11 BRANDGEVAAR VEGEN VAN SCHOORSTENEN Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren aan het bepaalde in artikel 173 van de Algemene Politie verordening voor de gemeente Texel, waarin het volgende staat vermeld: ,,De gebruikers van percelen doen elk hunner schoorstenen tenminste eenmaal in het jaar en wel in de maanden april en mei vegen. Bakkers, smeden en anderen, die an der of meer vuur gebruiken, dan voor huishoudelijk gebruik nodig is, moeten de schoorstenen welke voor hun bedrijf die nen iedere drie maanden doen vegen, als in maart, juni, september en december. Van het bepaalde in dit artikel zijn uitgezonderd schoorstenen welke niet meer dan twee maanden van het ver lopen jaar gebruikt zijn". Texel, 16 april 1958. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer DE BURGSE WINKELIERS BEURS Voor deze Beurs, die maandag door burgemeester De Koning werd geopend en tot zaterdagavond (hedenavond) voort duurt, bestaat flinke belangstelling. De eerste twee dagen was het bezoek zeer matig, maar vanaf woensdag hebben de standhouders over gebrek aan publiek zeker niet te klagen gehad en deze Beurs kan dan ook een succes worden ge noemd. Gaarne wekken wij onze eiland genoten op eens een kijkje te komen ne men in Casino". U heeft bovendien kans op een der vele prijzen, die op een be paald entree nummer vallen AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 19 april Den Burg, „Casino", Burgse Winkeliers- beurs. Den Burg, Oranjeboom, Toneelver „St Jan" voert op „De familie Loberg". De Cocksdorp, De Hoop, De toneelgroep Zuid-Eierland voert op „Het meisje met het leeuwen jong". Maandag 21 april Den Burg, „De Graaf", Postzegelbeurs. Dinsdag 22 april Den Burg, Oranjeboom, bijeenkomst filmkring Texel. Woensdag 23 april Den Burg, De Zwaan, bijeenkomst KAV: Mej. Eeken spreekt over „Onze voeding". De Cocksdorp, Theehuis Hooijberg, fo^ rumavond raadsfractie P v.d. A. Donderdag 24 april Den Burg, feestavond R.K. Ontwikke lingsclub. Den Burg, „Texel", Filmavond ANWB Zaterdag 26 april De Koog, De Toekomst, Uitvoering zang ver. „Crescendo". Oudeschild, „Eigen Gebouw", Optreden cabaretgroep „De Peperbus". LAMMERTIJD IN VOLLE GANG De lammertijd is in volle gang. Er ko men dit jaar opvallend veel tweelingen ter wereld, terwijl ook menig schaap de boer met een drieling verblijdt. Er be landen dit jaar aanmerkelijk meer ge storven lammeren op het terrein van do noodslachtplaats dan vorig jaar: van de week waren nl. al 2500 exemplaren aan gevoerd, terwijl men vorig jaar ver be neden de 2000 gestorven lammeren bleef TESO-MANNEN OP STAP Het personeel van de N.V TESO gaat volgende maand in drie groepen op reis: een groep van 5-7 mei, een tweede van 8-10 mei en de laatste van 12-14 mei. Doel van de reis is een bezoek aan Luxemburg SINT JORIS-DAG Woensdag 23 april vieren de padvin ders Sint Jeroen en de Zwalkers het Sint Jorisfeest. Begonnen wordt met het hijsen van de vlag op de Groeneplaats (om zeven uur), 's Avonds om zeven uur zal de vlag weer gestreken worden, waarna er een groots kampvuur ontsto ken zal worden. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: no. 583, Landbouwbedriif C. H. Roeper, W 18, De Waal; no. 561, N. de Graaf, Hotelhouder, Hollewalsweg 17a; no. 499, Joh. J. Roeper, veehouder, Kogerstraat 22; no. 550, W. A van Zeij- len, Boekhoudingen, Belastingszaken, Emmalaan 15. Den Hoorn: no. 204, mevr. N. A. Klum- per-Eelman, H 82a; no. 201, K. Lap, be drijfsleider D Terpstra, Hemmer H 123 Oosterend: no. 376, C. Vonk Jzn., firma W. van der Vis en Zn, O 112. Texelse Boys-nieuws Boys 1-Schoorl is uitgesteld. Het 2de speelt zondag thuis tegen BKC 3, aanvang 1,30 uur. Boys 3 gaat naar HRC 7. Vertrek om 11.00 uur van het Postkantoor. Adsp, a speelt heden om 4.00 uur thuis tegen Oosterend a en Boys b gaat naar Oosterend b. vertrek om 3.15 uur per fiets vanaf De Zwaan. Maandag 21 april a.s. speelt Boys b thuis tegen Texel c, aanvang 6.00 uur. Zegt het voort! Terreindienst: C. de Grave, D. Witte. STUDIETOELAGEN Het Bestuur van de Stichting „Prof Dr. W. H. Keesomstudiefonds" te Texel brengt ter kennis van belanghebbenden dat personen met een goede studieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen stu die te betalen en die gedurende het cur susjaar 1958/1959 voor een studietoelage uit genoemd fonds ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen, zich vóór 10 mei a.s. kunnen wen den tot voornoemd Bestuur door middel van een daartoe strekkend aanvraagfor mulier, dat te verkrijgen is op de afde ling Financiën en Onderwijs der ge meente-secretarie te Den Burg. Verzoekschriften, die na 10 mei a.s. worden ingezonden, zullen niet meer in behandeling kunnen worden genomen. KANDIDATENLIJSTEN VOOR TEXELSE GEMEENTERAAD Partij van de Arbeid' 1. C. H. Roeper, Den Burg; 2. J. Koning- Bruin, Oudeschild; 3 W. Wassenaar, Den Burg; 4. A. Dros Bzn., Eierland; 5. K. Beumkes, 't Horntje; 6 J. K. P. Zwan, De Koog; 7. J. J. Westdorp, De Cocks dorp; 8. A. Backer Tzn Oudeschild, 9. M. C. Ellen-Verbrugge; 10. P. Braakman, De Koog; 11. J. S. Dros, Oudeschild; 12. G. den Braven-Jorna, De Cocksdorp; 13. D. Dapper, Den Burgr 14. H. Snoek, Den Burg. Katholieke Volkspartij: 1. Th. R. Hin, Dijkmanshuizen; 2. P. Smit, Den Burg; 3. F. L. de Grave, Wester- mient; 4. N. H. van Schoonhoven, De Koog; 5. C. Merkx, Den Burg; 6. P. de Graaf, De Cocksdorp; 7. M. Kuip, Den Burg; 8. P. J. Witte, Eierland; 9. R. J. Boom, Den Burg. Volkspartij voor Vrijh. en Democratie: 1. Sijbr. Keijser, Hogeberg; 2. G. Vrijdag- Keijser, Den Burg; 3. C. J van der Kooi, Den Burg; 4 Joh. Bakker Jzn., n.b. Den Burg; 5. Arn. Daalder Rzn., De Koog; 6. G. J. ten Cate, Den Burg; 7. I. Bruijn, Den Hoorn; 8. Nico Dros, Harkebuurt. Anti-Revolutionaire Partij 1. Jn. Daalder, Oosterend; 2. Jn. Vlaming, Den Burg; 3. A. Boltjes, Den Burg; 4. M. J. Bremer, Oosterend, 5. C. Jongejan. Eierland; 6. F. Oosterhof, Oosterend; 7. Jn. Trap Wzn., Oosterend; 8. C. G. Vla ming, Oosterend. Christelijk-Historische Unie: 1. S. van der Vis, De Koog; 2. A. Boon Jzri., De Cocksdorp; 3. J. Pranger, Ger- ritsland; 4. E. C. Bruin-Trooster, Den Hoorn; 5. D. A. Ribbink, Den Burg; 6. J. Witvliet, Oudeschild; 7. M. Breman, Oos terend; 8 J. Huisman Tzn Berkhoeve, Kogerweg; 9 M. van Exel, Eierland; 10. P. Dros Gzn., Oosterend. DOELMATIGE SCHOLING VAN JONGE LANDARBEIDERS De agrarische produktie wordt geken merkt door een sterk wisselende arbeids behoefte, hetgeen in bijzondere mate het geval is in het akkerbouwbedrijf Onder normale weersomstandigheden is de ar- beidsbehoefte in bepaalde perioden, zoals in de verplegings- en oogstperioden, be langrijk groter dan in andere seizoenen Dit betekent, dat, om de landbouw- werkzaamheden tijdig uitgevoerd te krij gen, moet worden beschikt over een ze kere arbeidsreserve. Het bestaan van een landbouw-ar- beidsreserve houdt echter in, dat de ar beiders, die tot deze reserve behoren, slechts gedurende een gedeelte van het jaar produktief werk in de agrarische bedrijfstak kunnen vinden en voor de rest zijn aangewezen op aanvullende werkgelegenheid of op de door het be drijfsleven en de overheid gefinancierde wachtgeld- en werkloosheidsuitkering. Het behoeft geen betoog dat het uit hoofde van sociale