Cjrocn 'wartsJexels in het harL, Texelse Fokveedag 1958 2kutm?*v*hufd? RONDE VAN OOST IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje Texels rundveestapel gaat hard vooruit Stram en Rheumatisch Hedenmiddag 4 uur Huize „Irene" tfERDAG 20 SEPTEMBER 1958 73e JAARGANG No. 7285 tEXELSE»COlIRANT [gave N.V. v.h. Langeveld de Rooij ekhandel Drukkerij Bibliotheek n Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm GEBR. VAN HEERWAARDEN KAMPIOEN De Texelse veetelers kunnen met genoegen terugzien op de Fokveedag, die Densdag 17 september te Den Burg op een weiland aan de Kogerstraat werd ge- mden en op zeer bekwame wijze georganiseerd door de Rundveefokvereniging 'exel" en de Coöp. Vereniging voor K.I. „Texel". Niet alleen om het grote aantal inzendingen, (er werden ongeveer 320 dieren gezonden, tegen 243 op 21 september 1954, de laatst gehouden najaarskeuring) iar vooral omdat duidelijk bleek, dat de kwaliteit van de Texelse rundveestapel, toch al reeds hoog stond, in de laatste vier jaar aanzienlijk is verbeterd. En >n kan zelfs met zekerheid verwachten,aldus de heer Ir. J. Wietsca, uit Alkmaar, Ij.-Rijksveeteeltconsulent, naar wiens indrukken wij vroegen, dat deze vooruit- ng zich ook in de komende jaren zal handhaven. In de afdeling Noord-Holland n de Bond van Rundveefokverenigingen, die uit 63 verenigingen bestaat, neemt ixel een zeer vooraanstaande plaats in. De Texelse koeien worden vooral ge lardeerd om hun best ontwikkelde, soepele uiers, waarvan de vorm, wat de ind der spenen betreft, echter een weinig te wensen overlaat. Marijke kampioen De Gebr. van Heerwaarden bleken de lukkige bezitters van de kampioenskoe rijn. Die koe heet Marijke en werd ge ren op 24 november 1954. Haar vader ette Ceres II en haar moeder Klaartje. is een beste koe, een goed type, sterk ruim gebouwd met een goed ontwik- lde, mooi gevormde uier. Een pracht e, al had ze dan iets edeler in de voor- nd kunnen zijn. Reserve-kampioene werd Hanna V, endom van de heer M. C. Bakker, chter van Marnix van Blokland en nna. Een best type, maar met een aan- erking op de vorm van de uier. Goede organisatie Woensdagmorgen om half zeven wer- n de eerste koeien op het tentoonstel- igsterrein gebracht en het is tekenend or de grote bekwaamheid van de orga- 5a tor en, dat reeds om negen uur alle ren op het voor hen bestemde plaatsje >nden. Prachtige glanzende dieren, die heel onbewust van de spanning, waarin in eigenaars verkeerden, vol goede ge- Dedsrust hun hooi stonden te kauwen. :len van hen, wier stal verder dan vier vijf kilometer van Den Burg staat, ïdden een fikse wandeling achter de Hun zusters, die van verder kwa- m, werden per auto aangevoerd. Ge udt verwachten, dat met zo enorm veel eren, een hele koeien-oploop op de jgerstraat moet zijn ontstaan, maar dat el best mee, want elke deelnemer kreeg bepaalde tijd toegewezen om zijn eren te installeren, zodat alles vlot en epel verliep. 