Groen '/tmrL-Jexels in het harG Glorieuze intocht van Sinterklaas Setter-Set Contactavond 1958 WOENSDAG 3 DECEMBER 1858 73e JAARGANG No. 7107 EX ELSE® COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij ïoekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: B'damse Bank, Coöp. BoereaL 8ank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart, -f- 20 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm Onze Texelse lieverdjes zijn thans bra- er dan ooit: hebben ze de aankomst van Sinterklaas niet met eigen ogen aan schouwd? Met niet minder dan zes Zwar- Pieten. Nu, die behoefden op het iland niet leeg te lopen, want ze torsten mudden pepermoppen. Toen „De Dageraad", van mast tot rnast gepavoiseerd, de haven binnenliep, klom een der zwarte Pieten in het topje van de mast. Aan de haven was het zo druk, dat alle zaterdagse hoogseizoenda- gen in de schaduw gesteld zijn. Er waren :eker een paar duizend mensen. Talloze kinderen zwaaiden enthousiast met vlag getjes: de leerlingen van de drie kleuter scholen van Den Burg waren in luxe auto's naar de haven gereden. Op de ha ven was een commissie van ontvangst aanwezig, bestuursleden van de actieve Burger Winkeliersvereniging, die deze stunt georganiseerd had. Het Kon Texels Fanfare blies er onder leiding van de heer P. J. Koorn lustig op los. De Sint vertoefde enige tijd op het havenplein en stapte vervolgens in een met twee paar den bespannen landauer. Toen in draf naar Den Burg met als einddoel een op de Groeneplaats opgesteld podium, het had veel weg van een echte troon! De commissie van ontvangst zat in de even eens keurig verzorgde volgwagen. Koet siers van de landauer en volgwagen wa ren de heren D Witte en W. Zijm, die de paarden vakkundig in bedwang wisten te houden. Zelden hebben wij zulk een lange stoet op Texel meegemaakt: langer dan de helft van de afstand Oudeschild- Schilderend! Aan het Schilderend plaatste het fan farekorps zich weer aan het hoofd van de stoet, die een uitgebreide rit door Den Burg maakte. Tenslotte arriveerde men op de Groeneplaats. Op de Groeneplaats was de drukte eveneens enorm, maar ook hier, evenals aan de haven, werd de politie, met het korps reservepolitie versterkt, dapper ter zijde gestaan door Texelse padvinders. Burgemeester C. de Koning, met het teken zijner waardigheid getooid, richtte een hartelijk woord van welkom tot Sin terklaas, die vervolgens de jeugd toe sprak. Daarna werd door enige kleuters, .fgevaardigd door alle drie kleuterscho len, een liedje gezongen. Nadat ook de voorzitter van de Burger Winkeliersver eniging nog het woord had gevoerd begaf de Sint zich naar „Casino" om de reeds wachtende kinderen een cadeautje uit te reiken. De smalle Zwaanstraat bleek to taal onberekend voor de alsmaar zwellen de stroom van feestgangers. Moeders, met hummeltjes aan de hand, maakten zich zorgen over het al dan niet meer halen ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU VOOR Heden, woensdag, consultatiebureau Vandaag worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht. De moeders van Oudeschild van 4 5 uur. OOSTERENDER BRANDSIRENE WERKTE (GELUKKIG) VOOR NIETS Zaterdag omstreeks half twee werd Oosterend opgeschrikt door een loeiende sirene. De kordate brandmelder verkeer de in de veronderstelling, dat de hofstede van de heer N. Dros Pzn., Harkebuurt in vlammen zou verdwijnen. Dit was geluk kig een misverstand, want de heer Dros verbrandde een partij kaf en ruigte, het geen met grote vlammen en rookontwik keling gepaard ging. De brandmeester kon nog verhinderen, dat de brandweer auto voor dit loze alarm Oosterend ver liet. dat zijn pas oylons S.V.O.