RANG is alleen RANG als er RANG op staat. 2 rmrm rnrm Stram en Rheumatisch? TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 28 MAART 1959 tooo o o o o o o 0 o poo o o o a o o o o oo o o o o 0,6 o i 0 a 0 0 Q D i II0 U II fl 8 8 tlIUULOX^il.0.ilJLiUJ-l)-0-ll.9.CJÜL8JUlJLIÜLlUUIJLOJIXtXi>JJJLtJLOJJJI.JLiJÜÜUUl.M.II.8.ll 8 3 Rang Fruit 19 ct per rol Rang Ice Mints 19 ct per rol Rang Crème de Cacao 22 IN MEMORIAM Naar aanleiding van het overlijden van J. J. Westdorp Sr. wilde ik even terug gaan in het verleden. Westdorp heeft op Texel in verschil lende perioden vaak wel een zeer aparte plaats ingenomen. Aanvankelijk in de politiek en in de vakvereniging, als be stuurslid, als wethouder of in welke posi tie dan ook. Maar vooral ook in de oor logsjaren was hij een zodanige leidende, stuwende en hulpbiedende kracht in de illegaliteit, dat 't niet juist zou zijn hier op niet nu de aandacht te vestigen. Hij was een man, die altijd vocht, misschien wel vanuit een zich ergens bedreigd voe len. Een man, die zichzelf een bovenmen selijk ideaal stelde, waaraan ook hij uiter aard niet kon voldoen. Tekorten en fou ten waren hem dan ook niet vreemd, zo als elk mens die werkt. Maar door dit alles was hij nogal eens met zichzelf en met anderen in conflict. In zo'n conflict kwam hij in de oorlogsjaren onder mijn behandeling en het beste geneesmiddel, dat ik hem kon geven was samen met hem het illegale werk te beginnen (ach t.eraf beschouwd). Hij was een perfect medewerker, die zich met zijn hele per soon ook hier weer inzette. Een uitste kend leider in die bijzondere omstandig heden. Met zijn groep medewerkers over het hele eiland was hij een ruggesteun voor de bevolking in die moeilijke jaren. De onbekende leider, die een goedgeor ganiseerde eenheid tot stand bracht en in stand hield in die strijd, waardoor op veel terreinen goed werk gedaan kon worden en o.a. om één facet te noemen vele jon geren vooral van en op Texel konden onderduiken. Na de oorlog kreeg hij gelukkig de kans zijn schouders te zetten onder het in ontwikkeling zijnde sociale werk. Een man die het moeilijk had, het zich moeilijk maakte, maar ook zich zinvol wist in te zetten en zo op vele gebieden positief, opbouwend werk heeft gedaan. Voor ons allen, die met hern samenwerk ten en hem van nabij leerden kennen zal zijn voor idealen zich inzettende persoon een blijvende positieve herinnering blij ven. Voor zijn vrouw en kinderen zal dit alles, dit actieve leven, dit afscheid min der moeilijk maken. Hij heeft zijn taak vervuld, zijn opdracht volbracht. H. W. v. Dommelen CONTACT MET TANTE POS IS DAAR MOEILIJK! Een bewoner van de Schoonoordsingel I vertelde ons, dat de brievenbus op de hoek van de straat zo moeilijk bereikbaar is vanwege diverse obstakels ter plaatse. En hij praatte dan nog maar niet zei-ie over de poel waar je eerst doorheen moet waden, wanneer je na een flinke bui je correspondentie kwijt wil. Wij nemen aan, dat deze euveltjes door I de betreffende instanties wel even opge lost zullen worden, te meer daar de raad nog ver van de traditionele rondvraag verwijderd is. BOUW WERD GEGUND De uitbreiding van de landbouwschool met o.m. twee leslokalen is gegund aan de laagste inschrijver, de heer H. Veene- ma. Wilhelminalaan. Den Burg, die het werk heeft aangenomen voor 48.649, bij een begroting van 56.000, GIFT VOOR UITBREIDING „IRENE'' Mevr. de wed. H.-K. schonk een gift van 50,voor het uitbreidingsfonds Huize „Irene". TEX. BOYS-NIEUWS Boys 2 was op bezoek bij Helder 4 en moest met een 41 nederlaag genoegen nemen. Deze uitslag was tegen de ver houding in, want vooral in de 2de helft waren de Boys in de meerderheid, doch paal en lat stonden alsmaar in de weg. Boys 3 speelde thuis tegen Watervogels 1 Ook hier werd het een nederlaag voor de Boys. 03. Rust 01. De wedstrijd van Boys a werd afgelast. Boys b was op bezoek bij Cocksdorp a. Dit werd een 61 overwinning voor Cocksdorp. 