Jo of René tweede blad TEXELSE COURANT ZATERDAG 5 APRIL 1958 KOMT ER EEN SOCIALE WERKPLAATS OP TEXEL? Op de 10 april te houden Gemeente raadsvergadering zal o.a. naar voren ko men de vraag of te Den Burg een zgn. .beschuttende werkplaats" moet worden ingericht. Ons college van B. en W. heeft een desbetreffende brief aan de Raad gezonden: „Het zal U bekend zijn", aldus de brief, ,dat in verscheidene gemeenten beschut- ende werkplaatsen zijn opgericht, waar in werkzaamheden worden verricht door minder-validen, die niet op andere wijze ;ewerk gesteld kunnen worden. Wij hebben ons ernstig beraden over de vraag, of het wenselijk en mogelijk is, ook in deze gemeente tot de oprich ting van een dergelijke werkplaats te tomen, waartoe wij ons hebben laten toorlichten door een commissie, be staande uit mej. J. C. Snijder, maatschap pelijk werkster en de heren A. J. W. van der Does, contact-ambtenaar van het Ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, H. Schalkwijk, arts, en J. Westdorp, administrateur van de Sociale Dienst. In haar advies van 24 maart j.l. wijst deze commissie erop, dat een aantal bij de gemeente in zorg zijnde personen stel lig voor plaatsing in een dergelijke werk plaats in aanmerking komt. Behalve en kele van de personen welke thans te werk gesteld zijn bij een buitenobject van de Gemeentelijke Sociale Werkvoor zieningsregeling, komen nog voor plaat sing in aanmerking een aantal personen, aan wie door de Sociale Dienst een uit kering wordt verstrekt, omdat voor hen geschikte plaatsingsobjecten ontbreken. In totaal kan worden gerekend op ten minste 15 personen, welke voor plaatsing in aanmerking komen. De commissie ad viseert dan ook met klem tot oprichting van een sociale werkplaats te besluiten. De werkzaamheden in een z.g. sociale werkplaats zullen vanzelfsprekend van lichte aard moeten zijn en kunnen b.v. bestaan uit het vervaardigen van kokos matten, vogelhuisjes, etc., terwijl boven dien daartoe geëigende werkopdrachten kunnen worden aanvaard van bedrijven en instellingen. Vanwege de sociale werkplaats te Den Helder is alle medewerking toegezegd bij het verwezenlijken van de onderhavige plannen. Met name zal de eerste tijd de directeur van genoemde werkplaats de supervisie over de werkplaats te Texel op zich nemen en zal de verkoop van de hier vervaardigde produkten door Den Helder plaats vinden. Hoewel het vanzelfsprekend van het allergrootste belang is dat door middel van een sociale werkplaats aan een aan tal mensen de gelegenheid kan worden gegeven, produktieve arbeid te verrich ten en bovendien hun inkomsten te ver groten, mogen daarom toch de financiële konsekwenties niet uit het oog worden verloren. In dit verband kan het navol gende worden opgemerkt. Het Rijk verstrekt een subsidie van 50°/o in het brutoloon van de leiding en van 90°/o in de lonen en de sociale lasten van de handarbeiders. Blijkens mededeling van de commissie is het met een bezetting van 15 personen ZONDAGSDIENST DEN BURG beide Paasdagen DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 7 april op om 6.03 uur en gaat onder om 7.22 uur. Maan: 11 april L.K.; 19 april N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild; 5 apr. 9.44 en 22.01; 6 apr. 10.18 en 22.37; 7 apr. 10.51 en 23.10; 8 apr. 11.20 en 23.38; 9 apr. 11.53 en 10 apr. 0.05 en 12.25; 11 apr. 0 39 en 13.13; 12 apr. 1.29 en 14.19. