p stuk 0,35 Amarillis met knop 4,— Vaste planten groot sortiment Sierheesters vele soorten. Struikrozen in soorten 0,85 Beste klimrozen 1,25 Verpakking gratis. Kogerweg 14 Tel. 261 maakt bekend dat het uitgestelde boelhuis voor de heer Sijbr. Keijser Jz thans zal plaats vinden op dinsdag 11 maart a s. om 10 uur op het terrein ach ter het sportveld van S.V.T te Den Burg waar zal worden verkocht 7 enterlingen, i hooischop, 1 gecombineerde hark, 1 ontromer, 2 betonringen, 1 wagen op luchtbanden 1 varkensbrug, kribben, ruiven, voerbakken, gier- pomp plus tank, kunstmeslstrooier, schrikdraadappa raat, melkbussen, hekken, enz. Voorts zal nog worden verkocht wiedmachine met schoffels, aanaarders en ganze- voeten, aara sorteerder, driewielde kar op lucht banden, partij klaverruiters en een partij zakken. -xe FRACTISCH „W Nj flODERN GOEDKOOP i Jasschorten Fantasieschortjes Cocktailschortjes V erpleegsterschorten WARMOESSTRAAT Indien bij advertentie opdrachten niel duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant Den Hoorn Tel. 252 Het ideale corset voor iedere vrouw met de beste pasvorm. Gediplomeerd corsettière Paskamer aanwezig Op verzoek komen wij bij U thuis passen. Alleenverkoop voor Texel Foto Langeveld en De Rooij Den Burg Parkstraat te houden op MAANDAG 17 MAART a.s. in Casino te Den Burg aanvang 20 uur Agenda 1. Notulen algem. vergadering 30 nov 1956 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Jaarverslag 4. Behandeling verlies- en winstrekening boekjaar 1956-'57 5. Goedkeuring inzake verhoging van het crediet bij de Ned. Middenstandsbank 6. Vaststelling begroting boekjaar 1957'58 7. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heren M. Mantje en P. Eelman, beiden te De Koog. De heer Eelman is niet herkiesbaar Door het bestuur zijn als candidaten gesteld voor de zetel van de heer Mantje I M. Mantje, 2 J. Jellema, De Koog voor de zetel van de heer Eelman 1 W. A. Visser 2 A. Daalder beiden te De Koog. 8. Rontivraag De jaarstukken liggen vanaf heden ter inzage op het buieau te Den Burg Het Bestuur. alle PULLMAN matrassen voorzien zijn van een zomer- en winterkant. Dat de betere matrassen zijn afgedekt met schapenwol. Ziet onze etalage Parkstraat. Indien u heden 8 maart gcid bij een spaarbank brengt en op 29 maart het bedrag weer opneemt, ontvangt u helemaal GEEN RENTE. Een uitzondering maakt de Nutsspaarbank. Dit is de enige spaarbank op Texel waar in dit geval wel rente wordt vergoed en wel 20 dagen. Geen wonder, dat dan ook zo velen - bijna 30,000 personen van deze spaarbank gebruik maken. DEN HELDER SCHAGEN TEXEL - TERSCHELLING Wij komen maandag op de markt met een uitgebreide sortering LEDEREN MOTORKLEDING l.ange leren motorjassen en mantels vanaf 125 Prima rundleren jekkers vanaf 97,50. Sportieve Ie vesten vanaf 65,—. Ruime keus en lage prijzei Njeuw en gebruikt. Inruilen, repareren. Op uw verzoek komen wij persoonlijk met on; collectie bij u aan huis. PIET YTROEGOP St. Pancras Tel K 2267: risna oordelig maandags op de mi Het adres voor laarzen, regenkleding 12 tetra luiers, extra kwaliteit 12 oogjes luiers 6 flan. hoofdluiers, getest. 