2de Paasdag speelt Boys 3 om 1.30 uur thuis tegen HRC 7. Zaterdag, heden, Tex. Boys a-ZDH a, 4 uur. De overige elftallen zijn vrij. Terreindienst: H. Bakker, Th. Witte. VOLLEYBALNIEUWS Zondag j.l. werden te Den Burg volley balwedstrijden gehouden tussen de teams van Lycurgus uit Schagen en die van de volleybalafdelingen van de G.V. Texel. Jammer was het, dat bij de dames Texel 1 niet aan de strijd kon deelnemen, doordat vier van de zes speelsters van dit team elders moesten handballen. Het tweede zestal heeft zich flink geweerd, maar moest toch in de Schagense dames zijn meerderen erkennen. Van de acht wedstrijden wonnen zij er twee en ver loren er dus zes. De heren van Texel 1 hebben hard voor de overwinning moeten vechten. Kort voor het einde werd de strijd in hun voordeel beslist. Van de twaalf wed strijden wonnen deze heren er zes, die van Lycurgus 5 en die van Texel 2 één. In april zullen de Texelse teams de gasten van Lycurgus zijn. Laten we ho pen, dat dan de Texelse dames ook weer eens de overwinning kunnen behalen. SLUITING GEMEENTE-KANTOREN Op zaterdag 28 maart (heden), zal de I gemeente-secretarie, het kantoor van de Sociale Dienst en het kantoor van de Dienst Gemeentewerken voor het publiek zijn gesloten. Voor het doen van aangiften met be- I trekking tot de burgerlijke stand bestaat gelegenheid tussen 11 en 12 uur ter ge meente-secretarie. BRIEF KWAM TOCH TERECHT Een toekomstige gast zond uit West- Duitsland een brief aan „Herrn A. P. Bakker, Loodsmanswelvaren". Er stond niet bij waar dat was, maar tante Pos zette door. De brief ging eerst naar Den Haag en vandaar kwam hij, binnen een week in Den Hoorn terecht! DAAR IS NOG GEEN WATERLEIDING Niet alle panden op Texel zijn aange sloten op de waterleiding. Zo is het Horn- tje en de zuidoosthoek van de Prins ook nog van de dienst van het P.W.N. ver stoken gebleven. Dat is wel kras, want ten behoeve van 17 aansluitingen heeft men destijds een vertakking van meer aan vijf kilometer door deze polder aan gelegd (tot hoeve Zeewijk). Als men het net daar nog met 2200 meter uitbreid de konden nog 14 gegadigden voor de wa terleiding geholpen worden, maar deze bedrijven liggen juist in z.g. onren dabel gebied. BRIDGEN Uitslag competitiewedstrijd van 18 mrt A.: IV2. Echtpaar Jouwersma IV2 Mantje-Veenema 3. Backer-Raven 4 Vs. Bakker-Brücher JEUGDHERBERG „PANORAMA" Eerst thans is ons toestemming ver leend om enkele gegevens te publiceren omtrent de grootte en indeling van het gebouw: op het zuidoosten komen twee dagverblijven te liggen resp. groot 9,50 bij 16 en 10.50 bij 5.20 meter. In beide ruimten zal een open haard de huiselijke OOSTEREND HOOPT DE VIJFTIGSTE GEBOORTEDAG VAN H.M. DE KONINGIN LUISTERRIJK TE VIEREN Werden reeds onmiddellijk bij het vernemen, dat aan Nederland een Kroon prinses geboren was, alhier van alle woningen de vlaggen uitgestoken, weldra ook tooiden oud en jong zich met oranje". Dit meldt de Oosterender correspondent sfeer nog verhogen. De keuken krijgt de I van de Texelaar op 30 april 1909. 