Erfverharding Aardappelzakke 45 cent Morgenmeisje bietenvorken V0ERBIETEN buffet met spiegelopzs 2,5 jarige ruin 3,5 jarige merri Een juist passende lijst R.H.B.S. KRIJGT GYMLOKAAL De firma Veenema, Den Burg, is mo menteel bezig met de bouw van een gymlokaal voor de r.h.b.s. De gymzaal wordt 10 bij 20 meter, de hoogte echter slechts 4,5 meter, zodat er jammergenoeg niet van ringen gebruik kan worden ge maakt. Vaste toestellen zullen trouwens in dit semi-permanente gebouw eveneens ontbreken. Het gebouw wordt m totaal 28 meter lang en krijgt o.a. een hete- luchtkachel. Zoals bekend heeft ook het gebouw van de r.h.b.s. zelf een semi-per- manent karakter. OUDEN VAN DAGEN Eet maar dapper vitaminen Doe nog maar wat aan de sport. Slik daarbij wat aspirinen. Opdat U toch honderd wordt. Kijk eens naar de televisie. Zet de bril er daarbij op. Denk er aan zo'n heel moderne, Voor 't bioscoopie in de dop. Ga nog maar eens even kijken, Hoe de veteraan het doet, Voetbal is goed voor de spieren En een wand'ling is ook goed. Schaken, dammen, debatteren, Dames, haak en brei maar door. Zolang een mens wat heeft om handen. Wordt hij of zij niet ouder hoor. 't Zit 'm heus niet in de jaren. Houd alleen de geest slechts fris. Zult ge uw jeugd nog lang bewaren. Honderd, nou da's lang niet mis. A. v. Leeuwen-Boon, Z.-E. SCHATTEN EN WEGEN Sommige boeren zijn zo bedreven in het schatten, dat zij bij de schatting van het gewicht van een koe slechts een kleine fout maken. Ook de melkopbrengst weten veel veehouders nauwkeurig te schatten, waarbij uiteraard de emmer- inhoud een handje helpt, terwijl er ten slotte ook de melkcontröle is. Hoewel dus het schatten van gewichten en hoe veelheden veel boeren gemakkelijk af gaat, aldus ir. F. de Boer, Rijksconsulent voor de Veevoeding onlangs voor de mi crofoon, zijn er op de boerderij toch voorbeelden te noemen dat men er finaal naast is. Dit geldt met name op het ge bied van de veevoeding. Op dit terrein valt er n.l. zowel voor de oudere ervaren boeren als de jongeren nog iets te leren. De boer is tot dusverre gewend zijn hooi- voorraad af te meten naar de hoogte ten opzichte van de balken of palen in zijn schuur of hooiberg. Uit ervaring weet hij, dat de bovenkant van het hooi half februari niet lager mag zijn dan de hoek tussen twee bepaalde balken, terwijl voor half maart weer een ander meetpunt geldt. Al naar zijn schatting is uitgeval len, krijgt het vee een, twee of meer vor ken hooi. Deze goede gewoonte hebben de meeste boeren nog. Maar het merkwaar dige is, dat velen bij benadering niet we ten, hoeveel kilogrammen hooi op een vork gaan. Vaak is dit bewezen op le zingen, praatavonden en bij stalvoeder- controles. Zo is eens in het Westen van het land op een aantal lezingen een wed strijd in het schatten van voerhoeveelhe- den gehouden. Van de 84 boeren schatten 15 een hoeveelheid hooi van 9% kilo op het juiste gewicht, 69 boeren maakten 'n fout. Hun schattingen varieerden tussen 4 en 23 kg. Het schatten van een portie kuil is gemakkelijker zegt men. 11 van 84 boeren benaderden een hoeveelheid van 18 kg kuilgras zeer goed. De overige 73 schatten ergens tussen 6 en 38 kg. Soortgelijke uitkomsten werden geno teerd bij de schatting van het gewicht van een hoeveelheid bieten. Fouten van meer dan 100% zijn dus helemaal geen uitzondering, ook niet in de vele voor beelden uit andere delen van ons land. Houdt maat! Het spreekt vanzelf, dat op deze wijze van een enigszins verantwoorde voeding niets terecht kan komen. Dat kan alleen als de bascule of de unster te hulp wordt geroepen. Dan kan vastgesteld worden hoeveel voer een koe dagelijks krijgt, ter wijl het juiste kwantum aangekocht voer, dat daarbij nog nodig is, nauwkeurig kan worden bepaald. Bovendien is er een grote kans dat er meer aan het melkvee verdiend