Brief van pater M. J. Witte Maak zelf uw kruiswoordpuzzel Catholic Mission Usa, Tanganyika, East Africa, 10 december 1958. Geachte Redactie, In tropisch Usa stoven we weer gezellig naar de hondsdagen toe, evenals U in het hoge noorden zoetjesaan weer naar hartje-winter toebibbert. Kerstfeest, het gemeenschappelijke middelpunt van Uw koude en onze hete maanden, komt weer zijn verkwikkend koeltje brengen bij ons zweten, en zeker ook bij U allen zijn licht en warmte bin nen, waar het buiten koud en donker is. Zolang er nog een Kerstmis is, met een diepere betekenis dan alleen cadeautjes omwisselen, is er geen gevaar voor ver schroeien of bevriezen. Vooreerst dan aan uw hele lezersschare (en lezeressen!) van harte een blij-vredig Kerstfeest toegewenst! En moge het Kind van Bethlehem al zijn licht en warmte spreiden over heel 1959, zodat het een echt gelukkig, gezellig en gezegend Nieuwjaar mag worden met of zonder krakelingen! Het Oude Jaar is ondertussen aan het wegzakken onder de horizon, met meene men van al zijn lachjes en traantjes. Daarvan herinner ik met weinig, het minst van de traantjes. Wel was 1958 in Usa er een van hard en Goddank geze gend werk. Mijn gezondheid is nog prima, al ben ik er wat ouder en magerder op geworden. O, niet zo heel erg, niet als die meneer die zo mager was dat hij zich kon uitkleden achter zijn stropdas tenmin ste dat zeit-t-ie. Ik sta nog stevig in-de- wanten. „Lagere scholen" (4 eerste klassen) zijn er al heel wat in het land, zowel van Missie en Zending als van de Staat. Na die zijn er nog een zeker getal „middel- scholen" van nog eens 4 klassen. Daarna komen zeer dun gezaaid de „middelbare scholen", die ofwel nog enkele jaren door gaan met de schoolonderwerpen, of een cursus voor een ambacht, landbouwkun de, boswachtenj etc. aanbieden, noodza kelijk aan een select klein getal van de overgegane 8e klassers. De „verworpen" candidaten voor hoge re academische of technische vluchten kunnen (gedeeltelijk terecht) moeilijk uit zien waarom er opeens geen enkele schooldeur zich meer voor hen opent. Zonder enig waardevol certificaat kun nen ze geen werk naar hun zin krijgen; om te bedelen schamen te zich, helaas niet altijd om te stelen en het iedereen lastig te maken. Zo ontstond en groeit nog voortdurend een klasse ontevreden leeglopers, gereed materiaal voor de at tenties van Moskou, dat zich nu schijnt te concentreren op Africa (en jullie aan dacht onderhand afwendt met wat vuur werk rondom Berlijn?). Om zoveel mogelijk van die jongens op te vangen, is Usa in 1956 opgericht. Hier worden ze tot tevreden, werk- en vreed zame burgers opgeleid in een vak naar hun keuze. Voor dit soort werk had ik al een ietsje ondervinding opgedaan in m'n vorige Missie Taveta, waar ik zo'n 125 leerlingen had verspreid over timmeren, metselen, kleermaken, schoenmaken en landbouwkunde. Usa biedt de jongens een 4-jarige cur sus aan, voorlopig nog maar in timmeren, metselen en kleermakerij. Andere vakken voor later. Verder krijgen allen avond lessen van 7.30 tot 9 uur, met een extra streepje onder karaktervorming op solide godsdienstige grondslag. Dat Usa geen weelde-artikel is bewijzen de stromen smekende aanvragen. De moeilijkheid is dat een nieuwe inkomende groep jongens nog geen „uit-treders" kunnen vervangen, daar we nu pas het 2de cursusjaar sluiten (met 70 jongens). Zodoende kunnen we pas over nog eens 2 jaren de eerste top-klassers lozen! Der halve moet er nog ieder jaar