f Toneelclub Zuid-Eierland Vader Job De kenner en de weter zegt Roest's vlees is beter. Koninklijk Texels Fanfarecorps Wij bieden te koop aan De Smulpoi in Oosterend De Cocksdorp een net meisje Zondagavond Balmasqué van „Musette" in Casino Maandag 12 en dinsdag 13 jan. gesloten. De man op de bromfiets een nette kostganger(ster) Bezettingslijst Een splitsing van deze scholen is alsnog mogelijk, wanneer de leerlingenaantallen van de beide scholen boven de 30 komen. Zoals bekend zullen de lessen worden gegeven door de heer C. Rijf, muziek leraar te Den Helder. De leerlingen zullen voor de aanvang van de lessen nog een schriftelijke mede deling met enkele aanwijzingen ont vangen. van Zeijlen gaf twee stukken te veel voor een damslag en kwam daardoor ook niet verder dan de gedeelde winst. C. van Heerwaarden wikkelde goed af. De span ning bleef tot het eind, dara de overige puntenverdelingen fel werden bevochten. Zondag 18 jan. moeten we dan nog naar Winkel. Hopelijk stellen we dan de titel veilig door volledig opkomen en serieus spel. AANVULLENDE AGENDA Donderdag 15 januari Den Burg, De Lindeboom-Texei, 8 uur, vergadering Chr. Besturenbond, onderw. „Arbeidsverkorting". UITVOERINGEN IN DEN HOORN De sportvereniging „Zaluwen Den Hoorn" is voornemens om op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari a.s. haar jaarlijkse feestavond te geven in „Loodsmanswel varen" te Den Hoorn. Er zal een toneel stuk worden opgevoerd. Zie ook volgend nummer. VERLOTING OUDESCHILDER BEJAARDENSOCIËTEIT Op de volende nummers zijn prijzen gevallen, welke kunnen worden afge haald bij de heer Jan Bakker: Rose: 516, 561, 574, 610, 631, 645, 701, 703, 721 en 785. Geel: 901, 938, 953, 985. Wit: 40, 71, 80, 402, 442, 462, 474, 588, 782, 797, 807, 906, 917, 937 en 953. WILD DOOR ZEE VERRAST Een wandelaar vond dezer dagen in de Slufter acht konijnen en een haas, die door verdrinking om het leven waren ge komen. Het bleek, dat de dieren door het vollopen van een kreek door het water waren ingesloten en tenslotte door de zee, die tot de Sluftervlakte zelf door drong, waren verzwolgen. RADIO-VERSLAG BESTRIJDING ROTKREUPEL In een regeringsuitzending, welke in de loop van de volgende week zal worden gehouden, zal een reportage worden ge geven van een bezoek aan een Texels bedrijf, waarop het rotkreupel bestreden wordt, hetgeen volgens een geheel nieu we methode geschiedt. De belanghebben de veehouders worden verzocht deze re portage te beluisteren BESTUUR HOLLANDSE MIJ. VAN LANDBOUW Tijdens de donderdagavond in „De Lindeboom-Texel" gehouden ledenver gadering werden de heren KI. Zuidewind en P. Kooiman tot bestuursleden gekozen in de plaats van de heren KI. Mantje en D. Kuiper, die niet herkiesbaar waren. De voorzitter, de heer F. R. Keijser, die deze vergadering, geleid door de heer C van Rossum, niet kon bijwonen, werd herkozen. Na de vergadering werd met belang stelling geluisterd naar het praatje van de heer Dick Geense; meester Laan assis teerde ook hier bij de vertoning van films en dia's. 25 JAAR AAN DE ZONDAGSSCHOOL Zondag was het 25 jaar geleden, dat de heer N. Huisman Tzn. verbonden werd aan de Zondagsschool der Ned. Herv Kerk te Den Burg. Dit jubileum werd in alle stilte herdacht. VOORLICHTING OVER VOEDERWINNING EN VEEVOEDING IS ZEER BELANGRIJK! Het moet iedere veehouder opvallen, dat er de laatste jaren in de landbouw bladen zoveel aandacht wordt besteed aan de voederwinning en de veevoeding Men kan practisch geen landbouwblad in handen nemen of er is wel iets te vinden over deze onderwerpen. En naar wij me nen terecht! De voederkosten maken nog altijd een zeer belangrijk deel uit van de kosten op een veehoudersbedrijf en in een tijd, waarin telkens gesproken wordt over kostenverlaging is het dus logisch