Enorme Fancy Fai Fa. KI. Boon <S h HANDWERKEN LEMSTRA Regelend optreden bij de uitgifte van gronden aan buitenlanders Volgende week donderdag tot en met zondag goed boek De vijf-wadden-conferentie V0ERBIETEN TE KOOP Te koop handappelen en handperen Taxi Garage Reij Oranjevereniging De Koog M.A.B. club Texel zelfstandige hul Leuke cadeau artikelen Witte's Bazar Verse Champignons Fa van der Meer Langeveld GRATIS net meisje Meisje of werkster bouwkaswoning Manchester Jongensbroeken KOOPJES marktprijzen Komt u cok kijken BLOKKER DAMESMODE eer A.s. zaterda 20 pond moesappels 1,1 10 pond handappels 1,1 in Casino passende lijst 2,60 is 98 Boekhandel Parkstraat Fa. Gebr. van Etten Reeds donderdag wijdden diverse grote dagbladen belangstelling aan de op Schiermonnikoog gehouden tweedaagse waddenconferentie. Het voor- en naseizoen is op de eilan den ook dit jaar door de Duitsers goed gemaakt, zo zei men. Op de vergadering van B. en W.'s werd de gedachte geop perd om voor wat betreft de uitgifte van gronden aan buitenlanders regelend op te treden, zulks ondermeer in verband met de plannen van Duitsers voor de bouw van zomerhuisjes en met betrekking tot de plannen voor de bouw van een Kin- derheim op Terschelling. Overigens was het algemeen oordeel van de colleges van B. en W. dat het niet op de weg van de gemeentebesturen ligt, om ten aanzien van het Duits toerisme maatregelen te nemen. De burgemeester van Texel, de heer C. de Koning zei: „We kunnen er niets aan doen en we moeten er niets aan doen, zowel op principiële als op zakelijke gronden". Ten aanzien van de vestiging van een Kinderheim met een capaciteit van twee duizend bedden op Terschelling, werd in de middenstandsbijeenkomst ge steld, dat de meeste bezwaren hiertegen van de vaste wal komen. Bovendien werd gezegd dat de middenstand er wel voor delen in ziet. Men moet, zo werd gesteld, de Duitsers eerder als gasten dan als Duitsers zien. De middenstanders toonden zich meer ongerust over de actie tegen de plannen dan over de planden zelf. Overi gens is gebleken, dat er speciaal over de houding van jeugdige Duitse kampeer ders klachten zijn ontstaan. Tegen deze categorie kunnen bovendien geen maat regelen worden genomen omdat de Duitse kampeerders niet over een kampkaart be schikken die men kan innemen. Er wordt van de zijde van de A.N.W.B. dan ook ge dacht aan het verplicht stellen van het internationale kampeercarnet. Burgemeester O. G. de Boer stelde in zijn toespraak vast dat de draagwijdte van de problemen, waar men mee te kam pen heeft, tot ver over de grenzen reikt en dat de Waddeneilanden thans in meer dan één opzicht in de branding liggen, doordat ook de buitenlander de recrea tieve waarde en de vrijheid van de eilan den heeft ontdekt! Het aantal vakantiegangers dat door de eilanden opgenomen kan worden, is even wel beperkt", aldus burgemeester De Boer, die pleitte voor een juiste verhou ding tussen Nederlandse en buitenlandse vakantiegangers. „Het is, hoewel de komst van buitenlanders op prijs wordt gesteld, noodzaak dat de eilanden op recreatiegebied voor Nederlanders be waard blijven", zei hij. De eilanden bieden thans nog de voor waarden voor werkelijke recreatie: na tuurschoon en vrijheid en de gemeente besturen hebben zoveel mogelijk voor het behoud hiervan te waken. Het aan tal vakantiegangers moet daarom aan zekere perken gebonden zijn en ook wat het soort betreft (hotel- en pensiongas ten, kampeerders, Nederlanders en bui tenlanders) moeten bepaalde verhoudin gen in acht worden genomen. Om misverstand te voorkomen, ver klaarde burgemeester De Boer, dat de komst van buitenlandse gasten op prijs KAMPEREN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat aanvragen om een kampeerexploitatievergunning voor het seizoen 1959 vóór 15 november a s. ter gemeente-secretarie moeten zijn inge diend. De hiervoor benodigde formulieren zijn ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. Texel, 24 oktober 1958. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, C. de Koning. De secretaris, P. Beemsterboer. VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" Veel bromfietsers, die zich pas kort verheugen in het bezit van hun vervoer middel, maken de fout te snel door de bocht te willen rijden. Met de fiets had den ze daar toch ook nooit last? Die brommer rijdt toch niet zo veel harder? En het is jammer om dat vlotte gangetje te onderbreken. Maar nu vergist U zich. De snelheid ligt belangrijk hoger dan die van een gewone fiets! Minder Uw vaart vooral bij bochten, anders vliegt U de baan uit! En dik wijls sleept U ook nog een ander mee! HALVE EEUW GELEDEN Den Hoorn, 2 oktober 1908: In ons dorp zijn niet minder dan zes hoofdprijzen der Texelse Landbouwver- loting gewonnen, n.l. tilbury, fiets, paar- detuig, hooischudder, schaap en veulen. Adv. Te koop compleet gareeltuig (eerste prijs Texelse Landbouwtentoon stelling). Te zien bij P. Huizinga, koet sier van Dr. Wagemaker. wordt gesteld en bovendien een econo mische noodzaak is. Omtrent de oplos sing van de vele vraagstukken merkte spreker op dat deze de financiële draag kracht van de eilanden ver te boven gaat. Behalve de voor de eilanden momen teel zeer actuele „Duitse aangelegenhe den", kwamen o.a. ter sprake: riolering, herstel van wegen, telefoonverbindingen, ziekenvervoer, wisselstroom, stroomta- rief, venten door niet-eilanders, bouwen van zomerwoningen, beleid Stichting Jeugdkampen enz. Waddencongres ,,De jaarlijkse waddenconferentie is uitgegroeid tot een congres, waaraan vele instanties en deskundigen op toeristisch gebied deelnemen en waarin velerlei voor de eilanden belangrijke onderwerpen aan de orde komen", aldus een der dagbladen, dat er op wees dat met de grote toename van het toerisme op de Waddeneilanden in de na-oorlogse jaren ook de problemen sterk zijn gegroeid. Deze hebben er toe geleid, dat de vijf Waddeneilanden: Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog, een steeds intensievere samenwerking hebben gezocht. Kwart miljoen gasten Ook in het afgelopen seizoen heeft de stijgende lijn van het aantal bezoekers, waaronder bijzonder veel buitenlanders (Duitsers), zich voortgezet. Het aantal gasten op de vijf eilanden gezamenlijk wordt geschat op 250.000. Het aantal overnachtingen op twee miljoen. STUDENTENVERENIGING OPGERICHT De oprichting van de Texelse Studen tenvereniging T.H.U.U.S. is een feit ge worden. Het bestuur heeft zich hierbij als volgt samengesteld: G. v.d. Kooi, praeses, I. Dros, ab-actis, C. Witte, quaestor. WEER 200,— VOOR „IRENE" De entreegelden van de door de fa. Moerbeek, Parkstraat, georganiseerde damesmodeshow vormden de mooie som van 194,45. De firma zelf heeft dit naar boven afgerond op 200,en vervolgens aangeboden aan het Fonds Uitbreiding Huize „Irene". Al weer zo'n mooi, lof waardig initiatief! VIER DAGEN FANCY-FAIR IN „CASINO" Men schrijft ons: Vier jaar geleden werd door diverse R.K. verenigingen in het voormalige gymlokaal in de Molenstraat een Fancy- fair gehouden, die geweldig insloeg. Vanaf donderdag a.s. tot en met zondag 2 november wordt weer een dergelijke groot opgezette fancy-fair georganiseerd, nu in „Casino". Alle belanghebbende verenigingen werken hard om nu nóg beter voor de dag te komen. Een kijkje achter de scher men heeft ons versteld doen staan van de enorme prijzen, zodat U zich straks wer kelijk met hooggespannen verwachtingen staven deze bewering door U maar even te herinneren aan het grote succes, dat de verenigingen in 