Texel op z'n best Vroedschap in sporttenue Opbrengst match voor uitbreiding Huize Irene GESLAAGD Piet Keijser, Bomendijk, De Waal, en Wim Duinker, thans woonachtig te Alk maar, vroeger te Den Burg, deden te Alk maar met gunstig gevolg eindexamen aan de handelsschool aldaar. Mej. A. Bays, Nieuweweg, Oudeschild, deed met gunstig gevolg eindexamen aan de bijzondere kweekschool voor onder- wijzers(-essen) te Den Helder. AFSCHEID VAN DE GIDSEN Mej. D. Witte, Schilderend, Den Burg, heeft zaterdagmiddag, in verband met haar huwelijk op zaterdag 14 juni a.s. met de heer Boogaard, Zevenhuizen, af scheid genomen van de r.-k. Gidsen, waarvan zij sinds de oprichting af groep- leidster is geweest. Mej. Witte heeft zich van meet af aan met volle energie aan haar verantwoordelijke taak gegeven. Kapelaan Suidgeest heeft haar tijdens 'n leestelijke bijeenkomst op de zolder van de St. Jozefschool hartelijk toegesproken. Tevens werd het woord gevoerd door de leidster, mej. G. Gieles. De zeer uitgebreide groep welpen heeft op deze middag een alleraardigst pro gramma aangeboden, waarvan wij o.a het optreden van het ballet gaarne met hulde noemen. WETHOUDER HIN JUBILEERDE Gisteren was het 12V* jaar geleden, dat de heer Th. R. Hin benoemd werd tot wethouder der gemeente Texel: vanaf 10 november 1945 maakt de heer Hin n.l. deel uit van het dagelijks bestuur onzer gemeente. ZEER GESLAAGDE BLOKKERRIT Zondagmiddag organiseerde de M.A.B.- club Texel bovengemelde rit. Het is een daverend succes geworden. Zaterdag avond arriveerde met de laatste boot een 40-tal dames en heren uit Krimpen a.d. Lek om het weekend door te brengen en de rit te rijden Ze werden bij aankomst in Hotel „De Lindeboom" hartelijk toe gesproken door de voorzitter en door de heer C. Mets met hun gastvrouwen en -heren in contact gebracht. Na nog een uurtje gezellig bijeen geweest te zijn ver trokken we naar huis. Zondagmorgen kwamen wij weer bij een op de Groeneplaats voor een klein gezelligheidsritje naar Den Hoorn, Loods mansduin en het Hoornderslag, waar bij Gerrit koffie werd gedronken, aangebo den door onze club. Na de koffie door de Dennen even naar het Westerslag en toen naar Den Burg, waar we om plm. half 12 arriveerden, daar we vroeg moesten eten, want om half 2 was de start. Het weer werd er niet beter op, af en toe regen, hetgeen later nog erger werd en het die middag niet droog meer werd. Ondanks dit weer kwamen er heel veel aan de start. 40 auto's, 42 motoren en 15 brommers. De rit was door de heer Mets uitgezet en was prima in orde. Er man keerde letterlijk niets aan. Een woord van dank is hier zeker op z'n plaats. Het heeft ons echter wel boos gemaakt, dat er op Oost nog zijn, die een bordje, dat is geplaatst niet kunnen laten staan. Men had het aan de andere kant van de weg in een gat gegooid. Dit betekent echter, dat door het verzetten van zo'n bordje 'n hele rit in de soep kan raken. Wie het ge daan heeft weten we niet, maar wij doen een beroep op een ieder om dit in het ver volg te laten. Om plm. half 4 kwamen de eersten binnen en het was ruim half 6 dat de laatsten binnenkwamen. In de reken kamer is er dan ook hard gewerkt om de uitslag nog bekend te maken voor het vertrek van de laatste boot, waarmede de Krimpenaren weer zouden vertrekken. Om plm. kwart voor 6 kon de voorzit ter dan ook de uitslag bekend maken. Hij deelde dan ook mee, dat het een waar succes is geweest en dat wij deze rit en uitwisseling gedaan hebben in de geest zoals Kees dat altijd graag wilde. De op brengst van deze rit heeft onze verwach tingen ver overtroffen, 500,(applaus) Aan allen hartelijk dank voor