U REIST Raadsel in Nijmegen SPORTNIEUWS S.V.C. De adsp. speelden zaterdag tegen de Boys a en deelden de punten: 22. Het eerste speelde zondag tegen Petten en moest met 10 de vlag strijken. Al direct na de aftrap wordt door bei de elftallen in hoog tempo gespeeld. Pet ten, dat tegen de vrij sterke wind in speelde, hield de ballen goed laag en wist met scherpe passes onze verdediging uit elkaar te trekken. Het duurt dan ook niet lang of P. weet met een van die gevaar lijke aanvallen de leiding te nemen: 10. Bij S. wordt de fout gemaakt steeds maar weer hoge ballen in de lengte te spelen. De vleugelspelers worden veel te weinig in het spel betrokken met het gevolg dat doelpunten uitblijven. Ruststand 01. Na de thee gaat het beter en P. moet alles bijzetten om de S.voorhoede het scoren te verhinderen. Enkele harde schoten worden of goed gestopt of gaan rakelings over of naast Een lage schui ver van Frans loopt buiten bereik van de Petten-doelman net naast de paal. Ook een zeer hard schot van Maarten onder gaat hetzelfde lot. Zo komt het einde met een 10 overwinning van Petten. Een gelijk spel was een betere verhou ding geweest, maar uiteindelijk beslissen de doelpunten. Programma a.s. weekend: SVC a-Texel 3 uur. Zondag: De Koog 1-SVC 1. Hedenavond wordt de training hervat en wel van 7 tot 8 uur de adsp. en om 8 uur de senioren. Een ieder van de leden weet wat van hem verwacht wordt, dus verder commentaar overbodig, niet waar, jongens? S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A. KNVB: JVC-Schagen 2—2; Limmen-Vios 12; Meervogels-Zwaag- dijk 1—1; De Zouaven-BKC 4—3; Hel- der-Texel 1—1; LSVV-VZV 2—3. Afd. N.H.: Texel 2-Kaagvogels 2 22; ZAP b-Texel jun. 43; Adsp.: Texel-De Koog b 220. Handbal: Texel-JHC 2 3—3; Texel- VI.Vlug adsp. 01. Texel 1 stond tot de laatste minuut aan de leiding. Een ho?e bal kon niet goed worden weggekopt, verblind door de zon, waarvan H. nog juist wist te profiteren. Het is jammer, dat Texel te vroeg in de verdediging ging. Als er normaal was doorgespeeld zou de score misschien wel hoger opgevoerd kunnen worden. Voor de rust nam Texel uit een slecht afgeslagen corner de leiding door een mooi schot van Abe. We geloven dat we met dit elftal moeten durven aanvallen, hetgeen al dikwijls de beste verdediging is ge bleken. Het ziet er wel naar uit, dat het heel erg zal gaan spannen in deze afdeling. Texel 2 behaalde haar eerste punt, nu maar zorgen om de achterstand in te lopen. Het is een kleine afd. De 2 onder sten degraderen. Laat dit een waarschu wing zijn. Onze junioren konden haar ongeslagen zijn niet handhaven en hebben in een zeer goede en uiterst spannende partij in de laatste minuut tegen ZAP b het hoofd moeten buigen. Jammer, dat onze spelers wat licht zijn voor deze afd. Ze voetbal len vaak beter dan hun tegenstanders, maar om de kroon op het werk te zetten, wordt tegen de veel grotere spelers een lastige zaak. Het ging aanvankelijk niet te best, zodat Z. zelfs tegen de krachtige wind vele malen tot aanvallen wist te komen. Spoedig stonden we dan ook met 20 achter. Onze aanvallen strandden meestal op de Z.