58.33% 4) 58.33%» lj 55.36%» 5) 54.76% 3) 4V2. mevr. Kooijman-Wessels 54.76% 2) li. Bakker-Kuiper 42.26% 6Vs. Dam-Dros 42.26% 6) Bruin-Blom 33.93% 8) B.: 1 Kellner-van Lente 58.33% 7) 2V2. Echtpaar v.d. Heerik 53.13% (11) 2Vs. mej. Hattuma-Kok 53.13% (14) Roeper-v.d. Werf 50.00% (13) 5. Bos-Gieze 48.96% (12) 6 Gebr. van Sambeek 45.83% (10) mevr. Wonder-Stolk 40.63% 9) Woensdag 1 april vrije drive en woens dag 15 april competitiewedstrijd. Doe dan tocb eens een bloedzuiverende kuur. Met Kruscben Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in dui zenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat Kruschen de oorzaak de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op gang. DR. O. NOREL OVERLEDEN In de ouderdom van ruim zesenzeventig jaar is dinsdag te Leiden overleden dr. O. Norel, emeritus predikant van de Neder landse Hervormde Kerk. Dr. Okke Norel werd op 14 juli 1882 te Harlingen geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk gymnasium te Doetinchem en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in 1914 bij wijlen prof. dr. Hugo Visscher op een proefschrift Adolf Stoecker en zijn sociaal ethisch streven" promoveerde tot doctor in de fakulteit van de Godgeleerd heid. Nadat dr. Norel in 1906 door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 3 maart 1907 te Hindeloopen in het afmetingen van 7 bij 8.50 meter. Dit is zeer zeker een van de allerbelangrijkste verbeteringen, want de voormalige keu ken bleek ieder jaar weer lang niet aan de hoge eisen te voldoen. De grote ketels, die daar zullen domineren zijn reeds in gebruik geweest in de geïmproviseerde keuken, die deel uitmaakte van de hou ten keet. De trekkers krijgen de beschik king over een eigen keuken, waarin zij naar eigen smaak en gewoonte hun maal tijd kunnen bereiden. Dit zal in bijzon dere mate op prijs worden gesteld door buitenlanders, die nu eenmaal een heel andere kok gewend zijn, dan de inlandse .•rekker. De Italiaanse trekker geeft de voorkeur aan zijn spaghetti, de Engels man begint de dag liefst met bacon en eieren, de Duitsers voelen veelal niet voor een warm maal, maar consumeren driemaal daags brood, aangevuld met 'n portie soep, klaargemaakt volgens eigen recept. De herbergouders komen er ook prins heerlijk bij te zitten in modern opgezette verblijven, gelegen aan de Schansweg. De hall wordt 8.50 bij 5.50 meter, zodat daar ook voldoende armslag mogelijk is. Daar in de buurt vindt de trekker de balie, waar hij zich aanmeldt en waar te vens de administratie wordt onderge bracht. Reeds staat een vleugel overeind, die plaats biedt aan 56 trekkers; door uit breiding komen er 64 (jongens-) slaap plaatsen, verdeeld over zeven boxen. In totaal zal de jeugdherberg straks 128 trekkers tegelijk kunnen bergen! Ze zul len het moede hoofd te rusten kunnen Velen zullen zich verwonderd afvragen of dat heugelijke feit al weer zö lang ach ter ons ligt. Ja, inderdaad, koningin Juliana gaat op donderdag 30 april haar 50ste verjaardag vieren. Op spontane wijze heeft Oosterend, ja heel Texel destijds zijn vreugde te ken nen gegeven over de geboorte van een prinses. „Eene dochter zag het levenslicht en daardoor is de opvolging van het Huis van Oranje verzekerd, hetwelk velen blijde stemt", aldus schreef de krant, die onmiddellijk over het gehele eiland bul letins verspreidde. „Dat het de Kon. familie niet aan atten ties zal ontbreken, ligt voor de hand: '1. is zeker eigenaardig te vermeiden, dat de poelier Duinker alhier, door een zen ding kievitseieren aan het Kon. huis van ttentie blijk gaf" De gemeenteraad kwam de volgende dag, 1 mei, in buitengewone vergadering bijeen; het Texels Fanfarecorps mar cheerde om zes uur vanaf het oefenlokaal De Vergulde Kikkert naar het gemeente huis. Een heraut te paard, gekleed in een vroeger eeuws costuum, las daar en later op vele andere plaatsen van het dorp een proclamatie voor. De jeugd organiseerde avonds een lampionoptocht door Den Burg. Oosterend had primeur In Oosterend had de jeugd van beide scholen daags tevoren al feest gevierd, o.m. met een grote optocht. Het harmo nie-gezelschap, directeur Pool, „liet zich gedurig en luide horen en zijne opwek kende tonen brachten vreugde en jolig heid. 