Albert Heijn Spaar met groter voorde NUTSSPAARBANI Schouw 198 69 156 98 SUCCES-AGENDA 19^ 40 89 57 jAsy „Margriet Paskamer" Wegens vakantie gesloten Kapper Wiegers V.W. en Opeis ledenvergadering Reinigingsdienst. Simca-Aronde'53 Handappels Moesappelen en stoofperen. Brandstof en oliestook haarden en kachels Fa J. H. Slaman Zonen zaterdag 18 oktober 1951 Boekhandel Parkstraat Natuurlijk is 't voordeliger bij: Eén in de tas is goedkoop bij Albert H (dat weet u). Drie in de tas is nóg goedkope (dat spreekt vanzelf). AH geeft u elk week een hele rééks van „3 in de tas" voordel Tel eens op wat dat scheelt, als je vaste AH-klant bent. Drie grote Butterscotch choc, repen Drie stukken Carly Toiletzeep Kapucijners soo gram 39 Bruine bonen 500 gram 58 Spliterwtensoo gram 45 Groene erwten 500 gram 39 cn 36 Amandelspeculaas Fondant borstplaat de familiekruidenier POLIO-INENTING Op maandag 6 oktober en dinsdag oktober a.s., elke dag van 1.30 - 5.30 uur namiddags, vindt in het Witte Kruisge- bouw te Den Burg de eerste inenting tegen polio plaats van kinderen, geboren in 1950 en in 1951. Voorts zal op dezelfde dagen nogmaals gelegenheid worden gegeven tot inenting van die kinderen, geboren in 1952, 1953, 1954, 1955, 1956 of 1957, die nog geen enkele maal tevoren zijn ingeënt tegen kinderverlamming. De ouders van de betrokken kinderen ontvangen hiervan deze week een schrif telijke oproeping, waarop datum en tijd van de inenting zijn vermeld. De T.E.S.O. zal wederom een aantal extra bussen laten lopen, t.w.: Op 6 oktober 1958: Van Oosterend: vertrektijd 13.45 uur (ge wone route via De Waal. Van De Cocksdorp: vertrektijd 14.20 uur (gewone route via De Waal). Van De Cocksdorp: vertrektijd 14.20 uur (via de Postweg). Op 7 oktober 1958: Van P.H. Polder en Den Hoorn: vertrek tijd 13.45 uur van „Zeewijk" (via Den Hoorn en De Westen). Van De Koog: vertrektijd 14.30 uur. Van Oudeschild: vertrektijd 15.15 uur VANDAAG GEEN CONSULTATIEBUREAU Men deelt ons mede dat er vandaag GEEN consultatiebureau voor zuigelingen wordt gehouden TX 5 IN ZWAAR WEER Oudeschild Woensdagnacht heeft de kotter TX 5 tijdens zwaar weer bij Texel enige zware zeeën overgekregen, waar door de ruiten van de stuurkast werden ingeslagen. Een der opvarenden werd door glasscherven licht aan het gezicht gewond. De andere Texelse kotters waren na slechte weerbericht al eerder vertrokken maar de TX 5 meende het nog even te moeten aanzien. Toen het weer slechter werd, ging ook de TX 5 naar de thuis haven, maar kreeg z'n deel van de snel m kracht toenemende wind en de hoog opgezweepte golven. ROODVONK TE OUDESCHILD Te Oudeschild is bij vier gezinnen roodvonk geconstateerd. HERVORMDE GEMEENTE DEN BURG Donderdag 2.15 uur rouwdienst. Donderdagavond 8 uur praatkring jonge lidmaten in de pastorie. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur vergadering van de mannenvereniging in de pastorie. Morgen (donderdag) beginnen de cate chisaties. HERV. GEMEENTE DE KOOG De eerste avond van de Jonge Zuster- kring is niet, zoals vermeld, vandaag maar verschoven naar woensdag 8 okt HUISHOUD-SHOW De firma's Textielhuis Zegel, Frans Zegel Kzn. en A van Heerwaarden heb ben vrijdagavond in „Casino" een huis- houdshow gegeven voor een uitverkochte zaal. Deze avond bood veel en velerlei en stond als het ware onder auspiciën van de