-verdediging. Enkele goede schoten, één van Abe en een paar van Henk. werden gehouden. Maar uit een vrij slecht genomen doelschop be machtigt Alfred de bal, schiet meteen voordat de keeper in zijn doel terug was en het was 21, waarmede we gingen rusten. De 2de helft werd door ons beter ge speeld; men sloot goed op elkaar aan en menige goede aanval werd ondernomen, met gevolg een aantal corners. Maar toch wist Z. door te breken en de stand op 31 te brengen, maar meteen antwoordt Alfred met een mooi schot 23. Uit een snelle aanval over rechts komt de bal bij Rob, die ineens inschiet en we staan ge lijk met nog 10 min. te spelen. Het spel golft over en weer. Nog 1 min., daar breekt de forse Z.-back door. Hij wordt maar zwakjes aangevallen en nog juist voor tijd scoort hij de winnende goal voor ZAP. Een gelijk spel was wel de hoogste beloning geweest voor Z., want voetbal len deden onze jongens beter. De adsp. wonnen met 220 van De Koog b, dat toch wel heel erg zwak voor de dag kwam. Handbal. Onze dames konden de over- WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE Wat het IVOREN BEELDJE vertelde 46. In de nacht na de wervelstorm is de hele bemanning nog druk in de weer met zwabbers en putsen, touw en zeildoek, ha mers en spijkers. De volle maan zorgt voor de verlichting, terwijl een lekker koeltje het schip en de bemanning flink op gang houdt. De uitkijk heeft land ge roepen, maar dat was geen verrassing, als het kokosnoten en apen regent moet er wel land in de buurt zijn. Gerrit Dirckz zoekt in een atlas waar ze zowat kunnen zijn. Een van de kleine Philip- pijnen, denkt hij. Dat lijkt een mooie baai FEUILLETON door G. PLANTEMA 27. Inspekteur Broekman opende de eer ste. Hij slaakte een kreet van verbazing en mr. Verhagen, die zich onmiddellijk naast hem vertoonde, hield even zijn adem in. Hij keek in een klein vertrek, dat kale wanden had. Er brandde een zwakke lamp in het plafond en daardoor zagen zij dat in het kamertje een bed stond met een stoel er naast en een ta feltje. Op het bed lag een mens. Zij na derden en keken. Er lag een jongeman in. De jongeman was mager en bleek. Hij maakte de indruk ziek te zijn. Hoewel hij tamelijk was veranderd, herkende Ernst hem dadelijk. André Boorneman. De ver dwenen verloofde van Madeleine Uitten- terpe! Ook Broekman had begrepen, wie zij voor zich zagen. Hij noemde de naam van de jongen, maar uitwerking had dit niet. De ogen bleven afwezig en de jon geman zuchtte, alsof hij ziek en slap was. Op dat ogenblik kwamen twee recher cheurs binnen, die ergens anders in het huis op onderzoek waren geweest. „Jullie komen goed van pas", zei de inspekteur. ,,Pak samen deze zieke op. Wikkel hem in dekens en draag hem naar buiten. Breng hem naar de winkel hier tegenover en bel om een ziekenauto. Laat meteen een paar agenten aan het bureau komen". Met deze bezigheid waren zij een aantal minuten kwijt, want de inspekteur vond het blijkbaar dringend nodig, dat André Boorneman zo spoedig mogelijk uit het gebouw werd gebracht. Met mr. Verha- winning, die toch wel voor het grijpen lag, niet binnenhalen. Zelfs stonden ze kort voor tijd tegen een 32 achterstand op te kijken. Ook hier werd het pas in de laatste minuut beslist door een goed schot van onze midvoor. De punten werden dus weer gedeeld; nu is JHC 2 een der sterk ste tegenstanders. De adspiranten verloren van VI.Vlug met 01. Dat was dus een tegenvaller. Volgende keer maar inhalen en blijven trainen. A.s. zondag: Texel-De Zouaven (6 pun ten uit 3 wedstrijden, won van Vios, Zwaagdijk en BKC, opletten Texel!); Texel 