I ys Raadsel in Nijmegen GOED GESLAAGDE PUZZEL RIT De zondag door de MAB-club uitge schreven puzzel rit is goed geslaagd. Deze rit was uitgezet door 3 dames en ik kan u vertellen dat ze de rijders heb ben laten puzzelen. Menigeen raakte dan ook geweldig in de knoop en dat het strafpunten regende bleek later, toen de rijders binnen kwamen. Het varieerde van 32 tot 360, wel een bewijs dat de dames succes hadden. Op verschillende plaatsen langs de route hadden zij bordjes geplaatst met op schriften en de rijders maar zoeken. Om 4 uur 2 moest de eerste binnen komen maar het werd 4 uur 34. Tegen 6 uur kon de voorzitter de uitslag bekendma ken na eerst dank te hebben gebracht aan de dames voor het uitzetten van de rit, de controleurs en allen die hadden medegewerkt tot het slagen hiervan. Mochten er onder u zijn die ook eens een rit willen uitzetten gaat gerust uw gang, wij willen hem wel narijden, al dus de voorzitter. Uitslag auto's, 17 deelnemers, 1. Theo Reij, Den Burg met 32 strafpnt. 2. D. V. Ruiter, Amsterdam met 44 strafp 3. A. v. Liere, Oudeschild met 60 strafp. Motoren, 19 deelnemers, 1. M. de Vries, Oudeschild 37 strafpnt. 2. J. Grisnigt, Den Burg, 42 strafpnt. 3. P. Heerschap, Den Burg, 48 strafpnt. Brommers, 14 deelnemers 1. J. de Zwart, de Dennen, 61 strafpnt. 2. C. Witte met 81 strafpunten. 3. H. Bakker met 89 strafpunten (willen de heren Witte en Bakker hun adres even opgeven.) De heren J. Kramer en P. Roeper heb ben de rit per fiets afgelegd met een ge middelde van 24 km. Een mooie presta tie! Zij krijgen dan ook beiden een troost prijs. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Daar is vast wat van u bij! GEVONDEN DEN BURG. kampeerkaarten, blauw-wit- te handdoek, groen draagzakje met kle ding en sinaasappels, poppejasje, film lolletje, groene plastieken regenjas, sleu tels, regenjas sjaal, zilvergrijze stropdas, blauw herenvest met ritssluiting, gas maskerbus, portemonnees met inhoud, rode kindersok muntbiljet van f 2,50, wollen damesvest, bundeltje kinderkle ding gemerkt Toon Oppedijk. GEVONDEN DE KOOG Portemonnees met inhoud, lederen porte feuille met inhoud, doublé polshorloge, sleutels, kampeerbroekje, gymnastiek schoenen, militaire gascape, badpakken, badtas met inhoud, wit kinderhoedje, blauw-groene badmantel, lederen sigaret tenkoker, grijs herenvest met knopen, plastieken regenjas. VERLOREN DEN BURG. Geel gebreid vest met groene rand, hoofd doeken, portemonnees met inhoud, hand doeken, zwart-grijs-rood sjaaltje, donkere zonnebril, leesbril in grijze metalen doos, loden jasje, oliejas, donkerblauwe das, hond, Fox, wit met zwart, roepnaam „Doppie", zwembroek, damesportefeuille, 3 jute-zakken, fototoestel in donkerbrui ne lederen tas, grijze sjaal, kinderaus- weis, bruin lederen handtas, nikkelen damespolshorloge met metalen band. EEN SCHOOL OP TEXEL De predikant, die onlangs na woning- ruil met ds C. H. van Rhijn uit Zwe den naar Texel trok, mogen wij wel een schrijvende dominee noemen, want na de vorige beschouwingen over Texel, gepubliceerd in een Zweeds blad, vertelt hij in een vier de artikel over het onderwijs op het Hollandse eiland. Mej. Joh. van Esch, Rozendijk, Wes- termient, heeft het voor ons ver taald: Nu zijn we weer thuis in Lockne. Het verschil met Texel is werkelijk zeer groot. We missen de warmte en de blij de, gemoedelijke