overwegingen gewenst is de agrarische seizoenwerkloosheid zo veel mogelijk te beperken. Bovendien is deze beperking ook voor de verbetering van de aantrekkelijkheid van het land arbeidersberoep van belang. De laatste jaren is een ontwikkeling aan de gang, waarbij wij zien dat een groot aantal plattelandsarbeiders voor keur geeft aan een ander beroep met uit zicht op regelmatige arbeid. Om te voorkomen dat op langere ter mijn gezien voor de landbouw onvol doende vakbekwame arbeiders beschik baar zullen zijn, is het gewenst, dat een doelmatige scholing van jonge landarbei ders ter hand wordt genomen. De eisen van vakbekwaamheid zijn immers, als gevolg van de mechanisatie, sterk gewij zigd en nog steeds aan verandering on derhevig. Het is daarom noodzakelijk, dat ook de volwassen arbeiders voor scholing in aanmerking kunnen komen Hiermede is het vorig jaar in Noord holland een proef genomen, welke zeker als geslaagd kan worden beschouwd. Voor deze scholing kwamen in aan merking losse landarbeiders, die niet alle werkzaamheden op het bedrijf kon den verrichten, welke door een vaste landarbeider worden uitgevoerd. Aan hen is op het bedrijf een opleiding gegeven in het verrichten van alle voorkomende werkzaamheden, waarbij de werkgever of diens plaatsvervanger als instructeur optrad. Door de werkgever werd het in de c.a.o. voor de desbetreffende categorie vastgestelde loon aan de cursist betaald waartegenover aan de werkgever een scholingstoeslag werd uitgekeerd, welke individueel wordt vastgesteld, afhanke lijk van het reeds aanwezige niveau van geschooldheid bij de cursist aan het begin van de .scholingsperiode. Teneinde de arbeiders ook produktief te doen zijn in de „slappe" perioden en de wintermaanden, volgden zijn in de wintermaanden gedurende 13 weken op de rijkswerkplaatsen een handvaardig heidscursus. Hier leerden zij de grondbe ginselen van timmeren, metselen, metaal schilderen enz., hetgeen voor onderhoud van en reparatie aan de gebouwen, hek ken en afrasteringen zeker van groot be lang is. Bovendien volgde een deel van de arbeiders ook de cursus landbouw mechanisatie te Oostwaardhoeve. Het ligt in de bedoeling ook in 1958 weer een aantal arbeiders te scholen en wel een 50-tal in de Provincie Noord holland. Gegadigden, zowel van werkgevers als werknemerszijde kunnen zich hier voor melden bij het Arbeidsbureau. Spoedige opgave is zeer gewenst. ZUSTER METTAU NAAR GRONINGEN Zuster Mettau, Oosterend, sinds 1954 werkzaam bij het Witte Kruis alhier, is per 1 juli benoemd tot wijkverpleegster bij het Groene Kruis te Zuidwolde. DE COCKSDORP HEEFT KLEUTERSCHOOL NODIG In tegenstelling tot sommiger verwach ting, bestaan er te De Cocksdorp nog steeds ernstige plannen voor de oprich ting van een kleuterschool. Dinsdagavond zal mej. L. van Roon, directrice Oplei ding Kleuterleidsters, op uitnodiging van de Dorpscommissie een voordracht hou den over het kleuteronderwijs, waarbij een interessante film zal worden ver toond. De dorpscommissie hoopt, dat Hotel „De Hoop" tot de laatste plaats be zet zal zijn. Zie ook de adv. Naar wij nog vernemen is voor de stichting een minimum aantal van 30 leerlingen vereist, terwijl ongeveer 35 kleuters voor het onderwijs in aanmer king komen. Momenteel bezoeken enige Cocksdorper kleuters een kleuterschool te Den Burg! Ongetwijfeld zal een kleu terschool ook te De Cocksdorp in een grote behoefte voorzien. BERT BRUGMANS MARIONETTENTHEATER Voor de Vrouwenbond van het N.V.V. voerde dit gezelschap op de opera „De Parelvissers" van George Bizet. Vorig jaar had de familie Brugmans met „De Barbier van Sevilla" al een