hun mede werking. De prijzen waren ook allen ge schonken. Uitslag auto's: 1. D. Lemstra 3 str., 2. G. Bakker Pzn. 7 str.; 3. B. Dros 9 str.; 4. C. de Wit 11 str., 5. A. Ran 11 str., 6. Bob Bakker 14 str. Motoren: 1. W. Verzijl uit Krimpen, 4 str. (Deze krijgt ook nog een extra prijs voor de beste gast); 2. J. Doorn 8 str.; 3. M. de Vries 10 str., 4. R. de Vries 10 str., 5. C. Pool 15 str., 6. A. Vlas 18 str. Brommers: 1. W. Mets 17 str., 2. W. Douma 21 str., 3. A. Keizer 31 str. Hierna werden de Krimpenaren naar de laatste boot gebracht en hartelijk toe gewuifd door de Texelaren. Hier is weer een band gelegd door twee clubs, welke, naar wij hopen, van lange duur mogen zijn. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 1 juni tot en met 27 september Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.30 14.00* 16.00 18.25 20.30§ Van Den Helder: 9.20 11.30 15.00* 17.15 19.30 21.35§ van 13 juli t.m. 31 augustus 1958 van 29 juni t.m. 24 augustus 1958 HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 11 juni 2.15 en 15.04; 12 juni 3.26 en 16.16; 13 juni 4.44 en 17.25; 14 juni 5.54 en 18.26 Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Donderdag 12 juni Den Burg, Ned. Herv. kerk, Concert door het Noordhollands Philharmonisch Or kest, m.m.v. Thomas Magyar, viool. DOOPSGEZINDE GEMEENTE De Zusterkring van Den Burg houdt hedenavond geen kring. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: no. 588, Tex. Boys, Haffel- derweg 10. Den Hoorn: no. 260, P. Bakker, veeh., De Westen H 113. De Koog: no. 330, S. W. Bruin, verhuur kampeerwagens, Kampeerterrein Bosweg. Oosterend: no. 373, M. Roeper, Landb., Bargen W 48, De Waal. REIS VERENIGING OOSTEREND Gistermorgen zijn de 70 deelnemers aan de tweedaagse reis van Reisvereni- ging Oosterend extra vroeg uit de veren gekropen, want met de eerste boot werd het eiland verlaten. Als het grote gezel schap vanavond in Oosterend terugkeert, kunnen ze heel wat verhalen, want het programma klonk als een klok. Hoofd doel was het bekijken van bezienswaar digheden in de provincies Brabant en Urecht. HEROPVOERING VAN DE S.O.O.S. Gezien de wel zeer geslaagde jaarlijkse feestavond van de S.O.O.S. in Oosterend, zal op veler verzoek a.s. vrijdag 13 juni op de o.l. schoolzolder een heropvoering plaats vinden. Ook nu rekent het bestuur van de S.O.O.S. op een geslaagde avond en een volle zaal. 25 JAAR PRIESTER Dinsdag 10 juni was het 25 jaar gele den, dat de Zeereerw. Heer Th. Wanna, pastoor te Oudeschild de H. Priesterwij ding mocht ontvangen. A.s. zondag wordt dit feit in de paro chie plechtig herdacht. De jubilaris wordt zaterdagavond van de boot, die omstreeks half zes arriveert, afgehaald, waarna een plechtig Lof volgt in de Kerk van de H. Martinus te Oudeschild Zondagmorgen om 9 uur wordt de plechtige H. Mis door Pastoor Wanna opgedragen, waarna feesteling, familie en parochianen in het parochiehuis bijeen komen. Van 1-2 uur receptie aan de Pastorie, daarna worden de kinderen tot 14 jaar en 's avonds na het Lof van 7 uur de paro chianen weer in 't parochiehuis verwacht. OPENING SPORTVELD VAN ZDH Zoals reeds vermeld was het wat voor barig in het programma reeds te noemen de wedstrijd Texels elftal-AOK de Mok en naar is gebleken te voorbarig, daar de Mok geen gelegenheid heeft zaterdag 14 juni te spelen. Deze jaarlijkse wedstrijd is nu vastgesteld op woensdagavond 25 juni a.s. Het programma, dat wordt begonnen hiet een opmars door Den Hoorn om 3 uur vanaf de oude kaasfabriek, blijft verder gehandhaafd, evt. nog aangevuld met de nummers meisjes brug en heren ringen. Het sluitstuk zal nu worden gevormd