FORUMAVOND LIJST VIER lijst vier. Sportrijwielen 1152,00 Voor Pinksteren DOGGER de K.V.P. t Textielhandel Katholieken van Texel vroegtijdig in H0BAH0 Gymnastiekver. „Texel" School voor Christelijk Volksonderwijs Klinkklaar Klinkdicht M. en A. J. VONK Actie langspeelplaat Electrohuis BAKKER Een film verovert Nederland.... Een plaat verovert de wereld.... Electrohuis BAKKER Vijl minuten voor twaalf Het is de hoogste tijd. Jan Agter zorgt er voor, tel. 46 Voor Dames Voor Heren Voor meisjes Voor Jongens U koopt voordelig bij een net meisje Prettig Pinksteren met DOGGER Landbouwsmid Verloren, uitlaat kinder verzorgster Deno No Iron overhemden JUBILARIS GEHULDIGD De jubilerende kapitein P. Vlas is za terdag ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband bij de N.V. TESO op har telijke wijze gehuldigd. Namens de Raad van Commissarissen werd hij toegesproken door de pres.-com., de heer C. J. de Lugt. Namens de Stoom bootonderneming werd hem een gouden horloge aangeboden. Het personeel ver raste hem met een vulpen, de bootscho lieren hadden bloemen gezonden. Er wa ren verscheidene bloemstukken. S.V. Texel De laatste wedstrijd van Texel 2, n.l. Hollandia T. 2-Texel 2 werd door de gast heren met 31 gewonnen. Zo is dan ook voor ons 2e de comp. beëindigd. Als dit nu tevens zou betekenen, dat onze spelers een rustperiode houden, be doeld wordt ook de training achterwege te laten, loopt het mis. Regelmatig de training bezoeken èn voor de training zelf, maar ook en vooral voor het behouden en versterken van een gezond clubleven. Spreken we dus af èn trainen èn deelnemen aan de uittiouw onzer S.V. Texel. Van de afd. handbal hebben we geen uitslagen ontvangen. KLEUTERSCHOOLACTIE IN OOSTEREND Het Bestuur van de Stichting Alg. Chr. Kleuteronderwijs te Oosterend is in ver band met de zichtbare nadering van de nieuwe kleuterschool bijzonder actief. Reeds is gestart met de verkoop van loten, waarvan de trekking zal plaats vinden op de fancy-fair, welke gehouden zal worden op 5, 6 en 7 juni in het ge bouw voor Chr. Belangen. Iedere avond zal er getrokken worden, t.w. 3 hoofd prijzen en nog vele andere. Deze prijzen kunnen alleen uiterlijk op 7 juni afge haald worden. Niet afgehaalde prijzen vervallen aan de Kleuterschool. Deze fancy-fair biedt verder nog vele attrac ties en het bestuur verwacht dan ook een grote toeloop, want er is zeer veel geld nodig. Als men hiervan weer wat op adem is gekomen wachten op 27 en 28 juni toneel avonden, ook weer voor de kleuterschool, waar de bezoeker een genotvolle avond wacht met de dolkomische klucht „Die neemt vakantie" Hebt U „Drie is te veel" gezien? Dan kunt U dit beslist niet mis sen en.... het is voor onze nieuwe Kleuterschool. Dus Oosterend laat zien dat ge er bent, het Bestuur vewacht volle zalen, om een nieuwe Kleuterschool te betalen. RAKET DE LUCHT IN Gisteren zou weer een proef worden genomen met een vliegend model, een raket. Het geldt hier een voortzetting van de proeven, welke begin april door het Nationaal Luchtvaartlaboratorium, Amsterdam, worden genomen in samen werking met de N.V. Holland Signaal apparaten, Hengelo. Men wil door middel van elektronische apparatuur de gegevens verzamelen, wel ke door de in de raket ingebouwde meet instrumenten worden uitgezonden. De raket zelf wordt door een radarinstallatie gevolgd. Het lag in de bedoeling de raket gister middag af te vuren in de omgeving van het reddingbootstation bij De Cocksdorp. LUCHTREIS OOSTEREND-FRIESLAND Tijdens het koninginnefeest te Ooster end werd een groot aantal ballonnen op gelaten. Tot dusver hadden wij niets over deze wedstrijd meer vernomen, maar thans ontvingen wij bericht uit Zurich (Friesland) van onze vroegere eilandge- noot, de heer J. de Jager, hoofd der school aldaar, die ons de label toezond van een ballon, opgelaten door Frans van der Slikke, leerling van de o.l. school te Oosterend. ■&Sss OPENBARE KENNISGEVING De burgemeester doet een beroep op de ouders, om de kinderen op luilak, zater dag 24 mei a.s., niet eerder dan 4 uur 's morgens op straat te laten gaan, zulks in het belang van de rust en de openbare orde. Texel, 20 mei 1958. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. DE O.L SCHOOL-UITVOERING TE OOSTEREND Waren de voorgaande uitvoeringen in cabaretvorm gebracht, nu kreeg de be zoeker vier toneelstukjes te zien, welke ieder een dankbaar applaus verwierven. Het hoofd der school, de heer v.d. Snoek gaf een uitvoerig overzicht om trent de kosten voor de schoolreisjes Natuurlijk werd ook de verloting ten zeerste aanbevolen, terwijl enige clemen tie werd gevraagd vanwege het spel der kinderen. Misschien is deze vraag voor de jongens en meisjes een stimulans ge weest. Zij hebben in ieder geval met ple zier gespeeld en de toeschouwer heeft dan ook enige plezierige uren op de schoolzolder doorgebracht. Vooral het laatste stukje bracht veel hilariteit als de aangeplakte baard door een stoere agent wordt afgerukt en de ontmaskerde speler uit zijn rol valt met de opmerking: „wat een troep". Op beide avonden was er voor de ver loting weer een grote collectie aan prij zen, waaraan de gebruikelijke taart niet ontbrak, terwijl in de pauze mevr. Renout en haar helpsters weer klaar stonden voor de dorstige kelen. Ze kregen het druk! Mevr Renout dankte de kinderen en het onderwijzend personeel voor de ge zellige avonden, waardoor tevens de schoolkas aanzienlijk is verstevigd. Tevens werd vrijdagavond van mevr. Rappart officiéél afscheid genomen we gens haar vertrek naar Den Burg. Haar werd een Boekenbon aangeboden, terwijl haar kinderen ook een kleine attentie mochten ontvangen. Mevr. Rappart dank te een ieder voor het genoten vertrouwen. Haar grootste wens was om iedere uit voering te kunnen bezoeken, want zij blijft immers op Texel werkzaam Na het sluitingswoord van mevrouw Renout werden de prijzen getrokken. Gezien de sterkte van de schoolkas staan heerlijke schoolreisjes voor de boeg! Zendt Uw advertenties voor de courant voor zaterdag 24 mei, Voor de zeer vele blijken van deelneming ondervon den bij het heengaan van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Christiena de Ridder Wed. van |ac. Dekker, be tuigen wij onze hartelijke dank in het bijzonder aan fam. Broer, Huize Irene voor hun liefdevolle ver zorging Aan Ds van Reij- endam voor de troostvolle woorden tot ons gesproken aan dr van Loon voor zijn medische hulp, vervolgens aan dragers en kleedop legsters voor de laatste eer aan de overledene bewe zen. De fam. Dekker Dijkmanshuizen Hartelijk dank voor de ve Ie blijken van belangstel- Iingonsbetoondop6meij I P H. Bakker C. Bakker-Zijm Gasthuisstr. 3, Den Burg TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in Kantooistr van gebruikte meubelen. J longedijk, Schildereinde 60 Telefoon 477. B.z.a. een meisje voor 2 da gen in de week, liefst omg. Óosterend. L. van d. Slikke, Nieuwstr. 11, O'end Tek. 'n jongensfiets en een houten sierbom. Kogerweg 8, Den Burg Te k. 2 crapeauds. Te bevr. Oudeschild 161 Te k. gevr. een tuimelkarn. W. Keesom, Molenstr. 