remeentebegroting voor 1959 posten Enige belangrijke op gemeentebegroting 1959 Wethouders werde herkozen (Vervolg van pagina 1) Éénjarige rammen, rubriek A: la. G. Eelman Jbzn., fokker K. Linnhose, Oosterend; lb. G. J. Veeger, Den Burg, fokker P. C. Hin; 2a. P. C. Hin, fokker C. J. Commandeur; 2b. Jn. C. Hin, De Nes, fokker P. C. Hin; 3a. C. J. Commandeur, fokker K Zuidewind; 3b. W. Trap, Oos- terend, fokker C. G. Vlaming, Oosterend; 3c. fokker-eig. G. C. Kikkert. Eervolle vermelding: M. C. Bakker, Spijk, fokker P. Verberne, Spang. Éénjarige rammen, rubriek III B: la. C. Verberne, Spang, fokker J. Com mandeur, Den Hoorn; lb. M. Koorn, Drie huizen, fokker gebr. Koorn; lc. N. Kik kert, Vredestein, fokker G. C. Kikkert; 2a N. Kikkert, fokker G. C. Kikkert; 2b. K. Zuidewind, fokker G. Eelman Jbzn.; 2c. G. Eelman Jbzn.; 3a. N. Kikkert; 3b. M. Koorn, fokker gebr. Koorn, 3c. N. Kik kert, fokker G. C. Kikkert. Eervolle ver meldingen: N. Kikkert tweemaal. Drietallen ramlammeren van één va- derdier: Alleen eervolle vermeldingen: C. J. Commandeur, G. C. Kikkert, Joh. J. Roeper Johzn., D. Zuidewind, De Kamp. Schapen met twee ramlammeren: la. G. J. Veeger, Den Burg; lb. P. C. Hin; 2a. C. J. Commandeur; 2b. P. Brans Azn., Oost; 3a. P. Zijm Hzn., Den Hoorn; 3b. G. Eelman Jbzn., 3c. P. C. Hin Eervolle ver meldingen: P. C. Hin en Joh. J. Roeper Johzn. Schaap met een ooi- en een ramlam, geboren voor 26 maart: 1. G. C. Kikkert; 2a. Jac. Roeper Johzn.; 2b. C. Verberne, Spang; 2c. C. J. Com mandeur; 3a. P. C. Hin, Spang; 3b. C. W. Goeman du Porto. Eervolle vermeldin gen: R. Eelman Azn., P. C. Hin en C. Koorn Hzn. Idem geboren na 25/3 en voor 31/3: la. C. J. Commandeur; 2a. K. Mantje; 2b. C. J. Commandeur; 3a. G. Eelman Jbzn 3b. P. Verberne; 3c. P. C. Hin. Eervolle vermeldingen: G. Eelman Jbzn., P. C. Hin Idem geboren na 30 maart: la. P. C. Hin; lb.. Joh. J. Roeper, 2a. P. Verberne; 2b. Jn. C. Hin; 2c. Joh. J. Roe per, 2d. P. C. Hin; 3a. C. J. Commandeur 3b. G. J. Veeger. Eervolle vermeldingen G. Eelman JbznP. C. Hin, P. Zijm Hzn. Schaap met twee ooilammeren: la. P. Verberne, lb. Joh. J. Roeper Johzn 2a. G. J. Veeger, 2b. G. C. Kikkert, 3. P Verberne. Schaap met een ramlam geboren voor 31 maart: la. P. Verberne; lb. C. J. Commandeur; 2a. G. C. Kikkert; 2b. G. Eelman Jbzn. 3a. Joh. J. Roeper Johzn., 3b. P. W. Ko ning, Oost; 3c. C. Goeman du Porto. Eer volle vermeldingen: C. Veeger en P Zijm Hzn. Idem, geboren na 30 maart: 1 G. Eelman Jbzn., 2a. Joh. J. Roeper Johzn., 2b G. Eelman Jbzn., 3a. C. Veeger 3b. G. C. Kikkert. Viertal oudere ooien: 1. P. C. Hin; 2a. Joh. J. Roeper Johzn. 2b. G. C. Veeger. Viertal eenjarige ooien van een vader- dier: la. plus kampioen Joh. J. Roeper Johzn lb. plus res. kampioen P C. Hin; 2a P. C Hin; 2b. G. Eelman Jbzn., 2c. P. C. Hin 3a. G. Eelman Jbzn., 3b. G Veeger. Eer volle vermelding: G. Eelman Jbzn. Viertal ooilammeren van één vaderdier la. P. C. Hin, na arbitrage; lb. Joh. J Roeper Johzn., 2a. P. C. Hin, 2b. C. Vee ger; 2c. Joh. J. Roeper Johzn., 3. M. C Bakker. Eerv. vermelding: G. J. Veeger DE JURY OP DE FOKDAG Wij maakten elders reeds enkele uit spraken van de Jury bekend. De kwali teit der rammen was dit jaar over het algemeen opvallend goed, zodat men de toekomst voor de fokkerij verzekerd noemde. De drietallen ramlammeren had iets beter kunnen zijn. Schapen met twee ramlammeren werd door de heer F. Roe per een zeer mooie rubriek genoemd. Het kopnummer viel er dadelijk uit. De ru brieken schaap met een ooi- en een ram lam liepen nogal uiteen B en C oogstten b.v. meer succes dan A. Schaap met