6 zw. molton onderleggers getest 3 katoenen truitjes m 1 3 glansgaren truitjes m 2 6 interlock hemdjes met overslag 3 tricot hemdjes met overslag 2 tricot luierbroekjes 2 luxe geborduurde wieglakentjes 2 bijpassende sloopjes 1 zachte baddoek 3 bijpassende washandjes 3 badstof monddoekjes 2 badstof slabbetjes 6 interlock navelbandjes I kaart grote veiligh spelden 1 kaart kl. gebogen veiligh. spelden 1 solied wiegzeiltje. lucht gevuld 1 plastic luierbroekje. S.G.A. 2 plastic luiers, met elastiek 1 leuke rammelaar I solide bijtring 80 delig Wijziging mogelijk Even bericht aan Textielhandel Oudeschild 386 Telefoon 144 en zo'n voordelig pakket wordt u thuisbezorg Voor de breedste en moei lijkste voeten. Ook in modekleuren. Betaal iets meer en u koopt iets goeds waar u ook inder daad op kunt lopen. op maandag 10 maart as. in hotel „Texel' te Den Burg. Aanvang 8 uur. Spreker de heer H. Kikkert lid van de Tweede Kamer. Onderwerp Toegang vrij zal op woensdag 12 maart a.s. des vm 10 uur verzoeke van de heer J. C Rab te Den Burp Texel, op de hoeve „Hoorn en Burg" in de P Hendrikpolder publiek en a contant verkopen 6 stamboek koeien, I stamboek kalfvaars, 2 si; boek pinken, 1 vette 2-jarige os, 2 1-jarige ott 1 kalfvaars, 40 schapen (gedeeltelijk slamboei rammen, 1 drachtige zeug, 8 schrammen, 1 op' zeug, voorts melkontromer (Alva Laval), melk! schapen melkemmer, hooi, stro, voederbieten, landbouwwerktuigen en gereedschappen, w o. rolt ploegen, maaimachine, enz. en voorts meubil boterpotten, enz. Het vee is vrij van T B.C. en abortus en inpt tegen mond- en klauwzeer. Productielijsten ter im op de boerderij feuilleton door H. Westenberg 33. „Zo? En waarom voor twee? Hoeveel kost die geschiedenis eigenlijk wel?" René staat op en loopt naar het raam. De onderzoekende blik van Leotine doet hem onplezierig aan. Misschien merkt zij toch, dat hij zijn hart in zijn hals voelt kloppen? En daarbij valt het niet mee, te doen alsof je edelmoedig bent en zulke achterbakse plannen te hebben! René voelt plotseling een wonderlijke pijn, die bijna aan liefde voor zijn moeder grenst. Maar des te onverschilliger tuurt hij naar buiten. „Ongeveer een pond zal het kosten, maar u kunt me toch wel een beetje meer geven? 't Is voor een andere jongen, die mocht niet mee om 't geld en eerst wilden we allemaal wat voor hem geven, maar er zijn er een paar bij, die zelf blij zijn, als ze thuis een pond los kunnen krijgen om mee te gaan en toen ben ik opgestaan en ik heb gezegd, dat ik zelf een spaarbankboekje heb en het er best van af zou kunnen nemen en toen hebben ze allemaal „hoera" ge schreeuwd. „Opschepper!", zegt Ltotine, maar niet zonder hartelijkheid. En dan wordt zij zakelijk. Nu goed dan, hij mag twee pond halen; zij zal het spaarbankboekje geven, maar alsjeblieft keurig in de en veloppe steken en dadelijk er mee naar kuis komen. Oppassen, dat hij het niet verliest. „Niet meer dan twee pond?" vraagt de jongen. Leotine knikt. Een beetje kleingeld zal zij hem wel meegeven. Dat krijgt hij van haar, omdat hij van zijn gespaarde geld die jongen vrijhoudt. „Wie is het eigen lijk? Ken ik hem?" „Nee, hij heet Stok. Hij is nog niet lang bij ons op school". Een ogenblik kijkt Leotine nog naar René's rug tussen de gordijnen aan het raam. „Stok, nee, die ken ik niet. En kom nu eens hier bij me, geef me 'n kus en zeg: dank u, zoals het hoort!" Langzaam keert René zich om. Een ogenblik kijken zijn diepliggende ogen zijn moeder aan. ,,'n Kus?" zegt hij dan minachtend en een beetje schor van op winding. „Waarom wilt u een kus van