5 dagen op reis Waarschuwing BEKENDMAKING nog 2 dagen Spotprijzen. personeel om aardappelen te rapt Koninklijk Texels Fanfare met verse vis JAN DE VISMAN net meisje bakfiets GEEN amateursavond GESLOTEN Maandag komen Verhuisd Bollenpellers gevraagd Restanten en coupons Enkele prima karpetteo voor speciale prijzen. Voor al Uw FOTO-ARTIKELl LANGEVELD DE R00IJ N.V 7 aug. naar ARTIS Johannes, 't Zand Hout Hou Hout 3/4 duim Gevestigd Autorijschool Jan Rei| Lesauto Ford Taunus Coop. Boerenleenbank te Text DE MISSIETENTOONSTELLING Mgr. C. Kramer, de verbannen bisschop in China, heeft donderdagmiddag door 't doorknippen van een lint, gespannen voor de Hoofdingang van de St. Jozef school te Den Burg, de Missietentoonstel ling geopend. De bisschop sprak de hoop uit, dat de tentoonstelling in alle opzich ten een groot succes zou mogen boeken. Ter gelegenheid van deze tentoonstelling werd door de bisschop eerst in de kerk van de H. Joannes de Doopei een ponti ficaal lof gecelebreerd. Troondiakenen waren pastoor Wanna van Oudeschild en pastoor Van der Klein van De Cocksdorp. Diaken pater Hillen, Nonbertijn, sub-dia ken Ad Timmer, theologant, ceremoniaris kapelaan Koopman, terwijl voorts aan wezig waren deken Bakker en pastoor Schrama uit Den Helder en pastoor Per soon van Den Burg. Tijdens dit lof, dat door een groot aan tal parochianen werd bijgewoond, ge bruikte de bisschop de jongste geschie denis van een in Duitsland verwoeste kerk als voorbeeld van doorzettings kracht en geloof. Die verwoeste kerk is door vluchtelingen uit het Oosten en door Amerikaanse bezetters wederopgebouwd. Veel sieraden had men niet, maar een der bouwers bezat nog een Christus-beeld zonder handen. Een diep-gelovige Ame rikaanse militair bracht er het volgende onderschrift bij aan: ,,Ik heb geen han den, doet U het werk!" Onze handen, al dus de bisschop, moeten het door Chris tus begonnen werk voortzetten. Laten wij hierin het voorbeeld van de missionaris sen volgen. Welk werk men doet maakt niet uit, als de in nood verkerende medemens er maar bij gebaat is. Het werk van de missie kost enorme kapita len. Wij kunnen ieder een bijdrage ver lenen. De een meer dan de ander, maar ook hier heeft het penningske van de arme weduwe zijn betekenis. Wie de tentoonstelling in ogenschouw heeft genomen, wie naar de toelichting van de paters heeft geluisterd, zal tot de overtuiging komen, dat het zendings werk als een urgente aangelegenheid moet worden beschouwd. Deze tentoon stelling nu wordt gehouden met het doel meer begrip voor de Missie te verwekken en gelden bijeen te krijgen voor de uit voering der schone plannen: de verkondi ging van het evangelie, de strijd tegelij kertijd tegen grote gevaren, die ganse volkeren in ellende kunnen storten. De openingsplechtigheid werd opge luisterd door een uitgebreide stoet van ..allerhande rassen", waarmede de taak en het succes van de Missie uitgebeeld werd. Het waren kleuters, leerlingen van de r.-k. kleuterschool en leerlingen van de St. Jozefschool. In ons vorig nummer hebben wij al uitvoerig geschreven over de tentoon stelling, welke drie lokalen van de school omvat. Op het schoolplein vinden wij bovendien een bijbehorende fancy-fair, waar U zich opperbest kunt amuseren. U kunt er koekhakken, schieten, paarden iaten racen, hengelen, schijvengooien, ballen gooien, met dag- en een hoofdprijs, pijlen gooien, dubbeltjes gooien enz. Blijft zo'n muntstuk (het mag ook een gulden zijn hoor!!) op een bepaald artikel liggen en rolt het niet door het net, dan is dat Uw eigendom. Joost Gieles legde aoor het goed te doen eventjes voor één duppie beslag op een knoert van een lolly, die hij aan het eind van de vakantie nóg niet op kan hebben! Pastoor Wanna en pastoor Van der Klein gingen een partijtje koekhakken met elkaar aan. Pastoor Van der Klein kreeg de koek klein, maar de Oudeschil der pastoor zegevierde