twee ooilammeren werd door de heer Kiste- maker een uitstekende rubriek genoemd wat de lammeren betreft, de moeders wa ren van mindere kwaliteit Zulke lam meren moeten haast wel ten koste van de moeder gaan". Schaap met een ramlam. Ook hier werd opgemerkt, dat de lammeren een behoor lijk figuur sloegen in tegenstelling tot de moeder. De heer C. Roeper zei van Schaap met een ramlam geboren na 30 maart: Drie ramlammeren verwierven 'n premie van 25,maardie wordt niet uitgekeerd omdat ze alle drie naar de overkant verkocht zijn. Over het toiletteren zei de secretaris: Dit liet bij vele dieren veel te wensen over. Elders wordt daar altijd veel meer aandacht aan besteed. De heer S. Keijser noemde viertal oudere ooien een goede rubriek, maar ze ker geen opvallende inzendingen. De heer N. A. Koning, Beemster, noem de viertal eenjarige ooien een goede ru briek, zonder uitgesproken kopnummers De Jury meende het goede materiaal te mogen danken aan de gehouden voorkeu- ring. Geadviseerd werd geen al te grote exemplaren te fokken, daar hiervoor minder belangstelling bestaat. Met groot succes werd gebruik gemaakt van de prima functionerende geluids installatie van technisch bureau A. de Wilt. Loco-burgemeester C. H. Roeper ten slotte heeft in zijn slotwoord de Texelse fokkers aangespoord zich te blijven in spannen en niet op de verworven lauwe ren te gaan rusten: wil men van prima, opvallend fokmateriaal verzekerd blijven dan dient de fokrichting met de meeste aandacht te worden bestudeerd, men diene daarbij te bedenken, dat ook aan het vasteland uitstekend materiaal ver krijgbaar is! Texel lette dus wel degelijk op zijn saeck! BEËDIGD ALS BEROEPSOFFICIER Onze plaatsgenoot de heer W. P. Lap Ezn., Parkstraat, Den Burg, werd maan dag te Ede beëdigd als beroepsofficier bij de Koninklijke Landmacht. Op 30 juli had de heer Lap met gunstig gevolg examen afgelegd Hij studeerde drie jaar aan de Kon. Militaire Academie te Breda. AFSCHEIDSDIENST DS. J. J. J. VAN SLUIJS De dienst, die om 14.00 uur begon, werd aangevangen met lied 37. Na het votum volgde de schriftlezing, waarvoor de scheidende predikant koos Math. 16, vers 21 t.m. 27. Hierna volgde gebed en be vestiging door het zingen van lied 109, vers 1 en 5. De tekst voor de prediking was gekozen uit het voorgelezene, n.l. Math. 16, vers 24. Ds. Van Sluijs ving aan met te zeggen, dat er in de afgelopen jaren vele banden waren ontstaan, hetgeen nu bij het af scheid nog meer naar voren kwam. Er waren vele goede momenten geweest, die naar zijn gevoelen culmineerden in de kerkgang. Bij een dergelijke afscheids preek denkt spreker onwillekeurig aan de oudejaarsdiensten, waarin al het voorge vallene in het afgelopen jaar de revue passeert. Bij het beschouwen van de afge lopen periode komt enerzijds wel eens de gedachte op of de evangelieprediking niet overbodig is, daar altijd dezelfde materie wordt behandeld voor vrijwel steeds de zelfde kerkgangers. Anderzijds is het ech ter zo dat de blijde boodschap steeds op nieuw kan worden verkondigd. Het tekstwoord vooral moet voor ons centraal ijn. Het voornaamste daarbij is hoe wij Christus kunnen volgen. De manier waar op variëert blijkbaar van kerk tot kerk en van persoon tot persoon, waardoor het gevaar ontstaat van andere zienswijzen, maar tenslotte geldt toch voor allen het tekstwoord uit Math. 16, vers 24. Het middelpunt hierbij is de kruisaanvaar- ding. Zo dikwijls worden door de mensen andere maatstaven aangelegd voor het bereiken van het geluk. Maar Christus bedoelt ermee de bereidheid tot het aan vaarden van moeilijkheden en het