kook demonstratie VRIENDEN BRACHTEN HENK BOON NAAR LAATSTE RUSTPLAATS De 21-jarige Henk Boon, Den Hoorn, is niet vrijdag verdronken, maar reeds donderdag. Pas zaterdag werd hij ver mist. Hij was in Breda met slechts één andere opvarende aan boord, de overige leden van de bemanning hadden enige dagen vrijaf. Zijn collega meende, dat Henk bij zijn broer Piet, die ook in Bre da woont, was gaan logeren, maar zater dag werd hij ongerust en stelde hij de politie op de hoogte. Het stoffelijk over schot werd in de buurt van het schip ge vonden. Omtrent de toedracht van het ongeluk is nog niets bekend. Blijkbaar is hij door het duister misgestapt toen hij aan boord wilde gaan. Gistermiddag is Henk door sportvrien den van ZDH naar zijn laatste rustplaats gebracht. NEVELSPUIT REDDE WOONHUIS Het woonhuis „Westergeest" van de familie H. Dijt werd zaterdagmiddag door de bliksem getroffen. Er ontstond brand in de nok van het met riet bedekte dak. Ogenblikkelijk werd de brandweer van Den Burg gealarmeerd en zeer spoe dig was de nevelspuit en vervolgens de grote spuit ter plaatse. De nevelspuit voert zelf 1500 liter water mee en kan daardoor meteen het vuur bestrijden. Toen de tank half leeggespoten was, was de brand bedwongen. Hierdoor is weer eens het grote belang van zo'n nevelspuit bewezen. Wij wensen de familie Dijt ge luk met deze goede afloop, die te danken is aan het moderne materiaal van onze Texelse brandweer. Had men in 1929, toen boerderij „De Kluis", bewoond door de fam. C. van Heerwaarden, eveneens eigendom van de familie Dijt, in brand raakte ook over zulk een nevelspuit kunnen beschikken, dan zou die brand zeker ook spoedig zijn bedwongen. De brand brak uit op 26 juni 1929. Vermoedelijk door een defecte in stallatie voor de opfok van kuikens. De krant meldde over drie brand, waarbij de gehele boerderij verloren ging, dat de heer Joh. Kikkert zich naar Den Burg begaf om de brandweer te waarschuwen. Tien minuten na aankomst van de spuit kon de eerste straal op het vuur één vlammenzee worden ge richt. Men moest het water onttrekken aan een sloot, die 200 meter verderop lag. Het ligt voor de hand, dat de brandweer onder zulke omstandigheden voor een hopeloze taak staat. Tegenwoordig bezitten gelukkig nage noeg alle boerderijen een telefoon, zodat de brandweer terstond kan worden ge alarmeerd. DE HEER SEGERINK MET PENSIOEN De heer J. H. Segerink, Schoonoord- weg, Den Burg, heeft maandag afscheid genomen van zijn chef en collega's. Zoals gemeld heeft hij er bij de Rijksbelasting dienst 44 jaar op zitten, waarvan 25 jaar op het eiland. Hij werd niet alleen harte lijk toegesproken, maar tevens met een fraai boekwerk verrast, aangeboden door zijn collega's en de ambtenaren van het kantoor der belastingen. Gaarne spreken wij met hen de hoop uit, dat de heer Segerink nog vele jaren van zijn pensioen zal mogen genieten. PAS-TUNETTE-SHOW De door Textielhuis Zegel in „De Oranjeboom" georganiseerde Pas-Tunette show is een klinkend succes geworden, want de grote zaal was tot de laatste plaats met belangstellende dames bezet. De show werd geleid door mevr. M. Anspach, die de medewerking genoot van vijf mannequins „van slank tot zwaar", zodat alle types de revue konden passeren. Er werden b.h's geshowd, corsetten en gaines. In eenvoudige en luxe uitvoering. Ook strepless b.h's. Corsetten voor alle mogelijke stadia. Tegelijkertijd werden de prijzen genoemd en die vielen blijk baar mee, want het Textielhuis Zegel mocht de volgende dag de reactie verne men: zeer velen begaven zich naar de zaak om door mevr. Anspach (zelf) bij de aankopen te worden voorgelicht. De show had dus wel een bijzonder groot succes afgeworpen. Tijdens de pauze werden de dames zeer gul onthaald. Ter afwisseling