door de koek vak kundiger te splitsen. De omstaande jeugd graaide de lekkernij gretig naar zich toe. Pastoor Persoon wist een paard het eerst aan de finish te brengen. De jeugd grabbelde in de bekende ton vol verras singen. Voorts is er een verkoopstand en niet te vergeten de theeschenker ij. De tentoonstelling is tot en met zon dagavond geopend. Is U er al een kijkje gaan nemen? Moet U beslist doen. De Missie heeft ook Uw steun ten zeerste nodig. Uw medewerking wordt op hoge prijs gesteld. P.S. De bisschop toonde bijzondere be langstelling voor de door jeugd vervaar digde werkstukken en tekeningen. BENOEMING BIJ DE P.T.T. De heer L. Gielis, dié bijna tien jaar als hulpbesteller bij de PTT werkzaam was, is met ingang van maandag 28 juli j.l. in vaste dienst benoemd. OOK IN OOSTEREND KOMT EEN AMATEURSAVOND In Oosterend is het de bedoeling ge weest om hedenavond een Amateurs avond te houden, maar vanwege het uit stellen van de voetbalwedstrijden, welke nu vandaag gehouden worden is dit eve nement ook een week opgeschoven, zodat dus zaterdag 9 augustus a.s. op het Oos- terender sportveld een Amateursavond gegeven zal worden. Voor dit doel zijn al verschillende amateurs verzocht om hun steentje bij te dragen. Indien er nog meer amateurs zijn, die graag mee willen wer ken, dan gelieven zij zich hiervoor bij de heer B. H. Roest op te geven. Een ieder is vrij om deze avond te komen bezoeken; er zal geen entreegeld gevraagd worden, maar er zal in de loop van de avond gecollecteerd worden voor ons Oosteren- der dorpsbelang, oftewel voor onze Kleu terschool, zodat er niet alleen een groot publiek wordt verwacht, maar ook een groot bedrag, moge dat ieders verwach ting te boven gaan! HERV. GEMEENTE DEN HOORN Vicaris S. W. Kok, Zijpe, zal zondag 10 augustus a.s. in de Ned. Hervormde kerk te Den Hoorn op beroep komen preken. Op 17 augustus komt voor dat doel can- didaat L. Wieringa van Utrecht naar Den Hoorn en op 24 augustus drs. G. H. Wolfensberger, candidaat te Amsterdam De gemeente wordt uitgenodigd deze drie diensten alle bij te wonen. Doordat de gemeente van Den Hoorn minder dan 200 lidmaten telt, wordt de toezegging van beroep bepaald door de vergadering van lidmaten. „KLEIN TONEEL" „Een griezelspel in drie bedrijven" zo annonceerde de dramaturgen Henk Bak ker en Ed Terlingen hun „Schorpioenen en miljoenen". Toen „Klein Toneel" van Oudeschild op zoek was naar een nieuw stuk, speciaal geschikt voor het toeristen seizoen, viel haar keus tenslotte op deze thriller. Nu er is gerilcT gehuiverd èn ge schaterd! „Als U vannacht in Uw tent of op Uw hotelkamer ineens wakker schrikt en het licht ontsteekt, omdat U beslist een schim van een enge belager had waargenomen, wel, dan is dat het beste bewijs, dat wij een geslaagde voorstelling hebben gegeven", aldus de voorzitter van „Klein Toneel", de heer J. S. Dros, die zich uiteraard mét de voorzitter van de VVV „Texel", de heer J. C. Quint zeer verheugd had over de zeer grote belang stelling voor deze opvoering, die inder daad een tot de laatste plaats bezette zaal verdient mits goed gespeeld natuurlijk. Wel, „Klein Toneel" was geweldig op dreef. Het liep allemaal nog weer beter dan tijdens de première, waarvan toch ook al zo'n roep uitging! Meteen was de volle aandacht van de toeschouwers op geëist en de spanning bleef tot de laatste scène bestaan. Een prima stuk met een even prima vertolking. Cor v.d. Kerkhof was als dr. Loping door de zeer kundige grimeur herschapen in een sinistere, louche figuur, gekleed in een kamerjas en gewapend met een revolver en twee priemende ogen, zo hard als staal De meedogenloosheid, de kil heid, de onmenselijkheid zelve. Deze man was een super-gangster- in zijn riant landgoed in de buurt van Londen oefende hij zijn wrede practijken uit: hij ont voerde beeldschone meisjes, eigende zich enorme kapitalen aan juwelen toe en