Voor geschenken aan Peerless denken üfiMgiE Sun balm ILovitr^n is! Douwe Egberts Nutsspaarbank PEERLESS Alle schoolbehoeften Candidaatstelling Candidaatstelling - Raadsel in Nijmegen In één nacht Uw handen gaaf en zacht Boekhandel Langeveld De Rooij SUCCES-AGENDA 1959 Boekhandel Parkstraat Taxi Garage Reij 'n Cadeautje JAN AGTER e„ toen k»'" een goede our en stnank De fayie h haar Lovitran en uw kinderen? fEUILLETON door G. PLANTEMA 36. In een lange rij, sluipend in het don ker onder de dichtbebladerde bomen langs de weg, gingen de politiemannen achter Ohlquist aan. Hij bracht hen naar de villa, waar Van der Zuyden had ge woond. Voor het hek stond hij stil om fluisterend enkele woorden met de kom- missaris te wisselen. Die keerde zich naar de jonge inspekteur, die achter hem liep 2n gaf een kort bevel: „Dit huis om- iingelen. Geen kip mag ontsnappen!" Sluipend verspreidden de agenten zich Dm het huis. Er werd een kordon getrok ken. Toen reden de auto's, die de politie /ervoerd hadden, het hek binnen. Over iet grint knerpten de banden. In de stil te van de nacht maakten de motoren een geweldig lawaai. Maar dat hinderde niet neer. Het huis was al omsingeld en nu .verden de koplampen zo gericht, dat geen muur in het donker bleef. Het was ïen wonderlijke illuminatie. Zoeklichten «chenen regelrecht in de kamer, waar de noord was gebeurd. De glazen schuif- ieuren stonden open. Alles in de kamer verd in een zee van licht gezet. Kom- nissaris te Kempe gaf de agenten, die liet bij de omsingeling dienst deden, revel:,, Mee naar binnen!" De kommissaris en inspekteur Ohlquist tfngen samen door de deuropening de ichterkamer binnen, op de voet gevolgd loor vijf agenten, die hun pistolen in de land hadden. De inspekteur ging voor- 'p. De buiten wachtende mannen hoorden weldra geen ander geluid dan het zoemen van een auto. Uit het huis kwam geen geluid, nadat de kleine troep uit de ka mer was verdwenen. „Ik weet niet, waar de bende zich verborgen heeft", merkte Sven op tegen de kommissaris, toen zij binnen waren. ,.Wij moeten daarom het huis systema tisch onderzoeken. In de kelder zullen zij wel niet zitten, maar we mogen dat r.iet als zeker aannemen. Laten we dus eerst daar gaan kijken". Hij had in de hal het elektrisch licht aangedraaid. Zij keken eerst in de ka mers, die gelijkvloers lagen, maar daar vonden zij geen mens. Ook in de wijn kelder, het kolenhok of in de andere bergplaatsen was niemand te vinden. In de hal teruggekomen wees Sven op het trappenhuis. „Een paar man daar en een paar hier boven", zei hij. Maar zij bereikten de gang op de eerste verdieping zonder dat geprobeerd was, langs hen de vlucht te nemen. Toen stonden zij daar en keken naar de verschillende deuren. Een ogen blik was het doodstil. Ze luisterden, maar er was niets te horen. „Komaan", merkte kommissaris te Kempe op. „Blijven drie van jullie .hier wacht houden, terwijl er twee met ons de kamers onderzoeken. Maak desnoods van je wapens gebruik". Hij stapte reso luut op de deur af, die recht voor hem was en opende die. Meteen knipte hij het licht in de kamer aan. „Alweer noppes", zei een agent nuch ter. Ze lieten de deur open en licht aan, toen zij de volgende kamer gingen onder zoeken. Zo keken zij zonder resultaat in drie grote vertrekken. Telkens vonden zij volkomen duisternis en leegte. Maar toen Sven probeerde weer een deur te ope nen, bleek die op slot te zijn. Hij wrikte aan de kruk, die alleen maar bewoog, zonder dat de deur in de scharnieren wilde draaien. „Doe open, politie!" riep