was daar Carla met haar sprekende pop, welks optreden eveneens zeer in de smaak viel. De avond werd georganiseerd in sa menwerking met de Iduna Corset In dustrie N.V. te Uden (N.B.) DE DERDE MARKT Op de derde markt werden 2700 lam meren aangevoerd. Aanvankelijk wilde de handel niet erg vlotten, maar nader hand kwam deze tot volle ontwikkeling en geen enkel hok bleef dan ook onver kocht. De prijzen lagen iets beneden die van vorige week, toen de handel een bij zonder vlot verloop had. Het was ditmaal nog moeilijker om de ooilammeren aan de man te brengen. Soms moest op ver zoek van de handelaar het aantal ooien worden gescheiden, want de rammen had men heel graag. De ooien deden zeker 57 gulden per stuk minder dan de ram men De prijzen liepen van de 4660 gulden. De derde lammerenmarkten van de laatste tien jaar: Jaar Aanvoer Prijs 1948 2500 2734, 1949 2700 3037, 1950 2500 3847, 1951 2500 55—67 1952 2100 60—75,— 1953 2900 43—53,— 1954 3000 47—62,— 1955 2200 6275, 1956 2330 7893, 1957 3100 6580, 1958 2700 46—60,— DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Dirk Lap, lichting 1958; voor 1 jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoon lijke onmisbaarheid, bij beschikking van 17 mei 1958, 38 08 13 232; Lambertus Theodoor Graaf, lichting 1958, voor 1 jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoon lijke onmisbaarheid, bij beschikking van 17 mei 1958, 38 07 18 125; Cornelis Martinus Veeger, lichting 1958, voor 1 jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoon lijke onmisbaarheid, bij beschikking van 12 mei 1958, 38 03 11 413; Jan Anthonius Witte, lichting 1956, voorgoed vrijstelling van dienst als ge woon dienstplichtige wegens persoonlijke onmisbaarheid, bij beschikking van 22 mei 1958, 36 10 12 436; C. J. Kikkert, lichting 1957; voorgoed vrijstelling van dienst als ge woon dienstplichtige wegens persoonlijke onmisbaarheid, bij beschikking van 22 mei 1958, P 1407/102359. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, mei overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd militaire zaken van de secretarie de zer eemeente. De Koningin beslist op het beroep bij een met redenen omkleed besluit, nadat de raad van state is gehoord. Texel, 29 mei 1958. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING DE JAARLIJKSE FEESTAVOND VAN DE S.O.O.S. De zaterdagavond op de schoolzolder gehouden jaarlijkse feestavond van de S.O.O.S. is een groot succes geworden. De voorzitter, de heer Jb. Visman ver welkomde de bezoekers, die tot aller ge noegen en speciaal van het bestuur de gehele zolderzaal vulden. Spreker zag er zeer velen, die beslist wel lid van de S.O.O.S. konden worden, maar nog steeds afzijdig staan Spreker verwachtte van deze aanwezigen, dat zij in de loop van de avond zich als lid zouden melden. De contributie van 1,20 per jaar zal be slist geen moeilijkheid kunnen zijn. Vervolgens op het geboden programma wijzende, dat door de S.O.O.S.-leden wordt verzorgd, vroeg voorzitter eniger mate clementie vanwege de professori- sche verzorging van een en ander. Iedere medewerker heeft met succes zijn of haar steentje bijgedragen. De zes zingende dames onder leiding van de heer T. Witte zongen voortreffelijk ach tereenvolgens: „Zilverdraden tussen het goud", het „Nonnenkoor" en „Droom land". De eerste en laatste twee-stemmig. De dramatische schets „De onafge werkte Novelle" gebracht door de heer T. Witte als de blinde schrijver en mevr. Renout als zijn moeder; de heer Vis als vertegenwoordiger en mej. Stiggelbout, die als reddende engel een slot aan de Novelle maakt en tevens het leven van de blinde schrijver gaat veranderen door zijn vrouw te worden, houdt de toe hoorders even in een zekere ernstige sfeer, die door de