dorpsstraat Onze gedachten gaan dikwijls terug naar dat kleine dorp, Den Hoorn, en een deel van mijn gedachten wil ik de lezers van „Osterund-Posten" niet ont houden. Deze keer wil ik iets vertellen over de dorpsschool. Wij woonden precies te genover het voormalige schoolgebouw, een verschrikkelijk lelijke steenklomp, dat nu is ingericht als VW-kantoor. Ook houden de fanfare en de gymnastiek hier hun oefeningen. De nieuwe school is nog maar een paar jaar oud en ligt juist aan het einde van de dorpsstraat. Het is een mooi en zeer doelmatig gebouw. Op de muur staat „O.L.S.", dat betekent natuurlijk niet „Olaf Larsson" maar Openbare Lagere School, wat zou beduiden „Staats volks school". In Zweden hebben wij deze op schriften niet nodig, omdat alle volks scholen (Lager onderwijs) staatsscholen zijn. In Holland is deze zaak veel inge wikkelder en een groot artikel zou nodig zijn om dit allemaal duidelijk te maken. De staatsscholen zijn openbaar, maar tegenwoordig hebben deze bijna allemaal vrijwillig godsdienstonderwijs. Daarnaast heeft men ook het recht om bijzondere scholen te stichten met volle staats- bijdrage wanneer een groep ouders met een voldoende aantal kinderen dit wenst. Daardoor kan een kleine stad verschei dene volksscholen hebben voor verschil lende richtingen. Een openbaren, een katholieke en soms meerdere protestan te scholen. In Den Hoorn zijn er ge lukkig zou men kunnen zeggen te wei nig kinderen voor zo'n versplintering. Hier is maar één lagere school Ik had het hoofd der school gesproken en hem beloofd de school te bezoeken en de kinderen te vertellen over Zweden VERLOREN DE KOOG. Bankbiljet van f 25.garbadine regen jas, horloges (5 stuks), brillen, zonnebril len, rood hoofddoekje, armband, choke van bromfiets, 5 portemonnees, licht grijze regenjas, paar gele damesschoe nen, portefeuilles beige pullover, bank biljetten van f 10.blauw kinderjack, zilveren broche, rose deken, kinderjack, big-ben-pijp, blauw-grijs damesvest, geelfilter in bruin lederen tasje. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend van 16.00 tot 18.00 uur en het bureau te De Koog van 19.00 tot 20.00 uur. en de Zweedse schooljeugd en enkele op namen van Lochne een plaats die, wonderlijk genoeg, niemand kende te vertonen. De kinderen verwachtten mij met spanning. Dat zou een fijne dag wor den. Eest een Zweedse dominee op be zoek en 's middags de walvistentoonstel ling in Den cBurg bekijken. Het was pau ze toen ik kwam en de kinderen groet ten zeer beleefd met „Dag dominee". Tijdens deze pauze was ik in de gele genheid de school te bezichtigen. Die is ongeveer even groot als onze school in Angsta, met 3 leerkrachten voor de klas sen 1-6, met ongeveer 100 leerlingen. De gymnastiekzaal üs zeer goed uitgerust en de lokalen zijn mooi en met nog gro tere ramen dan in Zweden. Na 12 uur zag ik een aantal kinderen hun brood opeten. Het middagmaal komt op geen enkele Hollandse school voor, maar kin deren, die ver van school wonen nemen boterhammen en drinken mee en eten op school. Daarom is er ook geen schoolkeu ken nodig zoals op Zweedse scholen, waardoor de scholenbouw goedkoper is. Bij de meeste scholen behoort ook een kleuterschool, dat is iets waarin Zweden zeer ver ten achter is. En zo vertelde ik dus in mijn beste Nederlands voor de klassen 5 en 6 hoe de schoolkinderen in Zweden