60 Kogenaars. Verkrijgbaar, poe ders tegen geitenkoorts in dozen van 25 stuks 1.10 succes verzekerd. S. Keijser. Beatrixlaan Te k. jonge kippen tegen de leg. J. Keij ser Pzn„ Schilderweg 42 - Te k. trouwjapon mt 40-42 compleet. Adres bur. v. d. bl. Te koop vierwielige wiedma- chine met parlogrammen. P. Koopman. P. H. Polder Te koop partijtje dakpannen Dros, Oudeschild Te koop mass, eiken kroonlamp6arm i.pr.st. f 20,— Van der Kolk Koog 132 Bungalow Tek. luchtbandenwagen, driewiel- dekar en naaimachine, ver der grote partij brandhout. C. P. Drijver, Den Hoorn 101 Me) blijdschap gever, wij u kennis van de geboorte van onze dochter Johanna Maria (Hanny) M. BOON-Daalder D. S. BOON „De Leeuwerik", Stijboslaan 80, De Koog Texel, 19 mei 1958 Met grote blijdschap en dank aan God geven wij wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Gerard, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Gerardus Jozef C. M. Boogaard-Witte H. Boogaard en kinderen Texel, 18 mei 1958 O 35a, Oosterend Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Beatrice die bij het H. Doopsel de namen ontving Beatrice Maria Bernadette C. Bakker-Slot Joh A. Bakker Den Hoorn 28, Texel 16 mei 1958 Voor de vele bewijzen van deelneming en medeleven bij de ziekte, overlijden en begrafenis van onze gelief de zuster en tante Catharine C. Smit betuigen wij onze welge meende dank. fam Maas-Smit, De Koog fam. Smit, Oudeschild Inplaats van kaarten Tweede Pinksterdag verloven zich Griet Kuyper en Dirk van Holk Schoolstraat 7 West-Terschelling P. Bakker en S. Mechielsen hebben het genoegen U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben te Den Burg. Texel op 29 mei 1958 n.m 1 uur. Kerkelijke bevestig- ging zal D V. plaatsvinden in de Gereformeerde Kerk te Oosterend, Texel n.m. 2 uur door de Weleerw. heer Ds. F J. Scholten. Nieuwstraat 10, Weststraat 1, Oosterend, Texel mei 1958 Receptie op de trouwdag van 7 tot 8 uur in het ge bouw voor Chr. belangen te Oosterend. Toekomstig adres: Peper straat 16, Oosterend,Texel 27 mei hopen onze gelief de ouders en grootouders C. Bonne J. Bonne-de Braven hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken., Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen R. Rijk-Bonne N. C. Rijk Lena, |annie en Ineke Receptie van 3.30 tot 5.30 uur. Hotel deToekomst, DeKoog Texelaars nu eens geen geiten en geen brand Zet deze dingen nu maar aan de kant. Weest waakzaam en paraat Voor de stemming van de gemeenteraad Hier past geen onverschilligheid Want het gaat om de koers in 't gemeentebeleid Daarom ons advies nu en hier Stemt Daalder no. één van Wij treuren maar niet als diegene die geen ho pe hebben Op 17 mei 1958 ging van ons heen mijn geliefde echtgenote en der kinderen zorg zame moeder Jantje Rozendaal geb. Daalder in de leeftijd van 73 j. haardiepbedroefde echt genoot, kinderen beh. klein- en achterklein kinderen. Uit aller naam Joh. Rozendaal 't Noorden O 142 De begrafenis heeft plaats gehad 20 mei te Oosterend, Texel. afd. Voorlichting en Adviezen Morgen, donderdag 22 mei, zal de heer Balkenende op de navolgende kwekerijen aanwezig zijn. 10,30 C. Schermer, P.H. polder 11,15 I. Bruijn, Den Hoorn 2,- F. L. de Grave, Gerritslanderdijk 2,45 M. Spigt, De Koog 3,30 A. Lagerveld, Eierland 4,15 M. Breman, Rio, De Cocksdorp 5,— Gebr. Trap, Het Noorden 5,45 A Vonk, Oost. 'sAvonds 8 uur in hotel Texel: bespreking van de opgedane ervaringen. Behandeling ziektebeeld en ziektebestrijding in crocussen, lelies, enz. Verder wat er te doen staat als reeds verkochte crocussen worden afgekeurd. Met grote droefheid ge ven wij kennis dat plot seling tengevolge van een noodlottig ongeluk en na voorzien te zijn van het H. Oliesel is overleden onze zoon en broer Adrie in de leeftijd van 18 jaar en 8 maanden Zijn diepbedroefde ou ders en broers G. M. v. Schaik-Dijt H. v. Schaik Rein en Cor 13 mei, 1958 MedemblikOoster singel 18 Z^ndt vroegtijdig Uw advertenties in In verband met trips naar Arnhem en Purmerend ko men de volgende lessen te vervallen. vrijdag 23 mei v. jongens dinsdag 27 mei alle lessen zaterdag 31 mei alle lessen Den Burg. Aangifte van leerlingen voor de nieuwe cursus die op 25 