RANG is alleen RANG als er RANG op staat, im Texels Raad kwam bijeen rmrmT Goede nachtrust Rang Menthol 19 ct per rol Rang Crème de Cacao 22 ct per rol OPENING HOORNDER DORPSHUIS (Vervolg van pagina 1) Bruin, Oele, Kikkert, Boon, „Ons Be lang", firma Moerbeek, Z.D.H., de fa. Troost, de Hervormde gemeente. Vervolgens werd het woord verleend aan burgemeester De Koning, die heel Den Hoorn hartelijk gelukwenste. Spre ker constateerde tot zijn voldoening een steeds verdergaande afwikkeling van 'n reeks van zaken, die voor de Hoornder dorpsgemeenschap van het allergrootste belang zijn. Hier geen wegtrekken naar de stad, zodat het voorbereiden van aller lei zaken verantwoord is. Spreker dacht aan de restauratie van de oude kerk, aan de bouw van de nieuwe school, de aanleg van een weg naar het strand, die van het sportveld. Den Hoorn heeft thans de middelen en apparatuur om een dorps gemeenschap te blijven zijn. Die mogelijk heden zijn in vele andere dorpen verdwe nen ofte laat gekomen! De burgemeester roemde het werk van de commissie Dorpshuiswerk uit de Cul turele Raad, maar zonder de daadkracht van de bevolking zelf zou men het doel nooit hebben bereikt! Spreker besloot met ae hoop, dat dit gebouw gebruikt zou kunnen worden in de zin en de sfeer, waarin een dorpshuis thuishoort. Vervolgens werd gesproken door ds. Wolfensberger, die opmerkte, dat hij Texelaar werd, toen zo ongeveer de laat ste hand aan het gebouw werd gelegd. Hij heeft toen nog getracht een daadwer kelijke bijdrage te verlenen door ook eens de verfkwast te hanteren, maar nader hand bleek hem, dat zijn werk grondig moest worden overgedaan. (Toch niet, aldus de voorzitter: het betreffende on derdeel moest tweemaal worden geverfd!) Spreker zwaaide Den Hoorn vooral lof toe voor de wijze, waarop men de stich ting had verwezenlijkt. Den Hoorn weet ook dat de kost voor de baat uitgaat: financiëel gezien zal dit gebouw geen voordeel brengen misschien eerder een „probleem", maar in ander opzicht is reeds een winst geboekt, welke niet te overschatten is. Stelt U zich eens voor, dat dit een andere, zuiver zakelijke be stemming had gekregen. Thans is het een bezit van Den Hoorn. Ik denk vooral aan ae betekenis van dit gebouw voor de Ouden van Dagen. Er is meer eenzaam heid dan U denkt. Nog onlangs heb ik dat ervaren, aldus ds. Wolfensberger, die ook namens ds. Van Bilderbeek en ds. Van Rhijn sprak. Dit huis is tevens een huis voor de jeugd. Heeft de jeugd het huis niet overgedragen?! Wij geloven, dat de oproep van paus Johannes XXIII gevoe lens heeft wakker geroepen die nog slui merden, nl. het bestaande verlangen om dichter tot elkaar te komen. Wel, ons dorpshuis is een der middelen daartoe. Inzake het groeiend sociaal toerisme zag spreker het dorpshuis bij zomer dag als een apparaat om de mensen bij slecht weer op te vangen. Maar.... ruimte zonder meer is een lichaam zonder meer: wij moeten het be zielen, eerst dan kan het werk vrucht dragen. De volgende spreker was kapelaan Suidgeest. Na de oorlog is men, op een breed vlak, steeds dichter naar elkaar toegegroeid. Mogen wij dan de eenheid weten te bereiken, die ieder mens voor ogen staat. De Paus wil een wereld-con cilie doen houden. Doel: met elkaar sa menwerken opdat het doel, dat misschien nog verschillend gezien wordt, toch be reikt zal worden. Een wereldomvattende taak, maar die kan alleen volvoerd worden als de diverse onderdelen gezond zijn. Uw