dragen van verdriet. Om Christus te volgen be hoeven we ons niet blindelings te gedra gen als Hijzelf maar we moeten ons be schouwen als leerling van Hem en daarbij steeds luisteren naar Zijn stem, dag en nacht. Uiterlijk mogen we dan verschil lende wegen gaan, innerlijk kan er maar één doel zijn: Hem volgen. Het hierna volgende slotgebed werd be sloten met het zingen van lied 207, vers 1 t.m. 3. De heer M. W. Koorn nam hierna de leiding van de vertoeving en sprak daar bij een welkomstwoord tot de aanwezigen in het bijzonder tot Ds. en mevr. Van Sluijs, Ds. v.d. Zwaag, dhr. K. Burgman en C. Rezeman namens de Doopsgezinde ge meente Barsingerhorn, burgemeester en wethouders in de persoon van burge meester C. de Koning en wethouder C. H. Roeper, Ds. en mevr. Van Rhijn, Ds. Waardenburg en de heer C. van Gronin gen namens de Hervormde gemeente Texel, Ds. De Lange en de heer Boltjes namens de Gereformeerde kerk en de eerwaarde heren kapelaans van de R.K. Kerk te Den Burg, J. Koopman en Suyd- geest. Hierna gaf hij de heer J. C. Rab gelegenheid tot het uitspreken van een afscheidswoord. Deze memoreerde enige feiten uit de ambtsperiode van Ds. Van Sluijs, waarin veel tot stand kwam. Te vens bracht hij namens de gemeente de dank over voor het verrichte werk. Ook aan mevr. Van Sluijs werd dank ge bracht voor het vele organisatorische werk, in het bijzonder bij de zusterkring en hij hoopte dat zij ook in de nieuwe ge meente dezelfde activiteit zal tonen. Ten slotte bracht hij beiden bij monde van Ds De Zeeuw de dank over van de A.D.S. voor de hiervoor verrichte arbeid. Hierna richtte Ds. v.d. Zwaag het woord tot de vertrekkende predikant. Zij zag haar komst op Texel verweven met de aanwezigheid van Ds. Van Sluijs. Zij dankte voor de attente houding door de jaren heen en de vele ondervonden zorg. Zij heeft weieens horen uitspreken dat de mensen zo'n geringe rol in elkanders le ven spelen, doch zij kan zich dat moeilijk voorstellen en Ds. en mevr. Van Sluijs hebben in ieder geval een wezenlijke rol gespeeld in haar leven en in dat van de gemeente. Burgemeester De Koning bracht Ds Sluijs namens het gemeentebestuur dank voor het contact en de samenwerking. Re sultaten zijn er weliswaar niet dadelijk aan te wijzen, maar zij zullen t.z.t. waar schijnlijk wel volgen. Verder mocht hij dank zeggen voor het verrichte werk t.b.v. de bejaardensocieteit alsmede voor de Mei-diensten, die collectief werden doorgevoerd. Hij gaf zijn beste wensen mee. Namens Ds. Van Reijendam en de Herv. gemeente sprak Ds. Van Rhijn. Hij beschouwde beide kerkgenootschappen in geen geval als concurrenten. Hij haalde hierbij het T.T.C. aan, dat al bevredigend werkt al is nog geen volledige harmonie bereikt. Dat is jammer en daarom hoopt hij dat het contact voortgezet wordt ook t a v. de kerkeraad. Ds. De Lange, sprekend namens de Geref. Kerk, zei nog slechts pas gearri veerd te zijn. Wel had hij het gevoel thuis te Zijn en nu was er reeds het af scheid Dit afscheid is vanzelfsprekend betrekkelijk, want ook elders kan de boodschap opnieuw gebracht worden. Hij wenste Ds. Van Sluijs vele geopende har- ten toe in de nieuwe gemeente. Hij hoopt op veel en goed contact met de gemeente in de toekomst. Ds Van Sluijs bracht dank aan de ge meente voor het als christenen naast el kander leven. Daarnaast dankte hij de organisten, de kosters en de zusterkrin gen voor de vele medewerking. Ook zijn vrouw bracht hij hulde voor al het naast hem verrichte werk. Tevens dankte hij Ds. v.d. Zwaag voor de zeer prettige sa menwerking. De dienst werd beëindigd met het zin gen van