zzarrnxn Centralisatie of decentralisatie tVerkoudhcid Jï/l/nps Tere huid? van sport op Texel? „Kerst-instuif" in Eben Haëzer KERSTNACHT Zij vonden Hem na lanqe reis, Bij 't glanzen van de ster En 't Ere zij God der Engelenwijs. De herders kwamen van ver. In Davids stad, in donkere stal Lag het kindje hulp'loos klein, De koningen, zij wisten 't al. Dat Hij eens Heerser zou zijn. Zijn schouders droegen al reeds de last, Door 's mensen schuldental. Maria hield Hem teder vast. Daarginds in Bethlehems stal. De Vader hield daar trouw de wacht. Zij waren immers moe. Het Kindje, dat zo vriendelijk lacht, Sluit rustig d'ogen toe, Kerstnacht bracht door Zijn komst op aard. Door al het duister heen, Wat Gods trouw had geopenbaard. De liefde en vree voor eikéén. A. v. Leeuwen-Boon ADVENTSAVOND PLATTELANDSVROUWEN Woensdagavond hield de Bond van Plattelandsvrouwen de jaarlijkse ad- ventsavond in „Hotel Texel". De zaal was vol toen de presidente mevr. Van der Vlies-Koopman opende met een toepas selijk woord. Hierna werden de kaarsen aan de boom en op de tafels ontstoken en volgde samenzang „Nu sijt wellecome" Vervolgens kreeg de gast van deze avond, mevr. van Sluijs-Bijl, het woord. Het deed spreekster veel genoegen zoveel bekende gezichten te zien; zij voelde zich meteen weer thuis bij ons. Dit was ook heel goed te merken uit het programma, dat mevr. Van Sluijs sa mengesteld had. De poëzie, zowel als het proza was als het ware afgestemd op dit specifieke vrouwelijke auditorium, dat zeker deze adventsgedachten bijzonder waardeerde. Mevr. De Lugt-de Vries zorgde voor 'n passende muzikale omlijsting, in de 1ste plaats veel waardering voor de pianiste, maar ook de prachtige nieuwe vleugel van „Hotel Texel" was een bijzondere verrassing voor ons allen. Van de muziek die door de dames De Lugt, Dijt en Beumkes ten beste werd gegeven is erg genoten De vriendelijke woorden van de presidente en het kerstcadeautje voor dit trio waren dan ook zeer terecht. Al met al was dit een avond, waar ze ker ieder van genoten heeft, er was sfeer, het geheel was stijlvol. Dit was zeer zeker te danken aan mevr. van Sluijs, die zich volkomen inleefde in al die mooie gedich ten en ons a.h.w. meenam op de wande ling van Bertus Aafjes, die hij maakte van Jeruzalem naar Bethlehem; het was of wij daar liepen en het witte stadje za gen liggen. Met een gedicht van Werumeus Buning werd besloten. Na samen „Ere zij God" gezongen te hebben, sloot mevr. Van der Vlies deze bijeenkomst. van neus, keel of borst. snuift en wrijft U weg met TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 22 december 1958: 15 schapen 6080; 37 biggen en schram men 4070; 2 koeien 800900; 1 graskalf 300; 10 nuchtere kalveren 4080. i ijn. \j weg uiet KERSTVERHAAL HET KERSTKONIJN Ze zeggen, dat Harm Geurtsen, de boer van „Landsmans Welvaren", een mensen hater is. Erg veel gezelligheid is er inderdaad niet aan. De marskramers en de land lopers proberen het maar niet eens, want Rika, zijn stijve huishoudster, volgt stipt de orders van de baas op. Op een boel huis of een vergadering van de polder wisselt hij nog wel eens een paar woorden met een paar oude knarren, die met hem op school hebben gegaan, maar hij gebruikt geen twee woorden als hij het met één af kan. Willem Blok, zijn arbeider, die hon derd meter van de boerderij af woont, schijnt het anders nogal bij hem uit te houden. Alle pogingen, Willem over de oude Harm uit te horen, lopen op niets uit. „Hij 's mijn goed