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. HERV. GEMEENTE DE KOOG le Paasdag 11,30 uur Paasdienst van de Zondagsschool in de kerk. Ouders en belangstellenden zijn van harte welkom! RADAR VOLGT VLIEGENDE MODELLEN Aan „Het Parool" ontlenen wij, dat 1 april j.l. op ons eiland proeven zijn be gonnen, die onder leiding staan van het Nationaal Luchtvaartlaboratorium te Amsterdam en waarbij vliegende model len door mobiele radar-installaties wor den gevolgd. De proeven worden uitge voerd in samwerking met deskundigen van de N.V. Holland Signaalapparaten te Hengelo. De opvallende modellen en de radar zijn maandagavond en dinsdag ochtend per boot van Den Helder naar Texel gebracht. Van de zijde van het Nationaal Lucht vaartlaboratorium vernemen wij, dat tot nu toe modellen van het luchtvaart laboratorium alleen in de windtunnels werden beproefd. Het is echter geble ken, dat deze proefnemnigen te beperkt zijn voor zeer snelle modellen. Daarom heeft men in het buitenland de methode ingevoerd om modellen in vrije vlucht te beproeven, waarbij gebruik wordt ge maakt van zeer nauw luisterende elek tronische apparatuur voor het opnemen van alle gegevens, welke door in het vliegtuig ingebouwde meetinstrumenten worden uitgezonden. Het Nationaal Luchtvaartlaboratorium is thans bezig met proeven, welke het laboratorium in de toekomst in staat moeten stellen om eveneens dergelijke I metingen in vrije vlucht buiten de wind tunnels op modellen uit te voeren. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der gemeente Texel op donderdag 10 april 1958, des namiddags 2.30 uur ten gemeentehuize. Texel, 1 april 1958. De burgemeester van Texel, C. DE KONING AGENDA: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Vaststelling van de verordening tot het toekennen, bij wijze van voorschot, van een duurtetoeslag over het eerste halfjaar 1958 aan het daarvoor in aan merking komend gemeentepersoneel. 4. Oprichting van een beschuttende werkplaats. 5. Vaststelling van een beginselbesluit inzake de toekenning van een z.g. bejaar- denbijdrage aan: a. De stichting Rooms Katholiek Rust huis Sint Jan te Den Burg; b. de Clasina Emelie Gollards Stichting te Den Burg. 6. Vaststelling over 1957 van de bedragen der gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder gewoon lager onderwijs en van de voor de vergoeding in aanmerking komende uitgaven van het onderwijs, in gevolge artikel 103, 2e lid, der Lager- onderwijswet 1920. 7. Wijziging van de Monumentenverorde ning Texel. 8. Vaststelling van de vierde wijziging van de Veeverordening. 9. Aankoop van grond van de heer A. Witte Czn., te Den Burg. 10. Aangaan van een geldlening met de heer A. Witte Czn., te Den Burg. 11. Aangaan yan een geldlening ten be drage van 216.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage. 12. Aangaan van een geldlening ten be drage van 157.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gra- venhage. 13. Wijziging der gemeentebegroting 1957. 14. Wijziging der gemeentebegroting 1958. stellig mogelijk een werkplaats in stand te houden. De verwachting is dat in de werkplaats jaarlijks zeker voor 7000, aan produkten kan worden vervaardigd. In dat geval blijft volgens een voorzich tige raming een exploitatietekort van 5166,50 per jaar ten laste van de gemeente. Hiertegenover echter staat, dat de post „Armenzorg" op de begroting van de Sociale Dienst een belangrijke verla ging kan ondergaan, wellicht zelfs tot het bedrag van genoemd tekort. Nog kan worden medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de werkplaats te huisvesten in een tweetal lokalen van de voormalige openbare lagere school aan de Burgwal alhier. Op grond van het bovenstaande stelt het college van B. en W. voor te beslui ten tot oprichting van een sociale werk plaats. zet losse tegels muurvast! i O C$ per pwkj oo i Verpakking AUSASTINE HOIUK. n 454 gram 4 I 1 20 N V KWEGIUH1 6 MMIEMAH SLUITING GEMEENTEHUIS Zaterdag 5 april a.s. zal de gemeente secretarie voor het publiek gesloten zijn. Alleen voor het doen van aangiften bij de ambtenaar van de burgerlijke stand be staat gelegenheid tussen 8.30 en 12.30 u. Het bureau van de dienst van ge meentewerken is die dag eveneens voor het publiek gesloten. Het gemeentebestuur. GEMEENTE KOOPT GROND In verband met het feit dat de ge meente nog over onvoldoende grond in het ruilverkavelingsblok kan beschikken, benodigd voor de realisering van het