Duitse gasten kunnen niet gemist worden Hoela-hoep Binnenlands bezoek aan eilanden teruggelopen Raadsel in Nijmegen De op 22 en 23 oktober j.l. op Schier monnikoog gehouden 13e Waddenconfe rentie, waarover wij reeds het een en ander schreven in ons vorige nummer, werd voor een goed deel beheerst door het „probleem" van het hand over hand toenemende bezoek van Duitse toeristen, voor zover althans van een probleem kan worden gesproken. Daarop heeft een ieder zijn eigen, persoonlijke visie. In de algemene vergadering van don derdag volgende op de onderscheidene sectievergaderingen schreef de heer Quint, voorzitter van de Werkcommissie der V.V.V.'s, de teruggang in het binnen lands bezoek aan 3 oorzaken toe: aan de steeds groter wordende vakantietrek van Nederlanders naar het buitenland, aan de uitwerking van de bestedingsbeperking (waardoor bepaalde groepen van de be volking zich geen vakantie meer konden permitteren) en aan een zekere verdrin ging van de Nederlandse gast door de buitenlandse (Duitse) bezoeker. In dit verband merkte hij op, dat de ontwikke ling van het Duitse bezoek aan de eilan den in de afgelopen jaren zonder meer stormachtig is geweest en dat men wel de indruk moet krijgen, dat we in de afge lopen jaren alleen nog maar te maken hebben gehad met de voorhoede van het Duitse leger van vakantiegangers en dit jaar pas de hoofdmacht in beweging ge komen is. Spreker liet een waarschuwend geluid horen aan het adres van die onder nemers, die kennelijk voorrang verlenen aan Duitse aanvragen omdat zij menen van de Duitse gast een hogere pension- of huurprijs te kunnen vragen dan van de Nederlanders aanvrager. Deze mentaliteit achtte hij niet zonder bedenking en houdt bovendien het gevaar in, aldus spreker, dat men op den duur mèt de Nederlandse gast ook de Duitse van zich vervreemdt, omdat de dikke geldbuidels van de Duit sers meer en meer gaan plaats maken voor de smallere beurzen. Het afgelopen seizoen had volgens de heer Quint wel duidelijk bewezen, dat zich ook in het Duitse bezoek een sterke verschuiving naar de sector van het sociaal toerisme aftekent. Overigens stelde hij met nadruk, dat de Duitse gast van essentieel belang is voor de eilanden. De Nederlandse gast is dat echter niet minder en moet daarom niet verwaarloosd worden. Mr. P. E. van Krevelen, voorzitter van de Studiecommissie voor de eilanden, gaf een overzicht van de werkzaamheden der commissie en deelde mede, dat zij begin volgend jaar haar eindrapport hoopt uit te brengen, met aanbevelingen en sugges ties inzake het complex van problemen, welke door de steeds toenemende toeris- tenstroom worden opgeworpen. De heer J. F. Dijkstra, arts te Amers foort, die een causerie hield met als WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 48. Op dat scheepje is Gerrit Dirckz zo trots als een pauw. Elk dek past met kleine pennen op het volgende, zodat je ze apart kunt bekijken en zien dat alles ook van binnen zo gemaakt is als een echt schip. Het onderste ruim is nog leeg dat zou een mooie geheime berg plaats zijn voor.... voor dat Ivoren Beeldje dat de Heren van de Compagnie beslist niet mogen zien. De schipper stopt het er meteen maar in, dan kan het ten minste niet meer vallen zoals tijdens de cycloon gebeurd is. Toen is het gelukkig in zijn kooi terecht gekomen en niet be schadigd. De rolpaarden van het geschut FEUILLETON door G. PLANTEMA 32. De gemaskerde man haalde