door een demonstratie van de „Wadden- ruiters, waarna het bal van ZDH in de bloembollenschuur van de heer I. Bruin. Voor de deelnemers is het dus verkle den geblazen eveneens in deze schuur en 2.30 uur opstellen! J. H. BAZAR ALG. CHR. KLEUTERSCHOOL IN OOSTEREND Deze 3-daagse bazar heeft volkomen aan de verwachtingen voldaan. Van alle attracties is een groot gebruik gemaakt en ook nu heeft men weer laten zien, dat voor iets van algemeen belang hier in Oosterend in samenwerking alles moge lijk is. Van deze bazar zijn nu nog arti kelen over, die tijdelijk opgeborgen zullen worden voor een of andere speciale at tractie. T.z.t. zal hier nog wel bericht over komen. De grote verloting, t.w. de oranje loten, werd getrokken onder grote belang stelling. De uitslag was: le prijs theeservies no. 641; 2de prijs sprei no. 214; 3de prijs schemerlamp no. 253; 4de prijs cassette tafelmessen, no. 205; 5de prijs grote plastic emmer, no. 328; 6de prijs kleine plastic emmer, no. 4. De andere prijzen etc. zijn al reeds door de winnaars afgehaald. Deze nog niet afgehaalde prijzen kunnen tot en met zaterdag a.s. bij de heer J. v.d. Berg, Peperstraat, afgehaald worden. Het bestuur geeft de Oosterenders nu even enige weken rust, wat betreft de Kleuterschool, maar op 27 en 28 juni a.s. komen zij weer met twee prachtige to neelavonden. Ook hier zal de opbrengst weer geheel en al voor de Kleuterschool zijn en ook hiervan verwacht het bestuur een overweldigend succes. Nadere mede delingen voor beide avonden zullen bin nenkort volgen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 9 juni 1958 Gevonden: rood kinderportemonneetje; rode tas; zwarte damesceintuur; levende schildpad; huissleuteltje; muntbiljet van 2,50; witte regenjas; beige kinderjas; bos sleutels; zakmes; zwarte motorwant; beige herenregenjas; houten duimstok; witte tabletten; zwarte motorhandschoen; plastiek eierétui met 2 eieren; bruine mo torwant; schots-geruit tasje; badpak met handdoek; zilverkleurige armband met steentjes; sleutel, enige bankbiljetten (groot bedrag); te Oosterend: groene portemonnee, rode kinderportemonnee; blauwe kinder portemonnee; militair embleem (gekruis te zwaarden); te De Cocksdorp: grijze wollen sjaal; bruine handschoenen. Verloren: bruin lederen portemonnee met inhoud; blauwe ceintuur; witte da mesregenjas; kameelharen kindermantel; grijs jongensjasje; goudkleurige halsket ting met hartje; rode damesportemonnee met inhoud; militaire camouflagejas; camera met lederen tas, lichtblauw kin derjasje; bruin lederen motorhandschoe nen; blauw zwempak met lichtblauwe handdoek; nikkelen tabaksdoos; te Oosterend: portemonnee met inhoud; te De Koog: rode damesportemonnee met inhoud; rood badpak met badhanddoek; babyborsteltje. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Vrijdagavond kunt U op het sportter rein van de S.V. Texel zien wat U nog nooit gezien heeft. De start van een (eigen) Texelse spoetnik? Televisie in kleuren? Parachute springen? Welnee, iets veel imposanters: vrijdagavond zult U daar, tijdens het spelen van het Texel se volkslied stram in de houding zien staan een exclusief voetbalelftal, samen gesteld uit leden van onze Texelse Vroed schap. Ja, heus, de leden van de Texelse gemeenteraad gaan voetballen, waarmede dan eindelijk een al haast vergeten be lofte zal worden ingelost. De laatste grootse daad van de oude raad! Zij zullen daar de strijd aanbinden tegen een ploeg, bestaande uit geestelijken en leerkrach ten. De raad speelt in wit shirt, de tegen standers komen in donker tenue op het veld. Al dagenlang wordt door menig raads lid met geestdrift