genoeg", zegt Wil lem. Maar de mensen weten ook niet van het kerstkonijn. Het konijn was helemaal wit en had rode ogen. Het zat in een hok, dat Wil lem zelf getimmerd had. En Marietje, zijn dochtertje van zeven, bracht het iedere morgen en iedere avond zijn eten. Dan stond ze voor het hok en stak voor zichtig haar vingertjes tussen de tralies door, streelde over de zachte, blanke vacht, aaide over het trillende rose neusje. Het werd zo, dat Pink, zo heette het konijn, al tegen de tralies opsprong wanneer Marietje naderde. En ze had met Pink hele gesprekken. Pink was haar grote vriend op de eenzame boer derij. Harm Geurtsen keek, als hij toevallig in de buurt was, dat wel eens aan. Maar hij maakte gauw dat hij wegkwam wan neer Marietje aanstalten maakte om naar hem toe te lopen en hem mee te trekken naar het hok van Pink. Harm had zelf zo'n meidje gehad. Gehad is een lelijk ding. Toen hij het kleine kistje in de aarde had zien zakken was het of de deur van zijn hart werd afgegrendeld. Zijn vrouw was gaan sukkelen en na en kele jaren was het stil geworden op „Landsmans Welvaren" Rika, de huis houdster, was weinig spraakzaam en meer dan half doof. Dat schikte Harm uitstekend. Wat had je aan al dat ge mekker. Willem Blok was ook al een man van weinig woorden en Harm vond het best Fen goeie werker, een vent die je niet hoefde te vertellen wat zijn eigen ogen konden zien. En verder had hij met de lui van de arbeiderswoning niets te ma ken. Alleen dat meidje Het was de dag voor Kerstmis, dat een losse opmerking leidde tot wat, voor GEMEENTE-SECRETARIE GESLOTEN Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de gemeente-secretarie op zaterdag, 27 december a.s. gesloten zal zijn, met uitzondering van het bureau Burgerlijke Stand, dat op die dag 's mor gens geopend is van 9 tot 10 uur. KERSTPUZZEL „ONS CONTACT' De „puzzelredactie" van het populaire mededelingenblaadje der Texelse Coöpe raties verzoekt ons mede te delen, dat er, zeer tot zijn spijt, bij het overtikken, enkele fouten in de „Kerstpuzzel" zijn gekomen. 12 horizontaal arbeiden i.p.v. arbeider. 14 horizontaal: na verzamelpunt eieren P.T.V. komt nog: bijwoord (2), daarna soortelijk gewicht; 16 horizontaal niet inwoner, maar inwoners, en deel van een wagen niet 3, maar 2 letters. 17 horizontaal: snoepartikel 4 letters; 7 vertikaal: tussen onder andere (2) en afk. voor coöp. ver., komt weer luitenant (2); 11 vertikaal: aanw. voorn woord, moet zijn: bijwoord (3). De plaats in de ruit ligt in Groningen. Inzendingen uiterlijk 5 januari aan Postbus 14, Den Burg. S.V. TEXEL Ook nu was het weer spelbreker en zo ondervind het competitieprogramma ver traging. Toch zullen we in conditie moe ten blijven; de juiste weg daartoe is trainen, regelmatig en met overtuiging. Voor zondag 28 december is het pro gramma: BKC-Meervogels; VZV-Helder; Limmen- Zwaagdijk; Schagen-Texel. Texel 1 en 2 zijn met de kerstdagen vrij, alsook de adspiranten. De junioren gaan 2e Kerstdag op be zoek bij HCSC. Let op de mededeling in het kastje. DAMCLUB TEXEL A.: A. Vinke-Jac. v. Heerwaarden 11 C. Meedendorp-Jas Vinke 02 S. v. Heerwaarden-S. v. Heerwaarden Jz. 2—0 B.: C. v.d. Werf-C. P. Burger 02 J. Stam-J. J. de Beurs 11 R. Zijm-G. Dros 20 Jo Schoo-S. Bakker 20 C.: Jb. Koorn-J. J. Lafeber 20 P. Bruijn-F v. Sambeek 20 A. de Haan-C. C. Barhorst 02 Een verrassende nederlaag van C. Meedendorp via een damslag zal Jas. Vinke moet geven voor het verder ver loop. Na het middenspel had de laatste