even zijn schouders op. „Het is beter, dat u dit nog niet weet", zei hij. „Ik geef toe, dat dit voor u geen prettige situatie moet zijn, maar ik verzeker u, dat uw toestand veel onaangenamer kon zijn. Natuurlijk spreek ik in orakeltaal voor U. Ik kan u alleen vragen, dit van mij aan te nemen als de volstrekte waarheid. Ik ben even hier gekomen om te zien hoe u het maakt. U bent wakker en volkomen helder van geest, merk ik. U hebt een angstig avon tuur achter de rug, maar het doet me genoegen, dat U 't blijkbaar geen blij vende schade heeft gedaan. Als U zich volkomen rustig houdt, zult u spoedig ge noeg sterker worden". Toen was de man ineens verdwenen. André zakte terug in de kussens. Zijn hersens bleken nog niet in staat, de stroom van gedachten te verwerken, die in hem opkwam. Hij lag te piekeren, tot hij in een diepe slaap was gevallen. Dan werd hij weer wakker, maar helderder was zijn hoofd nog niet geworden en op nieuw sliep hij in. Dat herhaalde zich een paar maal, maar het aantal kon hij niet bepalen. Maar tijdens een van deze pe rioden van slaap was iemand het vertrek binnengekomen. Tenminste, dat veron derstelde André Boorneman, want toen hij op een gegeven ogenblik z'n ogen op sloeg, ontdekte hij, dat er iemand naast zijn bed zat. André Boorneman zag eerst een donker onderwerp „Waarom verkiezen wij de eilanden?", zag zeer gunstige mogelijk heden voor de eilanden inzake een ont wikkeling tot kuuroorden en bepleitte in de propaganda vooral de aandacht te vestigen op de zuiverheid van de lucht. Uit zijn eigen praktijk kon spreker mede delen, dat hij vele patiënten voor uiteen lopende kwalen een verblijf op de eilan den had aanbevolen en dat zij daar zeer veel baat bij gevonden hadden. Deze 13e Waddenconferentie werd voor de eerste maal gehouden onder auspiciën van de het vorig jaar opgerichte Federa tie van V.V.V.'s op de Waddeneilanden (Waddenfederatie). Het bestuur daarvan is als volgt samengesteld: J. Schönfeld (Vlieland), voorzitter; P. Beemsterboer (Texel), secretaris; W. Zaadnoordijk (Ter schelling), penningmeester; J. Klaassen (Ameland) en F. Kooistra (Schiermonnik oog), leden. De heer Beemsterboer kon mededelen, dat aan de Federatie inmid dels rechtspersoonlijkheid was verleend en dat zij thans binnenkort als lid zal toetreden tot resp. de Prov. Friese V.V.V. en de A.N.V.V. Van A.N.V.V.-zijde werd de conferentie bijgewoond door Jhr. W. Boreel, alge meen directeur, en O. van der Gronden, directeur Binnenlandse Dienst, voorts door de plaatsvervangend regeringscom missaris bij de A.N.V.V., de heer C. Kuipers. De Texelse afvaardiging bestond uit: burgemeester C. de Koning, wethouder C. H. Roeper, wethouder Th. R. Hin en de heer F. L. Faber namens het gemeen tebestuur; de heren J. C. Rab, P. Beem sterboer, S. Lap Bzn. en J. C. Quint na mens de V.V.V.de heren J. Vroom en A. Bakker namens de Horeca; de heren G. Bakker en J. H. Kikkert namens de Alg. Middenstands Ver.: de heren M. Bakker en N. Ran namens de R.K. Mid denstandsver., de heer J. J. van der Vlies, directeur N.V. TESO; de heer J. Gulmans groepscommandant der Rijkspolitie. HALVE EEUW GELEDEN Adv. Texelaar, oktober 1908: Verboden te jagen of moerdebeien te plukken in de bossen gelegen onder Ho- geberg. De boogjeshangers. Adv. Het beste adres voor tuigwerk, zadel en beklederij is bij Alex Koning. Bekroond met de eerste prijs op de landbouwtentoonstelling. Den Hoorn, 2 oktober 1908: Door enige jongelui is een rederijkers kamer opgericht. Als leden van het be stuur werden gekozen de heren W. Zijm, voorzitter, Schuurman, secretaris en K. Kok, penningmeester. De heer W R. van Douwen heeft op hun uitnodiging de regie op zich genomen. zijn ook al klaar en nu werkt hij aan het rondhout: masten en ra's. Als ze op de rede van Batavia ankeren heeft de schip per zich al helemaal voorbereid op een woordenstrijd met Coen, die wel weer zal zeggen: „blijf nog een jaartje". Maar de grote Jan Pieterszoon kent zijn pappenheimers en zegt alleen maar dat de „Gekroonde Haring" met twee andere schepen direct door moet gaan naar de Kaap. Het is al laat in de tijd en ze moeten profiteren van de gunstige pas saatwinden. Haastig worden victualiën en water ingenomen en voort gaat de reis. De grote schepen hebben een ongewoon masker. Hij geloofde daarom, dat de man, die al met hem had gesproken, was terug gekomen. Maar even later drong het tot hem door, dat dit toch niet het geval kon zijn. Bij zijn bed zat een vrouw. Het masker bedekte haar gezicht voor het grootste deel, maar zij had de haren niet verborgen en daaraan zag hij het eerst, dat hier geen man zat. Donker was dat haar en de tint herinnerde hem onmid dellijk aan de Roemeense mej. Ilescu. De verlichting in het vertrek was vaag. André staarde naar zijn bezoekster en zij zag, dat hij wakker was, maar eerst bleef zij stil zitten, zonder te spreken. Toen stond zij ineens op. Hij ontdekte, dat zij de kleding van een verpleegster droeg, een donkerblauwe jurk met een helderwit schort. Het drong toen weer tot hem door, dat hij ziek was. De verpleegster verdween een ogenblik maar al gauw kwam zij terug. Zij droeg een serveerblad en daarop stond een bord. En voordat André er zich eigenlijk goed van bewust was wat er gebeurde, was zij al bezig hem lepels soep te voeren. Aan eten of drinken had hij nog niet ge dacht, maar nu de smakelijke krachtige soep in zijn mond kwam, merkte hij, dat hij trek had. Zwijgend voerde de ver pleegster hem tot het bord leeg was. Toen keek zij hem even aan. „Encore?" In het Frans informeerde zij, of hij nog meer lustte. André Boorne man was te verrast om dadelijk een ant woord te kunnen formuleren. „Ja, zei hij toen. Niet in het Frans, maar zij bleek hem toch te hebben be grepen, want weldra was hij aan zijn tweede portie bezig. De eetlust was nog BOER IK MET WINST? Kunt U die VTaag beantwoorden? Wij kunnen ons voorstellen, dat de meeste Texelse landbouwers geneigd zijn op die tweede vraag direct een bevesti gend antwoord te geven. Zij zullen rede neren: Onze boekhouding wordt ver zorgd door een erkende boekhouder of boekhoudbureau en de Verlies- en Winst rekening vertelt ons aan het eind van het jaar hoe het er mee staat. In „Stikstof", het blad van de Neder landse Stikstofmeststoffen Industrie ver telt de heer P. C. Muntjewerf in een artikel iets over een veehouder in het klei-weidegebied van Noord-Holland. Ook deze veehouder meende wel een antwoord te kunnen geven op bovenbe doelde vraag. Hij was bovendien goed te vreden over de bedrijfsuitkomsten. Hij kon met zijn gezin goed leven en hield ieder jaar ook nog iets over. Toch vond deze veehouder het op een bepaald moment nodig van zijn bedrijf een zgn. bedrijfseconomisch overzicht te laten maken. Het resultaat was zodanig, dat de boer daarna helemaal niet meer tevreden was over zijn bedrijfsresultaten. Wat toch was