v.v.v. Missietentoonstelling de Zuidema- race LIJST! M. A. J. VONK Sla Uw slag Agfa-Clack 6x9 AMATE Kinderspelen Puzzelwedstrijd voor paren. Tenthuisje V.V.V. Klaverjas- drive Voor bollen- vervoer V.T.B. V.T.B., Tel. 85 ULO-AGENDA'S H.B.S. AGENDA'S Timmer's Bakkerij gras- maaimachine Zaterdag 2 aug. nm 19 uur Start Hotel De Hoop bn eetg halve prijzen Driekwart prijzen en grote kortingen bij Firma KI. Boon Zoon Pieter Dros Bz. Welk beschaafd meisje de huishouding te helpen doen Donderdag 31 juli Strandfeest Den Hoorn Kinderspelen, schatgraven FOTOHANDEL Langeveld De Rooy Vrijdag 1 aug. kamermeisje verzekeringen Klaverruiters klaverruiters gesloten bestelauto Skoda H.H. K.l. leden Attentie. Hout. Hout. geschaafd en ge ploegd hout 341 Den Burg Voor al Uw FOTO-ARTIKELEN LANGEVELD DE R0DIJ N.V. Langeveld de Rooy N.V. Ontbijt en lunch zijn niet compleet wanneer U Tarvo brood vergeet Texelaars let op Uw saeck Een zaak van gewicht wordt door Fa. AGTER verlicht een Fototoestel f 25 Foto Langeveld De Rooij „ALS HET KINDJE KOMT WAT KOMT ER KIJKEN?" „Als 't kindje binnenkomt, juicht heel it huisgezin". Maar met juichen alleen jn we er nog niet. Dat begrepen we ok) uit de gloednieuwe brochure van ■t Gezins-Begrotings-Instituut, dat jorlicht inzake een doelmatige inko- ensbesteding. Dit nieuwe boekje van het Gezins-Be- otings-Instituut bevat een handleiding K>r het samenstellen van de baby- tzet en voor de aanschaffing van ande benodigdheden voor het eerste levens- ar van de nieuwe wereldburger. Aan de samenstelling van deze bro- ïure ligt een uitgebreide studie van wat markt biedt ten grondslag. Voor de •rschillende benodigdheden worden eer telkens twee begrotingen gegeven, m voor de nu eenmaal wat krappe •urs van Annie en Jan, één voor de wat limere beurs van hun vrienden. Tot slot worden er nog een aantal nut- ge inlichtingen verstrekt omtrent •aamverzorging, enz. De prijs van de brochure is 15 ct. en is, enals alle uitgaven van het Gezins- jgrotings-Instituut, verkrijgbaar bij de jaarbanken, Boerenleenbanken en Com- issies voor huishoudelijke- en gezins- Kirlichting. Op de postkantoren kan en er een bestelkaart voor krijgen. Wat komt er kijken? Er komt veelal heel wat meer voor jken dan U denkt: U bent er niet met kosten van de babyuitzet. Er komen eten voor de kleding van de a.s. moe- »r, voor aanschaf van wieg of ledikant kinderwagen, voor de kommode en de jkomstige kleinigheden en dan nog de sten van bevalling en ki aamverzorging U niet verplicht verzekerd bent. Dit les tezamen maakt één grote post: ;omst baby". Als moeder en kind eerste klas ver- rgd worden, is het geen kunst om aan komst van baby 1.000,kwijt te ken. Het is wel een kunst om het met inder en veel minder te doen en de kos- n tot een 300,a 400— terug te engen. Dit kan en als het moet kan het et minder ook. Voor baby's komst staan n.l. twee co- ités gereed. Eén comité van ontvangst één van huldiging. Het comité van ontvangst zorgt voor •oedvrouw en dokter, voor kraamkli- ek en kraamhulp, zelfs voor kraamgeld zuigelingen-consultatiebureaus. U be- ■ypt het al, de overheid en tal van par- :uliere organisaties zorgen er voor dereen met de komst van de wereld burger behulpzaam te zijn en deze komst ook voor de minst draagkrachtigen moge lijk te maken. Kunt U veel gebruik ma ken van deze voorzieningen, dan