90 inschrijvers De belangstelling van de zijde van het ibliek was bijzonder groot. Gelukkig, ant een dergelijke fokveedag is voor de «teler zeer belangrijk. Hij krijgt dan imers volop de gelegenheid om te ver lijken, hoe het met zijn collega-fokkers aat. Van dit gezichtspunt bekeken is ik de deelname hier aan, ondanks de ile moeite, die er aan verbonden is, van er veel belang en dat hebben dan ook ■fst 90 inschrijvers ten volle beseft. Behalve voor de bekwame organisa- ren, kan men ook zeer veel bewonde- ïg hebben voor de leden van de jury, e ondanks het enorme aantal inzendin- n, toch in betrekkelijk korte tijd hun sl-gefundeerde beoordeling konden ge il. De jury bestond uit de heren: G. ppel, Burgerbrug; Th A. J. Backx, Hei- J. Fijnheer, Lutjewinkel; H. Grin, 'ieringermeer; W. Jimmink Hzn., Alk aar; J. E. J. Kramer, Burgerbrug; A. uiper, Heerhugowaard; J. J. Ruyter, rrkhout; W. J. Schipper, Spanbroek; P. kkes, Assendelft; A. IJ ff Gzn., Beem den D. IJff, Assendelft. Als adspirant-juryleden waren hier nog .n toegevoegd: Jb. Jimmink Hzn., Bar- ngerhorn; K. Schipper, Wognum; W. jman, Spanbroek; C. van Graft, Heer- igowaard; M. Witte S. C.zn., Texel; B. |d. Beek, Texel. Koppen wat lang Woensdag is dus gebleken, dat .de txelse boer als veeteler zeer sterk staat, ink zij zijn uitstekende vakkennis heeft het produktie-niveau van zijn vee- pel zeer hoog weten op te voeren. Een dangrijke bijdrage daartoe werd gele- ■fd door de stier Leopold van Blokland in wie zeer veel welgeschapen dochters de Fokveedag aanwezig waren. Hij an de grote bewondering, die men voor in dochters had, nogal koeltjes op en ®d alles best, zolang men hem maar I rust liet. Z'n dochters mogen er in alle opzichten jn. Het zijn zeer verdienstelijke mclk- ien met best ontwikkelde, soepele itrs. Alleen hun koppen zijn wat lang en fcn een beetje onedel aan. de dochters van de stier Amarilla oelof kunnen zich beroemen op hun hoonheid. Zij zijn goed ontwikkelde, óme, diepe dieren (met diepte bedoeld fcn een goede riblengte), die echter iets zwaar in de voorhand zijn. Zij hebben thter en dat is een zeer voornaam int goed gevormde uiers. De stier Cyrus II van Cruysoord, kan ineens trots zijn op zijn nakomelingen, ok zijn dochters zijn mooie, ruime die met goed ontwikkelde uiers en kop- m en voorhand doen zeer edel aan. Fe- i van Blokland heeft als stier niet zo- si waarde, als zijn hieromschreven akkers. Hij maakte slechts een matige ülruk. Met sprongen vooruit De individuele keuringen brachten aan het licht, dat de Pinkenklasse, hoewel deze zich wat onregelmatig voordeed, goede kopnummers heeft. Onder de melk- vaarzen, jonge melkkoeien, bevonden zich eveneens goede, ja zelfs enkele zeer goede kopnummers. Hele beste kopnummers waren eveneens te vinden onder de oude re melkkoeien, met name, die uit de pro- duktieklasse van 30.000 kg. Ook de collecties eigenaarsgroepen, waarvan er meerdere verschenen, kon den aan zeer behoorlijke eisen voldoen. De beste groep hiervan was het drietal van de heer Van Heerwaarden, een uni form trio, op en top melkkoeien. Al met al heeft men woensdag een uit stekend geslaagde keuring gehad, waar uit duidelijk bleek, dat Texels rundvee stapel sinds de laatst gehouden keuring met sprongen vooruit is gegaan, vooral wat het type en de uniformiteit aangaat. De uitslagen: Rubr. 1, hokkelingen geb. na 31-3-'57: Hiervoor werden