Souvenirs langs Texels strand Alle sclioolbehoeften Sr» i!; Voor al Uw Lijstwerk LANGEVELD DE R00IJ n.v. Boekhandel Langeveld De Rooij RONDE VAN DEN BURG De Feestcommissie verzoekt ons nu reeds de aandacht te willen vestigen op de zondag 7 september te houden Ronde van Den Burg. Route: Waalderweg, Marsweg, Haller- weg, Wilhelminalaan. Junioren: vijf ron den, senioren 15 ronden. Er zijn reeds premies beschikbaar ge steld door: A. Bakelaar, Gebr. Vonk, A. Kievit, De Smulpot, Het IJsbeertje, fa. Moerbeek, Parkstraat, Slagerij Van Eijk. Meerdere premies worden gaarne in ont vangst genomen Na afloop prijsuitrei king in „Casino". AFSCHEID, BEVESTIGING EN INTREE DS. C. H. VAN RHIJN Ds. C. H. van Rhijn zal zondagmiddag 14 september a.s. om half drie afscheid nemen van de hervormde gemeente van Den Hoorn en de week daarop, nl.. zon dagavond 21 september a.s. om vijf uur, na vooraf in diezelfde dienst te zijn be vestigd door cjs. P. van der Vloed van Vlaardingen, zijn intree doen als predi kant van de heervormde gemeente van Vlaardingen, waar hij beroepen is in de vakature van de nieuw gestichte negende predikantsplaats voor de wijkgemeente Westdijk. Ds. Van Rhijn, wiens vader thans Staatssecretaris van Sociale Zaken is, werd op 1 maart 1924 te Amsterdam ge boren. Hij deed in 1942 eindexamen h.b.s. aan het Nederlands Lyceum te 's-Gra- venhage en studeerde eerst medicijnen, wat in die dagen alleen klandestien mo gelijk was. Medio 1943 is de heer Van Rhijn ondergedoken in de funktie van „geestelijk verzorger" in de kleine Bra bantse Gemeente Bergeyk. Na de oorlog deed hij in 1945 aan vullend staatsexamen en studeerde eerst aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij zijn kandidaatsexamen deed en daar na nog aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, waar hij zijn kerkelijk examen deed. In april van dit jaar deed ds. Van Rhijn nog zijn doctoraal examen aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat ds. Van Rhijn in februari 1952 na een te Arnhem gehouden colloquim was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 16 november van datzelfde jaar (1952) door prof. dr. M. van Rhijn van Utrecht te Den Hoorn op Texel in het ambt bevestigd. Tijdens zijn studententijd was ds. Van Rhijn van 1950 tot 1951 algemeen voor zitter van de N.C.S.V. en lid van de Ne derlandse Studentenraad. Tijdens zijn ambtsbediening te Den Hoorn was hij van 1954 tot 1956 twee jaar lid van het Stich tingsbestuur Sociaal Toerisme (beheer der van de twee grootste kampterreinen van Texel). Thans is hij nog scriba van de ring Texel; lid van de culturele raad op Texel en lid van het college van toe zicht op de rijks h.b.s. op Texel. Verder werd tijdens zijn ambtsbediening op Texel in de jaren 1954 tot 1957 de kerk van Den Hoorn gerestaureerd. In „Ernst en Vrede", een uitgave van het Boekencentrum te Den Haag, ver zorgde ds. Van Rhijn in 1951 een biogra fie en bibliografie van prof dr. M. van Rhijn van Utrecht. S.V. TEXEL Donderdagavond was de Hasper Sport- verein met haar jeugdafd. onze gast. Er waren 3 leeftijdsgroepen De eerste wedstrijd tussen de welpen (10-12) werd een grote oveerwinning voor de gasten. Ze speelden niet alleen veel beter voet bal, maar waren groter van stuk. Het werd 70. Daarna kwamen de adspiranten aan de beurt. Wel werd hier meer tegenstand geboden, maar het Hasper elftal was be ter, sneller èn harder. H. scoorde 4 goals, waartegen Texel geen enkel doelpunt kon stellen. Toch een pittige en vooral nuttige wedstrijd. Tot slot dan het trffen tussen de juni oren. Bij ons geldt de leeftijd t.m. 17 jaar bij H 16 t.m. 18 jaar. Doordat enkele spe lers niet present waren, ging wel wat van de stootkracht verloren. Heino speelde als gast en deed het prima. Ook hier hadden de gasten het beste van het spel: snel doortastend, knap