U REIST MORGENAVOND GEEN TONEEL Door omstandigheden kan de toneel uitvoering door „St. Jan", welke donder dagavond in „De Oranjeboom" zou wor den gehouden, geen doorgang vinden. OPENBARE AANBESTEDING B en W hebben op 25 augustus in het openbaar ten gemeentehuize aanbesteed: a. het aanleggen van trottoirs in de Wil- helminalaan te Den Burg. b. het leggen van riolering in de Schil- derweg te Oudeschild. c. het herstellen van de Groeneplaats te Den Burg. Laagste inschrijfster was de firma Goedkoop en De Vries, Hilversum, voor f 23.851.Voorts waren ingekomen de biljetten van de firma Van Tatenhoven, Oosterend f 27.238,50. En Mulder, Wie- ringen f 28.400. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 27 aug. 7.15 en 19.23; 28 aug. 8.07 en 20.10; 29 aug. 8.51 en 20.51; 30 aug. 9.27 en 21.26. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. MARKT Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belang hebbenden, dat in verband met de te houden fokveedag op 1 september a.s. GEEN VEEMARKT zal worden gehou den. Texel, 25 augustus 1958 Burgemeester en Wethouders van Texel, De burgemeester, C. de Koning De secretaris, P. Beemsterboer. DIPLOMA MELKCURSUS Op het bedrijf van de heer H. W. Keesom te Den Burg is het examen van de melkcursus, georganiseeerd door de Coop. Zuivelfabriek „Eendracht", gehou den. Het diploma kon worden uitgereikt aan J. C. Zoetelief, G. D. Bakker, H. Spigt, G. Kuip, en J. M. Witte. Zij wer den opgeleid door de heer J. Kikkert. HERVORMDE GEMEENTE DEN HOORN Op zondag 31 augustus hoopt de ker- keraad van de Hervormde Gemeente te Den Hoorn vicaris Metting van Rijn de laatste van de vier beroepsbeurten te laten vervullen. Op maandagavond 1 september wor den alle leden van de gemeente uitgeno digd voor de lidmatenvergadering, waar in de verkiezing van de nieuwe predi kant moet plaats hebben. Dit is de eer ste maal dat niet de kerkeeraad, maar de gemeente de predikant moet verkie zen. Uit de aard der zaak zal de kerke- raad wel met een voordracht komen, te meer omdat lang niet al de leden in staat waren de 4 candidaten te horen. En het is nodig dat ieder lid, dus ook zij, die de candidaten niet gehoord hebben, naar deze vergadering komt, want de vergadering kan slechts beslissingen ne men, wanneer minstens de helft van de leden aanwezig is, d.w.z. 94 leden. Daar om rekenen wij maandagavond a.s. op een ieder, die maar enigszins kan komen. Aanvang 20.15 uur. Op verzoek wordt u afgehaald. AANBESTEDING POLDER EIERLAND Het Dagelijks Bestuur van polder Ei- erland heeft maandag in Hotel „De Zwaan" aanbesteed 't maaien en schoon maken van de Postsloot (gedeeltelijk), de kreek van Padang (zuidelijk gedeel te), de kreek van Vruchtbaaroord, de kreek van Maurick. Laagste inschrijver was de firma J. A. Barhorst, Beatrixlaan, Den Burg, voor f 1477.verder dongen mee de firma Goedkoop en De Vries, voor f 2832, en de firma Van Tatenhoven, Oosterend voor f 1827. GYMNIEUWS SVC Aanvang van de jeugdgym op zater dagmorgen 6 september a.s., onder lei ding van de heer Van Veen, en wel op de volgende uren: Van 8.30 tot 9.15 uur jongens 6-10 jaar Van 9.15 tot 10 uur jongens 11-15 jaar Van 10 tot 10.45 uur meisjes 6-8 jaar Van 10.45 tot 11.30 uur meisjes 9-11 jaar De lessen op zaterdagochtend zullen vooral voor de buitendorpers een verbe tering zijn. De lessen van de heer Keizer begin nen ook de eerste week in september weer, op dezelfde dag en uren als voor de vakantie. De heer Zuidema geeft voorlopig op donderdagavond gym en op vrijdag avond voetbaltraining, start eerste week in september. SV TEXEL Donderdag 28 augustus, morgen dus, komt de Hasper Sport Verein 19H-1912 met 3 jeugdeiftallen op bezoek. Om 17.15 uur jongens 10-12 jaar Om 18 uur jongens 12-14 jaar Om 19 uur jongens tot 17 jaar. Neemt dus goede nota van de elftallen in het kastje. Komt op tijd en blijf niet zonder bericht weg. A.s. zondag speelt dan: Texel tegen