1954 te beurt viel. TEX. BOYS-NIEUWS Boys 1 gaat zondag naar KSV. Vertrek om 10 uur vanaf Postkantoor. Het 2e speelt thuis tegen ZDH 1, aanvang 2,30 uur. Het 3de elftal gaat naar Helder 5 Deze wedstrijd begint om 2.00 uur en wordt gespeeld op het Helder B-terrein. Vertrek 10 uur Postkantoor. Boys a speelt vanmiddag om 3.00 uur tegen Boys b. Wij wijzen de spelers er nog eens op, dat er gespeeld wordt zoals de opstelling aangeeft, en alleen in overleg en op ad vies van de aanvoerder tijdens de wed strijd van plaats verwisseld kan worden. Fancy-fair: Nog enkele dagen en de fancy-fair wordt geopend. Dinsdag- en woensdagavond vindt de opbouw plaats. De leden die kunnen, worden verzocht deze avonden aanwezig te zijn Neem gereedschap mee Vele handen maken licht werk. SPORTNIEUWS S.V.C. De adsp.-wedstrijd voor hedenmiddag werd afgelast. Morgen ontvangt het eerste om 2 uur Oosterend 1. De zege van zondag tegen Watervogels mag niet leiden tot een on derschatting van onze tegenstanders. Oosterend is altijd een lastige tegen stander geweest. Dus weest op uw hoede, snel spelen en afgeven, dat is het beste wapen. Laat het bovendien een sportieve wedstrijd zijn. S.V. DE KOOG Vandaag en morgen komen alle Koger elftallen in het veld. De Koog a ontvangt Texel a, vanmiddag om 3 uur. Voor zondag vermeldt het programma St. Boys 1-De Koog 1, aanvang 2 uur. Vertrek boot 10.30 uur. De Koog 2- Zeemacht 2, aanvang 1.30 u. Het zijn zware wedstrijden, jongens, dus doe je best voor een goed resultaat, De uitslag van de wedstrijd ZDH a-De Koog a was niet 91, maar 22. Een vergissing onzerzijds. De jaarlijkse ledenvergadering is be paald op dinsdag 28 oktober 1958. We rekenen op een grote opkomst in Hotel „De Toekomst". Houdt dus allemaal die avond vrij! ONGEWOON TRANSPORT „De Dageraad" heeft woensdagmiddag een helicopter vervoerd. Het vliegtuigje stond op een vrachtauto en moest naar het strand bij de vuurtoren worden ge bracht. Daar zou het worden gebruikt voor het opsporen van een af te schieten raket. Het hefschroefvliegtuigje was het prototype van de splinternieuwe Neder landse Kolibrie-helikopter, die uitgerust is met straalaandrijving. Het was op rub ber drijvers gemonteerd, zodat het uitste kend geschikt was voor het landen op de Waddenzee alsmede voor het landen op drooggevallen zandbanken. BOERDERIJBRANDEN IN AUGUSTUS In de meeste gevallen was hooibroei de oorzaak In de maand augustus zijn 31 boerde- rijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij totaal vernield of zwaar be schadigd werd. Drie van deze branden kwamen voor in Groningen; drie in Friesland; vier in Drente; drie in Overijssel; vijf in Gelder land; vier in Noordholland; zes in Noord- Brabant en drie in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 1.327.200. Achtttien van deze branden werden veroorzaakt door hooibroei; twee door 't spelen met vuur; één door het drogen van handdoeken bij butagastoestel; twee door blikseminslag en in acht gevallen bleef de oorzaak onbekend. Bij deze branden kwamen 22 varkens en 115 stuks pluimvee om. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Doopdienst De Cocksdorp 9.30 uur Ds. Soesan Maandcollecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 10 uur Ds. Waardenburg Oogstgezinsdienst Gaven kunnen vanaf vanmiddag 4 uur in de kerk worden gebracht. Inplaats van op de zondagsschool wor den de kinderen in de kerk verwacht. De Waal 19.30 uur Ds. Waardenburg Heilig Avondmaal Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte voor de kerkvoogdij Zij die vorige zondag niet aan het Avondmaal konden deelnemen kunnen dit nu doen. 19.30 uur Ds. Klijnsma, jeugddienst Maandcollecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 11 uur Ds. Soesan Gezinsdienst Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.) Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van der Zwaag 2 uur Ds. van der Zwaag, kinderdienst De Koog 10 uur Ds. van Bilderbeek Oosterend 19.30 uur Ds. van Bilderbeek Woensdag 29 okt. zusterkring De Waal Lody v. d. Wulp en Rid Tydeman hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op donderdag 6 no vember a.s. te 2.30 uur n.m. ten stadhuize te Den Helder. De kerkelijke bevestiging jeschiedt te 3 uur in de Doopsgezinde kerk aan de Kerkgracht door Ds T. v d. Zwaag. Den Burg (Texel) Binnenburg 13 Den Helder, Sperwerstr. 33 20 oktober 1958 Receptie op zondag 2 no vember van 3 - 430 uur, Binnenburg 13, Den Burg Op de trouwdag van 5 6 30 uur, Wezenstraai ge bouw „Ons genoegen" Toekomstig adres: Bin nenburg 13, Den Burg KUIP DE WESTEN TELEFOON 35 vanaf 10 pond f 1,00 Binnenkort leverbaar cox's, laxton, goudrenet ten en jonathan H. J, KEIJSER Molenbuurt Telefoon 301, Oosterend Langs deze weg belui gen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk onder vonden. B Troost W. Troost—Blom Eemstraat 161, Den Helder Bij mijn vertrek naar Den Haag groet ik al mijn vrienden en kennissen Wil Albers. START Betrouwbaarheidsrit is om half twee Inschrijving vanaf 1 uur TEXELAARTJLS Puikbeste aardapptlen te k. K. Zoetelief, Schilderweg 154 Wij hebben grote partij z.g. an. hout, geen sloophout, geploegd en ongeploegd en voor lage prijs. A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 - Te k. puikbeste winteraard appelen, ziekvrij, 15 c. p. kg Franco thuisbezorgd. P. Beers Molenstraat 30, Den Burg Wij geven de hoogste prijs voor lompen, metalen, ijzer, enz. A. v.d. Vis, Wilhelmi- nalaan 17. telefoon 256 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel.85 Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel. 1369 - Te k. aangeb tafel f 25,— tafel f 10,- kamerlamp f 7,50 ganglamp f5,- herenstoel f 5,- trap f 17,50. W. v. d. Vis, Peperstr. O'end Te koop woonhuis. Kogerstr. 68. Ge schikt voor pension. Te bevr A. Broekman Sr Te koop een keukalf. Terpstra, Zuid- Haffel Tel. 536 - Te k. auto Vauxhall I 14, 4 deurs, schuifdak en kachel en één motor, Zündapp 200 cc met voetschakeling en telescoop- veriug, alles 100 pet. Adres Weststr. 36, Oosterend, Tel. 304 Te k. goed onderh. v. Delft kinderw. laag model Ada van Hollandstr. 4. Den Burg Te k. ,n Harmonium in prima staat. G. C. Halse- ma, Warmoesstr. 71 Tek aangeb. 1 winterjas maat 48 f 25,- 1 Toplin regenmantel m. 48 f 10,- 1 zwarte Astra kan mantel f 15,-, 1 zwart lakense jas, vest- en gestreep te pantalon mt 50, 1 z.g.a n. grijze overjas samen f 70, alles in pr. st. Te bevr. Jan Dirksoord 24 Den Burg Jongens gevr. om bollen te planten. Jb. Bakker. Kogerstr. 73, Den Burg Weggelopen cyperse met wit katertje. Ada v. Hollandstr. 1 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter WUhelmina Mariana Wij noemen haar Wilma I. BOS-v.d. Kerkhof H. BOS Kogerstraat 11, Den Burg Texel, 24 oktober 1958. Heden is rustig van ons heengegaan, mijn lieve man en vader, groot- en overgroot vader Johannes v.d. Hoek, in de ouderdom van bijna 81 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw en kinderen: M. v.d. Hoek-Bolier Hilversum: C. v.d. Hoek Canada: J. v.d. Hoek en echtgenote Texel: L. Vermeulen- v.d. Hoek N. Vermeulen R. Vinken-v.d. Hoek A. Vinken J. C. v.d. Hoek T. v.d. Hoek- Barhorst J. M. Buijs-v.d. Hoek R. Buijs L. v.d. Hoek B. v.d. Hoek-Luchies H. Stevens Klein- en achter kleinkinderen „Rio Grande C 24, De Cocksdorp, Texel, 23 oktober 1958. De teraardebestel ling heeft plaats op maandag 27 oktober a.s. op de Herv. Be graafplaats De Cocks dorp. Vertrek sterfhuis n.m. 2 uur. GEVRAAGD voor huishoudingen wink Slijterij Fa J. de Wl Weverstraat