Cjroen Zwarin het harL, PUROL Laatste zitting van de oude raad Huid genezing ZATERDAG 19 JULI 1958 f y «V-, 72e JAARGANG No. 7267 texelseBcourant Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 De Texelse gemeenteraad kwam woensdagmiddag voor de laatste maal in zijn oude samenstelling bijeen. Nadat een daartoe benoemde commissie de geloofs brieven van de nieuw benoemde raads leden had onderzocht volgde de benoe ming van een vader en moeder van het Algemeen Weeshuis, dat binnenkort een nieuw pand aan de Kogerstraat, gelegen aan „De Zes", gaat betrekken. Met 14 stemmen en één blanco briefje werd het echtpaar A. A. de Jong en J. B. de Jong- Zwiers benoemd. De nieuwe vader en moeder wonen momenteel in Landsmeer. De heer J. Schot werd met algemene stemmen benoemd tot hoofd van de so ciale werkplaats. De heer Schot, die te De Koog woont, is reeds geruime tijd bij de dienst Gemeentewerken werkzaam. De vaststelling van de zevende wijzi ging van de Salarisverordening der ge meente Texel gaf aanleiding tot uitvoe rige debatten. Mevr. J. Koning-Bruin (P. v.d. A.) merkte op, dat de beoogde salarisverho ging voor de lagere ambtenaren neerkomt I op een verbetering van het loon met rond 3 pet, wat zij nodig hebben om te voor zien in het dagelijkse levensonderhoud, maar bij de topsalarissen ligt dat toch wel anders. Bij deze topsalarissen zal de verhoging resulteren in een salarisver- betering van zeker 6 pet. Dit noemde spreekster een grote onbillijkheid jegens de lager gesalarieerden, die „in de diepte blijven, terwijl de hogere ambtenaren er veel beter afkomen. Er wordt als motief opgegeven, dat de overheid zich bij de salariëring in het particuliere bedrijfs leven moet aanpassen, maar de lonen in de particuliere bedrijven zijn altijd hoger geweest voor de „topfiguren". Mevr. Ko ning verklaarde op grond hiervan te zul len tegenstemmen. De heer J. Daalder (A.R.) was het in grote lijnen met mevr. Koning eens en vroeg zich eveneens af of met aanvaar ding van het voorstel wel de goede weg wordt gevolgd. De heer J. Zwan (P. v.d. A.) bleek dezelfde mening te zijn toege daan. Mevr. J. Vrijdag-Keijser (VVD): „Ik geloof, dat hier een fout wordt gemaakt: U houdt geen rekening met de kostbare vooropleiding van de tegenwoordige top figuren." Wethouder Th. R. Hin (KVP): Vroeger zijn de hogere salarissen bij ver hogingen van die der lagere ambtenaren niet mee omhoog gegaan. Hoofdmotief is echter, dat het voor de hand ligt de alge mene rijksregeling toe te passen. In topfuncties hebben wij mensen nodig, die de vereiste bekwaamheden bezitten, daarom moeten wij, en zeker voor een gebied als Texel één lijn trekken met hetgeen van overheidswege wordt voor gesteld. De heer S. v.d. Vis (C.H.U.) zou het aanbevelenswaard vinden om de data van ingang der wijziging voor beide groepe ringen gelijk te stellen. De heer Wassenaar meende, dat wel degelijk rekening wordt en is gehouden met de kostbare vooropleiding: voor de borlog was het verschil in salariëring veel te groot. Men begon daarom de lonen van de lager gesalariëerden op te trekken en die van de hogere ambtenaren af te remmen. Maar momenteel is men weer bezig de juiste verhouding uit elkaar te trekken. Het verschil in beloning wordt wel wat te groot. Wij kunnen de rijks regeling niet door dik en dun volgen als de zaak scheef getrokken wordt. Mevr. Vrijdag verklaarde over het ar gument van de P. v.d. A. vreemd op te kijken, „omdat het voorstel tenslotte af komstig is van de zijde der socialistische ministers. Grote verschillen in salarië ring vindt men ook in de Sovjet-Unie. De afwijzende houding verbaast mij" Mevr. Koning: „Ik vindt dat Uw verge lijking nogal mank gaat". Voorz.: De argumenten, die hier wor den aangevoerd tegen het voorstel vind ik volkomen begrijpelijk, maar toch