X LLESSING Schouw Opzienbarend mmm TEXTIELHUIS ZEGEL GEZELLIG DANSEN Televisie Brillen Zondagavond in „Casino" SCHOUW Kijk, moeder,'t staat hem toch zó parmantig Hij lacht om de wind en de kou, om regen en sneeuw H11 Borduren J. G. Dekker zaterdag 18 oktober 1958 BAKKER, Groeneplaats Het is werkelijk opzienbarend HEVEA VREDESTEIN RUBBERLAARZEN Mantje's Schoenhandel N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Vredesfein betekent tevreden zijnl MANTJE'S SCHOENHANDEL Raadsel in Nijmegen z Voor mij is „SHELL BUTAGAS" nog altijd 't beste. Duizenden andere huisvrouwen den ken er net zo over als ik. Sneller en prettiger huis houden dankzij de bekende blauwe fles met I3kg„SHELL BUTAGAS", genoeg voor wekenlang gebruik. De sluiting van de fles is zo veilig, dat ook kinderhandjes er geen kwaad mee kunnen. En waar kun je betere service verwachten dan bij een wereldorganisatie als SHELL! Hoofddepöthouder Bakkers Ijzerhandel Wi uw hart steelt! op" Aanvang 8 uur Toegang 18 jaar Het bestuur van de polder Waal en Burg maakt bekend, dat de Schouw over de tochtsloten en de Killen is bepaald op woensdag 8 oktober 1958. Texel, 13 september 1958 Namens het bestuur, H. J. Keijser Dzn., voorzitter E. L. J. Lap, secretaris Die kleine kleuter van U, met dit enige jasje aan, steelt aller harten, reken maar! Het staat ook zó parmantig deze echte „coat" in miniatuur, vooral ook door de leuke fantasiedessins. Maar 't staat niet alleen reuze leuk, het zit heerlijk warm bovendien. Met dit coatje aan kunt U Uw kleine rustig buiten laten spelen, al ligt er nog zo'n dik pak sneeuw! Ja, met zo'n jacket aan, kun je er 2eIfs aan denken om de Mount Everest te beklimmen. Het is héél kort, omdat héél kort de mode is in jackets - maar het is ook héél warm, dank zij de voering van mouton. Het is het originele ..all-weather" jacket van de beste waterwerende katoen. Eén uit onze sportieve koliektic. Ceintuurs, knopen kousenreparatie binnen 4 dagen gereed. VILT P1TR1ET RAFFIA KRAALTJES Telefoon 146 Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 2026 Hel Dagelijks Bestuur van de Prins Hendrikpolder brengt ter kennis, dat de schouw over de tochten en wateringen zal plaats vinden op en nodigt mitsdien de ingelanden uit te zorgen dat, niettcgenstaand- de alsnog in R v K verband aar, de sloten te verrichten werkzaamheden, op gemelde datum alle voorsehriflen als bij de keur omschreven slipt zijn nageleefd Texel, 30 september 1958 Het bestuur voornoemd I M Bakker, voorzitter K Stoepker, secretaris met speciale T V. glazen teven een beter beeld en voorkomen overmatige inspanning van uw ogen Verkrijgbaar bij uw opticien uit onze wetenschappelijk samengestelde rapporten de ware betekenis van Uw voor- en achternaam te vernemen. Jaren lang diepgaand wetenschappelijk onder zoek door specialisten heeft thans bijna alles over de betekenis van Uw voornaam en achternaam aan het licht gebracht. Wenst U te weten welke geheimzinnige en schone betekenis in Uw namen ver borgen is, zendt dan een briefkaart met Uw naam in drukletters aan INSTITUUT TONOMA, Hoofdstraat 135, Hillcgom Plak vlak naast de frankeerzegel van 8 cent nog één gulden extra aan postzegels en U ontvangt per kerende post een per soonlijk wetenschappelijk rapport met uitgebreide gegevens. Voor dames-, heren- en kinder- naar Autobusdienst De Cocksdorp-Oosterend- Den Burg v.v. Met ingang van 6 oktober a.s. zal met de dienst 6 30 uur vm van De Cocksdorp en 18,00 uur van Den Burg de halte te Oost (bij Vonk) worden aan gedaan De Directeur. Belangrijk voor bromfietsers I Komt U eens kijken naar onze Vredesfein - kuitlaarzen Een uit komst voor héél brom fietsend Nederland Maten 40 t/m 47 f 11 FEUILLETON door G. PLANTEMA 26. Het gangetje liet nog twee deuren zien. De ene gaf toegang tot een klein kantoor, waarin twee tafeltjes