het hebben. Ze waren geweldig onder de indruk toen ik sprak over de 3 maanden lange zomervakantie (mei, juni, juli). In Hol land meestal 5 weken. Een zucht van af gunst hoorde men in de klas. Maar dat werd iets minder, toen ik vertelde, dat de kinderen in Zweden zaterdags ge woon school hebben. In Holland zijn ze altijd zaterdags vrij. De leertijden zijn in beide landen even lang. Het hoofd der school stelde een aantal vragen en de kaart van Zweden kwam er ook bij. De Hollandse kinderen zijn erg leven dig. Zo troffen wij een keer een klas op de boot aan, die terugkeerde van een schoolreis naar het vaste land. De her rie was oorverdovend en de volkomen uitgeputte leraren deden zo nu en dan (kan verkeren de zetter een matte poging de kinderen te kalme ren of 'n spelletje te organiseren. De stemming was het zelfde als in Zweden bij een gelijke situatie. Het is natuurlijk onmogelijk een oor deel te vormen over de dagelijkse ar beid in school na een zo'n vluchtig con tact als ik had in Den Hoorn. Maar de kinderen zien er net zo uit als de Zweed se, ze zijn beleefd, behulpzaam en vro lijk. En ik zou durven te veronderstel len, dat de leraren in Nederland minder te kampen hebben met het ordeprobleem dan hun Zweedse collega's. De kinderen worden ook thuis met strakke teugels opgevoed, krijgen veel minder zakgeld dan Zweedse kinderen en moeten op tijd naar bed. Ook 's zomers. En ik geloof niet, dat die Hollandse kinderen er min der van worden. Gunnar Smedberg TEXELSE MARKT Den Burg. Aangevoerd 25 augustus: 191 lammeren 3550; 47 schapen 65- 80; 47 biggen 4050; 4 pinken 450 550; 3 koeien 9501050; 2 nuchtere kal veren 6585; 2 paarden 600700. WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 38. Lo-Ko-Ning is helemaal achterin het park gevlucht met haar eerste grote verdriet. Dat is toevallig of niet toe vallig? vlak bij de werkplaats van Hi-Houw, die dan ook al heel gauw komt kijken wie er zo erg huilt. Als hij Lo- Ko-Ning ziet durft hij eigenlijk niet naar haar toe te gaan, want dat is in het oude China streng verboden. Maar ja. misschien kan hij haar helpen? Na veel aarzeling van weerskanten vertelt Lo hem, dat hij eigenlijk zelf de oorzaak is van haar verdriet. Ko-Ning-Co is onge duldig geworden en dat is heel erg voor een Chinees. Ja, hij heeft zijn dochter beloofd aan Hi-Sjou-Houw als die een groot koopman en een groot kunstenaar zou blijken te zijn. Over dat koopman schap is de Pa van Lo nu wel tevreden, maar van de Kunst ziet hij maar steeds niets. Hij is al oud. Hij wil nog minstens zes kleinzonen zien. Daarbij is Ping-Ping gekomen met een huwelijksvoorstel. Ping-Ping is zoiets als hoofd van de dienst belastingen. Hij int ze en geeft de Keizer zijn deel en zichzelf ook een portie. Hij is ruw en wreed. Hij en z'n soldaten zijn gewoon de arme mensen uit te plunderen. Iedereen haat die Ping- Ping Lo ook. Met die man trouwen? Nooit. Dat begrijpt Hi-Houw best, maar wat kan hij er aan doen? Het ivoren beeldje is nog niet af. Die maan en ster ren ontbreken nog, maar gelukkig zegt Lo dat ze die helemaal niet hebben wil. Die kan Hi haar later wel geven als ze eerst maar getrouwd zijn. Hi-Houw moet nu direct met het kunstwerk naar haar vader gaan voordat Ping-Ping. UIT EEN ZWEEDSE KRANT. DE HOLLANDSE TEXEL SCHAPEN Van Texel, het eiland voor de Hol landse noordkust stammen de