martelde zijn slachtoffers indien dat in zijn kraam te pas kwam. Een soort su per-kampbeul zouden we willen zeggen. Hij had zo zijn handlangers, die in wreedheid en sluwheid overigens niet in zijn schaduw konden staan. Dat waren Frank Durban, zijn secretaris (Lody van der Wulp), Richard Murphy (J. D. Blom) en diens charmante vrouw Helen (mevr. F. Dogger-van Putten). Zijn assistente Nancy (mevr. G. Hoogerheide-Bakker) had overigens weinig méér eerbied voor de naaste en het toepassen van vivi-sectie ging haar even gemakkelijk en ongeïnte resseerd af als de Oudeschilder vissers het pellen van garnalen. Dit wel zeer ver derfelijke stel schurken zou hun rol heb ben kunnen uitspelen, ware het niet, dat de actieve Scotland Yard de bende op het spoor was gekomen. Op zekere avond verschijnt daar n.l. inspecteur Robert Barnes (J. D Koning), niet als inspecteur, maar z.g. als ontvluchte gevangene. In vol ornaat. Waar moet deze man heen? Niemand accepteert hem. Daarom kan dr. Loping hem gebruiken. Hij benoemt hem tot butler. Hierdoor wordt de in specteur in staat gesteld om het doen en laten van de bende van nabij te volgen. Hij slaagt er in het stelletje „onschade lijk" te maken. Maar éér hij zover is ge beuren er in dit landhuis, gelegen op een zeer eenzame plek, allerlei griezelige din gen. Er klinken kreten van „onder be handeling" zijnde slachtoffers, er vallen schoten, ijzeren rolgordijnen en. harde woorden, want dr. Loping wordt het le ven zuur gemaakt door de butler. De ene scène is nog spannender dan de andere. De charmante Grace Parker (Emmy Dros) wordt met een luguber einde bedreigd als zij weigert haar vader een briefje te schrijven, dat tot doel heeft de miljonair een stapeltje bankbil jetten afhandig te maken. De minder- slechte mw. Murphy worden eveneens op gezette tijden de duimschroeven aange zet. Nu en dan treedt een oude monnik binnen, een ondefinieerbare figuur, die een profeet beweert te zijn. (R. Visser). Keer op keer worden vriend of vijand met de dood bedreigd, maar even vaak doet zich een verrassende wending voor Het feit, dat „Klein Toneel" erin ge slaagd is dit stuk de onontbeerlijke span ning te bezorgen is het overtuigend be wijs van de tot volle ontplooiing gebrach te amateur-toneelkunst. Dit kon niet beter. Hiermede zijn we dan tevens gekomen bij de beoordeling van het spel. Cor vander Kerkhof was in één woord subliem. Meesterlijk in woord èn gebaar. De regisseur, de heer P. Dogger, had inderdaad geen betere keus kunnen doen. Voor dergelijke rollen is Van der Kerkhof om zo te zeggen geboren. Het zijn rollen, waar hij ogenschijnlijk niet de minste moeite mee heeft. Hij heeft een bijzonder talent. Wij vinden het altijd jammer, dat zulke krachten aan het amateurtoneel „verzeild" geraakt zijn en dat zij niet de kans hebben gehad (of aangegrepen, mis schien) om het „hogerop" te zoeken. Van der Kerkhof zou geslaagd zijn, dat staat voor ons vast. Aan de hand van de persoonsbeschrij ving volgens het boekje komen wij nu bij mevr. G. Hoogerheide-Bakker. Zij was uitstekend als de assistente van dr. Lo ping. Volkomen in zijn macht, zelf maar weinig weerstand opbrengend, was zij in staat en geneigd om ieder bevel uit te voeren. Haar spel was zeer goed en droeg dan ook veel bij tot de „griezel- sfeer" Lody van der Wulp deed het erg leuk als de secretaris. Overigens vonden wij hem in dat landhuis niet helemaal in zijn element Hij was dan ook helemaal het slachtoffer van dr. Loping en had inderdaad een beter lot verdiend dan het welk hem ten lange leste wachtte, Lody heeft kunnen aantonen, dat hij er eigen lijk niet op zijn plaats was, maar zich groot hield! J. D. Koning had een zeer zware rol. Hij heeft die met reliëf gebracht. Hij heeft er uitgehaald wat er in zat en dat was dus zeer veel. Mede zijn spel zou be palen of dit stuk de gewenste hoogte en uitwerking zou bereiken of dat het