getraind. Er wordt (binnenshuis) gemasseerd, de nieuwste techniek van „hoe raak ik hem toch" wordt aan de (olie-)haard bestudeerd, terwijl menigeen zich zelfs de moeite schijnt te willen getroosten om de spel regels uit het hoofd te leren. Geheim pre-advies Het college van Burgemeester en Wet houders heeft de ploeg, die uiteraard te gen de vermaarde club van geestelijken en leerkrachten voor de vuurproef zal komen te staan, een geheim pre-advies verstrekt, waarvan zelfs de pers geen nota heeft mogen nemen. Maar wat blijft onder ons praatgraag gemeentebestuur geheim? In ieder geval is uitgelekt, dat de ploeg met een over donderend offensief van start wil gaan. De heer J. Daalder doorgaans hele maal anti-revolutionair heeft gezegd: „Wij moeten trachten de rivaal in de eerste minuut van de troon te stoten en daardoor definitief in het zadel zien te springen". „Heus", zo voegde hij er, als bekwaam strateeg, aan toe, „de eerste trap in een Daalder waard". De heer J. Zwan heeft de laatste tijd zijn bordje havermout vervangen door het dagelijks nuttigen van driekwart liter onvervalste geitenmelk, wat hem een bui tengewone vitaliteit heeft gegarandeerd. „Ik sneuvel bij voorkeur op het veld van eer!" zo zei hij overmoedig. De heer Merkx zal zijn teamgenoten in de pauze onthalen op een onsje belegen Edammer kaas. Daarop kunnen ze de tweede helft met een gerust hart tegemoet zien. De heer Alb. Dros Bzn. zal ons doen herinne ren aan de naam van zijn buitenplaats „De Volharding", want als oud-profes sional zal hij tot de grote satellieten van het veld behoren. Zo gezien, zullen de geestelijken en hun handlangers alle zeilen moeten bijzetten, willen zij met onder de voet worden ge lopen. Enfin, om half tien weten wij alles! Om kwart vóór acht zal burgemeester C. de Koning de aftrap geven. Jammer, dat onze burgervader overigens niet aan de wedstrijd deelneemt. Temeer omdat het hoofd van de Helderse gemeenschap al tijd een uitstekend figuur slaat tijdens de aldaar tot een traditie geworden „big match". De heer G. J. ten Cate zal de rol van scheidsrechter op zich nemen. Het zal een moeilijke taak worden, maar wij ne men aan, dat hij de teugels in handen zal weten te houden en de juiste beslissingen zal weten te nemen, opdat de allerergste incidenten vermeden zullen worden. Bij de gemeenteraad speelt uiteraard ook de heer A. Poel mee. Zijn persoon is tenslotte onafscheidelijk aan de raads- besprekingen verbonden, want hoe zou men daar een koffiepraatje kunnen hou den, zonder de aanwezigheid van dit voortreffelijke vocht? En het is toch telkens weer te danken aan de goede zorgen van het echtpaar Poel, dat de ra- vitaillering vlot verloopt. En natuurlijk zullen wij eveneens de gemeente-secre taris, de heer P. Beemsterboer, in actie zien. Hier volgt de opstelling der elftallen: Gemeenteraad: Doel: A. Poel; backs: Dros en Beemster boer; middenlinie: Merkx, Daalder en De Grave; voorhoede: Wassenaar, Vlaming, Zwan, Van der Vis en Smit. Reserves: De wethouders Roeper en Hin en het raadslid K. Beumkes, expert in korte verbindingen, zodat vrijdagavond door de raad alles over de grond zal worden - gespeeld. Elftal geestelijken en leerkrachten: Doel: ds. Schol ten; backs: Bakker en Riteco; middenlinie: Kleve, Pelgrim en Van der Eijk; voorhoede: ds. Van Sluijs, Steenhuizen, Drevel, Boersma en Molle- man. Reserves: Veldhuis en Peetoom. (De kapelaans kunnen ditmaal niet uit ko men, omdat men de minimum leeftijd op 35 jaar heeft moeten stellen). P.S. Tijdens de pauze zal worden ge collecteerd ten bate van de uitbreiding van „Huize Irene". Gelieve dus een extra bankbiljetje