uit- breidingsplan-in-onderdelen, zal onze gemeenteraad op 10 april a.s. worden voorgesteld grond aan te kopen van de heer A. Witte Czn. te Den Burg. Deze grond is gelegen te Zuid- en Noordhaffel, en is totaal groot 11.16.00 ha. Als koop som wordt 32.922,genoemd, welk be drag redelijk wordt geacht. OVER INGEZONDEN STUKKEN Het komt vooral de laatste tijd her haaldelijk voor dat wij het verzoek krij gen een artikeltje als Ingezonden Stuk op te nemen, zonder dat de afzender ons zijn naam en adres bekend maakt. Het is duidelijk dat wij op dergelijke verzoeken niet kunnen ingaan, hoe interessant (soms) de inhoud van de stukjes ook is. Als men met een bepaald probleem voor de draad denkt te moeten komen, dan moet men ook de moed kunnen op brengen rechtuit te vertellen wie men is red. Texelse Courant. GEVONDEN EN VERLOREN I VOORWERPEN tot en met 1 april 1958 Gevonden te Den Burg: lederen brom- fietsmuts; bankbiljet van 25,witte gebreide das; huissleutel; rood hoedje; metalen kettingarmband; sigarettenaan steker; zakdoek; rood kinderwantje; bruine ceintuur; bruin lederen motor- handschoen; rood met witte want; witte haarstrik; bruin-gele want; rood porte- monneetje; een paar grijs-rode kinder wanten; donkerblauwe alpinomuts; me talen brilmontuur met koker; pakje in houdende gordijnen; grijze want; rood witte want; te Den Hoorn: zwarte alpino muts; wollen sjaal; te Oosterend: glacé handschoen; zwarte wollen want; witte wollen want; padvindersfluit met kom pas; te De Cocksdorp: grijs-wit-blauwe handschoen; te De Koog: rozenkrans met blauwe kralen. Verloren te Den Burg: blauw met rood kinderwantje; dasspeld met wapen Zuidlaren; donkerbruine herenportemon- nee inh. plm. 1,50; blauwe gidsenvlag van drumband, boekelegger; atlas van Nederland; bruin zakmes; reklamebiljet ten; bruin-lederen bromfietswant; bank biljet van 10,houten autoped; schoolboekentas; bruine handschoen met riem; ceintuur van loden jas (zonder gesp); rood-wit-zwarte sjaal; achterbum per bestelauto; zwarte autoped; te Oos terend: padvindersriem; stuk hoekijzer ter lengte van 21/? meter. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. geldig tot en met 31 mei 1958 Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.50 15.20 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 11.40 14.00 16.45 19.35 Op zon- en feestdagen: Van Texel: 7.40 11.30 16.00 18.20 WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 10. DAT VUUR AANMAKEN zou wel zo klaar zijn geweest, als Sambo maar luci fers bij zich droeg, maar lucifers waren er toen op de hele wereld nog niet te vinden. Ook geen zwavelstokken en van een vuursteen met een tondeldoos had hij ook nog nooit gehoord. Maar toch kan Sambo wel vuur maken en dat gaat zo: Eerst zoekt hij een flink stuk hout dat een beetje vermolmd is, maar goed droog. Daarmee gaat hij onder een lage tak zitten, legt dat hout op zijn knieën, haalt door H. Westenberg 58. Hans Eckhart ontwijkt haar blik. Ja, c'an zal het lot moeten beslissen. Arme Helga! Arme kinderen! Als zij in de klei ne hal zijn, wordt er juist een briefkaart onder de deur doorgeschoven. Hans raapt ze op en geeft ze aan Helga. „Van Jo", zegt ze glimlachend, en hardop leest ze voor: „Lieve moeder, ik denk, dat ik zondagavond nog niet thuis zal zijn; maandag pas. Hartelijke groeten, Jo". „Kort en bondig!" zegt Hans lachend. Maar Helga kijkt nadenkend. „Eigen aardig! Een schooluitstapje van drie da gen. Laat eens kijken, waar die kaart vandaan komt? Alexandrië Hè. Dan moeten zij de tocht, die ze van plan wa ren te maken, omgedraaid hebben. Zij zouden immers over Alexandrië terug komen". Ze draait de kaart in haar handen om en om en bekijkt nauwkeurig het post stempel. „Vind je het zo erg, dat hij vandaag niet terugkomt?" vraagt Hans zacht. Helga heft het hoofd op. „Ja, heel erg!" knikt zij heftig. „En ik? Zou ik je niet een beetje kun nen troosten?" Nu glimlacht