augustus begint, kan geschieden bij het hoofd der school, H Veldhuis, Wilhelminalaan 22, Tel. 341. Gaarne voor 2 juni a.s. Het Bestuur. Meneer, ik dach, ik krijg subiet een hartschlag Ze halen De Oranjeboom nog plat Gerus het is een stuk zoals je nooit zag Ik wou, ik had maar vast een kaart gehad. Eénhonderdvijftig spie da's nebbisch toch hé En geen misiponums de verleden keer Ze waren gek, meneer, stapel mesjoche Ze waren door het dolle heen, meneer! Ze zeien, dat ze wouen een reprise Wij schmoesen samen, zeg, met mijn oom Stein Wat ik je schmoes en hou dat in de achmiese Meneer, alleen de voorpret is al gijn Want 5 juni, 8 uur brengen wij u POTASCH EN PERLEMOER, DE BOOTREVUE P.S. U komt toch ook. of niet of wel, met zoooo'n bal Het is DE LAATSTE, ten bate van de Hon gaarse vluchtelingetjes. Kaarten bij H. Stiggelbout, Emmalaan 9 en bij de VVV bureaus Den Burg en De Koog. in diverse moderne kleuren compleet met lamp. jasbeschermer, slot, pomp en snelbinder en VOLLEDIGE GARANTIE Hogcrstraat Kogerstraat In 11 dagen 20,000 exemplaren ver kocht. De oplage is beperkt. Bestellingen dienen te geschieden voor dinsdag 27 mei. BESTEL NU! Ten bate van Prins Bernhardstichtig. 11,000 aan prijzen. Langspeelplaat 25 cm voor f 4,35. Dit is een der vele modellen uit de nieuwe r z collectie Alleenverkoop voor Den Helder en Omstreken DE DAMESZAAK BIJ UITSTEK. Keizerstraat 69 Tel. 2865 Den Helder De film The Bridge On The River Kwai met de grote Alec Guinness en William Holden in de hoofdrollen is een van de beste films die de gebeur tenissen uit de laatste oorlog in beeld brengen. Het is een boeiend ver haal over Engelse krijgs gevangenen, die door hun Japanse overheersers ge dwongen worden een brug te bouwen in de moordende hitte van de jungle in Birma. Botsin gen tussen beide rassen persoonlijke conflicten verteld op een wijze die deze film van Colum bia Pictures terecht 7 Oscars deed winnen. 1 van die 7 Oscars geldt de fascinerende filmmu. ziek van de sound track brengt Philips u platen: THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI The River Kwai March Colonel Bogey MITCH MILLER and his Orch. Nicholson's Victon - Working On The Bridge - Camp Concert Dance Finale. MALCOLM ARNOLD and his Orchestra (429 382 BE - 6,25) March from the River Kwai: Colonel Bogey Orkest o.l.v. Mitch Miller. The Bowery Grenadiers Koor en ork. o.l.v. Mitct Miller 322 219 PF (45 - ƒ3,50) indien U nog niet op de waterleiding is aangesloten om ons op te dragen schema-kaart voor U in tt dienen. Wij zorgen voor een vakkundige, billijk es netjes uitgevoerde leiding. Het modernste sanitair staat bij ons op uw opdracht tot plaatsen te wachten. De eerste gediplomeerde waterleidingmonteurs wer ken bij ons. Nylons vanaf f 1,75 Sokken en Ankiets (wollen mousse) VANAF f 1,90 Sportkousen vanaf f 1.25 Sportsokjes vanaf f 0,90 Sportkousen vanaf f 1,25 Ankiets vanaf f 1,15 Crote Sotering. KOMT U EENS KIJKEN Oudeschild Telefoon 144 GEVRAAGD niet beneden 18 jaar Gollards Stichting VERHUISD van Bland en Berg naar Bargerhof W 51 A Dros Dzn. NVI CNC van 2,95 tot 4,95 Verkrijgbaar bij Textielhandel Oudeschild, Telefoon 144 GEVRAAGD: goede woning met tuin beschikbaar DROS' SMEDERIJ van een bromfiets. Tegen beloning terug bij Kloos terman, Waalenburg Zag zich gaarne zo spoe dig mogenlijk te Texel geplaatst, beschaafde jon gedame, 22 jaar als of jeugdleidster. Brieven onder no. 1111 bureau Texelse Courant nu vanaf 12.90 in wit, grijs en geruit. MxtlalhulwA Den Burg Oudeschild houdt een over gcmeerte-aangelegenheden op vrijdag 23 mei 8 uur in hotel 0e Zwaan Vragen kunnen schriftelijk tot de aanvang worden ingediend. Wij verwachten een flinke opkomst. Het Bestuur.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2