wordt. De veevoederkernen, die sedert enkele jaren aan het werk zijn, hebben dat laatste nog eens duidelijk in de praktijk aangetoond. Zeel veel boeren schrikken echter nog steeds terug om de voederrantsoenen te wegen, omdat het te veel tijd zou kosten. Dat valt erg mee, want het is al voldoende om eens in de 14 dagen bij wijze van controle even een paar rantsoenen te wegen. Zelfs die klei ne moeite kunnen vele boeren nog niet opbrengen. Wèl heeft men vaak op deze bedrijven rantsoenen berekend, terwijl ook het ruwvoer is onderzocht en men 's zomers heeft getracht goed hooi, bijv. op ruiters, te winnen. U dient echter te bedenken, dat uw maatregelen pas het grootste rendement geven, indien zij ge paard gaan met een goede veevoeding, welke alleen mogelijk is, indien het voer regelmatig wordt gewogen. HALVE EEUW GELEDEN Den Hoorn, 24 september 1908. De herstellingswerken van de zeewe ring aan het Horntje zijn gereed en door de betrokken autoriteiten goedgekeurd. Binnen enkele weken zal weder een belangrijk werk aan den Stuifdijk wor den aanbesteed. Texel, 26 september 1908: Gisteravond te ongeveer elf uur wer den de ingezetenen van Den Burg plotse ling opgeschrikt door het luiden van de klok der Katholieke kerk, welk ongewoon iets op dat uur terstond deed vermoeden, dat brand was ontstaan. Al spoedig be vestigde brandgeroep dat vermoeden. De brand was ontstaan in een schuur in de Molenstraat behorende aan de heer S. Zijm Pzn., woonachtig aan de Westen. Deze schuur werd gebruikt door verschil lende personen, tot berging van hooi, stro en andere artikelen. Het aangetaste per ceel verbrandde geheel; twee varkens kwamen in de vlammen om. Het gebouw was tegen brandschade verzekerd, het daarin geborgene evenwel niet, zodat dit een groot verlies is voor de resp. eige naars. FA. MOERBEEK HIELD EEN ZEER GESLAAGDE MODESHOW De firma Moerbeek, Parkstraat, heeft tijdens drie zeer druk bezochte mode shows de belangstellende dames er van mogen overtuigen, dat haar collecties in ieder opzicht aller bewondering afdwin gen en iedere vrouw, die graag beter gekleed gaat, in verrukking kunnen brengen. De slagzin „Dit ene weet U, firma Moerbeek kleedt U" zou gevoeg lijk kunnen worden verlengd met het woordje béter, want deze uitgebreide show, waaraan tien dames, acht van het eiland en twee beroepsmannequins van het Vasteland deelnamen, heeft bewezen, dat men nergens beter kan slagen. Dit is te danken aan de zeer grote zorg, welke deze actieve firma aan deze mooie, altijd fascinerende en verrassing op verrassing biedende branche, besteedt. In totaal werden honderd nummers ge showd, een allround weergave dus van hetgeen Hare Majesteit De Mode te bie den heeft. Elegante modellen in de nieu we (veelal lichte èn dus vrolijke) mode kleuren, kleding aangepast aan de sfeer, waarin de Nederlandse vrouw zich be weegt. De practische vrouw, zouden wij daaraan (met klem) willen toevoegen, want haar belangstelling bleek toch wel in hoge mate uit te gaan naar de ge- bruikskleding. Met dat woord gebruiks- kleding willen wij even duidelijk zijn: bedoeld wordt modieus gekleed gaan, waarbij de lijn geenszins in conflict raakt met de eisen ten aanzien van „draag baarheid". Gebruikskleding, aangepast aan het bekende grillige Nederlandse klimaat. De shows werden in de eigen zaak aan de Parkstraat gehouden. Deze bleek zich daartoe uitstekend te lenen. Reeds dagen tevoren waren de kaarten door van heinde en ver komende dames in de wacht gesleept. De entree was op 50 ct. gesteld en de opbrengst kwam ge heel ten goede aan het fonds Uitbreiding Huize Irene. Als bijzondere tegenpres tatie werden de dames op een thé complet onthaald. Voor het eerst in het seizoen werd de collectie opgeluisterd door de al druk besproken Gorray-rok. Een produkt, zo als U weet van zuiver wollen