trouwens ook het beste spel. In B kreeg R Zijm weer belangrijk voordeel en maakte dit keer geen fout meer. Dit betekent dat nu Jo Schoo de leiding heeft met 17 punten uit 13 part. en R. Zijm volgt met 16 punten uit 11 partijen. Zaterdag as., ontvangen we R.O E. thuis en beginnen om 1 uur. Ook Andijk krijgen we thuis en wel op zaterdag 3 januari. zijn doen, een heel gesprek was. „Vanavond slachten zeker", had hij gezegd met een knik in de richting van het konijnenhok. Willem Blok schudde het hoofd, half nijdig, half lachend. „Geen konijn met Kerst, baas. Dat gaat onze neus voorbij". Hij zag het verwonderde gezich van Harm. ,,'t Mag niet van Marietje". Dit kon Harm niet verwerken, zag Willem ,We hebben d'r 'n spul mee gehad! Ik had dat konijn voor de slacht, met Kerst Nou heb ik ongelukkig uit ih'n mond laten vallen, dat ik 'em vanavond slach ten zou. Mens, 't huis was te klein. Het kind werd er compleet ziek van. Pink, zo noemt ze dat beest, mocht niet dood. Ze at niet meer, ze zat maar stilletjes in een hoekje". „Malligheid", gromde Harm. „Natuurlijk", stemde Willem in, „maar ja baas.het is onze enige; en nou ja afijn, lach me maar uit, maar het wordt géén kerstkonijn". Harm vertrok zijn gezicht tot iets dat bijna een lach was, want de spijt om het misgelopen feestmaal lag duidelijk op Willems gezicht. ,Als je nóu al je kijnders hun zin geeft. mopperde Harm. Baas, je hebt gelijk", gaf Willem ver legen toe, „maar. ik kón het niet". „Nou ja", zei Harm, en verdween schouderophalend in de schuur. „De ouwe baas is toch maar kras", stelde Mien Blok vast, terwijl ze uit het ïaam tuurde. „Het is geen weer om er een hond met een stok door te jagen. En hij trekt de polder in" „Dan is-t-ie zeker dat ie geen mens tegen komt", grinnikte Willem en streel de de blonde haren van zijn dochtertje, dat op zijn knie zat. Het kind was ver anderd als een blad aan een boom, haar ogen straalden, toen hij het verlossende woord gesproken had: „Pink gaat niet dood, hij blijft van jou, we eten hem niet op". Ze was hem om de hals ge vlogen en toen naar het hok gehold om het Pink te gaan vertellen, die het alle maal onbewogen aanhoorde, laconiek peuzelend aan een blaadje sla. „Dan maar géén kerstbout", had hij tegen Mien gezegd; en die had hem zó maar een zoen gegeven en hem een ouwe sen timentele vent genoemd. Maar toen hij die avond bij de kerstboom Marietje met stralende ogen kerstversjes hoorde zin gen, de glans van blijdschap zag op haar gezichtje, was hij diep tevreden. Hij wist niet dat buiten, voor het raam, een donkere gestalte stond te spieden tussen de gordijnen door. Harm Geurtsen was de poldef inge- COLLECTE BLINDENHULP „DE FAKKELS BIJEEN!" BRACHT 393,87 OP. Den Burg en omgeving 221,36; Oude- schild 65,50; De Koog ƒ44,43; Den Hoorn ƒ41,22; De Waal ƒ14,26; P.H. Polder ƒ7,10. In Oosterend en De Cocks- dorp werd niet gecollecteerd! Bijzonder dank aan gevers en geefsters, die ondanks de dure decembermaand een steentje hebben bijgedragen. Dank ook aan de collectanten. FILMNIEUWS: „STOOTTROEPEN IN DE AANVAL' Deze stoottroepen speelden een belang rijke rol in Noord-Afrika en vervolgens verrichtten zij pionierswerk in Zuid- Italië. „Met vuur en moed hebben zij hun naam gekerfd in één der heldhaftigste hoofdstukken der Amerikaanse geschie denis". Van die harde gevechten geeft o'eze film een realistisch beeld. Om op dame te komen, was er nu en dan een oase in de vorm van een charmant meisje, zodat deze rolprent de bezoekers