CAMP RANG, de versnapering van de eerste RANG U schildert zelf? VAKMAN Nutsspaarbank CT o exas ®F JAC. BRUIJN FOTO-WEDSTRIJD Voor verf naar de Gratis vakkundig advies Schildersbedrijf D. G. TOOLENS Motor Palace Hulp gevraagd Voor beter vlees Goënga's slagerij Een prima heining Firma FRANS ZEGEL Kz v. Bommel schoenen Mantje' Schoenhandel Partij gestoomde Texels BioscoopTheater Telefoon 27 De bende van Marady Kitty in de grote wereld en voor al Uw drukwerk Drukkerij Texelse Courant voor uw genoegen •\xwy B. BEUMKES Ontwikkelen en afdrukken ,n Cadeautje Taxi Garage Reij J. G. Dekker Supernova Supermatic Automatic so I DE sigaret voor deze Langeveld De Rooij n.v, S. RENTENAAR Knip dit adres uit! Jo of René Mi.» 419 011aa a a a a a tanat a an a ma aa a a a a a a a a a a a a a a m aaa no i UA iiTiwm'innnrnrtTnTrm-rmTo a groroTrrrrmrrrmrinri)a utotd'» nmnrmnmrm iTrrmTmTrrmrnTnrm* De scooter die de wereld veroverde. Oosterend Tel. 302 wegens ziekte in klein gezin. M. Bakker, Kogerweg 17 Den Hoorn Tel. 252 bespaart U geld en zorgen. Daarom voor Ursusgaas Damhekken Creosootpalen Krammen Puntdraad Dampalen naar Vraagt onze zeer lage prijzen en alles franco thuis Betaal enkele guldens meer en U heeft een paar een schoen die U het lopen tot een genot maakt. Deze schoen, waar U zich dadelijk in thuis voelt. Houdt het model tot ze versleten is, maar hij gaat ook dubbel zo lang mee. Voor de dames zware pumps en sportmoll. Voor de heren zowel robuste sport schoenen als klassieke moll. Alleen in Indien bij advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant voeraardappelen TE KOOP C. de Wit, Hoeve „Breda" Eierland Zondagmiddag 4 uur Randolph Scott in Door allen verdacht van te heulen met zijn tegenstanders, stond hij alleen tegen over een bende schurken, die voor geen misdaad terugdeinsden. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zaterdag 8 uur Zondag en maandag 8 uur Romy Schneider (Sissi), Karl Heinz Böhm en O. E. Hasse in Als een wervelwind brengt Kitty de grootste beroering tussen de stijfdeftige heren van een grote wereldconferentie. Een vrolijke comedie, die zich afspeelt aan het prachtige meer van Genève. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. In het journaalHet staatsiebezoek van H M Koningin Elisabeth en Z K H. Prins Philip. Wanneer u zelf het schilderwerk van muren en houtwerk in huis opknapt Loop eens bij ons binnen en haal zonder enige verplichting het boekje 'Knap het op met kleur', de handleiding voor allen, die zelf schilderen. schildersbedrijf DEN 8URG (Texel) - Tel. 494 ERKENO FLEXA. WINKELIER DIRK Foto Langeveld en De Rooij Den Burg Parkstraat LIJSTENMAKERIJ Voor Uw lijsten naar de „De Amateur", Sluisdijkstr., Den Helder Besteladres Texel: Beatrixlaan 60, tel. 217. Modern en klassiek. voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Hoge rentevergoe ding en gemakkelijke terugbetaling Kogerstraat 34 Den Burg Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Den Burg, Texel Telefoon 333 Het ideale corset voor iedere vrouw met de beste pasvorm. Gediplomeerd corsettière Paskamer aanwezig Op verzoek komen wij bij U thuis passen. Alleenverkoop voor Texel Necchi naaimachine precisiewonder uit Italië Elna met Zwitserse wereldreputatit Husqvarna uit Zweden, dus prima Naaimachinehandel Stenenplaats, Den Burg American Cigarettes dure tijd f 1,25 Vr,.,. prijslijst FABRIEKSPRIJS! Eerkoop Qentralc Heerlijk van smaak VAN TABAKSPRODUCTEN geur en arónpa. ROOSENDAAL Foto-atnateurs, denk aan de •3£ U mag 5 van uw beste plaatjes inzenden ft Het formaat is vrij. ft Inleveren in gesloten envelop met naam en adres. ■X- Achterop foto's zo mogelijk titel en tech nische gegevens. Vermeld op de envelop of u tot de begin ners of tot de gevorderden behoort. ft Ze worden op 7 en 8 mei in „Casino" getoond. •JC- Doe mee •X- Inleveren voor i mei as bij deafd. winkel van Parkstraat, Den Burg WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 11. Voor de hut van Pa Sambo brandt 'n flink vuur en de heerlijke geuren die uit de kookpot opstijgen, vertellen Sambo al dat hij boft. Pa heeft geluk gehad. Hij heeft bij het jagen een antilope neerge legd, niet zo'n kleintje, maar een flink hert. Zelfs voor de sterke Pa Sambo was het een heel karwei geweest, die buit op de rug naar huis te dragen, maar nu la gen er al een