bijgebouwd worden, voor nieuwe werk-, slaap-, eet- en studeergelegenheid. Die „repeterende breuk" heb ik op te lossen met weinig middelen en veel las tige regulaties. Deze verbieden o.a. voor lopige gebouwen, eisen 40 vk. voet slaap plaats voor iedere jongen, enz. Noodgedwongen zijn we dan ook weer aan een nieuw gebouw begonnen van 50 bij 10 meter, waaraan nog 2 vleugels met een verdieping erop. Zodoende krijgen we plaats voor 50 jongens meer. Voor het dak heb ik 5000,gekregen ongeveer genoeg. Voor de rest de hulp van een 4-tons diesel vrachtauto, om ste nen, zand enz. aan te voeren. Het werk doen we natuurlijk zonder hulp van bui ten. De zakjes cement en benodigde die selolie liggen nogal zwaar op dc maag, terwijl de aankleding van alles straks ook wel wat hoofdpijn mee zal brengen. Ge lukkig kreeg ik van huis uit een goede dosis optimisme mee, en nou ja, de pi laren komen al uit de grond Daar be hoeven straks alleen nog maar de muur tjes tussen met voor afwisseling wat deuren en ramen. Daarboven een vloer, een verdieping, een dak, en klaar-is-Kees. Met 70 paar nijvere zwarte handen komt dat wel terecht plus een beetje hulp van links en rechts. De enorme goede wil van mijn pientere en altijd montere jongens komt terdege te stade. Wat ze misschien aan theore tisch intellect te kort komen, maken ze op met hun handen en ogen. Het is ver wonderlijk hoe ze onder leiding in geen tijd leren niet alleen (zingend) cement- brikken te maken, maar ze ook te ver bouwen in rechte muren, evengoed als haakse deuren en ramen te maken en te zetten. De regeringsbeambten (zwermen in specteurs!) konden wel wat toeschiete lijker wezen. Tenslotte is ons probleem ook het hunne. Maar ze hebben enkele kapitale ambachtsscholen zelf gebouwd, met een leger instructeurs en allemaal „hand-picked" leerlingen, voor hun 5- jarige cursussen, terwijl wij het met 2e en 3e soort materiaal in 4 jaren aanwa- gen. Als het nu (en heel gemakkelijk!) te bewijzen is, dat mijn boys na 2 jaren al verder zijn dan de hunne na 3 nou ja, dan verwacht je wat kift. Voorlopig moet ik blij wezen met rust te worden gelaten; van financiële of andere hulp geen sprake. Voor een school als Usa is een veel zijdig begaafde ambachtsman van onbe rekenbaar nut. Als Principal is mijn ambt volgens definitie eigenlijk alleen mond houden en rekeningen betalen. Na de eerste twee jaren alleen voor alle kar weitjes te hebben gestaan, is me dit jaar zo'n onberekenbare hulp in de schoot ge vallen in de persoon van Broeder Savinus uit de lichtstad Eindhoven. Hij leert de jongens even vrolijk huizen opzetten als ze bemeubelen met dingen die modern en af zijn. Hij had ook niemand nodig be halve een paar snuggere leerlingen om 'n serie machines (op afbetaling) te installe ren en in werking te stellen en meteen de hele plaats te electrificeren. Voor kleer- en schoenmaken gaat hij evenmin opzij en, natuurlijk, hij chauffeurt en repareert de wagens. Voor afleiding leidt hij de activiteiten in een grote tuin en 'n kleine boerderij (wat varkens, kippen en konijnen). Ik schat hem op zo'n 40 p.k., iedere dag in actie tot 5 p.m. en dikwijls nog erna. Voorlopig hoef ik geen adver tentie te plaatsen voor technisch of ander personeel. Zijn overgrootvader lichtte al leen een wagen uit de modder, zegt hij, en ik geloof het. (De mijne werd alleen maar 95 maar dat is ook een prestatie!) De zondag is m ij n drukke dag. Voor dag en dauw al op het pad om een eerste Mis op te