-NIEUWS Oosterend 2 kon het weer niet bolwer ken tegen een zeker niet sterker Zee macht 3. Oosterend had in de eerste helft zeker een behoorlijke voorsprong ver diend, maar door slechte afwerking van de voorhoede bleven doelpunten uit. Uit slag 52. Oosterend 1 speelde een goede wed strijd tegen De Koog. Met de rust leidde O. met 20 door doelpunten van Jaap en Gerrit. Na rust raakte O. pas op toeren, nadat De Koog een tegenpunt gescoord had. Na een mooie voorzet van Drikus kopte G. weer in. 41 werd het direct na de af trap door een mooi afstandschot. Door enige fouten in de O.-achterhoede wist De Koog tot 43 te komen. Uit een corner kopte Gerrit weer in. De eindstand, weer De Koog bepaald, die vlak voor tijd nog wist te doelpunten. A.s. zondag spelen zowel Oosterend 1 als 2 uit. Het eerste speelt tegen Sint Boys uit St. Maarten, terwijl het tweede dezelfde tegenstander als van deze week te bekampen krijgt. Adspiranten en welpen gaan zaterdag naar De Koog. De welpen spelen om 2 uur en de adspiranten om 3 uur. van de bus, die hen naar Eierland, De Koog of De Cocksdorp zou moeten bren gen. De politie had ook hier de handen meer dan vol. Door al dat gedrang raak ten twee burgers bijna op de vuist, maar de aanwezigheid van de Sint weerhield het duo van een daadwerkelijk optreden. De Sint zelf was die grote drukte blijk baar ook te veel, want alvorens hij ca deautjes ging uitreiken zette hij zich rustig in de hal van „Casino" neer om zich een kopje koffie en een broodje te laten serveren: hij moest blijkbaar nieu we krachten verzamelen. „De Sint wordt oud" werd er gezegd. Daarna begon dan de officiële cadeaux-uitreiking, die non stop tot kwart voor zes voortduurde. Onderwijl was men ook in Hotel „De Zwaan" maar met het uitreiken der cadeautjes begonnen, want er moesten zoveel kinderhanden gevuld worden, dat de organisatie welhaast een chaos vrees de! In totaal werden door de Winkeliers vereniging Den Burg drieduizend pakjes uitgereikt. Inmiddels werd ook verwoed deelgeno men aan het kansspel, maar men kwam enorm veel ruimte tekort, zodat velen niet aan de beurt konden komen. Ja, het organiseren van zo'n feest, waarop de concentratie van alle mensen gericht is, valt niet mee. Misschien zullen enkele commissieleden aan het slot van die drukke dag wel gezegd hebben: „Hoera, de Sint verjaart maar ééns per jaar!" BEGROTING „SOCIAAL TOERISME" Aan de toelichting op de begroting ont lenen wij het volgende: „Kogerstrand" Het reddingboothuis van de N. Z.H. Redding Mij. is geleidelijk aan een steeds grotere sta-in-de-weg geworden en dient daar te verdwijnen. De N. Z.H. Redding Mij. zal zich hiertegen niet verzetten, mits wij zorgdragen voor een passend nieuw onderkomen te anderer plaatse voor hun wippertoestel. Kosten 10.000, Ofschoon er in een of andere vorm op .Kogerstrand" zeker een dagverblijf zal moeten komen, staat er nog te weinig vast, wat moet worden gebouwd en op welke wijze wij de exploitatie zullen voe ren, om mèèr te begroten dan voor de uitwerking van de plannen nodig is. Het moet wel uitgesloten worden geacht, dat wij ons nog zó snel zouden kunnen oriën teren, dat dit verblijf vóór het volgende seizoen gereed zou zijn. De pacht voor winkel/kantine/keuken werd eerst vastgesteld na het opmaken van de begroting. „Loodsmansduin" De onlangs ontdekte ondergrond se bunker achter de vroegere kampwinkel is bij uitstek geschikt als bergruimte voor de winkel (vooral voor melk en andere artikelen, die koel bewaard moeten wor den.) 