Cjroen 'Twartr jéxels in het hart TOEN KWAM F0MA Vergadering C.H.U. Uitvoering U.D.I. •ERDAO 15 MAART 1955 72» JAARGANG Na 7*1 rEXELSEWCOURANT ave N.V. v.h. Langeveld d» Rooij thandel Drukkerij Bibliotheek Burg Texel - Postbue 11 Tel. 11 Verschijnt woensdags en zater4api Bank: R'damse Bank, Coöp. Boeread. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart. -f 20 ct incasso. Adr. 10 ct p. nmk V.V.V. „TEXEL" VERGADERT !aandag houdt de V.V.V. „Texel" haar mene ledenvergadering in „Casino" )en Burg. De agenda vermeldt o.m. uursverkiezing en vaststelling van de roting voor het lopende jaar. Tevens het jaarverslag worden uitgebracht, bestuur hoopt op de aanwezigheid j vele leden. ier laten wij de ontwerp-begroting i- jen: itgaven: arissen en sociale lasten 23.570, pagandakosten 2.500, lelig saldo krant 400, laties en contributies 700, lerhoudskosten bureaux en aitarissen 650, chrijving tennisbaan 1.500, emene kosten 9.295, te en provisie 550, Idenconferentie 200, lelig saldo uitvoeringen 500, voorzien 1.500, 42.265,— 23.000,— 7.300,— 5.500,— 500,— 3.725,— 1.500,— 150,— 590,— ntvangsten: maatschappen (x) jsidies ïst op drukwerken mn. Aanvraaglijsten >visie iropbrengst tennisbaan erse baten lelig saldo 42.265,— x) De contributie zal voor het lopende r enigermate verhoogd worden, waar- trent nadere mededelingen volgen in vergadering. twerpbegroting „Voor Vrienden van „Texel" Jitgaven: ik- en redactiekosten 5.000, io 800, lettingslijsten 700, ché's 100, resbandjes 100, unnrzien 200, 6.900 )nt vangsten: Dim. en losse nummers 500, vertenties 6.000, delig saldo 400, 6.900,— (Ingezonden mededeling) Er was een tijd, dat men tapijten, meu- bekleding, kledingstukken, kokos, to, jabo en wollen lopers moest reini- met een vloeibaar preparaat, met nadelige gevolgen als kringen, nat- rden van de meubelvulling enz. TOEN /AM FOMA, de moderne Droog- iuimreiniger, die in korte tijd de har der huisvrouwen veroverde, omdat MA SCHUIM in een ommezien van reinigt ^n de kleuren verfrist, zonder men het te behandelen voorwerp nat ikt. Sen grote flacon FOMA kost slechts 25 en is voldoende om in een groot is alle tapijten, lopers en meubelbe- 'ding ALS NIEUW te maken. Een product van Kleine's Chemische brieken te Leiden en verkrijgbaar bij ma FRANS ZEGEL Kzn. deschild Groeneplaats, Den Burg TELEFOONAANSLUITINGEN )en Burg: no. 577, J. Hoogewoning, llenkweker, loonwerker, Hallerweg 3; 526, C. J. Leijdekkers, horlogemaker, irmoesstraat 3. )en Hoorn: no. 207, Jac. van Wolferen, >fd o.l. school, Dorpsstraat 175. Posterend: no. 375, Waterschap Ge- ensch. Polders, steenzetterswoning O Nieuweschild. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Zondag 16 maart jerland, „De Slufter", trainingstrial A.B. Texel en Anna Paulowna. Maandag 17 maart in Burg, Algemene Ledenvergadering V.V. „Texel". Dinsdag 18 maart in Burg, „Oranjeboom", Sparavond. n Burg, „Beatrixschool", filmavond er kinderuitzending voor Vrouwen- nd N.V.V. Woensdag 19 maart in Burg, „Oranjeboom", Sparavond. Donderdag 20 maart ;n Burg, De Zwaan, Pater Maximimus reekt over het Heelal voor de K. Ontwikkelingsclub. Vrijdag 21 maart Koog, De Toekomst, schooluitvoering n bate van het schoolreisje. Zaterdag 22 maart -n Burg, „Oranjeboom", Toneelver. Iet Masker" voert op „Het Witte Le- oen". 