Ontwikkelen en afdrukken brandhout H.H. Bakkers goudreinetten DE KOOG GAAT OUWE SUNDERKLAAS VIEREN Traditiegetrouw heeft de Oranjever eniging weer prijzen beschikbaar gesteld voor Ouwe Sunderklaas. Voor de kinderen houdt de jury zitting in het Herv. Jeugdhuis, van 6 - 6.30 uur. Voor de ouderen vanaf 8 uur in de Dorpsstraat. Prijsuitreiking voor de ouderen om 9.30 uur in Hotel „De Toe komst". Kogers, doe je best! BEJAARDEN VOOR DE SINT Sint Nicolaas heeft woensdag ook een bezoek gebracht aan de leden van de Burger Bejaarden Sociëteit, die dit op hoge prijs stelden en de sfeer was dan ook zeer gezellig en ongedwongen. De bezoekers werden namens de leden door de heer Van Enst verwelkomd. De span ning steeg uiteraard, toen de Sint een groot boek opensloeg, waarin verschillen de namen genoteerd stondenGeluk kig liep alles met een (hevige) sisser af en niemand behoefde in de zak. Integendeel: er waren zoveel brave leden, dat Piet 'n geweldige zak met pakjes torste. De cadeautjes werden door de Sint en zijn knecht persoonlijk uitgereikt en aan het slot werden alle leden nog eens getrac- teerd. Hartelijk dank vooral aan de onbe kende gever of geefster, die de sociëteit deze volkomen onverwachte tractatie be reidde: een ieder kon hierdoor namelijk een Sint Nicolaasgebakje worden aange boden. Kerstfeest Het Kerstfeest wordt gevierd op maandag 22 december, aanvang twee uur. Ds. De Lange en ds. Van Reijendam zul len ieder een kerstverhaal verzorgen. Oudejaarsdag valt nu op woensdag en daarom wordt die dag geen bijeenkomst gehouden. „MUIZENACTIE" OOSTEREND De ter gelegenheid van het Sint Nico- laasfeest door de Oosterender Midden standers georganiseerde „Muizenactie" men moest raden naar het aantal muizen, dat zich in een vitrine bevond, in de eta lage van de firma S. Rentenaar is een groot succes geworden. Niet minder dan duizend mededingers maakten nl. aanspraak op één of meer der prachtige prijzen. In totaal waren tegen de drieduizend formulieren ingevuld. (Men ontving een formulier voor iedere vier gulden). Uit de lawine van formulieren kwamen tenslotte de volgende winnaars uit de bus: 1. J. M. Vlaming, Peperstraat 83, deken; 2. Jan Renout, Peperstraat 66, autoped; 3. M. Mosk, Mulderstraat 5, B.E.S.-kachel; 4. N v. Kooten, Nieuwstraat 6, strijkbout; 5. C. A. Witte, De Bemes O 138, 1 kaas; 6. Marianne Verberne, Spang W 33, een paar nylons; 7. N. Beijert, Peperstraat 13, doos sigaren; 8. Tonny v.d. Vis, Peper straat 81, doos sigaren; 9. Tn. v. Bekkum- Scholten, Peperstraat 61, Vs pond koffie; 10 Jn. Trap Wzn., Nieuwstraat 12, pond koffie; 11. Henny Dijker, Zeven huizen, een fles wijn; 12. Johnny Tromp, Kerkstraat 2, een fles wijn; 13. G. v.d. Vis-Lap, Peperstraat 87, een pak thee. De prijzen kunnen vanaf heden worden afgehaald. BEZOEK VAN SINT NICOLAAS AAN DE COCKSDORP Ondanks de ongetwijfeld zeer drukke dagen, die de goede Sint gehad heeft, heeft hij toch nog tijd gevonden om twee maal een bezoek aan De Cocksdorp te brengen. Het eerste bezoek was op donderdag middag, toen hij een bezoek bracht aan de Bejaardensociëteit. Zingend haalden de bejaarden hem binnen. Hier en daar klonk wel een bibberstemmetje. Kwam dat van de jaren, of was toch het geweten niet helemaal zuiver? De heer Monen heette de Sint van harte welkom. Daarna reikte Sint Nicolaas enige cadeautjes uit. De heer M. de Graaf gaf nog een voor- drachtje ten beste. Helaas had Sint Nico laas geen tijd om alle cadeautjes persoon lijk uit te delen. Ambtsbezigheden riepen hem elders! De