5/ Sport Moll Land van belofte Mantje,Schoenhandel wrijfwas Mantje, Schoenhandel De nieuwe manier van N.V. AGRO CHEMIE Waarom u de beste oplossing biedt! TEXTIELHUIS ZEGEL WjjËm, RU R O L Lederen motorkleding WOLFGANG SWIFT Prima Herenschoenen Landbouwhuishoudschool Den Burg. A. Koken B. Naaien iiiiii min min min mm mm nu mm mm mm mm mm mm \N\X\.W\N SCHOUW op 1 oktober 1958 SCHOUW C. P. MOOJEN, Taxi Garage Reij 'n Cadeautje DOUWE EGBERTS - Raadsel in Nijmegen Huidgeriezing N.V. v.h. C. R. Keijser Co. Een onderzoek naar de juiste maten van de Nederlandse vrouw- en daaraan werkten 5000 vrouwen mee - heeft geleid tot het unieke Pas-Tunette maatsysteem. Zodoende biedt Pas-Tunette iedere Nederlandse vrouw nu een ideaal passende foundation. Bovendien vindt u in de Frans-Amerikaans geörienteerde Pas-Tunette collectie een wereld van aparte en aantrekkelijke modellen en dessins en let u eens op de prijzen! Pas-Tunette geeft u de ideale combinatie van schoonheid en pasvorm. U voelt uw foundation niet, maar ziet het resultaat in de spiegel. Onze vakkundige corsetière zal u graag adviseren. Zij kent Pas-Tunette en weet wa^ uw figuur nodig heeft. Beha voor zware figuren Voorsluiting. Brede elastische schouderbandcr sanfor-katocn f 7,ï0 fraaie glanssatijnf 8.7Ï Pas-Tunette beha's hebben 5 weten schappelijk berekende mpgroolten in elke maat. Pas- Tunette corsctten hebben 3 wetenschappelijk berekende heupwijdten per taillemaat. Corset met zijsluiting en veter. Lang model uni corsct-satin f 19.50 met brede elastieken binnenband f 27.75 Extra voordelige aanbieding. Lederen motorvesten vanaf 59,50 Dames fingertip 85,00 Heren jekkers 89,50 Dames manteis 115,00 Lange heren iassen KLM 125,00 Inruilen, repareren, verven Als reclame bij aankoop leren jas leren wanten gratis PIET V/ROEGOP St. Pancras Tel K 2267 588 rima V oordelig maandags op de markt Het adres voor laarzen en regenkleding moderne modellen reeds vanaf f 22,90 Tot en met 25 september a.s. kan aangifte voor de volgende avondcursussen worden gedaan Fijne keuken (ook restverwerking.) Bij deze cursus zijn ook heren toegankelijk 1. Naaien en knippen voor beginners 2. Naaien en knippen voor gevorderden 3. Fraaie handwerken kelim Smyrna, applicatie, smockwerk, ruitbewerking, enz De cursussen zullen gehouden worden op woensdag avond Aanvang 1 oktober. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de direktrice. Tel. 296 URG voor 78 et 'n huis vol glans! De Schouw volgens artikel 28 der Keur van het wa terschap „De Gemeenschappelijke Polders op Texel" over alle tochtsloten en cenen is bepaald De schouw over de weg- en scheidingsloten met uitzondering van de polder Het Noorden is eveneens bepaald op 1 oktober 1958. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat niet voldoen aan de bepalingen, vervat in de art. 6, 7 en 8 voor ieder perceel als een overtreding wordt be schouwd. Namens het bestuur van de Gem. Polders S Keijser Jbzn, dijkgraaf E L. j Lap, secretaris Het dagelijks bestuur van de polder Eijerland op Texel brengt ter kennis van de ingelanden, dat do Schouw over de sloten en kreken in de polder zal plaats vinden op zaterdag, 4 oct. 1958 en nodigt de ingelanden uit om te zorgen, dat op gemelde datum alle voor schriften als bij de keur bepaald, stipt zijn nageleefd Texel, 2 september 1958 Het Bestuur voornoem' KI. Kalis, voorzitter A. v Hoorn, Secretari Alle Verzekeringer kunt U sluiten bij Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offert» Ook voor financiering Hypotheken Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend I Kapper Bakker, Tel. 203 Den Burg, Texel Telefoon 333 de dracht voor herfst et winter, voor dames en meisjes leuke modellen voor groot ol klein Dan moet U immer bij J. P. STAM zijn I doosje» van 20 stuksdoct FEUILLETON door G. PLANTEMA 23. Met enige tegenzin was mr. Ernst Verhagen die middag ingegaan op het voorstel van zijn zwager om de oude stad eens te gaan bekijken. De inspekteur liet zich niet bepraten, dat het beter was te wachten tot het weer zou zijn opgeknapt. 