dorpshuis is een van die onderdelen. Mochten er ge schillen ontstaan, dan ben ik gaarne be reid om die uit de weg te helpen ruimen, opdat een bloeiend verenigingsleven mo gelijk is. Moge bij het klinken van de waldhoorn dan een ieder weten, dat het gaat om de belangen van Den Hoorn. Namens de kleuterschool bood mevr. Bruin-de Rooker een enveloppe met in houd aan De heer J. C. Quint sprak namens de V.V.V. Texel. „Het VVV-belang moeten wij in de eerste plaats zien tegen de achtergrond van de mogelijkheden hier een onderdak te verkrijgen voor een in formatiekantoor. Wij kunnen zodoende nog wat meer aan de weg timmeren dan voorheen. Spreker zegde de volle mede werking der V.V.V. Texel toe inzake de geopperde plannen om het gebouw bij zomerdag dienstbaar te maken aan het toerisme. Spreker was met lege handen naar Den Hoorn gekomen, maar zegde een bijdrage toe voor de inrichting van het gebouw. Mevr. Van Lente-Zegel bood namens de Hervormde Zusterkringen van de Prins en Den Hoorn een geschenk onder cou vert aan. De heer W. Albers sprak als voorzitter van de Waalder dorpscommissie, dus als insider! Hij heeft eveneens aan den lijve ondervonden wat voor het ombouwen tot zo'n dorpshuis komt kijken. Dit is dan het tweede, dat geheel aan de eisen des tijds voldoet. Spr. verraste met een fraaie aquarel. De heer W. H. Bakker sprak namens de oudercommissie van de Jan Drijverschool en namens Ons Belang. Ook hij wees in zijn toespraak op de betekenis van een gezonde dorpsgemeenschap, die de solida riteit van geheel Den Hoorn en omge ving vereist. „En daarom sta ik ook hier ten volle achter". De heer G. Kiljan sprak als voorzitter van D.E.K. Een feestelijke middag ook De Gemeenteraad heeft met de ver werking van de agenda donderdagmid dag weinig moeite gehad: na een half uurtje kon reeds gelegenheid worden ge geven tot de rondvraag, zij het, dat hierna nog punt 13 behandeld zou wor den: onderverhuur van gemeentewonin- gen. De voorzitter, burgemeester C. de Koning, was de pers bijzonder goed ge zind waarmede niet gezegd wil zijn, dat zij voordien ooit over medewerking van de zijde van Texels Eerste Burger te klagen heeft gehad! want ten gerieve van de krantenmensen werd punt 13, dat met gesloten deuren zou worden behan- cield en waarschijnlijk tot ampele be sprekingen aanleiding zou geven, na de rondvraag aan de orde gesteld. De vroedschap heeft zich eerst in de Nieuwstraat verzameld, waar een kijkje werd genomen in de beschuttende werk plaats, waar alom activiteit heerste. In een vorig nummer hebben wij over deze werkplaats reeds een uitvoerig bericht gepubliceerd. Op het stadhuis bijeen zei de voorzitter, dat omstreeks 20 februari de begroting 1959 weer onder de loep zal worden ge legd. Dat wordt dan blijkbaar gedaan naar aanleiding van de op- en aanmer kingen, die ook ditmaal weer overvloedig door het college van gedeputeerde staten gelanceerd moeten zijn.de voorzitter toch heeft zich in de vorige vergadering reeds in zeer pessimistische zin over de begrotingskansen uitgelaten. Verschenen is, zo ging de voorzitter verder, een rapport over de werkgele genheid in de landbouw op Texel. Dit rapport zal de raad binnenkort ter hand worden gesteld. Verder een brief van het rijksinstituut voor visserij-onderzoek. Dit handelt om vis-technische kwesties in verband met de vraag of het lozen van rioolwater in de Waddenzee funest of niet schadelijk geacht moet worden voor de