Groen 'Zwartsjexels in het hart. VVV afd. Den Hoorn in het zilver Stichting Texelse Volksmuziekschool WOENSDAG 12 NOVEMBER 1958 71« JAARGANG Na 7201 Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. BoerenL Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm Fietsend naar het strand Een flinke wandelaar zal de duinen, gelegen tussen Den Hoorn en de Noordzee met genoegen „nemen", maar toch was men de wereld te rijk, toen in 1948 een fietspad naar zee werd aangelegd. Vreemd, maar de notulen gewaagden juist in dat jaar van achteruitgang van het vreemdelingenbezoek. Het volgende jaar kon gelukkig van een goed seizoen worden gerept. Van het nieuwe verkeers bureau werd een druk gebruik gemaakt. Het spel de strijd om de man en de vrouw werd door D.F.K. met groot succes ge ïntroduceerd. In 1951 werd kampeerterrein „De Siep" gesticht. Den Hoorn trok veel gas ten. Het verschijnen van enige paartjes in Texelse klederdracht werd door de gasten zeer gewaardeerd. In 1952 deed de heer A. Lap zijn intree in het bestuur als commissaris. In 1953 beleefde Den Hoorn zijn eerste badgastenstrandfeest, dat een groot suc ces werd. Het dorp kreeg 's avonds een sprookjesachtig effect door de versiering met lampions, die ook in de lange stoet, met het fanfare aan de kop, meegevoerd werden. De heer G. Coevert opende in dat jaar zijn strandpaviljoen „Hoornder Strand". Op 15 november werd het 20-jarig be staan gevierd. Natuurlijk waren de heren W. H. Lap, P. B. Riteco en IJ. Lap als genodigden aanwezig. 1955 werd ook weer een goed seizoen, voor een deel te danken aan de West- Duitse gasten. In dat jaar werd het kam- peercentrum „Loodsmansduin" opgericht. Van de vakantiespreiding viel nog heel weinig te merken. De heer G. Coevert werd tot bestuurslid gekozen, daar de heer P. C. Drijver niet herkiesbaar was. In 1956 komen nog meer West-Duitsers in of bij Den Hoorn logeren. Resultaat een zeer goed seizoen. Den Hoorn staat voor de viering van een mooi, gedenkwaardig feit, het 25-jarig bestaan van de afdeling der V.V.V. Feitelijk is van drie jubilea sprake, want de heren A. Slegh en D. C. Drijver resp. voorzitter en secretaris, hebben van de op richting af zitting in het bestuur. Uit de gegevens, ontleend aan de met toewijding verzorgde notulen, blijkt, dat het met de afdeling Den Hoorn van meet af aan excelsior is gegaan, tot heil van vele belanghebbende dorpsgenoten, want wij vinden daar thans florerende pensions, terwijl ook menige middenstander een toeristisch vruchtje weet te oogsten. Werd dus op 15 november 1933 het officiële startschot gelost, de voorberei dende besprekingen waren al geruime tijd gaande geweest. Vreemdelingenverkeer - vreemdelingenindustrie, een nieuwe bron van inkomsten. In die dagen had Texel dat hard nodig en was het dus verstandig om van de gelegenheid („verkoop je na tuurschoon") volop te profiteren. Immers in De Koog bracht die vreemdelingen- industrie ook reeds sedert vele jaren een niet onbelangrijke bijverdienste voor velen op. 1933. In dat jaar vind je in de Texelaar woorden met een verre van prettige klank, woorden, die gelukkig al weer helemaal uitgestorven zijn: „schapen- steunplan", saneringsplan voor bollen, steun aan vissers, aardappelsteunwet. Op 15 mei worden de 2220 lammeren voor 3rtot 5,van de hand gedaan. Een slechte tijd en hoe lang zal die aanhou den? Men zocht naar bijverdiensten. Ook de Hoornders begrepen, dat het toerisme hun een goede kans bood, waar het dorp door natuurschoon wordt om ringd. Zeker, ze hadden nog geen weg naar het strand, geen berijdbare weg al thans, maar juist door samenbundeling van krachten zou je iets kunnen bereiken. Ja, er waren wat dat betreft wensen ge noeg!! Maar