combinerend en plaat send kregen onze spelers het moeilijk hoewel ze best tegenstand boden. Frits verdedigde z'n doel prima en heeft heel wat uiterst moeilijke situaties gered Slechts eenmaal werd hij verschalkt voor de rust. In de rust spraken we af dat de nul op onze kant verdwijnen moest Toch werd het 2—0. Ons tegenpunt kwam door goed doorzetten van Hans, die profiteerde van een fout van de keeper. Deze liet de bal even los en meteen plaatste Hans in de verste hoek, waar 2 verdedigers geen kans kregen. ,Fel verweerde Texel zich maar H. kwam keer op keer met mooi opgebouwde aanvallen terug; verder dan 31 kwamen ze echter niet. Na afloop werd dank gebracht en bood Texel een herinneringsplaquette aan. De Hasper Sportverein een vaantje. Voor beide clubs een prachtige sportdag. 13e WADDENCONFERENTIE De (13e) Waddenconferentie zal dit jaar worden gehouden op Schiermonnikoog en wel op woensdag 22 en donderdag 23 oktober. TOELICHTING OP DE EERSTE WIJZIGING VAN HET UITBREIDINGS- PLAN-IN-HOOFDZAKEN VOOR DE GEMEENTE TEXEL TEX. BOYS-NIEUWS Zondag j.l. was Boys 1 op bezoek bij SVC om deel te nemen aan de bekerwed strijden. In de finale verloren zij met 3o van De Cocksdorp 1. De keeper van Cocksdorp was in uitstekende vorm en heeft menig gevaarlijk schot op sublieme wijze gestopt. Woensdag 3 september a.s. spelen ons welpen-, adspiranten- en juniorenelftal tegen de efltallen van de Hasper Sport verein uit Duitsland. Deze wedstrijden beginnen als volgt: 17.15 uur welpen 18.00 uur adspiranten; 19,00 uur junioren Zie voor elftallen in het kastje. Met het oog op de vlotte afwerking van het pro gramma, worden de spelers verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn. Terreinwerkzaamheden. Zaterdagmid dag, dus heden, verzoeken wij aan de leden om op het veld aanwezig te zijn aangezien er nog het een en ander moet gebeuren. Wie over gereedschap kan be schikken, neme het mee. „Het feit, dat de eerste wijziging van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaken be trekking heeft op het langs de Dennen- rand, zuidelijk van het dorp De Koog, ge legen recreatiegebied is op zichzelf niet verwonderlijk, waar juist dit gebied de laatste jaren een snelle ontwikkeling doormaakt, waardoor wij meermalen ge noodzaakt werden ons op de oorspronke lijk t.a.v. de ontwikkeling van de recre atie in dit gebied uitgestippelde beleids lijnen te bezinnen", aldus B en W in hun toelichting op bovengenoemde wijziging. „In het bestaande uitbreidingsplan-in- hoofdzaken werden rond de recreatieter reinen in dit gebied beplantingsgordels geprojecteerd, die een oppervlakte van plm. 26 ha. zouden opiesen. De realisering van deze windsingels leverde toch wel zeer grote bezwaren op, waar de betrok ken eigenaren nauwelijks enige interesse voor deze beplantingen toonden. Een grote moeilijkheid was ook, dat bij de aanvankelijke projectie van de windsin gels niet voldoende rekening was gehou den met de eigendomsverhoudingen ter plaatse, zodat het meermalen voorkwam, dat een afschermende windsingel rond 'n aangewezen recreatieterrein was gepro jecteerd op de grond van een belendend eigenaar, wiens terrein niet tot recreatie terrein werd bestemd. In verband met vorenstaande moeilijk heden werd de oppervlakte van de ge plande beplantingsgordels teruggebracht tot plm. 8 ha., toen na overleg met de landschapsdeskundige, verbonden aan de plaatselijke commissie, ter uitvoering van de ruilverkaveling Texel, bleek, dat de omvang van de aldus gereduceerde gor dels wel voldoende was te achten om te beantwoorden aan het daaraan gestelde doel (n.l. bescherming van het land schap en beschutting van de terreinen te gen de wind). Voorts werd zowel bij de projectie van de recreatieterreinen als bij die van de omringende beplantingen meer rekening gehouden met de be staande