2 is vrij. Junioren: Texel-Water- vogels; adsp. Cocksdorp-Texel. TEX. BOYS-NIEUWS Boys 1 heeft in zijn thuiswedstrijd de punten broederlijk gedeeld met Call.oog 11. Dit is een wedstrijd van vele ge miste, goede kansen. Hierbij speelde de wind, welke diagonaal over het veld stond, parten. In de eerste helft hadden de Boys, door het windvoordeel, een overwicht, doch het beslissende schot bleef uit, al hoewel lat en paal enkele malen redding moesten brengen voor Call.oog. Call.oog beschikte over een behoorlijke aanvals- linie, die tegen wind in zeer goede aan vallen ondernam, doch ook hier bleef de Boys-verdediging deze aanvallen de baas Hierdoor ging de rust met dubbel blanke stand in. Tijdens de 2e helft werd er veel beter gespeeld dan voor de rust. Daer de aan vallen door de partijen over de vleugels werden opgezet, kreeg het spel een snel ler verloop. 10 min na de hervatting juichte de Boys-aanhang, echter te vroeg; een hard schot van G. Hopman stuitte via onderkant lat tegen de rug van de keeper het doel in, doch op de lijn wist de keeper de bal te grijpen Direkt hierop een Call.- oog aanval, doch door tijdig uitlopen van de Boyskeeper werd er een doelpunt voorkomen. Een kwartier voor tijd moest de Boysverdediging zwichten: r.-binnen Bijpost wist na een scrimage de Boys keeper kansloos te slaan 01. De Boys gingen hierna tot de aanval over en wis ten gevaarlijk op te dringen. 5 minuten voor tijd werd een voorzet van rechts door een Call.oog-verdediger met de hand weggeslagen. De hierop volgende penalty werd door A. Boogaard feilloos ingeschoten 11. Met deze stand kwam het einde. De leiding was in prima handen bij de heer Wiljauw. Boys 2 moest uit naar Oudesluis 2 en kon het niet tot een overwinning bren gen: met 41 moesten zij de eer aan de gastheren laten. Adsp. a hebben in een spannende wed strijd tegen Cocksdorp a de punten ge deeld 22. Boys b speelde thuis tegen ZDH a en verloor met 130. Zondag a.s.: Oudesluis 1-Tex. Boys 1; Watervogels 4-Tex. Boys 3. Zaterdag: De Koog a-Tex. Boys a; Oosterend-Tex. Boys b. Zijn we donderdag weer op de training van 7.30-8.30 uur? De opkomst is lang niet gek, maar het kan toch nog beter! om vers water te zoeken. maar kans op zandbanken.. die ik ook kan be nutten, om de kiel eens schoon te laten krabben. Met een zeiltje bij de mast krui pen ze voorzichtig de baai binnen en het peillood komt in actie. Er komt steeds minder water onder de kiel te staan en de zeebodem is vlak en zanderig. Dicht onder de kust gaan ze voor anker en wachten tot het water zakt. Bij eb ligt de „Gekroonde Haring" helemaal droog op een zandbank en kan het afkrabben van de dik begroeide kiel beginnen. Het is zwaar werk en de stank verschrikkelijk. gen begeleidde hij de beide rechercheurs, terwijl zij rechercheur Brinkman op post lieten staan. De jongen werd naar de winkel aan de overzijde van de Ganze- heuvel gedragen, waar de inspekteur zelf aan het telefoneren sloeg. Daarna keer den ze terug naar het huis om hun onder zoek voort te zetten. Weer gingen zij naar de geheime vertrekken. Nog twee deuren hadden zij niet geopend, maar in spekteur Broekman scheen niet te ver wachten, dat zij daar nog iets van bete kenis zouden vinden. Toen hij zonder enige moeite de tweede deur had geopend, bleek zich in het ka mertje, dat volkomen gelijk was aan dat, waar