dan eerst een vereniging stichten, een afdeling van de grote Texel se V.V.V. Hoe werkt zoiets? Want je stond er allemaal min of meer vreemd tegenover, niet waar. Geen wonder, dat toen de naam van de heer W. H. Lap genoemd werd: die had immers al zo lang met het VW-bijltje gehakt! Ze moesten hem maar eens polsen. De heer Lap was dadelijk bereid de gewenste medewerking te verlenen. Voor al ook omdat hij in het dorp Den Hoorn het levenslicht had aanschouwd. De heren P. B. Riteco, A. Slegh en J. D. Troost na men dan contact op met de heer W. H. Lap. De eerste vergadering werd gehou den op 15 november 1933 in Loodsmans welvaren. De heer Riteco had de leiding van die vergadering en wel als voorzitter van het voorlopig bestuur. Na de toespraak van de heer W. H. Lap traden 37 van de 40 luisteraars als lid toe. Het bestuur werd vervolgens als volgt gekozen: P. B. Rite co, voorzitter, D. C. Drijver, secretaris, A. Slegh, penningmeester, IJ. Lap en J. Lap Kzn. comm. Vier jaar later volgde de benoeming van de heer P. B. Riteco tot hoofd der r.-k. school te Den Burg, wat voor Den Hoorn een groot verlies betekende. Op 23 november 1937 kon de voorzittersha mer definitief aan de heer IJ. Lap worden overhandigd. De heer P. D. Drijver com pleteerde het bestuur. De heer IJ. Lap zou de functie van voorzitter tot 1946 vervullen. Wegens ge vorderde leeftijd legde hij de teugels toen in handen van een jongere kracht. Dat werd dan de heer A. Slegh, die, evenals oe heer Lap, zijn functie, een verre van gemakkelijke taak, op voorbeeldige wijze vervult. Die mutatie vond plaats op 3 februari 1947. Op dezelfde vergadering werd de heer P. Boon als bestuurslid ge kozen en ook hij heeft zijn zetel nog steeds bezet gehouden. De heer S. Lap Bzn. werd toen benoemd tot afgevaardig- Ce naar het Hoofdbestuur en die functie bekleedt hij nog steeds. U ziet, dat trouw aan de vereniging het devies van de de Hoornders is! Van 1938 tot 1947 was de heer K. Boon Jbzn. met die taak belast geweest. De notulen vertonen na 1940 een hiaat: de oorlog maakte het vreemdelingenver keer onmogelijk, d.w.z. onmogelijke voor gewenste vreemdelingen, want ook bij Den Hoorn wemelde het gedurende vijf lange jaren van krijgslieden, die maar op het pijpen van de waanzinnige Führer hadden te dansen. Op 4 oktober 1947 ging de afdeling Den Hoorn opnieuw van start. Een moeizaam begin, want de inventaris van de pen sions was tot een minimum geslonken. De gasten kon evenwel een verleidelijk goede maaltijd worden geboden en de (vele) gasten, die weer na lange tijd een kijkje op het eiland kwamen nemen, keerden dan ook met tevredenheid naar hun haardsteden terug. Vooral ook door de weldaad, die de mooie zomertijd hun had geschonken! In dat jaar werd, bij wijze van proef, het informatiebureau in Loodmanswel- varen gevestigd. De heer J. A. Dros volg de de heer Jac. Lap als bestuurslid op. GLORIE VAN HET AMBACHT Wij zagen de (volle) glorie van het ambacht (hersteld) in het keurige, vak kundig uitgevoerde koperssmeedwerk aan de nieuwe Koger kleuterschool. De naam ,,'t Mierennest" was door de heer B H. Roest, werkzaam bij de firma S. Rentenaar, Oosterend, gesmeed. Ook de (nog te onthullen) namen voor de kleu terscholen van Oosterend en Oudeschild zullen (of zijn??) door de heer Roest wor den vervaardigd. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat zij overwegen om met toepassing van artikel 20 van de Weder- opbouwwet vergunning te verlenen aan: 1. de Stichting Sociaal Toerisme Texel, Pijpersdijk K 61a, voor de bouw van een beheerderswoning op het perceel, kada straal bekend gemeente Texel, sectie H, nr. 2862, gelegen binnen het kampeerter rein „Kogerstrand", 2. de heren J. en C. Hopman, wonende K 4, voor de bouw van een woonhuis op het perceel van dezelfde kadastrale sectie, nr. 2088. Eventuele bezwaren dienen uiterlijk op 19 november schritelijk bij hun college te worden ingediend. Texel, 12 november 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. de Koning. De secretaris, P. Beemsterboer Strandweg geopend Een, zo niet de allerbelangrijkste dag van VVV Den Hoorn werd de 20ste april 1957, toen de strandweg geopend werd. Een jaren gekoesterde wens ging daarmee in vervulling. Reeds in de daarop aan sluitende paasvakantie kreeg paviljoen Hoornder Strand" een enorme toeloop van gasten en Texelaars te verwerken. Het voorseizoen werd een der drukste van de geschiedenis. 25 jaar VW Den Hoorn. Met voldoe ning kan op het bereikte resultaat wor den teruggezien en met vertrouwen ook gaat men de toekomstige ontwikkeling tegemoet, een goede toekomst, zo pais en vreê voortduren, want de aanleg van een ponthaven in de nabijheid van Den Hoorn opent geheel nieuwe perspectieven, waar van het toerisme in de eerste plaats ten volle zal profiteren. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 10 november 1958: 21 schapen 6080; 28 biggen 5065, 11 koeien 6501000'; 7 graskalveren 300 350; 11 pinken 500700; 1 paard 800. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur Mannenvereniging in de pastorie. Nieuwe leden hartelijk welkom! DE JEUGD VAN DE STRAAT Oudeschild Op initiatief van Henk Hoogerheide en P. Heyligenberg doet men pogingen een club op te richten van en voor de jeugd van 16 jaar en ouder, waar de zelfwerkzaamheid zal worden betracht en de algemene ontwikkeling zal worden bevorderd door het aansnijden van allerlei problemen, die de jeugd ra ken. Er bestaat grote belangstelling en binnenkort hoopt men de eerste bijeen komst te houden. FRIESE KRITE Dinsdag 4 november hield de Friese Krite in Hotel „De Lindeboom-Texel" een bijeenkomst onder het motto: „Een Fryske joun in goede joun". Het werd inderdaad een zeer geslaagde avond. Toen het traditionele Texelse kwartiertje was verstreken, kon de voor zitter een overvolle zaal het welkom toe roepen, in het bijzonder de heer Abe Brouwer, die een boekbespreking zou houden over zijn pas uitgekomen roman „Springtij". Het verhaal speelt zich af in en om het vissersdorpje Wierum tussen de jaren 1800-1900. De harde strijd om het bestaan van deze vissers met hun bootjes, die vaak helemaal niet zeewaardig waren, met alle gevolgen van dien. Hun zorgen, maar ook de hoogtepunten in hun leven, met ten leste, de rampzalige nacht, wan neer tijdens een zware storm het grootste deel der vloot niet meer thuisvaart. Dit alles wist de heer Brouwer op boeiende wijze naar voren te brengen. Na de pauze kwam de humor aan bod en waren de lachsalvo's vaak niet van de lucht. Het was al laat toen deze gezellige avond besloten werd met een woord van aank aan de spreker en een tot ziens op 20 januari aan alle aanwezigen. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 12 november Den Burg, „Casino", 2 en 7.45 uur Toma- do-show Bakker's Ijzerhandel. Donderdag 13 november Den Burg, „De Graaf", inleiding over onderwijspolitiek Tex. Bestuurdersbond. Den Burg, „Texel", Castrol-filmavond voor MAB-ciub. Vrijdag 14 november De Waal, Dorpshuis, Opening dorpshuis. Opvoering „De dominee van Urk". Den Burg, „Texel", 8 uur, vergadering Chr. Besturenbond met film „Goodbye Mr. Chips". Om 4 uur Kindervoorstelling Zaterdag 15 november De Waal, Dorpshuis, Toneelvoorstelling 't Amateurtje: „De dominee van Urk. Den Burg, 8 uur Centraal Bureau. Start nachtrit MAB-club GEVONDEN EN VERLOREN tot en met 8 november 1958 Gevonden te Den Burg: bruine lederen motorwant; schaal van