kommissaris Te Kempe bevelend. Er volgde geen reaktie. Toen zette een van de agenten zijn zware schoen tegen het slot en even later was de deur geforceerd. De kamer was donker. Zij knipten de lamp aan. „Ja, ze zijn hier geweest", konstateerde de kommissaris. In het vertrek hing nog sigarettenrook, maar er was geen mens meer in de kamer. Die er waren geweest, hadden waarschijnlijk de vlucht genomen naar een ander vertrek. Onder de lamp stond een tafel met vier stoelen er om heen. Tegen de wanden, behalve in de muur, waar zich ramen bevonden, waren boekenplanken. Van drie kanten zagen de politiemannen zich omringd door boeken op houden planken, zes rijen boven el kaar. Maar verder niets bijzonders. De kommissaris keek Ohlquist aan. „Maar een volgende kamer proberen?" Maar Ohlquist keek naar de muren en streek zich over z'n kin Hij zag er uit, of hij iets niet kon vinden. Toen stapte hij op de planken met boekwerken toe en opeens glimlachte hij. De kommissaris staarde met verbazing naar hem, zijn ge zicht was een groot vraagteken. Toen wenkte de inspekteur hem en hij kwam haastig naderbij. De reeks horizontale planken aan de wand tegenover de ramen was door vertikale schotten verdeeld in vieren. Nu stond Ohlquist voor een van die vertikale schotten en hij bestudeerde dat met aandacht. De kommissaris tuur de mee. Hij keek de inspekteur aan en de biede agenten, die dichterbij kwamen, bemerkten, dat op het brede gezicht van hun chef een grijns verscheen, terwijl Ohlquist er uit zag, of hij een kwajon gensstreek wilde uithalen. Maar de scherpe ogen van de twee agenten zagen meer. Het vertikale schot bestond name lijk niet uit één plank, maar uit twee. En een van die twee stak iets verder naar voren dan de andere. Dat was niet langs de hele hoogte het geval, maar alleen tot de vierde horizontale plank. En die plank bestond uit twee delen, terwijl het on derste deel ook iets verder naar voren stak. Kommissaris te Kempe knikte tegen Sven. Die pakte nu het naar voren ste kende schot beet en trok er aan. Er kwam beweging in en het kwam naar voren, maar aan de andere kant bleek het om scharnieren te draaien. Het was een deur! „Kom er maar uit", zei de kommissaris droogjes. De deur was open en zij keken in een grote kast, die achter het arsenaal met boeken verborgen was geweest. Ja, een van de mensen, die zich daar ver borgen had, was er niet voldoende in ge slaagd, de deur weer dicht te trekken, zodat Sven het naar voren steken had ontdekt! Het was donker geweest in de kast. Het felle lamplicht viel er nu in, zodat de mensen daar stonden te knipperen met hun ogen. Het was er benauwend vol binnen. Op het eerste gezicht kon de po litie zelfs niet zien, hoeveel personen er eigenlijk tegen elkaar geperst stonden Toen men ging tellen, bleken er zeven te zijn. Zij waren te verrast om te vechten. Na het bevel van kommissaris Te Kempe ging eerst een van hen aarzelend naar voren, dan volgden de anderen. „Meer zijn er denk ik niet in huis", meende Sven, terwijl hij het gezelschap snel bekeek. Toen mompelde hij verrast: „Ja, toch Zeven mensen kwamen voor de dag. Maar het waren zeven mannen! In de kabine van de vrachtauto had toch een vrouw gezeten. Wel was iemand, nadat de gevangenen binnengebracht waren, met de vrachtauto weggereden, maar Sven had ondanks de duisternis kunnen konstateren, dat dit niet de vrouw in de overall was geweest. Die moest zich dus op een andere plaats in het huis ver borgen houden. Kommissaris te Kempe had het raam van de kamer opengemaakt en