heer Monen mocht hem namens de bejaarden een cadeautje aanbieden. Vrijdagmiddag kwam Sint Nicolaas weer in De Cocksdorp, nu echter op zijn trouwe schimmel. De kinderen wachtten hem bij de school op, waarna het in op tocht naar hotel „De Hoop" ging, om daar het feest met de schoolkinderen en kleu ters te vieren. Vele kinderen hadden iets ingestu deerd, dat zij voor de Sint ten beste gaven. De zang werd op accordeons be geleid door Willy van Heerwaarden en Marianne van Vooren. De Sint stelde de activiteiten van de kinderen zeer op prijs. Persoonlijk heeft hij nog de cadeautjes uitgereikt, waarna ook dit feest weer tot het verleden behoorde. N.B. Wie kan de bejaardensociëteit een sjoelbak in bruikleen geven? Ze zitten er om te springen. Gaarne bericht aan een der leden van de Dorpscommissie. TEX. BOYS-NIEUWS Boys 2 was op bezoek bij Dirkshorn 1, en evenals vorige week was Dirkshorn ook nu sterker dan de Boys, hetgeen in de eindstand ook tot uitdrukking kwam, n.l. 50 voor Dirkshorn. Het derde speelde thuis tegen Helder 6; dit was voor Helder de eerste wed strijd voor de competitie. Dit is een wed strijd geworden van hoofdzakelijk een Boys' overwicht. Hier werd de eindstand 70 voor de Boys. De adsp. a hebben in een zeer span nende en sportieve wedstrijd tegen Texel a de punten broederlijk gedeeld: 11. Boys b was op bezoek bij ZDH a en ver loor met 110. Zondag a.s.: Vesdo 1-Tex. Boys 1, Tex. Boys 2-JVC 2; Watervogels 4-Tex. Boys 3. Zaterdag: Tex. Boys a-Cocksdorp a; Oosterend a-Tex. Boys b. Terreindienst: B. Zegers en C. de Grave (BOERDERIJ-)BOUWKOSTEN HIER EN ELDERS Het is soms wel eens goed over de grenzen te kijken in hoeverre men er daar in slaagt, dezelfde moeilijkheden tot oplossing te brengen. Oplossingen, die ook voor onze omstandigheden voordeel kunnen bieden, aldus ir. G. J. A. Bouma, rijksconsulent voor de Boerderijbouw, on langs voor de microfoon. Bouw- en onderhoudskosten zijn 6V2 7 maal zo hoog als in 1939, terwijl de op- brengstprijzen van landbouwprodukten nog niet zijn verdrievoudigd en hier en daar een neiging tot dalen vertonen. De hoge bouw- en onderhoudskosten leggen zware lasten op de bedrijven. Een oplos sing, waardoor deze kosten aanzienlijk kunnen worden verlaagd, is nog niet ge vonden. Daarbij komt dat ook de andere uitgaven eerder zijn toe- dan afgenomen. Vooral de lonen zijn sterk gestegen. De snelle en sterk ingrijpende wijzigin gen in de verhoudingen tussen inkomsten en uitgaven maken het nodig zich te be raden op veranderingen in de bedrijfs voering. Zorgvuldig overwegen is daarbij noodzakelijk. Alvorens over te gaan tot het vastleggen van nieuwe bedragen in het bedrijf moeten de omvang ervan en de te verwachten voordelen, rijpelijk worden overwogen. Men beoordele daar bij nooit een bepaald onderdeel afzonder lijk. Hoe moeilijk het soms ook is uit te voeren, men beschouwe ieder onderdeel in verband met het gehele bedrijf. De uiteindelijke opzet is immers: bij voort during de hoogst mogelijke geldelijke op brengst van het geheel te verkrijgen. Het treffen van dure voorzieningen in de gebouwen, waardoor op arbeid kan wor den bespaard, terwijl deze arbeid gedu rende een andere tijd van het jaar toch aanwezig moet zijn, omdat ze b.v. niet tijdelijk kan worden aangetrokken, of toch aanwezig is, kan een voorbeeld zijn van ondoelmatige besteding. Hoe ligt het met de bouwkosten elders en zijn er misschien mogelijkheden, waar door b.v. de arbeid doelmatiger kan wor den toegepast? Wanneer wc met de bouwkosten