zij André Boorneman hadden ge vonden, geen mens te bevinden. Een bed, twee stoelen en een tafel vormden het meubilair. „Nu nog één kamer" zei Ernst. „Jawel, maar wij zullen vermoedelijk niets vinden", antwoordde de inspekteur. „De vogels zijn gevlogen, of liever met een vrachtauto weggereden. Ze hadden natuurlijk geen tijd om Boorneman mee te nemen. Maar wij zullen natuurlijk kij ken, of er iets te vinden is". Hij stapte op de laatste deur af, legde zijn hand op de kruk en ontdekte toen, dat de deur gesloten bleef. Een sleutel was er ook nu niet aan de buitenzijde. De inspekteur bonsde op het hout. „Politie", riep hij. „Is daar iemand binnen?" Uit de kamer drong ineens verward ru moer door, alsof iemand poogde te roe pen, maar dat om de een of andere reden niet kan. Ongetwijfeld was er iemand! Maar de deur bleef dicht en de inspek teur nam een resoluut besluit. Hij begon ook dit obstakel open te rammen met CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Woensdag 8 oktober (heden) worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: De Cocksdorp 1.15 uur, Oosterend 2 uur; Den Hoorn 2.45 uur en De Koog 3.30 uur. DAMCLUB TEXEL Onze deelname aan het Jubileum-tour- nooi te Castricum is dus in feite een mis lukking geworden. Met slechts elf deelne mers kwamen we op de boot, waardoor maar twee vijftallen konden worden ge vormd. Het is nu eenvoudig genoeg om te zeggen, dat die 7 die het hebben laten zitten, maar in feite ligt het zo, dat we hieraan allen schuldig zijn. Het voorstel voor deelname werd op de alg. vergade ring behandeld en aanvaard, met als ge volg, dat we als vereniging verplicht zijn te zorgen, dat het dan ook loopt. Nog een tweede uitnodiging voor een 50-jarig jubileum van Damlust te Noord- Scharwoude hebben we ontvangen. Dam lust nodigt ons uit met een twintigtal voor zaterdagmiddag 31 jan. 1959. Nog meerdere clubs werden uitgenodigd en de clubs die de beste resultaten tegen Dam lust bereiken, vallen in de prijzen. Dam lust maakt er dus veel werk van en is er zelf maanden mee in de weer. Onze le den zelf moeten door hun aanmelding voor deelname in de komende veertien dagen nu maar beslissen of Damclub Texel al dan niet inschrijft. Ook onze vereniging zal te zijner tijd de sympathie en medewerking van andere clubs be hoeven. De uitslagen van deze week waren: Sportief 1-Texel 1: P. C. Bais-C. Meedendorp 2—0 H. Visser-J Hooijberg 1—1 J. Slager-S. v. Heerwaarden Johzn. 02 J Jansen-D. v.d. Werf 2—0 C. Lodder-G. Dros 2—0 Sportief 3-Texel 3: 1O H. Veldman-P W. Kooi 1—1 J. de Ruiter-J. Hillen 0—2 H. Holt-C. Vinke 2—0 P. Jarperse-P. Bruijn 0—2 H. Huigen-Jb. Koorn 0—2 3—7 A.: C. Dijker-S van Heerwaarden S. v. Heerwaarden Jzn.- Jac. v. Heerwaarden Jas. Vinke-C Meedendorp S. Ros-A. Vinke B.: J. J. de Beurs-S Bakker R. Zijm-J. Hillen C. v.d. Werf-G. Dros A. v.d. Slikke-S. Bakker Jn. Stam-D. v.d. Werf Jo Schoo-J. J. de Beurs C.: Fr. van Sambeek-P. van Sambeek 20 C. Vinke-P. Bruijn 02 C. C. Barhorst-J. J. Lafeber 02 J. A. v. Enst-Jb. Koorn 20 Daar komen ook nog een stel inboorlin gen. Willen die vechten en plunderen of is dat een feestelijk welkom9 Voor de ze kerheid vuurt Dirckz drie kanonnen, ge laden met schroot, over hun hoofden af. Ze vallen letterlijk om van de schrik. De bootsman, een beer van een vent, grijpt er een paar en zet ze aan het krabben. Dat