's Morgens was hij al begonnen met het onderwerp aan te snijden en ten einde raad had zijn gastheer toegestemd. Zo waren ze, gehuld in regenjassen, op pad gegaan. Bij de Grote Markt schuilden veel mensen onder de luifel van een wa renhuis, terwijl anderen zich in portieken verdrongen. Sven Ohlquist, die onmid dellijk de grijze omtrekken van de Sint Steven in het oog kreeg, begon met groot enthousiasme die kant op te lopen en zijn zwager moest hem wel volgen. Even ble ven zij staan onder de kerkboog, die de Grote Markt met het Stevenskerkhof verbond en waar de ingang van de kerk was. Sven keek van deze beschutte plaats met diepe belangstelling naar de middel eeuwse Waag met de indrukwekkende trappen, een van de weinige historische monumenten van Nijmegen, die nog gaaf waren gebleven. Dan keerde hij zich om en overzag met nieuwsgierigheid het ver laten pleintje, dat Stevenskerkhof heette en zich uitstrekte rond het massieve lichaam van de kerk. „Tja, die is een stukje oud-Nijmegen", zei Ernst, die geen inboorling van deze stad was en een zeer kritisch oog bezat voor alles, dat door gebrek aan zorg zaamheid een trieste en haveloze indruk maakte. De regen bedaarde een beetje en zij verlieten hun droge plekje onder de kerk boog om het Stevenskerkhof te betreden. „Een monumentaal gebouw is deze kerk", vond de inspekteur. „Ik zie, dat hier en daar wat gerestaureerd is, maar er moet heel wat gebeuren, voordat de Sint Steven werkelijk weer een pracht stuk van gotiek zou kunnen zijn." Ze waren een eind over het smalle straatje gewandeld, dat tussen de kerk en de daarachter liggende kale vlakte was, tot inspekteur Ohlquist plotseling verrast bleef staan. Hij zag de Kerk- trappen, een van de merkwaardigheden van de oude stad. Deze trappen toonden duidelijk het hoogteverschil van Nijme gen, dat op zeven heuvels gebouwd heet te zijn. „Een buitenlander als jij zal min der verrast zijn bij het horen van de uit zonderlijke namen, waarmee de straten hier prijken, dan een Nederlander", merkte Ernst op. „Kijk, de Kerktrappen komen daar beneden uit op de Ganze-maal om de heuvel en het Heuveltje, terwijl je van daar weer de Stikke Hezelstraat bereikt. Maar de grootste merkwaardigheid zie ik eigenlijk in de oude huizen, die hier staan". „In welk opzicht merkwaardig?" „Ik zal het je uitleggen. Je ziet, dat de huizen aan het Stevenskerkhof ook liggen aan de straat daar beneden, die Ganzen- heuvel heet. Sommige huizen hebben bo ven en beneden een toegang en er zijn er, die zelfs nog een deur aan de Kerktrap pen bezitten. Vroeger was dit gedeelte van de stad bewoond door de elite van Nijmegen. Ja, dat is heel lang geleden. Maar die mensen hadden natuurlijk rij tuigen en paarden. Het eigenaardige ge val deed zich voor, dat de woonruimten daar beneden lagen, zodat de voordeur aan de Ganzeheuvel lag. Maar hier boven waren de stallen en koetshuizen. De elite van Nijmegen heeft dus een tijd lang on der haar stallen gewoond. Nog is het zo, dat deze huizen twee toegangen hebben, maar je begrijpt, dat in de meeste geval len één huis nu door meer gezinnen wordt bewoond. Zodoende zullen waar- rchijnlijk verschillende trappenhuizen verdwenen zijn". Sven stond na deze mededeling met belangstelling naar de oude huizen te kijken. In een van de bekrompen kamer tjes aan het pleintje zag hij een bejaarde, armoedig geklede vrouw, die bezig was met naaiwerk. Een verveloze deur ging open en er kwam een man uit, die een ongure indruk maakte. „Dit oude stadsdeel is geruime tijd nog al gevaarlijk geweest", vertelde Ernst. „Hier leefden mensen, die er minder eer bare praktijken op na hielden, inbrekers, lichte vrouwen en andere onderwereld- elemënten. Ik weet niet, hoe het nu is, maar die man maakt niet