in vele opzichten zal kunnen voldoen. „BOEMELSTUDENTEN" In dit verhaal nemen de Dikke en de Dunne de hoofdrollen voor hun rekening. We hebben vorige week al enige flitsen uit deze film gezien en kregen de indruk, dat het duo op zijn best acteert. Ondanks c"e vele ongelukken, die zij meemaken wacht hun een happy ending. Men kan zich tranen lachen en dat is dan ook de hele opzet! „TIROLER BLUT" Een sprankelende liefdeshistorie. Een dochter uit een adellijk geslacht is in haar doen en laten een echte jongen en menigeen houdt haar daar ook voor. Zo ook met de op manoeuvre zijnde militai ren, die op het landgoed hun kwartier opslaan. In de uniform van haar overleden va der verschijnt zij 's avonds aan de tafel der officieren en wordt ingedeeld onder het commando van een charmante jonge luitenant. Deze heeft echter, wat begrij pelijk is, meer aandacht voor haar moe der, een jonge weduwe, dan voor zijn nieuwe „cadet", wat haar natuurlijk niet aanstaat en haar in allerlei verwikkelin gen brengt. Als dan ook haar „zuster", die zij zelf is, wordt uitgenodigd op het manoeuvre bal samen met haar vriendin dan Enfin alle problemen worden op pret tige wijze opgelost! Nederlands nieuws O.a.: Eerste zeeschip passeert storm vloedkering in Hollandse IJssel; Prinses Irene op bezoek bij fuseliers van garde regiment „Prinses Irene"; Twee kampioe nen delen dames-turntitel, Bep Ipenburg en Nel Fntz eindigen gelijk; Tentoonstel ling van tropische vogels; Nieuws uit Suriname, Gouverneur van Tilburg opent nieuwe spaanplatenfabriek. Wereldnieuws: O.a.: Ramp in een school te Chicago; Huwelijk van de filmacteur Horst Buch- holtz; De gemeenteraadsverkiezingen in West Berlijn; De brand van Malibu Beach; Engeland's eerste snel verkeersweg USWflKO. Babyderm.2«ep gaan. Eenmaal buiten het gezicht van de arbeiderswoning had hij zijn dubbel loops, dat hij zo'n beetje uit het gezicht gehouden had, over de schouder gewor pen. De wind striemde hem in 't gezicht, de wolken joegen laag langs de hemel en voor hem lag de verlaten polder. Ha, hij voelde zich nog een jonge kerel. En zijn ogen waren nog zo scherp als die van een valk. Hij wist ze wel te zitten, de konijnen die zijn spul opvraten. Sinds jaren had hij niet meer gejaagd, maar zijn hand was nog vast en niet voor niets stond hij bekend als scherpschut ter. In de woning van Blok hoorden ze, door het gieren van de wind, de korte knallen niet. Maar Harm keerde, uren later terug en smeet vier konijnen in de schuur. Rika, de huishoudster, kwam even kijken. ,,'k Maak ze meteen schoon", bromde Geurtsen. „Vier", mompelde ze en hij begreep wat ze zeggen wilde. „Twee voor morgen", zei hij kort. Ze knikte en slofte weg. Harm Geurtsen verv/enste zichzelf als een aansteller, een imitatie-kerstman, toen hij met twee schoongemaakte ko nijnen het pad overstak van de schuur naar de woning van Blok. Hij aarzelde voor het raam. 't Ging hem tegenv alles in. Hij had niet anders met die lui te maken, dan dat Willem zijn knecht was en daarvoor kreeg hij zijn loon en vrij wonen. Door de ramen zag hij de kerstboom, hoorde hij, boven de wind uit, de stem van het kind, dat zong. „Een Kindeke geboren...." Hij hoorde Willem laag meebrommen. En toen hij de blijdschap zag stralen van dat gezichtje mopperde hij: „De vent had nog gelijk ook Mien Blok hoorde het kloppen aan de achterdeur. Ze haastte zich om open te doen. Dit was geen weer om de mensen buiten te laten staan. Ze schrok toen, door de deuropening, haar twee