vinden zijn makkers een reuzenidee; al heel gauw is de kiel bedekt met bruin tjes die als sprinkhanen de kiel glad en kaal maken, zo vlug, dat alles klaar is voor de komende vloed. (Wordt vervolgd) zijn zware schoenen. De deur bood meer tegenstand dan de eerste, maar na een paar pogingen kraakte zij en viel in haar geheel naar binnen. „We zijn zover", zei Broekman kalm. „Nu eens zien, wat er aan de hand is" Zij ontdekten het spoedig genoeg. Dit kamertje bevatte geen bed, tafel of stoe len. Het was vrijwel kaal, maar tegen de achterwand stonden twee sofa's en op elk daarvan lag een menselijke gestalte. In het vertrek hing een eigenaardige, be klemmende lucht. De twee mensen, blijk baar gevangenen, bleven liggen, maar een van hen maakte zwakke bewegingen, ter wijl hij bovendien schorre geluiden uit stiet. Toen mr. Verhagen hem zag, uitte hij een kreet van verbazing. „Maar dat is de Zweed", riep hij. „Dat is de verdwenen Jörgensen! En waar schijnlijk is dat dan. „De Fransman Dupont!" vulde een koele stem aan. Bliksemsnel keerden Broekman en Verhagen zich om. Een ogenblik kregen zij een indruk van de man, die gesproken had. Zij ontdekten een geheel in het zwart geklede gestalte, die het gezicht bedekt had door een zwart voorwerp, dat op een gasmasker leek. Maar voordat zij verder iets konden zien of zelfs maar een beweging konden maken, voelden ze zich duizelig en slap worden. Nog schoot hen in een flits de gedachte aan het bedwel mende gas, waarmee de Scandinavische bandieten werkten door het hoofd en toen verloren zij het bewustzijn. MR. VERHAGEN ontwaakte met een stekende hoofdpijn. Fel elektrisch licht hinderde hem, toen hij z'n ogen opsloeg. Toen bemerkte hij, dat hij zich in een HALVE EEUW GELEDEN Adv.: Tentoonstelling. Alle inzendingen voor de tentoonstelling moeten uitslui tend worden aangevoerd door de poort nabij het Gesticht van Weldadigheid. De Tentoonstellings-commissie. Adv.: Tentoonstelling. Eene vrouw ge vraagd voor de bediening der W.C. op het terrein. Adres Bureau dezer courant. Adv.: Gedurende de tentoonstelling plaatsing voor paarden a 25 cent per paard. Bij IC. Lips, Waalderstraat. Adv. in de Texelaar van 27 aug. 1908: Texels Eigen Stoombootonderneming. A.s. Zondag 30 Augustus zal de overtocht ten drie uur van Texel en terug, worden opgeluisterd door MUZIEK van Texelsch Fanfarecorps. De Directie. Ontleend aan de op 1 september 1908 gehouden raadsvergadering: „Aangezien bleek, dat de straatverlich ting te Den Burg ongeveer 300,meer kost dan vroeger, meenen B. en W. dat er op moet worden bezuinigd. Zij stellen daarom voor de lantaarns een half uur later op te doen steken en 's avonds een uur eerder uit. De gemeente wint daar door 186,821/.' uit per jaar. De Heer Dikkers meent, dat het uit doen der lantaarns om 11 uur wat vroeg is, vooral met het oog op de personen, die 's avonds om dien tijd juist de her bergen verlaten. Spreker zou er meer voor zijn ze b.v. om half 12 of kwart over 11 uit te laten doen. Na nog eenige dis cussies wordt het voorstel van den heer Dikkers, gesteund door de heeren Lange- veld en Keesom, in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 3 stemmen, die van de heeren Lap, Bakker en Koning. De heer Dros vraagt nog of het met het oog op de landbouwfeesten niet goed zou zijn de lantaarns alsdan den geheelen nacht te laten