Texelse schapen. Dit zijn gecombineerde vlees- en wolschapen. Op grond van hun aan passingsvermogen hebben zij zich won derwel bruikbaar getoond in verschillen de andere landen, zoals Spanje, Frankrijk en Zuid-Amerikaanse landen. Door doelbewuste veredelingsmethode tracht men een nog beter ras te fokken (kruising tussen Texel schapen en En gelse rassen). Gewoonlijk werpen zij tweelingen. Lamsvlees is tegenwoordig een belangrijk Hollands exportartikel naar Frankrijk en België. PUBLIKATIE VAN REEDS VASTGESTELDE DATA VOOR UITVOERINGEN. VERGADERINGEN September Vrijdag 5, Den Burg, Texelfilm Zaterdag 6, Den Burg, Texel musiceert olv de heer J. Visser Den Burg, Paardensportfeest De Waal, Dorpsfeest met ronde van De Waal. Zondag 7. Den Burg, Wielerronde Texel Wo. 10 sept., Den Hoorn, volksfeest. Do. 11 sept., Den Hoorn, volksfeest. Vrijdag 12, Den Burg, Texelfilm Zaterdag 13, Jongdierendag „Kotex" Zondag 14, Puzzelrit MAB-club Texel Maandag 15 t.m. Woensdag 17, Unesco- tentoonstelling Woensdag 17, Rundveefokdag Zondag 21, Nationale motortrial Maandag 22, Postzegelruilbeurs Dinsdag 23, Bijeenkomst Filmkring Texel Bijeenkomst RK vrouwenbond Gilde Dinsdag 30, Den Burg, Lezing over kern energie voor Tex. Bestuurdersbond. Oktober. Woensdag 1, Den Burg, Toneelgroep „Puck" voert op „Taloelah" Donderdag 23, Den Burg, Kadervergade ring Tex. Bestuurdersbond. Vrijdag 24, Den Burg, Opvoering Opera programma Woensdag 29, Den Burg, Bijeenkomst RK vrouwenbond Afd. Gilde November. Maandag 3, Den Burg, Postzegelbeurs Donderdag 13, Den Burg, Kadervergade ring Tex. Bestuurdersbond Dinsdag 18, Den Burg, Bijeenkomst Film- kring Texel Donderdag 27, Den Burg, Bijeenkomst RK vrouwenbond Afd. Gilde Zaterdag 29 en zondag 30, Den Burg, Na jaarstentoonstelling Kotex. December Maandag 15, Den Burg, Postzegelbeurs Dinsdag 30, Den Burg, Bijeenkomst van Vrouwenbond Afd. Gilde Januari Dinsdag 13, Den Burg, Bijeenkomst Film kring Texel Woensdag 14, Den Burg, Bijeenkomst van Vrouwenbond Afd. Gilde Maandag 19, Den Burg, Postzegelbeurs Februari Maandag 2, Den Burg, 10-jarig bestaan Postzegelbeurs Woensdag 18, Den Burg, RK Vrouwen bond Afd. Gilde Dinsdag 17, Den Burg, Filmkring Texel Maart Maandag 9, Den Burg, Postzegelbeurs Dinsdag 17, Den Burg, Filmkring Texel Woensdag 18, Den Burg, RK vrouwen bond Afd. Gilde April Dinsdag 14, Den Burg, Filmkring Texel Woensdag 15, Den Burg, RK vrouwen bond Afd. Gilde Maandag 20, Den Burg, Postzegelbeurs Mei Woensdag 6, Den Burg, RK vrouwen bond Afd. Gilde Dinsdag 12, Den Burg, Filmkring Texel Men wordt verzocht wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schrif telijk of telefonisch geschieden (tel. Den Burg, tel. 21 of 300) U bewijst er andere verenigingen een dienst mee, als U Uw data zo spoedig mogelijk doorgeeft. Voor schriftelijke opgaven zijn koste loos kaarten verkrijgbaar bij de secre taris van de culturele raad, p.a. Raadhuis Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel moge lijk rekening houden met de activiteiten van andere verenigingen. Hierdoor wordt ongewilde onderlinge concurrentie van verschillende verenigingen voorkomen. FEUILLETON door G. PLANTEMA 16. Mevrouw Linders excuseerde zich, want de dienstbode kwam haar roepen, omdat er een leverancier aan de deur was. „U gelooft toch niet, dat André wat met die moord te maken heeft!" viel Ma deleine