Helga: haar witte tanden schitteren. „Je bent toch niet jaloers!" Hans gooit het hoofd in de nek. „Ja, vandaag ben ik jaloers!" een stokje van hard hout uit zijn gordel en klemt dat tussen het stuk hout en de lage tak. Dan windt hij een boogpees een paar maal om 't harde stokje en trekt links-rechts, links-rechts. Het stokje draait snel heen en weer en wrijft en wrijft en wordt heet. Het zachte hout be gint te gloeien en dan blaast Sambo heel hard en gooit er droge grasjes op en dan twijgjes en takken, zodat de vlammen hoog oplaaien. Gevaar voor bosbrand is er niet op die open plek; de grond is erg vochtig. Nu nog een paar dikke stronken erop die lang vuur houden en dan vlug naar huis. Nu let Sambo dubbel goed op de weg en maakt nog hier en daar een spoorteken, zodat hij zeker is, langs de zelfde weg terug te kunnen gaan. Aan de zon ziet hij wel, dat hij vlug moet zijn om het avondeten niet te missen. Als er tenminste wat te eten is, want soms is er niets, zelfs geen hond in de pot. Juist als hij de omheining van het dorp binnen gaat, valt de duisternis: het lijkt wel of de zon een lamp is die uitgedraaid wordt. DS. D. E. BOEKE 50 JAAR PREDIKANT Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat ds. D. E. Boeke van Bennebroek werd be vestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Boeke werd op 23 augustus 1881 te Alkmaar, waar zijn vader toen directeur van de rijks h.b.s. was, geboren. Hij bezocht eerst de h.b.s., deed daarna aan vullend staatsexamen en studeerde ver volgens aan de rijks universiteit te Utrecht en ook nog een semester aan de universiteit te Berlijn. Nadat kand. Boeke in 1907 door het provinciaal kerk bestuur van Noord-Brabant en Limburg was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 5 april van het daaropvolgend jaar (1908) door zijn oudere broer ds. A. J. P. Boeke, thans emiritus predikant te Haarlem en toen nog predikant te Noord wij kerh out, te Eierland op Texel in het ambt bevestigd. In verband met zijn be noeming tot evangelisatie-predikant van de vereniging „Inwendige Zending in Noord-Holland" met als standplaats Schagen kreeg de jubilaris met ingang van 1 juli 1916 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus. Op 15 septem ber 1924 werd hij benoemd tot secretaris Binnenland van het Nederlands Bijbel genootschap. Deze funktie vervulde ds. Boeke tot september 1946, toen hem op vijfenzestig jarige leeftijd eervol ontslag werd verleend. Ds. Boeke heeft zich veel bewogen op het terrein van de inwendige zending en heeft in de loop der jaren vele bestuurs- funkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges. Zo was hij o.a. bestuurslid van de commissie kerkelijke evangelisa tie; sekretaris van de vereniging voor In wendige Zending in Noord-Holland; be stuurslid van de evangelisatietochten in Noord-Holland en bestuurslid van de christelijke lichtbeelden centrale, welke naderhand werd opgeheven. Verder heeft ds. Boeke vooral ook be kendheid gekregen als voorzitter van de afdeling Nederland van de Zak Bijbel- bond. De Zak Bijbelbond is een wereld beweging, welke tot doel heeft het lezen en het bij zich dragen van de Bijbel en het gebruik van Gods Woord om anderen voor Christus te winnen. In 1932 was ds. Boeke met zijn broer ds. A. J. P. Boeke, thans emeritus pre dikant te Haarlem en toen nog predikant te Schoorl, mede een van de oprichters van de Stichting „Alle Dag Kerk". Vele jaren was hij voorzitter van het lande lijk comité en van de plaatselijke com missies te Amsterdam en te Haarlem. Enkele jaren geleden nam hij nog deel aan de actie „Alle Dag Kerk" tot „Alle Dagen Kerken Open". Deze actie voor A.D.K.O. vond veel instemming en werd door ds. Boeke overgedragen aan de Oecumenische Raad. Tijdens zijn ambtsbediening op Texel werden daar door ds. Boeke te Eierland en te De Cocksdorp een paar evangelisa tiegebouwtjes gesticht. Te Schagen werk te hij mee aan