weegschaal groen tehandelaar; rode plastieken bal; grijze wollen sok; hoofddoek (souvenir Helgo land); zwart jongenswindjack; touw (zeer lang); zijden hoofddoek (opdruk zeefigu ren); te Oosterend: schuimrubber zadel dek; zwarte rechter glacé dameshand schoen. Verloren te Den Burg: huissleutel met blauw lint; zwarte „Osmia"-vulpen; rode lederen damesportemonnaie; zwarte glacé dameshandschoen; gele sjaal; bruine le- I deren jongensportemonnee; zwarte heren vulpen; zwarte gebreide wollen wanten; leeg koffertje; nikkelen passer; bruine lederen herenportemonnee. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend van van 16 00 tot 18.00 uur BOUW NIEUWE JEUGDHERBERG De firma J. Koorn Mzn., Den Burg, is de bouw opgedragen van een nieuwe jeugdherberg, het ontwerp is van het architectenbureau N. Schermer, Den i Burg. Het gebouw zal plaats bieden aan 140 trekkers. Zij zullen de nacht kunnen doorbrengen in slaapcabines van acht personen. Het gebouw zal, behoudens goedkeuring van B en W. nog voor het i volgende seizoen gereed kunnen zijn. Het I hoofdgebouw wordt gevormd door twee dagverblijven met een oppervlakte van resp. 150 en 50 vierkante meters. Er ver rijzen drie zijvleugels en er is een bin nenplaats van 300 m2 geprojecteerd, waarop volksdansen etc. kunnen worden i uitgeoefend. BOUW BOERDERIJ EN BUNGALOW Architectenbureau N. Schermer is de 1 financiële goedkeuring verleend voor de t bouw van een boerderij in opdracht van I de Gollarësstichting en wel in ruilverka- velingsverband. Voorts verrijst in Plan-Zuid, Den Burg, I een bungalow naar ontwerp van de heer I Schermer en wel voor rekening van de heer J. Drijver Czn., Oosterend. I NIET MEER ONDER DE POMP Twee op de Groeneplaats en omgeving staande bouwsels qua karakter twee tegenpolen, als U voelt wat wij bedoelen - gaan verdwijnen: nu U dit leest is de I pomp verdwenen, dat wil zeggen, de op bouw is gesloopt, terwijl vorige week een j aan de Vismarkt staand bouwsel reeds ter ziele ging. De nortonpomp zelf blijft in gebruik (voor het reinigen van de markt en ook I kan deze bij brand worden ingeschakeld, als reservepomp). I Met het verdwijnen van het boven- I grondse deel van de pomp gaat onze rubriek „Onder de pomp" uiteraard niet I ten onder en wij hopen, dat daarin nog 1 menigmaal een aardige vondst kan wor den gelanceerd. Zoals bekend ligt het in de bedoeling cm met ingang van januari a.s over te gaan tot de stichting van een muziek school op Texel. Hiertoe werd door de culturele raad destijds een commissie ter voorbereiding van dit plan in het leven geroepen. Men bleek algemeen overtuigd van de wenselijkheid tot verbetering van het muziekonderricht. De commissie meent, dat de vestiging van een muziekschool er aan kan mede werken de belangstelling voor de mu ziek én de muzikale kennis te verhogen. Hierdoor zal een grotere variatie in het plaatselijk muziekleven bewerkstelligd worden en zullen grotere groepen van de bevolking zich daadwerkelijk voor de muziek gaan interesseren en aldus een zinvolle vrijetijdsbesteding verwerven. Te vaak wordt thans aangenomen, dat men niet „muzikaal" is, waar in werkelijk heid een muzikaliteit van nature wel aanwezig is, doch in het geheel niet of nauwelijks tot ontwikkeling is gekomen. Status van een muziekschool Voorshands komt het de commissie voor, dat het muziekonderwijs het beste I gemeentelijk kan worden geregeld. Op langere termijn zal de gemeenteraad dan de salaris- en de lesgeldregeling dienen vast te stellen, terwijl burgemeester en wethouders geroepen zullen zijn de school formeel te beheren (aanstelling I van het personeel op arbeidsovereen komst, regeling lesuren en vakken etc.). j De instelling van een commissie van