dragen, 8 km. van hier. Dan om 9.30 uur de tweede in Usa en 's avonds nog een derde in een van m'n drie 25 - 30 km. verre buitenkerkjes (niet zo mooi en groot als die van Den Hoorn en Ooster end, ook niet zo duur). Dat is mogelijk dank zij een jeep, door U.S.A. aan Usa geschonken. Door de weck gaat het makker: lange en korte palabers en ruzietjes bijleggen. Dan voor algemeen adviseur en soms voor dokter spelen. De meer en meer talrijke bezoekers, zwart en blank, rondleiden. Zorgen dat er genoeg in het magazijn blijft om alle kinnen „wuppende" te houden, (de jongens koken zelf), mits gaders de voorraden zeep, geneesmidde len, voetballen enz. op peil te houden, alsook diverse materialen voor de werk plaatsen. De lieve jeugd amuseren en wat leren in de avond-school, zes avonden in de week van 7.30 tot 9, en als sponsor op treden voor onze boys-scouts, Group Usa I. Natuurlijk alle boeken en corres pondentie bijhouden (zonder secreta resse!) en zonder schrijfmaschien, met de lessenaar zelden vóór middernacht opge ruimd, al gaat het op een drafje. Dat komt, omdat ik alleen rustig kan door schrijven als de (70) kinderen te bed zijn, n.l. na 9 uur. En dan tenslotte „mond houden en rekeningen betalen". Ik spreek nog maar niet van de herder lijke zorgen voor m'n wijdverspreide pa rochie van enkele honderden. Vrouwtjes geven trouwtjes, enz. Voorlopig weer „allemaal gedag", en moge Texel en Texelaars floreren en onze Texelse Courant er de trouwe weerspie geling van blijven! Pater M. J. WITTE. AAN DE TEXELSE SCHAPENIIOUDERS Zij, die te kampen hebben met het rotkreupel onder hun schapen, kunnen in aanmerking komen voor kosteloze behan deling van besmette koppels door een goedonderlegde „snijder". Men kan zich hiervoor melden bij de Heren Dierenartsen en bij de heer Jac. Roeper Johzn., die de volgorde van de te behandelen bedrijven bepalen. AANBESTEDINGEN BOCHTAI'SNIJDINGEN EïtfZ. Er komt op Texel weer nieuw werk aan de winkel: er zullen bochten worden af gesneden en weggedeelten worden ver breed. Een en ander in het kader van de modernisering van Texel's wegennet. Dezer dagen zijn deze, bij de gemeente in beheer zijnde wegen, aanbesteed door de Heidemij. en de Grontmij. Bestek de Grontmij: Laagste inschrijfster was de firma De Vries en Van de Wiel, Hilversum, f 514.000,Verder waren ingekomen de biljetten van. Aannemingsbedrijf Neder land, Barendrecht, 514.250,Goed koop en De Vries, Den Burg, 589.480, P. C. Zanen, Heemstede, 556.500,J. G. Nelis Zoon, IJmuiden, 591.000, Fa Geertsma en Worp, Arnhem, /'595.000,N.B-M. Zaandam, ƒ596.700, De Moei en Hermes, Alkmaar, ƒ619.000, Bestek de Heidemij: Eveneens laagste inschrijfster de firma De Vries en Van de Wiel 438 000, P. C. Zanen ƒ477.000,—;' N.B.M. ƒ533.700,Moei en Hermes ƒ548 600, Noord-Nederlandse Wegenbouw, Harlin- gen, 599.000,—. Het gaat hier om de volgende objecten: bochtafsnijding Westerweg nabij de Her vormde kerk van Den Hoorn (deze bocht is zo „krap", dat men behoorlijk terug moet schakelen om er niet uit te vliegen); bochtafsnijding bij het Torenhuis; weg aanleg van boerderij C. Zijm, Westerweg, naar Laanweg; verbetering Akenbuurts- weg, lopende van Buitenlust naar Laan- weg; bochtafsnijding bij Marico; aanleg weg Ruytersplaats-Mennohoeve, waar door twee gevaarlijke bochten uitgescha keld worden; nieuwe weg vanaf de bo- mendijk naar de Oosterender-Langwaal- öerweg, dus achter De Waal langs; bocht afsnijding bij Het Hooge, gelegen aan de