Alkmaar Reserves, 1.30 uur. Neemt u al deel aan de voertbaltoto? Ook donateurs kunnen er van profiteren door 1 gulden boven het donateursbe drag te storten. Zondag gaat de tweede ronde, vult uw kolommen op tijd in; vrijdag tot 9 uur inleveren, indien gewenst worden zij op gehaald. F. Reinhard maakt het goed en komt naar huis. Wat belangstelling zal hem welkom zijn. We wensen hem een spoe dige terugkeer in het sportveld toe. GESLAAGD Dezer dagen slaagde te Rotterdam, Mevr. M. Dogger-Kiljan, Oudeschild, voor het textieldiploma A. GRONDAANKOOP VAN STICHTING „BRUIN S GEDACHTENISFONDS" De gemeente kan voor f 5800.van de heer P. M. Haak, Houtweg 1, Den Burg, regent van de Stichting Bruin's Gedachtenisfonds" grond aankopen, ge legen aan de Kogerstraat. Het terrein is bestemd voor woningbouw en wegaan leg. 600 m2 a f2,50, 3085 m2 a f 1.— en de vruchtbomen voor f1215.De heer Haak is bereid ter financiering van een gedeelte van de koopsom, een 15-jarige fixe-lemng, rentende 4V< pet te verstrek ken tot een bedrag van f 5000. GELDLENING GROOT f221.000 De gemeente kan van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een vaste geldle ning aangaan, groot f 221,000.voor de definitieve financiering van onderhanden zijnde of reeds voltooide kapitaalswer- ken. 50-JARIG KLOOSTERFEEST De Eerwaarde Zuster M. Tharasia, in de wereld Cornelia P. Veeger, heeft gis teren haar 50-jarig kloosterfeest her dacht temidden van haar familie, 's Mor gens werd te harer intentie in de kerk van de H. Joannes de Doper een Gezon gen Heilige Mis opgedragen. In de wo ning van de familie aan de Gravenstraat vond 's middags van 5-6 uur een druk bezochte receptie plaats. 50 Jaar Zuster, dat is een zeldzaam jubileum, maar Zuster Tharasia is nog zeer vitaal en maakt zich thans nog, on danks haar zeventig jaren, hoogst ver dienstelijk in het Rusthuis voor Ouden van Dagen te Kwintsheul, het Westland Op 9 september 1908 deed Zuster Tha rasia haar intree in het klooster van de H. Voorzienigheid te Amsterdam. Ver volgens werkte zij in de H. Voorzienig heid te Schevemngen, te Steenwijker- wolde, Westerblokker, het St Hubertus- huis te Amsterdam, te Etten, Leiden, te Amsterdam in het Weeshuis aldaar. Namens heel Texel wensen wij de ju- bilaresse van harte geluk met het berei ken van deze mijlpaal en spreken daarbij tevens gaarne de hoop uit, dat haar nog vele goede jaren worden toegemeten. Het gouden jubileum werd ook meege vierd door de Eerw. Zuster Gaudentia, in de wereld Emma Anna Veeger, voor heen Den Hoorn, die haar 30-jarig kloos terfeest heeft gevierd. Zuster Gauden tia is nl. een nicht van Zuster Tharasia. Zij vertrok 30 jaar geleden naar de H. Voorzienigheid te Amsterdam. In 1957 keerde zij voor het eerst naar haar ge boortegrond terug. Zij werkt thans in de school van de H. Voorzienigheid te Noord w ijkerhout. HET A.S. FEEST TE DEN HOORN Het volksfeest aan Den Hoorn nadert, want dit wordt gevierd op woensdag 10 en donderdag 11 september. Het ligt in de bedoeling op 20 september de reis voor ouden van dagen te organiseren, Een dag voor het feest wordt in het Dorpshuis de bloemententoonstelling van de eigen gekweekte bloemen door de schooljeugd gehouden. Een paar personen uit Aalsmeer geven hieraan hun mede werking met het bloemen schikken voor de te houden wedstrijd. Ook is er een aparte wedstrijd voor dus een ieder die mooie zelf gekweekte planten heeft of bloemen gelieve zich bij de heer Jac. Boon Kzn. op te geven. Hoe meer inzenders hoe beter onze tentoonstelling gaat slagen, een aparte jury beoordeelt de prijzen. Ook wordt op de eerste feestdag een optocht gehouden voor kinderen met versierde voertuigen, dus een ieder aan de slag! Een dezer dagen komen we met de iijst rond voor het feest en de reis voor ae Ouden van Dagen. SEIZOEN MET VEEL HOOIBROEI Hoofdbrandmeester P. G. Spigt vertel de ons, dat de brandweer dit seizoen niet minder dan 63 hooiboringen