lied 108, vers 1, 2 en 5. Na afloop werd aan de aanwezigen de gelegenheid geboden persoonlijk afscheid te n van Ds. en mevr. Van Sluijs. De ontwerp-begroting voor 1959 ver toont een tekort van 295.390,Een stijging ten opzichte van 1958 met 54.025,Deze stijging ligt in hoofd zaak in de sectoren onderwijs" en „So ciale zorg". Vooral de kosten van het onderwijs vertonen de laatste jaren een onrustbarende stijging. Ten opzichte van de oorspronkelijke begroting 1958 zijn de onderwijsuitgaven in de begroting 1959 33.293,hoger geraamd. In twee jaren tijds zijn de onderwijskosten derhalve ge stegen met rond 110.000,aldus B. en W., die voorts toelichten: De kosten van de sociale zorg zijn 44.200,hoger geraamd dan voor 1958. Dit is een gevolg van de personeelsuit breiding van de sociale dienst, hogere subsidie aan deze dienst, instelling van een sociale werkplaats, toepassing van de sociale werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders, hogere verpleegkosten i krankzinnigen en hogere kapitaals- lasten in verband met de uitbreiding van huize „Irene". Verder zijn de kosten van „algemeen beheer", de „openbare veiligheid", de .volksgezondheid" en de „volkshuisves ting" in belangrijke mate toegenomen als gevolg van hogere personeelslasten, ge stegen onderhoudskosten en hogere kapi- taalslasten. In totaal wordt een investeringspro gramma geraamd van 1.490.900,In hoofdzaak betreft dit programma de aan leg en verbetering van de riolering in de gemeente (204.200,—), de aanleg en verbetering van wegen, straten, rijwiel paden en parkeerterreinen 876.200, en scholenbouw 390.500,Wanneer dit programma kan worden gerealiseerd al er een flinke stap zijn gezet in de ver- ge richting van de oplossing van het keers- en parkeerprobleem in de meente. Bovendien zal er voor een be langrijk deel kunnen worden voldaan aan de zeer grote behoefte aan toeristische rijwielpaden. Gaarne hadden wij een nog ruimer in vesteringsprogramma samengesteld, daar de urgentie van nog een aantal kapitaals- werken zeer groot is. Het gemis aan dek kingsmiddelen heeft ons hiervan echter doen afzien. Ten behoeve van de bouw van woningwetwoningen zijn geen be dragen op de begroting 1959 uitgetrok ken, daar in dit jaar waarschijnlijk geen bouwvolume beschikbaar zal worden ge steld. Mochten onze pogingen om hierin verandering te brengen succes hebben, dan zullen wij U (de raad) alsnog een aanvullende begroting aanbieden. Het is jammer, dat de algemene uit kering uit het Gemeentefonds voor deze gemeente nog steeds niet op een zodanig peil is gebracht, dat de hoge uitgaven als gevolg van de bijzondere positie van onze gemeente als uitgestrekte eilandgemeente en als zeer in betekenis toenemend va kantiecentrum en toeristenoord geheel kunnen worden gedekt. Het onvermijde lijke resultaat is derhalve, dat de begro ting een groot nadelig saldo vertoont. Voortdurend wordt getracht de algemene uitkering uit het Gemeentefonds te ver hogen en voor de toeristisch uitgaven van de gemeente afzonderlijke doeluitkerin gen te verkrijgen. In verband hiermede stellen B. en W. voor de Minister van Binnenlandse Zaken een verzoek te richten om verhoging van de uitkeringen uit het Gemeentefonds tot een zodanig bedrag als nodig is om de begroting 1959 te doen sluiten. Op de gisteren aangeboden ontwerp begroting voor 1959 komen o.a. de vol gende posten voor: Bouw brandspuithuisje te Oudeschild 6000,—; Kosten voorbereiding bouw openbaar slachthuis 4000,—. „De slachtruimten bij de slagers zijn veelal te klein en vol doen geenszins aan de terzake te stellen eisen". Dienst