het geval? Het werk op het bedrijf werd gedaan door de veehouder en twee volwassen zoons. We zijn dan geneigd om te zeggen: Deze boer werkt voordelig. De arbeid van zijn eigen gezinsleden kost hem immers niets. De heer Muntjewerf betoogt in zijn ar tikel, dat dit een volkomen onjuiste op vatting is. Om te beoordelen of een be drijf winst of verlies heeft, moeten alle kosten in rekening worden gebracht. En tot die kosten behoort ook de arbeid van de boer en zijn gezinsleden. Verder moet ook rente worden berekend van eigen kapitaal, dat in het bedrijf is gestoken. Want ook dit zijn kosten van het bedrijf. U begrijpt, dat we op deze wijze een heel andere kijk op de bedrijfsresultaten krijgen dan door alleen maar te kijken naar het aangifteformulier voor de In komstenbelasting. En toch is dit de enig juiste manier om te beoordelen of ons be drijf goed „loopt". De veehouder, waar over de heer Muntjewerf schrijft kreeg het advies iets minder vee te houden. In combinatie met een betere bedrijfsorga nisatie kon het werk dan met één man minder worden gedaan. Hierdoor zouden de bedrijfsuitkomsten vrij zeker beter worden. Op 11 november a.s. komt de heer Muntjewerf naar Texel om ook aan de Texelse landbouwers iets over het be drijfseconomisch onderzoek te vertellen. En U kunt er zeker van zijn, dat deze dingen ook voor de Texelse landbouwers van belang zijn. C. v. Gr. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste elftal behaalde in Den Burg een 42 overwinning op Tex. Boys 2. Ons tweede kwam met een eervolle 10 nederlaag uit Den Helder terug. Met wat meer geluk was er wel een puntje meegekomen. De adsp. verloren in Oosterend met 40. Zondag: ZDH-Kreyleroord, aanvang half twee. Tex. Boys 3-ZDH 2, aanvang 12 uur. Zaterdagmiddag: Texel a-ZDH a, aanvang 3 uur. voorspoedige vaart en ook het kleine scheepje vordert best als ze de Kaap na deren. Op die tochthoek stormt het nogal vaak. Hoewel het nu bij harde wind blijft, raken ze elkaar toch kwijt en de „Ge kroonde Haring" komt alleen bij Kaap de Goede Hoop aan. Jan van Riebeek, die daar later lekkere Hollandse groenten zal gaan kweken zit nog in Culemborg. Met wat kafferkoeien, veldvruchten en water wordt de voorraad aangevuld. De ande ren zijn hun blijkbaar vooruit dus worden alle zeilen bijgezet om hen in te halen. goed. André stelde dat met voldoening vast. Maar toen het bord opnieuw leeg was, kreeg hij niet meer. „C'est assez", stelde de verpleegster vast, met een beslist gebaar haar hoofd bewegend. Zij was blijkbaar nog niet van plan hem alleen te laten, want nadat het bord was weggebracht, kwam zij weer op de stoel naast het bed zitten. André peinsde. Hij wou een gesprek voeren, maar het was niet gemakkelijk zinnen op te stellen, vooral nu hij zich in een vreemde taal zou moeten uitdrukken. Maar eindelijk kwam er iets. „Wat scheelt mij?" vroeg hij wat aar zelend en hij was het nog niet met zich zelf eens, of hij wel goed Frans sprak. „U bent ziek", was het antwoord, niet onvriendelijk, maar toch op een toon, die niet aanmoedigend klonk. „Ja", zei hij, „dat weet ik. Maar welke ziekte?" Het duurde even, voordat hij antwoord kreeg. Het leek hem toe, dat de verpleeg ster even moest nadenken. Zij staarde hem een ogenblik aan, als was zij verrast door die vraag of door zijn volharding en daarna wendde zij haar ogen af en keek strak voor zich uit. Alleen die ogen kon hij zien. Ze waren donker en glanzend