ook aandacht te besteden aan deze kosten Bovendien staat het wel vast, dat er op dit gebied wel iets te bereiken is. Het is zeker niet zo, dat wij wat de doelmatig heid van de voederwinning en de vee voeding betreft al zo ongeveer aan de lop staan. Er ligt hier nog een heel ter rein braak. Dit is ons weer sterk opgevallen bij het adviseren van het resultaat van het on derzoek van hooi- en kuilgrasmonsters. Ook dit seizoen zijn er weer een aantal hooi- en kuilgrasmonsters onderzocht van ons eiland. En je komt onder de indruk van de zeer grote verschillen in voeder- waarde tussen de diverse partijen hooi en kuilgras. Er zijn partijen hooi, die wat de voederwaarde betreft van slechte kwaliteit zijn, terwijl er ook hooi is wat de aanduiding zeer goed verdient. Daar bij staat het vast, dat de boer met het slechte hooi bij een juiste werkwijze ook zeer goed hooi kon hebben Hetzelfde geldt voor kuilgras in nog sterkere mate Om eens een paar cijfers te noemen. Er is op Texel hooi met een gehalte ver teerbaar ruw eiwit van maar even 3°/o, terwijl we ook hooi tegen komen, waar van dit gehalte boven 7°/o ligt. Bij een dagelijkse gift van 10 kg hooi per dag maakt dit een verschil van 400 gram ver teerbaar ruw eiwit. Voor deze hoeveel heid eiwit moet een veehouder 1% kg C-krachtvoer kopen. Wat het kuilgras betreft vinden we nog grotere variatie. Ook dit jaar was er kuilgras met een gehalte verteerbaar ruw eiwit van maar 0,6%, terwijl er ook vee houders waren, die zich gelukkig konden prijzen met kuilgras met 2Vs% verteer baar ruw eiwit. Bij een matige gift van 15 kg kuilgras per dag is er een verschil in de hoeveelheid eiwit gelijk staande met U/4 C-krachtvoer. Dit zijn toch wel dingen, die onze aandacht verdienen. Het is daarom erg belangrijk, dat het bestuur van de „Bedrijfsvereniging" Dr. Dijkstra van het Proefstation te Hoorn uitgenodigd heeft de Texelse veehouders iets te vertellen over de mogelijkheden om beter ruwvoeder te winnen. Het zou o.i. van kortzichtigheid getuigen als de Texelse veehouders van deze gelegenheid geen goed gebruik maakten. Iedere veehouder is met zijn zoons en personeel hartelijk welkom op donderdag 15 januari a.s. in hotel „Texel". Zie ook de advertentie in het volgende nummer. C. v. Gr. VERKEERSCURSUS IN DE COCKSDORP Vrijdag 16 januari a.s. hoopt men in „De Hoop" ook te starten met een ver- keerscursus voor de weggebruikers van De Cocksdorp en Eierland. Op die avond zal tevens de definitieve cursusavond eenmaal per week te houden worden vastgesteld. De cursus te Oosterend in het Wapen an Amsterdam wordt door zestig per sonen gevolgd. VOOR DE KLEUTERSCHOOL IN OOSTEREND Nu de bouw van de nieuwe kleuter school een voldongen feit is geworden en aannemer Jn. Vermeulen begonnen is met het stellen van de balklaag, heeft ook het Kleuterschoolbestuur weer de nodige ac tiviteit ontwikkeld om alle Oosterenders de gelegenheid te geven een steentje bij te dragen. Zeer binnenkort zal er door de Bestuursleden huis aan huis gevraagd worden om medewerking aan een groot scheepse bazar. Deze medewerking zal dan kunnen zijn een bijdrage voor een prijs, gekocht of gemaakt, dat hindert niet, want het is de bedoeling om deze bazar fantastisch te maken. De bazar zal gehouden worden in de voor Oosterend belangrijke week van de opening der nieuwe kleuterschool. Het bestuur maakt er een feestweek van, hetgeen met mede werking van geheel Oosterend heel goed mogelijk is, temeer daar in die week de wens van de gehele Oosterender bevol king vervuld zal worden, n.l. opening van onze nieuwe kleuterschool Een ieder, die hieromtrent meer wil vernemen, raden wij aan a.s. donderdag 15 januari in het gebouw van Chr. Belan gen de gebruikelijke jaarvergadering met attractie te bezoeken. Nu vooral re