eigendomsverhoudingen en de wensen van de betrokken eigenaren. Omtrent de aanplant van de thans ge projecteerde beplantingsgordels is thans een aanzienlijk groter zekerheid verkre gen dan 1en tijde van de voorgaande pro jectie het geval was. Enerzijds verklaar den de ruilverkavelingsinstanties zich be reid aan de aanplant van de thans ge projecteerde beplantingsgordels mede te werken (althans voor zover de grondeige naren hiermee ook kunnen instemmen); anderzijds werd bij uw besluit van 16 juli 1958 een plantplicht tot de „Zomer-, kamp- en tenthuisjesverordening Texel" opgenomen, waardoor een verdere bouw van huisjes niet eerder mogelijk wordt gemaakt, dan nadat zekerheid omtrent de aanplant en het onderhoud van de be plantingsgordels is verkregen. Deze gro tere zekerheid, dat de geprojecteerde windsingels ook daadwerkelijk zullen worden aangeplant, weegt naar onze mening wel op tegen het stedebouwkun dig verlies verbonden aan het terugbren gen van de omvang van de in het aan vankelijke plan geprojecteerde beplan tingsgordels. Door uw voormeld raadsbesluit van 16 juli 1958, is de bestemming van de onder havige terreinen als het ware een voor waardelijke geworden. Dit is overigens ook in de nieuwe omschrijvingen van de bestemmingen „Recreatieve doeleinden C" en „Recreatieve doeleinden E" nog eens benadrukt. Deze omschrijvingen maken het ook mogelijk het aanbrengen van grensbe- plantingen rond een terrein en tussen beplantingen op een terrein te vorderen, zolang de beplante oppervlakte, inclusief de daaromheen geprojecteerde beplan tingsgordel, een percentage van 20 niet te boven gaat. Hierdoor wordt het mogelijk verschillende exploitaties duidelijk van elkaar te scheiden en ook op de terreinen een zekere beslotenheid te handhaven, terwijl aangebrachte tussenbeplantingen het monotone van de eenvoudige bouw stijl zullen kunnen breken. Tenthuisjes in de duinen De nieuwe omschrijving van de be stemming „Recreatieve doeleinden C maakt de plaatsing van tenthuisjes op deze terreinen niet langer mogelijk. Wij achten het juister in dit gebied uitslui tend de in velerlei opzichten te prefe reren kamphuisjes toe te laten. Tent huisjes achten wij meer geschikt voor duinterreinen. Enkele oorspronkelijke voor „Recrea tieve doeleinden A" bestemde terreinen herkregen overeenkomstig de wens van de betreffende eigenaren een agrarische bestemming. Hierdoor is naar onze mening een minder star verloop van de begrenzing van de recreatieterreinen en de omringende beplantingsgordels ver kregen, terwijl de thans mogelijk gewor den splitsing van het terreinencomplex in twee afzonderlijke gedeelten naar onze mening een aangename onderbreking van de bebouwing heeft mogelijk gemaakt. Daartegenover kregen enkele andere terreinen een recreatieve bestemming o.m. dat van mevrouw Keijser-Rab, wier bezwaarschrift tegen het „Uitbreidings plan-in-hoofdzaken" bij raadsbesluit van 30 november 1956, werd gegrond ver klaard. Tot de terreinen, die een bestemming in de recreatiesfeer kregen, behoort ook een bosterrein, behorend bij het „Hotel Californië", waarvan de eigenaar deze bestemming verzocht. Hiertoe werd de bestemming „Recreatieve doeleinden D in het leven geroepen. De bebouwings norm is voor dit terrein teruggebracht tot een maximum van 6 huisjes per ha, ter wijl in totaal slechts 5°/o van het terrein oppervlak mag worden bebouwd. Voorts is voorgeschreven, dat de te kappen op pervlakte in geen geval een percentage GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester C. de Koning houdt van daag geen spreekuur. AFSCHEID, BEVESTIGING EN INTREE DS. J. A. VAN BOVEN Den Hoorn Onze oud-dorpsgenoot ds. J. A. van Boven zal zondag 14 sep tember a.s. te Nieuw Vennep afscheid ne men van de hervormde gemeente van Nieuw Vennep en Abbenes en de week daarop n.l. zondagavond 