bepaald een gunstige indruk". De man liep langzaam voorbij. Onder de klep van een voorover getrokken pet staarden ogen zonder uitdrukking hen even aan. Dan verdween hij in de rich ting van de Grote Markt. De regen had opgehouden en uit een ander huis kwam een jonge vrouw in sjofele kleding, met een donkere doek om het hoofd als een zigeunerin. Zij liep hen ook voorbij en keek hen een ogenblik doordringend aan met felle, zwarte ogen. Dan stonden ze enkele ogenblikken boven aan de Kerktrappen en keken naar de Ganzeheuvel, waar haastige mensen liepen. Met een ruk keerde de inspekteur zich dan ineens om, alsof hij een elek trische schok had gekregen. Verbaasd keek ook Ernst om, maar hij ontdekte niets bijzonders. „Kom", zei Sven opgewekt, „we zullen niet naar beneden gaan. We lopen hele- kerk heen. Dat nauwe straatje wil ik wel eens bekijken". Verhagen haalde de schouders op. Hij volgde de inspekteur van het Stevens- kerkhof naar de bochtige steeg, die Ach ter de Hoofdwacht heetfe. Met verbazing merkte hij op, dat zijn zwager onderzoe kend en brutaal door de ramen van de haveloze huisjes naar binnen gluurde. Volkomen op zijn gemak slenterde Sven over de hobbelige bestrating en legde een intense belangstelling aan de dag voor de inwendige van enkele woningen, die nog aan het Stevenskerkhof lagen en dus aan de andere zijde op de Ganzeheuvel uit kwamen. Toen zij daarna Achter de Hoofdwacht betraden, hield de belang stelling min of meer plotseling op en Sven versnelde zijn pas, tot zij eindelijk de Grote Markt vlak bij de Waag be reikten. „En nu?" informeerde Ernst Verhagen. Sven grinnikte. „Ik geloof, dat jij je wel een beetje geneerde", merkte hij op. „Laat ik je vertellen, dat ik iemand een van die huisjes zag binnengaan en ik wil de kijken, of ik die „iemand" kon ont dekken". „En is je dat gelukt?" „Nee, het ging niet", antwoordde Sven. „Maar dat is geen ramp. Luister eens, Ernst, hier scheiden onze wegen. Jij moet toch nog naar kantoor. Ga je gang. Ik wil zien, dat ik inspekteur Broekman te pakken krijg. Tot straks, jong!" Hij gaf Ernst amikaal een klap op zijn schouder en ging met lange, rustige pas sen op weg naar het hoofdbureau van politie, ongeveer zeven minuten lopen. Z'n zwager stond hem even verbluft na te kijken. Instinktief keerde hij zich dan nog eens om, teneinde in de richting van het Stevenskerkhof te kijken, maar dat was niet meer te zien, omdat de boch tige steeg het pleintje aan het oog ont trok. Ernst haalde de schouders op en enigszins onbevredigd begon hij de wan deling naar zijn kantoor. Toen hij in de namiddag thuiskwam, bleek Sven er al te zijn. Die zat met Else in de woonkamer en keek vergenoegd naar een glaasje wijn. „Dat smaakt met deze onverwachte nattigheid in de atmos feer", was de groet, waarmee de rechts geleerde verwelkomd werd. Daarna werd er over koetjes en kalfjes gepraat en Sven Ohlquist wist alle pogingen van zijn zwager om over de wandeling te spreken, handig te omzeilen. (Wordt vervolgd) jfhrOzulverhëld -HufdgezondKéid Ift puSlJo^ardrogtfl (foor Prooi porfidor Met Ceresan het middel waar men wat aan heeft geeft men zich zelf een land vol beloften. CERESAN is één van di© zeldzaam goede produkten met een wereldnaam, die U, zo wel als het zaad dat ermee wordt ontsmet, beter bevallen. Want CERESAN vrijwaart ook het gewas tegen steenbrand uit de bodem en met MOR KIT samen voorkomt 't tevens vogel* vraat. Een genoegen om straks de opbrengst te zienl CERESAN en MORKII zorgen voor een betere opkomst van het gewas. Het levert meer op en kost heus minder I Hei wordi U gemakkelijker gemaakt. Als U niet zelf ontsmet, koop dan zaalzaad dal mal CERESAN en MOR KIT Is behandeld. He» geeft U de zekerheid een »QayC% product te ontvangen dat minder kost dan het opbrengt. ARNHEM Met bovenstaande producten kan uw zaad ontsmet worden bij

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4