voordracht „De ver zoening", gebracht door mevr. Bunnink genoeglijk wordt verdreven. Als de voorzitter, de heer Jb. Visman, de pauze wil aankondigen blijkt er nog een brief te zijn die grote hilariteit brengt, vooral als blijkt dat er twaalf coupletten gezongen moeten worden met refrein door voorzitter persoonlijk met een door hem uitgezochte dame als bege leiding. Mevr. A. Kuiper-Bruin krijgt hier de eer en beide solozangers hebben zich kranig door dit repertoire heen kunnen worstelen. Na de pauze werd een hersengymna stiek gehouden onder leiding van de heer Visman. De oudere Oosterender kreeg hier de kans zich nog eens even in de oude tijd te verplaatsen, want het betrof de geschiedenis van Oosterend zelf. Het damesteam kreeg hier de winnende hand en een presentje, maar ook de verliezen de heren werden niet vergeten. De lachspieren komen los met de klucht „Hannes wordt ingekwartierd". De heer Visman als Notaris-Burgemees ter (niet van Oosterend corresp.) tracht het huwelijk te forceren met Annebet (mevr. A. Kuiper-Bruin), maar wordt gehinderd door het dienstmeisje (mevr. J. Daalder-Barhorst), terwijl de gehele situatie nog ingewikkelder wordt als door toedoen van de burgemeester Hannes (de heer Jn. Kiewiet) ten tonele verschijnt en het geheel komisch doet verwarren. Maar als tot slot de geschei den vrouw van de burgemeester (mevr. D. Bakker-Maas) verschijnt, krijgt het geheel een Happy-ending, want Annebet heeft eindelijk een brief van haar ge liefde. Hannes heeft het dienstmeisje kunnen veroveren en de notaris-burge meester verzoent zich weer met zijn vrouw in een fantastische omhelzing, waarvoor beslist het doek gesloten moest worden. Bij de verloting werd de taart als een welkome koffieversnapering door fam. G. Bakker gewonnen. De heer Visman besloot deze avond DS. C. H. VAN RHIJN ONTVING TOEZEGGING VAN BEROEP Ds. C. H. van Rhijn, Hervormd Predi kant te Den Hoorn, heeft toezegging van beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te Vlaardingen voor een per 1 juli te vestigen nieuwe (negende) pre dikantsplaats. VOLKSFEEST TE DEN HOORN De schooljeugd heeft een pakje bloe- menzaad ontvangen. Willen de ouders er op toezien, dat zij het zaad ook zaaien? Zoals U weet wordt in septqmber een wedstrijd gehouden en de bloemen be oordeeld op een tentoonstelling, die tij dens het feest gehouden wordt. PERSONEEL COÖP. AANKOOPVER. OP REIS Donderdag en vrijdag maakt het per soneel van de Coop. Aankoopvereniging „Texel" samen met de echtgenoten een uitstapje. Bezocht zullen worden het Cen traal Bureau te Rotterdam, een glasfa briek te Leerdam, de Melco te Heiloo en een coöp. bedrijf te Hoorn. Te Rotterdam zal worden overnacht. KEES BLOKKER-RIT Zaterdag en zondag a.s. houdt Motor club „Texel" een uitwisseling met M.C. Krimpenerwaard. Ter gelegenheid hier van wordt zondagmiddag een puzzelrit gehouden, welke tevens meetelt voor het kampioenschap van Texel. De start is om 1.30 uur bij het Centraal Bureau Waalderweg. Er komen zaterdagavond plm. 40 per sonen uit Krimpen en Lekkerkerk, zodat een flinke deelname verzekerd is. Voorinschrijving bij C. Mets. De gehele opbrengst van deze rit komt ten goede aan de nabestaanden van onze, helaas zo plotseling overleden, vriend en oud- bestuurslid Kees Blokker. U kunt er van op aan, dat financiële bijstand daar zeker wel nodig is. In verband hiermede is het inschrijf geld geheel vrij met een minimum van 1,50; zodat ieder naar vermogen kan bijdragen. Ook zij, die niet meerijden, kunnen op een aparte lijst inschrijven en zodoende toch hun steentje bijdragen. Er zijn reeds diverse prijzen in uitzicht gesteld, doch nog met voldoende. Willen zij, die nog een prijsje beschikbaar willen stellen, dit alsnog even opgeven bij C. Mets of C. P. Moojen. Ook moet nog voor 20 personen logies gevonden worden. Heeft U een mogelijk heid, geef het dan s.v.p. omgaand even op, we rekenen op Uw medewerking. De bedoeling is om volgend jaar een tegenbezoek te brengen aan onze gasten van zondag. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Het eerstvolgende consultatiebureau zal worden gehouden op woensdag 4 juni. De moeders van de buiten dorpen worden verwacht: De Cocksdorp 1.15 uur; Oosterend 2.15 uur; Den Hoorn 3.15 uur; De Koog 4.15 uur. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 1 juni tot en met 27 september Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.30 14.00* 16.00 18.25 20.30§ Van Den Helder: 9.20 11.30 15.00* 17.15 19.30 21.35§ van 13 juli t.m. 31 augustus 1958 van 29 juni t.m. 24 augustus 1958 Sèg buur, hei jee ok hoort, dat de TESO an de bemanning bee slecht weer een parreplu geeft? Wel ninnik, jee don wel? Nou, ik docht 't, wönt verlede week stong ien fan de kapteins mit een parra- plu op op de haven om het vervoer fan de otoos te regele! ZAKENNIEUWS De directie van de N.V. Goederenhan del Ph. Vlessing deelt ons mede, dat zij na loting in aanmerking kwam voor de levering van kleding kostuums en on dergoed voor 750 mannelijke gerepa- trieerden, die ondergebracht zijn in het kamp te Budel. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 2 juni 1958 2700 lammeren 4660; 35 biggen 4560; 15 nuchtere kalveren 4060. MUNT UIT PORTUGAL De munt, die de heer P. Bruin op het Achterom vond, is in Portugal geslagen tijdens de regering van koning Jozef I, van 1750-1777. Waarde nominaal 10 Reis. Verkoopwaarde plm. 30 cent. Voorzijde: Wapen van Portugal: schild met 5-blokkig kruis; omschrift: Iosephus Dei Gratia, vertaald: Jozef bij de gratie Gods. Keerzijde: Binnen lauwerkrans: X is aanduiding waarde 10 Reis daaronder jaartal 1764. Omschrift: Portugaliee et Algarborium Rex, vertaald Koninkrijk Portugal en Algarvië (zuidelijk deel van het huidige Portugal). De andere munt is een Duit van Gel derland. Voorzijde: D. Gelria met jaartal 1794; D. is aanduiding Due. hertogdom. Keerzijde: Wapen van Gelderland. Ge deeld schild (vert.) met in iedere helft een naar elkaar gekeerde staande leeuw. Omschrift: In Deo est Spes nostra; ver taald: (in God is hoop onze). Onze hoop is in God. De vertaling wordt van achter naar voren gelezen! ZDH-nieuw« De degradatie van ons eerste elftal is zondag een feit geworden. Met niet min der dan 50 werd van Duinranders in Schoorl verloren in een slechte wedstrijd. Willen wij de volgende competitie weer in de derde klasse een belangrijke rol gaan spelen dan moet er getraind wor den. De opening van ons sportterrein ge schiedt nu op zaterdag 14 juni. TENTOONSTELLING „WALVISSEN" Momenteel wordt de laatste hand ge legd aan de tentoonstelling „Walvissen", welke gedurende dit seizoen in „De Ver gulde Kikkert" zal worden gehouden. STICHTING FAM. DIJT-SPREEUW Naar aanleiding van de gegevens, die de heer M. D. Dijt ons verstrekte in ver band met het honderd-jarig bestaan van de stichting fam. Dijt-Spreeuw, deed de heer J. H. Slaman, Oudeschild, ons de stamboom van de fam. Spreeuw toeko men. De heer Slaman is afstammeling van een neef van Machiel Spreeuw (6). De heer Slaman heeft de diverse na men van een nummer voorzien om ver warring te voorkomen. De toegevoegde jaartallen hebben betrekking op het overlijden van die persoon, ook om het geheel te verduidelijken. Hier volgt de genoemde stamboom: Machiel Dzn. Spreeuw, gehuwd met A. G. Hans (of Ans). Hun kinderen Dirk (I). Jan (2), Neeltje (3), Cornelis (4), Gerrit (5) Dirk (1) Spreeuw gehuwd met Cornelia Kleun; hun kinderen Machiel (6), An- naatje (7), Martje (8), Dirk (9). Machiel Spreeuw, gehuwd met Maart je Dijt, kin