be ginnen, dan is het misschien een schrale troost vast te stellen dat ook elders over eenkomstige moeilijkheden bestaan. De bouwkosten zijn overal te hoog. Ons land vormt in dat opzicht geen uitzondering. Over dit onderwerp werd onder meer gesproken op een deze herfst te Brussel gehouden congres van deskundigen op het gebied van boerderijenbouw. Aan de voorbereiding van dit congres was veel tijd besteed. Reeds in 1957 hadden de deelnemers het verzoek ontvangen enige onderwerpen te behandelen. Een van deze was het bespreken van een familiebedrijf. De gebouwen daarvan moesten worden behandeld, met de bouwkosten, niet al leen uitgedrukt in de geldswaarde van het betreffende land, doch eveneens in kg melk en tarwe. Het spreekt vanzelf dat de ontwerpen nogal verschilden, zowel wat de grootte als wat de indeling van bouw- en wei land betreft. Toch zijn er wel vergelijkin gen te maken. Van de negen inzendingen handelden twee ever graslandbedrijven, namelijk van Engeland en Nederland. Bij vier was een loopstal voor melkvee toe gepast: België. Engeland, Frankrijk en Nederland. De grootte wisselde van 10 tot 28 ha. Engeland had het grootste be drijf. Frankrijk en Portugal ongeveer 19, België, Duitsland en Frankrijk omstreeks 15, Zwitserland 12,7 en Nederland 10 ha. Uit Scandinavië waren geen ontwerpen ingezonden. De bouwkosten, uitgedrukt in kg. melk, waren het laagst voor het kleinste bedrijf, dat uit Nederland: 150.000 kg. België, Duitsland, Italië en Spanje lagen tussen 210.000 en 230.000 kg, Zwitserland en Frankrijk 450.000 kg. Wil men een andere vergelijking, zo kunnen de bouwkosten per ha. en die per m3 worden vermeld. Berekend per ha. was het grote Engelse bedrijf, van 28 ha. en 40 melkkoeien, met 2500,het laagst. België en Nederland volgden met 4050,en 4200,Italië en Spanje met 4500,Duitsland 4800,Frankrijk 7000,en Zwitser land met 13.000, Per m3 lagen Beligë, Duitsland en Ne derland tussen 22,50 en 24,25. Italië op 26,Zwitserland op 34,Frank rijk 43,en Spanje 50, In ieder geval is gebleken, dat Neder land, hoewel het bedrijf het kleinst was, met de prijs gunstig uitkwam zowel per ha., als per m3. Kleine bedrijven zijn naar verhouding duurder omdat de wo ning grote invloed heeft op het gehele bedrag. Het Nederlandse ontwerp was een weidebedrijf uit de Maaskant onder Ros malen in Noord-Brabant Het is in 1957- 1958 gebouwd naar een indeling van het Rijkslandbouwconsulentschap voor Boer derijbouw. Woning en bedrijfsgedeelte liggen onder één pannendak, gescheiden door een brandmuur. Naar onze mening leidt het bouwen van bedrijven beneden 15 tot 20 ha, met woning en bedrijf on der één kap, tot een besparing op de bouwkosten. BESPREKING ACTIVITEITEN Blijkens advertentie in dit nummer is de afdeling Den Hoorn der VW „Texel" voornemens op dinsdag 16 december a.s. in „Loodsmanswelvaren" een vergadering te beleggen met het doel de voor het ko mende seizoen op stapel te zetten activi teiten nader onder de loep te nemen. SCHILDERS NAAR MERIDON Een groepje Texelse schilders, cursis ten van de Volkshogeschool te Bergen, is voornemens van 14 - 24 januari in Meri- don, Frankrijk, te vertoeven. In Meridon bezit de Volkshogeschool eveneens een pand, waar men het gehele jaar door bij een kan komen om deel te nemen aan interessante en vooral leerzame program ma's. De Texelaars zullen hun „vakantie" zeer goed besteden, want zij zijn voorne mens het gebouw van drempel tot nok te schilderen. De heren, voor zover gehuwd, zullen door hun echtvriendinnen worden vergezeld. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond 8 uur vergadering van de mannenvereniging in de pastorie. DE ZORG VOOR EEN GOEDE KWALITEIT MELK Zoals lang gras van slechte kwaliteit geen prima wintervoeder geeft, is de zuivelindustrie evenmin in staat, van slechte melk goede produkten te berei den. Produceren van goede melk is dan ook een dagelijkse zorg van het vee- houden. In de stal moet men de koeien gemak kelijk zindelijk kunnen houden. Belang rijk hierbij is de lengte van de stand. Bij te lange standen komt de mest dikwijls niet in de grup, waardoor de koeien zich bij het liggen bevuilen. Staarten moeten worden opgebonden, zodat ze nooit in de mest komen. Dit moet vakkundig ge beuren. Verder is regelmatige reiniging van de koeien nodig. Borstelen is voeren. Goede veeverzorging komt ook de melk ten goede. De veestofzuiger is ideaal. Vindt U dit apparaat nogal duur en daarom alleen geschikt voor grotere be drijven? Er worden ook wel normale huishoudstofzuigers gebruikt, maar deze zijn gevaarlijk in de vochtige stal als de motor niet vakkundig geaard is. Deugde lijk melkgereedschap zijn o.a. naadloze emmers. Emmers met naden besmetten de melk; deze kunt U niet goed reinigen! Reiniging van het melkgereedschap ver dient alle zorg. Dikwijls reinigt men bui ten, in weer en wind. Voor de vrouw, die dit werk meestal doet, bepaald geen pret tige plaats. Maak toch een spoelplaats in de boerderij als 't maar enigszins kan! Een bussen- en emmerrek, een koelbak, een kraan voor koud, zo mogelijk ook voor warm water, zal de arbeid verge makkelijken en veraangenamen. Het ver baast U toch niet, dat dit via prima ge reinigd gereedschap de kwaliteit van de melk ten goede komt?, aldus ir. G. B. Garritsen van de Rijkslandbouwconsu lentschap voor Westoverijssel in diens onlangs uitgezonden radiotips. HALVE EEUW GELEDEN Uit de Texelaar van donderdag 17 december 1908: Het is zeker wel enig in den lande, die herhaling van de maskerade, een week na het feest van Sint Nicolaas, en het zal v/el moeilijk zijn op te diepen op welk een grond zulks geschiedt, doch het is een feit. dat velen maar node van deze ge woonte afstand kunnen doen en ooglui kend zulks dan ook is toegestaan". DE WASMACHINE -- EEN HUISHOUDELIJKE HULP BIJ UITSTEK In deze tijd van kleine behuizing, wei nig huishoudelijke hulp en vele vrouwen die hun werkzaamheden buitenshuis ver richten is een wasmachine een niet te onderschatten hulp, die ertoe zal bijdra gen de efficiëncy in de huishouding te verhogen. Het is verheugend dat ook onze Nederlandse industrie in de ontwikkeling van deze huishoudelijke apparaten haar rol meespeelt en dat er prima Nederland se wasmachines en centrifuges aan de markt zijn. Welke machines zijn er? We onderscheiden hoofdzakelijk twee types wasmachines en wel de zogenaamde snelwasmachine met pulsator en de was machine met heen-en-weergaande wasbe- weger of wasvin, de agitator. De pulsator zit in de bodem of zijwand van de machine en over het algemeen gesproken kan dit type wasmachine wat meer slijtage veroorzaken dan dat met 'n agitator. Hiertegen zijn door verschillen de fabrikanten echter al weer voorzie ningen getroffen. Het voordeel is de snel heid waarmede het goed wordt gewassen. Voor de huisvrouwen die wat huiverig zijn voor deze snelheid en die meer hou den van de heen-en-weer gaande wasbe- weging zijn er mdderne agitatormachines in de handel in niet te grote afmetingen, zowel in ronde als in vierkante vorm, waarvan de