toe- zicht lijkt wenselijk, waardoor het ge meentebestuur enige afstand van het I dagelijkse beheer zal kunnen nemen. De I status van een dergelijke commissie blijft uiteraard adviserend aan het gemeente- bestuur. De inschakeling van een derge- j lijke adviescommissie heeft het voordeel, dat het beheer van de school niet al te ambtelijk wordt en de belangstellende or ganisaties een woordje kunnen meespre ken. De commissie komt tot dit advies om de navolgende redenen: 1. Financiëel is de school in belangrijke mate van de gemeente afhankelijk, waar door een nauwe band met de gemeente wenselijk is. 2 In de aanvang moet afgewacht wor den hoe de school aanslaat, hetgeen uiter aard enig risico met zich brengt. Dit risi co zou een particuliere initiatief stellig enigermate afschrikken, waardoor stich ting van de school wel eens achterwege zou kunnen blijven. 3. Het algemeen vormend muziekonder wijs zal in de toekomst ingepast worden in het lesrooster van de lagere scholen en dan als vakonderwijs gegeven kunnen worden od dezelfde wijze als zulks thans reeds met het gymnastiekonderwijs ge schiedt. 4 Vooral i.v.m. het aansluitende instru mentale muziekonderwijs lijkt regionale samenwerking wenselijk. De Culturele Raad Noordholland interesseert zich zeer voor een dergelijke regionale opzet. Het lijkt meer op de weg van een gemeente bestuur te liggen een dergelijke samen werking te bevorderen, dan van een particulier orgaan. Organisatie van het onderwijs; omvang van de school. Het onderwijs zal het beste kunnen ge schieden volgens de methode-Gehrels. Schematisch is deze methode als volgt samen te vatten: Afdeling A: de voorbereidende afdeling, duur 2 jaar; Afdeling B: de instrumentale afdeling, met daarnaast verplicht voortgezet Alge meen Vormend muziekonderwijs, duur 3 jaar; Afdeling C: waarin het instrumentale onderwijs voortgezet wordt met daar naast verplicht aansluiting bij de een of andere groep. Daarnaast is nog een Afdeling Z moge lijk, die hetzelfde onderwijs als in A, B en C omvat, maar nu aan volwassenen. Het begin op Texel zal uiteraard be scheiden zijn n.l. de voorbereidende op leiding De leerlingen hiervoor worden gerecruteerd uit de 4e en 5e klassen van het Lager Onderwijs en elk jaar aange vuld met de leerlingen van de nieuwe 4e klassen. Uitgaande van de belangstelling, zoals die in Zeeland bleek, zijn op Texel bij of kort na de start de navolgende aan tallen leerlingen verwachtbaar. Combinatie van scholen: resp. totaal aan tal leerlingen in de kl. 4 en 5; verwacht aantal leerlingen en aantal te vormen kl. Den Burg, Oudeschild en De Waal 324 75 2 De Cocksdorp, Zd.- en Md.-Eierland 58 20 1 Den Hoorn 34 10 1 De Koog 30 10 1 Oosterend 84 25 1 Totaal 530 140 6 Waar mogelijk zal het onderwijs in de scholen gegeven worden. In Den Burg lijkt het wenselijk het onderwijs in het dorpshuis te concentreren, omdat het hier om de leerlingen van vijf scholen gaat. Voor De Cocksdorp en de beide Eier- landen en ook voor Oosterend zal wel licht een roulatie van de lessen over de verschillende scholen te overwegen zijn, tenzij de praktische moeilijkheden te groot zouden zijn. Het lesjaar zal het beste gelijk aan het begrotingsjaar kunnen lopen. Dit heeft ook voordelen i.v.m. de werving van nieuwe leerlingen, waartoe de maanden vóór 1 september minder geschikt zijn. De aan te schaffen leer- en hulpmiddelen zullen voorshands beperkt kunnen wor den tot een aantal kleinere instrumenten, die nodig zijn voor de ontwikkeling van ritme en maatgevoel. Op langere termijn is de aanschaffing van een goede pickup- mstallatie met platen aan te bevelen. Het lijkt voorts wenselijk om reeds aanstonds in de eerste financiëel gemakkelijkste