Oosterenderweg, idem bij Molenbuurt; idem bij Oosterend, waar de beruchte bocht het verkeer eveneens al menigmaal parten heeft gespeeld; aangelegd wordt een „regelrechte" weg van Tubantia naar de Beatrixlaan; een nieuwe verbindings weg tussen de Westerweg en de Holle- walsweg, ter hoogte van boerderij D. Witte en verbetering van de Stolpweg te Den Hoorn tot aan het dorp. T.z.t. volgen nog meer aanbestedingen, o.a. die van een weg, lopende van Buiten- lust naar de Waalderweg („Vossenhol"). HET MIDDEN-OOSTEN IN DE HUISHOUDSCHOOL Voor de verenigingen van oud-leerlin gen der landbouwschool en landbouw- huishoudschool heeft de heer S. Witte Czn., Warmoesstraat, Den Burg, maandag 22 december j.l. een causerie gehouden over de landen van het Midden-Oosten, voornamelijk over Saoedie-Arabië, waar hij enkele jaren werkzaam is geweest als employé van een oliemaatschappij. Spre ker vertelde van de onnoemelijke rijk dommen aan bodemschatten, die door Engeland en Amerika rijkelijk worden benut. De bevolking zelf profiteert echter practisch niet van deze enorme ontwikke ling, want ze kunnen heel weinig doen met het verdiende geld, doordat hun dui zend en één geboden zijn opgelegd. Je zou er als volbloed amateur-filmer b.v. niets aan je camera hebben en de heren Bruin, Veenema en Schermer moeten wij dan ook beslist afraden naar het Midden- Oosten te trekken in de hoop daar een interessant journaal op te duiken! Je ca mera wordt in beslag genomen! Wel zou je er lekker en veel kunnen eten en je ook goed kunnen kleden. De bevolking kan bovendien maar niet naar eigen be lieven rondreizen. De heer Witte kon dan ook niet een zelf opgenomen film ver tonen, maar een rolprent laten draaien, die Amerikanen naar buiten hadden ge smokkeld. Toch kan je er je tijd wel doden: o.a. met het duiken naar parels, wat sinds mensenheugenis als vak wordt beoefend ofje zoudt een beroep kunnen maken van het beroven van vrome pelgrims. Voorts zie je er nog veel geitenhouderijen, schapenbedrijven, kameelfokkerijen ed. Wat de ligging van het Midden-Oosten aangaat: strategisch gezien is dit wereld onderdeel van zeer grote betekenis, want het neemt een sleutelpositie in tussen Rusland en Afrika. De communistische invloed achtte spreker niet groot, omdat de Mohammedaan zich nu eenmaal moei lijk met de denkwijze van Lenin kan verenigen. Op deze avond werd ook het woord gevoerd door meester Laan, die een kerst verhaal verzorgde. DAMCLUB TEXEL A.: J. Hooijberg-Jas Vinke 11 C. Dijker-C. v. Heerwaarden 20 W. A v. Zeijlen-A. Vinke 11 S. Ros-Jac. v. Heerwaarden 20 S. v. Heerwaarden-C. Meedendorp 11 B.: S. Bakker-G. Dros 20 C.: C. C. Barhorst-C. Vinke 02 J. de Jager-A. de Haan 02 J. J. Lafeber-Jb. Koorn 02 Texel 1-R.O.E. 1: C. Dijker-J. Keizer 20 C. Meedendorp-C. D. Bremer 11 C. v. Heerwaarden-G. C. Post 11 J. Hooijberg-E. Molema 11 W. A. v. Zeijlen-J. Beettjer 20 Jac. v. Heerwaarden-M. Kalsbeek 20 Jas. Vinke-W. Post 11 A. Vinke-W. Vijver 02 R. Zijm-J. v. Zweden 11 Jo Schoo-M. Heerkens 11 12—8 A. had maandag nog een volledige be zetting. We zijn nu halverwege de com petitie. Jas. Vinke zowel als C. v. Heer waarden verzuimden de winst, na fouten van wit. De eerste hield er althans nog een punt aan over. De 128 overwinning tegen R.O.E. bleef iets beneden de verwachting. Willen we zaterdag tegen Ons Genoegen 1 de winst behalen dan zullen we het beter moeten aanpakken. C. Meedendorp ver zuimde in de opening reeds stukwinst. C. v. Heerwaarden en R. Zijm lieten in het eindspel een punt zitten. A. Vinke had met wat rustiger spel in zijn verloren stand zelfs de winst nog kunnen grijpen. Maar goed, de punten zijn binnen en is het een waarschuwing om 't in Andijk zo serieus mogelijk aan te pakken. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT De burgemeester van de gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat cmtrent de hieronder genoemde inge schrevenen voor de dienstplicht van deze gemeente, op hun aanvraag om vrijstel ling van de dienstplicht, de achter ieders naam vermelde uitspraak is gedaan. Arend Witvliet, lichting 1956. Voor één jaar vrijstelling verleend we gens persoonlijke onmisbaarheid, bij be schikking van de Minister van Oorlog, op 12 december 1958. Cornelis G. Vlaming, lichting 1938. Aanvraag om vrijstelling wegens per soonlijke onmisbaarheid afgewezen, bij beschikking van de Minister van Oorlog, op 2 december 1958. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis is ge bracht, in beroep komen. Indien de inge schrevene, wie de uitspraak geldt buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uit spraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk beschouwd. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, wordt ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar de persoon, wie de uitspraak geldt, voor de dienstplicht ingeschreven is. De bur gemeester zendt het verzoekschrift aan de Koningin door. Nadat de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, is gehoord, wordt door de Kroon op het beroep be slist bij een met redenen omkleed besluit. Texel, 22 december 1958. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING Aantal door mij bohaaldo puntom Invullon mal bloklottorsi Plaats.... en win één van de geldprijzen, uitgeloofd door het Nederlandse Rode Kruis. (In totaal ruim 5000,uitgeloofd) 1. Wat U moet doen. Vul de open vakjes in met een der hier onder vermelde woorden. HELP en GEEF moeten op hun plaats blijven staan. Een woord mag slechts éénmaal worden inge vuld. Het gaat erom een zo hoog mogelijk aantal punten te behalen met onder staande puntenwaardering: a 1; e 2; i 3; o 6; u 7; y 8 punten; verder zijn b, c, d en f 4; g, h, j en k 5; 1, m, n en p 6; r, s, t en v 7 en w, x en z 8 punten. Als totaal aantal punten geldt de waar de van de letters in de 56 vakjes, dus ook van HELP en GEEF. Bijvoorbeeld: rasp 7 1 7 6 of 21 punten, maar rood 7 6 6 4 of 23 punten. Gekozen moet worden uit de volgende woorden: abel, adat, adder, adel, ader, aken, aker, alzo, amen, atap, azen, baat, bedak, beer, bevel, biel, blad, bode, cham, daar, daas, dame, dazen, doel, dolk, dons, drop edel, eden eend, eems, eens, elan, eren, even, ezel, fonds, gaai, gaar, gaas, gade, gala, gard gave, gebed, geel, gein, geld, gevel, gewin, gezel, gezin, glas, gloed, goal, goed, gort, graad, gras gries, gril, guts, halo, iers, ikat, immer, kaak, kaal, kaas, kade, kant, keel, kees, kers, kets, klaar, klas, koek, kraam, krab, krap, kras, krat, kreek, kroes, krop, kurk, laan, lager, laks, lans, last, laven, leed, leep, leer, lenen, leren, lier, loer, loken loon, lotus, luxe, maan, maat, made, minus, moor, naald, naar, nader, navel, nice, nier, node, nooit, noord, noot, ober, odeur, oran, otto, oven, pook, raad, raaf, raap, raar, raden, rail, rare, rasp, rede, rekel, rest, reven, roer, roet, rood, room, rots, ruben, saar, saldo, silo, sire, slap, slop, slot, smak, soda, solo, soort, sterk, storm, styx, taps, tarra, taxi, teen, tolk, toss, trap, trek, tres, trix, tros, zeel, zeven. 