gemeentewerken totaal 47.400, E?n wel voor: uitbreiding garages 14.000,aankoop Land Rover auto 9000,aankoop motorgazonmaaier 2000,aankoop wals 19.000,aan koop motorpomp 1500,aankoop zaag machine 1900, Verbetering riolering Den Burg J 64.200. (W^aalderstraat, Achterom, Warmoes- iraat, Gasthuisstraat, Gravenstraat en Julianastraat). Rioolzuiveringsinstallatie Den Burg 100.000,—. S.V. TEXEL De oefenwedstrijd tegen een comb, van profclub Alkmaar is, ondanks de warmte een goede training geworden. Ons elftal speelde vooral voor de rust een prima partij In de voorhoede werden soms met aardige combinaties goede aanvallen op gebouwd. Jammer, dat we telkens weer in de buitenspelval liepen. Wat de voor hoede betreft zijn er goede perspectieven Onze verdediging zal wat keeper en backs betreft, na een flinke training nog wel van zich doen spreken. Bob als spil verzet bergen werk, onderbreekt dikwijls zeer goed en zet de voorhoede vaak goed aan het werk. Werkt goed samen met Bertus, maar moet, als hij gepasseerd is, niet blijven staan maar doorgaan. De kanthalves hebben hard gewerkt en dik wijls zeer goed onderbroken, maar zullen toch meer een geheel moeten worden met de aanval. Vooral kwam na de rust tot uiting, dat de gasten, die een mooi tech nisch en snel spel speelden, beter in con ditie waren en gemakkelijk de wedstrijd konden uitspelen. Jammer, dat Bertus ge blesseerd raakte, maar het is gelukkig goed afgelopen. Teun viel in en het scheelde weinig of hij maakte een doel punt. Scheidsrechter Visser leidde goed, even raakte hij de kluts kwijt, maar dat kwam wel door de warmte, zullen we maar zeggen. Aanvankelijk was het terreinverken- nen, waarbij spoedig de betere techniek, snelheid en conditie der gasten bleek, be ter dan bij ons. Maar we hielden keurig stand en wisten zelfs de leiding te nemen, nadat Max naar Ab en deze naar Ruud plaatste, die zo hard schoot dat de keeper de bal moest loslaten 10. Dan zien we bij een A.-aanval Dick op eigen doel knallen, waarschijnlijk bedoeld als terug spelen. Gelukkig ging het naast het doel Dan brengt Cees de bal op, werd niet aangevallen, liep door en scoorde met een mooi strak schot no. 2. A. speelt door en probeert de achterstand in te lopen, maar Ruud en Cees wisten nog mooie schoten te plaatsen. Dan weet A. de achterstand in te lopen door de rechtsbuiten naar een scherpe pas van links, maar meteen knalt Ruud no. 3 in de Alkmaarse touwen: 31 dus. Dan breekt A. door maar Bertus komt uit zijn doel, trapt mis maar Bob kan de situatie redden. Toch weet A nog voor de rust de stand op 32 te brengen. Spoedig na de hervatting zorgt Peter voor no. 4. Dan breekt A. door waarbij Dick onderbreekt. Scheidsrechter consta teert strafschop. Deze zeer slecht geno men werd echter door Bertus gemist. Het einde van de wedstrijd kwam met 56 in het voordeel van Alkmaar. A s. zondag Texel-HRC-comb. Hedenavond trainen èn allemaal. Kom vroeg, het is al weer spoedig donker. Met ingang van 3 sept, is er weer trai ning voor welpen en adsp. op het terrein Kaarten voor Nederland-Denemarken en Nederland-Zwitserland, op 15 okt. en 2 nov. te Rotterdam, kunnen worden aan gevraagd bij G. ten Cate, vóór 12 sept. a.s Verbreding Kogerweg 400.000,(Van af Gerritslanderdijkje tot De Koog wordt de weg 7 m. breed, is thans 4,50 m.) Verbetering riolering Oosterend 40.000 Verbetering Westerweg te Den Burg 20.000,(Van 3.30 m. tot 6 meter met trottoirs). Verbetering Slingerweg van Emmalaan tot Groentje 10.000, Vernieuwing voetpad langs Cocksdorper Dorpsstraat 10.000, Trottoirs langs Hollewal 3.700,- Trottoirs langs Witte