gevilde konijnen werden toe gestoken. Ze zag het verweerde gezicht van Harm Geurtsen, hoorde hem grau wen: „Eét ze!" En voor ze iets kon zeg gen, was hij al weg. „Vooral niet laten merken, dat je kijkt", waarschuwde ze de volgende morgen haar man, „maar 't is de moeite wél waard!" Voor het hok van Pink stond Marietje. En moeizaam gehurkt zat voor het ko nijnenhok Harm Geurtsen en luisterde naar de lofzang, die Marietje zong op Pink. ,,'k Heb 't altijd wel gezegd", vond Willem tevreden, „hij is mijn goed ge noeg." Zaterdag j.l. stond onder het S.V. Texel-nieuws een stukje uit het officiëel orgaan van de KNVB „De Sportkroniek". Met verbazing heb ik dat gelezen. Ik was van mening dat de KNVB altijd trots was op zijn vele verenigingen en duizen den actieve voetballers. Maar als ik het goed lees, zou de KNVB niets liever wen sen, dan dat de verenigingen buiten S.V. Texel maar verdwijnen zouden. „Centra lisatie" schrijft het blad. Zou de schrijver wel weten wat hij hiermee zou bereiken? Het enige wat hiermee bereikt zou wor den is dat de jeugd van buiten Den Burg helemaal niet meer zou voetballen, De afstanden zijn hier te groot voor. Uit eigen ervaring weet ik hoe moeilijk het is om van ver een goed clublid te zijn en te blijven. Nu er op ieder dorp een sport club is, wordt op ieder dorp de jeugd opgevangen. Ook staat er dat de onder linge jeugdcompetitie niet bevorderlijk is voor het leven in de Texelse brouwerij En als alle jongens nu eens lid van de ene club werden en er zouden 5 of 8 adsp. elflallen komen, konden die dan allemaal naar het schijnbare voetbalmekka van de vaste wal reizen? Over kosten schreef de goede man niet. Ik vrees, dat we in dat geval een onderlinge clubcompetitie hadden, net als in Volendam, met 1 top- elftal dat aan de vaste wal zou kunnen spelen. En het voetballen van de groten? Och, hier zou niets van overblijven, getuige de fusie van Texel en SVC, een tiental jaren terug. Ik geloof, dat er toen van SVC 3 actieve spelers overbleven. Zou het wer kelijk nu zo belangrijk zijn dat er, theo retisch misschien, een 3de klas KNVB elftal op Texel is of een 4de klasser? Het is mijns inziens veel belangrijker, dat er door de decentralisatie een zo groot mo gelijk aantal Texelaars een balletje kun nen schoppen. Diverse verenigingen be staan al 25 jaar of langer en als ze geen levensvatbaarheid zouden hebben dan waren ze al lang opgeheven, maar juist omdat ze allemaal een tamelijk grote jeugdaanhang op hun dorp hebben, be wijzen deze clubs al hun waarde door de jeugd een doel te geven en van de straat te houden. Ik betreur het ten zeerste, dat de schrijver van het stukje uit de Sport kroniek niet wat beter ingelicht is, dan had hij mogelijk over het bestaansrecht DOKTERSDIENST beide kerstdagen DOKTER ELIAS Zondag 28 december DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) WOENSDAG 31 DECEMBER CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Men deelt ons mede, dat er woensdag 31 december a.s. geen consultatiebureau wordt gehouden. BRIDGEN De prijswinnaars van de woensdag 17 december gehouden vrije drive waren: A.: 1. Mantje-Veenema 51 Va pnt. 2. Echtpaar Jouwersma 50Va pnt. 3 mevr. Keijser-ten Hooi 44V2 pnt. B.: 1. mej. Hattuma-Kok 48 pnt. 2. mevr. Kooijman-Wessels 47 pnt. 3. Kellner-v. Lente 45 pnt. Woensdag 7 januari worden de wed strijden voor de competitie weer voort gezet. INGEZONDEN HET LICHT IN DE DUISTERNIS Mijnheer de Redacteur, Mag onderstaande worden geplaatst in