21 september a.s. na 's morgens vooraf te zijn bevestigd door ds. W. E. den Hertog van Loosdui nen, in de Adventkerk in de Hengelolaan zijn intree doen als predikant van de her vormde gemeente van 's-Gravenhage- Loosduinen, waar hij beroepen is in de vakature van de vierde nieuw gestichte predikantsplaats voor de wijkgemeente .Bouwlust". Ds. Van Boven werd op 20 augustus 1922 te. Zaandam geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk lyceum in zijn ge boorteplaats en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat kand. Van Boven in 1946 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 29 september van datzelfde jaar (1946) door ds. J. Schaap van Meppel, toen nog predikant te Purmerland, te Den Hoorn op Texel in het ambt beves tigd. Op 5 oktober 1952 verwisselde ds. Van Boven deze gemeenté met die van Nieuw Vennep en Abbenes (met als standplaats Nieuw Vennep. Tijdens zijn bijna zes jarige ambtsbe diening te Nieuw Vennep was ds. Van Boven o.a. voorzitter van de schoolver eniging voor C.V.O. te Nieuw Vennep voorzitter van de hervormde diaconale commissie voor gezinsverzorging; voor zitter van het district „Bollenstreek" van de Jonge Kerk; bestuurslid van de Jeugd raad en van de zendingscommissie in de classis Haarlem van de Nederlandse Her vormde Kerk en bestuurslid van de inter kerkelijke commissie voor gerepatriëer- den. Het laatste jaar was hij ook nog leraar aan de Da Costakweekschool te Bloemendaal. Tijdens zijn ambtsbediening te Den Hoorn op Texel is ds. Van Boven enige tijd legerpredikant geweest in Indonesië (Noord Sumatra en Bandoeng). Na zijn terugkeer in Nederland werd door hem te Den Hoorn een militair tehuis opge richt, waaruit naderhand het Dorpshuis is ontstaan. Tijdens zijn ambtsbediening te Nieuw Vennep werd daar de kerk en de pastorie gerestaureerd en werd daar een mooi en nieuw wijkcentrum „Het Trefpunt" ge bouwd. Verder werd daar door hem ook het kampwerk georganiseerd. Met dr. Van der Weg (arts) en de heer Visser, di recteur van de Vicon Landbouwwerk- tuigenfabriek gaf ds. Van Boven mede de stoot tot Stichting Dorpswerk Haarlem mermeer-Zuid. Vanaf het begin is ds. Van Boven intensief betrokken geweest bij de oprichting en leiding van zeer uit gebreid hervormd gezinsverzorgingswerk voor de gehele Haarlemmermeer. Mevr. Van Boven was presidente van de provinciale commissie van het Meis jes Verbond (C.J.V.F.) in Noord Holland en gaf mede de stoot tot de oprichting van naai- kook cursussen van de Vereni ging voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Zaterdagmiddag om 2 uur rouwdienst, Maandagavond 1 september 20.15 uur Gemeenteavond in „Ons Huis". Verkie zing van de nieuwe predikant door de lidmaten. Alle lidmaten worden ver wacht. Op verzoek wordt U gehaald. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 31 augustus 1958 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Cocksdorp 10 uur Ds. Waardenburg Maandcollecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn 8.30 uur Ds. W. Post uit Rheinhausen, Duitse jeugddienst 10 uur vicaris Metting van Rijn uit Aerdenburg Extra collecte voor het restauratiefonds U kunt uw kinderen in de pastorie laten oppassen. De Koog 9 en 10 30 uur Ds. Soesan 10.30 uur Kinderdienst in het jeugd huis. Vanaf 4 jaar. 20.00 uur Ds. Waardenburg Jeugddienst. De Waal 11 uur Kand. Bijlsma Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte voor de kerkvoogdij 19.30 uur Ds. Klijnsma, jeugddienst Maandcollecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 9.30 uur Kand. Bijlsma Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur Ds. S. de Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.; Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3 uur Prof. L. Doekes van Kampen GEREFORMEERDE GEMEENTEN Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 