heeft verricht. Er waren temperateuren bij van boven de 90 graden. De eerste boring vond plaats op hoeve „Marico" en wel op 24 juni. De hitte be droeg 68, dat viel dus mee, de laatste boring werd verricht op 19 augustus en wel op hoeve „Weltevreden", aan de Westerweg, waar de temperatuur 52 gr. bedroeg. Daar was dus niets aan het handje. De hoogste temperatuur bedroeg 92 graden, gemeten op het bedrijf van de heer Swaerts, „Kerkeplaats". Toen de spuit daar op zondag arriveerde stond de schuur vol rook. Het hooi brandde zodra het wat meer lucht kreeg. De be woners hadden ten aanzien van de inven taris reeds voorzorgsmaatregelen ge troffen, maar gelukkig liep het gped af. Voorts is de spuit verscheidene keren paraat geweest wanneer het hooi op boerderijen moest worden omgezet. Het hooi blijft, zo leert de practijk, veel la ger in temperatuur wanneer het in de vorm van balen wordt opgetast, 58 gr. was de hoogste temperatuur. De hooibroei bezorgt de landbouwers uiteraard veel last en onrust. Dat laat ste kan belangrijk worden beperkt door zelf een boor aan te schaffen. Ze kosten f 65.Een heel bedrag, maar men zou deze vdor enige bij elkaar gelegen boer derijen kunnen bestemmen. Voor de oor log heeft het hooi ook eens enorm ge broeid. „We waren toen dag en nacht in touw en ik heb in 14 dagen nauwelijks vijf uur op bed gelegen", aldus de heer Spigt. In dat jaar brandden verschillen de boerderijen tot de grond toe af. Dit jaar heeft de rode haan nog geen kans gehad. De oorzaak van het broeien is thans te wijten aan het grillige klimaat: men had al spoedig de beschikking over veel hooi, maar het was een hele toer het droog binnen te krijgen. Voor de oorlog werd de oorzaak van de broei nogal eens gezocht in een overmatig aan wenden van stikstof. VOLKSFEEST TE OOSTEREND Oosterend gaat zaterdag feest vieren ter gelegenheid van de verjaardag van H K. H. Prinses Wilhelmina. Om half twee wordt in de Juliana- straat gestart met medewerking van de muziekcorpsen Excelsior en VIOS. Om twee uur beginnen op het sportterrein wedstrijden voor liefhebbers vanaf 14 jaar en ouder. Begonnen wordt met een hindernisrace te paard. Daarna een kop pelwedstrijd voor dame en heer, wat ook weer de nodige hilariteit teweeg zal brengen! Vervolgens mastklimmen, koek- happen maar.uitsluitend voor dames, sprietlopen, touwtrekken, tobbesteken, een trial-race op de fiets, ook weer al leen voor het zwakke geslacht, voetbal wedstrijd, waaraan alleen heren van 50 jaar en ouder mogen deelnemen. Daarna volgt uitreiking der prijzen. Het avondfeest wordt geopend met een lampionoptocht, annex optocht van klei ne verlichte en hopelijk ook versierde voertuigen, zoals autopeds, trekwagentjes enz. Om acht uur zal de stoet worden opgesteld en wel bij het pand van de fa milie H. Boogaard, Zevenhuizen. Tot slot strijd om de man en vrouw. Deelnemers aan de wedstrijden dienen een kwartje te betalen ter bestrijding van de kosten aan dit festijn verbonden. Wij wensen Oosterend nu alvast een mooie dag, veel deelnemers en een stra lend Oranjezonnetje toe. P.s. Steken we allemaal de vlaggen uit? Dat geeft sfeer en draagt tot ver hoging van de feestvreugde bij. BOUW VAN 45 BUNGALOWS Naar wij vernemen is de heer E. Vies- sing, Den Burg, voornemens om in het ruim 10 ha grote bos achter hotel „Ca- lifornië" een 45 tal bungalows te bou wen. Dit is 't maximum aantal, dat krach lens de bepalingen van het uitbreidings plan in hoofdzaken mogelijk is, er mag voor dat doel nl. 5 pet van het terrein oppervlak worden bebouwd. De te kap pen oppervlakte mag in geen geval een pet van 20 te boven gaan. B en W stel len de raad voor een bezwaarschrift van de Bosbouwconsulent van het Staatsbos beheer ongegrond te verklaren. Deze deskundige betoogt, dat „daar het bos geheel aan de wind is blootgesteld, het kappen het verdwijnen van het gehele bos tot gevolg zal hebben". B en W wijzen er op, dat dit