stel ik U voor de richtlijnen zoveel mogelijk te volgen. Eén belangrijk argument, dat nog niet aan de orde is gebracht is dat de ervaringen het gemeentebestuur hebben geleerd, dat de voorziening van ambte naren voor Texel uiterst moeilijk is en dat de gemeente Texel bij verwerping van het voorstel in eigen vlees zou snij den. De heer S. Keijser (WD) was een dere mening toegedaan. De heer Daalder: In regeringskringen was men bang, dat de beste krachten naar de vrije bedrijven zouden afvloeien, maar het aantal beschikbare arbeids krachten wordt allengs weer wat ruimer en daarom acht ik het gevaar in eigen vlees te zullen snijden minder groot. De heer P. Smit (KVP) gewaagde van een gevaarlijk argument ten opzichte van de salariëring van de lagere ambtenaren. Mevr. Koning: Als wij de lijn blijven volgen, waar ligt dan de grens? Boven dien achtte zij het hoogst onrechtvaardig, dat die categorie, waar op een bepaald tijdstip een overschot van bestaat in de slechte hoek zou komen te zitten. Hoe slaat het met de sociale zekerheid in deze? Wethouder Hin merkte op, dat de vooropleiding voor de hogere functies een studie van minstens elf jaar impliceert. Wethouder C. H. Roeper (P. v.d. A.) kon de (gevoels-)argumenten best billij ken, maar adviseerde toch de rijksrege ling te volgen, omdat Texel zich in de praktijk bij de voorziening van vacatures toch aan die regeling zal moeten aan passen. Ook deze spreker maakte ernstig bezwaar tegen de uiting van mevr. Vrij dag, die de politiek van de P. v.d. A. met die van de methoden in Sovjet-Rusland had vergeleken. De heer F. L. de, Grave was het even eens met de voorzitter eens, dat men door verwerping van het voorstel in eigen vlees zou snijden. De heer Wassenaar wilde nog even vaststellen, dat slechts rond 30 pet. van de regering door de P. v.d. A. wordt ge vormd. Het is dus onjuist te veronderstel len, dat Nederland door een „min of meer socialistische regering" wordt geleid. „Wanneer mevr. Vrijdag het socialisme van de P. v.d. A. gaat vergelijken met het socialisme uit de dictatuurstaat Rusland dan meen ik te mogen constateren, dat zij politiek toch wel zeer slecht georiënteerd is. Landelijk kan men er overigens niet uitkomen en uiteindelijk moest men met een compromis genoegen nemen. Het is algemeen bekend, dat de P. v.d. A. steeds voor de verbetering van de salarissen der lagere ambtenaren op de bres heeft gestaan". Voorz.: In het georganiseerd Overleg met vertegenwoordigers uit alle richtin gen, werden discussies hierover locaal vermeden, omdat een en ander reeds cen traal geregeld was. Tegen het voorstel stemden tenslotte alleen mevr. Koning en de heren Zwan en Daalder. (De heer Wassenaar wilde om practische redenen er zijn fiat aan geven en wel in verband met de uitzonderlijke positie die het eiland Texel inneemt). Naar aanleiding van het voorstel tot vaststelling van de derde wijziging van de Zomer-, kamp- en tenthuisjesverorde- ning Texel, behelzende invoering van een z.g. plantplicht, merkte de heer S. v.d. Vis op, dat de onderhavige terreinen straks te zware exploitatiekosten te dra gen zouden krijgen. De voorzitter deelde deze vrees echter niet, omdat de waarde van het land als recreatieterrein erdoor belangrijk zal stijgen. Wethouder Hin lichtte toe, dat de aan plant kosteloos geschiedt. Er wordt geen plantsoen aangelegd, maar bos, wat heel weinig onderhoudskosten met zich brengt. De voorzitter zei verheugd te zijn over de aanzienlijke mate van begrip en overeenstemming met de betrokken be langhebbenden. Wethouder Roeper: Staatsboschbeheer financiert de aanleg maar onder voor waarde, dat het onderhoud gewaarborgd wordt. Het landschapsbeeld kan nu be schermd worden. Er zullen mogelijk enige moeilijkheden opgelost moeten worden, Huidzuiverheid «Huidgezondheid