visserij. Medegedeeld werd, dat de aanleg van weggedeelten en bochtafsnij dingen aan de laagste inschrijf ster, de firma De Vries en Van de Wiel, Hilversum, gegund is. De leden van de huurcommissie werden allen herkozen. De heer C. Rijf werd met algemene stemmen (14, mevr. G. Vrijdag-Keijser had bericht van verhindering gezonden) benoemd tot directeur-leerkracht voor het muziekonderwijs op Texel. De heer J. van der Veer werd eervol ontslag verleend als hoofd van de o.l. school te Midden-Eierland. De genoemde grondtransacties, onbe woonbaarverklaring van de percelen Burgwal 21 en 23 en de andere op de agenda vermelde punten passeerden vlot de revue. De gemeentebegroting wordt uitgebreid met een post van 1400,voor de aan koop van een (derde) zandstrooier, welke bij gladheid wordt gebruikt. Sinds 1 janu ari heeft de gemeente het beheer over tweemaal zoveel lengte aan wegen als voordien, doordat zij nu ook de verbin dingswegen tussen de dorpen onderhoudt. Gezien de wens van Gedeputeerde Sta ten blijft de bevoegdheid van het toe kennen van subsidies door de Stichting Cultureel Werk in handen van het ge meentebestuur. Plan was dit toe te ver trouwen aan het bestuur van het C.W. Rondvraag De heer P. Smit heeft meermalen een hiaat in de uitvoering van bepaalde wer ken ontdekt. Er worden kabels gelegd, maar de sleuven blijven soms maanden lang provisorisch gedicht. Dit is b.v. ook in De Waal het geval. Vooral bij slecht zicht kan dit tot ernstige verkeersonge lukken leiden. Spreker drong aan op coördinatie van soortgelijke werken. De heer K. Beumkes vroeg of het Hoogachterom te Den Hoorn niet tot toeristisch wandelpad kon worden verbe terd. Thans is het een modderweggetje, terwijl het juist in zo'n schilderachtig hoekje ligt. De voorzitter zegde bespre king met de gemeenschappelijke polders toe. Voorts vroeg de heer Beumkes plaat sing van een schrikhek op de hoek Mok- weg- Houtrijke woningen.Nu heb je er voor ons korps, dat nu al 34 jaar lang in dit gebouw heeft kunnen repeteren dank zij de welwillende medewerking van ons gemeentebestuur. Ook wij hebben ons destijds afgevraagd wat er met het ge bouw zou gaan gebeuren. „Als het een pakhuis wordt, waar moeten wij dan heen?" zo dachten we. Daarom alleen al zijn wij erg blij met dit dorpshuis. De grote zaal (14 meter lang, 7 meter breed) komt goed van pas met het oog op onze uitvoeringen, maar ook is ons reeds de prima akoestiek opgevallen. Hij gaf zijn erkentelijkheid diepte door een enveloppe met inhoud te overhandigen. Nadat de heer Zwanenburg alle spre kers in het kort had beantwoord en ten overvloede wellicht had aangespoord de dorpsgemeenschap te blijven steunen, tot heil van Den Hoorn, zette de muziek „Mijn Regiment" van Blankenburg in. Vervolgens werd door een team actieve dames koffie met gebak geserveerd. Hierna had men nog gelegenheid het fraaie gebouw te bezichtigen. Den Hoorn en omgeving feliciteren wij met deze bijzondere aanwinst. grote kans met de auto in de sloot te rijden. De heer Keijser zei, dat men de sloot enige meters zou kunnen dempen om dit gevaar af te wenden. De heer N. van Schoonhoven dankte voor het prompt plaatsen van een bord bij de Koger kleuterschool. De heer J. Daalder bepleitte egalisatie van de Mulderstraat te Oosterend en wees voorts op de in een modderpoel her schapen grasbermen aan de Julianastraat. Dit wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door auto's die in deze