heeft U zelf niet zoveel te bekostigen. Het comité van huldiging brent vele huldeblijken: schattige babykleertjes, de rammelaar, de geboortelepel, de fleurige praktische badhanddoek, het plastic piep- poppetje en het warmwaterbordje, enz. Kleine en grote gaven tot soms een kin derwagen toe brengen de oma's en opa's, de verdere familie en de vrienden. Zij geven soms zoveel, dat baby bedol ven wordt onder de regen van al de snoezige kleertjes en andere kleine dod dige dingen. Laten de leden van dit hul digingscomité verstandig zijn en eens ruggespraak houden over wat erg wel kom en nuttig zal zijn en laten de groot ouders van beide zijden eens samen over leggen of ze ook botje bij botje zullen leggen om bij de aanschaf van de kinder wagen wat te helpen. Niet ieder kan op deze dingen rekenen, de één wordt er meer mee bedacht dan de ander. Maar er rekening mee houden bij het opmaken van de totale kosten is verstandig. Wees wijs en wacht af, schaf voor de geboorte alleen dat aan, wat er noodzakelijk moet zijn en loop niet te veel op de gebeurtenissen vooruit. MELK (IS GOED VOOR ELK) Ik kan mij best voorstellen, dat een aantal van U wat argwanend naar mij gaat luisteren. Hier spreekt immers een Minister van Landbouw, die vernloede- lijk een produkt gaat aanprijzen, waar van ons land een overschot heeft. Het is dan een bekende Nederlandse gewoonte om het sein „Weest op uw hoede" te hij sen, aldus Minister Vondeling in een on langs gehouden causerie. Laat ik u direct mogen zeggen, zo ver volgde Z.E., dat ik het standpunt deel van hen, die menen, dat het niet op de weg van een Regering ligt een bepaald produkt bij de bevolking aan te bevelen. Maar zoals zo vaak, ook op deze regel zijn uitzonderingen. Het behoort namelijk óók tot -mijn taak de voedselvoorziening van ons volk te verzekeren en daarom dien ik in het bijzonder ook te letten op het belang van de consument. Vanuit dat oogpunt gezien kan ik u volmondig en zonder ook maar één aarzeling aanraden: drink melk, doe het geregeld en drink meer dan u tot nu toe deed. Alle, werke lijk alle doktoren zijn het daarover eens en ik zeg het hen graag na. Waarom doet u er goed aan meer melk te drinken? Ik heb de eerste de beste en cyclopedie opengeslagen op het woord melk. Daar lees ik: „Melk is voor het jonge individu een volkomen en ideaal voedsel. Zij bevat al de bestanddelen, die het jonge individu voor zijn voeding en groei nodig heeft en daarbij in een zoda nige toestand, dat die stoffen gemakke lijk opneembaar zijn". Daarop volgen een aantal zinnen waaruit blijkt, dat melk ook voor volwassenen een bijna compleet voedingsmiddel is. Ik heb het niet speciaal gevraagd aan deskundigen, die dat beter kunnen weten dan ik, maar ik ben er vrijwel zeker van, dat er geen natuurlijk produkt is, waar van hetzelfde kan worden gezegd. Ook 'n volwassen mens kan een hele tijd leven op melk. Dat zegt eigenlijk alles en zou er dus verder het zwijgen toe kunnen doen. Want er komt nog bij, dat iedereen in Nederland dit allemaal wel weet. Het is een waarheid als een koe, dat kan ze ker in dit geval met recht worden gezegd. Dat ik toch nóg twee minuten van uw aandacht vraag, komt doordat ons volk deze waarheid wel erkent, maar er niet naar handelt. Of laat ik liever wat voor zichtiger zijn en zeggen: Dat het over grote deel