mede te nemen. MISSELIJKE STREEK Voor de tweede maal wordt gemeld, dat een bordje, deel uitmakend van de route, die door deelnemers aan een puz zelrit moet worden gevolgd, door iemand opzettelijk werd verwijderd of omge draaid. Hierdoor is onlangs zo'n wed strijd finaal misgelopen. (Dat gebeurde in de Dennen. Zondag heeft iemand bij Oost een bordje uit de grond getrokken en aan de andere kant van de weg in een gat gegooid). Teneinde dergelijke balda digheden voortaan zoveel mogelijk te kunnen voorkomen is de politie op de hoogte gebracht en zal zij onverbiddelijk de nodige maatregelen tegen de betrof fen flinke persoon treffen. Naam en adres zullen in de toekomst voluit in de krant worden gepubliceerd. TEXEL, REEDS HEEL LANG HET VOGELPARADIJS De heer Kloosterman, Den Burg, oud molenaar van de Prins Hendrik Polder, heeft in „De Prins" een klein, maar inte ressant vogelreservaat onder zijn beheer gehad. Er broedden vooral veel kluten bij de Molenkolk. Zijn belangstelling voor het vogelleven is, zoals van zelf spreekt, blijven bestaan, gezien het bericht, dat hij voor ons uit het Groninger Nieuwsblad had geknipt. Geen actueel nieuws, want het stond in de rubriek „Een halve eeuw geleden". Toen, in 1908 dus, zond men van Texel namelijk aan die krant het volgende nieuws: Dit eiland, voorheen een waar vogel paradijs, wordt van jaar tot jaar meer ontvolkt van wildvliegers. Bergeenden, die er zich vroeger bij groote troepen op hielden, worden er bijna niet meer ge zien. Kokmeeuwen en mantelmeeuwen broedden er voorheen bij geheele kolo nies. Nu is het zeldzaam een nest van een dezer vogels te vinden. De sterna's, die bij duizenden nestelen op het eiland, zijn sinds een paar jaren bij groote hoeveel heden gedood. Ook de lepelaars, die vele jaren gele den talrijk waren in het „Hoornder Vlak", een duinvallei, kiezen zelden meer een of ander moeras tot broedplaats. Nu echter treedt het bestuur van het Staatsboschbeheer op, om de gevleugelde bewoners der waterrijke streken te be schermen. Uitgestrekte moerassige val leien worden streng bewaakt en zijn op verschillende plaatsen van bordjes voor zien met „verboden toegang" er op. Deze bescherming zal stellig van invloed zijn op de vermenigvuldiging der vogels. Hieruit blijkt, dat er in de vogelwereld veel meer te koop is dan velen zullen ver moeden. Velen zal niet bekend zijn, dat in het Hoornder Vlak destijds talrijke lepelaars voorkwamen. Dat is dus al veel langer dan vijftig jaar geleden. BOUWVERGUNNINGEN De heer C. Bakker, B 166b. bouw van een kapberg; de heer W. Maas, B 163, bouw van een kapberg; de heer K. Boon, Den Hoorn 69, verbouw woon-winkelhuis Den Hoorn 79; de heer E. van der Ban, Bodegravenstraatweg, Reewijk, bouw van een kamphuisje op terrein van de heer D. van der Werf; Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten, Herengracht 540, Amsterdam, bouw van een woonhuis te De Waal. GESLAAGD VOOR VERKEERSCURSUS De 204 scholieren, leerlingen van alle lagere scholen van het eiland, hebben vrijdag het practische gedeelte afgelegd van het verkeersexamen. Van de 204 candidaten wisten er niet minder dan 201 het begeerde diploma in de wacht te slepen, wat dus een geweldig mooi resul taat is. De deelnemers moesten een route door Den Burg afleggen, welke door pij len was aangegeven. Op verschillende strategisch belangrijke punten waren controleurs (verdekt) opgesteld. Men zegt dat de gemeenten en dus ook Texel het de laatste jaren niet zo best hebben gedaan. Dat de gemeenten gro tendeels de schuld zijn van de financiële moeilijkheden van de laatste tijd. Mis schien hebben zij hun taak wel begrepen