Schotse ruit. De collectie rokken mocht er zijn: draion rokken, terlenka rokken, bouclé rokken, structuurrokken. De deelnemende mannequins vertegen woordigden de maten 36 tot 50, zodat practisch ieder figuur een goede kans kreeg. Van de collectie japonnen zij ver meld: die, vervaardigd van wevenit, kamgaren, terlenka en structuur in Schotse tweed. Een apart hoofdstuk vormden uiter aard de mantels. Daarbij werd opvallend veel in het sportieve genre getoond. In tweed, in fantasie velours, in pure camel, pure lama. Behalve dit genre werden ge toond veloursmantels, met volle perzianer kraag in de kleur van de mantel geverfd. De moeite van het bekijken waard was ook de collectie regenmantels in terlenka, raffia, poplin verwerkt met nylon band. Speciale aandacht genoten de fulwi- line regenmantels en sportkleding. Het spreekt vanzelf, dat ook met de bekende, uitstekend gerenommeerde Sturka kleding een goed figuur geslagen werd. Wij noe men de Sturka Euro-Fashion Visie. Voorts zagen de dames een mooie col lectie wollen jumpers, vesten en sport- truien, waarvan vele van Italiaanse import. Noemen wij volledigheidshalve ook de show van pyama's, dusters en peignoirs, petticoats en dralon-onder- kleding. Een modeshow zou tenslotte niet all round genoemd mogen worden, wanneer de mannequins zich niet in het bont heb ben kunnen hullen. We zagen lange en driekwartformaten. Getoond werd o.a. in Zobelfeh, perzianer pat en nerts geteken de zeehond. De firma Dros' Magazijn (tassen en bijouterieën) en de firma K. Mantje (schoenen) verleenden eveneens hun ge waardeerde medewerking. De getoonde hoeden, sjaals en handschoenen kwamen uit de zaak van de fa. Moerbeek zelf. INGEZONDEN BRENG HET LICHT IN DE DUISTERNIS? Ik denk, geachte heer Toolens, dat U de toekomst ook wel duister zal blijven inkijken. Er is, ik denk al van wel 2 jaar terug een schrijven gezonden aan, als ik het goed onthouden heb, de Gemeente raad met het verzoek een klein beetje meer licht te brengen in de Waalder- straat. Nou, loopt U vanavond maar eens de Waalderstraat in, dan kunt u zich van het effect overtuigen. Het is ook wel wat erg als je ziet hoe de nieuwe wijken in een zee van licht schitteren. Voorlopig daar een paar minder, en de donkere straten in Den Burg even wat meer en Uw Kogereind, dan zijn deze straatver- lichtingbetalende bewoners ook uit de duisternis overgegaan tot het licht. In afwachting, J. C. RIJK Naschrift redactie: Dat de verlichting van vele straten in Den Burg en wellicht ook op andere dorpen totaal onvoldoende is zal nie mand willen ontkennen, maar schrijver slaat de plank mis, als hij meent, dat de straten van de nieuwe buurten wat de verlichting aangaat veel te royaal zijn bedacht: die kant moet het voor élle stra ten heen en hoe gauwer hoe liever (en veiliger!). Maar.... we komen er wel: in een krant van nog geen vijftig jaar geleden zien wij een bericht, waarin wordt medegedeeld, wie voor het komen de seizoen de straatlantaarns mocht doen ontbranden. De functionaris stapte met zijn laddertje het dorp rond en ontstak op strategische punten de petroleum- kousjes. En om elf uur verscheen hij opnieuw ten tonele om de lichten te doven. ZATERDAG GEEN SPREEKUUR Burgemeester C. de Koning houdt zaterdag (heden) geen spreekuur. DE DAGERAAD WEER TERUG Gistermiddag is „De Dageraad" terug gekeerd. Vandaag zal zij de dienst Texel- Den Helder v.v. weer uitoefenen. ZEE SLOEG TEGEN DUIN Tijdens het ruwe weer van de laatste dagen sloeg de zee bij hoog water tegen het duin. De duinafslag was na het terug trekken van de erfvijand heel duidelijk zichtbaar. Het nieuwe parkeerterrein van het Westerslag ligt niet zo ver meer van de duinrand af, zodat komende winter de toestand wel eens kritiek zou kunnen worden! EIGENDOM VAN „VOGELBESCHERMING" De schuur, welke na