maar gauw uit de herinnering weggewist zou moeten worden. Nu, nog heel lang zullen we met plezier aan zijn optreden terug denken. Meteen hadden we al door, dat deze man vast geen ontvluchte gevan gene kon zijn. Dr. Loping liep er zo doende lelijk in. De toeschouwer zag ver der en dit maakte het verhaal nog waar- GESLAAGD Zaterdag 26 juli slaagde te Bergen NH. voor het MULO-diploma A, Martha Rut ten, De Cocksdorp. ENGELAND-TEXEL Den Hoorn De heer IJ. Kikkert vond op het strandje bij het Molwerk een bal lonnetje met label afkomstig uit Lode, Cambridgeshire, Engeland. De vinder werd verzocht de label terug te zenden. Het gold hier n.l. een ballonwedstrijd, welke op 31 augustus 158 sluit. TESSEL voor A. De dwaze moed bezitten zwak te heten in zee en overweldigende wind men zoekt zijn grens alleen om te vergeten, als eeuwigheid in elke bloem begint. In zee en overweldigende wind zeer eenzaam zijn: een eiland, het heelal. - zo liefde in een kleine bloem begint zo God zich in een kind verklaren zal. Te eenzaam zijn, het eiland: een heelal, men zoekt zichzelf alleen om te vergeten, als God het in een kind verklaren zal, hoe sterk men zijn moet om heel zwak te heten, m.i. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Maandcollecte kerkvoogdij Verkiezing diaken. De Cocksdorp 10 uur Ds. Douwes van Ugchelen. Maandcoll. kerkvoogdij Den Hoorn 9.00 en 10.15 uur Eerw. heer Giethoorn, uit Arnhem Extra collecte restauratiefonds De Koog 9 en 10.30 uur Ds. Waardenburg 10.30 uur Kinderdienst in het jeugdhuis vanaf 4 jaar. 20.00 u. Ds. Waardenburg, Jeugddienst De Waal 11 uur Eerw. heer Veldhuis Oosterend 10 uur Ds. Riemens van Hornhuizen Extra collecte v.d. kerkvoogdij Oudeschild 9,30 uur Eerw. heer Veldhuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur en 19.30 uur Ds. S. de Lange Oosterend 10 en 19.30 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.) Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3.00 uur Ds. C. Stam van Groningen GEREFORMEERDE GEMEENTEN Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Oosterend 19.30 Ds Van Sluijs Den Hoorn 10 uur Ds. Postema De Koog 10 uur Ds. Van der Zwaag devoller en aantrekkelijker. Emmy Dros zette ons een lieftallige jongedame op de planken. Een modern kind, dat zich zelfs niet door een man als ar. Loping liet intimideren. Hij had om zo te zeggen een hele kluif aan haar en kon zijn slachtoffer moeilijk de baas. Dat zij even een inzinking kreeg toen eindelijk weer eens een man van karakter in haar leven kwam, kunnen we ons heel goed indenken. Zij speelde ongekunsteld en met alle begrip. Mevr. Dogger toonde haar kunnen in de figuur van Helen. Een moeilijke rol, welke zij op voorbeeldige wijze gebracht heeft. Een belangrijke bijrol en daarom juist zo belangrijk omdat kleinere rollen wel eens stiefmoederlijk worden behan deld. J. D. Blom kon het met weinig woorden af, maar ook deze figuur moest er aan te pas komen om het geheel te kunnen ver volmaken. R. Visser had een prachtige rol als de profeet. Wat deed hij het leuk en origi neel. Op de strategische brandpunten wierp hij zich manhaftig in de strijd. Briljant spel, Visser! „Klein Toneel", gefeliciteerd met dit succes. Er komt zeker nog wel eens een opvoering van dit stuk? TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Passagebureau Volihuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prlnz en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken) Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel 1369 - Te k. kruisbessen 25 ct p. p. G. Witte, Wittekruislaan 16 Den Burg Vermist een ooilam. C. v. Liere, Oost Mooie rijpe zwarte bessen te koop. Ger Dros, tel. 351, De Koog Zwarte bessensap te k. R. Witte, Lijnbaan 25 Orgel te k. met 13 regis ters. VVeverstr. 52, Den Burg 2-pers. spiraalmatras z.g a n. Kloostertafeltjn, 4 stoe len, 2 Crapauds, 1 uittrekta fel te k. aangeboden. H. C. Prins, Parkstr. 