de stichting „Bethel", een gebouw voor Christelijke Belangen. Ds. Boeke was indertijd ook nog medewerker aan de Zondagsbode voor Noord-Holland en verder verschenen van zijn hand nog enkele brochures, o.a.: Profetie in de ge meente; Gereformeerde evangelisatie; De Bijbel als dynamo en William Tyndale. PAASDRUKTE OP TEXEL? Of Texel gedurende de komende Paas dagen een écht toeristeneiland zal zijn, ligt nog helemaal in de schoot der goden: weliswaar hebben verscheidene hotels en pensions moeten reserveren, maar van drukte zal pas sprake zijn als het weer héél erg meewerkt. En tot nu toe is daar niet veel sprake van! En dan gebeurt er iets zonderlings. In Helga's verstandige, rustige, energieke ogen schemert plotseling een verrader lijke glans. En haar armen om Hans' hals vleiend, zegt ze met een zachte stem: „Och Hans, jij bent jaloers? Jij bent heus jaloers?" Een ogenblik voelt Hans Helga's ge zicht bij het zijne, haar zijdeachtige haren over zijn ogen, zijn mond. Als hij haar echter naar zich toe wil trekken, is zij al verdwenen en staat bij de buitendeur, die ze wijd opengooit. „Kom Hans! Laten wij die jaloerse man naar buiten rijden; daar gaat het vanzelf over!" Overbluft kijkt Hans in haar lachend gezicht, dat opeens zo stralend jong ge worden is. Maar dan volgt hij haar ge hoorzaam naar beneden, op de trap ech ter schudt hij nog verbaasd zijn hoofd. Wat was dat eigenlijk met haar7 Zou hij iets verkeerds hebben gezegd? SEDERT LANGE WEKEN, eigenlijk sedert de dag, dat zij Joachim Frank in het Eskebije-park heeft ontmoet, leeft Leotine in een innerlijke onrust, die bijna koortsachtig is. Maar de laatste dagen is het bijna ondragelijk geworden. Dikwijls heeft zij het gevoel, dat zij het uit zou willen schreeuwen, om de bijna lichame lijke pijn kwijt te worden, die haar leven tot een hel maakt. Dan weer zou zij niets liever willen dan rustig te gaan liggen en zo te sterven; en toen onlangs per uit zondering Thomas' lieve en zorgvolle brief kwam, heeft zij zichzelf wijsge maakt, dat zij de spanning van deze laat ste dagen zeker beter zou hebben kunnen dulden, als hij bij haar geweest zou zijn. Maar nu zal hij er gauw zijn: morgen, op z'n laatst overmorgen zal hij aankomen Maar desniettegenstaande kan zij zich niet aan dat drukkende gevoel onttrekken; in tegendeel, het neemt haar zo in beslag, dat zij niet meer weet, wat zij beginnen moet. Zondagmorgen heeft zij nog allerlei kleine bezigheden gezocht, zij heeft wat genaaid en een beetje opgeruimd en een paar brieven geschreven; toen ging het nog. 's Middags was zij gaan rusten en voor het diner had zij een paar kennissen uitgenodigd, om toch maar niet alleen te zijn. Maar 's maandags had zij al helemaal geen rust meer gehad. Haar handen had den gebeefd als na een langdurige ziekte. Als er gebeld werd, als het meisje of de tuinman aan de deur hadden geklopt, was zij in elkaar gekrompen van schrik. Zij was zo pessimistisch geworden als zij nog nooit was geweest; Waarom zou het niet kunnen, dat de vliegmachine, waar mee Thomas de lange reis zou maken, naar beneden viel? En misschien was hij op het laatste ogenblik nog opgehouden en kwam hij toch nog niet? Of, als hij eens heel anders op haar brief zou rea geren dan zij verwachtte. Als hij zou weigeren de bloedproef te laten maken? Als hij helemaal van Jo, van de hele geschiedenis eens niets zou willen weten? Per slot van rekening zou het ook ont zettend veel geld kosten; ten eerste moest Helga Frank voor een groot bedrag wor den afgekocht en dan zou hij plotseling voor de voeding en het verzorgen van Van Den Helder: 10.30 12.45 17.10 19.35 S.V. Texel Programma 2de Paasdag: RKAFC- Helder; DTS-BKC, Vios-Limmen; Suc- ces-Texel; JVC-Hollandia T.; Texel 2- W. Waard 2; Texel c-Texel b; Texel a- BKC a Tegen Succes zal het alweer moeilijk worden, maar toch moet als belangrijkste taak gelden, „niet verder achterop ge raken". Daarvoor zal ons elftal het tem po moeten bepalen en alles op alles zet ten, sportief dan, om de leiding te ne men. Pak het serieux aan, mannen! Texel 2 zal nu wel weer compleet kun nen aantreden en weer eens dienen te winnen. De wegblijvers, zonder geldig afbericht dan, zullen wel niet geplaatst worden, dat zou ons billijk voorkomen. Texel a zal nu weer proberen de pun ten thuis te houden. Aan allen prettige Paasdagen toegewenst. S.V.C.