groot succes geoogst en de belangstelling was daardoor zodanig gewekt, dat ook velen aanwezig waren die anders derge lijke evenementen niet plegen te bezoe ken. De entreeprijs was, dank zij een sub sidie van het N.V.V. bijzonder laag. Vele niet-leden maakten van de gele genheid gebruik om dit muzikale evene ment te beluisteren. Het dwong ieders bewondering af dat alles zo feilloos werkte. De muziek was prachtig en de duetten, vooral in het eerste bedrijf buitengewoon mooi. Het décor verplaatste ons geheel naar de streek waar het stuk zich af speelde, n.l. bij de Parelvissers in de tille Zuidzee en was een juweeltje op zichzelf. Elk bedrijf kreeg dan ook een langdu rig applaus en de familie Burgmans per soonlijk nog eens extra toen ze na afloop voor het voetlicht kwam. De heer Dapper dankte voor de prach tige avond en riep het theater gaarne een tot weerziens toe. s Middags speelde het gezelschap voor de kinderen „Buffalo Bill, de held van het wilde Westen" voor de Texelse Be stuurdersbond. De kinderen leefden in tens mee met de avonturen van Buffalo Bill, Wilde Bill, Nick Carter en Little Cayuse. De dieven, die gezocht werden, kregen geen enkele kans bij de jeugdige bezoekers. Na afloop werd de jeugd een reep chocolade aangeboden door de jubileren de afd. Texel van de Alg. Ned. Bouw- bedrij fsbond. RECLAME VOOR BUNGALOWPARK EN VOOR TEXEL ZELF Het bekende damesweekblad „Libelle' oplaag 500.000 exemplaren wijdt in haar laatste uitgave een uitvoerige, drie pagina's omvattende reportage aan het groeiende bungalowkamp „Slufterduin" Het blad heeft met het echtpaar Hand- graaf daartoe een zeer geslaagd inter view mogen hebben. Er staan thans drie voltooide bungalows en dezer dagen is het echtpaar Handgraaf met de bouw van een vierde bungalow begonnen. In totaal zullen er tien worden gebouwd. Het bedrijf ligt aan het fietspad, pal te genover de grens van Muy en Slufter en is dus ideaal gelegen voor wie rust en hernieuwde gezondheid begeren. De heer Handgraaf sloeg dan ook een goede slag, toen hij destijds in de gelegenheid ge steld werd tot de aankoop van een groot terrein. Mevrouw Handgraaf was meteen enthousiast toen haar man op het idee kwam eigenhandig bungalows te gaan bouwen, een heel waagstuk, want hij is van huisuit.banketbakker. Zijn we derhelft is ook wat de bouw aangaat zijn onmisbare rechterhand en zonder haar medewerking en toewijding zou dit bun galowkamp zeker nog lang niet zo ver gevorderd zijn. Gezien de moeilijke omstandigheden waaronder van wal werd gestoken, mo gen wij deze activiteiten wel tot een bij zonder geslaagde vorm van pionieren re kenen, waarmede wij het echtpaar Hand graaf van harte gelukwensen. S.V. Texel We verwachten, dat Texel 1 zich tot het uiterste zal inspannen om dat éne belangrijke puntje te bemachtigen. Thuis zal het tweede wel compleet zijn en dan weer eens winnen?! Serieus aan de slag. Speel je beste spel en tracht te winnen, maar blijf spor tief. Bij de dames hebben we een bruid in de ploeg. Namens bestuur en alle leden wensen we Alie en Henk hartelijk geluk met hun voornemen en een zonnige toe komst toe. FILMNIEUWS' „MENSENJACHT" Wij maken kennis met enige Ierse vrij heidsstrijders. Er bestaat een ernstig ver schil van mening omtrent de toe te pas sen tactiek. Terence wordt van verraad verdacht. Prachtig, heldhaftig werk ont gaat de groep, die hem tenslotte gevan gen neemt en tot de dood veroordeelt. Een zeer spannend filmwerk. „IN DE GREEP VAN DE ZONDE" Alberto, een Italiaan, heeft in Amerika zijn geluk beproefd. Hij maakte daar deel uit van een gangsterbende. Het „werk beviel hem niet en hij