Aansteker imco va. f I 25 Tafelaanstekers aparte modellen Druxasbakken grote sortering Plastic artikelen Tornado cassattes alHo wonderbakpannen Weverstraat 36 Tel. 79 Tel. 79 Den Burg, Texel Telefoon 333 Alg. ledenvergadering op woensdag 29 oktober as. in hotel De Toekomst Aanvang 8 uur Na de pauze houdt mevr Luberti een causerie over haar reis naar Italië Het Bestuur. Groene paprika's Brussels lof Prachtige spruiten Gesneden snijbonen Mooie spinazie Goedkope bloemkool Heerlijke hutspot Als reklame 500 gram van de beste druiven voor 89 c Sinaasappelen tot 20 voor een gulden. A.s maandag op de markt voor slechts 8 personen een fantastisch koopje nl een ijzersterk waterdicht shoekproof. anti-magn jongens winkelhorloge van bekend merk, met radium wijzers en cijfers en leder band voor slechts f28,50 (geen drukfoutHierbij eer edelsfalen rekband gratis en 1 jaar schriftel. garantie DE KLOKKENDOKTER Hoorn tel. 4896 GEVRAAGD voor in de huishouding alleen 's morgens G. Kuiper, Kerkplein Oosterend gevraagd B. Boks, Weverstr. 12 TE KOOP zo goed ais nieuwe H. W. Stolk, Z.-Eierland 60e ook zwart, de grote mode. Nergens zo voordelig en zo'n kwaliteit als bij Den Hoorn - Telef. 258 ZOJUIST ONTVANGEN! de nieuwste tophits in de juke box De Smulp Maandag a.s brenger wij op de markt wee verrassende Enkele voorbeelden Overhemdblouses 3/, mouw in fantasie. dessins f 7 a Overhemdblouses voor meisjes 3U mom maten 75 - 100 f39 Rokjes alle maten f 4.4 Vesten, jumpers, hand schoenen tegen lage prijzen Nijlons, Perlons, Crep Nylons, sokken enz, enz tegen Den Helder Keizerstraat 44 komen wij weer aan 0 terend met onze pri kwaliteit croquetlen, p; en worstjes. 't Ijsbeertj Zolang de voorraad sir A. Zielman, De Laaj Telefoon 352 Maandag 27 okt. woensdag 29 okt half twee geslote Kapper Schaart Oudeschil om uw foto's of uw plaat werken is zeer belangrijk U slaagt hiervoor het best bij iemand met meer dan 35 jaar ervaring. Hot adres is en blijft dus J J Vonk, Weverstraat 40 5 mtr dubbej zwaar katoen elastiek 100 ct en 1 ball point met extra lange still 60 ct, 1 hardrubber kam 100 ct samen waarde 260 ct nu voor 98 ct Maandag bij Hans op de markt. Voor een Indien bij advertentie- opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen- heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant Wij ontvingen een mooie sorterirg voorgeteld ontbijtkleden, dames- en kinderschortjes, klee lopers, kussens en kapmanteltjes. Ook hebben we weer nieuwe patronen voor merstof ontvangen. Leithen en Turkey Rug smyrnawol. Handwerkstoffen per meter. Vilt, raffia, pitriet en rabana Telefoon 56 Weverstraat 45 Lees deze advertentie en doet er uw voordeel mee Maandag zijn we er weer met een fijne collt HOLLANDS FRUIT Eerste soort Cox Oranje, rood en geel van kJ 5 en 8 pond voor een gulden. Per kist van 40 pond 7,50 en Gave handappelen, ook heerlijk voor de moes pond 1,—; per kist £50. (Ze zijn geplukt, U kunt ze bewaren). Fijne handperen, Conference en Legipont, 6 e: pond 1,per kist, vanaf ƒ2,50. Originele Giese Wildeman stoofperen, 8 pond 1,per kist van 50 pond 5,50 (voor wie opslag). Grote St. Remy stoofperen, 12 pond voor J i per kist 4,25 en Nog steeds Sunkist sinaasappelen, 12 en 9 v. J Extra fijne druiven, per kg Eerste soort bananen, voor minder dan een gui per kg. Prachtig hagelwitte bloemkool, 3 voor Hierbij als reclame 6 pond goudgele andijvie Grote bossen zomerwortteltjes, 3 bos Nog steeds verse sla en tomaten. Volop rode en groene kool, bietjes en uien. E prei 3 pond ƒ0,50. Prachtige knolselderij voc erwtensoep, per stuk een kwartje Komt vroeg en denk er aan, zelfs de grootste ti laadt U vol voor weinig geld!! Marktstraat 17, Schagen, telefoon 231

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2