blikseminslag in het Hoornder Nieuwland tot de grond toe afbrandde, was eigendom van de Vereni ging tot Bescherming van Vogels. Het gebouw werd enkele jaren geleden aan gekocht van de heer W. H. Lap, Den Burg. GESPREKKEN OP DE BAND De donderdag te De Koog te houden Gezinsavond, aanvang 8 uur in het jeugdhuis, uitgaande van de Hervormde Gemeente aldaar, krijgt een bijzonder agendapunt: gesprekken, opgenomen door ds. Waardenburg tijdens diens huis bezoek, zullen op die avond weer te be luisteren zijn en wel via een bandrecor der. Hierna zullen de interviews, met als onderwerp „De betekenis van het gezins leven", in discussie worden gebracht. EENDENTREK BOVEN JACHTVELD Schreven wij woensdag, dat het met de eendenvangst de laatste jaren droevig ge steld is, donderdagmiddag viel een heel koppel eenden in der jagers schoot. De vogels streken neer op een terrein bij Den Burg. De jagers, haast het eendenschieten ontwend, wisten toch nog 22 vogels te raken Dat was die donderdagmiddag overi gens de enige belangrijke buit, want het was hondenweer, evenals op de voorgaan de dag, toen de grote dag geopend werd. Toen schoot dezelfde combinatie in pol der Eierland 17 hazen, terwijl een ander team met 12 hazen huiswaarts keerde.. DANSLES TE DE WAAL Aangezien de verbouwing in het Dorps huis „De Wielewaal" nog niet gereed is, zal het begin der danslessen, te geven door de heer H. Craanen, nog een week uitgesteld moeten worden. Op dinsdag 28 oktober worden de dansliefhebbers dus verwacht. U.L.O. IN AULA Wegens de enorme toeloop van leerlin gen naar de ulo heeft men zijn toevlucht moeten nemen tot de aula van de dr. Thijsse-school, die op enige honderden meters van de ulo verwijderd ligt. Econo mischer oplossing was helaas niet moge lijk. Het wordt toch wel hoog tijd, dat er een nieuwe ulo-school gebouwd wordt; thans wordt ook nog van een aantal ba rakken, achter de school, gebruik ge maakt. TER OVERDENKING: WAAR WOONT U? Dat weten we natuurlijk allemaal wel waar we wonen. Alleen met de huis nummers is het uitkijken, want die wor den veranderd. Maar goed we weten waar we wonen. Dat is een van de eerste dingen, die ook het kleine kind moet weten, als het de straat opgaat. In de grote steden hebben de politiemannen nog al eens te maken met kinderen, die verdwaald zijn. Als ze dan maar de straatnaam weten, dan komt het wel voor elkaar. Waar woont U? Er zijn duizende men sen die op deze vraag geen antwoord kunnen geven, om de eenvoudige reden, dat ze geen woning hebben. Ze zijn ont heemden, daklozen. Daarom is het een voorrecht als u een huis hebt en zeggen kunt waar u woont. Maar.woont u ook werkelijk waar u woont? Bent u er thuis en bent u thuis? D'r zijn mensen die nooit thuis zijn. Die zijn als 't ware bij zichzelf in de kost. Die komen alleen thuis om te eten en te sla pen, De oorzaak? Ze hebben het zo druk met hun werk of ze vinden er niets aan om in huis te zitten. De straat, bar of beertje zijn gezelliger! Maar het huis is de plaats waar het gezin thuis hoort, het huisgezin. Het moet niet alleen een werk- en eetgemeenschap zijn, maar een levensgemeenschap. We hebben verant woordelijkheid voor elkaar. Maakt het gezellig thuis, ouders! Waar woont u? In psalm 84 staat: wel zalig die in Uw Huis wonen. Dat wil zeggen: volzalig is die mens die thuis is bij de Heer. Weet u daar ook iets van? PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 19.00 uur Ds. Waardenburg Heilig Avondmaal Woensdag 22 oktober, 8 uur, in het jeugdhuis weer Jonge Zusterkring. De Waal 10 uur Ds. Waardenburg Oogstgezinsdienst De gaven worden verwacht in de kerk Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Heilig Avondmaal Oudeschild 19.30 uur Ds. Klijnsma Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.) Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. H. van Bilderbeek Oosterend 10 uur Ds. Van der Zwaag Extra collecte Mennofonds Den Hoorn 7.30 uur Ds. Van Bilderbeek Extra collecte Mennofonds Dinsdag 21 okt. Wijkavond te Den Hoorn Woensdag 22 okt. Wijkavond Doopsgez. zusterkring Oudeschild, heren welkom! Woensdag 22 okt. Zusterkring Den Burg GEKANTKLOST VOOR „IRENE" De kantklosclub, die afgelopen seizoen in de Oudheidskamer bijeen kwam heeft 35,overgemaakt aan het fonds Uit breiding Huize Irene. Dit was de op brengst van de verkochte kleedjes en zakdoekjes door deze club in dat gebouw vervaardigd, tot leringhe ende vermaeck der toeristen. BAZAR TE DE WAAL Door een misverstand werd j.l. woens dag in de krant vermeld, dat de bazar van de Hervormde Vrouwenvereniging te De Waal in het Dorpshuis gehouden zou worden. In verband met de nog niet gereedzijnde verbouwing in het Dorps huis wordt de bazar gehouden in de oude Doopsgezinde Kerk. Z.D.H.-NIEUWS Het programma voor deze week: Helder 4-ZDH 1; ZDH 2-De Koog 2, aa vang 2,30 uur. ZDH a-De Koog a, va middag om 3 uur. TEX. BOYS-NIEUWS Boys 1 gaat zondag op bezoek bij Ko dijk 1. Ook dit is weer geen gemakkelij tegenstander, want zondag j.l. wisten Zeemacht een nederlaag toe te brengt Vertrek om 10 uur vanaf de bushalte! het postkantoor. Boys 2 speelt om 1,30 uur thuis teg ZAP 4, terwijl Boys 3 om 12 uur op l Boysveld de strijd tegen Oosterend 2 1 aanbinden. De adsp. b spelen vanmiddag om 3 u thuis tegen Texel. De wedstrijd vc Boys a is uitgesteld. TEXELAARTJES Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel. 1369 - Puikbeste aardappelen te k. K. Zoetelief, Schilderweg 154 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zend* ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.— Te k. puikbeste winteraard appelen, ziekvrij, 15 c. p kg Franco thuisbezorgd. P. Beers Molenstraat 30, Den Burg Wij hebben grote partij z.g. a.n. hout, geen sloophout, geploegd en ongeploegd en voor lage prijs. A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 - Wij geven de hoogste prijs voor lompen, metalen, ijzer, enz. A. v.d. Vis, Wilhelmi- nalaan 17. telefoon 256 Te k. z.g.a.n. wintermantel mt. 40-42 f30, japon (gestr.) m. 38-40 f 10, 1 pr. z.g.a.n. donkerbr. herensch. maat 46 (Italiaanse leest) f 15, z g.a.n. sportcolbert f25. Eelman bo ven VTB Te k. 2e hands kinderwagen, geen moderne W. de Boer, Oudeschild 56 Te k. jongensfiets 8-10 j. f20. J. v. Zeijlen. Warmoes str. 69 Te k. Esse fornuis Dijkshoorn, Eierland C 37, tel.208— Wegens overcompl. te k. 1 zwaar massief eiken salontafel, solide damescra paud, z.g a.n. oliefornuis B en D branderpotsysteem. J. Visman, Havenstr. 61, Oude schild De beste koedekken met leren gaten koopt u in Zadelmakerij Waalderstr. Te k. 250 I. tank voor olie- stook f 10, partijtje gebruikte stenen. Kooiman, Schoon- oordsingel 11 Guus Zegel heeft 2 jonge hondjes over. Wie wil er één? Te koop plm. 6 ha grond, gelegen in 't Noorden Te bevr.bijD S. Boon „De Leeuwerik" Strij- boslaan, De Koog Wegens overcompl. te koop z g.a.n. Broodsnijmachine f 15,- 1 mantelpakje m. 40 f 10,- 1 meisjes driekwart jas (beige) f 12,- Adr. te bevr. T.C. Aangeb. een kosthuis 1 of 2 pers. Geen beroeps. Adr. bur van dit blad Wij geven kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Gerardus Dirk Wij noemen hem Gerard J. Mozes M. E. Mozes-Baijs Elly Vogelmient 37, De Koog, Texel, 16 oktober 1958. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter Esther N. van Veen—de Jong J. A. van Veen Skip- Texel, 13 oktober 1958 De Koog. Vogelmient 1 Tijdelijk adresSt Lidwi- naziekenhuis Den Helder Enige algemene kennisgeving voor Texel Sjoerd Sytema en FoekjeMeindertsma geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op zaterdag 25 oktober 1958 des v.m 11 uur ten gemeentehuize te Den Burg Texel. Kerkelijke bevestiging in de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp om 2 uur door de weleerw heer Ds R. J IJbema, predikant te Har- denberg. Receptie van 15,30—17,00 uur te Eierland C 45a. Nijmegen Stijn Buysstr. 