branden. Besloten wordt dit aan B. en W. over te laten. Adv. in de Texelaar van 3 sept. 1908: Landbouwfeesten. De ondergeteeken- den verzoeken beleefd hun schoenrepara ties vroegtijdig op te geven, daar zij ge durende de a.s. feesten geen werkzaam heden kunnen verrichten Joh. Kikkert, A. C. Rab Adv.: Kamers gevraagd: om gedurende de tentoonstellingstijd te logeeren (met of zonder bedden a.d. Burg). Opgaaf met conditiën onder letter H bureau v.d. blad Ter gelegenheid der a.s. Feesten wordt het geachte publiek beleefd verzocht zoo veel mogelijk zijne medewerking te ver- leenen door vroegtijdige bestelling. Namens de Bakkersvereeniging ziekenkamer bevond. Inspekteur Broek man stond naast het bed, waarop hij lag en Else zat aan de andere kant. De in spekteur zag er uit, alsof hij zich alles behalve prettig voelde. „Ernst!" De stem van Else drong nu tot hem door. „Ben je wakker? Gelukkig!" „Ja, ik ben wakker", zei Ernst ineens een heel stuk helderder. „Waar ben ik eigenlijk?" „Ze hebben ons naar het ziekenhuis gebracht", vertelde Broekman. „Ik heb drie uur bewusteloos gelegen en u nog een uurtje langer. Rechercheur Brink is nog buiten kennis. Hij heeft blijkbaar een nog grotere portie van het gas naar bin nen gekregen". Verhagen richtte zich op, hoewel hij zich nog duizelig voelde. Een glas water hielp hem echter in de goede richting. „Zo", zei hij, „dus rechercheur Brink is ook gegast. Dan is die gemaskerde me neer zeker ontkomen". „En nog wel met Jörgensen en Dupont" antwoordde inspekteur Broekman mis moedig. Ernst Verhagen hoorde, dat de ter ver sterking uitgerukte politiemannen in het ondergrondse huis waren doorgedrongen. Daar hadden zij de bewusteloze mensen gevonden, maar pas nadat er gasmaskers waren gehaald, hadden zij iets kunnen vinden. De inspekteur, die de leiding had genomen, toen zijn kollega Broekman be wusteloos bleek te zijn, had onmiddellijk het hele gebouw laten onderzoeken en bovendien Rika met de stok aan een nauwkeurig verhoor onderworpen. De oude vrouw kon of wilde niets vertellen. Het pakhuis was eigendom van de expe diteur Simons, die ergens anders in de stad zijn woning had. Dadelijk waren een HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur Doopzitting in pastorie. Beide ouders worden venva rustiger en prettiger j\ als u voor uw bootovertocht treinreis vooraf plaatsbewijze haalt bij de V.V.V. FILMNIEUWS: HET GEHEIM VAN DE BIECHl Afgaande op het verhaal is dit een zondere film, die U om het maar s eens te zeggen zeker niet moogtc sen. De knappe Grete ontmoet na jaren haar jeugdvriend Johannes, thans geestelijke is. Zij staat meteen v in vuur en vlam voor hem. Hij nu haar duidelijk, dat zij hem uit haar! deleven moet zetten en raadt haar zich met Kurt, de zoon van een heii gierster te verloven. De moeilijkst breken echter los als een wat oudere i wethouder Praun, die weinig aantrei lijks voor het levenslustige meisje hi haar probeert in te palmen. Het ver! krijgt dan de allures van een dn want Kurt wordt door iemand vering en alle schijn is tegen de jonge get lijke. Praun bekent hem dat hij de di is, men wijst Johannes als de mots naar aan, maar deze zwijgt over de toedracht omdat Praun bij hem gebii heeft. Dan valt het vonnis: 5 jaar tut huisstraf. Zal Grete nu met een au trouwen? De film geve het antwoord. DE HEL DER VERLORENEN Dikwijls