geen eerste prijzen toe gekend. De tweede prijzen werden ge wonnen door Joh. Hopman, R. D. Bakker, C. Verberne, C. M. Bakker, Joh. Meel dijk; de derde prijzen door: R. Eelman, D. J. Keijser, Joh. Hopman, Jac. Roeper Johzn. en de Gebr. Huisman. Rubr. 2, hokkelingen, geb. in mrt. 1957: IA P. C. van Exel; IB P. C. van Exel; IC H. W. Keesom; 2A Th. Rutten; 2B H. Rut ten, 2C H. W. Keesom; 2D C. M. Bakker; 3A P. Smit; 3B M. C. Bakker; 3C A. Bakker. Rubr. 3, hokkelingen, geb. voor maart 1957: IA N. J. de Wit; IB N. J. de Wit; 2A C. van Rossem; 2B M. C. Bakker; 2C Ph. Stark; 3A Joh. A. Witte; 3B D. J. Keijser; 3C Ph. Stark. De heren G. Eel man en J. Spoelstra verwierven eervolle vermeldingen. Rubr. 4, zichtbaar drachtige vaarzen, geb. na 30 juni 1956: IA Th. Rutten; 1B Th. Rutten; 2A Th. R. Hin; 2B Th. R. Hin; 3A H. v.d. Beek; 3B C. v. Liere. Eerv. vermelding: J. Bruyn. Rubr. 5, zichtbaar drachtige vaarzen, geb. voor 1 juli 1956: IA Th. Rutten; 1B W. Koning; 2A D. J. Keijser; 3A Gebr. Veeger; 3B A. Saai. Eerv. verm.: R. Eel man en Th. Rutten. Rubr. 6: melk vaarzen, geb. na 9 april 1956: 1. C. W. Bakker; 2A Jac. Bas; 2B Joh. Hopman; 2C H. v.d. Beek; 3A P. Zijm Hzn; 3B Gebr. Huisman. Eerv. ver.: C. van Rossem en C. Veeger. Rubr. 7: melk vaarzen, geb. vanaf 15 maart t.m. 9 april 1956: IA K. Zuidewind; IB P. Brans; 2A C. Verberne; 2B G. C. Kikkert; 2C H. v.d. Beek; 3A J. Boogaard 3B P. C. van Exel; 3C S. Lap Bzn; 3D Gebr. Huisman. Rubr. 8: melkvaarzen, geb. voor 15 maart 1956: IA Gebr. van Heerwaarden; IB H. v.d. Beek; 2A J. Witte; 2B C. Roe per Mzn; 2C A. J. Lap; 3A Joh. Witte; 3B N. J. de Wit; 3C M. C. Bakker. Eerv. ver.: P. C. van Exel, J. Witte, P. Dros Bzn, en K. Zuidewind. Rubr. 9: melktwenters, geb. na 14 maart 1955: IA C. W. Bakker; 1B Gebr. Huisman; IC W. Jimmink; ID R. D. Bak ker; 2A C. Verberne; 2B Joh. Bakker; 2C Jac. Roeper Jzn; 2D J. S. van Leeuwen; 2E Joh. Hopman; 3A J. en T. Huisman; 3B C. Verberne; 3C C. J. de Lugt. Eerv. verm.: Fr. Witte, J. Boogaard. Rubr. 10: melktwenters, geb. voor 15 maart 1955: IA Gebr. van Heerwaarden; IB K. Zuidewind; IC K Zuidewind; 2A M. J. Bakker; 2B N. J. Kikkert; 2C U. D. Bousma; 2D M. J. Bakker; 3A H. v.d. Beek; 3B M. C. Bakker; 3C J. en T. Huis man. Eerv. verm.: P. Koopman, C. Vee ger en Joh. Meeldijk. Rubr. 11: Vierjarigen, geb. na mrt. '54: IA J. M. Bakker; IB D. Slot; IC C. Vee ger; 2A S. C. Witte; 2B Th. Rutten; 2C W. Jimmink; 2D C. Roeper Mzn.; 2E R. Eelman; 3A C. J. Commandeur; 3B P. Kooiman; 3C Fr. Witte. Eerv. verm.: Th. R. Hin. Rubr. 12: Vierjarigen, geb. voor maart 1954: IA M. C. Bakker; IB K. Zuidewind; 2A Th. Rutten; 2B H. v.d. Beek; 2C N. J. de Wit; 2D R. D. Bakker; 3A P. C. van Exel; 3B Joh. Witte; 3C C. Roeper Mzn; 3D Joh. Meeldijk; 3E P. Smit. Eerv. verm. Jac. Bas; K. Zuidewind. S. Lap Bzn., W. M. Bakker. Rubr. 13: Vijfjarigen erkend, geb. na 1 april 1953: IA Th. Rutten; IB D. J. Keij ser; IC K. Zuidewind; 2A J. Boogaard; 2B M. J. Kikkert; 2C N. J. Kikkert; 2D Joh. Hopman; 2E D. J. Keijser; 3A A. M. Tollenaar; 3B Jur. Beumkes; 3C C. Vee ger. Eerv. verm.: A. P. Dalmeijer, D. Slot, Th. Rutten. Rubr. 14: vijfjarigen erkend, geb. voor 