keerde naar Italië terug, nu in gezelschap van zijn vriendin Germaine. Een aantal leden van de bende maakt een reis door'Italië en ontmoet hun oude kameraad, die het niet al te breed heeft. Filippo, de leider van de bende, tracht Alberto weer aan zich te binden. Uiteindelijk wil hij proberen de charmante Germaine te heroveren. De iilm bewijst, dat hij niet terugdeinst voor de onmenselijkste methoden. JAARVERSLAG T.E.S.O. 1957 is een zeer gunstig jaar geweest, vooral omdat wij gedurende de zomer periode een groot vervoer hebben gehad en mede ook door het feit, dat wij in de wintermaanden vrij van ijs zijn gebleven Ijsgang brengt voor ons derving van in komsten en hoge uitgaven met zich mede. Toch hebben wij dit jaar veel moeilijk heden ondervonden als gevolg van de schroefschaden aan onze motorveerboot ,De Dageraad". Hoewel vanzelfsprekend met de diverse reparaties de meeste spoed werd betracht, kon toch niet wor den voorkomen, dat de Dokter Wage- maker meerdere dagen als reserve-schip moest worden ingelegd. Aangezien Am sterdam de dichtstbijzijnde plaats is waar het schip gedokt kan worden, is het dok ken als gevolg van de lange vaartijd zeer tijdrovend. Op 8 maart geraakte de Dokter Wage- maker tijdens dikke mist ter hoogte van de Schans aan de grond, waardoor schade aan schroef en schroefas werd opgelopen Het schip kon echter voorlopig in de vaart worden gehouden Op 22 maart liep dit schip nogmaals tijdens dikke mist op het stenen havenhoofd te Den Helder. Dit voorval liep gelukkig goed af, daar geen schade aan het schip werd veroorzaakt. De geul voor Oudeschild en de haven werden dit jaar uitgediept wat tot gevolg had, dat de vaart op deze haven met zeer laag water praktisch niet behoefde te worden onderbroken en derhalve een veiliger vaart voor „De Dageraad" werd verkregen. De rijkswaterstaat deed hier aan voor ons zeer goed werk. De aanleg plaats te Oudeschild blijft voor ons nog steeds moeilijk te gebruiken. Enige klei ne veranderingen zouden de toestand echter wel enigszins kunnen verbeteren. De dienst op Vlieland werd dit jaar ingezet op 15 juni en beëindigd op 1 sep tember. Hoewel de dienst door slecht weer verschillende malen moest worden stilgelegd, deden zich overigens geen moeilijkheden voor. Het aantal vervoer de passagiers steeg iets boven dat van verleden jaar. Op 10 mei overleed onze oud-kapitein C. Duinker in de leeftijd van ruim 91 aar. Bijna tot het laatst heeft de heer Duinker zijn belangstelling voor ons be drijf getoond daar men hem steeds bij de boten kon treffen. De matrozen P J. Schagen en J. C. Vlas werden in vaste dienst aangesteld. Op 31 oktober verliet onze kapitein C. List door het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd onze maatschappij na een diensttijd van ruim 29 jaar. Hem werd door de maatschappij in het stoombootkoffiehuis een receptie aange boden. Tijdens deze receptie ontving hij uit handen van de Burgemeester van Texel de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, terwijl hem door de directie namens het Neder- landsch Binnenvaartbureau een medaille met oorkonde werd aangeboden. Op 18 juni werd het 50-jarig jubileum van onze maatschappij op waardige wijze gevierd. Vooral van de zijde van onze officiële relaties van de overkant moch ten wij grote belangstelling ondervinden. Op 21 juni werd onze president-com missaris, de heer C. J de Lugt benoemd tot ridder in de orde van Oianje-Nassau Op 8 en 22 september maakten wij met ouden van dagen van Texel een tocht over het Marsdiep met „De Dageraad' Beide tochten hadden ondanks het ge vorderde jaargetijde een vlot verloop Op 