Uittenterpe uit, zodra de pension houdster weg was. „Hoe zou ik dat kunnen geloven?" zei inspecteur Broekman half vragend. „Het is alleen een eigenaardige samenloop van omstandigheden, dat meneer Boorneman plotseling verdwijnt, terwijl op de Kwak- keberg twee moorden worden gepleegd op mensen, met wie hij kort te voren sa men is geweest. Maar U weet toch zeker, dat hij die twee niet eerder kende?" „André heeft me nooit iets over een van beiden verteld", zei Madeleine be slist. „Als U André kende, zou U even goed weten als ik, dat hij niet tot een moord in staat is. En zeker niet tot twee". „Hij zag er niet naar uit", viel inspec teur Ohlquist haar bij. „Het is een vreemd geval met zijn verdwijning, maar dit betekent helemaal niet dat hij een moordenaar zou zijn". Inspecteur Broekman haalde de schou ders op en bromde iets. „Wij hebben hier weinig meer te zoe ken", zei hij. „Als de heren mee gaan, kunnen we op mijn bureau de zaak mis schien nog eens nauwkeurig bekijken. En U, juffrouw Uittenterpe, kunt ons dan mogelijk ergens mee helpen, wat betreft de heer Boorneman, Zullen we gaan?" Terwijl zij dwars door de stad naar het hoofdbureau van de Nijmeegse politie wandelden, werd er weinig gesproken. Het blonde meisje liep om zich heen te kijken, als hoopte zij onverwacht een levensteken van André Boorneman te ontdekken. De stemming was een beetje gedrukt, toen zij het niet bijzonder fraaie gebouw, waar de gemeentepolitie van de Keizer Karelstad was gehuisvest, be traden. „Inspecteur Broekman!" Een recher cheur schoot op hem af en de inspekteur ging hem een paar passen tegemoet. Even stonden zij fluisterend te praten. De in specteur knikte, gaf op gedempte toon 'n order, voordat hij zich weer bij de drie anderen voegde. „Gaat U maar mee", zei hij dan. Op de eerste verdieping kwamen zij in het lo kaal, dat als bureau van inspekteur Broekman dienst deed. Een tamelijk kaal ongastvrij vertrek met enkele weinig ar tistieke platen aan de muren. Mr. Ernst Verhagen hoopte onwillekeurig, dat de inspecteur een beetje meer fantasie en levendigheid van geest mocht hebben dan uit deze weinig inspirerende omge ving bleek. Op uitnodiging namen zij op houten stoelen plaats, terwijl Broekman achter zijn schrijfbureau ging zitten. Met een begon hij te spreken. „Rechercheur Van Tiel deed me zo juist een verrassende mededeling. Hij vertelde, dat er iemand aan het bureau is gekomen, die beweert, dat hij de heer Boorneman na zijn verblijf in de Vereni ging nog heeft gezien. Het is de orkest leider Louis Mulders, die in het concert gebouw speelt". „Weet hij wat van André?" vroeg Ma deleine Uittenterpe impulsief. Inspecteur Broekman haalde de schou ders op. „Hij zit beneden te wachten. Ja, de heer Mulders tenminste". De inspekteur drukte op een belknop. Hij nam de huistelefoon en zei, dat de wachtende musicus naar boven kon worden gebracht. In spanning keek het meisje naar de deur. Er werd geklopt. Even later trad Louis Mulders binnen, onmiddellijk een parfumlucht in de ka mer verspreidend. De orkestleider, een kleine bewegelijke man met geplakte ha ren en gepoederd gezicht, rende bijna de kamer binnen en hield voor het bureau van de inspekteur met een ruk stil. Hij was een beetje opgewonden en pas na enkele seconden zag hij, dat er behalve inspecteur Broekman nog andere mensen aanwezig waren. Toen