's Winters te gebruiken voor op slag tenthuisjes. De nieuwe ruilverkavelingsweg loopt dood op onze beboste strook van 2 ha. Indien wij hier niets aan doen, zal het publiek zich zelf een doortocht banen. Kosten 1.000, Nu het kamperen in groepsverband op „Loodsmansduin" steeds grotere vormen gaat aannemen, dienen wij te zorgen voor een tweetal eenvoudige kookhokken. Omtrent het plan op „Loodsmansduin" een 12-tal ha. te bebossen staat nog te weinig vast ook wat de financiering betreft om anders dan pro memorie te begroten. Er moet iets gedaan worden om het verblijf in de kantine wat op te vrolijken de gasten/kampeerders zijn bij slecht weer op de kantine aangewezen. Gedacht is aan band-recorder en filmapparaat. Kosten 2.000, De éne douchecel, welke „Loodsmans duin" rijk is, heeft een dusdanige belang stelling, dat deze uitbreiding zeker gemo tiveerd is. Tijdens het algelopen seizoen waren wij verplicht de „Lieuw", die door een oor- kruipersinvasie onbewoonbaar was ge worden, geheel uit elkaar te nemen en opnieuw op te bouwen. De verwachting van een voortgezette groei is o.a. tot uitdrukking gebracht door voor de stenen huisjes thans een verhuur- periode van 13 weken te begroten, ter wijl die voor de bunkers en houten huis jes op 11 gehandhaafd bleef. Voor het kamperen hebben wij weder om gerekend op een verdere stijging van het aantal overnachtingen. S.V. DE KOOG Het enige elftal, dat het afgelopen weekend met winst uit de bus kwam, was adspiranten a. Zij wisten een prach tige overwinning uit het vuur te slepen tegen de leider Tex. Boys a. Een mooi resultaat, jongens. De uitslag was 42 De Koog 1 ging naar Oosterend moest met 54 het onderspit delven. Het tweede speelde thuis tegen Tex. Boys 3. Na een rumoerige wedstrijd moest De Koog de punten met de Boys meegeven (15). Een van de Kogers werd het veld uitgezonden door de scheidsrechter, hetgeen wel een te zware straf was. Denken de leden en donateurs nog even aan de totoformulieren. Vanavond inle veren op de clubavond. Ook „Contactavond 1958", georgani seerd door de zeven Texelse Coöperaties, is een groot succes geworden: de belang stelling was zo groot, dat de heer J. Roeper Johzn. een geheel gevulde zaal „De Oranjeboom" welkom heten kon. Doel van deze avonden is het con tact tussen bestuurderen en leden te be vorderen. Hierna werd het woord gege ven aan de heer Van den Hoek, Provin ciaal voedselcommissaris voor Noord- en Zuidholland, die zijn onderwerp de titel gegeven had „De positie van de boeren stand". Als men de landbouwbladen leest bespeurt men een toon van ontevreden heid, bitterheid, ongerustheid en de rege- ringslandbouwpolitiek zou funest zijn. Over de positie van de boer, gezien uit de economische gezichtshoek, valt dus wel het een en ander te vertellen en te con cluderen, maar er is ook nog een ander facet: hoe beziet „men" de boer? Daartoe is destijds een enquête gehouden, waarbij stedelingen hun mening over de boer mochten verkondigen en daarbij bleek, dat de boer er in de meeste gevallen niet zo best af kwam. Zo van „boer, word mens", frapperend was, dat de minder ontwikkelde stedeling op de boer neer keek, de meer ontwikkelde daarentegen liet de balans ten gunste van de boer (als mens) uitslaan. Dat was zo een enquête op een bepaald tijdstip, hoe men dus op een bepaald moment over de boer dacht. Wel, U begrijpt, dat zo'n enquête wel interes sant is, maar niets zegt. En zo is het ook met de vraag hoe de positie van de boer is. Is hij een belangrijke figuur of niet? Met dat oordeel dient men eveneens zeer voorzichtig te zijn, omdat men die po sitie eerst kan afschilderen aan de hand an een reeks van jaren. Zijn positie ver schilt immers zo sterk en is geheel af hankelijk van de omstandigheden, waar in het land verkeert. De welvaart, de crisis, oorlog en vrede. De boer zelf weet dat overigens beter dan wie ook: hij heeft offers gebracht ten gunste van de natio nale welvaart om.later de dupe te zullen worden van een verdwaasde we reldpolitiek. 