24 september werd ons kantoorge bouw met woningen in Plan-Zuid aanbe steed en gegund aan de aannemer B Gieze uit Eierland. De aanneemsom be droeg ruim 100.000, Op 1 januari werd onze pensioenrege ling in een collectieve pensioenverzeke ring omgezet, aangepast aan het huidige loonniveau en uitgebreid met een wezen- verzekering. Op 1 januari trad TESO uit de Stich ting Texels Museum waarin zij van de oprichting af voor een groot deel finan cieel had bijgedragen. De instandhouding van deze stichting vergt echter zulk een hoge kosten, dat het bestuur van TESO het niet langer verantwoord achtte hier mede door te gaan. Op 11 juni werd ons postcontract ge wijzigd. Totaal werden er dit jaar 2804 dien sten over het Marsdiep gemaakt, waar van 1622 door „De Dageraad", 587 door de „Dokter Wagemaker" en 595 door de „Voorwaarts". Gedurende het jaar werden op werk dagen 6 en op zondagen 4 diensten uit gevoerd met uitzondering van de maan den januari, februari en december, in welke maanden 5 diensten per dag wer den onderhouden. In het seizoen werden de diensten op werkdagen uitgebreid tot 9 en op zondagen tot 5 of 6 diensten. De ontvangsten in het bootbedrijf aan personen- en goederenvervoer bedroegen 717.878,86 tegen 646.236,73 in 1956 of een verhoging van 71.642,13. De bedrijfslasten in het bootbedrijf zonder afschrijving bedroegen ƒ516.822,38 tegen 492.280,33 in 1956 of een stijging van 24.542,05. Stijging van de bedrijfs lasten is hoofdzakelijk een gevolg van stijging van de post lonen, hoger gasolie en smeerolieverbruik en hogere uitgaaf van pensioenpremies door uitbreiding van de pensioenverplichtingen. De afschrijving in het bootbedrijf be droeg f 130.346,31 tegen 126.061,94 in 1956. Het verwachte verlies in het busbedrijf kon dit jaar in een kleine winst worden omgezet door verhoging van de tarieven en een toename van het vervoer in de zomermaanden. De bedrijfsresultaten van dit bedrijf zijn echter onvoldoende om hieruit tot vernieuwing van het rijdend materiaal te kunnen overgaan. Vernieu wing van het wagenpark is echter in de nabije toekomst dringend noodzakelijk omdat buiten onze Mercedes-bussen de leeftijd van onze andere wagens gemid deld plm. 10 jaar bedraagt. Op 15 mei hebben wij onze tweede Mercedes-bus in gebruik genomen. De ontvangsten in het busbedrijf be droegen 141.844,99 tegen 124.952,70 in LOOP DER BEVOLKING OVER 1951 mannen vrouwe Bevolking op 1 jan. '57 5241 515 Aantal geborenen 136 12 Aantal ingekomen pers. 168 Aantal overledenen 48 Aantal vertrokken pers. 218 22 Bevolking op 31 dec. '57 5279 51! Tezamen 10.475. EMMABLOEM-COLLECTE VOOR T.B.C.-BESTRIJDING OP TEXEL Het College van Burgemeester Wethouders heeft het Bestuur van h; „Witte Kruis" toestemming verleend t( het houden van een huis-aan-huis-cö lecte in de week van 20-27 april. De opbrengst van deze collecte wor< uitsluitend besteed aan de tuberculosi bestrijding op Texel. Dat deze bestrijdt nog steeds in genen dele verwaarloos kan worden, zal U duidelijk zijn uit in verslag hierover in 1957. Op 5 september 1957 werd het krin; bureau voor de t.b.c.-bestrijding geopen Tot eind december 1957 werd in dat bi reau zeven keer zitting gehouden ni 289 consulten, terwijl het aantal nieu ingeschrevenen 65 bedroeg. Vijf patiënten werden in een sanati rium opgenomen. 