er niet genoeg naar handelt. De Regering vindt dat erg jammer. En laat ik er direct aan toe voegen, niet alleen de Nederlandse maar ook zeer vele andere Regeringen. Tenslotte zou ik u nog wat willen zeg gen over de kostenkant. De Regering weet, dat zeer vele huisvrouwen moeite hebben de eindjes van de huishoudbeurs aan elkaar te knopen. Als een Minister een verhoging van de consumptie aanbe veelt, weet hij dus heel zeker, dat de op merking komt: ik kan het geld zo moei lijk missen. Een dergelijke opmerking, hoe begrij pelijk overigens ook, is m.i. in dit geval toch minder op haar plaats. Als U een bepaald bedrag aan de voeding van uw gezin kunt besteden, dan dient éérst, al lereerst geld opzij gelegd te worden voor de aankoop van genoeg melk. Daarop mag u om financiële redenen eigenlijk niet beknibbelen. En het hoeft ook niet, want melk is goedkoop voor de waarde aan voeding die u krijgt, het is in verge lijking met andere voedingsmiddelen zelfs spotgoedkoop. U doet uw gezin een grote dienst als u wat meer uitgeeft voor meer melk en dan natuurlijk wat minder voor iets anders, want ik weet heel goed, dat het uit de lengte moet komen, als het niet uit de breedte kan. Samenvattend meen ik u dringend in overweging te moeten geven, ter wille van de gezondheid van uw gezin: neem meer melk. Voor Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES regels 0,80; elke regel léér 0,20. Onder adres bevr. (niet eerder dan u. in Boekh.) en onder r. 0,20 meer. k. p.b. aardappelen 16 c. kilo p.z. 15 c. p. kilo. W. Heerwaarden, Gasthuisstr. - Te k. aangeb. 4 club- iteuils, i. pr. st. Ada van ill. str. 23, Den Burg ruil aangeboden een flinke ming in Den Burg voor'n :lne woning. Adr. bur. v. bl. Te k. een melkgeit bevr. Beatrixlaan 27 Te electr. Boiler, merk Daal- rop z.g.a.n. Inh. 80 Itr. J. Zegel, O'schild 161 Ver- isd van Schilderend 140 ar W. v. Beierenstr. 17, G. ense Te k. electr. was- chines (houten kuip) met ndwringeren waskacheltje. igerweg 3 Te k. aangeb. mesfiets en wringer met Keesomlaan 16 k. piano, electr. fornuis !t pannen, 2-pers. matras innenvering) Ds C. H. v. ijn, Den Hoorn, tel. 277 afd. De Cocksdorp Hedenavond aan de dijk aanvang 19,30 uur. Daarna het nieuwste spel Dames kunnen hun nummers afhalen a f 0,25 bij het V V.V. kantoor Voor de zeer vele blij- van deelneming on- rvonden bij 't overlijden r onze broer en zwager larinus van der Slikke tuigen wij onze hartelijke nk. In het bijzonder kter van Loon, ds. van iijendam, de wijkver- ïegsters en dragers en iedoplegsters voor de ltste eer de overledene wezen. Fam v. d. Slikke. :n Burg, Texel, juli 1958 TE KOOP merk „Actief" in goede staat. Smederij B. Paagman Eierland, tel. 261 Het Is ons deze eek niet mogelijk de anten te bedienen. Volgende week gaat les weer normaal lor. Bakkerij De Hoop De Koog. Ie koop aangeboden. Keesomlaan 16 afd. De Cocksdorp VOOR, FLITS LANGeVCMH oe rood PHILIPS PLlTSUAHiP'je kost eeto KWftRfie Zet tekening, foto of diploma in een passende Boekhandel LANGEVELD DE R00IJ n.v. pOUDT U VAN M KOOP DUN OOK'N riV DOST DIT BU MAAR. Philips gediplomeerde televisiemonteurs dus NERGENS betere service dan bij ons. Den Hoorn Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerland op Texel, brengt ter openbare kennis, dat op woens dag 27 augustus 1958 zal plaats hebben de candi- daatstelling