2. Prijzen: Groep I: Onder de verschillende inzen ders met (volgens de jury) het hoogste aantal punten, die ƒ1,extra postzegels DS. C. VAN DER WAA 75 JAAR Ds. C. van der Waa uit Goes, emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, hoopt vandaag, Oudejaarsdag, vijf enzeventig jaar te worden. Ds. Van der Waa werd op 31 december 1883 uit een onderwijzersgezin te De- demsvaart geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk gymnasium te Doetinchem en studeerde daarna aan de rijks univer siteit te Utrecht. Na in november 1909 door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland te zijn toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk werd hij op 7 augustus van het daaropvolgende jaar (1910) te Koog en Waal op Texel in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Hoogvliet 1918 tot 1924; Waarde in de classis Goes 1924 tot 1929; Biggekerke in de classis Middelburg 1929 tot 1933 en tenslotte nog ruim vijftien jaar te 's-Heer Arendskerke en Baarsdorp in de classis Goes, waar hem met ingang van 31 de cember 1948 op vijfenzestig-jarige leeftijd emeritaat werd verleend Na zijn emeri taat vestigde ds. Van der Waa zich eerst metterwoon te Etten in Noord-Brabant, waar hij voor de tijd van een jaar was benoemd als hulpprediker Naderhand verhuisde de jubilaris weer van Etten naar Goes. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 28 december 1958 Gevonden te Den Burg: paar zwarte dameshandschoenen, portemonnee met inh.; roodlederen dameshandschoen; muntbiljetten van 2,50; paar witte wan ten; groene autoped; kenteken PB-24-99; veelkleurige kindersjaal: zwarte tas; gou den ring met werkje; zaklantaarn; zwarte gebreide das; rode dameszakdoek; paar zwarte motorwanten; paar bruine kinder wanten; speelgoedpop; paar beige hand schoenen; enkele meters koetouw; grijs lederen dameshandschoenen; grijswollen sjaal, bruine riem; bromfietsonderdeel. Gevonden te De Koog: paar blauwe kinderwanten; groene kinderwant; bruin- lederen gevoerde dameshandschoen. Verloren te Den Burg: groenwollen ge breide want; blauwe vulpen met gouden pen; damesschoen met hoge hak (gebro ken wit); donkerblauwe jongenspet met grijze voering; muntbiljetten van 2,50; lederen riem; rode ijzerzaag; zwartlinnen jack; gr oenlinnen ceintuur; autosleutel met sigarenknipper van Opel; groene geitenharige want; regenbroek; tas, waarin vijl, fles,broodzak en hoestpoe ders; zwartlederen gevoerde dameshand schoen; bril in bruin étui; paar grijze handschoenen; paar groene handschoenen met 3-kleurige figuren; paar Hevea rub berlaarzen; paar bruinlederen herenhand schoenen. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend van van 16.00 tot 18.00 uur. hebben geplakt, wordt een bedrag ver deeld van 3.250,Bijvoorbeeld bij 10 hoogste inzenders ontvangt ieder 325, bij 20 inzenders ieder 162,50 enz. Groep II: Onder de verschillende inzen ders met (volgens de jury) het hoogste aantal punten, die 0,50 extra postzegels hebben geplakt, wordt een bedrag ver deeld van 1.750,Bijvoorbeeld bij 10 hoogste inzenders ontvangt ieder 175, bij 20 inzenders ieder 87,50, enz. 3. Voorwaarden: it Oplossing op een briefkaart plakken of overtekenen. it Totaal aantal punten daarbij ver melden. it Op de adreszijde, naast het gewone posttarief (8 cent) 1,extra postze gels plakken wanneer u in Groep I wenst mee te doen en 0,50 extra postzegels plakken