gebeurt het dat feestelijke beurtenissen besloten worden met vuurwerk en in het algemeen trekt iets een enorme belangstelling. Verst lende spreekwoordelijke gezegden i den er op dat de mens nog steeds fascineerd wordt door het vuur en wat er mee annex gaat. Men spre van knaleffecten en van een klap op vuurpijl, bestrijden te vuur en te zwj enz. enz. In strijd met de gewoonte met het vuurwerk aan het slot te men, vangt het winterprogramma met een film van zo'n adembeneme overrompelende actie, dat men zou nen spreken van een explosie van sp ning! De oorlog en de mannen die I moesten vechten, zijn altijd een d- baar onderwerp geweest voor schriji en filmproducenten en sinds in 1915 eerste film over dit onderwerp, „B of a Nation" verscheen, kwamen steeds nieuwe oorlogsfilms op het j gramma. Grote indruk maakte des! De grote parade, What price of gk en Van het westelijk front geen niei Deze films gaven weliswaar een bi van de oorlog in al zijn afschuwe! heid, maar gaven toch een lichtt verdraaid beeld door het invoeren het romantisch element. De modf oorlogsfilm schenkt minder aandi aan de grote gevechtsscènes maar n aan de kleine eenheid en aan het ii vidu zoals dit leeft in een soort pn hel. - De hel der verlorenen wil noi stap verder gaan en laten zien hoe oorlog werkelijk is in al zijn harde grimmige realiteit. Wanneer u zich t genomen hebt nooit meer een oorl: film te gaan zien, laat dan deze laatste zijn. Wij aarzelen niet deze een werkstuk te noemen dat iedere fi liefhebber niet mag verzuimen. Nederlands nieuw O.a. Officieel bezoek van Koninl paar aan Amsterdam; „Verdronken": binnen 1 dag weer rij-klaar; Snelhe proeven op het spoorwegtraject 1 mond-Blerick; Unieke Mode-gebeurt cp kasteel „De Hooge Vuursche"; Ni nale accordeon-kampioenschappen Zeist. Wereldnieuws: O.a.: Slag om Arnhem herdacht; strijd der beide China's; Seismografis proefnemingen in Frankrijk; Anqu wint de grote landenprijs; Waterskik pioenschappen van Oostenrijk. paar rechercheurs naar hem toe gestui maar vonden hem niet thuis. „Simons zit in ieder geval in het k« plot", zei inspekteur Broekman. „Hei immers ondenkbaar, dat men zijn pak) gebruikt zonder medeweten. Als iem van de geheime kamers op de h<x moest zijn, dan was hij het toch wel veronderstel, dat hij de benen heeft nomen. Misschien heeft meneer ons i wel gegast!" „Met dat al zitten we in een la parket", vond Ernst. „Heeft mijn zwa al iets van zich laten horen?" „Niets", zei inspekteur Broekman s ber. „Het zou me weinig verwonde! als hij ook in het nauw is geraakt". „Sven rolt er gewoonlijk wel doorhe merkte Else op. „Nou, ik hoop 't", bromde de insp teur. „Maar voorlopig zitten we met paar nieuwe raadsels. Ik ben benieif of mijn mannen nog iets ontdekken, zijn natuurlijk druk bezig de stad doorzoeken". „Hoe staat het met André Boornema informeerde Ernst. „Ik was hem b; vergeten". (Wordt vervolgd) VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" De bestuurder van een bakfiets ziet het verbodsbord alleen maar een hand! staan en denkt dus, dat hij door c rijden. Dit is echter niet juist. Men na weten, dat er geen apart bord voor b fietsen bestaat. Hiervoor geldt het ti bodsbord voor onbespannen voertuig de bakfietsberijder is dus fout. 2—0 1—1 0—2 2—0 1—1 2—0 0—2 0—2 2—0 0—2

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4