derloos. H. Smit (Weilust), gehuwd met Dieu- wertje Zijm, zuster van S. Zijm gehuwd met Aagje Kuiper. D. Witte (De Westen), gehuwd met Guurtje Zijm zuster van J Zijm, zoon van Jan Zijm, gehuwd (2de huwelijk) met Neeltje Antje Verberne- Dijt, zuster van Maart je Dijt, gehuwd met Machiel Spreeuw (6). Cornelis Spreeuw (4) gehuwd met Mar tje R. M. Molenaar; hun kinderen Reier 1791 (10), Antje (11), Jan (12), Cornelis (13), Machiel (14), Reier 1811 (15). Machiel (14) neef van M. (6), gehuwd met Diewertje Boersen; hun kinderen Cornelis (16), Martje (17), Dirk (18), Pie- ter (19), Keetje (20). Cornelis (16) gehuwd met Cornelia Schrama, hun kinderen Diewertje (21), Neeltje (22), Martje (23), Immetje (24), Dirkje (25), Pieter 1864 (26), Machiel (27), Pieter 1867 (28), Cor nelia (29), Cornelis (30), Henderika (31). Diewertje Spreeuw (21) gehuwd met W. Slaman. Dit zijn mijn ouders (J. H. Sla man 1895, noemnaam Jan, broers en zusters). Dirkje Spreeuw (25) gehuwd met C. Witte (De Westen), hun kinderen, de oud ste Machiel Witte (Gerritsland), broers en zusters. Machiel Spreeuw (29) gehuwd met Cu- nera Verhegge. Kinderloos. Keetje Spreeuw (20) gehuwd met Ram- ler; hun kinderen Willem, Diew, Dirk, Frederik. Martje Spreeuw (23) gehuwd met De Mol, kinderloos. AANBESTEDING RUILVERKAVELBi Gistermorgen vond in „De Lindebom Texel" door de Plaatselijke Commisj Ruilverkaveling „Texel" de openb« aanbesteding plaats voor de aanleg een nieuwe weg door Dijkmanshui# verbetering weg langs „Nieuw Leves verbreding wegen Spang, door de Ni Californiëweg en Gerritslanderdijkje. I laagste inschrijfster was de firma Vries en Van de Wiel, Hilversum, vo 271.900,de overigen: De Boer Kroon, Schoorl, 272.800,Douq Sneek, 324.000,Noord Ned. Wege bouw Mij, Harlingen, 291.000, begroting was 270.870, Dit was de laatste aanbesteding vo wegen en grote waterlopen. BOERDERIJBRANDEN IN MAART De hoofdinspecteur voor het Brac weerwezen van het ministerie van B: nenlandse Zaken deelt mede, dat maart 12 boerderij branden zijn voorg komen, waarbij de boerderij vernield i zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor j Groningen; vier in Overijssel; twee Gelderland en vijf in Noordbrabant. I directe schade door deze branden aangi richt wordt geraamd op 412.715, Eén van deze branden werd ven» zaakt door uitstralende hitte van straallamp; drie door defecte schoorstee twee door kortsluiting, terwijl in 6 vallen de oorzaak onbekend bleef Bij deze branden kwamen 22 koeien 74 varkens om. FILMNIEUWS „DE WOESTELING" Als een chauffeur pas uit de gevang nis komt en geen geldig rijbewijs hed kan hij niet kieskeurig zijn bij het zoeli naar een baantje. Dit is het geval n Tom (Stanley Bakker) in de Engelse fii ,.Hell Drivers", en hij komt in dienst! een grintrijdersbedrijf, waar een loud chef en een misdadige voorman de chas feurs op de zware vrachtwagens opjag- tot onverantwoordelijke snelheden lat slechte wegen. Er ontstaat natuurlijk een conflict tu sen Tom en de voorman Red (Patri Macgoohan) dat wordt uitgevochten i de vuist en natuurlijk met de razen: vijftonners. Het recht wint aan het dr matische einde en het lieve meisje kc: in de juiste mannenarmen terecht. Het is een goed gemaakte, spannen: film, waarin men de mogelijkheden vj dit eenvoudige gegeven heeft uitgebu De karakters zijn ongecompliceerd, ma wat kan men in deze wereld van m chauffeurs-met-een-verleden ook ande verwachten. „DE TERUGKEER VAN LEMMY CAUTION" Eddie Constantine neemt hierin hoofdrol voor zijn rekening; hij is d weer de man, die gevaarlijke tegensta ders uit de weg ruimt, maar tegelijkertj het avontuur met de vele mooie vrouw die bij de zaak betrokken zijn, niet ve smaadt. Die „zaak" betreft het oprolk van een bende, die geheimen heeft g stolen, nogal