doodlopende straat moeten terugrijden. De voorzitter meen de, dat meer eerbied voor het dorps- schoon gewenst is. De heer W. Wassenaar vroeg of de huur van volkstuintjes wat spoediger in het voorjaar gecontracteerd kan worden, want hoe vlugger men de schop ter hand kan nemen, hoe meer profijt men van de perceeltjes heeft. Spreker bepleitte voorts een gelijkelijk optrekken van de uitkering door de Sociale Dienst met die van de A.O.W., welke laatste terecht rekening houdt mte de index inzake het levens onderhoud. De voorzitter vond dit prin cipe niet juist, omdat de Sociale Dienst op endere grondslag zijn uitkeringen doet. Zij houdt zich aan andere richtlijnen, die landelijk vastgesteld zijn, maar voorzitter was bereid een en ander met het bestuur van de Sociale dienst op te nemen. Texel komt zeker niet achterop, aldus spreker. Wethouder Hin meende, dat de uitke ringen van de Sociale Dienst zich wel degelijk aan de zich steeds wijzigende omstandigheden inzake de kosten van le vensonderhoud dient aan te passen, an ders zou die categorie mensen gedupeerd zijn. Dit moet werkelijk een ernstig punt van bespreking uitmaken. Voorzitter: De werkwijze van de Soc. Dienst sluit zich landelijk aan bij de overeengekomen normen en anderzijds moet steeds de individuele werkelijkheid te berde gebracht worden. Hierna volgde sluiting. door Zenuwrust Mijnhardfs Zenuwtabletten FILMNIEUWS: MEINEED Onder deze titel speelt in ons land de film „Die Sünderin vom Fernerhof" met ïn'de hoofdrollen: Heidemarie Hatheyer, Carl Wery, Attila Hörbiger en vele an- oeren. Het gaat over een man die na een ongeluk van zijn stiefbroer diens testa ment heimelijk opent. Daarbij blijkt dat zijn stiefbroer al zijn bezittingen heeft vermaakt aan een knappe jonge vrouw, waarmee hij niet wettig gehuwd was. Zelf krijgt hij dus niets. Hij besluit het testa ment te verduisteren en Paula met haar twee kinderen moeten de bezitting ver laten. Veel vrede heeft Mathias niet, want er is een klein ambtenaartje dat weet van zijn bedrog. Deze probeert daar steeds enig voordeel uit te trekken en waardoor Mathias voortdurend in angst leeft dat zijn daad eens uitkomt. Na veel verwikkelingen gebeurt dit ook inder daad. Het recht herneemt zijn loop. Een zoon van Mathias huwt tenslotte met een dochter van Paula waardoor de aandoe ningen van een eventuele extra gevoelige bioscoopbezoeker niet al te zeer geschokt worden. „DE ROVERS VAN DE SIERRAS" Het is 1849 en we staan in Californië, waar de gouddorst velen gegrepen heeft. Een wereld dus van ruwe en hebzuchtige mannen, die nergens voor terugdeinzen. Het zijn evenwel niet allemaal schurken: Jan Morrell b.v. is een eerlijke vent, maar hij dreigt het slachtoffer te worden van een bende. Hij ontsnapte wonderwel en organiseert zelf een tegen-actie. Heel wat bandieten worden uit de weg geruimd, maar.dat is nog het spannendste niet uit deze rolprent: Jan loopt op de laatste meters film de (reeds fijntjes) glim lachende Elizabeth voorbij en sluit Elena in de armen. Waarom Elizabeth niet? De film maakt het ons duidelijk. OE BÉSTE en nlat duur. Tub* 8S-70-4S Nederlands nieuws Puttershoek: Van suikerbiet tot witte suiker; Den Haag: Biljartkampioenschap Hoofdklasse Driebanden; Amsterdam: Jeugdige ontwerpsters tonen modellen in katoen; Dordrecht: Nationale zwemwed strijden om „Merwede"-schalen; Val d'Isère (Frankrijld: De Nederlandse Ski- kampioenschappeft, Prinses Irene bezet 2e