hij de knappe Ma deleine zag, maakte hij een buiging en keek haar even aan. „Inspecteur", barstte hij los, „ik heb gehoord over het verdwijnen van een heer, drie avonden geleden. Ik kan U iets vertellen, dat U nog niet zult weten. „Kijk eens aan, meneer Mulders", ant woordde de inspekteur kalm, „daar heb ik helemaal geen bezwaren tegen. Gaat U zitten. Daar staat een stoel. U weet dus, cm welke heer het gaat?" Louis Mulders ging zitten, op het puntje van zijn stoel, en staarde de in specteur gretig aan. „Ja natuurlijk!" riep hij. „Leesman, de kelner, die u hebt laten komen, heeft me verteld, om welke heer het ging. Ik herinner hem heel goed. Hij zat bij een eigenaardig troepje, vooral toen de dikke heer er bij kwam, later op de avond. Ja, die verdwenen heer her inner ik me heel goed, vooral omdat hij danste met zo'n opvallende donkere dame!" Madeleine keek de musicus scherp aan. Was het een tikje jaloezie? Wiev zal het zeggen? „Ik merk, dat U weet, wie wij bedoe len", gaf de Nijmeegse inspekteur toe. „Dus U hebt die heer later nog gezien. Vertelt U daar eens een beetje meer van". „Ik woon in een artiestenpension in de Slichtenhorststraat", vertelde de orkest leider. „Ik loop altijd eerst de St Anstraat af tot ik gekomen ben bij de straat, waar ik woon. Maar die avond had ik 'n beetje honger en daarom liep ik de Slichten horststraat voorbij. Verderop is een auto matiek, zoals U bekend zal zijn". „Inderdaad", stemde de inspekteur toe. „Gaat U door". „Nu, ik kwam in een halletje van de automatiek en daar stond op dat ogen blik een heer, die een nierbroodje at. Hij was toen de enige heer, zodat ik hem goed kon zien. Wel, dat was de heer, die nu verdwenen is. Ik heb hem nog ge vraagd, of het broodje lekker was en toen hij knikte, heb ik er ook een geno men". „Hebt U hem later nog gezien?" infor meerde Broekman. „Ja", stemde Louis Mulders toe. „Hij ging eerder weg dan ik. Even later kwam er een hele troep ru moerige jongelui. Ik ging daarom op de stoep staan om het broodje verder op te eten. Ik zag de heer, waarover wij het FEEST OP DE WAAL Op zaterdag 30 augustus zullen er w< feestelijkheden worden georganisee zij het dan op meer bescheiden schaal <J vorig jaar. Vanaf 9 uur 's morgens vinden er het sportveld aan de Polderweg kindi spelen plaats voor de Waalder jeugd. 6 tot en met 17 jaar kunnen ze h beste beentje voorzetten bij verschilli de wedstrijden. Blokjes rapen, hardlop zaklopen, langzaam fietsen voor de j( gens en meisjes van 13 en 14 jaar en I hendigheidswedstrijd op de fiets voor jongens en meisjes van 15, 16 en 17 ja Er wordt ook een vliegerwedstrijd houden voor de lagere schooljeugd, mooiste vlieger met de beste stand kc voor een prijs in aanmerking. De plaatselijke kruidenier, de heer Plaatsman, organiseert in samenwerk: met de Vivo een ballonwedstrijd. Ie< kind op De Waal krijgt een ballon na het oplaten zal later blijken we ballon de grootste afstand heeft afgele De ochtend wordt om plm. 11.30 bes ten met de wedloop. Voor junioren en met 12 jaar) het rondje Schilderw Waalderweg, Dorpsstraat en voor de nioren, Polderweg, Waalderweg, Dor straat. Enige fraaie medailles wor< hiervoor beschikbaar gesteld. Alle d( nemers (ook niet Waalders) betalen v de wedloop 50 cent inleggeld. 