Pako Meta cassettes Toogavond N. C. L. B. Voor St. Nicolaas Naaimachine Ontwikkelen en afdrukken 'i WITTE'S BAZAR Wie dit in rood GEZELLIG DANSEN Rederijkerskamer U.D.I. 'n Blonde Dame Na afloop gezellig bal. Uw naaimachine zal het beter doen Naaimachinehandel Jac. Bruijn Glacé dameshandschoenen, handschoenen mouse crep met wol kinderhandschoenen, -wantjes D. v. Sambeek-Schrama Zie ginds komt de stoomboot ELECTR0HUIS BAKKER Ideeën voor Sint Nicolaas LEMSTRA, Weverstraat 45 doorschrijf-administratie Langeveld De Rooij N.V. Een nuttig en blijvend St. Nicolaasgeschenk Naaimachinehandel Jac. Bruijn VERKOPING CADEAU Bovendien geven wij als jubileumgescheil bij elk horloge een elek klokje of luxe hangklok! lux reiswekkertje of lux wekkerklokje of keuken wei ker of wekker of stalen of double band cadeau Wij komen !0 jaar op Texel dus wij jubileren ei u kunt hiervan profiteren I Ook nog bij elke gulden een grabbelbon De Klokkendokter BOTSING OP GEVAARLIJK KRUISPUNT Op het kruispunt Vuurtorenweg-Duin- weg-Achterweg, nabij De Cocksdorp, kwamen twee auto's in botsing. De be stuurder van de auto, die uit de Achter weg kwam, de heer B., had uiteraard oorrang moeten verlenen voor de van rechts komende auto, bestuurd door de heer V., wiens wagen zeer zwaar bescha digd werd. De andere auto, een vervoer middel, dat al heel wat vaten benzine verbruikt zal hebben, kwam op zijn neus in een greppel terecht. Ofschoon de heer V. uit zijn auto werd geslingerd, liep hij geen ernstige verwondingen op. De twee inzittenden van de andere auto kwamen met de schrik vrij. OOSTEREND GAAT MUIZEN ZOEKEN In Oosterend worden de komende we ken besteed aan een grote muizenactie. Niet in hef verdelgen van dit schadelijke ongedierte, maar in het tellen van deze kleine viervoeters. Het geheel is bedoeld als een grote Sint Nicolaas-actie van enige Oosterender winkeliers, n.l. de firma's Bas, Bosma, C. Bremer, C. de Jong, P. S. Kuyper, E. Medema en S. Rentenaar. Deze zeer bijzondere en unie ke Sint Nicolaas-attractie zal vanaf 19 november tot 3 december gehouden wor den. De consument, die bij bovenstaande winkeliers voor 4,besteedt, ontvangt een wedstrijdformulier, hetgeen betekent, dat, bij grotere aankopen, men ook meer dere formulieren verkrijgt, dus ook meer kansen heeft ons mede te dingen naar de aan deze wedstrijd verbonden grote prij zen. Op het formulier zal dan vermeld moeten worden: le welk artikel er bij de deelnemende winkeliers is geëtaleerd en hetwelk zij normaal niet verkopen; 2e Men zal moeten raden naar het aantal muizen (gedresseerde) die zich bevinden in de toonkamer van de fa. Rentenaar, Peperstraat 14. Dat dit niet mee zal val len is te begrijpen, want deze leuke dier tjes die niet alle eender zijn, blijven geen moment stil zitten. ONDER DE POMP Sèg, hei jee dot ok hoort, dót een arre- beier een opdoffer kreeg fan sien baas toen ie om sien weekloon froeg? Nee, dót niet, maar d'r is altóós heer en knecht, hè, in dót moet je tónen ok. Naschrift redactie: Blijkbaar geen flinke knecht, want menige andere baas zou tien opdoffers terug gekregen hebben. Overigens maakt de wet geen onderscheid tussen baas en knecht en als die knecht de politie in de arm neemt (is beter dan onderling uit vechten) trekt die baas bij de tegenwoor dige wet zelf aan het kortste eind red. SPORTNIEUWS S.V.C. Hedenmiddag 3 uur spelen de adsp. te Den Burg tegen Texel. Vertrek garage Barends om kwart over twee. Het eerste ontvangt morgen om half twee DWOW. Na de lange rustperiode wordt weer een prettige partij voetbal verwacht, heren. Snel spelen op beide vleugels en direct afgeven, dan is succes niet uitgesloten. Hedenmiddag worden weer wat vrij willigers verwacht op het sportveld voor het omspitten van de bomen. Wie vorige week niet kon, heeft