iemand hebben, van een vreemde jongen, die u toch het liefst zo gauw mogelijk kwijt wilt zijn? Maar ik dank u vrien delijk". En voor Leotine nog iets kan antwoor den, is hij al bij het bureau, heeft het spaarbankboekje, dat Leotine al uit de lade heeft genomen, gegrepen en holt de kamer uit. Tine wil hem terugroepen. Maar zij doet het niet. „Domme jongen. Hij weet immers, dat wij hem ook zullen houden!" zegt ze half luid en haalt de schouders op. Maar de brief voor Tom blijft onge schreven. ZIJ ONTMOETEN ELKAAR op het bouwterrein. René Brackwieser zwaait triomfantelijk met het van de spaarbank afgehaalde geld' zes Egyptische ponden. Bijna ontzet trekt Jo zijn wenkbrau wen op en met angstig scheef gehouden hoofd vraagt hij: „Je hebt toch niet. En in zichzelf neemt hij het besluit, deze vlucht niet met gestolen geld te onderne men. Tenminste. tenzij men de be stolene een schuldbrief zou toezenden en de belofte het geld later eerlijk terug te betalen. Maar René lacht trots: „Allemaal mijn eigen geld. Ik heb het van mijn spaar bankboekje gehaald. Toen ik weer thuis kwam, heb ik zolang gewacht totdat mijn moeder ging telefoneren: dat duurt altijd uren, begrijp je, en toen heb ik het boek je voor haar ogen in de la van het bureau gelegd. En ik verzeker je, dat het niet in haar hoofd opkomt om na te aien, wat ik er afgehaald heb!" „Maar als zij er nu toevallig toch eens in kijkt?" „Dan is alles uit", zegt René Brackwie ser op dreigende toon. Een ogenblik zwijgen ze, de ogen ge richt op de nog steeds werkende bag germachine, de bezorgde hoofden in de handen en de ellebogen op de knieën ge steund. Dan zegt Jo zacht; „Als ik eerst daar in Duitsland maar een betrekking als pianist heb, krijg je het geld, dat je me nu leent, weer terug". Maar René maakt een geringschattende beweging met zijn hoofd: „Onzin! En op het schip wat wil je doen als we ver stekelingen zijn?" Ja, daar heeft Jo niet aan gedacht. Hij zwijgt kleintjes, terwijl de ander van de boot vertelt en hoe en waar ze zich het beste zullen kunnen verstoppen. Hij weet dat best, hij is er immers al een paar keer met zijn ouders meegeweest naar Europa. En er zijn schepen, die in heel korte tijd in Napels zijn. Zo'n boot moeten we zien te krijgen „Maar als we er zijn, schrijven we direct!" stelt Jo als voorwaarde. En het geeft hem een vreemd gevoel in de keel. René neemt een stuk hout en trekt er kringen mee in het zand. Nee, hij denkt er nog niet over om te schrijven! Dit is Het is de Hamamelis die 't 'm d zijn wraak, dat zij hem zijn leven 1 verweten hebben, dat hij op niemand zijn familie lijkt. Laat ze nu maar bezorgd zijn om hem! En wie weet wel bezorgd zullen zijn? Hij hoopt van harte en hij vindt 't alleen maar j mer, dat hij het met zal kunnen zien, ze thuis rondlopen van angst en alles elkaar telefoneren en elkaar verwij wie de schuld heeft. (Wordt vervo Neem iedere dag de kleine dosis ERUSCHEN sn drijf zo die Rhenmatische Pijnen uit Uw ledematen. 't Is alsof U een wonder beleeft, al al betrekkelijk gauw de gunstige invl van de aansporende werking Kruschen's zes minerale zouten op bloedzuiverende organen ondervi Naarmate het bloed wordt vrijgem' van die pijnverwekkende onreinhe* leeft ge weer helemaal op en voelt U allengs weer de oude, fit van lijf leden en vrij van pijn.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4