stonden, een met een schrijfmachine erop en het andere met een paar oude kranten be dekt. Hier was verder niets te vinden dan een paar korrespondentiemappen van de firma Simons, een klein expeditiebedrijf, waaraan 't pakhuis toebehoorde, evenals waarschijnlijk de vrachtauto. De andere deur bracht hen op een klein portaaltje en daarachter zagen zij een houten trap, die naar een kelder leidde. Inspekteur Broekman, Ernst Verhagen en een rechercheur gingen de trap af en kwamen terecht in een kleine kelder, die niets liet zien dan vier stenen muren, die eens gewit waren geweest, maar nu grauw zagen van spinrag en vuil. Een zwakke elektrische lamp hing aan de zoldering, waardoor de kelder spaarzaam werd verlicht. „Nou", bromde inspekteur Broekman, „veel valt hier niet te zien". Mr. Ernst Verhagen was langs de mu ren gelopen. Hij had een zaklantaarn in de hand en daarmee verlichtte hij de vloer. Eigenaardig, dat ik hier voetstappen ontdek, die naar deze muur lopen", kon digde hij aan. „Er is toch geen deur te zien. Wat kan men er mee voor hebben, naar deze muur te gaan en dan terug?" Op de vuile grond waren de afdrukken van schoenen duidelijk te zien. Het leek wel, of door de kelder van de trap naar de wand een smal pad liep, gevormd door schoenafdrukken, waarvan de pun ten naar beide kanten wezen. Vlak bij de muur waren zij nog te zien. De inspek teur en de rechercheur bestudeerden de muur met argusogen. Zij speurden naar afdrukken van handen, die onmiddellijk op de groezelige oppervlakte zichtbaar zouden moeten zijn. Er was een plekje, dat vettig glom. Broekman zette daar zijn duim op en begon te duwen. Merkwaar dig was het resultaat. Het glimmende plekje gaf een tikje mee en vlak er naast sprong met een klik een stukje muur naar binnen. Daar vertoonde zich heel duide lijk een sleutelgat. De rechercheur haalde dadelijk een loper tevoorschijn en pro beerde die Even bleef het zonder resul taat, maar toen hij wat wrikte, pakte de loper ineens en met een lichte tik sprong een slot open, terwijl meteen een ge deelte van de muur wat naar achteren ging. Zij bemerkten, dat een deur open was gegaan en inspekteur Broekman be dacht zich geen sekonde. Zij kwamen in een duistere ruimte, waar de zaklantaarns goede diensten konden bewijzen. Het was een kil ver trekje met grauwe muren en geen spoor van een voorwerp. Maar in de achter wand was een houten deur. Inspekteur Broekman legde zijn hand op de klink en drukte die neer. De deur ging open en hij ging, gevolgd door de beide anderen, een gang binnen. In de andere wand van die gang zagen zij een drietal nieuwe deuren. „Kijk eens aan, dat is een komplete on dergrondse behuizing", merkte de Nij meegse inspekteur op. „Dit is allemaal uitgegraven onder het Stevenskerkhof. En daarvan hebben wij nooit iets gewe ten!" Zij stonden even naar de drie deuren te kijken. Het was hier doodstil, maar plot seling schrokken zij van een vreemd ge luid. Het was, of in een van de kamers, die zich achter de deuren moesten be vinden, een mens een diepe zucht had geslaakt! „Brink, jij blijft hier op post, zodat er niemand door deze deur kan verdwijnen" beval inspekteur Broekman op gedempte toon. De rechercheur knikte en trok een revolver uit zijn jaszak. Ernst Verhagen had in de gang nog eens rondgekeken en nu zag hij een lichtschakelaar. Hij stapte er op af, draaide het knopje om en met een straalde van het plafond een helder licht uit drie sterke lampen. Zij ontdek ten nu, dat de gang niet verwaarloosd was als de kelder. De wanden waren be kleed met hout, dat keurig in de verf zat. De vloer was bedekt met linoleum en het plafond bestond uit bruin geschilder de gladde steen. De drie deuren droegen letters. Recht voor hen stond op de deur een grote witte S, links een witte C en rechts een witte P. Inspekteur Broekman stapte