1950 overtrof de totale voer de uitvoer met grote cijfers, maar jarenlang werd voor anderhalf miljard meer uitgevoerd aan landbouwprodukten. Het landbouwbeleid wordt beïnvloed door wat anderen goed oordelen. Wij kijken tegen die 600 miljoen aan, welke de Ne derlandse landbouw nodig heeft en op de rekening van de nationale economie wordt die som als een onoverkomelijke moeilijkheid gekenmerkt. Toch is die 600 miljoen niet incidenteel, want niet de conjunctuur is er de oorzaak van, maar de structuur. Sprekend over de prestaties van de Ned. landbouw, zei spreker, dat die onze bewondering afdwingt, maar dat mag ons niet verblinden: wij dienen rekening te houden met hetgeen wij zien. De heer Van den Hoek stond dan stil bij hetgeen Amerika, China en Denemar ken, om er zo maar eens drie te noemen, presteren op bepaald gebied. In Amerika neemt een gering percentage van de wereldbevolking niet minder dan dertig procent van de wereldproduktie voor haar rekening, terwijl een Chinees slechts de produktie van 500 kg rijst voor zijn rekening neemt. Denemarken bereikt met 300.000 werk krachten een gelijke agrarische produktie als Nederland met 400.000 man. Wij heb ben dus nog een achterstand in te lopen. Reeds is de productiviteit belangrijk ver hoogd, want vroeger nam een knecht zes koeien voor zijn rekening en tegenwoor dig al 13. Ja, de boer is veel mans en U moogt gerust, ondanks de uitslag van ge noemde enquête op Uw achterste benen gaan staan! Vervolgens besprak de heer Van den Hoek de Europese economische eenheid, die zich ontwikkelt en dat is maar goed ook, want anders zullen de landen achter het ijzeren gordijn het beoogde succes gaan oogsten. Wij dienen ons in te span nen om de kop te nemen. De toekomst van de Nederlandse boer ligt niet op een bedrijfje van zes ha. mitsgaders een stel garanties, maar die toekomst staat mid den in de economische storm. Wel, de be roepsbevolking in de landbouw is ge daald, maar ons aandeel in het nationale inkomen is belangrijk verhoogd en dat heeft zich voltrokken in een tijdsbestek van slechts tien jaar. Als wij zo doorgaan krijgen wij een positie, die het heus wel zal doen. De weg producent-consument onder de loep nemend, meende spreker, dat het handelsapparaat zwaar overgeproduceerd is. Dat wij het enige van de 17 daarvoor in aanmerking komende landen waren, die in de gelegenheid werden gesteld ap pels naar Duitsland uit te voeren, was te danken aan het grootse coöperatieve centrale bureau voor veilingen. Dat was een daad van bijzondere coöperatie. Wij dienen mede te tellen tot aan de consument toe, opdat de kosten op de weg producent-consument gedrukt kunnen worden. De coöperatie kan sterker staan dan onze grootste concurrent en is dat niet het geval dan heb ik het grootste respect voor die concurrent. Er dienen zich zo weinig mogelijk belemmeringen voor te doen bij de afzet van de produkten, opdat SINT NICOLAAS IN OOSTEREND Zaterdag werd Sint Nicolaas door de Oosterender jeugd weer spontaan inge haald. Voorafgegaan door VIOS werd de Sint in een open auto, omstuwd door de jeugd, door Oosterend geleid, terwijl de beide Pieten met gulle hand strooiden. In de Julianastraat gearriveerd werd eerst een massale zanghulde gebracht, be geleid door VIOS. Vervolgens sprak de heer C. Bremer, voorzitter van het Kleu- terschoolbestuui, een welkomstwoord. Spreker meende, dat de Goede Sint enige maanden te vroeg was gearriveerd, want het vorige jaar was er beloofd, dat de Sint in de nieuwe kleuterschool verwel komd zou worden. Wat de kinderen be trof, spreker wist wel enige ondeugende kinderen van wie de namen genoteerd waren Namens de kleuters verraste spreker de Sint met een eigen gemaakt boek met tekeningen. Spreker dankte ook het ont vangstcomité, politie en VIOS en allen, die aan de ontvangst hadden medege werkt en besloot met een driewerf hoera voor de Sint. Wegens tijdnood was de toespraak van de Sint maar kort. Hij dankte voor de prettige ontvangst en gaf te kennen, dat hij door bemiddeling zijner knechten volledig op de hoogte was van de ver schillende toestanden in de lage landen en ook van Oosterend. Zowel naar de kin deren als naar de ouderen ging een ver manend woord voor samenwerking en verdraagzaamheid, terwijl de Sint ook wees op hen, welke hij door omstandig heden zou vergeten. Hij eindigde met de toezegging, dat hij in ieder geval vrijdag Oosterend weer zou bezoeken. Sint Nico laas werd nogmaals hartelijk toegezongen en verliet toen onder gejuich de Juliana straat en Oosterend. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 3 december Den Burg, Oranjeboom. Schoolvoorstel lingen toneelstuk onderwijzers. Den Burg, Dorpshuis, Sint Nicolaasvie- ring bejaardensociëteit. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond orn half 8 Doopzitting in de pastorie. BRIDGEN Uitslag 6de competitiewedstrijd: A.: 1. Van Ee-Bruinsma 60.71% 2V2. Bos-Brom 58.33% (11) 2V2. Mantje-Veenema 58.33% 5) 4. Echtpaar Wieten 53.57% (15) 5. mej. Hattuma^Kok 47.62% (16) 6. Gebr. Van Sambeek 4 6.43% (12) 7. dames De Lugt-Keijser 41.67% (13) 8. Roeper-v.d. Werf 33.33% (14) B 1. Backer-Raven 58.33)% 6) 2 Dam-Dros 55.95% 2) 3 Echtpaar Jouwersma 55.36% 4) 4V2. mevr. Wonder-Stolk 49.40% 8) 4V2. Kellner-van Lente 49.40% 7) 6 Echtpaar v.d. Heerik 45.24% 9) 7. Blom-Bruin 44.05% (10) 8. mevr. Kooijman-Wessels 42.26% 1) De volgende competitie-wedstrijd wordt gespeeld woensdag 10 december. De week daarop, dus 17 december, wordt er een Kerstdrive gehouden, waar aan ook niet-leden kunnen meedoen. haard brand het beste voor uw ohehaard of kachel ep... uw portemonnaie. FIRMA DE GRAAF EN SCHOORL Waalderstraat 32, Den Burg, tel. 182, Texel. de producent niet van de gunst of on gunst van de conjunctuur afhankelijk zal zijn. Daarbij moet worden vastgesteld, dat de coöperatie steeds zuiver als mid del wordt aangewend en niet als doel. Wat door coöperatief afzetten kan wor den bereikt heeft o.a. die van de afzet van varkens bewezen: zij verwekte een totale omwenteling! De tendens moet lig gen in groter opgezette bedrijven. Daar om moet het werk van de cultuur-tech nische dienst voortgang vinden. Er komt een tijd, dat alle verkavelingen, die wer den afgestemd op bijkomstigheden zwaar betreurd zullen worden, want zij zullen achteraan komen te liggen. Spreker drong er tenslotte op aan per manent te streven naar verbetering „en wij coöpereren!" Deze met grote belangstelling ge volgde rede, ontlokte de aanwezigen een spontaan applaus. Hierna werd door de heer Laan een kleurenfilm vertoond, getiteld „Lente", waarna men zich om een humorisch filmpje kon amuseren. Na de pauze, waarin een gratis con sumptie werd aangeboden, werd nog maals een film gedraaid, welke eveneens met grote belangstelling gevolgd werd. De heer Roeper kon in zijn slotwoord dan ook van een succesvolle avond ge wagen. KERKCONCERT TEN BATE VAN UITBREIDINGSFONDS „HUIZE IRENE" Voor het concert, dat zaterdagavond in de Hervormde kerk te Den Burg werd gegeven ten bate van het Uitbreidings fonds „Huize Irene", bestond een ver heugend grote belangstelling. Aan dit concert werkten mede het Koninklijk Texels Fanfarecorps, het Dameskoor van Den Burg, het Gemengd koor „Advendo" van De Koog, het kerkkoor van De Koog en de heren P Krayma, orgel, en koor- begeleiding en D Broer, orgel. De muziek stond onder leiding van de heer C. Ryf, de nieuwe directeur, onder wiens leiding het korps voor de eerste maal in het openbaar optrad, 's Middags was het korps reeds urenlang in touw ge weest om de glorieuze entree van de Sint luister bij te zetten en 's avonds getroost te het zich opnieuw de moeite om zich in te zetten voor het algemeen belang. Het fanfarekorps bracht „Ambrosiaans Lofge zang", „Boven de Sterren" en „The Lost