Raadsel in Nijmegen 'S NACHTS NA HET BAL (INGEZONDEN) Het kwam mij ter ore, dat bewoners van Stenenplaats en omgeving een ver zoek wilden indienen om maatregelen te treffen tegen het ontzettende lawaai, dat 's avonds laat door allerlei attributen wordt veroorzaakt. Dit lijkt mij bij goed aanpakken door de bevoegde instantie vlug klaar. Zo ook in en om de Groene- plaats. Heeft U dat, na afloop van een wat ze noemen gezellige avond, wel eens meege maakt. Nou je bent gezegend, als je in één van de duurste hotels je vakantie (in rust) tracht door te brengen. Ik las in een brochure: „Kom voor Uw rust naar de Parel der Waddeneilanden"! Nou ge feliciteerd hoor. Heeft U een dansavond om 12 uur 's nachts al eens zien of horen leeglopen? Alles van dat bakvissengoedje, dol ge maakt door Swing en Rock 'n Roll, wat na sluiten nog een poosje op straat wordt voortgezet. Rust zacht en rustig badgast en allen waarvoor om 6 uur de volgende morgen de arbeidstaak weer wacht. Laat zulke dansavonden om 7 uur be ginnen tot 11 uur, dan is het mogelijk, dat omstreeks het middernachtelijk uur de rust is weergekeerd, waar toch geziene gasten graag voor naar Texel komen. Ik kom al 20 jaar naar Texel, maar zo, nee het wordt wat al te erg. Groetend, een oude Gast. VARKENSPEST Aangezien er nog steeds varkenspest voorkomt, herhalen wij onze raad om tij dig voorbehoedend te laten enten! Fokzeugen. Beerhouderijen zij dikwijls de bron van besmettelijke ziekten. Dat is begrijpelijk, want het zijn pensions met gaande en komende logées van zeer verschillende herkomst. Er behoeft maar één zo'n logeergast 1 tussen te huizen die één of andere be smettelijke ziekte meebrengt en de kans bestaat dat er slachtoffers vallen onder I de andere tijdelijke bezoeksters. Thuis- 1 gekomen brengen deze het weer over op de soortgenoten en zien we dan plotse ling weer tal van uitbraken in zo'n be- renhoudersrayon. We mogen toch wel verwachten dat de berenhouders hun beren liefst tweemaal per jaar laten enten tegen de varkens pest! En, waar een fokzeug normaal twee maal 's jaars biggen brengt, doet de varkenshouder zeer verstandig zijn fok zeugen twee maal 's jaars te laten enten. Liefst uiterlijk drie weken voor de zeug gedekt moet worden, want het duurt drie weken voor de enting de grootst moge lijke immuniteit of weerstand heeft ver wekt. Biggen. Bij biggen geeft de enting op een leef tijd van omstreeks 12 weken het beste resultaat. Ook bij de biggen werkt de enting drie weken later pas op volle sterkte. Gezondheidsdienst voor dieren in Noordholland, D. REMPT, Directeur. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 30 juli De Cocksdorp, puzzelwedstrijd. Den Burg, 4 uur Poppenkastvoorstelling. Den Burg, Hotel „Texel" bridgedrive. Donderdag 31 juli Den Burg, r.-k. school, 3-6 en 7.30-10.30 uur Missietentoonstelling. Den Burg, Oranjeboom, „Klein Toneel" voert op „Schorpioenen en miljoenen". Den Hoorn, strandfeest en lampion optocht. Vrijdag 1 augustus Den Burg, r.-k. school, 2-6 en 7.30-10.30 uur Missietentoonstelling. Den Burg, Oranjeboom, Vertoning Texel- film. Zaterdag 2 augustus De Cocksdorp, Zuidema-race. Den Burg, paardenkeuring. Den Burg, r.-k. school, 2-6 en 7.30-10.30 uur Missietentoonstelling. Dagelijks te bezoeken: Tentoonstelling „Walvissen" in „De Ver gulde Kikkert" te Den Burg. Texel's Museum, Westermient. Texelse Oudheidskamer, Den Burg. (Maandagochtend en woensdagavond de monstraties kantklossen en spinnen). „VOORZICHTIGHEID GEEFT MEER VEILIGHEID!" Let er vandaag eens op, hoe WIELRIJDERS aan de kant van de weg cp hun fiets stappen, zonder acht te slaan op het van achteren naderende verkeer. Ook dat is onvoorzichtig rijden, want tien tegen één, dat ze slingeren bij het wegrijden en in de baan van het snelverkeer komen. Voorzichtigheid geeft meer veiligheid! HANDELSREGISTER In „Handelsregister" lezen wij onder wijzigingen: D. Goodijk, Texel, Oudeschild, no. 251. Sloperij van motoren enz. Bedr. verpl. naar Amsterdam, Luzacstraat 3 II. ZON. MAAN EN HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 30 juli 8.26 eh 20.38; 31 juli 9 13 en 21.19; 1 aug. 9.53 en 21.54; 2 aug. 10.27 en 22.19. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. DENEN MUSICEERDEN OP TEXEL Het Deens padvindersorkest uit Aarhus, Denemarken's tweede stad, heeft zondagavond in De Wezentuin ge concerteerd. Een populair concert met niet al te zware muziek, maar dat werd ook niet verwacht, want het ensemble bestond tenslotte uit zeer jeugdige leden, jongens van 12 tot 17 jaar. Ook de diri gent zou de jongenskiel nog goed gestaan hebben! De muziekliefhebbers hebben het op treden zeer gewaardeerd. Na aankomst op het eiland werden de jongens bij diverse pleegouders inge kwartierd. Alvorens de instrumenten in de Wezentuin aan de mooie zomeravond toe te vertrouwen werd een korte tocht door Den Burg gemaakt. De jongens droegen vlotte uniformen met grappige witte petjes. Toen ze in de Muzieknis startten, waren de banken voor het pu bliek nog maar nauwelijks bezet en veel belangstellenden kwamen er in de loop van de avond niet bij. Eerst kort voor het einde kwamen nog een vijftigtal men sen gratis luisteren.Vanaf het par keerterrein volgde eveneens een dertigtal belangstellenden groot en klein het concert. De volgende dag maakten de jongens per autobus een rondrit over het gast vrije eiland. Vele jongens bleken de Duitse of En gelse taal goed te beheersen, anderen daarentegen spraken enkel Deens en dat leverde uiteraard in enkele pleeggezin nen de nodige complikaties op. Overi gens: de Hollandse, of mogen we zelfs zeggen de Texelse maaltijd?, werd alom alle eer aangedaan en sommige jongens voelden zich op Texel zo goed thuis, dat ze zich zelfs hadden verslapen en die kwamen nog maar juist op tijd voor. de repetitie in het Dorpshuis, want deze jongelui beseffen wel degelijk, dat je het van het repeteren moet hebben. Texelse jeugd, neem daar een voorbeeld aan. Het Deense orkest bood de WV Texel ter herinnering aan dit bezoek de Deense vlag aan, welke geste uiteraard zeer op prijs werd gesteld. CONSULTATIEBUREAU Vandaag, woensdag 30 juli, alleen ge legenheid tot inenten, 's middags van 2 tot 3 uur. KEURING V.L.N. De Stamboek- en Premiekeuring van de warmbloedpaarden zal worden ge- i houden op zaterdag a.s om half elf op het land van de heer P. Dros Nzn., nabij Flevo. KLAVERJAS-NIEUWS De uitslag van de tweede klaverjas- drive was: 1. P. Vos-T. Eelman 5746 pnt. 2. Tj. Bergstra-D. Backer 5409 pnt. S. Jn. Dekker-H. Grootjes 5338 pnt. 4. Jn. Barhorst-Jac. Koning 5281 pnt. 5. Echtpaar Komen 5247 pnt. 6. P. v.d. Molen-C. v. Hoort 5225 pnt. De volgende drive wordt gehouden op vrijdag 1 augustus a.s. om half negen in het Dorpshuis te Den Burg. Het Bestuur. WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 31. Dagenlang huilt de wind door het want en alle schepelingen huilen mee. Ze zijn allemaal nat en koud en uitgehon gerd. Alléén Asad, de kok en weerpro- feet, heeft het echt naar zijn zin. Hij heeft vakantie, want alle vuren zijn ge doofd wegens brandgevaar. Er kan dus niet gekookt worden. Asad heeft een lege ton aan de mast gebonden. In dat vat is het droog en fris: heel wat beter dan in een kokend heet kombuis bij een paar gloeiende vuurpotten. Hij zingt een deuntje, eet een paar olijven en doet een tukje. Terwijl Aboel-ben-Hassan zijn leven DE BURGSE SEIZOEN-AANKLEDING (INGEZONDEN) Geachte Redactie, Toen wij j.l. zaterdagavond met enkele gasten de Stenenplaats over kwamen, en onze blik ook in de Hoogerstraat lieten gaan, vonden wij evengoed als onze gas ten de verlichting aangebracht