plaats. Wereldnieuws O.a.: Nederlandse modeshow in Lon den; Een Spaans dorp weggevaagd door een stuwmeer; Mikojan winkelt in de Verenigde Staten; Fidel Castro's zege tocht door Cuba. GESLAAGDE PREMIERE VAN DE PADVINDERSFILM „HET KAMP AAN DE BOSRAND" De heer Kleinhuis, voorzitter van de Padvindersgroep „De Zwalkers", sprak zaterdag voor een goed gevulde zaal het openingswoord voor deze filmavond. Hij wees vooral op de slechte behuizing van zijn groep en sprak zijn grote vreugde uit over het in aanbouw zijnde nieuwe troephuis aan de Beatrixlaan. Hij dankte alle medewerkers aan deze bouw en spoorde de vaders van welpen en verken ners aan om straks, als het nodig is, daadwerkelijk bij de bouw te helpen. De financiering van een goed troephuis is iets wat veel hoofdbrekens kost, maar on danks dat is de heer C. Drijver direct be gonnen met de bouw. Met allerlei midde len wordt er aan gewerkt om de beno digde gelden binnen te krijgen; het uitge ven van obligaties, verkopen van bouw stenen (figuurlijk in de vorm van een bonnetje) en nu met deze filmavond. Hij wenste alle aanwezigen een prettige avond, waarna met het programma werd begonnen. Voor de pauze bestond dit uit de vertoning van een flink aantal teken films en een grappige oude Chaplin-film. Na de pauze besteeg Akela Welboren het podium, geflankeerd door een vijftal gidsen van de Welpenhorde met totem en vlag. De heer Welboren sprak enkele woorden van dank tot Harry de Graaf voor het vele werk aan de film „Het Kamp aan de Bosrand". De Pinkster- vakantie werd geheel door hem opge offerd om in het kamp van de welpen te filmen. Daarna volgden nog vele uren werk voor montage en geluid. Kortom, Harry de Graaf heeft zich volkomen in gezet om een goed resultaat te bereiken. Hierover straks meer. Namens de horde overhandigde één van de gidsen hem 'n waardebon voor foto-artikelen. Een woord v^n dank werd ook gericht tot de Hopman Halsema, die in de film een rol van betekenis speelt. Volgens de heer Welboren was hij een „Ideale schurk" en daarop moest toch wel even de aandacht worden gevestigd. Ook de heer Van Wijk van de N.V. v.h. Langeveld en De Rooij moest een dankwoord aanhoren voor de geweldige medewerking die hij de film producenten heeft verleend. Was dat niet het geval geweest dan zouden we hier nu niet gezellig bij elkaar hebben gezeten om deze padvindersfilm te zien. Aldus de heer Welboren. De heer Halsema en de heer Van Wijk kregen een klein presen tje, verpakt in de kleuren rood en groen van de Zwalkersgroep. De hoofdfilm Om tien uur precies begon dan de eer ste vertoning van „Het Kamp aan de Bosrand", een film van Welpenspel en Welpenavontuur, gefilmd door Harry de Graaf naar een verhaal van Arie Haaks. Het eigenlijke verhaal wordt voorafge gaan door een instructief stukje over de schoonheid van het eiland Texel. Naast vele prima opnamen toont deze inleiding enkele zwakke, minder geslaagde beel den, o.a. waar „De Dageraad" bij nade ring van de haven van Oudeschild in volle zee werd gefilmd. De overgang van inleiding naar verhaal is zeer goed te noemen. Verrassend is het hoe tegen een achtergrond van dennebomen plotseling de titels zich vertonen. Een stukje goed „vakwerk". Het begin van de film is ook heel goed wat beeld betreft en gelukkig hebben de makers zich niet op het moei lijke terrein van de geluidssynchronisatie begeven. Het is erg moeilijk om bij een 8 mm. film een goed gelijklopend geluid met een