terrein niet vermeld wordt in het overzicht van de Natuurgebieden in de gemeente Texel. „Wanneer dit bos een functie gaat ver vullen in de actieve recreatie zal dit de onde'rhoudstoestand stellig ten goede ko men", aldus B en W. OUTILLAGE R.K. KLEUTERSCHOOL B en W adviseren de raad goedkeuring te hechten aan het verzoek van het RK kerkbestuur van de Parochie van de H. Joannes de Doper om f 1.536,50 uit te trekken voor een betere outillage van de kleuterschool in de Molenstraat. FILMNIEUWS: VUUR OVER DE JANG-TSE Heldenfeit nuchter verfilmd Het verhaal van de Engelse kruiser „Amethyst", die in 1949 tijdens de Chi nese burgeroorlog de Jangste opvoer om de Britse ambassade te Nanking te be voorraden. Het schip werd onder vuur genomen door batterijen van de commu nistische legers, die op dat moment de rivier bereikten, en kwam 250 kilome ter van de zeemonding gehavend aan de grond te zitten. Er waren tientallen do den en gewonden aan boord. Wekenlang onderhandelde de kapitein met de Chi nezen over een vrijgeleide naar open zee, maar de Chinezen rekten de besprekin gen zolang, dat de Engelsen ten slotte 'n gewaagde ontsnappingspoging onderna men, die gelukte. Een Engelse film over een Engels ma ritiem heldenfeit dus. Er is echter geen sprake van opschepperij of heldenver ering en ook de „understatement", die soms hinderlijk kan werken, ontbreekt. De intelligente makers hebben de film in een nuchtere reportage-stijl gehouden. DE AFRIKAANSE LEEUW Walt Disney is dit keer Donker Afrika ingetrokken en heeft er een film gemaakt over het leven van de dieren in het Ko ninkrijk van de Leeuw. Aan deze film is drie jaar lang met eindeloos geduld gewerkt en het resultaat is een boeiend produkt, dat, afgezien van een enkel wat overdreven „Disney-effect", over het al gemeen bijzonder fraaie opnamen be vat van de wilde dieren in de vrije na tuur. Het is wonderlijk te zien hoe een nijl paard zich onder water voortbeweegt ge volgd door een school vissen, en daarbij zijn logheid volkomen verliest. We zien de enorme kudden hoefdieren die alle van de natuur een verdedigings middel hebben meegekregen en die schij nen te voelen of een naderende troep leeuwen op roof uit is of niet. We zien de snelle cheetha zijn prooi vangen, de logge, goedige olifanten rus tig rondlopen in het besef, dat toch geen ander dier hen durft aanvallen. Koning Leeuw blijkt een luie monarch te zijn, die bovendien nog door zijn vele vrou wen danig op de kop wordt gezeten Nederlands nieuws Jeugdbrandweerwedstrijden in Utrecht Nationale zwemkampioenschappen in Schiedam. Wielerronde voor de jeugd door West-Brabant. Bemmel, centrum van pony-cultuur. Dr L. G. Kortenhorst 10 jaar voorzitter van de tweede kamer. Wereldnieuws: Overstromingsramp bij Millstatt. De atoomonderzeeër Nautilus. Robert Mur phy in Cairo. Internationaal concours Hippique in Ierland. Recordprestaties op de mijl te Dublin. OUDSTE INGEZETENE OVERLEDEN Texels oudste ingezetene, de heer Jn. Rab, is vrijdag j.l. overleden in de leef tijd van 94 jaar. SCHADEVERGOEDINGSVERORDE NING De heer C. P. Boersen, Zevenhuizen O 133, Oosterend, heeft een beroep in gediend op de „Schadevergoedingsveror dening gemeente Texel" in verband met het feit dat het uitbreidingsplan-in-hoofd -zaken voor de gemeente Texel hem niet toestaat de door brand verwoeste ge bouwen van hoeve „Groningen", gelegen aan de Hoofdweg in Het Noorden, op de bestaande funderingen te herbouwen. Hij grondt dit op een verklaring van de fa Drijver en Zn, houdende, dat het prijsverschil tussen het bouwen van een schuur op nieuwe bouwplaat en het bou wen van een schuur op de bestaande fundering f 6.675.bedraagt. B en W stellen de raad echter voor dit beroep niet in behandeling te nemen daar „belanghebbende nimmer tot her bouw is overgegaan en evenmin concre te herbouwplannen heeft". BOERDERIJBRANDEN IN JUNI In juni zijn 13 boerderijbranden voor gekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Friesland, één in Drenthe, twee in Overijsel, vijf in Gelderland en drie in Noord-Brabant. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op f 602.000. Eén van deze branden werd veroor zaakt door vonken uit motor van tran sportband, twee door blikseminslag, drie door het spelen met vuur, twee door lekke schoorsteen, één door hooibroei, één door ontploffing bij aansteken van butagastoestel, terwijl in drie gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 39 stuks rundvee en twee varkens om. TERSCHELLING GRIJPT DE KANSEN, DIE HET VREEMDELINGENVERKEER BIEDT De redacteur toerisme van de Leeuwar der Courant brengt onder de titel „De Waddeneilanden in dit seizoen" een enige artikelen omvattende reportage, welke ook de belangstelling van vele Texelaars zal hebben. Hier dan 't woord aan de „Leeuwarder": Terschelling wordt grondig bedorven, Bedorven voor wie op het eiland alléén maar typische Skylger boerderijtjes, ruisende bossen en blanke duinen wil zien. Voor de natuurliefhebber om te huilen, dat al die door elzenhagen om zoomde kampjes land worden volge bouwd met zomerhuizen en dat de ene boerderij na de andere „gemoderniseerd wordt tot kampschuur of landhuis maar wat wil men? Terschelling staat voor de keus: de zaak laten zoals ze niet meer toeristen toelaten dan er tot dusver kwamen en in de inkomsten van de eilanders (en dus ook de eiland economie) „bevriezen" óf het eiland open gooien voor allen, die het als vakantie oord hebben uitgekozen en zich ten aan zien van het landschappelijk beeld offers getroosten. Terschelling heeft kennelijk bewust voor het laatste gekozen en dat laat zich indenken. De vraag is immers of men de ontwikkeling, waaraan Terschelling nu ten prooi valt, zou kunnen tegenhouden Is het een kwestie van alleen maar op schorten en dat is het dan zou het een misdaad jegens de volksgemeenschap zijn als men de duizenden, die graag bad gast op Terschelling willen zijn (en voor wie alle ruimte is!), de deur zou wijzen én een misdaad jegens de eigen bevolking, die men de kans zou onthouden om met faire middelen uit het toerisme te halen wat er in zit. Wij weten het: het andere standpunt is óók te verdedigen, maar kan men vragen wij ons af een eiland als Terschelling reserveren voor een klein select gezelschap? Dat zou mis schien gaan voor Vlieland en Schiermon nikoog, maar Terschelling, dat nog dui zenden en duizenden méér kan opnemen, is in de eerste plaats badplaats voor iedereen en daarin ligt ook z'n toekomst, Nu mene men niet, dat Terschelling maar kris-kras wordt volgebouwd met optrekjes, waarin een goede boer z'n kippen nog niet eens op stok zou laten gaan. Uiteraard gaat het gemeentebe stuur van het eiland planologisch te werk, maar het blijft voor de oude be kenden van het eiland een vreemd ge zicht, wanneer men plotseling de be schutte weilanden achter Midsland vol gestouwd ziet worden met zomerhuizen, Die oude bekenden zullen zich trou wens over die zomerwoningen niet eens het meest verbazen, want er is op Ter schelling in de laatste jaren zoveel ver anderd, dat het een kniesoor is, die over een zomerhuis meer of minder valt. De veranderingen manifesteren zich al direct bij aankomst in West, waar nu een groot hotel-met-zelfbediening de fraaie baai van Dellewal aan de oostkant afsluit. Wie aan het eind van de badweg van West bij paal 8 komt, ziet daar plotseling een fris, modern paviljoen van een klasse, die men tot dusverre op de Friese eilan den niet kende. En op een oude bunker aan het eind van de Formerumer badweg is een nieuw, zonnig paviljoen verrezen, dat het qua uitzicht van alle strandge- legenheden wint. Voeg daarbij de moder niseringen van de bestaande en bouw van enkele andere nieuwe hotels en pensions in de loop van de achter ons liggende jaren, dan hebt ge het beeld compleet, het beeld van het eiland, dat van de Friese Waddenparels het