door de firma's Jan Agter en Vonk een mooi schouwspel. Jammer is het, dat dit initia tief moest uitgaan van één ondernemend zakenman. Al eerder is door middel van een ingezonden stukje in Uw blad de belanghebbenden geadviseerd om gedu rende het seizoen een kleurrijke verlich ting aan te brengen. We denken hier aan Gemeente en VVV. Het zal natuurlijk bij de Gemeente ook wel op moeilijkhe den stuiten, gezien de treurige straatver lichting in sommige straten van Den Burg. Zodoende past hier een woord van dank en hulde aan Jan Agter (en Vonk red.) en zijn staf medewerkers, welke de hele zaterdag in touw zijn geweest voor dit kleurrijk toneel. Kritiek kwam er al weer van de enkelen, die het een kermisachtig gedoe vinden. Dezulken zou ik raden, blijf thuis, of ga de Hemmer in, dan behoef ik niets te zien. De bloemisterijen Kortenhoeven en Rijk kleedden alles met smaak door het aanbrengen van een bloemetje. Hopende, dat dit door mag gaan, zodat tenminste de hoofdstraten gedurende het badseizoen een feestelijke aanblik bieden. M. DEN BURG IN GEZELLIGER SFEER Ook in een ingezonden stuk wordt het initiatief van de heer Jan Agter beju beld: Agter toch was de man, die op de vergadering van de Burgse Winkeliers op het idee kwam om tijdens het toeristen seizoen het dorp wat op te fleuren. Hoe? Met veel kosten? Dat hoeft beslist met het geval te zijn: eerder is nodig belang stelling voor deze zaak, dit ogenschijnlijk kleine onderdeel van het geheel. Liefde voor je eiland, beleefdheid jegens je gas ten. Daarvan getuigt toch ook de sfeer van je dorp!! Als we thuis gasten krijgen zorgen we voor frisse kamers, glanzende meubels, glanzende vloeren en.voor een bloemetje. Dat dienen we ook in groter verband toe te passen en daarom was het een prachtig idee dat de heer Agter destijds naar voren bracht. Menigeen heeft het belang ervan aan gevoeld, want gedurende het weekend stonden diverse straten en de Stenen plaats in het teken van het bekende en geliefde feestelijke tintje: een bloem voor het bordes van de zaak, een vrolijk lichtje, een vrolijk plaatje voorts. VVV, een vrolijk verkeer voor vrien den van Texel. De ornamenten, waaraan ook de fa. Vonk het nodige heeft mogen bijdragen, deden het prachtig en ze zullen dan ook blijven trekken tot de laatste gast het eiland met een brede armzwaai vaarwel heeft gegroet. Tot volgend jaar! Aanvankelijk zou alleen de Stenen plaats met de genoemde ornamenten worden opgevrolijkt, maar allengs groei- ae de belangstelling. Nu zagen wij de miniatuurburchten ook in de Hooger straat en zelfs helemaal aan het eind (of het begin, heer Bakker??) van de Wever straat. Ook enige Binnenburger deden spontaan mee. Dit is onzens inziens nog maar een klein begin van het komende grote geheel, want we moeten eens zien wat ze in Schagen voor de toerist doen of om de toerist te trekken zo ge wilt: daar loopt een groot percentage van de win keliers donderdags in oud-Noordhollands costuum, dus met hoge zije en met gou den of zilveren kap rond. Dat is een ge weldig succes, want de attractie wordt door de toeristen op hoge prijs gesteld. Texelse winkeliers, ook voor ons zit daar wat in. Gaat eens naar Schagen en kijkt die kunst er eens fijntjes af! waagt om te kijken of Asad nog wel in zijn vat zit, wordt deze profeet weer eens wakker. Over tien dagen is de storm „over", voorspelt hij, dan zijn we al ver voorbij Ceylon. Alles gaat best volgens Asad en hij biedt zijn baas een paar olij ven aan. Fijn zegt Aboelals je nu ook nog weet hoe we aan vers drinkwa ter moet komen Ja, knikt Asad, goed dat U er aan denktover vier dagen komt er re gen, een hoosbui. Dan moeten de vang zeilen gespannen zijn en de vaten klaar staan. Haast is er nog niet bij, laten we eerst nog maar wat slapen. Na een paar dagen hebben ze allemaal wat meer ver trouwen in het schip gekregen en gaan, op een paar zeezieken na, weer aan het werk. Er moet gehoosd worden, een pot olijfolie dreigt de koopwaar te bederven en voor die waterzeilen is het nu ook hoog tijd. Een heel karwei is dat: Als de wind in zo'n zeil slaat, voordat het goed vastge bonden is, gaat het hele zaakje de lucht in en de mannetjes gaan mee. Een reisje op een vliegend tapijt met een noodlan ding op zeeNee, zout water lusten ze nieter komt nog zoet genoeg. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. ingaande 1 juni tot en met 27 september Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.30 14.00* 16.00 18.25 20.30§ Van Den Helder: 9.20 11.30 15.00* 17.15 19.30 21.35§ van 13 juli t.m. 31 augustus 1958 van 29 juni t.m. 24 augustus 1958 FILMNIEUWS: DE DERTIENDE PASSAGIER Een man droomt dat er in een bepaa vliegtuig dertien man aan boord zuil zijn; dat het vliegtuig, onderweg v Hong Kong naar Tokio, in een storm j verdwalen; dat het héél laag en zond benzine langs de Noord-Westkust v Japan zal zwerven; en dat het.ma aan het eind wordt zijn droom vaag. Hij vertelt zijn droom aan enkele v de mensen die de reis zullen maken, reageren daarop, zoals alle nuchtere ve standige mensen doen, die wel onder e ladder door durven lopen: zij halen schouders op, een beetje boos, een beet benauwd, op de manier van de ou dame, die antwoord gaf op de vraag zij aan spoken geloofde: „Natuurlijk loof ik niet aan spoken. Maar ik ben doodsbenauwd voor!" De inzittend hebben bovendien de veilige zekerhe dat er twee ontbreken aan het getal v dertien. Maar zie: het noodlot helpt een hand vlak voordat het vliegtuig vertrekt, vi gen twee lifters om meegenomen te wc den. Zullen ze weigeren, omdat droom gezegd heeft dat dertien ongel zal brengen? Natuurlijk niet! Het is i mers onzin; dromen zijn bedrog. Mï weer grijpt het noodlot, dat bij zond verrukt is van de Engelse film, in: aroom wordt waarheid en dat het al maal goed afloopt is te danken aan feit, dat iemand het gedroomd heeft. Een sterk verhaal. GEORGE WINT OP ALLE FRONTE! Als we het over George hebben wel velen al wel, dat daar George Forre mee bedoeld wordt. En die velen kenn hem stellig ook, want Formby is e bijzonder mens. Althans.op het wi doek, dat hem geen enkele limiet stelt. In deze film zien wij hem als assist* van de geheime politie. Het is te voorzii dat George de dolste avonturen mi beleven en deze ook helemaal schuwt. Hij is overtuigd van zijn (hoj waarde. Daarmee tilt hij zichzelf geei zins over het paard, want geen situatie te gecompliceerd om er het hoofd aan kunnen bieden. Al zijn belagers is hij i te glad af. Ga óók naar George kijken en erk hem als held van de dag! HONDERD MEISJES EN EEN ZEEM. De wijze, waarop de Engelsen Honderd meisjes en een zeeman spott met de zwakke zijden van het voorwi van nationale trots, de Royal Navy, kl seert deze film (zij het dan niet voorai in de rij van prima Britse comedies. E jonge luitenant, radarspecialist, heeft aangeschoten toestand het uithangbc van de lommerd en het onderstel van kinderwagen tussen de radarapparati van een buitenlandse oorlogsbodem, aan de Engelse Zuidkust voor anker li gelast. Daar krijgt hij last mee, maar de mc lijkheden komen eerst recht, als hij in functie van instructeur aan de buiti landse oorlogsbodem wordt uitgelee Hij geraakt in ernstige moeilijkhed waartoe merkwaardigerwijze behoort e mild soort gevangenschap in een har met 100 schone vrouwen. Hij wordt deze speciale moeilijkheid gered door z verloofde, die niets aan het toeval we over te laten. De escapade heeft inm dels tot gevolg, dat de vrede tussen to nabuurlanden tot in lengte van jai wordt gewaarborgd. Het zijn fantas staten, zoals men begrijpen zal. Nederlands nieuws O.a.: President Ben Zwi van Israël ons