aparte bandrecorder te ver krijgen. Een bezwaar is dat er in de film wat erg veel wordt gepraat. Maar er moet niet vergeten worden dat dit een film is speciaal voor kinderen bestemd en dat het verhaal hen duidelijk moet worden gemaakt, waar het beeld hier en daar te kort schiet. Een ander bezwaar is dat er in de film wat veel wordt gerend en hem daarom wat onrustig maakt. Wij zullen van de inhoud niets ver klappen. Er zullen nog een aantal voor stellingen worden gegeven o.a. in de rust huizen en zondag a.s. al in het groephuis van de r.-k. padvindersgroep „Sint Je roen", Den Burg, en daarom moeten we de spanning er in houden. De film is het aanzien zeker waard. De welpen van de Zwalkers hebben door „gewoon" te doen goed spel getoond en het verhaal daardoor erg aannemelijk gemaakt. Harry de Graaf heeft steeds het juiste standpunt voor zijn camera gevonden en is er in geslaagd veel bij zonder mooie opnamen in de film te verwerken. Een compliment voor zijn werk is hier zeker op zijn plaats. De reacties in de zaal waren goed; er werd hartelijk gelachen en de jeugd zat in oprechte spanning de afloop van het avontuur af te wachten. Wij kunnen U dan ook aanraden Uw kinderen een vol gende voorstelling, die t.z.t. zal worden aangekondigd, te laten bezoeken. Zij heb ben dan een prettige middag en U steunt het bouwfonds voor het nieuwe troep- huis. Let dus op de advertenties en laat Uw kinderen genieten van een echte spannende kinderfilm, gespeeld door Texelse padvinders in eigen omgeving. Na afloop sloot Hopman Halsema de avond met een woord van dank. Op zijn beurt haalde hij Akela Welboren op het podium en spelde hem, namens de Ko ninklijke Commissaris, de bronzen lelie van erkentelijkheid der padvindersbewe ging op de borst. CAUSERIE OVER „DE VERMISTE MEISJES VAN PARIJS" Ontwikkelingsclub Oosterend trok een stampvol lokaal in de o.l. school en de heer Jb. Visman sprak dan ook bij voor baat de wens uit, dat de heer Henri van Leeuwen, die voor de eerste maal op Texel vertoefde nog vele malen terug zal denken aan Oosterend. De heer Van Leeuwen vertelde eerst waardoor hij er toe gekomen was om als zwerver, als clochard, te leven in Frank rijk. Om tot een goed inzicht te komen, zo zegt spreker, zal men öf boeken moe ten lezen öf de praktijk moeten kiezen, hetgeen betekent, dat men eerst zelf iets moet beleven van mens naar méns, van ziel naar ziel, van volk naar volk, om zodoende de impressies te kunnen voelen en mee te maken; het kwade en het goede van onze strijd om het bestaan. Dit was voor mij, zo zegt spreker, aan leiding om als zwerver te gaan leven, om zodoende achter deze vermomming als 'n oude paria stof op te doen voor mijn boeken. Spreker laat vervolgens de licht stad Parijs zien in al zijn overweldiging: zijn lichtreclames, zijn grote bioscopen met de ongecensureerde films, zijn grote bars, nachtclubs en dansgelegenheden, waar de strip-tease hoogtij viert en iedere kleurschakering door schijnwerpers ge bracht een leven brengt van schijnbaar geluk, klaterend in wijn en Champagne en sexueel genot achter maskers van schmink en drank. Een wereld waarin men ten onder kan gaan. Het bruisende ieven, dat zich opdringt in alle felheid, welke niet alleen het leven, maar ook het innerlijke verscheurt. Dat is Parijs bij nacht, een alles overweldigend vertoon van klatergoud. Achter dit bruisende leven van Parijs vindt U dan de grote duisternis van Parijs, het