het lijfblad van de Texelaar, hetwelk ook door veel vrienden van Texel wordt ge lezen? Op mijn wandeling door Den Burg zag ik de kerstboom met hun lichten temid den der duisternis. Ze herinnerden aan het grote Licht dat op aarde kwam om de duisternis te doen wijken en met Zijn Liefde (Licht) ons hart wil vervullen en verblijden, het zó vol wil maken, dat het overloopt en Zijn licht door ons wordt uitgestraald en Zijn licht (liefde) door ons wordt overgedragen op de medemens Aldus ook die verblijdend. Simpel hè? Ja, Zijn komt simpel; Zijn binnentreden (ook in ons hart) simpel, mits wij allen de deur maar open willen doen om Hem binnen te laten. Verder maakte ik mijn wandeling door de straten. Getroffen werd ik door de zorg en moeite door de winkeliers aan hun etalages besteed. Een beetje trots ben ik naar huis gegaan Heren winkeliers, ik feliciteer U met het bereikte resultaat. En, geacht publiek, vergelijkt U de doorsnee etalage alhier eens met die in Den Helder, Alkmaar of Amsterdam. U zult tot dezelfde conclusie komen als ik en vele bezoekers van Texel met mij en zeggen „De doorsnee étalage aan Den Burg doet niet onder voor die aan de vaste wal, maar gaat er stukken boven uit!" Ga op deze weg voort, winkeliers! Vergeet nooit, Uw etalage is Uw aan gezicht (wat ook de vreemdeling ziet en zegt) van Den Burg. Het brengt èn de hoofdplaats van Texel, èn Texel èn ook U vooruit! In de geschiedenis is steeds gebleken, dat de neringdoenden een dorp of stad hebben groot gemaakt. Texelaars, bekijk daarom de etalages, vul het wedstrijdformulier in, win hon derd gulden en koopt bij hun, die kosten noch moeiten sparen voor U en voor hen die Texel bezoeken. U allen een gezegend en prettig Kerst feest toewensend, Jan Agter, voorzitter B.W.V. van de verenigingen De Koog, SVC, ZDH, Tex. Boys en Oosterend anders geoor deeld. S. KEIJZER, Sekr. S.V. Oosterend. Op initiatief van ds. De Lange, gere formeerd predikant te Den Burg, werd een „Kerst-instuif" georganiseerd door de protestantse jongerenorganisaties van Den Burg. „Eben Haëzer" was tot de laatste plaats bezet. De bezoekers werden al dadelijk getroffen door de warme sfeer waarin het gebouw gebracht was, o.m. door de gedekte tafels met brandende kaarsen. De dames Wevers en Dros open den de bijeenkomst op originele wijze. Ijverige serveersters boden koffie aan. Een bont programma, geheel afgestemd op het naderende kerstfeest, de herden king van de komst van Hem, die miljoe nen eens zaligen zal. De heer Halsema bracht via zijn ge luidsband uitstekende muziek, de heer Fr. Zegel voerde met zijn saxofoon, bege leid door mej. A Baijs, piano, negro-spi- rituals uit. Mej. E. Dros, Oudeschild, declameerde op gevoelvolle wijze kerst gedichten, ds. Van Bilderbeek, doopsge zind predikant te Den Burg, vertoonde filmstrips over de beeldende kunst, be trekking hebbende op „Bethlehem". Spre ker lichtte een en ander toe, terwijl het geheel door muziek omlijst werd. Ds. De Lange verzorgde „geestige lied jes op geestelijke grondslag". Besloten werd met een gezamenlijke maaltijd. De heer Jac. Schotanus sprak het slot woord. Hij kon verheugd zijn over het geen deze avond was geboden, een stimu lans om op deze wijze het samen bren gen van jonge christenen voort te gaan! GESLAAGDE BETROUWBAARHEIDSRIT M.A.B.-CLUB TEXEL De betrouwbaarheidsrit is een groot succes geweest. 