38, Den Burg Te k. 6-delig konijnenhok J. J. Schaatsenberg C 113. Eendrachtspolder 2 beste crocuspellers gevr. goed loon P. v. d Slikke, Westerweg Vermist een ooilam, gemerkt met blauwe stip aan Den Burg Inl. P. Dros Nzn, te Oend Met dank aan God en grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van een zoon Tonny bij het H. Doopsel ontving hij de namen Wilhelmus Anthonius Maria R. Bakker-v. Leeuwen J Bakker Den Burg, Texel, 30 juli 1958 Duinweg B 149 a Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Paul Menno Tj. Vos E. Vos-Wiegel Alex, Vincent, Florence, Marijke, Madeion, Tjerk, Barbara Oosterend, 28 juli 1958 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Klaas L. de Ridder-Vermeulen C. de Ridder Burgwal 2, Den Burg, Texel, 30 juli 1958 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Jacob Hendricus C. Kikkert— Looyestein J. Kikkert Texel, 31 juli 1958 De Koog K 157 Tijdelijk Ziekenhuis Park zicht, Den Helder. Voor direct gevraagd Aanmelden Wilhelminalaan 2, Den Burg of ho Padang" Eierland. C. J. de Lugt Met dank aan God en grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Warlina Katharina (Ina) M. Visser-Oosterhof G Visser Ria Wittekruislaan 5, Den Burg Texel, 28 jui 1958 Op 7 augustus hopen onze geliefde ouders en grootouders D. Roeper en C. Roeper-Daalder de dag te herdenken dat zij voor 55 jaar in 't hu welijk traden. Dat zij nog lang voor elkander ge spaard mogen blijven is de wens van „hun dank bare kinderen en klein kinderen B. Lok-Roeper J. Lok K. Roeper G Roeper-Overdijkink Barend, Dicky en Klazientje Receptie 4 - 6 uur, Schoon oorosingel 8, Den Burg Dinsdag lampionoptocht te Den Burg, met mede werkingvan het jeugdcorps Start 9 uur uit Wezentuin Steeds iedere maandag zijn wij op de markt aanws zo uit IJmuiden. o.a. schol, schar, panharing, verse makreel, bla kabeljauw, filet, stoofaal, enz. Tegen de bekende lage prijzen. Ook in gerookte en gebakken vis zijn wij ruil gesorteerd. Zeer billijk in prijs. Huismoeders doet Uw voordeel. GEVRAAGD: voor bediening en keuken Pension „De Lepelaar'' P. van Loo TE KOOP merk Gazelle. Mosk, Weverstraat 56 Wegens lampionoptocht op dinsdag as. Wegens vacantie van 4 t.m. 9 augustus '58 ACC. KANTOOR TUINEMA en REIJ we op de markt met een grote partij gereedschap pen voor halve prijs en onder garantie B. VISSER Westerlanderweg 148, Wieringen van De Waal 69 naar Oosterenderweg W54a Telef. blijft Den Burg 258 F R. Keyser C. Schermer Aanmelden aan de schuur Parkstraat, Den Burg. Filiaal De Koog, Dorpsstr Van 31 AUG tot 4 SEPT. naar VALKENBURG f 65, - per persoon waarbij 1 dag naar Duitsland, 1 dag naar België, laatste dag via de Expo. Paspoort of toeristenkaa't. Mogelijkheid voor logies laatste nac ht op 't Zan en Oud-Valkenveen. f 4,25 per persoon, kinderen f 2.75, entree Artis inbegrepen. Vertrek aankomst boot van 8,30 uur uit De Helder Terug voor boot 19,30 Opgave bij |an Huisman, Kogervveg telef. 240e Telef. 326. Betaal niet te veel. Wij hebben maandag een part kwaliteits winkelhorloges met 30 pci korting volledige schriftelijke garantie o.a. Junghans van 38,— voor 26,50 Zentra 50,— 35, Evita /O,— 49,— Anker 60,— 42,— Reiswekkertjes 18,— 12,- Nu wij jubileren, kunt u profiteren DE KLOKKENDOKTER Maandags op de nu Hoorn Tel. 4896 Wij hebben een prachtpartij geschaafd ongeploegd 13 en 15 cm breed 45 c. per meter Ribhout van 45 en 60 ct per meter. 3/4 duims 8 cm breed 30 ct p meter, pracht hout voor tuinhekjes. A. v. d. Vis Wilh. laan 17 Telefoon 256 Den Burg De kenner kiest kwaliteit van Goënga's Slagerij Den Hoorn Telef 252 Indien bij advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant Instructeur de heer R. VEENSTRA, Californiëweg K 84 bij De Koog. Tel. 229 De Koog - Den Burg tel 33 Candidaten krijgen hun lessen op Texel enii Den Helder

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2