's Avonds kwam men in de Gere- j l I neia. S AVOnas Kwam men m uc vjcic- leggen in een schuimrubber bed, want het eerde kerk bijeen waar ds. RooSe- 4 J1. I rtnt ïrorcnrcmiannp I J tijdperk van de veel stof verspreidende strozakken ligt voor goed achter ons. Op de bovenverdieping zullen 64 meis jes de nacht kunnen doorbrengen. Komt er een school, waarin het aantal jongens groter of kleiner is dan het aantal meisjes dan ziet het echtpaar Veldwisch zich overigens niet voor een puzzel geplaatst, want de ruimten kunnen heel gemakke lijk naar behoefte gewijzigd worden. On der het gebouw wordt een kelder aange legd van 4 bij 5 meter. Er komen zes douches, ook dus een wel kome uitbreiding, want voorheen moes ten alle trekkers in de rij staan, daar er slechts twee douches beschikbaar waren! In de ruime wasgelegenheid zullen niet minder dan 33 kranen geplaatst worden! De binnenplaats krijgt een oppervlakte van 256m2. Het gebouw zal met riet worden bedekt. Zoals bekend had men aanvankelijk het voornemen om de oude boerderij te restaureren, maar al spoedig bleek deze veel te ver „heen" te zijn. De nieuwe vleugel was toen al klaar gekomen. VASTGESTELDE DATA VAN UITVOERINGEN. VERGADERINGEN April Donderdag 2, Den Burg, Sparavond. Vrijdag 3, Den Burg, Sparavond. Vrijdag 3, Den Burg, jaarvergadering MAB-club Texel. Dinsdag 7, Den Burg, Concert Utrechts Studenten Concert. Woensdag 8, Den Burg, feestavond vrouwenbond N.V.V. Donderdag 9, Den Burg, bijeenkomst r.-k. ontwikkelingsclub. Vrijdag 10, Den Burg, jeugdconcerten Joh. Paptiste boom het woord voerde. 1909 - 1959 in Oosterend Verschillende aanwezigen op de dins- aag te Oosterend gehouden vergadering van de Feestcommissie aldaar zullen zich de feestvreugde anno 1909 stellig nog als de dag van gisteren herinneren. Mede daardoor zijn zij geïnspireerd vooi de grote dingen, die op 30 april a.s. te gebeuren staan, want Oosterend hoopt de verjaardag van de koningin op bijzondere wijze te vieren. De enthousiaste voorzit ter, de heer Jac. Visman, deed in zijn openingswoord al verschillende sugges ties, terwijl mede de notulen van de ;ecretaris, de heer Van der Snoek, de reeds ondernomen activiteiten onder streepten. Men heeft op vruchtbare wij ze met elkander van gedachten gewisseld omtrent de opzet van het festijn en kwam tot dit besluit: Om 8 uur zullen twee in vroeger eeuwse costuums gestoken herauten te paard gaan om op verschillende punten van Oosterend een proclamatie af te kondigen. Om 9.30 uur zal, met de beide muziek korpsen „Excelsior" en „VIOS" voorop aan de Oosterenderweg gestart worden voor een massale optocht door het vlag gende dorp. Finish het feestterrein, waar van 10.00 tot 12.30 uur kinderspelen ge houden zullen worden. Het middagfeest zal wederom worden geopend met een muzikale rondgang, waarna tot 5 uur volksspelen. Bij gunstig weer hoopt men maar dit staat nog niet vast na de meierblis de strijd om de man en de vrouw te houden. Geld kan geen vreugde verwekken, maar uiteraard moet een feestcommissie toch wel over een behoorlijk bedrag aan contanten kunnen beschikken, maar zij DE KOOG ONTWAAKT WEER Na de lange winterslaap gaat De Koog v/eer ontwaken als het grootste centrum van het toerisme op Texel. Verschillende hotels en pensions zullen gasten ontvan gen en ook zullen reeds verschillende afetaria's e.d. geopend zijn. PALMPASEN TE OUDESCHILD Door het slechte weer is de optocht rechtstreeks naar de R.