heftigst in be roering is. In beroering dat betekent, dat Ter schelling zijn stijl nog niet gevonden heeft; dat heeft trouwens nog geen van onze Noordzee-eilanden. Het rammelt hier en daar nog hevig wie het rom melige eind van de badweg van Mids- GEMEENTE KAN SPORTVELD KOP De heer G. A. Dros, Amsterdam is reid het 0,94.60 h.a. grote sportten m bij SV TEXEL, aan de gem - te verkopen a f 1.per m2, dus voor van f 9.460. „Voor een goede sportbeoefening op eiland is het noodzakelijk dat de best< ming van dit perceel als sportterrein voortduring gewaarborgd blijft", al B en W, die de raad voorstellen tot a koop ervan over te gaan. OVER HET MARSDIEP GEZWOMM Zondagochtend zijn 40 zwemmers Marsdiep overgestoken. De wedst werd georganiseerd door de Held« Zwemvereniging. Ondanks de vrij ri zee wisten dus velen de Texelse kusi bereiken. 22 deelnemers lieten zich vc tijdig in de volgboten hijsen. rustiger en prettiger als u voor uw bootovertocht treinreis vooraf plaatsbewijze baalt bij de V.V.V. land ziet, weet dat dit niet het idi kan zijn. Wat het ideaal dan wél is! dan moet men wel bijzonder heli ziende zijn, want niemand durft te vi spellen, waarheen de huidige ontv keling van het vakantie-houden leidt wanneer de top in die ontwikkeling worden bereikt. Maar dit kan men toch ook als ideaal zien: een eiland, waar een ie op een hem passende (en voor ande gepaste) wijze van vakantie kan d brengen; een outillage en dan doelen we niet alleen wegen, fieti den en strandaccomodatie, maar kampeerterreinen, kamphuizen, gemei leerde kamers, pensions, hotels, eeth jes, danstenten en andere oorden ontspanning die goed, voldoende gevarieerd is en ten derde: een ei! zónder rommel, zonder krotten van merverblijven" en zonder een ratji van bouwsels, hokken, juttersplani hooi en stro aan het einde van een t weg. Terschelling groeit naar dit ideaal en met vaart. Met zo'n vaart, dat gemeente die het blok van de be dingsbeperking aan haar been n sleept het nauwelijks bij kan houi De brede basis, waarop het toeri op Terschelling stoelt breed aantal betreft biedt mogelijkhe tot grote variatie in het hotel-restaur en pensionbedrijf. Op Terschelling men zich daardoor permitteren, selectie toe te passen b.v. op de avonden: men vindt er rustige gelegenheden en plaatsen, waar de je zich maar uit kan swingen. Op schelling hebben daardoor ook bij! dere eethuisjes een kans, zoals „De grapen" (dat zijn vleespotten) aan badweg van Misland, waar men in merkwaardig zeekantmilieu de kip i£ vuisje kan eten en wijn of Italiaans zette koffie drinkt bij kaarslicht. Op 1 schelling kan men daardoor snackbar soorten hebben: met en zonder run rige jeugd. Op Terschelling kan zich daardoor een hotel-paviljoen oorloven als „Paal 8", dat een kli apart is. Op Terschelling vond door een tandarts uit Voorburg emp voor een modern glazen paleisje als paviljoen „Het Punthoofd" aan strand bij Formerum. Op Terschei kon daardoor ook het novum van hotel-met-zelfbediening ontstaan „Victoria" aan de baai van Dellff waar de gasten (er kunnen 272 bergd worden) zelf hun kamers schfl houden en bedden opmaken en zelf' tot voor de deur van de kamer gebn eten opdienen om de pensionprijs drukken tot 6,25 a 7,25 per dag- Het zal de natuurliefhebbers doorn in het oog zijn, al die veldjes tenten her en der verspreid over eiland, maar is op de keper beschoi Terschelling niet veel meer „bon dan de eilanden, die het kamperen concentreerd hebben op één of twee g terreinen? Terschelling grijpt zijn kansen de greep dan niet altijd even gelul zijn wat de consequenties ten aani van het landschapsschoon betreft alle Friese Waddeneilanden hun proi men met dezelfde voortvarendheid den aanpakken als Terschelling, zou er heel wat recreatiemogelijkheden de Nederlanders (en buitenlanders) n zijn. En heel wat bestaansmogelijkhe meer voor onze eilandbewoners!

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2