Voeten en oksels fris door Purol-poeder maar de moeite van de oplossing zelf zijn ze waard! De heer Smit ziet voor de betrokken eigenaars een winstpunt, want open en bloot liggende percelen worden straks recreatierijp gemaakt. De heer Wasse naar: De omstandigheden waaronder de beplantingen kunnen worden aange bracht liggen zeer gunstig en men doet dus verstandig dit met beide handen aan te grijpen. Bovendien kan men thans ter reinen creëren, waarop het ook reeds in het voorseizoen aangenaam vertoeven zal zijn. Hierdoor zal men spoediger ge neigd zijn om tot huur ervan over te gaan. De gehele raad bleek tenslotte zeer content te zijn met het plan. Hierna volgde het voorstel tot aankoop en restauratie van het pand Weverstraat 101, waarin sinds 1925 Texels burge meesters hebben gewoond. (Tijdens de oorlog was dit pand als weeshuis in ge bruik, daar dit toen door de bezetters was opgeëist). Mevr. Vrijdag vraagt zich af of het plan er 40.000,aan te restaureren bij de burgerij geen verkeerde indruk zal maken, daar voor uitbreiding van huize Irene van de zijde der bevolking slechts 20.000,wordt gevraagd. Bovendien zal door nieuwbouw een woning worden gewonnen. Wethouder Hin antwoordde, dat in Den Haag sinds 1945 rond 40 mille ligt te wachten, welke som Texel ten goede komt zodra een besluit als het onderha vige wordt genomen. Op deze wijze krijgt Texel voor een laag bedrag een goede woning. Mevr. Vrijdag: Maar voor 65 mille bouw je toch ook wel iets nieuws. Is dit een goed geld naar kwaad geld gooien? Wethouder Roeper: Al meermalen heb ben we een nieuwe ambtswoning op de begroting geplaatst en die post even vaak moeten afvoeren en goedkeuring voor de bouw van een nieuwe woning is nog steeds toekomstmuziek. Bovendien is van BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 11 tot en met 17 juli Geboren: Jan zv. M de Waard en A. Kooger; Arie, zv. P. Daalder en D. Hui- zinga, Rienk Reinder, zv. R. Platte en A. Bron; Veronica Emma, dv. J. A. van Heerwaarde en M. Bakker. Ondertrouwd: J. Reijnders en J. A. Witte; C. v.d. Knaap en M. L. Dietvorst. Overleden: M. v.d. Slikke, oud 55 jaar, en K. v.d. Molen, echtgen. van Trijntje Dijkstra, oud 49 jaar, te Zwolle. woningwinst geen sprake, want wie zal het gebouw willen betrekken? De raad ging akkoord met het voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de genoemde woningen alsmede met het aangaan van een geldlening groot 225.000,met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Daarna volgde nog de aan bieding van de eerste wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaken. Ook de andere aangekondigde voorstellen wer den goedgekeurd. De voorzitter gaf vervolgens een uitge breid overzicht van hetgeen tijdens de zittingsperiode van de raad in zijn oude samenstelling tot stand is gekomen. (Zie elders in dit nummer). De heren Merkx, Vlaming en Zwan, die afscheid namen van de raad, werd 'dank gebracht voor hun actieve belang stelling voor het gemeentewerk. Rondvraag De heer Smit bracht de overlast door het niet goed functioneren van de riole ring in Plan-Zuid ter sprake. Als het flink regent gaat de overloop reeds wer ken. Het gevolg hiervan was, dat onlangs de vijver bedekt werd met een laag olie. De voorzitter zei, dal deze afgewerkte olie door een bedrijf in het riool was gestort. De heer Daalder wilde het „op gevaar af vervelend te worden" toch nog eens hebben over de hopeloze toestand aan het eind van de Peperstraat als men daar met de gevolgen van hevige regenval te kampen heeft. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Mevr. Vrijdag vroeg of, ter verhoging van de verkeersveiligheid de bochten in de wegen niet van een witte scheidings lijn kunnen worden voorzien. Wethouder Hin zei, dat zulks vooral bij mistig weer veel gemak zou geven. De heer Beumkes zou het punt Warmoesstraat-Weverstraat graag als een* voorrangskruising willen zien. De heer Wassenaar besprak de toe komstige bouw van een 30-40 tal woning wetwoningen, die in Plan-West gepro jecteerd zijn. Een deel van de benodigde grond (enige smalle stroken) is echter nog steeds niet te koop. Om stagnatie in de a s. bouw te voorkomen zou spreker het op prijs stellen als tijdig maatregelen werden getroffen met betrekking tot eventuele onteigening. De heer Daalder vroeg de aanleg van een voetpad langs de o.l. school te Oos terend ten gerieve van de bewoners der houtrijke woningen, want de aanleg van de Mulderstraat laat nog op zich wachten. De heer Van der Vis heeft zich vorige week tot de directeur van gemeente werken gewend met de vraag of de tuin tjes van het bungalowdorp te De Koog niet beter onderhouden kunnen worden. De voorz. moest helaas bevestigen, dat het onderhoud (het was een object voor ae Gemeentelijke sociale werkvoorzie ning) wegens gebrek aan personeel op de lange baan geschoven is. De heer Dros meende, dat de heer Zwan wel een prac- tisch plan aan de hand kon doen door een aantal geiten voor het kort houden van het gras in te schakelen De heer Van der Vis vroeg namens enige bewoners van de Westerweg of de berm, die vol kuilen zit, niet tot trottoir gepromoveerd kan worden. De heer Keijser had vernomen, dat een tweetal bewoners van De Koog binnen dé dorpskom de varkenshouderij be oefenen. Dit heeft reeds aanleiding gege ven tot klachten. De voorzitter zegde een onderzoek toe De heer Keijser merkte op, dat de wo ning van de heer S. de Waard, Park straat, nog steeds onbewoond staat. Ant woord: Het is een bedrijfswoning en die kan nu eenmaal niet door de woningcom missie worden gevorderd. Dat is b.v. ook het géval met de slagerij van de fam. Dros in de Weverstraat (en het perceel Binnenburg nr. 9, waar de Nutsspaar- bank een nieuw gebouw zou zetten red.) De heer Zwan vroeg of de voorzitter iets voelde voor de organisatie van een loterij ten bate van het uitbreidings fonds Huize „Irene". Hij wilde een bun galow als hoofdprijs uitloven. „Alle bad gasten zullen een lot willen kopen", zo meende spreker. De voorzitter had echter nog weinig prettige herinneringen aan een eerder ten bate van het Witte Kruis gehouden loterij. Er is toen met man en macht voor gewerkt, maar het resultaat viel erg tegen. De scheidende raadsleden hebben ten slotte nog het woord gevoerd en daarbij hun dank betuigd voor de goede samen werking. Een der sprekers merkte daar bij op „Mijn voorstellen werden wel niet altijd geaccepteerd, maar toch wel ge respecteerd. Ik hoop, dat de nieuwe raad met hetzelfde enthousiasme de werk zaamheden zal voortzetten. f i te' 1 V INGEKOMEN PERSONEN Hiltje Berkenbosch, van Utrecht, Buijs Ballotstraat 31 naar Kogerweg 7, Den Burg; Annemie van Zuiden, voor Hooge- veen, Hoofdstraat 204a naar K 83b; Har ry C. Keijser, van Hilversum, Bergweg 33 naar Stenenplaats 4, Den Burg; Petrus L. L. van de Westelaken, van Doorn, Mariniersweg 7 naar H 131. VERTROKKEN PERSONEN Lena C. Bruijnzeel van Hogerstraat 6 Den Burg naar Leusden, Volkuilen, (met gezin). WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad op 25 juni 1958 vastge stelde verordening tot acht en twintigste wijziging van de Algemene Politieveror dening voor de gemeente Texel ter ge meente-secretarie gedurende drie maan den, te rekenen vanaf heden, voor een ieder ter lezing is neergelegd. Deze verordening is tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 16 juli 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. de Koning De secretaris, P. Beemsterboer. BAZAR VOOR DE S.O.O.S. Ten bate van de S.O.O.S. Oosterend hoopt men op vrijdag 25 en zaterdag 26 juli in de openbare lagere school te Oosterend