-nieuws De tweede Paasdag speelt alleen het eerste elftal en wel uit tegen Succes. We vertrekken om 10.30 uur van dorp voor de boot van 11.30 uur. Het tweede en de adsp. zijn vrij. twee jongens te zorgen hebben. Zou hij Langzaam slaat Tine de ogen op. Zij haar haar eigenmachtig optreden niet heeft een onplezierig, niet uitgeslapen, kwalijk nemen? Als zij de grenzen van katterig gevoel. Een ogenblik geeft zij toe zijn goedmoedigheid, van zijn toegevend- j aan de verleiding de ogen weer te sluiten heid eens overschat had. O, en als om en door te slapen. Maar dan springt zij deze vreselijke geschiedenis met de jon- verschrikt omhoog: De jongen! Nee, dat gen, zijn plotseling wakker geworden wil j had niet mogen gebeuren dat zal hij om zich in het vervolg meer aan zijn haar zeker op zijn zwijgende manier vrouw en kind te wijden, weer verloren I kwalijk nemen. ging? I Zou het niet het beste zijn, als zij zich De gehele maandag heeft Leotine dadelijk maar ging aankleden om naar de Brackwieser in de stad rondgedwaald j stad te gaan en René uit school te halen? en 's avonds is zij alleen naar huis geko- Hij wist immers nog helemaal niet, dat De natuur is niet te verbeteren Wat U ook bewondert: de ein deloze zee, de wind door de toppen der bomen, de zon aan de hemel, de sterren in de nacht, de bloemen in talloze vormen en kleuren: alles in de natuur is goed, zoals het is. Nimmer komt bij u de gedachte op, dat u daaraan iets zou wil len of kunnen verbeteren. Ook King-pepermunt is niet te verbeteren, omdat het bereid is uit het edele natuurproduct, dat aan King z'n weldadige eigen schappen geeft. men om zich te verkleden om weer uit te gaan met een paar willekeurige kennissen, die zij tegen haar gewoonte vergezelde. Zij wil niet denken, zij wil niet wakker liggen en ieder uur de hal- klok door het huis horen dreunen! Tegen elf uur valt het haar plotseling in, dat de jongen van zijn schooluitstapje nu wel thuis gekomen zal zijn. Hij heeft gezegd, dat het wel laat zou worden, nu, elf uur is voor een jongen van dertien jaar toch stellig laat genoeg! Of zij nu eens naar huis zal telefoneren? Of met de wagen even naar huis gaan om hem nog goede nacht te zeggen? Maar neen, dat zou hij misschien niet eens prettig vin- cen, hij had ternauwernood goede dag gezegd, toen hij weggegaan was. Dus heeft zij niets gedaan en is om vier uur pas thuis gekomen, en toen zachtjes naar haar slaapkamer gegaan, waar zij onmiddellijk in een diepe slaap gevallen is. En nu is het dinsdagmorgen. Een kille mistige ochtend. Een bleek zonnestraaltje schuift tussen de gordijnen door. zijn vader morgen al thuis kwam! Met de deur van de eetkamer nog in de hand, blijft zij verbaasd stil staan, ter wijl haar lichte, nerveuze ogen op de klok blijven rusten en even daarna weer naar de ontbijttafel dwalen. Wat is dat? Er is maar voor een persoon gedekt? An ders staat om deze tijd Renè's gebruikte kopje en ontbijtbordje nog op tafel.... Heeft de jongen dan niet ontbeten, of zou hij nog slapen? Zou hij misschien nog vrij van school hebben? Zij loopt naar de ta fel toe, schuift in gedachten verzonken 'n mes, een jampotje recht. Dan drukt zij plotseling de lippen op elkaar, rent naar de deur en roept het keukenmeisje. Iets in haar gezicht doet Tine ongedul dig, bijna boos uitroepen: „Maar Mara, wat betekent dit? Heeft de jongen van morgen niet ontbeten? Of hebben juliie al afgeruimd?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 3