voor de verkiezing van één Hoofdinge land ter vervulling van de opengevallen plaats van de lieer wegens periodieke aftreding (herkiesbaar.) Op die dag van 19 tot 22 uur kunnen bij de voorzitter van het Dagelijks Bestuur, die daartoe zitting zal houden in het Polderhuis te De Cocks dorp, schriftelijk opgaven van canaidaten worden ingeleverd. De nodige formulieren zijn tot het tijdstip der candidaatstelling kosteloos verkrijgbaar bij de secretaris van bovengenoemde polder Texel, 30 juli 1958. Het Dagelijks Bestuur voornoemd KI Kalis Jzn voorzitter A van Hoorn, secretaris. heeft zin om begin volgend jaar bij een Zwitserse familie met 2 aardige kinderen, in de nabijheid van Zurich, Bij voorkeur iets Duits of Engels sprekend. Huiselijk verkeer. Aanmelden 's avonds na half 8 bij fam MATTA, voor zaterdag 2 aug. Hotel „Californië", De Koog, tel. 256. aanvang 13,30 uur bij 't strandpaviljoen „Den Hoorn" Parkstraat Den Burg De beste aardappelen koopt U bij D. J. Witte Oudeschild 133. in 't Dorpshuis Den Burg GEVRAAGD: van 1 aug tot 15sept.'58 j Bruin, „Zeerust" De Koog Goed en niet duur worden al uw ondergebracht door Ger Dros Bz. De Koog Tel. 351 Tevens hypotheken en financieringen Te koop prima 4-poots a f 2,35 per stuk franko geleverd. J C. RAB in brandstoffen en Bouwmaterialen N.V. Tel. 42, Den Burg TE KOOP voor elk aannemelijk bod. Tuinderij Buijsman, Tel 133 Met ingang van vrijdag 1 aug. zijn de meldingen weer als vanouds 's mor gens 8—9 en 's middags van 13—14 uur. TE KOOP grote partij z g.a.n. 3/4 dm en een partij 2 bij 3 dms. rib. Tevens te koop een z g a n kippenhok of schuurtje 4 in lang, 3 m breed. A. v. d Vis, Wilhelmina- laan 17, Den Burg tel. 256 Ons telefoonnummer is vanaf 30 juli t.m. 10 aug. Esso Nederland Depot Texel De kenner kiest kwaliteit van Goënga's Slagerij Den Hoorn Telef 252 Indien bij advertentie opdrachten niel duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir Texelse Courant Parkstraat, Den Burg. Filiaal De Koog, Dorpsstr. 53 per schip dinsdagavond 6 uur donderdagmiddag 1 uur en zaterdagmiddag 1 uur Verder dagelijks meerdere autodiensten zonder platen in voorraad bij Telefoon 11 Den Burg „Wat is het hier 's avonds doods", hoort men de gasten vaak zeggen. Help dit veranderen! Laat ook bij avond van Uw huis, tuin, straat of dorp een warme sfeer uitgaan. Het komt in de eerste plaats Uzelf en Uw dorp ten goede. ILLUMINEER UW GEVEL OF PAND cn het staat in het middelpunt! De gasten zijn er U dankbaar voor. Onderstaande zaken zagen dit in en werden door ons verlicht: Fa. Moerbeek, Parkstraat, Boekhandel Parkstraat, Rijwielhandel Zegel, Drogisterij Van der Slikke, Tuin Hotel Texel, Kampeerterrein Dekkerskoog. Volgt U? TELEFOON 46 DEN BURG GESLAAGD? Een pracht geschenk blijft Bijvoorbeeld de Paraattas in drie verschillende modellen Laat U de Agfa-Clack demonstreren door Parkstraat Den Burg te Den Burg, Texel van 31 juli t.m. 3 aug. in de St. Josephschool aan de Hollewalsweg en de Beatrixlaan, waaraan verbonden een FANCY-FAIR. Toegangsprijs volwassenen 50 ct. Kinderen t.m. 14 jaar 25 ct. Openingstijdendonderdag 3 uur (opening door mgr. Kramer) tot II u nm vrijdag en zaterdag 2—6 uur en 7.30—11 uur nm zondag 11 uur vm tol 1 uur nm, 2,30—6 uur en 7,30—11 uur nm (sluiting)

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 3