paar flinke stukken in de pot. „Sambo", riep zijn vader, „je komt als geroepen. Loop vlug naar Oom Sam bo en vraag zijn hakmes te leen. Dan kan ik de antilope verder slachten en zeg maar dat hij ook een flink stuk krijgt". Zo ging het daar altijd: ijskasten waren er niet, maar ze aten met elkaar, tot alles op was. Anders zou het vlees toch maar bederven in die hitte. Sambo rent dus naar zijn Oom en die leent hem graag het kapmes. Nee, hij behoeft het vanavond niet terug te hebben, morgen is vroeg genoeg! Maar het vlees zou hij nu wel lusten. Zou er ook nog een stukje over zijn voor de tovenaar? Daar moest Oom Sambo naar toe en dan konden ze samen eten. „Dat zal wel gaan", zegt Sambo en belooft, het vlees gauw te brengen. Alles liep hem mee vandaag, dacht Sambo. Eerst het vlees brengen en vader helpen, dan lekker en veel eten en stilletje liggen rusten tot alles slaapt. Toch liep het nog bijna mis, want telkens kwamen er weer anderen vlees halen of uit de pot van Ma Sambo meeëten. Soms duurde zo'n feest de hele nacht. Maar aan een grote antilope komt ook een einde en weldra lag ieder lekker te slapen. i Oosterend Vandaag of morgen komt het beslist van pas. U kunt er een demonstratie aanvragen van het veilige en zuinige ..SHELL BUTAGAS". VEILIG omdat de druk in de fles laag is! VEILIG omdat Shell ruim 25 jaar ervaring heeft over de gehele wereld. ZUINIG omdat elke fles 13 kg goed regelbaar gas bevat. Met ..shell BUTAGAS" kunt u gemakkelijk cn valig koken, verwarmen, verlichten, enz. (SNEU, VRAAG INLICHTINGEN feuilletoD door H. Westenberg 59. Mara, het keukenmeisje staat met samengevouwen handen voor Tine: „Nee madame! René is nog niet thuis! Heeft madame de brief van de tuinman niet gevonden?" Leotine doet een stap vooruit, naar de twee meisjes, dan keert zij zich om en loopt terug in de kamer. „Een brief? Wat voor een brief? Waar dan7 De meisjes volgen haar in de kamer. „Naast de fruitschaal, madame. De tuin man dacht, dat mevrouw hem daar het beste zou vinden, omdat madame 's avonds toch alleen maar fruit eet, als zij thuiskomt. Leotine is al bij het kleine tafeltje, waarop de vruchtenschaal staat. Ja, daar ligt een briefje, met potlood geschreven, op een uitgescheurd blaadje van een notitieboekje. „Daar de jonge heer om één uur nog niet thuis was, ben ik zo vrij geweest, het hek te sluiten en naar bed te gaan, leest Leotine. Woedend keert zij zich naar de twee meisjes' „En dat zeggen jullie mij nu pas: om half tien? Waarom hebben jul lie mij niet vanmorgen vroeg gewekt? Er kan toch een ongeluk gebeurd zijn of hij is Zij zwijgt; een onzinnige angst maakt zich van haar meester. O, hij is wegge lopen! denkt zij met een bonzend hart. Een seconde staart zij de zwijgende meisjes aan, dan holt zij naar de telefoon. De school! In de school zullen ze immers wel weten wat er is! Wie weet, misschien is René toch nog voor het gesloten hek geweest en met een vriend meegegaan om te slapen. Had zij toch gisteravond maar gedaan wat zij van plan geweest was: naar huis gaan! Met schorre stem vraagt zij de direc teur te spreken. „Wat zegt U? Een uit stapje van drie dagen met de klas? Geen sprake van! Maar sinds zaterdag is René niet op school geweest. Of er iets bijzonders gebeurd is? Nee, helemaal niet. Maar hij zal eens in de klas informeren en dan zal hij mevrouw nog eens opbellen". ,,Of er in zijn klas een jongen zit, die Stock heet", vraagt Leotine met een plotselinge ingeving. „Stock" Nee, er is geen jongen, die zo heet in zijn klas. En hij kent ook in de andere klassen niemand, die Stock heet". „Dan is hij weggelopen!" roept Leotine uit. Zij vraagt verbinding met de fabriek van haar broer. Maar mijnheer Eckhart is niet aanwezig, wordt haar gezegd. ,,Is hij er helemaal niet geweest?" „Jawel, maar hij was door een drin gend telefoongesprek weggeroepen. Hij was erg opgewonden geweest en dadelijk met zijn auto weggegaan". „En waarheen?" Een ogenblik blijft Leotine met samen getrokken wenkbrauwen staan. Zou Hans misschien iets meer gehoord heb ben? Zou hij misschien bericht van René gekregen hebben. Misschien zelfs gewe ten. Nee, dat was onmogelijk Hans Eckhart stond ontegenzeggelijk aan de zijde van de tegenpartij; maar zoiets zou hij zeker nooit doen daarvan was zij overtuigd. En wat nu? Moest zij de politie op bellen? Of het consulaat? Haar