belangrijk, want die gehs men betreffen de vervaardiging van dii manten. Sensatie, humor en sexe markeii weer dit nieuwe,, fris vertelde thrills verhaal. Nederlands nieuws O.a.: Minister Samkalden opent sdw voor Rijkspolitie in Arnhem, Ingebrui neming van de nieuwe Blijdorp-brugg in Rotterdam; Eerste Nederlandse pan chutistenschool op Vliegveld Zuid-Lc burg; Koningin Juliana bezoekt de Kris penerwaard; Het haringseizoen is begc« r.en, „Buisjesdag" in Scheveningen; D Sch. 201 „Sigurda" wint de Haringraa Wereldnieuws: O.a. Een eresaluut voor Pluto 'Open tie pijpleiding van de invasiedagen); V* President Nixon in Zuid-Amerika; CiE miracle, een nieuw film evenemei Frankrijk voor de beslissing; De ideal huisvrouw van de V.S.; Rheims voetbi kampioen van Frankrijk; Duitse Rock Roll-kleding. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 4 juni 10.18 en 22.34; 5 juni 10.57 i 23.06; 6 juni 11.33 en 23.33; 7 juni 12.1 en Aan het strand ongeveer een uur der hoog water. met nogmaals te wijzen op het lidmaat schap van de S.O.O.S. „Allen die maar even het openbaar onderwijs zijn toege daan, moeten dus lid worden". Het, Be stuurslid, de heer C. Bruin, die geruime tijd ziek is geweest, werd alsnog verwel komd met een hartelijk applaus. Terwijl voorzitter alle medewerkers dankte voor hun spontane medewerking. Hij rekende op grote toename van leden, zodat de komende feestavond meerdere medewer kers zou verkrijgen. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in Kantooistr van gebruikte meubelen. J Jongedijk, Schildereinde 60 Telefoon 477. Nog ruime keuze tuinplanten Petunia, Afrikanen, Lobelia, 4geratum, Geranium, Asters, Chrysanten, Dalia's, Leeuwen bekjes, Tomatenplanten, enz. Bloemisterij Hin Kogerweg 14 Tel. 261 Te k. draaikarn en eiken vleeskuip per stuk f 10,— A. Lap Kos, Laanweg 132, Den Burg - B z a. net meisje, voor de morgenuren van 28 juli 24 aug. Liefst in omg. Dennen of Den Burg. Te bevr. L. Oosterhof, Eierl. 100 Te k. electr. wasmachine Weverstraat 60 Wie heeft mijn fiets meegenomen van de Stenenplaats Graag terug bij Els Timmer, Weststraat 8 Den Burg Te k- gr. tafel 1 - 1 70 f 17,50 Eiken uit- schuiftafe! f 37,50, 6 2-peis. stapelledikanten met spiralen z.ga.n. Te k. gevr. een box met vloer, kinderledikanije en een gebruikte radio. J. Zwan De koog, Tel. 312 - Te k. een hooischop. M. Koorn, Schilderweg B 29 Baby commode ter overname gevr Br. ond. no 1119 bur. v. d. bi. Aangeboden 2e soort con sumptie-aardappelen. K. Lap Den Hoorn Te k. maai- machine. Jac. Kikkert, Schil derweg B 27 Te k. eiken ameublement in pr. st. dres soir, stoelen, tafeltje, viool, weckflessen, ketel enz. v. d Vlies, Schildereinde Tek. pluche traploper, 7 m. nieuw Adr. bur. v. d. blad Wie heeft de schildpad van Hans Elias gezien Graag bericht Te k. 1 paar nieuwe witte zomerschoenen m. 40 f 6,- Wilhelminalaan 27 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Anneke M. v. d Werve-Gieles L. v. d. Werve Hennie Kees Hoofdweg E 31,Eierland 2 juni 1958. Hedenavond 8 uur van de fa. Hafix in Loodsmanswelvaren Den Hoorn Kaarten aan de zaal. Heden werd onver wachts uit ons middel weggenomen, tot ons diepe droefheid onu geliefde vader behuwd grootvader en broer Arie de Kort in de ouderdom vanT jaar Katwijk a.d. Rijn H. Parlevtiet de Kort G. Parlevliet Oosterend. Texel C de Kort W. de Kort— Stok# en kleinkinderen Katwijk a d Rijn 2 juni 1958 Noordwijkerweg 15a De teraardebestellinf zal plaats vinden don derdag 5 juni a.s. te uur op de alg, begraaf plaats te Katwijk a. Rijn Bij ons vertrek van Te® onze hartelijke groeten" alle vrienden en bekende Tot ziens I Fam. SchuurrM Heykop, Kockengen Uk- Zend vroegtijdig Uw advertenties in-

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2