kent het Bestuur op een overweldigende opkomst van leden, donateurs en be langstellenden. INSTALLATIE ROTARY CLUB TEXEL Donderdag jl. werd de Rotary Club Texel in Hotel Texel door de Gouverneur van het 158e district van Rotary Inter national geïnstalleerd. Deze installatie betekent de voorberei ding tot de toetreding van de club tot Rotary International, waarvan het hoofd bestuur zetelt in Evanston, Illinois (USA) Deze toetreding tot Rotary International /al bevestigd worden door het uitreiken van een charter; welke charter-uitreiking zal plaats vinden eind mei a.s. Volgens de voorschriften van Rotary International kan verdere uitbreiding van het aantal leden niet plaats vinden lot een nader door het Amerikaanse hoofdbestuur vast te stellen datum. Nieu we leden zullen daarna door de Club hiertoe kunnen worden uitgenodigd, waarbij de club gebonden zal zijn aan de voorgeschreven strakke normen ten aan zien van de classificatie (beroepsindeling) en de gestelde leeftijdsgrens. Bij de gehouden installatie waren van ae 105 clubs in Nederland 73 afgevaar digden aanwezig, alsmede een lid van de club Paramaribo in Suriname. Alle aan wezigen waren verrukt over de goede ontvangst door de Club Texel en konden door het mooie weer tevens een goede indruk van de schoonheid van ons eiland medenemen. Bij de charteruitreiking mag verwacht worden dat een veelvoud van de bij de installatie aanwezige bezoekers van hun persoonlijke belangstelling zul len blijk geven. Op deze dag zullen voor de bezoekende leden diverse excursies op het eiland worden georganiseerd. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT De burgemeester van de gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat cmtrent de hieronder genoemde inge schrevenen voor de dienstplicht van deze gemeente, op hun aanvraag om vrijstel ling van de dienstplicht, de achter ieders naam vermelde uitspraak is gedaan. Jacob Ccrnelis Boersen, lichting 1959. Aanvraag om vrijstelling wegens kost winnerschap voor één jaar verleend, bij beschikking van de minister van oorlog, van 2 januari 1959, nr. 390501039 Gcrrit Stolk, lichting 1959. Aanvraag om vrijstelling wegens per soonlijke onmisbaarheid afgewezen, bij beschikking van de minister van oorlog van 24 december 1958, nr. 390926353. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis is ge bracht, in beroep komen. Indien de inge schrevene, wie de uitspraak geldt buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uit spraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk beschouwd. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, wordt ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar de persoon, wie de uitspraak geldt, voor de dienstplicht ingeschreven is. De bur gemeester zendt het verzoekschrift aan de Koningin door. Nadat de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, is gehoord, wordt door de Kroon op het beroep be slist bij een met redenen omkleed besluit. Texel, 6 januari 1959. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING TEX. BOYS-NIEUWS Als de weergoden ons gunstig gezind zijn luidt voor zondag het programma als volgt. Boys 1 uit naar Vesdo 1. Dit is een zeer zware opgaaf Boys. Vertrek om 10.00 uur vanaf Postkantoor. Boys 2 speelt thuis tegen JVC 2, aanvang 1.30 u. Boys 3 gaat op bezoek bij Helder 6. Ver trek ook om 10 uur vanaf Postkantoor. Wij verzoeken de leden met het oog op eventuele algehele afgelasting te luiste ren naar de nieuwsberichten van zater dagavond 6 en 7 uur. De adsp. zijn vrij. Terreindienst: H. Zijm en Jac. Witte. FOTOCLUB „DE KIEKENDIEF" Donderdagavond is in „De Oranje boom" opgericht de Texelse fotoclub „De Kiekendief". De oprichtingsvergadering werd door 16 foto-amateurs bezocht. Het bestuur werd als volgt samengesteld: de heer Th. van der Snoek, Oosterend, voor zitter, mevr. A. Tiessen-Spaans, Den Burg, secretaresse, de heer B. van der Berg, Den Burg, penningmeester. De contributie werd vastgesteld op 1, per maand bij een inleggeld van 1, Het ligt in de bedoeling Iedere veer tien dagen bijeen te komen en wel in het Dorpshuis. De eerstvolgende bijeenkomst vindt plaats op donderdag 22 januari, aanvang ^cht uur (precies). Nieuwe leden zijn steeds van harte welkom. Het werkterrein voor een dergelijke club is zeer uitgebreid en men is dan ook met de hoogste verwachtingen gestart. De heer Van der Snoek is jarenlang lid ge weest van een dergelijke club te Voor burg, die over de honderd leden telde. Hij zag tot zijn voldoening, dat ook op Texel veel belangstelling voor de fotografie als hobby bestaat en wel ter gelegenheid van de foto- en filmavonden, georgani seerd door Langeveld De Rooij. Allen, die fotograferen kunnen lid wor den, zowel amateurs als degenen, die in de fotografie een bestaan vinden. Op de eerstvolgende bijeenkomst zul len de leden ieder een drietal foto's laten circuleren en ook zullen dan dia's worden getoond. Een groot percentage der aan wezigen bleek n.l. regelmatig dia's te maken. Er zullen foto-wedstrijden worden uit geschreven, waarbij zowel een vrij onder werp als een tevoren bepaald onderwerp beoordeeld zullen worden. Dit zal prik kelen tot opvoering van het gehalte. De leden hopen dan ook veel van elkanders werk en ervaring te kunnen opsteken. Bij de wedstrijd zal worden gestart met de klasse beginners. Wie daarin een prijs behalen, schuiven op naar de klasse oer junioren en successievelijk kan men steeds excelsior gaan, want er is ook een senior-klasse en een hoofdklasse in de reeds langer bestaande fotoclubs. Er zullen lezingen worden gehouden door leden of genodigden en op hoogtij dagen zullen ook niet-leden kunnen wor den uitgenodigd. Er zullen demonstraties worden gegeven van ieder facet der foto grafie, er zullen excursies over het eiland worden ondernomen en misschien is het zelfs mogelijk ook eens in clubverband een bezoek te brengen aan een show aan het vasteland. Het zou b.v. geheel in de lijn der vereniging kunnen liggen ook eens een kijkje te gaan nemen op de Photokina te Keulen. Voorts zal nauw contact worden onder houden met de zusterverenigingen met het doel haar collecties (dia's) te bestu deren. Gezien de behoorlijke belangstelling voor de club en de grote medewerking, welke reeds van de zijde der plaatselijke handel is toegezegd, hoopt ,,De Kieken dief" zich tot een bloeiende vereniging te ontwikkelen, tot nut en genoegen van haar belangstellende leden. MAANDAG 19 JANUARI A.S. VANGT HET MUZIEKONDERWIJS VAN DE TEXELSE MUZIEKSCHOOL AAN Het aantal leerlingen, dat zich heeft opgegeven voor het muziekonderwijs, te geven onder auspiciën van de Texelse muziekschool heeft zich inmiddels uitge breid tot 124. De aangifte van leerlingen (afkomstig uit de 4e en 5e klassen van de lagere scholen) blijft nog open tot de aanvang van de lessen. Men kan zich nog opgeven via de schoolhoofden of recht streeks bij de secretaris van de culturele raad p.a. raadhuis. Intussen zijn de aanvangsdata, de uren en plaatsen waar de lessen zullen worden gegeven vastgesteld, zij het dan ook, dat door toename van het aantal leerlingen in de buitendorpen nog wijzigingen in dit schema mogelijk zijn. De lessen vangen aan in Den Burg op maandag 19 januari a.s. en voor de leer lingen van de buitendorpen op zaterdag 24 januari a.s.: Den Burg, in de C.V.O.