nu misschien tijd en laat het altijd niet voor een ander op komen. Als je lid bent van een vereniging is het niet altijd voetballen, er zijn ook wel eens andere dingen die de aandacht vragen. Het laten doen kost veel geld en dat zullen jullie toch zeker met op je verantwoording willen hebben. Tot van middag dus. TEX. BOYS-NIEUWS Boys 1 gaat zondag op bezoek bij Oudesluis 1. Deze tegenstander is niet te onderschatten, Boys, dus aanpakken Tracht de bal het werk te laten doen door snel afgeven en plaatsen. Vertrek om 10 uur vanaf Postkantoor. Boys 2 speelt om 1.30 uur thuis tegen Kreileroor Dit voor ons een nieuweling in de afdeling, dus oppassen. Het derde elftal gaat op bezoek bij HRC 7, aanvang 2.00 uur. Ver trek om 10 uur vanaf Postkantoor. Adsp. a spelen vanmiddag uit tegen ZDH a, aanvang 3 uur; vertrek 2.15 uur per fiets vanaf De Zwaan. Boys b speelt thuis tegen Oosterend a, aanvang 3 uur, HALVE EEUW GELEDEN Oudeschild, 19 oktober 1908: Gisteravond, toen de Ada van Holland wilde zwaaien, brak het touw, waarmede zij aan de wal was bevestigd. Daardoor liep zij op de blazerschuit TX 51, die hierdoor aanzienlijke schade bekwam. Oudeschild, oktober 1908: De verzending van suikerbieten is in volle gang. In kleine schuiten aangevoerd worden ze in grotere vaartuigen overge laden om daarmede naar de suikerfa brieken getransporteerd te worden. Gemeenteraad, 21 oktober 1908: Het voorstel van H.H. Ged. Staten, om het salaris van de gemeente-ontvanger te verhogen met 100,— en te brengen op 700,werd niet aangenomen. Gemeenteraadsbesluit, 21 oktober 1908 Met ingang van 1 januari 1909 wordt het salaris van de gemeentebode met 50,verhoogd en gebracht op 400,— en dat van de ambtenaar ter Secretarie, Jonker, met 100,en gebracht op 600,—. GEMEENTEAVOND TE DE KOOG Donderdagavond 8 uur wordt door de Ned. Hervormde gemeente te De Koog een gemeenteavond gehouden in het Jeugdhuis, aanvang 8 uur. O.a. zal worden gesproken over „De vrouw in het ambt", mede in verband met de eventuele verkiezing van een vrouw in de kerkeraad. DEPARTEMENT TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN Mevr. F. de Wijn-Jonker, voorzitster van „Het Nut" kon op de dezer dagen gehouden bijeenkomst mededelen, dat het ledental van het Nut ondanks de oprich ting van Kunstkring en Filmkring weer was gestegen. Het Nut heeft dus in het Texelse Ver enigingsleven zeker een eigen taak te vervullen. Vervolgens wekte zij de leden op toch vooral de Algemene Ledenverga dering te bezoeken. Op deze avond kan dan door bestuur en leden samen een winterprogramma worden opgesteld. Daardoor kan er veel meer rekening worden gehouden met wensen, die de le den hebben t.a.v. de programma's. Hierna werd het woord verleend aan de heer Otto Sterman. Deze kwam als negerslaaf gekleed op het podium. Het eerste gedeelte van de avond droeg de kunstenaar korte proza-stukjes voor, betrekking hebbende op het lief en leed der negerslaven. Na deze zeer ernstige inleiding volgden enkele bijbelse ver tellingen. Deze verhalen werden weer gegeven zoals de eenvoudige negerziel de bijbelse verhalen ziet. In onze ogen mis- chien erg kinderlijk maar t.och getuigen- ae van een groot en blijmoedig geloof. Hierna werden gedichten voorgedragen waarin het negervraagstuk in Amerika werd aangeroerd. Na de pauze werden enkele neger- sprookjes en legenden verteld, die blijk gaven van een grote humor en die een goed contrast vormden met de ernstige voordrachten. Aan het eind van de avond oogstte de heer Sterman een langdurig applaus, wel een bewijs, dat hij met zijn zeer speciale kunst de aanwezigen sterk had weten te boeien. De voorzitster sprak dan ook de wens uit, dat de heer Sterman niet de laatste maal voor het Nut was opgetreden. ANTWOORD AAN A.P.E.D.A.S. (Ingezonden) Amsterdam, 