dat wordt dan nog wel toegegeven maar de uitvoering was toch niet goed. Vandaar de strafmaatregel, die maakte dat 'n gemeente als Texel zelfs dringende zaken als de uitbreiding van de Land bouwschool en de bouw van 3 kleuter scholen eigenlijk maar moest laten varen. Verheugend, zeer verheugend is, dat, toen de gemeente niets meer kon, de ge meenschap het met maar zonder meer kon aanvaarden en zo gebeurde dan dat in de kring van belanghebbenden bij de Landbouwschool werd gezorgd voor een financiële bijdrage, zodanig dat de ur gente uitbreiding van de school nu wel doorgaat. Hetzelfde was het geval met de 3 kleuterscholen van Oosterend, Oude schild en De Koog. Een kring van be langhebbenden èn de belangstellenden wist de financiële brug te slaan, die al weer maakte dat op het allerlaatste mo ment de gunning van de 3 scholen kon plaats vinden. Dit alles dwingt mijn bewondering af, vooral de prestatie van Oosterend mag afzonderlijk worden vermeld. Het voert te ver en is hier wat inge wikkeld om uiteen te zetten waarom tel kens een zeker tekort moet worden over brugd en waarvoor dus ergens een bij drage van buiten de gemeentelijke be groting noodzakelijk is. Genoeg zij te vermelden dat ook voor de hoogstnood zakelijke verbetering van huize „Irene" een aanzienlijk bedrag nodig zal zijn buiten de begroting. De gemeenschap heeft dit begrepen en spontaan heeft zich een comité uit de burgerij gevormd, dat de gelden wil verzamelen om de verbou wing van „Irene" mogelijk te maken. Wat daarin wel zeer tot vreugde stemt, is dat hier in het geheel geen belang hebbenden voor zichzelf bezig zijn, maar dat juist het medeleven, uitsluitend het medeleven met de bewoners van „Irene" en met hen die daar graag een plaats hebben, ertoe heeft geleid dat deze actie werd opgezet. Aan het verzoek om deze actie te steunen voldoe ik met graagte. Laat ieder die de collectanten bij zich ontvangt begrijpen en weten welke ge dachten hen bezielen. En ook zou ik nog een kleine opwek king willen plaatsen voor de voetbal wedstrijd op vrijdagavond. In het geen aardige gedachte dat geestelijkheid en onderwijs tezamen de strijd aanbinden met de gemeenteraadsleden en dat de baten van deze strijd weer ten goede komen aan „Irene". Al met al, moge Texel zich in deze actie weer op zijn best tonen. C. DE KONING. SCHOOLVOETBAL 1958 2DE RONDE Hier volgen de uitslagen en de stand: Texel-veld: OLS Den Burg 1-CVO 30 De Cocksdorp-OLS Den Burg 2 00 CVO-De Koog 30 OLS Den Burg 1-OLS Den Burg 2 60 De Cocksdorp-De Koog 04 OLS Den Burg 1 is zeker van een plaats in de finale met 6 winstpunten. De Koog en de CVO-school eindigden beide met 5 punten en zullen een beslissings wedstrijd spelen om uit te maken, wie de sterkste is. Tex. Boys-veld: RK Den Burg 1-Oudeschild 31 Den Hoorn-RK Den Burg 2 4—0 OLS Oosterend-RK Den Burg 1—1 Den Hoorn-Oudeschild 00 RK Den Burg 2-OLS Oosterend 02 In deze groep is de beslissing gevallen. RK Den Burg 1 en OLS Oosterend be haalden beide 7 winstpunten en mogen dus aan de finale deelnemen. Aangezien a.s. zaterdag tijdens de sportdag te Den Hoorn verschillende voetballertjes aldaar als turn-artiesten moeten optreden, heeft de commissie be sloten de finale van het schoolvoetbal- tournooi te doen plaats vinden op zater dag 21 juni. De knapen van meester Zegers zullen dan moeten trachten de beker te behou den; gemakkelijk zullen ze het niet krij gen, want geloof maar, dat de overige finalisten gaan stormlopen op hun ves ting. Jongens, tot de 21e juni op het veld van S.V. Texel. KLAVERJASCLUB DEN BURG Einduitslag wintercompetitie: Resp. gespeeld, punten, marsen: 1. C. van