een bazar te houden. De ope ning vindt plaats om zeven uur; zaterdag kan men de bazar van twee uur af met een bezoek vereren. Dat bezoek zal weer de moeite waard worden, want aan de nodige attracties zal het niet ontbreken: U zult er kunnen sjoelen, ijzeren gordijn beproeven, bussen gooien, grabbelen, in een plank prikken enz. enz.. Ook zal de traditionele theetent weer present zijn om U te laven en desgewenst te voeden. De organisatie hoopt, dat ook deze ba zar, een druk bezoek ten deel zal vallen. Brandend Maagzuur hoort bij U tot het verleden bij de eerste Rennie die ge in de mond steekt. Inderdaad, een of twee Rennies herstellen het evenwicht en elimineren alle overtollig maagzuur vanaf het mo ment dat de zuurdovende substantie, simpelweg met Uw eigen speeksel, in de maag belandt, 'n Heerlijk middel die Rennies, want behalve de heilzame werking, hebt U ook nog het voordeel weer alles te kunnen eten waarnaar een grage maag vraagt. BEVESTIGING EN INTREE KAND. S. DE LANGE Kand. S. de Lange van Rotterdam zal zondagavond 20 juli a.s. om half acht, na 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. H. van Koningsveld, emeritus predikant van Ede, zijn intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Den Burg op Texel, waar hij beroe pen is in de vakature van ds. A. F. Goe- dendorp, die op 17 november van het vorige jaar naar Nieuwdorp op Zuid- Beveland is vertrokken. Bij ontstentenis van ds. Van Koningsveld zal ds. J. H. Donner van Broek op Langendijk, die als afgevaardigde van de classis Alkmaar de bevestiging en de intree zal bijwonen, worden gevraagd om als bevestiger op te treden. OOK GROTE TREK NAAR VLIELAND Het afgelopen weekend arriveerden er 2288 gasten op Vlieland van wie ongeveer .300 dagjesmensen. Zaterdag bedroeg het aantal aankomende 1325. Doordat voor elke dienst twee boten werden ingezet, waarvan één zodra deze flink bezet was meteen afvoer, konden de afvaarten op de gestelde tijd plaatsvinden. LANGEDIJKER CABARRET Het feit, dat de naam Langedijker Cabaret nu al voor de zoveelste maal in de Texelse Courant wordt afgedrukt, is betekenisvol. Dit bewijst de goede naam, die dit ensemble zich heeft weten te verwerven. Door een cabaret te bieden, dat klinkt als een klok. Ze spelen dan ook voor volle zalen Toen destijds de grootste Texelse zaal tot de laatste plaats bezet was hebben velen gezegd, „Jammer, dat de ruimte zo beperkt is". „Dan wachten we voortaan heel rustig de zomer af", zo besloot de Feestcommissie, want dan vragen wij hun of ze in de grote „We- zentuin" willen optreden. Daar is de ruimte onbeperkt: met vierduizend man kunnen we dinsdagavond naar de Lange- dijkers gaan luisteren zonder elkaar op de tenen te hoeven staan. Wie het eerst komt heeft kans op een zitplaats!! Wij hopen dat de kunstenaars mooi weer meenemen, want de laatste tijd moet een feestavond in de openlucht nogal eens worden afgebroken wegens te veel aan vocht (dat van boven uit valt). Zo moest ook de tweede Texelse amateursavond komen te vervallen. Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. BoerenL Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm OVERDENKING. LEVENSKUNST Er bestaat een boek met de titel: „Hoe behoort het eigenlijk!" Daaruit kan men leren, hoe men zich in verschillende om standigheden moet gedragen. Hoe men de tafel dekken moet, hoe men op receptie gaan moet, kortom alles, wat een mens tot een heer of dame maakt, kan men daar in vinden. En ik geloof, dat derge lijke boeken ook wel zin hebben. Want een beetje stijl en vormen sieren het le ven wel wat op. Maar al weet men de goede vormen nog zo goed, dan wil dat nog lang niet zeggen, dat men ook inner lijk een beschaafd mens is. Er is een ander boek, waarin de les staat, die aan alle levenskunst vooraf gaat. Dat is de