12 november 1958 In de Texelse Courant van woensdag 5 november 1958 is door een dispuut een verklaring afgelegd. Wij hebben hieruit het volgende kunnen analyseren: le. Apedas lijdt aan innerlijke onzeker heid. Om dit te verbergen heeft men de behoefte aan vrij- en anders denken, die sinds haar oprichting in 1901 bestond, genegeerd door in 1953 een veilige schuil plaats te vinden in de schoot van het Amsterdams Studenten Corps. Dit is niet voldoende gebleken. Vijf eerstejaars naar Texel afgevaardigd om onze geëerde burgervader af te zetten hebben hun onmacht in deze, zoals in alle andere za ken, beseft. Bedeesd hebben zij zich ten raadhuize vervoegd om eerbiediglij k on ze gemeentebestuurder te verzoeken hun welwillend toe te staan een kleine pro- lamatie in de T.C. te doen opnemen. Per soonlijk weten wij dat onze geachte bur gervader nooit een verzoek weigert tenzij net hem onmogelijk is er aan te voldoen. Zij hebben deze toestemming echter mis bruikt door hem, onze Eerste Burger, als een schild op te stellen voor hun kwalijk riekende bedoelingen. Wederom toonde zich dus de behoefte tot verschuilen. En het is duidelijk, dat van een overeenstem ming in karakter tussen 5 nog karakter lozen en een Burgemeester van Texel geen sprake kan zijn. En nu ook dit mas ker is afgerukt zien wij hen staan: naakt en bevend, e. Het lijfblad van de leden van het dispuutgezelschap Apedas moet „De Tele graaf" zijn. Deze onderstelling wordt ge schraagd door het openlijk anarchistische karakter van dit gezelschap. Men weet dus hoe zij beschouwd dienen te worden. 3e. Terecht hebben deze lieden zichzelf aankomende leden" van het A.S.C. ge noemd. Met overtuiging zeggen wij: zij zijn nog lang niet daar, waar een Texe laar begint. In onze bezorgdheid over hun huidig onverkwikkelijk stadium, willen wij hen gaarne helpen vooruit te komen in deze enig-goede richting. Wij zullen hun een pasje uitreiken, zodat zij regel matig van onze cultuur kunnen komen genieten. Desondanks distanciëren wij cns vanzelfsprekend van ieder niet wer kelijk vrijdenkend dispuut. 4e. Ook de tot onze teleurstelling vermel de Herder, die zojuist op Texel zijn in trede heeft verricht, willen wij de hel pende hand toesteken. Wij willen deze achtenswaardige burger de raad geven: Benut toch vooral Uw adviseurschap voor zielszaken van het dispuut Apedas. Men heeft het daar hard nodig. En zegt ook gij Uw lijfblad op. En neemt gij een abonne ment op het enig juiste, nimmer falende blad: De Texelse Courant, sinds 1887 het leidende blad van Nederland. 5e. Wij zijn deze verheven Courant dank baar voor haar plaatsing van een naar qua stijl en inhoud onwaardige publi catie. Zoals altijd heeft zij hiermede ge toond open te staan voor geluiden uit de andere wereld. De bevolking van Texel heeft weer eens kunnen vernemen hoe bet overige deel van Nederland litterair ten tonele verschijnt. Wederom is geble ken, dat de T.C. inhoud die van alle bladen verre overtreft. Een maatstaf voor enige vergelijking met welke courant dan ook ontbreekt volkomen, zoals onze bur gervader en wij zeggen met grote trots „onze" boven elke functionaris van zijn positie verheven is. En zoals ook het Texels Dispuut gezelschap T.H.U.U.S. ruimteloos is opgeheven boven iedere andere vereniging van schijnbaar gelijk karakter. Zo leve Texel, en al wat Texels is. T.H.U.U.S. heeft gezegd. Met gevoelens van de meeste hoog achting jegens elke Texelaar, tekent na mens het bestuur, Uw eilandgenote, I. Dros, ht. abactis. S1NTE SINTE MAARTEN Zo zongen ze weer aan de deur In 't stille schemeruur. Lantaarns groot en lichtjes klein, De kinderen zelf vol vuur. Hier woont een rijk man. Die wel wat geven kan, Kleine kleuters doen hun best, Zingend als de rest. Geef me een appel of een peer, Klonk