Hoort en P. van der Molen 84 136.586 49 2. Jac. Gieles 84 131.211 65 3. T. van der Wulp en H. Arnout 84 130.886 50 4. Jan Borgman en Jan Gieles 84 129.518 36 5. Tj. Huisman 84 128.300 45 6. mevr. Winter 84 128.231 55 7. C. Tuinder 84 127.875 49 8. mevr. Gieles 83 127.472 38 9. W. Gieles 84 126.802 37 10. G. Caspers en P. Hartog 84 126.650 54 11. B. Kiewiet en Joh. Barhorst 84 126.518 47 12. mej. T. Bagge en A. J. Huisman 84 126.304 35 13. K. J. Gieles en A. van Heerwaarden 84 125.771 45 14. G. Michels en B. Witte 84 123.901 38 15. M. Bakelaar en Jac. Bink 84 122.529 46 16. mevr. Bugel 84 122.529 46 17. C. Winter 84 119.749 34 18. Jo Bugel 84 117.177 30 19. Jac. Mosk en Jan Stolk 84 112.742 24 20. G. Mollenhof 73 105.604 33 21. Jan Hopman en F. Tuitman 63 94.052 24 22. Ch. van der Slikke 37 56.039 12 De wisselbeker voor het hoogst aantal punten werd gewonnen door het koppel Van der Molen-Van Hoort; 2de prijs medaille, Jac. Gieles. De wisselbeker voor het hoogste aantal marsen ging naar Jac. Gieles, de 2de prijs, medaille, naar mevr. Winter. Deze zomer worden er weer drives ge houden. Hiervoor verschijnt een adv in de Texelse Courant. FILMNIEU WS „ABBE PIERRE" Het verhaal begint op het ogenblik, dat Abbé Pierre met zijn secretaresse een oude, vervallen villa in de omgeving van Parijs huurt. Het verhaal wordt dan heel zakelijk verteld door een overbuurman, die de passende naam Thomas draagt. We zien een hele reeks mensen in het huis Emmaüs verschijnen. De eerste is Bas- tien, pas terug uit het bagno, waar hij heeft gezeten, omdat hij zijn broer, die zijn vrouw lastig viel, vermoordde. Na zijn straf vindt hij zijn vrouw terug, maar met een andere man en drie kinde ren. Abbé Pierre haalt hem van de rand van de zelfmoord terug. Dan is er de clochard Djibouti, voor heen vrachtrijder. Maar hij verloor zijn vrouw en dochtertje bij een bombarde ment en is daarna de schuldige bij een dodelijke aanrijding. Dan zijn er Etienne, ontsnapt uit een verbeteringsgesticht, Jara, die alle oorlogen van de laatste vijf tien jaar actief heeft meegemaakt en er geestelijk geschokt is uitgekomen, Kan- geroe, een verlopen bokser, Crin-Crin, een oude gitarist. We zien aan de hand van een boeiend verhaal vol sterke scènes, hoe uit al deze mensen aan de zelfkant van het leven een gemeenschap groeit, bezield door het praktische christendom van Abbé Pierre Het is een verhaal, dat ontroert al is het wel eens naïef gesteld of een tikje senti menteel, maar dat is het leven ook. Abbé Pierre leidt de film zelf in en memoreert als een van zijn grondstellin gen: „dwing de maatschappij zich t reinigen". SENECHAL, DE GEWELDIGE In „Sénéchal, le magnifique", is Fer- nandel een onbeduidend acteurtje in de Franse provincie, die met derde-rangs troepen het land doorreist. De enige, die van zijn kwaliteiten 'als acteur overtuigd is, is hijzelf Als er weer eens een troep, waaraan Sénechal is verbonden, over de kop gaa' en iedereen naar het station rent om de laatste trein te halen, wordt hij vergeten In de haast heeft men bij vergissing zijn koffertje met kleren meegenomen en hij blijft achter in het uniform van kapitein van het Vreemdelingenlegioen, waarin hij zou zijn opgetreden als er maar mensen in de zaal hadden gezeten. Wat er dan gebeurt laat zich denken Sénechal moet in het uniform de straat op en hij komt terecht bij de garnizoens commandant, die hem als een held ont vangt. Het is een moeilijke situatie, maar de acteur speelt onder de drang der om standigheden zijn rol zo goed, dat de mi litairen hem als kapitein aanvaarden.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2