Chord". Dit korps heeft in de loop der jaren een hoog niveau weten te bereiken en onze verwachtingen waren dan ook hoog gespannen. Wel, men heeft kunnen genieten, vooral dank zij de eminente acoustiek van het ruime, hoge kerkge bouw. Ook de zang kwam uitstekend tot zijn recht. Hier lag de leiding in handen van de heer J. Visser. Er werden tien num mers ten gehore gebracht, over het alge meen met groot succes. Ook de koren hebben nl. met ernst en toewijding ge studeerd en menige avond aan de repe titie gewijd. Vooral de Ambrosiaanse Lof gezang werd op lofwaardige wijze ver tolkt. Een woord van hulde ook aan het adres van de organisten, die resp. Prae- ludium in Fuga in F en Hollandse Rhap- sodie uitvoerden. Het was reeds bekend, dat de heer Krayma een voortreffelijk or ganist is, nieuw was het optreden van de heer Broer, die eveneens tot een bijzonder resultaat wist te komen. „Na de uitbreiding van Huize Irene zullen wij meteen gelden bijeen zien te brengen voor een beter orgel, een instru ment met meer mogelijkheden", zo merk te de heer Broer veelzeggend op. U ziet, dat er altijd (schone) wensen bestaan. In deze dagen, met de verjaar dag van de Sint in zicht, is ons dat overi gens allemaal wel duidelijk geworden HONDERD GULDEN IN COLLECTEZAKJE Na afloop van het concert voor Uitbrei ding Huize Irene werd een collecte ge houden. Deze bracht niet minder dan 173,op. Tussen de andere giften trof men een bankbiljet aan van honderd gulden!! De programmaverkoop had 153,opgebracht, zodat dit concert het prachtige financiële resultaat van ƒ326, heeft opgeleverd. TEX. BOYS-NIEUWS Boys 1 heeft in zijn uitwedstrijd tegen Zeemacht 1, in een zeer snelle en spor tieve wedstrijd de punten broederlijk ge deeld: 11. Boys 2 was tegen het zeer sterke Dirkshorn 1 niet opgewassen en moest met 4-0 de eer aan laatstgenoemde laten. Boys 3 was op bezoek bij De Koog 2, en met een 51 overwinning kwamen de Boys naar huis. Adsp. a heeft tegen De Koog a zijn eerste nederlaag geleden. Met 42 kwam De Koog als overwinnaar uit het veld. Zondag a.s.: Dirkshorn-Tex. Boys 2; Tex. Boys 3-Zeemacht 2. Zaterdag: Tex. Boys a-Texel a; ZDH- Tex. Boys b. Terreindienst: D. Witte en A. Smit. FILMNIEUWS: „KEIZERIN EN MOEDER" Dit weekend zal door Texel's Bioscoop theater slechts één film vertoond worden, maar de bezoekers krijgen dan ook een bijzondere op het witte doek en wel „Keizerin en Moeder". De beide kleurenfilms „Sissi" en „Sissi, de jonge Keizerin" deze bekoorlijke filmromance rond de liefdes- en huwe lijksjaren van de jeugdige Keizer van Oostenrijk, Frans Jozef en zijn kind vrouwtje Sissi hebben niet alleen in geheel Europa, maar ook in Nederland 'n weergaloos succes geoogst: twee miljoen Nederlandse bioscoopbezoekers woonden de voorstellingen van „Sissi, de jonge Keizerin" in ons land bij. Als stralend en in menig opzicht ver rassend hoogtepunt in deze Sissi-cyclus, vervaardigde regisseur Ernst Marischka de film, die de trilogie sluit: „Sissi, kei zerin en moeder", waaraan niet alleen de dramatiek van bepaalde gebeurtenissen, maar ook de romantische plaatsen waar zij zich afspelen, een bijzonder reliëf geven. Nederlands nieuws O.a. Tewaterlating van Polikliniekschip voor Nieuw-Guinea, geschenk van „Si- mavi" in Zaandam gedoopt; De seriepro- duktie van de ,F 27 - „Friendship", twee machines overgedragen aan Ierse Lucht vaartmaatschappij; Om het Nationaal kampioenschap veelzijdigheid, strijd der landelijke ruiters op landgoed in Over ijssel; De kinderpostzegelactie 1958. Wereldnieuws: O.a.: Bericht van Jordanië: a. Vertrek Britse troepen; b. Na de aanslag op Hoessein; De Hertog van Gloucester be zoekt Ethiopië; Pater Pire krijgt de no- belprijs voor de vrede; De kwestie Berlijn.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1