bijbel. Daar staat niet in, wat men nu precies doen moet, om een beschaafde indruk te maken. Neen. Daar slaat in, hoe wij God de gelegenheid moeten geven om van ons een mens te maken. En dan denken wij aan dat woord uit de bijbel: „Heer, leer mij Uw welbehagen te doen". Wat betekent dat? Het heeft niets te maken met voorschriften, die voor alles gehouden moeten worden. Het heeft ook niets te maken met slechts vroom ge praat. Het komt van binnen uit, vanuit het hart. Waar een begrijpend liefhebben van elkander is, in ons gezin, op ons werk of waar men ook mensen ontmoet, omdat God dat van ons vraagt, dan wordt Zijn welbehagen gedaan. Waar de zondag ge bruikt wordt als de dag van God, door naar Hem te luisteren en Hem te dienen, daar wordt Gods welbehagen gedaan. Gods welbehagen doen is ook een levenskunst, een kunst, die niets te ma ken heeft met dat boekje: „Hoe hoort het eigenlijk". Alleen heeft dat te maken met het grote boek de Bijbel, die ons zegt: „Heer, leer mij Uw welbehagen doen". Dan doen wij vanzelf, zoals God wil, dat wij doen zullen. MOTORTRIAL Zondagmiddag 20 juli organiseert de M.A.B.-club een Trial in de duintjes ach ter Madura voor jongelingen en vetera nen. Iedereen kan er aan mee doen. De veteranen zijn boven de 35 jaar. Het kan erg leuk worden, want er hebben zich al verschillenden hiervoor opgegeven. Men kan daar komen langs het fietspad, dat van de vuurtoren naar de Slufter gaat of over de dreef bij Madura. Program ma's zijn verkrijgbaar a 25 cent. Komt dit zien. (Zie ook de adv. in dit nummer). WHIPPET WON EERSTE PRIJS De succesvolle Whippet van de honden- liefhebber J. Veldkamp, Nieuwstraat, Den Burg, heeft op de zondag te Doetin- chem gehouden nationale hondententoon stelling in de jeugdklasse het predikaat I U behaald Hierdoor werden een gouden medaille en een siervaas in de wacht ge sleept. Het was voor de derde maal, dat deze fraaie hond zijn eigenaar een der gelijk succes liet boeken. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 15 juli 1958 Gevonden te Den Burg: rode plastieken damesportefeu-lle met foto's; „Lips"- sleuteltje (no. 11291); paar witte dames schoenen; zonnebril; bruin-witte postduif (geringd); wit kinderschoentje; paar bruin lederen motorwanten; rode porte monnee met papieren; blauw kinder zwempak met geelachtige handdoek; grijze postduif (geringd); blauw gebreid vest; witte badmuts; gele lederen porte monnee met inhoud; blauwe kampeerzak met groenten; rode zwembroek; poppen- jurk; te De Koog aansteker; bril; foto toestel; rode portemonnee met inhoud; te Oosterend: bruin jongenspetje; paar kinderlaarsjes met sokjes; witte schoen; sigarenaansteker. Verloren te Den Burg blauw wind jack (4-jarig meisje); lichtblauw vest; zwarte regenbroek; wit babyschoentje; grijze das; zwarte poes met wit onder nek; rode kinderportemonnee (inh. drie busabonnementen); zwart-groene bad handdoek; zwart wollen damesvest, grijze pullover; bruin lederen portemonnee inh. bloedgroepkaart, blauwe zwembroek; blauw-wit zwembroekje; blauwe dames trui; groene portemonnee inh. plm. ƒ13,50 vivozegels; baddoek en zwembroekje; blauw badpak met geel-groen-blauwe handdoek; rood lederen portemonnee met rits inh. 6,en foto's; rode huishoud portemonnee inh. 25,en huissleutel; damesjasje, waarvan in zakken een hoofddoek en handschoenen; bril met licht en donker montuur; groene lederen portemonnee inh. ƒ8,en D.M. 6,50, rood-grijs kinderslipquet; donkerblauwe manchesterbroek; te De Koog: polshorlo ge (merk Excakter); zonnebril in étui, kam, donkerblauwe pet; rood lederen portefeuille <inh. plm. 65,blauw kinderbadpak; geel wollen vest; sleutel; zonnebril (Zeissglazen CZ); verzilverde poederdoos; te Oosterend: leesbril; paar dubbele rijwieltassen. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1