Nederlandse Huisvrouwenvoorlich tingsdienst. Het programma vermeldde show met de nieuwste gebreide modellen. Over die modellen en de kwaliteit niets dan lof, want hier stond Van Wijk achter, maar wel was het een teleurstelling, dat die show niet werd uitgevoerd door man nequins, wat menigeen verwacht zal hebben, maar werd geboden aan de hand van foto-projectie. Een troostprijsje was het verstrekken van gratis breipatronen. Tornado demonsteerde haar nieuwste artikelen, waar de demonstratrice zeer vakkundig mee overweg ging. Anker- Kat, ook al zo'n vermaard merk, liet ons de moderne keukenuitrustingen bewon deren en na de pauze die wel wat lang duurde, maar er moesten ook zoveel kop jes koffie geserveerd worden werd de aandacht gevraagd door Baedeker en Visafoon Dat ging dus over boekwerken op huishoudelijk gebied en over talen studie aan de hand van grammofoonpla ten. Onderhoudend was ook het filmpje over textielvitamine, welke functie de doorzichtige stijfsel vervult. Tenslotte werden de dames getracteerd op een glaasje importwijn met een bijbehorende hartige toast. VOOR ONS FANFARE Een dezer dogen zullen de donateurs- kaarten van het Kon. Texels Fanfare korps worden aangeboden. De minimum- bijdrage is 1,50. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 29 september 1958: Gevonden te Den Burg: gebloemde hoofddoek; sokje; geel kindertruitje; blauwe haarlint; zwart broodmes; witte schort, zonnebril; groene paraplu; wiel dop; bruin-grijze boodschappentas met portemonnee; blauwe staafzaklantaarn; snelbinder van rijwiel; rose hoofddoek; witte sportrijwielpomp; groene regen- broek; bankbiljet, muntbiljetten en reke ning, grijze sjaal; bruine aktentas; brood trommeltje; onderdeel koppeling aan hangwagen; ballen; paar gele lederen herenhandschoenen; te Oosterend: ket tinkje met 4 sleuteltjes. Verloren te Den Burg: zilverkleurig dameshorloge met rekband; bruine da mesportemonnee met geld en foto's; gou den hanger; grijs-zwarte vulpen in rood étui; portefeuille (bruin) met rijbewijs, geld e.d., blauw met wit meisjesvest; ta felmes met zilveren heft; zijden hoofd doek; Zwitserse damesportemonnee met geld; bruinlederen motorhandschoenen met gele voering; witte haarstrik met rode stippeltjes; rood jongensjasje; brui ne herenportemonnee met koperen knip, waarin bedrag aan geld; lederen dames handschoen (beige); nikkelen vetspuit; zilveren damespolshorloge met zwartle deren bandje; veelkleurige wollen hoofd doek; te Oosterend: wieldop van een Ford Taunus. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend van van 16.00 tot 18.00 uur. DE BEJAARDEN VAN OUDESCHILD OP TOURNEE Er heerste nogal verschil van mening over de jaarlijkse tocht van ouden van dagen en het leek er aanvankelijk op dat het feest in het geheel niet zou doorgaan. Maar te elfder ure werd de organisatie toch nog weer met élan aangepakt en de benodigde geldmiddelen ingezameld. Zondag 28 september vertrokken de bejaarden dan ook vol goede moed, bij stralend weer in 3 TESO-bussen voor de gebruikelijke rondrit over het eiland. De chauffeurs lieten zo veel mogelijk nieuwe wegen zien en er waren er in de afgelo pen 2 jaar nogal wat bijgekomen. (Ver leden jaar was er geen rondrit maar een trip met „De Dageraad"). Via de nieuwe weg over de Hogeberg ging het door Spang en om Oosterend naar De Cocks dorp. In „De Hoop" werd thee gedronken waarop naar de vuurtoren werd gekoerst. Het gehele gezelschap stapte daar uit en liep rond de toren via de nieuw aange legde zeewering. Vervolgens werd naar De Koog gereden, waar koffie in het Bad hotel werd gedronken. De oude heer P. Boom speelde daar nog lustig op de piano en er werd uit volle borst meegezongen, Na een rondje door De Koog ging de tocht via de Dennen naar Den Hoorn. Mevr. Craanen wachtte daar het gezel schap al op, zodat ze met muziek werden ingehaald. De rest van de avond werd bij de fam. Bakker in Loodsmans Welvaren doorgebracht. Er werd koffie geschonken, men kreeg snoep en fruit en er was een broodmaaltijd, waarover iedereen zeer tevreden was. Het bord soep vooraf viel vooral zeer in de smaak. Na afloop bedankte de oude heer Berg stra namens allen voor de zeer geslaagde en buitengewoon gezellige tocht, waarop hij met zijn vrouw nog enige liedjes zong. En hierna was ook dit feest weer ten einde. Om plm. 11 uur was men weer te Oudeschild terug. Het Oudeschilder comité kan met ge noegen op deze zeer geslaagde- tocht terugzien. OVERDRACHT GEBOUW ALGEMEEN WEESHUIS Het nieuwe gebouw voor het Algemeen Weeshuis is gereed en de Vader en Moe der, het echtpaar De Jong uit Landsmeer, heeft inmiddels zijn intrek in het. gebouw genomen. Het nieuwe Weeshuis staat aan ,,De Zes" ter hoogte van het Esperanto- monument te Den Burg. Het is gebouwd door de fa. C. Keijzer, metselwerk, hoofd aannemer en door de fa. Jn. Smit, tim merwerk. Voorts werkten mede fa. J. J. Vonk, schilderwerk, Jak. Bruin, elektra, J. G. Oele, loodgieter. Voorshands zal nog slechts één wees in dit tehuis worden opgenomen, maar ten einde het gebouw een nuttige bestemming te kunnen geven is besloten ook ook kinderen uit die ge zinnen op te vangen, waarin bepaalde moeilijkheden zijn gerezen, zodat hier ook een taak voor de Sociale Dienst wordt geopend. Voorheen werd het Weeshuis door vele kinderen bewoond, maar het aantal kin deren is belangrijk teruggelopen. Dit is niet alleen te danken aan het feit, dat de gemiddelde mensenleeftijd hoger is ko men te liggen, maar ook doordat als ge volg van sociale maatregelen wezen dik wijls bij familieleden of andere relaties worden ondergebracht. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Hollandia T. 2- Texel 2 10; Texel jun.-Helder jun. b 6—3. Handbal: Texel-Geel Zwart 33. (Verslagen volgen zaterdag). A.s. zondag: Helder-Texel, Texel 2- Kaagvogels 2; ZAP jun. b-Texel jun. adsp. Texel-De Koog. TEX. BOYS-NIEUWS Ook nu weer is het Boys 1 niet gelukt het tot een overwinning te brengen. Nu werd met 31 van Duinranders verloren. Dit verlies is in hoofdzaak te wijten aan de scheidsrechter, want deze verzuimde enkele malen een penalty aan de Boys toe te kennen wegens hands en ongeoorloofd aanvallen in het strafschopgebied. Over het algemeen zijn de Boys herhaaldelijk in de aanval geweest, doch zij konden slechts eenmaal doelpunten. Duinranders wist het net 3 maal te vinden, waardoor zij de 2 punten in Schoorl wisten te houden. Boys 3 speelde thuis tegen Zeemacht en verloor met 43. Dit is een gelijkop- gaande strijd geworden en een gelijk spel had hier de verhouding beter weergege ven. Maar ja. de doelpunten beslissen. Adspiranten a hebben in een spannen de en sportieve strijd tegen Oosterend een overwinning weten te behalen. Boys b moest bij De Koog a op bezoek en ver loor met 91 Ook hier was het leeftijds verschil te groot. Terreindienst: P. Hopman en Jac. van Heerwaarden. S.V.O.