kennissen op de hoogte stellen? Och, nee, het was toch nog niet helemaal uitgesloten, dat een jongen uit René's klas iets naders wist. Daar moest zij maar eerst op wach ten. Misschien weet de tuinman ook wel iets meer? Of de chauffeur? „Mara, vraag of de tuinman dadelijk hier wil komen! En Fie, telefoneer jij naar kantoor; dat ze onmiddellijk de chauffeur moeten sturen! Ja, met de wa gen! En bel de fabriek van mijnheer Eckhart ook nog eens op of mijnheer, zodra hij terugkomt, mij wil telefoneren. Zeg, dat het heel dringend is! Begrepen Fie' Het is best mogelijk, dat er niets bijzonders gebeurd is, maar En ze is al de kamer uit en op de trap naar boven. Zij gaat naar René's kamer. Als hij werkelijk weggegaan is met de bedoeling er vandoor te gaan moet hij kleren hebben meegenomen voor de deur staat zij stil en legt de handen op de borst. Als hijals hij zich eens van kant gemaakt heeft? Zij heeft hem zo weinig gekend, als hij Als een film ziet zij plotseling de ene scene na de andere aan haar herinnering voorbijtrekken, kleine gebeurtenissen uit René's leven, waaraan ze nooit aandacht geschonken heeft, duiken voor haar op. hoe zij bij deze gelegenheid haar teleur stelling niet voor het nog kleine kind verborgen heeft, hoe hij bij iedere ge beurtenis, die haar in de jongen teleur stelde niet verzwegen heeft, hoe weinig hij, volgens haar begrip in het gezi 1 en de familie paste, hoe zij nooit iets van de goede en beminnelijke eigenschappen van zijn vader, van zijn grootouders en andere familieleden in hem kon ontdek ken! Wat kon de jongen daar eigenlijk aan doen? Hij is zoals hij is. Om haar plezier te doen kon hij toch zijn gezicht, zijn hele karakter niet veranderen. En toch heeft zij hem altijd verweten, dat hij zo'n vreemd gezicht, zo'n eigen aardig karakter heeft! Het is mijn schuld! Het is alleen mijn schuld als de jongen weggelopen is! weet zij plotseling in bitter zelfverwijt. En plotseling ziet zij ook het andere in het juiste licht; de vermoedelijke verwis seling van de kinderen. Wat moet ons enig kind er van denken als zijn moeder plotseling met zo een heftigheid als zij, een ander kind ver langt te bezitten! Dat zij René met het andere kind samen wenste te houden, kon voor de jongen niet van betekenis zijn. Dat zou hij immers slechts als een vriendelijkheid, als genadebrood beschou wen! Was zij eigenlijk niet krankzinnig geweest! Had de jongen dan geen gelijk als hij weggelopen was? Zou zij niet precies hetzelfde gedaan hebben? Zij trekt de deur van René's kamer open en gaat haastig naar binnen. Het bed is on- beslapen, het raam staat wijd open. Op de tafel ligt een boek, op een stoel een pull over en zijn racket, aan de kapstok aan de muur hangt een roeibroekje, een ceintuur, op een klein stoeltje staat de open koffergrammofoon. Met een enkele blik heeft Leotine dit alles overzien. Dan plotseling vloeien de tranen over haar gezicht; zij stromen on houdbaar, gloeiend hete tranen, niet stelpen Zij trekt de lade van het kleine schi bureau open. Niets. Een paar schril boeken, batterijen in alle soorten, si contacten, ijzerdraad, timmergere schap. Dan gaat zij naar de boekenk Ook daar niets bijzonders. De kier kast Zij schrikt. Zijn twee regenmantels,! gabardine trenchcoat en de gumin zijn verdwenen. Ook zijn windjack, tuurlijk, dat heeft hij aangehad. En schoenen? Juist: twee paar weg. Voorzichtig maakt zij de kast dicht. Bijna geruisloos. Alsof de jon in bed lag te slapen. Gelukkig! Als hij zoveel kleren m genomen heeft, was hij niet van plan ergste te doen. Dan is hij er alleen n door gegaan. Maar wat nu? Zij is alleen. Van Hans heeft zij nog niets hoord. Tom is niet thuis. Wat nu? alleen is mevrouw Frank nu altijd, fl'> tert iets in haar. Maar wat heeft zij mevrouw Frank te maken? Ieder genoeg aan zichzelf! Zij tilt de don deken van het bed omhoog. Missd heeft hij ergens een brief verstopt? N niets. Tenslotte trekt zij aarzelend het li van het nachtkastje open Misschien hier? Ja warempel! brief. Met potlood geschreven. Tnlli vouwt Leotine het blaadje open. kan zij geen letter onderscheiden, zo haar ogen door tranen verblind, zo i roerd is zij, dat zij tenminste een I woorden, door de jongen geschreven, haar handen heeft. RANG is alleen RANG als er RANG op staat

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4