-school voor de leerlingen van deze school, aanvang maandag 19 jan. a.s. van 4 - 5.30 uur (29 leerlingen). Den Burg, in de J. P. Thijsseschool voor de leerlingen van deze school en de te Den Burg woonachtige leerlingen van de St. Josephschool en de Beatrixschool, aanvang maandag 19 jan. a.s. van 6 tot 7.30 uur (34 leerlingen). Voor de buitendorpen moest naar een combinatie worden gezocht, omdat voor dit onderwijs nu eenmaal een minimum- óantal leerlingen van 15-20 vereist is. Zo zullen de lessen gecombineerd wor den voor de leerlingen, woonachtig in Dc Cocksdorp, Zuid- cn Midden-Eierland en Oosterend. De lessen zullen beurte lings (dus éénmaal in de drie weken) ge geven worden in de o.l. scholen te Zuid- Eierland, te Midden-Eierland en te Oos terend. De lessen zullen aanvangen in de o.l. school te Zuid-Eierland op zaterdag 24 januari a.s. en zijn bepaald van 9 - 10.30 uur. Het totaal aantal leerlingen, woon- achtig in dit rayon, dat zich opgaf be draagt 22. Ook de lessen voor de leerlingen van de Redmer IJskaschool te De Waal en de o.l. school te Oudeschild zullen worden gecombineerd. Ook hier zal beurtelings in I De Waal en in Oudeschild in de school les worden gegeven. De lessen vangen aan in de Redmer IJskaschool te De Waal op zaterdag 24 januari a.s. en zijn bepaald - van 13.30 - 15 uur. Het totaal aantal leerlingen bedraagt 15. Voorts zullen de lessen gecombineerd worden voor de leerlingen van de Luber- tischooi te De Koog en de leerlingen van de Jan Drijverschool te Den Hoorn. Ge- j zien de afstanden zullen de lessen worden gegeven in het dorpshuis aan de Burgwal te Den Burg op zaterdag van 11 - 12.30 uur. De lessen vangen ook hier aan op zaterdag 24 januari a.s. Het totaal aantal leerlingen van beide scholen bedraagt 24. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 3 januari 1959: A.: S. v. Heerwaarden Jzn.-J. Vinke 20 C. Meedendorp-W. A v. Zeijlen 11 Jac. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 02 B.: Jn. Stam-C. P. Burger 20 D. v.d. Werf-S. Bakker 20 A. v.d. Slikke-R. Zijm 11 J. J. de Beurs-Jo Schoo 02 C.: A. de Haan-P. Bruijn 02 Jb. Koorn-C. C. Barhorst 20 Texel 1-Ons Genoegen 1: C. Dijker-C. Chattiljon 11 S. v. Heerwaarden-H. Klinger 20 C. Meedendorp-J. A. Groot 11 C. v. Heerwaarden-Jn. Groot Szn. 20 J. Hooijberg-B. Vriend 11 W. A. v. Zeijlen-W. Klinger 11 S. v. Heerwaarden Jzn-C. Doef 02 Jac. v. Heerwaarden-Jn. Koster 11 J. Vinke-G. Kribbe 11 R. Zijm-J. C. de Hartog 11 11—9 Het eerste tiental speelde een spannen de match tegen Ons Genoegen uit Andijk. Met de overwinning is het kampioen schap weer een stuk dichterbij gekomen. Reeds spoedig keken we tegen een 02 achterstand aan door die ene partij, die voor ons verloren ging. Het duurde vrij lang voor het verschil te niet gedaan werd door de andere S. van Heerwaarden Toen begon het er rooskleurig uit te zien, want bord 3 en 4 stonden beiden gewonnen. Zwart had aan bord drie evenwel nog een verrassende zet in petto en een, twee, drie was het remise. W. A. rEXEI-AAK ijfcs Passagebureau Veltbuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië. Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V T B.,Den Burg, Tel.85 P. C. Kaan, Ruywgeg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar ?l!e delen der wereld. Zend' ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.- Jonge vrouw 40 jaar P G. zoekt net kosthuis geen be roeps voor tijdelijk met hui selijk verkeer, geen slapen, geen was. Br. ond. no 1207 bur Tex. Crt Te k. 30 kg grauwe kookerwten, ook bij gedeelten Gerrit Witte Fz Molenstr. 71 Verl. ver pleegstersinsigne Zuster Bot- tema Witte Kruisgebouw Aang. pr. cons.aardap f3,50 per zak. P. Kooiman, Molen buurt Te k. partijtje voer- wortelen S. Keijser, Beatrix- laan Te k. aangeb Duitse staander, billijke prijs. Adres te bevr. bur Tex. Crt. - Te k. gevr. gebr tegels, stenen of brik. Bloemisterij Hin, Kogerstr. 