achter het masker. „U bent vergiftigd". André schrok. Dat was niet mis! Zoveel problemen ineens stormden op hem aan, dat hij een paar minuten geen woord kon uitbrengen. Had hij nu Nederlandse woorden kunnen spreken, dan zou het niet zo moeilijk zijn geweest! Ja, dan had hij zijn verbazing kunnen uiten door een kernachtig woord. Maar in het Frans BETROUWBAARHEIDSRIT De zondag gereden betrouwbaarheids- rit is zowel voor de rijders als voor de uitzetters een succes geweest. De heren C. Mets en B. Dros hadden een pracht van een rit uitgezet. Alle zandwegen, die er nog op Texel te vinden zijn, zaten er bijna in verwerkt en onder dijkjes enz. langs. Nu ze hebben genoten; dat was ook de algemene opinie van de rijders later aan De Koog, waar in Hotel „De Toe komst" de finish was. Er waren ook 3 rijders uit Anna Paulowna. Het parcours bevatte 8 tijdcontröles, 10 routecontróles en 4 geheime controles. Deze geheime controles waren er voor om te kijken of de heren niet op rijwielpaden gingen rijden, want dit is zeer verleidelijk als je over een slechte weg moet en er ligt zo'n mooi fietspad naast. Maar ze hadden zich nog al goed aan het reglement gehouden. Om plm. half 6 kon de voorzitter de uit slag bekend maken, na allen dank te heb ben gebracht die aan deze rit hadden medegewerkt. Sportklasse, 16 deelnemers: 1. A. v. Liere, Oudeschild, 11 str.; 2. Van Bekkum, Oosterend, 13 str.; 3. G. Wai- boer, Anna Paulowna, 16 str.; 4. H. de Ridder, Den Burg, 21 str Toerklasse, 6 deelnemers: 1. L. Bakker, De Koog, 4 str.; 2. R. de Vries, Den Burg, 6 str. Brommers, 11 deelnemers: 1. G. Eelman, De Koog, 8 str.; 2. W. Dou- ma, De Koog, 8 str.; 3. A. Keizer, Den Burg, 9 str. De bromlustige jeugd was niet present. Durven deze heren niet9 Jullie hadden je nu eens van de goede kant kunnen laten zien. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Zwaagdijk-Vios 2—4; BKC-JVC 8—1; Texel-Limmen 7—1; VZV-Meervogels 0—2; LSW-De Zouaven 32; Schagen-Helder 13. SRC 2-Texel 2 7—2. Jun. Texel-HCSC b 23. Adsp. De Koog-Texel 02. Handbal: Texel-Olympia 52. jun.: Texel-Tonegido 70; adsp. Texel-Olym pia 10. Texel heeft haar aanhang een verras sing bezorgd, door in een uiterst snelle pittige wedstrijd van Limmen te winnen. Wat nu nog nimmer gebeurd is was nu een feit, de aangewezen scheidsrechter miste de boot. In overleg werd de leiding aan de heer Van Zeijlen overgedragen, die zich op voortreffelijke wijze van deze taak heeft gekweten. Het was aan te zien, dat Texel met de beste voornemens was bezield: fel wordt er aangepakt en Texel neemt de eerste aanvallen voor haar rekening. De keeper moet handelend optreden met een schot van Cees. Dan volgen twee gevaarlijke aanvallen op ons doel. Na gezamenlijk opbrengen schiet Ruud juist naast. Een gevaarlijke L.-aanval strandt op buiten spel. Telkens stuwt Ruud z'n voorhoede met lange passes, soms iets te hard. Dick speelt zeer gewaagd van verre afstand terug op Bertus. Uit een snelle T.-aanval volgt een voorzet, maar Max valt op de bal, jammer, en meteen moet Bertus een lastig schot verwerken. Na ca. 30 min. speelt L. met een goede comb, door onze verdediging, het schot is voor Bertus on bereikbaar. Texel staat tegen een O1- achterstand op te kijken. Een nieuwe aan val op ons doel volgt, waar Dick D. de bal weet weg te werken. L. lijkt iets sterker te worden, maar dan werkt Texel zich los. Snel gaat het door het midden. De bal komt bij Cees, die met een pracht schot via binnenkant paal gelijk maakt 11. Enkele minuten later wordt de L.