80 Varsseveld Doetinchemseweg 37. Toekomstig adres Pijlstaarthof 16, Nijmegen A. Eelman en M. Eelman-Kok zijn zaterdag de 18de 30 jaar getrouwd. Nog vele jaren IJbeertje's tot van de zomer. Klaas Pranger en Miep van der Veen hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op zater dag 1 november a s. om 11,30 uur ten gemeente huize te Texel Kerkelijke inzegening om 12 uur in de Ned. Herv. kerk te Den Burg, door de Weleerw heer Ds W. M. van Reijendam Amsterdam, Akkerstraat 17 Amstelveen Eikenrodelaan 48 oktober 1958 Receptie nm van 4—5,30 uur in „De Bremakker" Gerritsland, Texel. Toekomstig adres: Eiken rodelaan 48, Amstelveen. Heden is plotseling van ons heengegaan onze lieve zorgzame man en vader Paul L. Krugers, in de leeftijd van 50 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw en kinderen: T. Krugers- van der Slikke Wim Hannie Oudeschild, Texel, 16 oktober 1958. Nieuweweg 422. De teraardebestel ling zal plaats vinden maandag 20 oktober a.s. op de Algem. Be graafplaats te Den Burg, na de rouw dienst in de Doops gezinde kerk, die ge houden wordt om 2 uur n.m. door Ds. v.d. Zwaag. Heden overleed onze lieve zoon, broeder, schoonzoon en zwager Paul L. Krugers, in de ouderdom van 50 jaar. Namens fam. Krugers- van der Schans fam. van der Slikke- Bakker Den Burg, Texel, 16 oktober 1958. De afd. Texel van de Nederlandse Bond van V ervoerspersoneel geeft met leedwezen kennis van het plotse ling overlijden van haar Bestuurslid P. L. Krugers, in de leeftijd van 50 jaar. Het Bestuur. Commissarissen en di rectie van N.V. Texels Eigen Stoomboot On derneming, vervullen hiermede de droeve plicht kennis te geven van het plotseling over lijden van hun geacht personeelslid P. L. Krugers op de leeftijd van 50 jaar, na een trouwe diensttijd van ruim 20 jaren. Zijn nauwgezetheid en plichtsbetrachting in dienst onzer n v. zullen als een voorbeeld in dankbare herinnering blijven voortleven. Commissarissen en Directie Den Burg, 16 okt1958 Langs deze weg be tuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk on dervonden. B. Vlaming K. Vlaming-Wijbenga Oosterend, Texel, Peperstraat 73. Zeml vroegtijdig Uw advertenties in. Met ontsteltenis hebbet wij kennisgenomen vaa het plotseling overlijdej van onze vriend ej collega P. L. Krugers In leven machinist N.V TESO. Zijn nagedachte nis zal steeds bij ons it hoge eer blijven Hij ruste in vrede. Personeel N.V. TESO Texel, 16 oktober 1951 Voor de deelnemingo betoond bij het overlijd van onze geliefde zusti behuwdzuster en tante Duwertje Eelman—Pepe betuigen wij onze harteliil dank Namens de famili M en C. Peper Texel, okt. 1958 Met fijne hoogovenslakki kunt u liet oppervlak v uw erf en paden enoi verbeteren. Binnenkort uit aanvoert verbaar. Coop. Aank. Ver. Texel G zolang de voorraad strek DIRK WITTE, telefoon 224 gevraagd. Mevr. van Bilderbeek Dgz pastorie Den Be Voor demonstratie en verhuur beschikbaar een Lipsia mestver- spreider-landbouw- wagen met aftakas Dros' Smederij, Tel 229 Eierland bietenkapmessen bietenspaden aardappelschepvorke aardappeliichtvorken stalbezems koetouwen koedekken Dirk Witte Czn Gravenstraat 2, telef. 2: TE KOOP 10 a 15 ton Jb Roeper, Duinweg B14! Telefoon 2 TE KOOP en 2 fauteuils. Joh Langeveld, Kogervei EXTRA aanbieding Bietenspaden 4,50 Dirk Witfe, telef. 224 TE KOOP „Renault" Bestelauf J. C. RAB, Telefoon 4! TE KOOP Betuigd en mak. Ph Sfark E 144, Tel. 2 om uw foto's of uw plaa! werken is zeer belangrijt U slaagt hiervoor het be bij iemand met meer da 35 jaar ervaring Het adres is en blijft d> J. Vonk, Weverstraat!

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2