land; Nationaal jeugdorkest conc teert in Scheveningen; Jubileum kunstwielr ij dersvereniging in Heerl heide; H.K.H. Prinses Irene doopt i „Prinses Irene"; H.K.H. Prinses Beat opent nieuwe kennels van K.N.J.V.; derland opnieuw Europees honkbalka pioen. Wereldnieuws: O.a.: Irak en de voorgeschiedei Jeugdfeest in Moskou; Viering van de Juli in Parijs en Toulon. Bezoek van Gaulle; Chroestjev in Berlijn; Conco Hippique in Aken; Tour de France etappe. FEUILLETON door G. PLANTEMA 8. „Voor deze keer dan", gaf de advokaat toe. Hij presenteerde zijn zwager ook, maar voordat die de sigaret opstak, snoof hij nog even in de richting van André Boorneman. „Nou, nou", merkte hij toen op. „En nu moet jij maar eens met je echt genote gaan dansen", vond de inspekteur. „Ik heb jullie tenslotte niet voor niets mee naar dit oord gebracht." „We zullen gehoorzamen", zei Ver hagen. „Kijk je ondertussen maar niet te veel naar die mooie zigeunerin", voegde zijn vrouw haar broer toe. „Dat is helemaal niet goed voor je gemoedstoestand. En ze ziet er nogal afwerend uit". „Dat ligt misschien aan het gezelschap" grinnikte de inspekteur. Maar de kleine Roemeen, die het hoog ste woord voerde, deed kennelijk zijn best om de anderen aan het lachen te brengen. Sven vond het bepaald jammer, dat hij bijna geen woord van het eigen aardige Frans kon verstaan, dat de man sprak. In ieder geval, hij had geen reden om te lachen, zoals het knappe meisje en de beide mannen, de eerste een tikje ingetogen, maar de anderen uit volle borst. Het moest een goede grap zijn, die de vreemdeling te berde bracht. Terwijl Ernst en zijn vrouw zich wijd den aan de zorgvuldige uitvoering van 'n langzame foxtrot, nam Ohlquist kleine slokjes uit zijn glas. Hij merkte op, dat aan het tafeltje van de vreemdelingen een nieuwe fles wijn werd gebracht, die pronkte in een grote koeler. De kleine Roemeen schonk in, nadat hij de kelner die dit wilde doen, de fles uit handen had genomen. „Proost!" zei Ohlquist, toen de vier hun glazen ophieven. Even was de mu ziek zacht. „A vous, ma belle", zei op dat ogen blik de kleine Roemeen tegen het knappe meisje, meteen een kleine buiging ma kend. De twee mensen uit het zuiden keken elkaar even aan. De man glimlachte bui tengewoon vriendelijk. Het meisje daar entegen keek min of meer uit de hoogte, maar toen de beide andere mannen met haar klonken, speelde er toch even een zweem van een glimlach om haar mond. Even later accepteerde zij de uitnodiging van André Boorneman om weer een dans te doen. De jongeman zag er een beetje blozender uit dan gewoonlijk. Of het kwam door de wijn dan wel door de donkere ogen van mil. Ilescu, wist hijzelf niet. In ieder geval vlotte het gesprek naar Ohlquist ontdekte, buitengewoon. De Roemeense leek een beetje te ont dooien. De inspekteur kreeg even de in druk, dat het feitelijk de aanwezigheid van haar landgenoot was, die haar gere serveerd maakte. Natuurlijk kon de inspekteur niet aan de Roemeen zien, of die zich daarvan be wust was. De kleine, donkerharige man boog zich over naar de forse, grijze Zweed en begon op ingehouden toon een gesprek. Af en toe gleden zijn ogen on derzoekend in het rond en eenmaal keken zij recht in de blauwgrijze ogen van de inspekteur, die hem aanzag met een kin derlijke nieuwsgierigheid. Die manier ontwapende de meeste mensen en de Roe meen toonde geen spoor van achterdocht, toen hij die blik had opgevangen. Vooral niet, omdat Ohlquist even later met intense aandacht zijn sigaret begon te bekijken, waaraan blijkbaar iets niet in orde was. Tersluiks liet hij echter nog eens zijn blik glijden over de Zweed, die hij nu beter kon zien, omdat deze zich half om gewend had voor het gesprek met de kleine zuiderling. De grijsharige man was er zich niet van bewust, dat hij bekeken