14 uur Ds. Van Sluijs Afscheidsdienst van 20 te boven mag gaan, terwijl een minimum-terreinoppervlak is voorge schreven van 5 ha. Het komt ons voor, dat een bebouwing onder deze beperkin gen ter plaatse verantwoord is te achten Eén terrein kreeg overeenstemmen de met het huidige gebruik de bestem ming „Recreatieve doeleinden E", ten dienste van het jeugdkamperen of de ex ploitatie van een kinderkamp. Andersoor tige bebouwing van dit terrein is hier door uitgesloten. De eerder over dit terrein geprojec teerde weg is conform de reeds in ons preadvies van 21 november 1956 gedane toezegging in deze wijziging vervallen. In het betreffende gebied kunnen in totaal maximaal plm. 700 kamphuisjes worden gebouwd, waarvan er tot op he den 70 werden gerealiseerd". Sinds november 1928 vormt het wrak van de Noorse driemastschoem Hoydaleen bezienswaardigheid voor onze toeristen, die er heel wat rolfilmp jes aan ten koste leggen. Zoals bekend hebben diverse Texelaars geprobeen het wrak klein te krijgen. Het slopen ervan moest echter worden gestaakt foe: men het wrak tot een bepaalde diepte had afgebroken. „Het is niet overdreven als men zegt, dat de zeebodem rond de Waddeneilan den bezaaid is met scheepswrakken. Van de houten schepen uit vroeger tijd zal de paalworm er heel wat hebben opgeruimd, maar, als door een machtige beweging /an de aardkorst het water rond Texel eens wegvloeide en een onderzoek van 't drooggekomen gebied volgde, dan zou de ontwikkeling van het schip uit zijn primitiefste vorm tot het modernste pro- dukt van deze tijd er bestudeerd kunnen worden", aldus de schrijver van het boek „Texel", de heer J. A. van der Vlis, die een grondige studie heeft gemaakt van de geschiedenis van dit eiland, om spoeld door zeeën, waarin talloze sche pen een ontijdig einde hebben gevonden. Vandaag de dag vinden wij langs het Noordzeestrand van Texel nog verschei dene wrakken van schepen, die herin neren aan de wel zeer ongelijke strijd, die een door averij gehandicapte boot bij vliegende storm tegen oppermachtige elementen moet aanbinden. En ook in onze, moderne tijd, waarin de technici buitengewone prestaties leveren, blijkt een schip maar al te vaak een speelbal der golven. Door elkander genomen wordt ieder jaar minstens één schip op de Neder landse kust geworpen. Vergelijken wij het aantal strandingen van de laatste tien jaren echter met die, welke b.v. in de achttiende eeuw gedurende een tien tal jaren voor de Nederlandse kust ver gingen, dan bemerken wij toch wel een enorme vooruitgang en mag de heden daagse stranding als een unicum worden beschouwd. Daarom ook is het wrak, dat wij even ten noorden van de badplaats De Koog vinden - de resten van een in november 1928 vergane Noorse driemastschoener, met een lading hout op weg naar Rotter dam - een der meest begeerde objecten voor de fotograferende en souvenirs- jagende toerist geworden. Van vroeg tot laat heeft het wrak gezelschap van nieuwsgierige str andwandelaars. Van het hoge duin bij de Eierlandse vuurtoren, op drie, vier km. uit de kust ligt een schip, dat diagonaal uit het wa ter oprijst. Dit blijkt het wrak te zijn /an een Duitse tanker, die door een ge allieerde bommenwerper was ontdekt met alle gevolgen van dienEen en kele maal is een schipper bereid om bij 2n vlak zeetje een tocht naar het wrak te ondernemen „Het zakt geen cm. meer!" zo verzekerde ons een bejaarde Cocksdorper, die er aan toevoegde, de Eierlandse Gronden in de loop eeuwen talloze brutoregistertonnen in wacht gesleept hebben. Het bc „Texel" meldt, dat in 1593 niet miin dan 44 grote koopvaarders in deze o geving ten onder gingen, 1050 zeeliei vonden hun graf in de golven. In raakten daar 35 schepen aan de grond in 1660 bleven van de 155 schepen, op de rede van Texel een veilige ligpla meenden