- verdediging in het nauw gebracht, waar van Hans profiteert: 21, waarop Max een voorzet van Ruud benut 31. L. tracht het spel te verplaatsen, maar het harde schot is bij Bertus veilig, nog voor de rust zorgt Cees voor 41. Dan speelt Bob gewaagd terug omdat hij de rechts binnen niet zag, maar Bertus werpt zich op de bal, waarmede de 1ste helft wordt afgesloten. De 2de helft begint met een tweetal corners op het T.-doel, waarna het duide lijk wordt, dat Texel deze wedstrijd zal gaan winnen, want L. kan zich niet los werken en heeft alle moeite om de golf T-aanvallen te onderbreken, terwijl de T.-verdediging steeds weer keurig weet te onderbreken en goede aanvalskansen weet op te bouwen. De enkele goede L.- aanvallen zijn wel gevaarlijk. Bertus stopt een goed schot, terwijl bij een moei- kende hij er geen ekwivalent voor en dat was buitengewoon lastig. „Ik ben vergiftigd", zei hij toen. „Dat zal wel zo zijn. Maar hoe is dat geko men?" De verpleegster haalde de schouders op. „Je ne le sais pas", antwoordde zij. „De dokter heeft U onderzocht en ik ben hier om toezicht op U te houden. Verder kan ik u niet vertellen". „Maar u bent geen Nederlandse. Hoe komt een vreemde verpleegster hier? Bent u een Frangaise? In welk ziekenhuis werkt U? Deze vragen waren de verpleegster blijkbaar even te machtig. Zij maakte een beweging als om op te staan. Maar zij bedacht zich en bleef zitten. Toen sprak zij: „U vraagt te veel, U bent ziek en ik ben hier om u te verplegen. Meer kan ik niet zeggen. Ik ben geen Nederlandse. Dat kan ik niet verborgen houden, verder zult U niets te weten komen, tot de dokter mij toestemming geeft. U moet rustig blijven. Niet te veel denken, dat is niet bevorder lijk voor uw beterschap". Het gesprek vermoeide hem erg en langzamerhand verzonk André Boorne man in een diepe slaap. Hij had echter het idee, dat hij straks wel meer te horen zou krijgen. Met een gevoel van honger werd André wakker. Er was niemand in de kamer. Hij voelde zich volkomen helder van geest en verlangde te eten, had trek in een sigaret en niet minder in een boek of een krant. De deur ging open. Op de drempel ver scheen niet zuster Maria, maar de ge heimzinnige man in het zwarte pak. Hij bleef even staan kijken en toen de zieke Zoon en dochter, vader, moeder. Zie je wiegend op de straat, zich in gekke bochten wringend, Gillend, als 't maar even gaat. Grootpapa's en grootmamaatjes, 'k Zag ze stralend in zo'n ding, Heel verbaasd keken de kleintjes. Of het bij opoe ook nog ging. Hoela-hoep het is een uitkomst, Voor de dames, met die lijn. Die, laat ik voorzichtig wezen. Nou, niet al te slank meer zijn. Voor je 's avonds in je bed stapt. Eventjes de hoela-hoep, Blote benen dat gaat beter. Veiliger dan op de stoep. Kom je 's avonds van je werk, Zegt je vrouw, het is een pracht, 'k Heb vandaag met hoela-hoepen. Er een pondje afgebracht. Op de straat en op het pleintje, Hoela-hoep is er de jool, Ja.u zult het niet geloven, Ze doen 't zelfs.op de Kleuterschool Dames, herenis uw lijn niet. Zoals u dat nu graag wil, Ga dan ook eens hoela-hoepen, 't Helpt beter dan de duurste pil. Adr. St. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 27 oktober 1958 28 schapen 6080; 25 biggen 4060; 1! graskalveren 300350; 10 pinken 550- 700; 5 koeien 750850; 2 rammen 130- 160. lijke situatie de bal over het doel scheert Bij een nieuwe aanval zendt Cees ee; pracht schot in, dat door de keeper prim wordt gehouden. Keer op keer krijg Henk mooie passen, de enkele voorzette worden niet benut of het is buitenspel Max komt vrij, de keeper loopt vroeg tijdig uit, maar z'n schot gaat naast. Cee kopt een voorzet in, maar de keeper red fraai. In de voorhoede staan we te dich op elkaar. Een fraaie L.-aanval word door Bertus op de doellijn onderbroken Henk geeft mooi voor, Max mist, had aai Hans moeten doorgeven. L. probeert he nog, maar Bertus en zijn mannen gevei weinig kans. Henk loopt nog al eens fc lang met de bal. Bertus moet nog een maal redden, maar dan krijgt Max de ba] vrij: 51. Ruud besluit een goed opge zette aanval met 61. L. geeft nog enkeli verre schoten, zonder succes. Cees geei een mooie pass naar Ruud, die laat lopen Uit een goede voorzet van Henk kop Max op fraaie wijze zijn ploeg naar 7—1 Wij verheugen ons over deze overtui gende overwinning, die ons moet inspire ren voor de rest van de comp. We wete nu dat het kan. Jun. Texel-HCSC b werd door de be zoekers verdiend gewonnen. We kregea zo de indruk, dat onze jongens dachten nou dat zullen we wel even redden. He vlotte niet meer, de pasjes waren onzui ver en te langzaam; de combinaties niei direkt. Vooral Abe zal meer met langi passen naar de vleugels moeten spelen Die kleine tikjes zijn niet gemakkelijk Uitslag 23. Volgende keer beter. Texel a won van De Koog a in ee pittige „uif'wedstrijd. Zo maar doorgaan Handbal: De dames hebben zich weer uitstekenö gehouden door met 52 Olympia te ver slaan. Ook de jun. namen geen halvi maatregelen; met liefst 70 werd Tone gido naar huis gestuurd. Ook de adsp wonnen met 10. Net genoeg. De bal es het veld waren wel erg glad. A.s. zondag: HRC 6-Texel a. Jun Texel-WGW 6; adsp. Texel-ZDH. SRC 2-Texel 2 72. Beide ploegei speelden met 10 man. In het veld was 1 de sterkere, maar doelpunten kwamea aan de andere kant. Jammer, dat w weer met 10 man moesten spelen. Kanna niet vroegtijdig afgemeld worden? Als men lid is van een ver., dient men zich als zodanig te gedragen, want lid zijl betekent ook de verplichtingen aanvaar den. hem aanstaarde, deed hij een paar stap pen naar het bed. „Wel meneer Boorneman, al wat opge knapt?" De man probeerde een vriende lijke klank in zijn stem te leggen, wa'. hem een beetje gelukte. „Ja", gaf André toe. „Tenminste, ik bei volkomen wakker en niet suf meer. Maar ik heb het gevoel, dat ik lichamelijk toci nog niet bijzonder veel waard ben". „Tja, een beetje geduld, waarde heer We moeten niet alles tegelijk verlangen Laat ons blij zijn, dat het beter gaat. D* zuster komt dadelijk bij U. Hebt u som! wensen?" „Nou begon André. „O ja, u kun! zich niet aan mij voorstellen. Dat is waar ook. Maar mag ik ook niet weten, hoe dt verpleegster heet? Het is zo raar om te praten, als je niet weet tegen wie je hd hebt". „Daar is geen enkel bezwaar tegen. Efl u zult meer te maken hebben met zustd Miquèle dan met mij". „Zuster Miquèle? Is ze een Franse?" „Dat doet er niet toe. Verlangt u an ders nog iets?" „Ja zeker! Ik weet niet hoe laat het is maar ik heb al weer een razende honger Is er niet iets anders dan soep? En heb! u soms wat te roken? En een boek? I ziet, ik ben goed genoeg bij m'n verstand en als ik stil moet liggen, begin ik me t< vervelen". (Wordt vervolgd) [cordiRk hart

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4