1 april 1953: IA C. Roeper Mzn.; IB C. W. Bakker; 2A C. Roeper Mzn; 2B Th. R. Hin; 2C A. J. Lap; 2D Joh. Meeldijk; 2E Th. Rutten; 3A D. Zuidewind; 3B H. W. Keesom. Rubr. 15: zesjarigen erkend: IA Gebr. van Heerwaarden; IB C. W. Bakker; IC Joh. Meeldijk; ID P. Dros Bzn; 2A N. J. de Wit; 2B M. C. Bakker; 2C Gebr. Huis man; 2D J. en T. Huisman; 2E J. C. Hin; 3A N. J. de Wit; 3B H. v.d. Beek; 3C C. van Rossem; 3D A. Garritsen. Eerv. verm. P. J. Bakker, M. C. Bakker, H. v.d. Beek. Rubr. 16: vijf- en zesjarigen, niet er kend: IA P. Brans; IB P. C. van Exel; IC U. Bousma; 1D Jac. Bakker Johzn; 2A P. C. van Exel; 2B D. Koorn; 2C W. Koning; 3A G. Eelman; 3B Matth. Witte; 3C Matt. Witte; 3D Th. Rutten. Eerv. verm.: C. v. Liere, U. Bousma, J. en T. Huisman, P. Bakker Dzn. en R. D. Bakker. Rubr. 17: zevenjarigen en ouderen er kend: IA Joh. Meeldijk; IB M. J. Kikkert IC Th. R. Hin; 1D Th. R. Hin, 2A D. J. Keijser; 2B M. J. Kikkert; 2C W. Jim mink; 2D N. J. de Wit; 2E Joh. Witte; 3A H. W. Keesom; 3B A M. Tollenaar; 3C H. W. Keesom. Rubr. 18: zevenjarigen en ouder, niet erkend: IA D. Slot; IB S. Lap Bzn; 2A Ph. Stark; 2B W. Koning; 3A C. Veeger; 3B P. Bakker Dzn.; 3C P. Kooiman. Rubr. 19: droogstaande, drachtige koeien: IA A. P. Dalmeijer; IB J. C. Hin; 2A H. W. Keesom; 2B Gebr. Huisman; 2C R. D. Bakker; 2D A. P. Dalmeijer; 3A Th. Rutten; 3B N. J. de Wit. Eerv. verm.: A. P. Dalmeijer. Rubr. 20: Prod, klasse 30.000 kg melk met lopende melklijst, min. 3.60°/o vet: IA Jac. Kikkert Tzn.; IB C. W. Bakker; IC Fr. Witte en C. Roeper Mzn.; ID. C. J. Commandeur en M. J. Kikkert; IF J. M. Bakker; 1G A. M. Tollenaar; 2A P. Brans; 2B J. en T. Huisman; 2C H. v.d. Beek; 2D M. C. Bakker; 3A A. Garritsen; 3B J. M. Bakker. Eerv. verm.: D. J. Keijser, P. C. van Exel. Doe dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in dui zenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat Kruschen de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op gang. Rubr. 21: Prod, klasse 40.000 kg melk of meer met lopende melklijst met 3.60°/o vet: IA C. W. Bakker; IB W. Jimmink, IC C. Verberne; 1D Th. R. Hin; IE Gebr. Huisman;2A J. Bruyn; 2B J. Boogaard; 2C Th. R. Hin; 3A P. Brans; 3B A. J. Lap. Rubr. 22: l'/s-jarige stieren: 2. Gebr. Huisman, Jonkman. Rubr. 23: 2V2-jarige stieren: 1. Joh. Meeldijk, Adema's Frida. Rubr. 24: 3'/2-jarige stieren: IA Wardy 13, Gebr. Huisman, 1B Adema 175 v.d. Woudh., Coöp. Ver. voor K.I. Rubr. 25: 4V2-jarige en oudere stieren: 1. Felix van Blokland, Coöp. Ver. v. K.I Rubr. 26: Eigenaarsgroepen van bedrij ven t.m. 9 koeien, waarvan drie stuks melkgevend in de groep: IA Gebr. van Heerwaarden; IB D. J. Keijser; IC S. C. Witte; 1D Joh. Hopman; IE E. C. Verber ne; 2A A. M. Tollenaar; 2B P. Brans; 2C P. Zijm Hzn; 2D R. D. Bakker; 3A Joh. Witte; 3B P. Bakker Dzn.; 3C Fr. Witte. Rubr. 27: eigenaarsgroepen van bedrij ven t.m. 14 koeien, waarvan drie stuks melkgevend in de groep: IA M. J. Kik kert; IB M. J. Bakker; 2A W. Jimmink; 2B D. Hin; 3A J. en T. Huisman; 3B C. Veeger; 3C J. Boogaard. Rubr. 28: eigenaarsgroepen van be drijven t.m. 19 koeien, waarvan vier stuks melkgevend in de groep: IA C. W. Bakker; IB K. Zuidewind; IC C. Roeper Mzn.; 1D Joh. Meeldijk; 2A N J. de Wit; 2B P. C. van Exel; 3A M. C. Bakker; 3B H. W. Keesom. Rubr. 29: eigenaarsgroepen van bedrij ven met 20 en meer koeien, waarvan vijf stuks melkgevend in de groep: 1 Gebr. Huisman; 2A H. v.d. Beek; 2B Th. Rutten Door diverse verenigingen en firma's werden prijzen in de vorm van een me daille beschikbaar gesteld: C. Z. Eendracht; Coöp. Aankoopver. Texel; Coöp. Veeafzetver.; P.T.V.; Coöp. Ver. voor K.I.; Coöp. Werktuigen Ver., Coöp. Boerenleenbank f2x)Handelsraad L.T.B.; N.V. v.h. C. R. Keijser Co.; Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. Texel, idem, afd. Eierland; L.T.B. Den Burg; L.T.B. afd. Eierland; C.B.T.B. Texel; Hotel „De Lindeboom-Texel"; Ver. Texel tot bestr. van T.B.C. onder het rundvee; Ver. voor Bedrijfsvoorlichting; Hotel „De Zwaan", Bakker's Ijzerhandel; Fa. F Zegel Kzn.; D. Witte Czn.; J. Oele; Texelse Courant; Bond van Rundvee-fok- verenigingen; de heer H. de Boer; Rund- veefokver. Texel. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCIIALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 22 sept. op om 6.24 uur en gaat onder om 6.40 uur. Maan: 20 sept. E.K.; 27 sept. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 20 sept. 0.47 en 12.50; 21 sept. 1 25 en 13.36; 22 sept. 2.36 en 15.01; 23 sept. 4.09 en 16.31; 24 sept. 5.37 en 17.49; 25 sept. 6.45 en 18.49; 26 sept. 7.38 en 19.38; 27 sept. 8.20 en 20.19. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. TIEN DAGEN GASTVRIJ ONTHAAL Een tiental dames uit Oost-Duitsland zal zaterdag op Texel arriveren voor een tiendaags verblijf bij leden van op Texel gevestigde Hervormde Vrouwenvereni gingen. Het contact hiertoe werd gelegd door de provinciale commissie van de Ne derlandse Hervormde Vrouwenbond. Ook zal een predikant uit Oost-Duitsland tij dens genoemde periode op het eiland ver toeven. De gasten zullen ook enige tijd op het vasteland verblijven. De Oost-Duitse gasten zijn leden van aldaar gevestigde Protestantse Vrouwenverenigingen. Babydernvzcep COLLECTE A.V.O. De gehouden collecte voor de A.V.O. in de eerste week van september heeft in totaal opgebracht de som van 429,86. Aan alle collectrices, die hieraan heb ben meegewerkt en die allen nog een af zonderlijk bericht ontvangen, wordt har telijk dank gebracht. Zij hebben er toe bijgedragen dat het werk van de A.V.O. voor de minder-validen in ons land zijn doorgang kan hebben. De correcpondent voor Texel, J. Westdorp S.V. TEXEL Morgen spelen we tegen LSVV, een oude bekende, die zondag j.l. met 31 won van BKC en dus wel een zeer goede start had. Als we allen evenwel van begin af er tegen aan gaan, dan behoeven we in elk geval nog niet kansloos te zijn. Het tweede gaat tegen Watervogels weer een zware wedstrijd tegemoet. Als een ieder evenwel z'n mannetje dekt, dan gaat het wel beter. Frans, de populaire aanvoerder speelt gelukkig ook weer mee en door zijn voorbeeld te* volgen (altijd doorgaan) hebben we vertrouwen in een goed resultaat. Zaterdagmiddag speelt Texel-Breez. Boys-jun., een nog onbekende tegenstan der en volgens zeggen, zijn ze niet bang, dus