'Sterend, „Het Wapen van Amsterdam" r- J. Reuter spreekt over visserij-me- "ode in andere landen (met film). Koog, De Toekomst, schooluitvoering n bate van het schoolreisje Maandag 17 t.m. zaterdag 22 maart |en Burg, „De Vergulde Kikkert", 8-10 Openstelling onderwijstentoonstel- gewijd aan het „Bouwen". De heer H. Kikkert, lid van de Tweede Kamer, heeft maandagavond in „De Lindeboom-Texel" het woord gevoerd op de verkiezingsbijeenkomst van de Chris telijk Historische Unie. De avond werd geopend door de heer S. van Heeringen, voorzitter van het plaatselijk bestuur, met het lezen van de 146ste psalm. Na te zijn voorgegaan in gebed hield de heer Van Heeringen een kort openingswoord, waarin hij opmerk te, dat de CEH.U. sinds een jaar ook op Texel weer actief is geworden, maar de C.H.U. is na de oorlog, landelijk gezien, al veel langer actief, want reeds in augustus 1945 besloot men tot de her oprichting. Spreker hoopte, dat de Texel se leden na deze vergadering nog meer activiteit zouden ontplooien, opdat de beginselen van de C-H.U. verder zullen worden uitgedragen. De heer Kikkert besprak allereerst de positie van het kabinet. „Onze houding is bij de samenstelling ervan doorslagge vend geweest. Aangezien wij noch onder de kleur van de pauselijke vlag, noch onder de rode vlag wensen te marcheren, streefden wij naar een kabinet op zo breed mogelijke basis, waar de moeilijke positie van ons land dit vereiste. Vele schouders eronder, was ons devies. Rom- me, aanvankelijk sceptisch, noemde het naderhand een uitstekend kabinet, alleen de bezitsvorming moest volgens hem nog geregeld worden en Oud vond dit kabinet ook zo triest niet meer maar nu moe ten we wel voorzichtig zijn met een uit spraak van Oud, gezien zijn jongste radiotoespraakmaar ja, een opposi tie-partij kan zich nu eenmaal meer ver oorloven dan een regeringspartij. De moeilijke positie van ons land verder be lichtend, zei de heer Kikkert, dat de con fessionele partijen in het algemeen geen schuld hebben aan het feit. dat de schat kist leeg is met als gevolg de bestedings beperking: in 1956 bracht de S.E.R. zijn z.g. ruimte-rapport uit. De SER achtte, gezien de welvaart, een loonsverhoging van 6 pet. mogelijk, maar achteraf bleek, dat die 6 pet. te veel was. Aan die loons verhoging was voorts een miljard aan belastingverlaging voorafgegaan (in twee delen). Wij hebben ons t.a.v. die tweede verlaging enigermate terughoudend ge toond. Intussen vertoonde de staatsbegro ting een tekort van 750 miljoen, maar de socialistische minister Van der Kieft meende, dat de 2de 500 miljoen aan belastingverlaging wel verantwoord was. Wij hebben, gezien zijn verklaring, ge zegd „Hoera!", want wij waren blij, dat het geld in de zakken van de burgers kon blijven. Wèl leek het standpunt van Van der Kieft ons vatbaar voor twijfel. De P. v.d. A. maakte met die maatregelen propaganda, maar Drees moest al spoedig verklaren, dat de schatkist leeg was. Dat de staatsschuld is vier jaar tijds met 10 miljard kon worden afgelost was prach tig, maar Van der Kieft vergat, dat een werkgever bedrijfskapitaal nodig heeft. Alvorens men thans inzake die maatrege len andere partijen gaat verwijten, lijkt het mij gewenst eerst eens de hand in eigen boezem te steken. Suez veroorzaakte een krappe kapi taalmarkt, groot tekort op betalingsba lans, de arbeiders ondervonden de gevol gen van de stijging van het levensonder houd met 4,5 punten, hier en daar ont stond werkloosheid, er kwam een ver snelde belastinginning, nieuwe lasten werden op de schouders gelegd. De Tweede Kamer besloot 150 miljoen uit te trekken voor bestrijding der werk loosheid. Wij herinneren ons de crisis- lijd met alle gevolgen van dien, minister Suurhoff heeft er in De Cocksdorp aan herinnerd en heeft daar o.a. gezegd, dat Colijn zelfs het plan van de arbeid niet bestudeerd heeft. Op het beleid van Colijn heb ik even goéd kritiek dan wie ook, maar in de dertiger jaren kende men de middelen niet om crises