wanneer u in Groep II wenst mee te doen. Inzenders in Groep II, die een lijst met uitslagen wensen, moeten 0,15 extra aan postzegels plakken. Deelnemers in het buitenland: „Inter nationale antwoordcoupons" inzenden s.v.p. it Uw naam en adres duidelijk schrijven (met blokletters). it Adresseren aan: „HET RODE KRUIS" PRINSESSEGRACHT 27, 's-GRA- VENHAGE. it Inzendingen moeten uiterlijk 15 janu ari 1959 vóór 12.00 uur binnen zijn. 4. Een onafhankelijke jury wijst de prijs winnaars aan. Voor precies gelijke op lossingen, die kennelijk afkomstig zijn van éénzelfde bron, zal slechts één prijs mogen worden gegeven. Aangenomen wordt dan, dat zij afkomstig zijn van één zelfde inzender. Correspondentie over de beslissingen van de jury kan niet worden gevoerd; wie meedoet onderwerpt zich hieraan. De namen van de winnaars wor den opgegeven aan de bladen waarin de puzzel is geplaatst, aan de inzenders in GROEP I en aan de inzenders in GROEP II die 15 cent extra postzegels hebben bij geplakt. De prijswinnaars krijgen per soonlijk bericht. (Beschermd door Auteurswet van 1912) DE 1 MILJOEN OVERSCHREDEN De Texelse Nutsspaarbank te Den Burg heeft een mijlpaal bereikt. Het sparategoed van deze Spaarbank heeft thans het bedrag van 1 miljoen over schreden. Begrijpelijk is de beheerder van deze Spaarbank, de heer W. N. de Wijn, zeer verheugd, temeer omdat dit resultaat in zo'n kort bestaan van deze Spaarbank is bereikt en nog wel ondanks dat de Spaar bank in de Kogerstraat nogal geïsoleerd is gelegen en de kantoorruimte betrek kelijk primitief is. Intussen werd het pand aan de Bin- nenburg, dat door de Spaarbank werd aangekocht, afgebroken en is reeds met de bouw van een nieuw kantoor, dat aan de meest moderne eisen van een Spaar bank zal voldoen, begonnen. Verwacht wordt dat midden 1959 het nieuwe ge bouw van de Texelse Spaarbank gereed zal zijn om de spaarders op prettige en doelmatige wijze te ontvangen. GIFTEN WITTE KRUIS Oosterend: M. P. 2,fam. M. 2,50; H. D. 2,50; W. V. 2,50; W. R. 2,50; V. L. 2.50; D. B. 2,50; D. D. 2,50; D. M. 2,50; K. 2,50; V. 2,50; B. E. 2,50. Eierland: P. 2,50. De Cocksdorp: R. 5,P. Z. 2,50, L. v. H. 2,50; D. B 2,50. Den Burg: W. 2,50; D. 2,50; H. 2,50; K. 2,50. De Koog: N. 0,50. FEESTAVOND S.V.C. Zaterdag 10 januari wordt in Hotel „De Hoop" de jaarlijkse feestavond gehouden. Opgevoerd zal worden het toneelstuk „De man op de bromfiets". Hoewel we geen uiteenzetting zullen geven van de inhoud, mag toch verwacht worden, dat dit stuk met de tijd meegaat, gezien de vele brommers die ons eiland doorkruisen. De kaarten zijn vanaf heden verkrijg baar voor leden en donateurs tot woens dagavond 7 januari bij de penningmees- Ier, de heer Cor de Waard. Nadien zal, mdien nog voorradig, een ieder gelegen heid krijgen een kaart te kopen. Bij deze doen we dan ook een beroep op de leden en donateurs tijdig kaarten te halen. Het moet toch niet zo wezen, dat donateurs of leden deze feestavond niet kunnen be zoeken, omdat inmiddels de tijd voorbij is en dat dan de kaarten zijn verkocht. Ook wordt er op gewezen dat de leden geen kaarten halen voor niet-leden, daar er bij de ingang controle is of men lid of dona teur is. Na het stuk zal tijdens het bal niemand worden toegelaten. Door het nogal lange stuk wordt stipt om 8 uur be gonnen. Men kome dus op tijd. Zondag 4 jan. gaat het eerste op bezoek bij DWOW in de Wieringermeer. Elftal in het kastje.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 6