dat belooft wat. De adsp gaan naar Oosterend en behalen nu een betere uit slag. Allen veel succes. Met ingang van woensdag a.s. trainen de senioren weer in het gymlokaal, aan vang kwart over zeven. KOEIENMEP Het was fokveedag. Op een wei even buiten Den Burg stonden allemaal koeien. En daar moesten wij nu over schrijven. We werden er wanhopig van. Wat moesten we er van schrijven. Heus, we zagen ook wel, dat die ene koe daar bij die boom een veel grotere uier had, dan die andere daar bij die bromfiets. Maar zo iets schrijf je toch niet in een krant. In een net en ordelijk blad, dat tweemaal per week verschijnt! Nee, dat kon niet. Dan maar eens proberen met de koppen. Die daar, die had precies een witte vlek vlak boven zijn neus en ogen, zo zacht en mooi alsof zij droomde van verre, grazige weiden in de poesta, waar geen onbeschaamde lieden naar je uiers kijken. O, pardon, weer die uiers. Het koeienvrouwtje keek ons verwijtend aan. Beschaamd zijn wij toen heengegaan. Een boer, die dit alles zag, lachte sma lend. Dat namen we niet. Neen, dat nooit! Wij krantenmensen hebben óveral ver stand van! Van kookdemonstraties, van kokkels vissen, van jongetjes die botters vernielen, van horsleis met handjes, z.g. handige borstels, van bromfiets-piraten, óveral hebben wij verstand van. Ook van koeien. Vlak voor ons stond een veehandelaar. Hij keek onverschillig uit zijn ogen en leunde zwaar op een wandelstok. Dat was het. Onverschillig kijken en leunen op een wandelstok. We rukten een ijze ren staaf uit de grond en deden als de handelsman. Ja, het hielp. We voelden onze kennis van koeien met sprongen om hoog gaan De handelsman liep naar een koe en gaf hem een pets op z'n.pardon, bil. Dat konden wij ook. Onverschillig, met stoere stappen, liepen wij recht aan op 'n zwaar koebeest. Pets, deed onze hand op die koe z'n ehbil. Zó, wilden we net gaan denken, maar we hadden geen tijd. Nog juist konden we zwierig opzij sprin gen voor een flitsend koe-been. Weer werd er smalend gelachen. Nu wel door twintig boeren. Hè, hè, hè, mek kerde er een met een sik net een geit 't was een stier, joh! We konden het niet langer harden en vluchten een café binnen. Maar onder ons biertje lag een viltje met een koeiemop. We zijn geheelonthouder geworden. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 12 tot en met 18 september 1958: Geboren; Jannetje Brechtje, dv. Biem Vlaming en Johanna H. van Dijk; Mar- garetha Helena Emma, dv. Willem R. H. Ran en Johanna Smit. Ondertrouwd. Hendrik A. Dijt en Cor nelia A. M. Bakker; Biem Troost en Wel moet Blom. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 20 september De Koog, Ned. Herv. Jeugdhuis, fancy- fair t.b.v. de sportvereniging De Koog. Oost, Ronde van Oost. Zondag 21 september Den Burg, bejaardenrit. De Koog, achter de Pelikaan, 1.30 uur. Nationale trial MAB-club Texel. Maandag 22 september Den Burg, „De Graaf", Postzegelruilbeurs Dinsdag 23 september Den Burg, „Oranjeboom", bijeenkomst filmkring Texel. Oosterend. bejaardenrit. Den Burg, bijeenkomst r.