vierkante machines dubbel wandig zijn. Ze hebben een behoorlijke kuipinhoud, waarin een was van 2 a 2V2 kg in één keer kan worden gewassen. Voor grotere gezinnen is een machine met een kuipinhoud van 45 - 50 liter ge schikter, waarin 3V* - 4 kg droog was goed in één keer kan worden behandeld. De prijs wordt vastgesteld exclusief elek trische- of gasverwarming, wringer en wringersteunen. Deze voorzieningen ko men er desgewenst dus apart bij. Gaat U tevoren goed na met welk type wasmachine u het beste kunt werken en hoe groot de kuipinhoud moet zijn. Laat U daarbij door deskundigen voorlichten. Weinig droogruimte dan een centrifuge Indien men over weinig droogruimte beschikt is de aanschaf van 'n centrifuge aan te bevelen, ook al zou men niet over een wasmachine beschikken. Zoekt men het in een combinatie van wasmachine en centrifuge, dan moet men wanneer beide op één motor lopen nagaan of de capaciteit van de centrifuge niet heeft te lijden door het aan de wasmachine gekop peld zijn. Er zijn uitstekende combina ties en ook hier geldt dus weer des kundig advies vragen. In gezinnen met jonge kinderen is het aan te bevelen een centrifuge met veilig heidsdeksel te gebruiken. Deze centri fuges kunnen alleen draaien als het dek sel dicht is. Een centrifuge moet gelijkmatig wor den gepakt. Het wasgoed moet langs de wand van de centrifuge worden gelegd en goed worden aangedrukt. Tere stukken, zoals vitrage, kan men het beste in een steviger stuk rollen, zoals een kussensloop of een badhanddoek. Met een wasmachine en een centrifuge behoort de lange wasdag waartegen vele vrouwen toch wel erg opzien, geheel tot het verleden. Dat „een kind de was kan doen zouden wij niet willen beamen. Het zijn machines waarmede men goed moet leren omgaan, al zijn ze ook nog zo eenvoudig te bedienen, om met een minimum aan moeite een maximum re sultaat te bereiken. KONIJNEN IN DE DUINEN AL EEN OUDE PLAAG (Slot) Een bezwaar aan alle depopulatie- bepalingen verbonden was, dat onmid dellijk tal van personen zich aanmeldden om schadevergoeding. De jdchtgronden werden toch verpacht en die pacht kon men natuurlijk niet op de oude hoogte blijven handhaven, wanneer er niet veel meer te jagen viel Nieuwe aanval op de konijnen Op 4 augustus 1763 besloten de Staten zódanige maatregelen te treffen, dat het met de konijnen zou zijn gedaan. En definitief dit keer. De eigenaren der duinen werd gelast er maar voor te zorgen, dat er geen ko nijn meer overbleef en de ingelanden aan de voet der duinen mochten een strook duingrond tot een grootte van 1000 roe den van hun land gelegen konijnenvrij maken. De Staten zouden dan de uitvoe ring controleren en dit laatste schijnt niet gebeurd te zijn met de gevolgen, welke wij in de aanvang noemden. De Franse soldaten voerden dus onbe wust een order van de Heren Staten uit. Maar een jaar later was de staatkundige toestand blijkbaar al zódanig geconsoli deerd, dat er een commissie ingesteld kon worden om de duinen eens te gaan on derzoeken. Deze commissie kwam op nieuw tot de slotsom, dat de konijnen uit geroeid moesten worden. Zij diende daar toe een voorstel in en dit maakte deel uit van een algemeen plan tot vruchtbaar- making van de duinen. Het bleef echter bij een rapport, een conclusie en een plan. Er gebeurde niets. Totdat Napoleon verjaagd was en de Souvereine Vorst Willem van Oranje in 1814 de konijnen onder „schadelijk wild" rangschikte. Deze papieren maatregel noch het veelvuldig uitreiken van jacht- acten op konijnen konden