werd. Trouwens, hij wierp nauwelijks een blik op de mensen in de zaal. Als hij niet naar een van de leden van het bij hem zittende gezelschap keek, staarde hij naar zijn glas of bestudeerde de aspunt van zijn sigaar. Slechts eens keek hij naar de dansende menigte en dat was, toen Mej. Ilescu en André Boorneman in zicht kwamen. Sven ontdekte, dat op dit mo ment een enigszins vragende trek in het gezicht van de Zweed kwam, alsof hij voor een vraagstuk stond, dat hij niet dadelijk kon oplossen. „Je ziet er niet uit, of je al sensatio nele ontdekkingen hebt gedaan", voegde Else haar broer toe, toen zij kort daarop aan de zijde van haar man terugkeerde van de dansvloer. „En al was dat wel het geval, dan zou je het toch niet aan me mogen zien", gaf Ohlquist te kennen. „Stel je voor, dat de mensen onmiddellijk zouden ontdekken, dat een politieman ergens achter was ge komen. Maar voorlopig vergenoeg ik me ermee, hier een beetje lokale kennis op te doen. Ik interesseer me ongetwijfeld voor die mensen, maar ik ben niet van plan, ze op het ogenblik anders te bezien dan als rustige vakantiegangers". Op dat ogenblik liep er iemand tegen zijn stoel aan, zodat de inspekteur een schok kreeg. Hij keek om en zag, hoe een kleine, maar buitengewoon korpulente man bezig was, zich een weg te banen door de langzamerhand nauwer gewor den gang tussen de tafeltjes en stoelen. „Ik moet zeggen, dat die meneer er niet uitziet, of hij hier op zijn plaats is", merkte hij op. Inderdaad, deze dikkerd maakte geen verzorgde indruk. Hij droeg een slobbe rig pak van donkere stof. Op de jas wa ren vlekken te zien. Zijn boord was vettig en zijn das hing min of meer scheef. De man had een rood hoofd, opgeblazen van dikte, met een stompe neus en kleine ogen. Veel uitdrukking was er niet op te lezen, want het scheen wel, of door de vlezigheid alle karakteristieke trekken er uit waren verdwenen. Zijn dikke handen met korte vingers hingen langs zijn li chaam, alsof hij er geen weg mee wist. De dikke man was bepaald een opzien barende verschijning temidden van al deze opgewekte, zomers aangeklede men sen. Hij botste hier en daar tegen een stoel maar zei geen woord. Nu stond hij even stil om onderzoekend rond te kijken. Dan begon hij zich resoluut, zij het traag, een weg te banen tussen de dicht bij el kaar staande stoelen naar het midden van de zaal. Hij maakte daarbij een zeer luid rumoer met zijn keel, dat ieders aan dacht op hem vestigde. Op die mai wilde hij blijkbaar iemand erop att maken, dat hij er aan kwam. „En dat is de heer Van der Zuyde zei mr. Ernst Verhagen droog. „Geheel onverwacht komt die mede< ling niet, want ik had al gezien, dat onderweg is naar dat tafeltje", antwoos de de inspekteur. Hij had goed gezien. Hij had ook zien, dat de grijsharige man, die hij e ter nog niet als de Zweed Jörgen kende, een ogenblik de wenkbrau* had gefronst, alsof hij de komst vani gastheer maar matig op prijs kon steil De jonge vrouw, die een ogenblik tevo een glimlachje vertoond had om eenj merking van de Zweed, keek nu bes koud en afwijzend. De kleine, donk Roemeen echter sprong op met groot v toon van enthousiasme. Het was Ohlqt evenmin ontgaan, dat de jongeman André Boorneman met verbazing n de heer Van der Zuyden had gekeken „Ah, monsieur Van der Zoiden!" i de kleine, donkere man en stak zijn hi uit. De heer Van der Zuyden knikte s< eerst tegen hem, dan naar de andd Toen zag hij André Boorneman en staarde hem even sterk aan. Dan keek vragend naar de Roemeen. Die st« hem voor en slapjes gaf de zwaarlijv de jongeman de hand. Hij liet duide genoeg blijken, dat hij in het geheel i op diens aanwezigheid was gesteld, ging zitten op een stoel, die de Roer» had aangeschoven, tussen de Zweed en zuidelijke schoonheid. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4