-k. vrouwen bond afd. Gilde. INGEKOMEN PERSONEN Cornelia J. Winters, van Wieringen, Koningsweg 32, naar Den Burg, Schil derend 94; Hendrik van Bilderbeek (met gezin) van Bolsward, Sneekerstraat 30, naar Den Burg, Kogerstraat 17a; Geer- truida Jongedijk, van Alkmaar, Pr Ju- lianalaan 14, naar Den Burg, Schilderend 60, Ids de Boer, van Losser, Gronnaustr. 338, naar E 58. ten bate van Entree 75 ct. Kinderen 25 ct. VERTROKKEN PERSONEN Johanna W. Kappert, van Oudeschild 150 naar 's-Gravenhage, Loosduinsekade 183; Anna M. Timmer, van Den Burg, Wilhelminalaan 45, naar Druten, Amts- huisstraat 4; Pieter Dernison, van Den Burg, Zwaanstraat 6 naar Heemstede, Cloosterweg 24; Bernardus G. Ipenburg (en gezin) van Den Burg, Gravenstraat 17 naar Leeuwarden, Egelantierstraat 58; Leo M. Ideler (en gezin) van Den Burg, Weverstraat 49, naar Zandvoort, van Lennepweg 34; Cornelis P. Dros, van Den Burg, Schilderend 58 naar Groningen, Oosterweg 75a; Hendrik Knol, van De Waal 75 naar Steenwijk, Rozenstraat 19; Helena Witvliet, van Den Burg, Jonker straat 7, naar Zeist, Utrechtseweg 69; Emma T. Dros, van Oudeschild 127 naar Amsterdam, 2e Boerhavestraat 53hs; Pie ter Forrer (en gezin) van De Cocksdorp 153 naar Heemskerk, Puccinistraat 24; Alie Boon van H 94b, naar Alkmaar, Bleustraat 4, Arie J. Pennekamp (en ge zin) van Den Burg. Beatrixlaan 60 naar Schagen, Kanaalstraat 9; Johanna G. van den Berg (ev Van Hattum) van K 99a, naar Maarssen, Zandpad 28; Jan H. Aarts (en gezin) van De Koog, Vogel- mient 18 naar Utrecht, Linnaeuslaan 61; Jan A. Molleman van Den Burg, War moesstraat 53, naar Holten, Oranjestraat 60; Geertruida M. van den Berg van B 155, naar Canada; Johan D. Bakker van Oudeschild 5 naar Leusden, Dodeweg 6. VANDAAG RONDE VAN OOST Vanmiddag staat Oost in het middel punt van de Wielersport en zal de jaar lijkse ronde verreden worden voor junio ren en senioren. Behalve de bekende Texelse cracks, zullen ook renners van de vaste wal meerijden, zodat er wel een spannende strijd zal ontstaan. Het par cours, wat geheel overzichtelijk is, werd dezer dagen nog verbeterd en men heeft de beruchte haakse bocht bij de schuur van P. Koning wat afgerond en van een asfaltdek voorzien. Vorig jaar waren in deze bocht vele valpartijen, welke ge lukkig alleen schaafwonden en materiële schade ten gevolge hadden. Zoals reeds gemeld is de opbrengst voor huize Irene'. De organisatoren verwachten niet al leen een gunstig weertje, maar ook een talrijk publiek. Om de wedstrijd span nend te houden is er nog steeds gelegen heid om ook tijdens de wedstrijd bij de finish premies beschikbaar te stellen voor de renners. De start is om 4 uur. VOLLEYBAL-NIEUWS Thans kan medegedeeld worden, als vervolg op het nieuws van 10 sept., dat de dames en heren van de afd. Volleybal van de gymver. „Texel" in het vervolg afzonderlijk getraind zullen worden. Wel is het zo, dat het aantal dames nog niet voldoende is. Het bestuur van de Volley balafdeling heeft echter gemeend toch tot splitsing te moeten overgaan en spreekt de verwachting uit, dat het aantal dames op de donderdagavonden van negen uur tot half elf, binnen afzienbare tijd net zo groot zal zijn als dat van de heren op de woensdagavonden.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1