te lijf te gaan. Trouwens, als thans de economische moeilijkheden internationaal waren, zou den de door ons land toegepaste midde len veel minder helpen. Thans kunnen wij meer exporteren dan importeren, maar bij een internationale crisis zouden wij de zaak niet in de hand kunnen hou den. Momenteel worden de ten tijde van het Suez-conflict hier opgeslagen goede ren ter versteviging van onze deviezen- positie aangewend; als die goederen ver bruikt zijn, krijgen wij pas een juist beeld. Over de landbouwpolitiek sprekende, zei de heer Kikkert, dat de moeilijkheden op dit terrein internationaal zijn. Hier is overschot, elders gebrek, maar het kan nog wel 25 jaar duren eer uitvoer naar de betrokken gebieden financiëel verant woord is. Straks komen onze produkten op een markt van 60 miljoen afnemers, wij moeten mee kunnen doen, en dat kan alleen als wij ook rationeel werken. (Ruilverkaveling). Mansholt heeft de boer intussen een redelijk bestaan beloofd, maar thans praat de Kamer over een minimum inkomen. Ik hoop dat Vonde ling zich vergist. Dit jaar bestaat de C.H.U. een halve eeuw. 50 jaar geleden vonden wij twee sterke groeperingen: aan de ene kant de rooms-katholieken, aan de andere kant de socialisten. Abram Kuiper wees zowel blokvorming naar links als rechts af, waar hij hat hele Ned. volk wilde bena- BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 7 tot en met 13 maart 1958 Geboren: Antonia Marretje, dv Willem Jonker en Elizabeth Arnout; Cornelius, zv Waltherus van Beek en Barbera Witte; Idskje Maria, dv Harm Stobbe en Maria D. Spigt; Ronald Cornelis, zv Cor nells Daalder en Janna M. Brouwer; Yvonne Antoinette Maria, dv. Franciscus A. M. Reinhard en Maria J. A. Ditters. Getrouwd: Biem Bremer en Elisabeth Vlaming; Jan G. Swan en Catharina G. Saai. Overleden: Anna Hendrika Slot, oud 77 jaar; Jan Bruijn, oud 80 jaar. INGEKOMEN PERSONEN Marie L. Dietvorst, van Tilburg, Hya- cinthstraat 6 naar O 174; Antonius F. M. Starink, van Doetinchem, de Wiltstraat ój naar Beatrixlaan 70; Adriana W. Kloosterman, van Usquert, Wadwerder- weg 75 naar O 41, met kind; Jan Groene- wuud, van Wieringermeer, Nieuweslui- zerweg 38 naar H 21, met echtgen.; Hen drik Spigt, van Tasmanië naar B lila, met gezin; Anna M. Schraag, van Blari- cum, Huizerweg 65 naar B 76. VERTROKKEN PERSONEN August B. Blankevoort, van Peper straat 38 naar Hilversum, Noodweg 37; Wilhelmine E. van Baarle ev Van der Werf van E 133a naar Lochum, Lendekes- weg 2, met dochter; Fijtje Dros, van Den Hoorn 79 naar Amsterdam, Alb. Thijm- straat 36; Harry Beukema, van Schilder end 44 naar Amsterdam, Vossiusstraat 56; Jacobus J. P. Groen, van W 33 naar Egmond Binnen, De Krijt 14; Willem Schaatsenberg, van P. van Cuyckstraat 8 naar Rotterdam, Stavenissestraat 281, met echtgenote. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 10 maart 1958 Gevonden te Den Burg: schroeven draaier, zakmes, zwart-rood geblokte sjaal, 2 donkere jongenspetten met bont, 4-kleurige want, bruin-lederen hand schoen, blauwe kinderwanten; wieldop Volkswagen, wit wantje, zwarte vulpen (Swan), zwarte regenbroek. Verloren te Den Burg: beige veter, blauwe kinderwant met geel en rood; oorknop (smeedijzer en parelmoer), lin ker motorwant (zwart), rode portemon nee (met inhoud), zwarte want, bruine portemonnee met inhoud, zwarte dames portemonnee met inhoud, donkere jon genspet met bont, lichtblauw gebreid kindervestje, vulpen en ballpoint, cein tuur van kinderjasje, rood pantoffeltje met bont, paar rode gebreide hand schoenen. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Voor Babv'a huldl» Moeders Goede Keuze deren in het licht van het Evangelie van Jezus Christus. Wij zijn als zodanig de eerste doorbraakpartij. De 2de doorbraak is een vergissing, de 1ste was reeds vol doende. Wij zijn confessioneel, maar dat moet men niet in r.-k. zin verstaan; wij zijn dat n.l. niet in de zin van de afzon dering, maar in de zin van het latijnse woord confessi, dat is belijdenis doen in de zin van onze politiek t.a.v. het Ned volk. De P. v.d. A. betoogt, dat wij geen po litiek beleid kunnen voeren. Hoe bedoelt ze dat? Vinden wij in haar een uitge sproken eenheid van mening? Ik zie dat toch niet in de kwestie Nw. Guinea, de bewapening of het radiobestel. Ik gun de P. v.d. A. die vrijheid van mening, maar laat men over ons dan geen sprookje gaan vertellen. Dat geldt ook voor de KVP, waar Romme Weiter niet onder de duim kan houden en Gerbrandy is het niet altijd met Bruin Slot eens. De C.H U. is een volkspartij in de ware zin van het woord, want zowel groot-industrieëlen als proletariëers, jongeren als ouderen, intellectuelen als minder intellectuelen zien hun belangen door de C.H.U. be hartigd. Men zegt van ons, dat wij een tweeslachtig beleid voeren, maar op so ciaal-politiek terrein hebben wij, de par tijen in de Kamer, nooit verschillend gestemd. Ik daag Suurhoff gaarne uit tot een debat daarover. Een vrije loonvor ming hebben wij nooit voorgestaan, wèl een vrijere loonvorming. Overigens: wij zijn geen socialisten, maar hanteren en kel de methoden voor een sociaal-econo misch programma, aldus de heer Kikkert, die na de pauze vele vragen (er was een commentator, die ongeveer een kwartier lang de wensen van de landbouw uiteen zette) op bevredigende wijze beant woordde. O.a. werden de melkprijs, de positie van de boer in het algemeen, de verhouding tot de A R.-partij, de positie van de middenstand en die van onze positie ten opzichte van Rusland bespro ken. Omstreeks half twaalf volgde sluiting. Na afloop werd een collecte gehouden voor het reservefonds. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester C. de Koning houdt vandaag (zaterdag) geen spreekuur. PUBLIEK VERKOCHT In Hotel „De Hoop" vond onder be hoorlijke belangstelling de verkoop plaats van een woonhuis met erf en grond aan de Wageningseweg in polder Eierland, ten verzoeke van de erven P. den Braven. De heer Jac. van Lenten Jaczn. werd voor 2800,eigenaar. STRAND BIJ VUURTOREN IS LAGER GEWORDEN Het strand tegenover de vuurtoren is de laatste tijd lager geworden. Het ge volg hiervan is, dat het rijswerk en de bazaltblokken blootgespoeld zijn. Nadat ae betonnen gordel halve maanvormig voor de toren was aangebracht heeft het er wel meer geducht gespookt, maar toen was de strandafname enkel ten noorden van de toren, dus om de hoek, zichtbaar en naderhand heeft het strand zich daar ter plaatse weer kunnen herstellen. Hotel Cinquelle", een drie bedrijvige klucht, ten tonele gevoerd door de Rede rijkerskamer „Uitspanning door Inspan ning", heeft de tot de laatste club be zette zaal van „De Oranjeboom" onge twijfeld een genotvolle avond bezorgd. Uit de reactie van de toeschouwers bleek duidelijk, dat dit stuk, ondanks het feit, dat U.D.I. ditmaal een klucht had geko zen, algemeen zeer in de smaak is geval len. De schrijvers waren zo handig om er een soort detective van te brouwen en aan de vraag, welke snodaard de bank biljetten had vervalst, hing ontegenzeg gelijk dit stuk, dat verder totaal niets om het lijf had. Gelukkig, mogen wij wel zeggen, was er de toenemende spanning rond de vraag, wie van de hotelgasten tot de onderwereld behoorde. Het werd een prijsvraag, want men kon in de pauze zijn regutje inleveren. Twee mannelijke gasten bleken de bel hamels te zijn. Slechts één persoon had dit geraden en wel mevr. Kiewiet-Gielis, 1 die daarmede de taart won. Velen had- I den het helemaal mis geraden en daaruit blijkt, dat de auteurs èn de uitvoerders goed werk geleverd hebben. Er wordt wel eens (tevoren) misprijzend opgemerkt „Ach, een klucht", men wil veelal gaarne iets degelijks, iets, waar van je wat opsteekt, maar men zal het met ons eens zijn, dat de U.D.I.