36 motoren en 17 brom fietsen namen er aan deel. Er waren heel wat rijders van de overkant gekomen en ze hebben allen erg genoten. De heren N. Dros en A. van Liere en hun medewer kers kunnen met trots op deze rit terug zien, want zij hadden de rit uitgezet. Om 1 uur zond de heer Grisnigt de eerste het parcours in. Men ging eerst de Waalderweg op door de Mars over Zuid-Haffel naar de Schilderweg waar de rijders door een opgehoogd stuk land moesten. Van daar over Oudeschild naar de P.H. Polder onder de dijk langs naar het Horntje, via het licht van Troost naar de Mokbaai, dan onder de kant naar Loodsmanduin via de Dennen op De Koog af door Waalenburg. Daar was een stuk bouwland van plm. 400 m. (men zag ze hier door de modder ploeteren) langs de Zaandammerdijk op Ora et Labora af. Daar moesten ze weer door een modder poel heen. Toen door Bargen naar Spang, waar weer twee van die pracht stukken lagen en vervolgens naar de Hal, waar de eerste finish was. Daar werden de kaar ten ingeleverd en de motorrijders kregen weer een andere kaart en moesten nog een gedeelte voor de tweede keer rijden. Maar aan Oudeschild was de finish en de uitslag zou in het Stoombootkoffiehuis worden bekend gemaakt. De heren kwa men tot over de oren van de modder aan, maar J. Dogger had twee tobbes vol wa ter klaar staan en daar werden man en motor weer schoongespoten. In de rekenkamer ging alles vlot. Rom ke bracht geregeld nieuwe kaarten, zodat bet allemaal vlot ging. Er waren verschil lende uitvallers. Om plm. 5 uur kon dan ook de voorzitter de uitslag bekend ma ken na eerst aan de rijders gevraagd te hebben of soms nog iemand protest wilde aantekenen. Dit bleek niet het geval te zijn. Aan een verzoek van de leden van de MAB-club om eens een zware be trouwbaarheidsrit te houden was door de heren Dros en Van Liere wèl voldaan, maar het is nu door de regen van heden nacht en vanmorgen wel een extra zware geweest. Maar toch heeft men genoten en daar gaat het om. De voorzitter bracht uitzetters, controleurs, rijders en alle anderen hartelijk dank. Dit is een proef geweest en vermoedelijk zal dit een jaar lijks evenement worden. Daar er niemand is met O-strafpunten hebben wij de eerste waardering gesteld tot 15 str., de 2de waardering van 16 tot en met 45 str. en de 3de waardering van 46 tot en met 70 str. Hier volgt de uitslag: Motoren: A. Vroolijk, Bovenkerk, 14 str. Ie waard. J. C. Doorn, Schagerbrug, 29 str., 2e waard.; J. de Jong, Amstelveen, 42 str 2e waard., G. P. Saijers, Deventer, 38 str. 2e waard.; J. Krale, Oudekerk, 45 str., 2e waard.; Bonke, Bovenkerk, 55 str., 3e waard.; O. J. Agter, Texel, 61 str. 3e waard.; P. Heerschap, Texel, 62 str., 3e waard.; F. Diepgrond, Duivendrecht, 62 str., 3e waard.; A. Brans, Texel, 64 str. 3e waard. Brommers: C. Dros Bzn, Texel, 6 str., Ie waard.; A. J. Gijsenbergh, Rotterdam, 13 str., Ie waard.; L. Hoppezak, Rotterdam, 18 str 2e waard.; C. Bak, Schoorldam, 53 str. 3e waard.; W. Molenaar, Winkel, 60 str. 3e waard. De voorzitter deelde mede, dat de fa Godijn en Modder uit Alkmaar een bekerbo oeschikbaar had gesteld voor het bestet>cl bromfietsteam, maar daar geen enkel vol- 1 ledig team de finish had weten te berei-lar ken was deze beker voor de beste brom-kle fietsrijder. Dat was C. Dros Bzn. Voorz.lar feliciteerde de heer Dros met zijn succes*^ en reikte hem vervolgens de beker over, ins Hij wenste allen prettige kerstdagen 1 toen, een goede reis en tot een volgendena; keer. boi ki te be ba ee: m; ge be op ge oo be :e M< Oc nj sd sfe an bei de: bir wc

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4