het telkens weer. De tas, die aldoor zwaarder hing, Als er een deur weer open ging. Sinte Maaten had een koe, Die moest naar de slager toe, Hij, die eens zijn mantel gaf, Sinte Maarten, behield zijn staf. Alle jaren is 't de jeugd, Zij vieren Sinte Maartens deugd, Schuifelend van huis tot huis, En met een tas vol lekkers thuis. Zuid-Eierland, A. v. Leeuwen-Boon VISSERIJFILM VOOR OUDEN VAN DAGEN De leden van de bejaarden-sociëteit van Den Burg kunnen woensdag 19 no vember a.s. een interessant filmprogram ma bijwonen. De film zal gewijd zijn aan de visserij. Men verzoekt ons vooral mede te willen delen, dat het gebouw dorps huis Burgwal goed verduisterd zal zijn, zodat de film geheel tot zijn recht kan komen. Aanvang 2 uur. V.V.V.-JUBILARISSEN GEHULDIGD Gisteravond is in Loodsmanswelvaren bet zilveren jubileum gevierd van de afdeling Den Hoorn der V.V.V. „Texel". De heren A. Slegh, voorzitter, en D. C. Drijver, secretaris, herdachten hun 25- jarig bestuurslidmaatschap. Namens de afdeling werden zij verrast met een vul pen met inscriptie, waarna de heer J. C. Rab als voorzitter van de V.V.V. „Texel" de jubilarissen het gloednieuwe boek „Texel, het vogeleiland" door de heer J. Drijver, aanbood. De heer J. C. Quint, directeur der V.V.V. „Texel", overhan digde de afdeling een fraaie foto van het vermaarde „Kerkje van Den Hoorn". De heer P. B. Riteco, een der oprichters van de afdeling, woonde eveneens de feest avond bij. De heren W. H. Lap en IJ. Lap waren door omstandigheden verhinderd naar „Loodsmanswelvaren" te komen. S.V.O.-NIEUWS Willen degenen, die onderstaande loten in bezit hebben, hun prijzen even af halen? 666 blauw - damespolshorloge; 563 geel - tafelkleed; 207 oranje - koe- koekklok. Oosterend 1 speelt om 12 uur thuis vriendschappelijk tegen Texel 2. Oosterend 2 gaat uit naar Den Hoorn, spelen om 2.30 uur. De adspiranten spelen vanmiddag uit tegen Tex. Boys b. Zorgen jullie voor de punten, jongens. FORUM IN „DE HOOP" De vijf fractievoorzitters van de meenteraad (P. v.d. A., K.V.P.; V.V.D C.H.U. en A.R.) zullen dinsdagavond naa De Cocksdorp reizen om daar op uitno diging van de dorpscommissie deel t nemen aan een forumavond. Moge hot* „De Hoop" tot de laatste stoel bezet zijn Zie de adv. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan De Zondagsschool te De Cocksdorp b* gint weer, om 11.15 uur. Den Hoorn 11.15 uur Ds. van Reijendam De Koog 19.00 uur Ds. Waardenburg Zendingscollecte De Waal 10 uur Ds. Waardenburg Zendingscollecte Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Dankstond voor het gewas Dinsdagavond 8 uur gebedsavond voo de gezamenlijke Hervormde Vrouwen verenigingen in de kerkekamer van di Hervormde kerk te Oosterend. Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma Collecte voor het studiefonds der N.H. Kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.l Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van der Zwaag De Koog 19.30 uur Ds. Van der Zwaag Oosterend 10 uur Ds. Van Bilderbeek Woensdag 19 november Zusterkring Oudeschild. Foto Langeveld en De Rooij Den Burg Parkstraat TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Te k. puikbeste winteraard appelen, ziekvrij, 15 c. p kg Franco thuisbezorgd. P. Beers Molenstraat 30, Den Burg Wij hebben grote partij z.g. a n. hout, geen sloophout ge ploegd en ongeploegd en voor lage prijs. A. v d Vis, Wilhelminalaan 17, tel. 256 - Wij geven de hoogste prijs voor lompen, metalen, ijzer, enz. A v. d. Vis. Wilhelmi nalaan 17, telefoon 256 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel' (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Veltbuy Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel.85 Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel. 1369 - P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zend1 ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.