-suppor- j ters ditmaal na afloop tevreden huis waarts zijn gegaan. Eén van de UDI-anen i zal intussen stellig niet tevreden huis- waarts gegaan zijn: wij denken hierbij aan mevr. T. Mulder-Graus, die deze avond voor het laatst als UDI-aan op de planken stond. Wegens vertrek van Texel heeft zij de Rederijkerskamer vaarwel moeten zeggen. Een groot verlies voor deze toneelvereniging, want mevr. Mul der heeft in de loop der jaren getoond grote capaciteiten te bezitten, ja, haar talent lag ver boven het middelmatige Een enthousiaste bezoeker liet haar via de voorzitter met bloemen huldigen. „Hotel Cinquille". Wij hebben naarstig gepoogd dit woord te ontleden. Het viel even moeilijk, maar zeker niet zo moei lijk als het klassificeren van de gasten. Nu ja, de twee dames waren naar ons gevoel beslist geen sfinxen, maar de he ren plaatsten je voor een raadsel. Er was een hyper-nerveus heer, lijdende aan vervolgingswaanzin, een slaapwandelaar, een wijnhandelaar, en niet te vergeten de oude heer met het jeugdige hart. In totaal vroegen 11 personen onze (groeien de) aandacht. Het eerste bedrijf miste de nodige spanning nog, waar hierin hoofdzakelijk de kennismaking met de diverse gasten aan de orde gesteld werd, alsmede een logiesprobleem, waarbij het aan „zwarte" bedden ontbrak. Niet aan „zwarte" gas ten, want een juffrouw werd de bespro ken koffer van een heer toegewezen. Dit had tot gevolg, dat ze uit haar eerste slaapje wreed werd verstoord, niet door die bewuste heer overigens, maar dooi de hotelier, die niet op zulk een snelle terugkomst van de heer gerekend had. En zo deden zich nog meer incidentjes voor. Maar met die kleine voorvallen, waarvan je er dertien in een dozijn vindt, zou het publiek niet tot het einde toe aangenaam beziggehouden kunnen worden en daarom zochten de schrijvers hun toevlucht in de detective met de vraag, wie de valse bankbiljetten in om loop had gebracht. Dat verhoogde de spanning, waar dit stuk om vroeg. Dit maakte het dragelijk en de tijdsomstan digheden waren met UDI, want de puz zelwoede houdt tegenwoordig menigeen in haar ban. Als wij zeggen, dat UDI de zaal een genoeglijke avond heeft bezorgd, dan be grijpt U wel, dat dit vooral te danken is aan het goede spel. De heer De Wilt was geknipt voor de rol van hotelier in een rustig toeristen oord, mevr. Mulder maakte van de dame- op-leeftijd een innemende figuur, de heer H. Vlessing gaf vlot spel te zien als de geluidsingenieur, de heer Th. Witte de beste speler van deze avond was als de oude heer met het jeugdige hart zeldzaam goed en aan bijval ontbrak het JONGEN VAN 12 JAAR TE WATER Dinsdagmiddag, tegen de tijd dat „De Dageraad" van Den Helder zou ver trekken (om 16,45 uur), raakte een jon gen van ongeveer 12 jaar bij de aanleg steiger te Den Helder te water. Door J. L. Koopman en P. J. Schagen, leden van het personeel van de TESO, werd hij met een bootshaak uit het natte element ge haald. Gelukkig voor de knaap liep het met alleen een nat pak af. Zeker is hier een waarschuwing niet overbodig. Vaak toch immers ziet men de knapen op de schuine hellingen van de stoepen aan het stoeien en ravotten en ongelukken kun nen niet uitblijven. Ouders, waarschuw Uw kinderen! VLIELANDS BURGEMEESTER VOOR TELEVISIE Burgemeester A. Anker van Vlieland zal maandag 17 maart o.a. een der gasten zijn in het K.R.O.