duistere, sinistere gedeelte met zijn stegen en sloppen, waar misdaad hoogtij viert. Daar aan de Seine vindt men de clochard, de bedelaar, de zwerver zonder huis, de paria zonder toekomst zonder vooruitzichten, levend van dag tot dag, van nacht op nacht. Zijn tehuis is de buitenlucht, zijn onderdak de bruggen, Metro of asyltehuizen. Temidden van deze uitgestoten paria's leefde spreker als clochard, zingend en bedelend langs de terrassen, terwijl achter deze vermom ming de schrijver zag en hoorde in de onderwereld, waar de handel in verdo vende middelen én handel in meisjes met een winst van 300,tot 400,van zeer nabij werd beleefd. Alleen op deze wijze was het mogelijk deze mensont erende praktijken mede te maken, terwijl het ook gelukt is om een klein beetje mede te werken en de misdaad te ver hinderen en enige malen jonge levens te redden van de ondergang op lichamelijk, geestelijk en sexueel gebied. Nu gaat spreker dieper in op zijn on derwerp en verhaalt dan hoe deze z.g.n. heren en dames op een geraffineerde ma nier werken om deze meisjes, deze jonge levens te verhandelen aan nachtclubs en geheime harems in Noord-Afrika. Hij verhaalt op sterk realistische wijze hoe 't frisse jonge meisje van het platteland, dat in Parijs haar idealen hoopt te vinden, opgevangen wordt door een vriendelijk oud vrouwtje, dat, natuurlijk heel toe vallig, een neef heeft met een theehuis, waar een serveerster geplaatst kan wor den. Het hele gesprek onder een mom "an grote vriendelijkheid, waarbij ge voegd moet worden, dat het dilemma ligt in een groot overschot aan arbeidskrach ten en een kleine vraag. Het buitenmeisje, ziende de grote moeilijkheden, welke zouden kunnen ontstaan, indien zij geen werk krijgt, accepteert en gaat met dit gezellige oude en vertrouwde vrouwtje mee. Druk pratend merkt zij niet, dat zij in de wijken van Parijs terecht komt, welke nu niet bepaald wenselijk zijn voor haar eerste entree in het volle Parijse leven. Het theehuis blijkt er inderdaad te zijn, eenvoudig en alles lijkt netjes, ook de neef is er; een nette man, die vertelt dat zijn koffiehuis netjes is en niet in opspraak gebracht mag worden. Deze zgn. neef doet zich voor als een vader, die het goed voor heeft met zijn dochter en inderdaad alles gaat zoals gezegd. Er is werk, er komt loon, het leven lijkt ge heel normaal. Maar dan komt de dag dat deze man, deze wolf in schaapskleren gaat proberen dit meisje naar de totale ondergang te helpen. Deze man, de pa troon van het theehuis, zegt haar dat ze talent heeft en veel te goed voor dit een voudige theehuis is. Met vele vaderlijke raadgevingen, hij is immers gedurende de tijd dat ze hier werkt als een vader voor haar geweest, raadt hij haar aan om in een klasse-restaurant of club te gaan werken. Maar ja, de tijden zijn zwaar en ae vraag is niet zo groot. Maar wacht eens ik heb een neef in Tanger, die een chique nachtclub heeft, welke mij inder tijd eens heeft gevraagd of ik geen aar dige serveersters wist.- (Zie vervolg pagina 2) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 31 januari op om 8.23 uur en gaat onder om 17,24 uur. Maan: 31 jan. L.K.; 7 febr. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 31 jan. 0.20 en 12.47; 1 febr. 0.53 en 13,26; 2 febr. 1.42 en 14.25; 3 febr. 2.58 en 15.47; 4 febr. 4.31 en 17.21; 5 febr. 6.00 en 18.45; 6 febr. 7 08 en 19.49; 7 febr. 8.05 en 20.43. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4