de vruchtbaar heid der snelle knagers verminderen. Zij groeven holen in de dijken van het groot Noordhollands Kanaal, de nieuwe ver binding van Amsterdam via Nieuwe Diep met de Noordzee en zij ondergroeven eveneens de fortificatiën van Den Helder. Op Texel veroorzaakten zij duinverstui vingen, waardoor de vrees ontstond, dat de duinen als zeewering te zwak zouden worden. En zo werd opnieuw de aandacht van de Overheid gevraagd in de strijd tegen het konijn. De koning, die van doortasten hield, gelastte op 25 november 1827 bin nen één jaar alle konijnen in Holland uit te roeien. Een uitzondering werd voor lopig nog gemaakt ten aanzien van Ter schelling en Vlieland. Over het algemeen werd aan de wens van de Koning gevolg gegeven, maar er waren toch ook landeigenaren, die lijde lijk verzet pleegden; anderen, die het op keurige wijze vertikten, zodat de Vorst genoopt werd om in 1834 opnieuw de nalatigen aan hun verplichtingen te hel pen herinneren. De anti-konijnenactie heeft gunstige gevolgen afgeworpen al is dan de konij nenwereld aan algehele uitroeiing ont komen (zoals te verwachten was). Als één der nogal opvallende bewijzen van verandering in het landschap werd in die dagen Koegras (in Noordholland) ge noemd, welk gebied tot aan de konijnen- uitroeiing één grote wildernis was ge weest, welke men niet in cultuur had kunnen brengen als gevolg van de vele knagers. Al spoedig kon men verandering bespeuren en durfden landlieden het aan er een woning met bedrijfsgebouwen te zetten. De kale konijnenheuvels werden beplant. Ook in Oost- en Westvoorne ver dwenen de klachten der boeren en zo was het op andere plaatsen eveneens Wij, mensen van de 20ste eeuw, weten echter beter dan de geschiedschrijver, die dit alles verhaalde omstreeks 1840, wat het uiteindelijke resultaat geweest is: enorm veel konijnen, opnieuw klachten, doch blijkbaar in een toestand, welke de mens meer dan voorheen in de hand had. En toen zonder Koninklijk Besluit kwam daar een vreemdeling, de myxo- matose, en hield een opruiming onder de konijnen, beter en grondiger dan de mens dit ooit heeft gedaan. Met als gevolg, dat er nóg konijnen zijnSL. POSTZEGELNIEUWS Aanstaande maandag houden we weer ruilavond in hotel „De Graaf". Op deze avond zullen albumvellen beschikbaar worden gesteld voor de inzendingen voor de tentoonstelling. Deze wordt gehouden op 2 februari 1959, zodat ieder ruim schoots de gelegenheid heeft aan zijn of haar inzending de nodige aandacht te besteden. Door de voorzitter zullen maan dag nog nadere mededelingen worden gedaan omtrent de datum van inlevering van het materiaal. Tevens wordt medegedeeld, dat een Rode Kruis-serie van de Ned. Antillen is verschenen, welke op de ruilbeurs ver krijgbaar zal worden gesteld. Foto Langeveld en De Ronij Den Burg Parkstraat TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. In Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Te k. postzegelalbum, bevat plm. 2000 verschillende post zegels. S. Rijk, De Mars Te k. 1 i.pr st.z 3-pits gasstel (Buta) met onderplaat. Pen nock, Molenstr 52, Den Burg Te k. 5-jarig werkpaard Swaerts. Kerkeplaats Te k. aangeb. 