's Middags wordt de wielerronde ronde van De Waal" verreden. Wij v wachten vele deelnemers, dus het I looft een spannende race te worden, winnaar van vorig jaar, C. Boersen, venhuizen, zal zijn uiterste best moe doen om de wisselbeker nogmaals jaar te mogen behouden. Ook voor de junioren wordt een fn wisselbeker beschikbaar gesteld. Doé best, probeer hem te bemachtigen en. te behouden! Het inleggeld bedraagt v de junioren f 1.en voor de senio 1 1,50. Men kan zich alsnog opgeven bij heer A. Betsema, De Waal 67, teleü 531 en bij Meester Albers, telefoon terwijl ook aan de start inschrijving mogelijk is. De renners worden verzo zo mogelijk, een kwartier voor de sl aanwezig te zijn. De junioren starten 2 uur en rijden plm 8 km, de senio starten om 2.30 uur en leggen een afst van 60 km af. Aanvankelijk lag het in de bedoel ook 's avonds één en ander te organj ren. Gedacht werd aan een lampion tocht voor de jeugd en stoelendans v de ouderen. Daarbij is echter muziek dig. Bij informatie bleek echter dat Vi niet beschikbaar is die avond, aangez dit orkest reeds toegezegd had te zu! spelen in Oosterend. In principe st< VIOS echter niet afwijzend tegeno ons verzoek. Wij hopen derhalve bin enkele weken een dergelijk avondp gramma met assistentie van VIOS uii voeden. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Vandaag, 27 augustus is er w consultatie bureau en wel voor de n ders, die 20 augustus niet aan de be waren, dus met babies vanaf 8 maan< Het is de bedoeling, dat er voort iedere week gelegenheid zal zijn om het bureau te komen. De ene week v Den Burg, de andere week voor de l tendorpen. U wordt vriendelijk verzocht, goed de krant te lezen wélke moeders wacht worden. 27 augustus: Den Burg vóór 2 uur en na 4.30 i Oosterend 2 uur De Cocksdorp 2.30 uur De Koog 3 uur Den Hoorn 3.30 uur Oudeschild 4 uur BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E ingaande 1 juni tot en met 27 septen Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 1 15.30 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.15 11.40 1 16.40 19.35 Zon- en alg. erkende chr. feestdage Van Texel: 7.30 10.30 14.00* 1 18.25 Van Den Helder: 9.20 11.30 15.00* 1 19.30 van 13 juli t.m. 31 augustus 195! hebben, aan de overkant wandelen, was net de straat overgestoken en nog vlakbij de trottoirband. Toen ki er een auto aan. Het was een Ford, loof ik, in elk geval een vierpersoons gen. Die reed langzaam en hield toen Er zat een heer in en die opende portier. Hij zei wat tegen de heer, verdwenen is. Ik was op dat ogen klaar met eten en ging naar de Slich horststraat. Maar ik had nog maar gelopen, toen ik de deur van de hoorde dichtslaan. Ik liep toen naar andere kant te kijken, maar onwille! rig keerde ik mij om. De auto reed j weg en ik bemerkte, dat de heer, even tevoren in de automatiek was weest niet meer op straat stond. Ik 1 dus zeker, dat hij in de auto is ges! Waar die heenging, weet ik natuui niet. Alleen zag ik, dat de wagen de Annastraat af reed, dus in de rich van de buitenwijken". „Zo, zo", zei Broekman peinzend, weet U zeker, dat de heer, die nu zoel in die auto is gestapt?" „Kijkt U eens", merkte Louis Muli op, „ik liep met mijn rug naar de toe. Ik heb hem dus niet zien instap Maar als een auto wegrijdt en de l die even tevoren op straat stond en geroepen werd, staat er niet meer, dl het toch zeker, dat hij meegereden (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4