jaren een bedrag te reserveren i.v.m. de aanschaffing van een goede piano. Leerkrachtenvoorziening. Inschakeling plaatselijke leerkrachten. De leerkrachtenvoorziening vormde lange tijd een onoverkomelijk struikel blok. Thans lijkt een verantwoorde start mogelijk, nu de heer C. Rijf, Den Helder, de nieuwe dirigent van het Koninklijk Texels Fanfarekorps, zich in principe be reid verklaarde 9 uur per week les te komen geven aan een Texelse muziek school. De heer Rijf is reeds aan de volksmuziekschool te Hoorn verbonden, terwijl ook een verbintenis met die te Den Helder aanstaande is. Hij heeft een grote muzikale vaardigheid mede door zijn langdurig dirigentschap van een be langrijk muziekgezelschap in Singapore. Hij geeft o.m. les in viool en accordeon. Hij doet dit najaar voor de Gehrels- bevoegdheid examen. Alle Texelse klassen zullen lV« uur per week onderricht kunnen krijgen. De lessen te Den Burg zullen op maandag van 4 - 5.30 uur en van 6 - 7.30 uur ge geven kunnen worden; die te De Cocks dorp, Den Hoorn, De Koog en Oosterend op zaterdagmiddag van 1 - 2.30 uur; van 3 - 4.30 uur; van 5 - 6.30 uur en van 7 - 8.30 uur. In verband met de lessen op zaterdag is het wenselijk de heer Rijf 'n huurauto zonder chauffeur ter beschik king te stellen. Op langere termijn ziet de commissie wel een mogelijkheid de op Texel aan wezige beroepsmuziekleerkrachten des gewenst in het verband van de muziek school in te schakelen, mits zij bereid zijn zich onder een bevoegde direktie te scha ren en zich de nodige Gehrelsbevoegd- heden weten te verwerven. De commissie stelt zich voor op korte termijn een ge sprek met de in aanmerking komende leerkrachten te hebben. Het lesgeld: Bij een wekelijks inkomen t.m. 40, 10,per jaar; Bij een wekelijks inkomen t.m. 60, 12,per jaar; Bij een wekelijks inkomen t.m. 80, 15,per jaar; Bij een wekelijks inkomen t.m. 100, 20,per jaar; Bij een wekelijks inkomen boven ƒ100, 25,per jaar. Indien meerdere kinderen uit één ge zin de school bezoeken ontvangt men 20% korting voor het tweede en elk volgend kind. Het lesgeld kan desgewenst in termijnen worden betaald. De leerlingen dienen zelf zangboekjes e.d. aan te schaffen. Centrale inkoop van deze leermiddelen is gebruikelijk. Demonstratieklas, werving leerlingen Het lag in de bedoeling de plannen gisteren uitvoerig te bespreken op een vergadering van schoolhoofden. De mede werking zal gevraagd worden voor de introduktie van dit muziekonderwijs op ouderavonden en voor het animeren van de leerlingen van de 4e en 5e klas. Het ligt voorts in de bedoeling de ouders van de in aanmerking komende leerlingen en de leerlingen zelf opwekkingsfolders uit te reiken. Voorts zegde de Helderse Volksmuziekschool zijn medewerking toe met een vocale en instrumentale demon stratieklas van een 35-tal leerlingen. Deze klas zal zaterdagmiddag naar Texel kun nen komen. 25 NOVEMBER GEMEENTERAAD De Raad der gemeente Texel zal op dinsdag 25 november weer bijeen komen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Woensdag 12 november worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: De Cocksdorp 1.15 uur; Oosterend 2 uur; Den Hoorn 2.45 uur en De Koog 3.30 uur. 25 JAAR V.V.V. DEN HOORN Het 25-jarig bestaan van de V.V.V. Den Hoorn zal vrijdagavond worden herdacht in een ledenvergadering, die om 8 uur begint en in Loodsmanswelvaren zal worden gehouden. Het bestuur hoopt, dat ook de dames van de leden van haar be langstelling zullen blijk geven. Op deze vergadering zullen twee be stuursleden moeten worden ge-(her-) kozen. Aftredend zijn n.l. de heren A. Lap Azn. en G. Coevert; laatstgenoemde stelt zich niet herkiesbaar.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1