2 voedsters en 3 rammen Gr. Chinchilla J. Kikkert, Eieriand E119a Wie leende mijn boek „Het legaat van Nes Uilkes". Gaar ne terug. Naam staat in het Doek B.z.a. hulp in de huish. Adres te bevr bur. Tex. Crt. Te k. voor de Kerstdagen beste kalkoenen J v d. Star, 't Noorden, tel. 317, Oosterend - Te k. beste rapen M. v.d. Star, Zuid- Eierland, Onderduinen Te snijriet K. Langeveld, Pijpers- dijk Te k. Mobylette '55 autom. koppeling. K. Hooger- heide n.b. Vredeiust, De Koog Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Pieter E Hartman—de Ridder A E. L Hartman Wilma 8 december 1958 Z. Eieriand E 4, Texel Met blijdschap geven wij it kennis van de geboorte van onze zoon en Bob's broertje Emit J G. Wetsteen den Dunnen J. M. Wetsteen Weverstraat 25. Den Burg Texel, 5 december 1958 Geboren Paula dochter van A. van Exel P. van Exel Koger Annemarie Henri 4 december 1958 Lodi, Californifi Amerika Na een kort ziekbed heeft de Here tot Zich genomen onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Grietje Timmer-Saris weduwe van Corn. Timmer Azn. in de ouderdom van 76 jaar. Zij is verlost; God heeft haar welgedaan. A. Timmer Czn. A. Timmer-Trap K. Timmer A. Timmer-de Jong T. v.d. Zee-Timmer L. v.d. Zee G. Timmer N. Timmer-Koning Oosterend, Texel, Peperstraat 44, 9 december 1958. De teraardebestel ling zal D.V. plaats vinden vrijdag 12 de cember des namiddags 2 uur. Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij u kennis van de geboorte van ons dochter- tertje en zusje Ineke Bij het H. doopsel ontving zij de namen Francina Agatha Maria A C. Bakker—de Grave G Bakker Joke Den Burg, Elemert 6 Texel, 6 december 1958 Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven dat heden, tijdig voorzien van de Genademiddelen der H. kerk, van ons is heen gegaan, onze lieve inan, vader, behuwd- en grootvader Jan Kersemaker echtgenoot van Catharina M Barhorst In de leeftijd van 56 jr. Mede namens de fam. Cath. M. Kersemaker Barhorst Zaandam, 8 dec 1958 Kon Williamstraat 60 De gezongen H. Mis van Requiem zal worden opgedragen op donder dag 11 dec. a s 's mor gens 10 uur in de paro chiekerk van de H. Bo- nifatius te Zaandam, waarna de bijzetting in het familiegraf op het R K kerkhof aldaar Geen bloemen Voor de hulp en deel neming die wij mochten ontvangen bij het ongeval en de langdurige ziekte van onze lieve ADA be tuigen wij onze hartelijke dank Uw aller medeleven heeft ons diep getroffen en is ons tot grote steun ge weest. Ook voor de belangstel ling bij haar thuiskomst uit het ziekenhuis zeggen wij hartelijk dank. Fam. Brans Harkebuurt, dec. 1958 Heden overleed, na een kortstondige ziekte onze man, vader, be huwd- en grootvader Bertus Houtwipper echtgenoot van E, Kruithoed in de ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam E. Houtwipper- Kruilhoed Monnickendam, 6 december 1958 N H Rusthuis Kerkstraat 33. De teraardebestelling heeft plaats gehad op dinsdag 9 dec op de algemene begraafplaats te Monnickendam Algemene kennisgeving Heden is van ons heengegaan, voorzien van het H Vormsel ons jongste dochtertje en zusje Annie in de jeugdige leeftijd van bijna 4 maanden Jac Witte C M. Witte- Bastiaans Catharina „Voorzorg" De Koog 8 december 1958 De Engelenmis zal plaats hebben op don derdag 11 dec. om 7,45 uur. Voor de vele blijken van belangstelling bij onze ver loving ondervonden, onze hartelijke dank. Annie van Velzen en Arie Vonk Breskens, december 1958 TE KOOP voor elk aannemelijk bod plm 20 koopjes G Renooy, De Veen Tel 203 Inlevering en uitbetaling landbouw- vakantiebonnen max. f 60,— zaterdag 13 dec. a s. van 79 uur bij C. Zegers, Eieriand C Smit, l)e Koog Dijker. Den Hoorn B v. d. Knaap, Den Burg M v Houte, Oosterend Wij hebben een mooie partij voor appelbollen, levering in elke gewenste maat. G. Renooy, De Veen Tel. 203

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2