-televisieprogramma: „Gastenboek", waarbij in een interview o.a. het wapen van Vlieland aan de orde zal komen. U.L.O.-AVONDEN In de ulo-schoolkrant lezen wij, dat de toneelavonden zijn vastgesteld op don derdag 27 en vrijdag 28 maart. Opge voerd wordt „Boeven en Madeliefjes". De regie berust bij de heer Wieten, on derwijzer aan de ulo. FILMNIEUWS: „HARTSTOCHT" Helene trouwt met een rijke mijn eigenaar, niet omdat ze dol op hem is, maar opdat haar vader uit de financiële moeilijkheden raakt. In werkelijkheid houdt zij van een pas afgestudeerde dok ter, die voor een jaar naar de binnen landen van Afrika vertrekt. Allengs gaat zij echter van haar man houden. Tot mis noegen van een neef van haar man, die een andere vrouw dan Helene voor zijn familielid had uitgekozen. Hij probeert Helene van het toneel te doen verdwij nen door haar van poging tot moord door vergiftiging op haar man te doen verdenken, maar de film eindigt met een eind goed, al goed. „DE BANDIETEN VAN SILVER-SPRINGS" Hierin zien we de strijd tussen een ex- sheriff en een bende van zeven misdadi gers, die zijn vrouw bij een bankoverval hebben gedood. Hij besluit de dood van zijn vrouw te wreken en niet te zullen rusten voor de bandieten zijn gestraft. Hij weet zijn plan te volvoeren en de lankmoedige Amor loont hem niet alleen met de gestolen geldkist maar ook met een charmante vrouw. Nederlands nieuws O.a.: St. Pieter-viering in Grouw; Fa milie Haanschoten weer teruggekeerd in Putten; Hevige sneeuwstorm stagneert aii- en wegverkeer; gecompliceerde te waterlating in Heusden aan de Maas; H.K.H. Prinses Beatrix in Suriname. Wereldnieuws O.a.: De Verenigde Arabische Repu bliek uitgeroepen; Verkenning in Tune sië; Wereldkampioenschap cycle-cross; De eerste overwinning van het ver nieuwde elftal „Manchester United". HERVORMD TEXEL HELPT AMSTERDAM-SLOTERMEER De Herv. gemeenten op Texel gaan zondag of later een inzameling houden voor de kerkbouw in dit nieuwe stads gedeelte van Amsterdam. Men moet het daar tot nu toe doen met een houten barak en drie garageruimten. De predi kant: ds. Lans probeert de 800 gezinnen van zijn wijk te „verkopen". Dat wil zeggen op papier. Hij heeft berekend, dat elk gezin van zijn gemeente minstens 500,zou moeten opbrengen om die kerkbouw mogelijk te maken. Dat kan niet. Daarom deze „uitverkoop".. Wie zo'n gezin koopt, wil daarmee zeggen: wij zorgen dat er 500,komt. Herv. Texel wil aan deze uitverkoop ook meedoen. ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 17 maart op om 6.52 uur en gaat onder om 6.47 uur. Maan: 20 maart N.M.; 28 maart E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 15 mrt. 3.28 en 16.22; 16 mrt. 4.53 en 17.42; 17 mrt. 6.05 en 18.47; 18 mrt. 7.00 19.37; 19 mrt. 7.45 en 20.20; 20 mrt. 8.26 en 20.54; 21 mrt. 9.02 en 21.22; 22 mrt. 9.33 en 21.50. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. verdwijnen met hem dan ook niet. De heer A. Poel deed het erg leuk als slaapwandelaar en mej. E. Remmers zette een lieftallige, maar kordate jongedame op de Bühne; de heer Pansier was een gezellige vent, die het type van de „ik ben er nu eens lekker helemaal uit" creëerde en mej. Brücher, als zijn wederhelft, kon ons eveneens zeer goed voldoen. Haar eerste rol op een UDI-uitvoering; stellig zal zij zich in deze gelederen goed thuis voelen. Tenslotte de heer A. Geus als de huisknecht, die het kleine rolletje zonder moeite de nodige glans gaf.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1