92a, tel. 261 Gevonden vulpen blauw ge vlamd F. Hopman, Ongeren Telefoon 84 Henk Hoogerheide en Annie Nijssen geven U, ook namens we derzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op vrijdag 23 januari a s te 2 uur ren stadhuize te Amsterdam 5 januari 1959 Havenstraat 71, Oudeschild, Texel v. Hogendorpstraat 181 1 Amsterdam. Receptie 18 januari v 2-4 uur Havenstr. 71 Heden overleed tot mijn diepe droefheid voorzien van de H H Sacramenten der Ster venden mijn lieve vrouw Helena Witte geb. Kees in de leeftijd van 59 jr Namens de fam J Witte Den Burg, Texel 9 januari 1959 Hollewalsweg 14. De gezongen uitvaart zal plaats vinden in de parochiekerk van de H Joannes de Doper maan dag as vm 9 uur waarna de begrafenis op het r k kerkhof al daar. Voor de vele blijken^van belangstelling mij bewezen zeg ik allen hartelijk dank Tevens een zalig nieuwjaar toegewenst Willem van Sambeek echtgenote en kinderen Schilderend 1, Den Burg HALVE EEUW GELEDEN Adv. in de Texelaar van 7 jan. 1959: Te koop gevraagd door een Groninger boer met kapitaal een boerderij met plm. 40 tot 60 ha. land, bij voorkeur groen en bouw. Brieven franco bur. Texelsche Courant no. 68. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Bediening H. Avondmaal Maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur Ds. van Reijendam Maandcollecte kerkvoogdij De Cocksdorp 10 uur Ds. Klijnsma Den Hoorn 9.30 uur Ds. Wolfensberger Extra collecte kerkvoogdij De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis Diaconale collecte voor het medisch zendingswerk Oudeschild 11 uur Ds Wolfensberger Collecte voor het Fonds Noodlijdende Kerken en Personen GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10.15 en 3 u. Ds. D. K Wielenga van Rotterdam-C. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 19.30 uur Ds Van Bilderbeek De Waal 11.15 uur Ds. Van der Zwaag Oosterend 19.30 uur Ds. Van der Zwaag Hiermede betuigen wij onze welgemeende dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons zil veren huwelijksfeest on dervonden. S. Lap Bz A. Lap-Terpstra Den Hoorn 89a Hartelijk dank voor de vele goede wensen Ook wij dragen deze mee voor onze vele vrienden op Texel Dr. Alb. Vis, Beverwijk Han Stapersina en Sylvia Stapersma-Alkema danken allen hartelijk die hun huwelijksdag tot een feestdag hebben gemaakt. Den Burg, Schilderend 46 zal op woensdag 14 jan in de kapel Zuid-Eierland opvoeren het toneelstuk in drie bediijven door Hans Nesna. Aanvang 8 uur precies. Ertree f 1,— Meike wil je je adres opgeven B Alkmaar Deze week Metworst f 1,30 per 500 gram Denkt u aan het plaats bespreken voor de uitvoe ringen van 16 en 17 jan Hiervoor is gelegenheid morgen van 12—1 uur in De Oranjeboom, ingang Zwaanst raat Het Bestuur. wegens overcompleet 6 WILLY'S JEEPS vanaf f 250,- tot f 2000,— 1 Willys STATION WAGON (moet aan ge werkt worden.) 2 stuks 2-wielige JEEP AANHANGERS. I 4 wielige AANHANGER volgens kenteken 3500 kg laadvermogen 1 BUICK personenwagen 2 G M C. vrachtauto's voorzien van 3-zijdige kippers Dagelijks te bezichtigen. VAN BOVEN'S AUTOTRANSPORTEN Oudeschild 53, Tel. 421 komt vandaag om 4 uur en zondag 5 uur aan Coöp. Boerenleenbank te Texel BIEDT ZICH AAN: voor tijdelijk Trijntje van den Hoek Sehoolstr 19, Oosterend Kapper A. Smit, Cocksdorp S.V.C. 0e Cocksdorp Hedenavond opvoering van het toneelstuk in Hotel De Hoop Aanang 8 uur Bal na Nog enkele kaarten verkrijgbaar aan de zaal' GEVRAAGD Br. ond. no 1209 bur. T C. Wij verzoeken onze leden gegevens hiervoor uiterlijk 14 januari aan ons te doen toekomen V.V V Texel Wie heeft bij vergissing woensdag 7 jan. een verkeerde fiets meegenomen bij de R.K. kerk? Merk: Germaan. Terug te bezorgen W. Bakker, Kapberg B 151 Te koop gevraagd een Kunstmoeder- kolenkachel liefst compleet met pijp Jac. v. d. Star, 't Noorden Telef. 317, Oosterend

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2