Kruislaan 3000, (Noordzijde, vanaf Waalderweg tot Schoonoordsingel). Trottoir bij TEM-gebouw langs Schilder end 1.500,—. Parkeerterrein nabij De Zes 60.000, Rijwielpad Ruigedijksweg-Vuurtoren 80.000,(Dit pad is slechts één meter breed en zal op drie meter gebracht wor den) Rijwielpad naar Westerslag 60.000, Rijwielpad langs Duinweg en Rozendijk 60.000,—. Verbreding Waalderweg en Oosterender- weg 150.000,— (Van 4,50 op 6 meter). Uitbreiding o.l.s. Oudeschild 86.500, (Leslokaal, hoofdenkamer, rijwielstalling en centrale verwarming). Nieuwe school Midden-Eierland 100.000,—. Kosten voorbereiding bouw nieuwe ulo. 10.000,—. Bouw tweede gymlokaal te Den Burg 178.000,—. (Inventaris komt erbij voor 16.000,—). Voorbereiding restauratie „Vergulde Kik kert" J 6000, TOEZEGGING VAN BEROEP Op de maandagavond j.l. gehouden lidmatenvergadering van de N.H ge meente Den Hoorn, werd kandidaat G. H Wolfensberger uit Amsterdam met over grote meerderheid van stemmen gekozen tot predikant. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 1 september 1958 Gevonden te Den Burg: zonnebril; wit groen bloesje met rits; lederen voetbal bruine portemonnee met inh.; wieldop zonder merk; paar rackets; gereedschaps kistje bromfiets; oude lederen aktentas bos sleutels; dameshorloge; hoofddoek kinderportemonnee; zakagenda; benzine- tankdop bromfiets; luchtfilter auto; rode ceintuur; badhanddoek met zwembroek fruitkisten; blauw-grijze jongensjas bruine lederen damesportemonnee met inh.; kinderportemonnee met 5 ctte Oudeschild: kinderschoenen en sokken te Oosterend: honderiem; pompje van bromfiets; medaille; plaid; te De Cocks- dorp: rood kindervest; 2 paar kindersan dalen; herenpolshorloge; geel kindervest blauw-witte portemonnee met inh. Verloren te Den Burg: bruine heren portemonnee, baddoek (kakikleurig) zwembroek; damesochtendjas; portemon nee met foto's en geld; bril met donker montuur; wieldop van D.K.W.; bruin-le deren herenhandschoen; herenportemon nee; zwembroek; damespolshorloge bruine sandalen met sokken; armband grijs windjack met rits; rode bal; rode damesportemonnee; kat; regenjack; wiel dop Chevrolet; zilveren halsketting met hart; grijze lange kinderbroek; Agfa-box kinderbril; kinderzonnebnl met étui rood-grijze damesparaplu; te Oudeschild rood-groene meisjesjas; grijze meisjesjas te Oosterend: blauw-grijze trui; tas met hengelsportartikelen; paar rubberlaarzen Afga Clack fototoestel; kabelslot; wieldop auto (Hillman), te De Cocksdorp: Duits spoorwegabonnement; grijs herenvest optische zonnebril; verrekijker in lederen foedraal. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend van 16.00 tot 18.00 uur en het bureau te De Koog van 19.00 tot 20.00 uur. RINGSTEKEN TE DE KOOG Het ringsteken met paard en karret; of gelijk oudere Texelaars het nog v noemen: „kartjes reë", grijpt terug op e al zeer oude traditie, vandaar dan ook 1 oud-Texelse kostuum waarin één deelnemende paren zich had gestoke En vandaar eveneens de inderdaad enig zins versleten staat van sommige ki retjes. Geen wonder, want wie troost zi in deze tijd van auto's, brommers en tra toren, nog de moeite om een „paard rijtuig" te onderhouden? De oude tijd voorgoed voorbij en daarmee ook glans van blinkende paardetuigen glimmend gepoetste tentwagens, brik] of sportieve tweewielers. En daarmede het „kartjes reë" een ietwat verblee! traditie, alleen nog in ere gehouden do het enthousiasme van deelnemers en p bliek. En daaraan was geen gebrek, er war vele deelnemers en er was zelfs heel v( volk op de been, men kon zich op dc eenendertigste augustus zelfs een ogc blik wanen in de tijd toen dit nog Koninginnedag was. Een feestdag! Alles verliep verder in de beste hi monie en de volgende heren (met dames uiteraard) sleepten de prijzen in wacht: 1. D. Roeper, 2. C. Koorn, 3. Bakker. De prijs voor het schoonste heel viel toe aan de heer W. Zijm. Na de eigenlijke wedstrijd werden mes-badgasten in de gelegenheid geste om plaats te nemen in de wagentjes en pogen de ring aan de stok te steken. 