-K. Volksbond ge gaan, zodat een deel van Oudeschild er niets van heeft gezien. In de Volksbond draaide meester Bruin enige films, die zeer in de smaak vielen, zodat het ondanks de verregende Palm paasjes toch nog een prettige middag voor de kinderen is geweest. SOCIALE WERKPLAATS NOG NAAMLOOS De sociale werkplaats is nog naamloos zo werd ons gememoreerd. Inspiratie werd gevraagd, opdat deez' situatie snel verkeert. Bij de benaming van de werkplaats kan men zich door verschillende gedachten laten leiden je kunt uitgaan van het doel, het werk, de mens, het resultaat wordt zeer verscheiden. Let j'op de mens, dan loop je het gevaar, dat je de zaak te tijdelijk beschouwt en dat op de naam van nu in de toekomst niet kan worden voortgebouwd. Toch levert deez' methode wel leuke vondsten op. Wat dunkt u van „De schaapskooi"? 't Is Tessels op en top. Ook ,,'t Scho(o)tsveld" past geheel in deze zelfde sfeer. Het suggereert ook ruimte en die behoeft dit werk wel zeer. o maai 1 isui te imiuwuupcu mmv Thomas Magyar en w.... f-- „mbt bevestigd. In 1912 verwisselde de Vrijdag 10, De Koog, bazar t.b.v. de kerk. I weet dat de Oosterender bevolking ook thans overledene deze gemeente met die I Zaterdag 11, De Koog, bazar t.b.v. de kerk I wat dat betreft de volle medewer mg van Den Burg op Texel, vanwaar hij vier Maandag 13, Den Burg, M,,f 1?i1rn9vnr"^ Van Houten. Dinsdag 14, Den Burg, Filmkring Texel Dinsdag 14, Oosterend, Ontwikkelings club, filmavond Van Houten. Woensdag 15, Den Burg, bijeenkomst r.-k. vrouwenbond afd. Gilde. Vrijdag 17, Den Burg, Installatie Stich- jaar later naar Vlissingen vertrok. Hier I kreeg dr. Norel in verband met zijn be- I noeming tot directeur van het Centraal Bureau voor de Inwendige Zending te I Amsterdam met ingang van 1 januari 1921 eervol ontslag met de bevoegdheid I ran emeritus. Bijna zes jaar later keerde I hij weer als dienstdoend predikant in de I ting Cultureel Werk Texel Nederlandse Hervormde Kerk terug en stond toen vijf jaar te Leeuwarden, waar hem in verband met zijn benoeming tot predikant-directeur van het hervormd diaconessenhuis te Amsterdam met in gang van 1 januari 1932 nogmaals eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Ruim zeven jaar later keerde dr. Norel nogmaals als dienst doend predikant in de Nederlandse Her vormde Kerk terug en deed hij op 10 sep tember 1939 intree in zijn laatste ge meente Hemmen in de classis Nijmegen, waar hem met ingang van 1 mei 1948 na éénenveertig volbrachte dienstjaren op vijfenzestig-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef hij nog tot eind 1948 te Hemmen werk zaam als hulpprediker. Daarna vestigde hij zich mettterwoon te Leiden, waar hij nog tot mei 1956 in de wijkgemeente van ds. J. Groot hulpprediker is geweest en bijstand in het pastoraat heeft verleend. De regering beloonde de verdiensten van dr. Norel met hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft heden plaats op het kerkhof bij het „Groene Kerkje" te Oegstgeest. Zaterdag 18, Den Burg, Toneeluitvoering „Sint Jan". Zaterdag 18, Oudeschild, Toneeluitvoe ring „Klein Toneel". Maandag 20, Den Burg, Postzegelbeurs Mei Dnisdag 5, De Koog, Viering bevrijding Woensdag 6, Den Burg, bijeenkomst r.-k. vrouwenbond afd. Gilde Dinsdag 12, Den Burg, Filmkring Texel Juni Vrijdag 12, Den Burg, Concert N.P.O. Zaterdag 27, Den Burg, Texels jeugd musiceert o.l.v. Jn. Visser. Men wordt verzocht wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schrif telijk of telefonisch geschieden (tel. Den Burg, tel. 21 of 300) U bewijst er andere verenigingen een dienst mee, ais U Uw data zo spoedig mogelijk doorgeeft. Voor schriftelijke opgaven zijn koste loos kaarten verkrijgbaar ten raadhuize. Wilt U bij het bepalen van een datum wil verlenen. De lijstcollecte zal onge twijfeld een goed onthaal ten deel vallen. Wel, een extra gedenken daarvan is noodzakelijk ook, omdat Oosterend voor dit jaar (a.s. zomer) meerdere grote plannen in de pen heeft' T.z.t. zal de in deling van het programma voor 30 april