naar de deur recht vooruit en opende haar. Vol verbazing keek hij. De kamer, die met S werd aangeduid, was een soort pijpenla. Maar die pijpenla was schitterend gemeubileerd. De vloer werd bedekt door een kostbaar tapijt. In het voorste deel van de kamer stond een vier kante tafel met vier stoelen, terwijl meer naar achteren rond een schouw luxueuze leunstoelen prijkten. Bovendien stonden tegen de zijmuren aan weerskanten twee sofa's, waarop zware oosterse kussens la gen. De kamer werd verlicht door twee kronen, een boven de tafel en één meer naar achteren. Aan de wanden hingen een paar mooie schilderstukken, terwijl de achterwand werd ingenomen door een goedgevulde boekenkast. „Wel, heb ik ooit! Hier is het wel uit te houden, als de grond je te warm onder je voeten wordt!" riep de inspekteur. Van een bewoner was niets te ontdek ken. Een asbak bevatte de restanten van een paar sigaretten, die echter al een tijd tevoren moesten zijn opgerookt. „Dan gaan we eens verder kijken", be sloot Broekman. Zij gingen naar de deur, waarop een C stond. „Het zou me weinig verbazen, als we hier een keuken vinden", merkte Ver hagen op. „Waarom denkt u dat?" vroeg inspek- J J ld IA IA 4 0 4 H 5 B J J lil X IA 1 IA 4 0 4 h 3 0 J _l UI X IA 1 IA 4 O 4 3 O J J ld X (l) SHELL BUTAGAS - SHELL BUTAGAS - SHELL BUTAGA* BUTAGAS BUTAGAS-SHELL BUTAGAS- SHELL BUTAGA Al na één dag dragen weet u het dat is pasvorm. Pas-Tunettc wordt speciaal voor de Nederlandse vrouw gemaakt in een veelheid van dessins en maten. Alle Pas-Tunette beha's, corsettcn en gaines zijn mooi makkelijk, sterk en stijlvol. En let U daarbij eens op de prijzen. Maak Uw keuze uit deze Frans-Amerikaanse Pas-Tunettc collectie. Onze vakkundige corsctièrc zal u daarbii gaarne adviseren. Pas-Tune lie beha's hebben 5 wetenschappelijk berekende cupgrootten in elke maat. Beha met achtersluiting, jeugdmodel sanfor-poplin f 3.75 nylon f4.'s nylon m. kant f 6.S0 Nylon-powcrnet girdle, tweezijdig rekbaar fll.75 als panty f 12.** B teur Broekman. „Ik denk, dat C niets anders dan cui sine betekent, zoals de S. voor salon staat", antwoordde de advokaat. „Mis schien is dit verblijf oorspronkelijk voor een Fransman ingericht". Hij had gelijk. De C-deur gaf toegang tot een kleine, maar kraakzindelijke keu ken, die, voorzover de mannen konden oordelen, vrijwel volledig was ingericht. De keuken was heel wat kleiner dan de salon, zodat het hen weinig verwonderde, in de achterwand een deur te vinden, die toegang gaf tot een nieuw vertrek. „Niets kan me meer verbazen", brom de Broekman, toen zij achter de keuken een badkamertje vonden, voorzien van 'n ingebouwd bad en een douchecel, terwijl vloer, wanden en plafond met witte te gels waren bedekt, op een grote spiegel in de achtermuur na. Een paar witte stoelen en een tafeltje vormden hier het meubilair. Van eventuele bewoners ont dekten zij ook nu geen spoor. „Dan blijft de P.-kamer over", konklu- deerde de inspekteur. „Maar hebt U et idee, wat die letter betekent?" Ernst Verhagen schudde het hoofd. zou me niet hebben verwonderd ot een letterteken, dat een slaapvertrek t aanduiden, maar dit weet ik niet". De deur bleek op slot te zijn. Er een sleutelgat, maar geen sleutel. deur moet toch open", kondigde Brtf man aan. „'t Is waarachtig zonde hier i kapot te maken, maar er zit niets and Meteen zette hij zijn stevige schoud tegen de deurvlakte en gaf een zet. deur kraakte, maar bleef dicht. Toen p de inspekteur een paar passen achten nam een korte aanloop en liet dan f zware schoen met volle kracht tegen slot komen. Luid kraakte de deur en d konden zij er voorbij. Weer kwamen in een gang met drie deuren. Terwijl even stil stonden, hoorden zij een zuri die veel op gekreun leek. Het gek kwam van achter een van de deuren. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4