1 dat niet zo eenvoudig was, werden zij gewaar „DRAAGT ELKANDERS LASTEN Van 8 t.m. 14 september a.s. zal Algemeen Sociaal Fonds „Draagt Elk ders Lasten" weer een beroep op Uw fervaardigheid doen. In deze peric wordt in onze gemeente een openb collecte gehouden voor dit fonds. Gezondheid is een groot goed, wa voor we dankbaar moeten zijn. Toon deze dankbaarheid door enige uren Uw vrije tijd beschikbaar te stellen vi hen die dit grote goed moeten missen, kunt zich aanmelden als collectant(e) onderstaande adressen: C. Mechielsen, Eierland-De Cocksdo P. Maas, Kamerweg 13, De Koog; P. Vries, Dorpsstraat 111, Oudeschild; Westerlaken, H 58, Den Hoorn, post C Geschild; G. Bakelaar, Den Hoorn; Kreeft, De Waal; J. Vinke, Weverstr 60, Den Burg; W. L. Bakker, Mulder 7, Oosterend. HIJ REDDE ZIJN VRIENDJE De 6-jarige Piet Stiggelbout viel a dagmiddag in de binnenhaven te Ou schild en het ongeluk zou stellig verke zijn afgelopen als zijn vriendje, de jarige Rudi Gielis, hem niet tijdig I kunnen grijpen. Een groepje jong amuseerde zich door van het ene vaart op het andere te springen. Piet Stigg bout sprong echter één keer mis. Rudii dat en liet zich meteen op z'n buik val in de hoop de drenkeling te kunnen g pen. De eerste keer, dat Piet aan dei pervlakte kwam, kon Rudi hem niet g: te pakken krijgen, maar de tweede ki had hij succes. FEEST TE DE WAAL EN OOSTERE] Zowel te De Waal als Oosterend is enthousiaste wijze de verjaardag Prinses Wilhelmina gevierd. Uitvoer verslagen volgen De veldloop te De Waal werd bij junioren gewonnen door Syb Kuiper,' de senioren door Zuidewind, Kerkeplai Wielerronde: Junioren: l 'Jac. Betseü 2. P. Roeper; 3. Adrie de Boer. Senioren: 1. C. Boersen, 2. Klaassen, C. van Leeuwen. De heren C. H. Roeper (P. v.d. A.) I Th. R. Hin (KVP) zijn tijdens de gistel gehouden raadsvergadering herkozen wethouder. De uitslag van de verkie: gen was: Vacature Roeper: 10 stemfl op de heer Roeper, 1 op de heer Hin, i blanco. Vacature Hin: 10 stemmen op heer Hin, 1 op de heer Roeper en i blanco. De VVD-fractie verklaarde hebben besloten blanco te stemmen. INGEZONDEN ZO HOORT HET BEPAALD NIET Geachte Redactie, Naar aanleiding van een artikeltje Uw blad van zaterdag j.l. over de A.V1 collecte 1958, schoot het volgende in c gedachte. Het is wel niet de bedoeling van Ver. Actie Vicet Omnia (Arbeid over? alles) dat een persoon hier met vakai gekampeerd, als beheerder voor een G Rijwielbewaarplaats wordt aangest! dit voor een zeer behoorlijk weeklfl terwijl er hier in de Gemeente plm mindervalide personen staan ingescb ven op het Gewest. Arbeidsbureau, wa onder wel een vader van 3 kinderen, i gezien zijn gezondheidstoestand niet staat is andere lichamelijke arbeid te' richten en dit baantje keurig had kuni uitoefenen Het is zeker betreurensw* dig, dat van deze aanstelling het Getfl Arbeids Bureau niet op de hoogte was Hierna beter, zegt de almanak. Een Texelaar! HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschil! 3 sept. 11.17 en 23.18; 4 sept. 11.42 23.42; 5 sept. 12.08 en 6 sept. 0.11 12.41. Aan het strand ongeveer een uur e der hoog water.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2