— Dame in bezit van schrijfma chine vraagt administratief werk, ruime kantoorervaring Br. nr 1186 bur. TC, Te k. voerbieten. J. Koorn, Wa lenburg, Tel. 327, De Koog Wie heeft mijn grijze gla cé handschoenen gevonden? Graag terug. Schildereinde 63 Te k. gevr. 1 kinderstoel moet goed onderh zijn. Zelfde adres, te k. partijtje crocus Adres te bevr. bur. Tex. Crt ergens in onze krant heeft staan Kan naar ons om een LEUKE VERRASSING gaan MODEL 620 Cassette 28 delig 39,30 Etui 6 theelepels 2,80 Etui 6 tafelmessen uit 1 stuk 14,85 Broodmes gegolfd 2,75 Tafellepel en vork samen 1,80 Prima afwerking Door en door vlekvrij Met een levensduur garantie En toch goedkoper Tel 79 Weverstraat 36 Tel. 79 op dinsdag 18 november uur, in Gebouw van Chr. Belangen te Oosterend Declamator Oosterwelier Bussen vanaf Den Burg 7 uur, De Koog 7.10 uur, Zuid Eierland 7,20 uur, De Cocksdorp, Achterweg, Vuurtorenweg 7 30 uur, Postweg, Wageningseweg, Hoofdweg 7.40 uur, Stoepkerweg, 't Noorden, Oos terend. Tweede bus Den Burg 7 uur, Oudeschild Hervorm de Pastorie 7 10 uur, PH Polder 7.15 uur, Amalia- weg, Den Hoorn 7 20 uur, Den Burg 7 30 uur Steenenplaats, De Waal 7 40 uur, Oosterend Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij u kennis van de gebooite van onze dochter en zusje Irene Elisabeth J Kikkert KI. Kikkert-Lap Marja en Jeanet Den Hoorn 107 a, Texel, 12 november 1958 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van Muizen St. Nicolaas-actie Oosterend VERLOOFD. Margaretha van Reijendam en Bartus Menkveld „Nijegaarde", Hoenderlo J. v. Heemskerkstraat II Glanerbrug 19 november 1958 Receptie van 3-5 uur n.m hotel „Avenarius„, Ruurlo Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant «FRANS ZEGELa Zondagavond in „Casino' Aanvang 8 uur Toegang 18 jaar Uitvoering op zaterdag 22 november 1958 in hotc De Oranjeboom, 8 uur precies. Opgevoerd zal worden spel in 3 bedrijven van Koos Beswino. Plaatsbespreken zondag 16 november as van 12- uur. Loling 12 uur precies. Er zijn nog enkele losse kaarten voor deze uitvoerir verkrijgbaar bij A. v d. Meulen, Weverstraat en Oranjeboom. wanneer U de juiste GARENS en NAALDEN gebruikt. Wij hebben een ruime sortering garens in een zeer groot aantal kleuren. Stenenplaats, Den Burg in diverse kleuren. door radiokinderkoor Jacob Hamel 45 T. f 3,50 Idem dubbele speelduur 45 T f6,25 In eer, leuk prentenboekje verpakt. Kleuren en lezen. Voor de allerkleinsten een leuk jurkje of pakje of een paar schoentjes. Voor de kleuters zo'n vlotte gestreepte of geruite broek of een mooi truitje. Voor de grotere kinderen een warme wollen trui of vest of 'n leuke pyama Voor alle dames boven de 15 een paar van die mooie du Pare nylons. Ook in bandwerkartikelen hebben we voor ieder wat, zoals dames- en kinderschortjes, ontbijt- kleden, overhanddoeken, wandkleden theemutsen, kussens, enz Telefoon 56 Wij vertellen u graag het fijne van Telefoon 11 Den Burg is een Necchi Super Nova Ultra geheel automatisch 790 Necchi Nora half automatisch 598,— Elna zig-zag met vrije arm 560,— Hus«|varna half automatisch 630,— Alle naaimachines met ingebouwde verlichting Gratis lessen. Stenenplaats, Den Burg a.s. maandag op de markt verkoop van een grol partij Zwitserse kwaliteits winkelhorloges, tot 40* beneden de winkelprijs en met volledige schriftelijk garantie. Hoorn Telefoon 4896 Rijkserkende uurwerkenhandel en reparatie-atelie Vereen, van Oud-leerlingen Landbouwhuishoudschool Vereen, van Oud-leerlingen Landbouwschol Gezamenlijke avond op dinsdag 18 november 8 ui n m. in de Huishoudschool. Lezing met lichtbeelden door André Hin over zij reis door Europa

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2