tegen de jonge inspekteur in de tuin gebruld, dat er een paar man naar boven moesten ko men om mee te helpen, de vangst te be waken. Met een agent was Sven onder tussen op zoek gegaan naar meer ver stopten. Op deze étage vonden zij nie mand en ook geen aanduiding van eer kast achter een boekenplank. Toen bleel alleen de zolder over. (Wordt vervolgd) fOWNTKE N.V AMSTtfDAM F Medicinale handcrf mei Het interieur voor Uw ligt voor U klaar in PEERLESS HANDELAREN ZIJNMeer dan 1000 Peerless handelaren in Nederland BAKELAAR, KIEVIT, VONK, ZEGEL Den Burg BARENDS De Cocksdorp DROS Eierland KEIJZER De Waal RENTENAAR Oosterend TROOST Den Hoorn WITVLIET Oudeschild KIKKERT, De Koog GEVESTIGD IN ELK POSTKANTOOR REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 2026 Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij C. P. MOOJEN, Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering Hypotheken Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterendl Kapper Bakker, Tel. 203 Hoge rentevergoe ding en gemakkelijke terugbetaling Kogerstraat 34 Den Burg Den Burg, Texel Telefoon 333 voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I 4 punten van belang 1Prima service 2. Vakkundige plaatsing 3 Eigen reparatie inrich ting 4. Prettige betalingsrege ling Vraagt er vandaag nog één 14 dagen op proef. de TV-pionier Technisch bureau Telefoon 46 voor de periodieke aftreding van een Hoofdingeland ter voorziening in de vacature van de heer D. Zuidewind Mz. (herkiesbaar) Opgave van candidaten kunnen worden ingediend op zaterdag 22 november 1158 bij de voorzitter, die daartoe te zijnen huize op die dag zitting houdt van 2—5 uur nm. Het coll. van dag bestuur van polder Waal en Burg H. j. Keijser Dz voorzitter E L J. Lap, secretaris Het college van Dag bestuur van het waterschap de Gemeenschappelijke Polders op Texel brengt ter openbare kennis, dat zaterdag 22 november 1958 zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkie zing van twee hoofdingelanden ter voorziening in de vacature, ontstaan door periodieke aftreding van de lieren N. J. Kikkert Jbz. en C. Kuip Mz. (beiden herkiesbaar) Op die dag kunnen bij de dijkgraaf te diens huize van 2—5 uur nam. schriftelijke opgaven van candi daten worden ingeleverd. Formulieren verkrijgbaar bij de seereiaris. Het college van dag bestuur S Keijser |bz dijkgraaf E. L j. Lap, secretaris fee, d,c P kop l^eC' i t betekent heeft m k°P ee dat bei Thee, S9LNe(jct\and - PlC Qouwe °vec- Engelse melangevan smaak, A,n volmaa^1 V" „enverpakking- de fijne Engelse Melange Gemakkelijk in te nemen een lepeltje suiker schijfje sinaasappel, f 1.65 per flacon men op VN,_ of «nA0>y/ Een concentraat, bereid uit de 0^?? geselecteerde verse levers van JÊ&3H heilbot en andere cdclbotsoor- fmM ten, gemakkelijk in te nemen tovf met melk, water of thee. Reuk- VU» loosl f 1.85 per 50 parels J\\ Alle 3 manieren zijn goed als het maar met „natuurlijke" vitaminen HBB N.V. HANDELSVER. A. J. TEN DOESSCHATE - ZWOLLE Uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en drogisten ZjCP Lovitran, clc allerbeste Noorse levertraan, die er is, kan nu op 3 manieren worden ingenomen. Op de „gewone" manier: als levertraan op een lepel, óf in druppelvorm, óf als parels. Maar hoe u het ook doet, néém Lovitran, gééf het uw kinderen. Voor energie en kracht, voor weerstand in de winter. En kies de manier, die u en hun het beste bevalt. 1 eetlepel per dag is voldoen de voor uw weerstand, f 1.40 per fles 400 cc.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4