te hebben, er slechts 38 v anker liggen: de overigen strandden kapten hun ankersAlle acht c logsschepen, die in 1683 uit Zweden rugkeerden gingen verloren, slechts een drietal schepen kon het grootste d van de bemanning worden gered. Zo men doorgaan. In die jaren bestond nog geen reddings »vezen. De eer Texelse reddingboot maakte eerst 1810 een proeftocht. Het in de vj brengen van dit scheepje was te dan] aan de vasthoudendheid van de schc de heer Martinus Langeveld, wiens p Iret thans in de Texelse oudheidskar hangt. Intussen hebben ook de Texelse kies redders niet kunnen verhinderen, dat 1810 nog vele zeelieden in het zicht de kust hun leven verloren en daar boven hebben verscheidene Texela roeiers van de reddingboten, de ter tocht naar stations van de K.N.Z.H.R niet meer mogen beleven Men overpeinst dit alles wanneer langs de, bij zomerdag zo vriendé cruisende Noordzee rijdt. „Ja, 's winl kan het hier spoken", zeggen de eilai bewoners dan tegen hun gasten, die doorgaans maar een zeer vaag bt kunnen vormen van de situatie langs kust als de herfststormen losbreken een late voorjaarsstorm nog eens verrassende aanval lanceert. Een reeks uit het blinkende zand rijzende palen, maakte eens deel uit een trots schip, dat wellicht met w zeilen en een goed gemutste bemann lustig dansend haar vaste koers volgd Een jutter stapt-van zijn fiets, bukt A „Ze zitten bést aan mekaar", zegt „Kiek, koperen staven". Enkele minuten verder ligt een ge' dat op een afstand veel van een ton heeft, maar een afgezaagde mast bi] te zijn. Dit is het wrak van het Engt schip de „Benbrack", dat in 1896 hoogte van „De Slufter" op het str liep. Enkel de afgezaagde mast is zichtbaar. TEXELA ART JES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting ln Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel. 1369 - Oudere dame vraagt penna neut zit- slaapkamtr, eventu eel met gebruik van keuken. Brieven no 1153 bur. Tex. Crt. Te k. tropische vogels Burgerhoutstr. 6, Den Burg Te k. suikerperen voor de weck. Kogerweg 5 Te k. part. sneeuwklokjes. Molen- dwarsstr. 6, Den Burg Te k. aangeb. 10-platenwisselaar Beatrixlaan 80 SI. kamer aangeb. Br. No 1151 T.C. Kosth. aangeb. Br. no 1152 bur. TC. Wegens vertrek te k. old finish uittrektafel, stoelen, gr. vloerkleed, paar 1 p. ijzeren ledikanten met bedden, gr. am. greenhouten ledikant. Ipenburg, Te bevr. maandag bij slagerij Roest, De Koog Te k. een olie kachel. merk B.eD. bij Hoofd weg E20, Eierland Verl. doublé schakelarmbandje, gaande van Oudeschild haar Oosterend. Mw, Dros v. d. Schans. Oudeschild 154 Te k. prima aardapp. 11 ct p. kg Hoeve Margaretha Kogerweg Te k. aardbeiplanten pr. soort. P. v. d. Slikke, Wes- terweg Wegens overcom pleet zeer goede Continental schrijfmachine tei overname aangeb. Weverstr. 73 - Te k. handnaaimachine. Graven straat 3, Den Burg B.z.a. net meisje voor dag en nacht Lijnbaan 31 Te k. plant goed, dubbele Galanthus, per kilo.Zolangde voorraad strekt Jac. S.Keyser, Hogeberg B 28 Gevr. 2 nette kosthuizen. Br. onder no 1146 bur. T.C. Mei grote blijdsd gever, wij kennis van geboorte van onze zooi broertje Bene Johannes (Ben) A. Kloosterman—Eeli J Kloosterman en kinderen Texel, 25 aug. 1958 De Waal W 61a Woensdag 3 septen a s. hoopt onze vriend Piet van der Wul zijn 24e verjaardag vieren. Drukkers Tex. Cl Heden overleed zac en kalm in zijn Heer Heiland, onze gelief vader, bëhuwd- grootvader Jacob Lap Kztt wedn.v. Reinoutje Brr in de ouderdom van b na 80 jaar. De Koog K. Kikkert-Lap P. N. W. Kikkert Den Hoorn A. J. Lap G. Lap-Hogetoorn K. Lap A Lap-Koopman en kleinkinderen Kerkstraat 44, Den Hoorn, Texel 27 augustus 1958. De rouwdienst wol gehouden hedenmidd in de Ned, Herv. kt te Den Hoorn te 2 u waarna de begrafei zal plaats hebben.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2