en dat voor de komende zomer uitvoerig bekend gemaakt worden. GOED WINTERSEIZOEN VOOR DE BOLLEN Ook de bollenbedrijven hebben gepro fiteerd van de gunstige winter. Het ge was heeft hier geen last ondervonden van overtollig water en evenmin te lijden ge had van vorstschade. Het dek is van de bollen genomen en men kan nu constate ren dat het gewas overal regelmatig te voorschijn is gekomen. De bloembollen kwekers mogen dan ook op een goede oogst rekenen. Overigens: nu wij dit schrijven staat maart nog op de kalender en in deze maand kunnen strenge nacht vorsten nog wel eens enige schade ver oorzaken, welke kans overigens niet groot is. Vorig jaar hebben door zo'n late, maar zeer strenge nachtvorst met temperatuur daling tot acht graden onder nul die bol len die al ver boven het dek stonden veel geleden. Wat de handel aangaat, er is voor leve ling zomer al heel veel verkocht, zowel aan narcissen als gele crocussen. Met de voor een bepaald^ activiteit zoveel moge- I prijzen van de gele crocus loopt het wat lijk rekening houden met de activiteiten I beter, want ze doen plm. 1,25 per kg, van andere verenigingen. Hierdoor wordt I dus een kwartje meer dan vorig jaar ongewilde onderlinge concurrentie van I Ook de narcissen brengen een lonende verschillende verenigingen voorkomen. I prijs op. Maar zo gezegd, deze methode gaat al te zeer van 't heden uit. En lijkt mij daarom niet geschikt voor wie denken wil vooruit. „De kibboetsj" is een voorbeeld van een ander uitgangspunt. Navolging van deze Joodse arbeidsgeest zij deze werkplaats graag gegund. Ook de historie van ons eiland kan een bron van inspiratie zijn, want omstreeks achttienhonderd lag de stichting van een „spinhuis" in de lijn. Den Hoorn kend' een „Spinbaan", Den Burg was een „Spinhuis" rijk, met het doel arbeid te verschaffen aan hen, die stonden aan de dijk. Ook de arbeid van de gildes ■/ij hier met graagt' gememoreerd. De naam „Gildecentrum" is hier ook op geïnspireerd. In een gilde ging werkgemeenschap met vakmanschap gepaard. En al zijn de gilden overleefd, de grondgedachte is 't bewaren waard. Natuurlijk kan men ook op and're wijs tot heel geschikte namen komen. Laten zij, die nu nog zwegen geen poging hiertoe schromen. Vervangt het bovenstaande maar gerust door een originelere gedacht'. Het laatste woord zij aan 't bestuur, hetwelk de werkplaats heeft tot stand gebracht. TEXELSE RAS IN SCHAGEN Op de grote Paastentoonstelling te Schagen hebben we geen inzendingen, rechtstreeks van Texel kunnen ontdek ken, maar wel waren er bij de afdeling wolvee vele schapen van het vermaarde Texelse schapenras vertegenwoordigd, eigendom van veehouders, met wie vele Texelse veehouders-handelaars stellig re gelmatig zaken doen. De successen van de overkantse relaties laten wij daarom hieronder volgen- Bij het wolvee kwamen beste hokken voor. De eerste prijzen waren prima-pri ma, terwijl de tweede prijzen niet veel minder waren, de derde prijzen waren niet mooi egaal. De beste ooischapen van Texels ras met lammeren: 1. Gebr. Donker, Schagen- Twisk; 2. mevr. de wed. H. W. Jimmink, Barsingerhorn; 3. J. Keyzer, Ursem; J. P. Schipper, Abbekerk. De beste 1-jarige ooien van Texels ras: 1 kampioen: Gebr. Donker, Schagen- Twisk; 2. Gebr. Donker Schagen-Twisk; 3. mevr. de wed. H. W, Jimmink, Bar singerhorn. De beste ram van Texels ras, geboren in 1957 of vroeger: 1 kampioen M. Brommersma ,Beemster; 2. A. Wit, Tolke, Schagen; 3. K. J. Kaan, Anna Paulowna. De beste ram van Texels ras: 1. J. Key zer, Ursem; 2. mevr. de wed. H. W. Jim mink, Barsingerhorn; 3. J P. Schipper, Abbekerk. De beste overhouders: 1 kampioen Abr. Borst, Schagen; 2 en 3 C. Smit, Alk maar.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 3