-NIEUWS Oosterend 2 ontving zondag Zeemacht 2. Dit was een van de sterkste uit deze afdeling. O. startte direct in een behoor lijk tempo en wist dan ook na een kwar tier de leiding te nemen. Na een misver stand in de O.-achterhoede wist Z. de gelijkmaker te scoren en direct daarop met een mooi doelpunt enige voorsprong te krijgen. De Oosterend-voorhoede begon na de rust goed, maar zakte langzamerhand af door gebrek aan uithoudingsvermogen. Zeemacht wist nu nog 2 doelpunten te maken Jongens, jullie hebben de eerste wedstrijd niet slecht gespeeld. Henk in doel had er ook goed het oog op. Volgen de week uit tegen Helder 5. Het eerste, dat deze week vrij was, krijgt Sint Boys op bezoek. De adsp. kregen met 32 klop van Tex. Boys a. Volgende week beter jon gens. In het kastje staan diverse namen van spelers, die nog gekeurd moeten worden. Willen deze jongens zich even opgeven bij S. Keijzer. De voetbalpool wordt nu woensdags avonds tussen 8-10 uur bij A. Kalis in- leverd. Speel ook eens mee. Ook voor donateurs bestaat gelegenheid mee te spelen. TEXELAARTJES Te k. een kleine haardkachel een bloembak, 1 of 2 lage armstoelen en 'n koper haard stel. Warmoesstraat 40 Te koop wegens te klein, 2-delig jongenspak en winterjas, Ift. 10- 12 jaar. Beatrixlaan 38 Verl. een rode portemonnaie Terugbezorgen Schoolstr. 1, Oosterend - Te k. 1 olie kacheltje (Hamolux) voor ver warming, voor klein vertrek of kantoortje, Vermeulen, Zd. Haffel B 72, Den Burg - Te k. tiompet en windbuks. W. Kiewiet Oost 81 Te k. z.g.a.n. groenleren damesjas m, 42 f 75,- en herenwinter jas m. 52 f 50,- Oudeschild 380 Te k. 5-jarig werk paard. Swaerts, Kerkeplaat Aangeb. plm. 500 blauw geglazuurde plintklinkers. Vechtformaaten 2 raamkozij nen. J. Boon, Kogerstr. 104 Te koop 2 vette vaarzen. C. Garritsen, Eierland, tel. 278 Te k. i.g.st.z. haard, War- moesstr. 64, Den Burg Te k. pracht H.D. Liberator 750 cc met papieren „De Jutter'' Spoorstr. 56, Tel. 2628, Den Helder Harmonium (orgel) te huur of te k. gevr. Eerw, Zuster St. Jan Met grote dankbaarheid en blijdschap) geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Elisabeth Cornelia Wij noemen haar Liesbeth J. Roeper-Blom F. M. Roeper 't Noorden, Texel, 25 september 1958 Tijdelijk adres: Lidwina ziekenhuis, Den Helder Wegens vertrek bij inschrij ving te koop huis met tuin 0 81 Brieven tot 7 oktober Gunning voorbehouden J. Kiewiet, Oost Vanaf 2 oktober weer geopend. Ook voor maatpatronen 16 okt. en 13 nov. afwezig van 6 t.m. 14 oktober voor verkoop 's middags en zaterdags geopend De Koog Zeer verblijd en dank baar geven wij kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje Engeltje Wij noemen haar Elsje G. J. Drijver Ch Drijver—Dogger Jan, Piet, Gerrie Texel, 26 sept. 1958 Weststraat 31, Oosterend Met veel leedwezen geven wij kennis dat op 28 september 1958 in het St Lidwinazie- kenhuis te Den Helder is overleden in de volle overtuiging van haar geloof, onze lieve vrouw moeder, dochter, zuster, behuwdzuster en tante Maria Helena Koorn geb. Vennius in de ouderdom va 44 jaar Namens de fam. D. KOORN LYDA MARJA Schilderend 67, Den Burg, Texel De rouwdienst z worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg op donderdag 2 oktober a.s. vertrek sterfhuis om 2 uur waarna begrafenis op de Algemene Begraaf plaats. Bij ons vertrek naar Australië groeten wij fami lie, vrienden en kennissen W. Bakker en gezin a.b Johan van Oldebar- neveld. Voor de vele blijken van deelneming en hulp on dervonden bij het overlij den en teraardebestelling van onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder Adriana Moens- Verschelling zeggen we aan allen onze hartelijke dank. Fam. Moens Eierland, Texel Met deze onze oprechte dank voor de grote be langstelling bij onze 30-j. echtvereniging ondervon den, ook namens de kin deren. P. Eelman A. Eelman—de Haas Hoeve „Bargen", 25 sept. 1958 Indien bijl advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen- heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir Texelse Courant Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant te huur, speciale winter- tarieven. Tevens gebruikte wagens te koop. „De Jutter" Spoorstr. 56 Tel 2628, Den Helder. Nutsdepartement Texel op maandag 6 okt. a.s. uur pension Lakeman De directeur gemeente werken verzoekt de hou ders van seizoenemmers hun emmers vrijdag 3 okt. a s schoon en droog aan de weg te zetten, aangezien deze dan zullen worden ngenomen. Texel, 1 oktober 1958. Te koop aangeboden Uiterlijk, zowel als mecha nisch prima in orde Te bevr Waalderstr. 32 (James Grieve) A. Zielman, De Laagte Telefoon 352 van de beste fabrikaten voi Erkende H. en K. smederij. Oudeschild no 80 Jongelui, op onze kantoren ligt reeds een jeugdspaarovereenkomst met alle wèttelijl profijten voor jullie klaar. Den Helder, Schagen, Texel, Terschelling| De spaarbank welke de meeste rente vergo( Het Dagelijks Bestuur van de Prins Hendril brengt ter kennis, dat de schouw over de en wateringen zal plaats vinden op en nodigt mitsdien de ingelanden uit te zorg niettegenstaande de alsnog in R.v K.-verband sloten te verrichten werkzaamheden, op g datum alle voorschriften als bij de keuromsc stipt zijn nageleefd. Texel, 30 september 1958 Het bestuur voornoen J M. Bakker, voorzit! K Stoepker, secretari Het interieur voor Uw ligt voor U klaar in Henk de Waard en Anne-Marie Hapke hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 17 oklober 1958 nm om 3 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Holl wee C 56a Duinweg C 102a De Cocksdorp, sept. 1958 Receptie van 4—6 uur op de trouwdag. Duinweg C 102a. Toekomstig adres: Duin weg C 102a, Texel. K><S de ia! Deze 3-ln-de-tas-aanbledlngen zijn geldig van 2 t/m 8 oktober 3 x 500 gr. Speculaas Voordelig op de boterham 1 dubbel blik Leverpastei 1 carton Appelstroop 1 strooier Chocoladehagel samen ff? voor I3Ö Drie blikjes Aardbeien op sap Drie pakjes Taai-Taai Echte Zaanse 1 busje kaneel 1 busje peper 1 busje nootmuskaat Drie potten Appelmoes Drie pakken AH-lucifers V t Met vóel amandelen 250 gram 69 Rookworst Gelderse p. stuk 250 gram Dik vet spek gerookt. 250 gram Augurken zoetzuur. j. .liter pot Siamrijst droogkokend 500 gram ONVOORWAARDELIJKE KWALITEITSGARANTIE 200 gram 59 Tien verschillende smaken geldt voor alle artikelen, ook voor 3-fn-de-tas-aanb?ed ingen. Wanneer u enig AH-artikel niet élke cent waard acht die u ervoor betaalde, dan geeft AH u het volle bedrag terug.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2