54 personen staan o der toezicht, terwijl aan een achttal pe sonen regelmatig versterkende middeli worden verstrekt. Wij dienen dus nog terdege op on hoede te zijn. Steun deze collecte naar vermoge stuur onze collectrices niet van de dev maar bedenk dat ieder van ons de kaï loopt besmet te worden, indien de b strijding niet hard wordt aangepakt. In verband met deze collecte doen i een beroep op onze vrouwen en meisj zich bij het Bestuur aan te melden vo collectrice. Voor Den Burg bij de seen taris, Wilhelminalaan 19, tel. 219, en de andere dorpen bij de U bekende b stuursleden. FEESTAVOND O. S. O. Donderdag a.s. wacht ons een fee< avond, te verzorgen door O. S. «Sc O. is groot bal na en de jongens van Mok maar zij niet alleen! hopen i maar (weer), dat vele Texelse schon- van hun belangstelline willen doen bl< ken. Ongetwijfeld zullen velen van i partij willen zijn, want het programs ziet er aanlokkelijk genoeg uit: een coi ierencier, een cabaretière, een danseres en een manipulator, 't Wordt best geze lig en de entree bedraagt niet meer d« een gulden. „De Witte Kraaien", die hi eigen vocaliste meenemen, zullen het b opluisteren met prima muziek. Het devi is „Zwierend met de Mok de lente in 1956 of een toename van 16.891,79. I bedrijfslasten in dit bedrijf zonder i schrijving bedroegen 122.657,07 teg* 133.727,98 in 1956. Hoewel de post lonen en pensioenpi mies evenals in het bootbedrijf een sb ging vertonen, geven de posten materk en onderhoud en algemene onkosten e* daling te zien als gevolg van het gebruik nemen van nieuw busmateria en afwikkeling zaak Reuvers in 195 waardoor uiteindelijk voor het busbedn een verlaging van de totale bedrijfslast* kon worden bereikt. De afschrijving het bsubedrijf bedroegen nu 18.500, tegen 12.500,in 1956. De totale bedrijfslasten inclusief a schrijvingen voor het gehele bedrijf b droegen J 788.325,76 tegen 764.570, in 1956. De gecombineerde winst bedro* 106.826,98 tegen 115303,24 in 195 Winst door verkopen bedroeg in 19 79.750,zodat de bedrijfswinst in d jaar 35.553,24 beliep. Dit jaar gee derhalve een toename van de bedrijf winst van 71.273,74 ten opzichte v« 1956. De gemiddelde opbrengst per passagi bedroeg 0,91 tegen 0,81 vorig jaar. De gemiddelde bezetting onzer schep* voor het autovervoer 48% (in 1956 44' In de dienst Texel-Den Helder v.v. z; door ons vervoerd, tussen haakjes 19: Betalende passagiers 453.300 (419.23 Scholieren en zieken bezoek 55.320 46.81 Totaal 508.620 (466.03 Personenauto's 41.197 35.15 Vrachtauto's 9.247 8.33 Totaal 50.444 43.4Ï Rijwielen 89.592 84.61 Autobussen: Vervoerde passagiers 342.005 (313.81 Gereden lijnkilometers 180.819 (177.13 Gereden tourkilometers 56.552 59.65 Totaal gereden km. 237.371 (236.78 De directeur besluit zijn jaarvers! met het uiten van zijn waardering va de wijze waarop ons personeel zich a dit jaar, vaar onder moeilijke omstandi heden, van haar taak heeft gekweten. De heer De Lugt wenst de directe; geluk met het bereikte resultaat en dan) hem voor de aan de dag gelegde ijver. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Bediening Heilige Doop. De hoogs klasse van de zondagsschool maal deze doop mee. Extra collecte voor het restauratiefofl De Koog 9.30 uur Ds. Waardenburg Samenzang in de dienst. De Waal 19,30 uur Ds. Waardenburg Samenzang in de dienst. Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Oudeschild 11 uur Ds. Waardenburg Collecte voor Gustaaf Adolf-Verenigii GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. Scholten Bediening H. Doop 3 uur Kand. N. J. Goris van Apeldoo* Oosterend 10 uur Kand. N. J Goris 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O Schildereinde 13, Den Burg 10 en 3 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19,30 uur Ds. Van Sluijs Oosterend 19,30 uur Ds. Van der Zwa Woensdag 23 april Zusterkring Den Donderdag 24 april Zusterkring 0 Hoorn.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2