"t Avontuur met de valse munters Setter-Set „Het was van ons" S.V. TEXEL Schagen JVC 21; Vios-Limmen 22; Zwaagdijk-Meervogels 03; BKC-De Zouaven 0—2; Texel-Helder 0—1; VZV- LSVV 1—2. Afd. N.H. jun. HCSC b-Texel 11; adsp. Texel-De Cocksdorp 21. Handbal: Texel-WGW 4—3; jun. Texel-JHC 3—1; adsp. Texel-WGW 0—4 Texel heeft door een scheidsrechter lijke fout met 01 van Helder verloren. Door het nog niet of niet meer be schikbaar zijn van een aantal spelers, kon Texel zich aanvallend nog niet her stellen van de inzinking, die het gevolg was van dit spelersverlies. De elftalcom missie probeert nu de jonge aankomende spelers, hetgeen we kunnen toejuichen. Door de sterke wind was het zuiver spelen wel wat lastig, maar dat gold ook voor Helder, dat met haar complete ploeg en haar overwicht er nog niet in kon slagen om ook maar één doelpunt te maken. We hebben dan ook alle lof voor onze verdediging. Telkens kwam weer tot zijn recht het elkaar begrijpen en samenwerken. De juiste opstelling, waardoor H. slechts door buitenspel staan achter onze verdedigers kon ko men, terwijl Bertus op onnavolgbare wijze zijn doel verdedigde en de aanval lers hopeloos maakte, hetgeen wel bleek uit de slechte stemming in de H.-ploeg Onze aanval was niet krachtig genoeg, de opzetten waren te onzuiver en het duurde te lang. Snelle reacties zagen we van Hans en soms van Max, terwijl Ruud blijkbaar niet volledig in z'n spel kon komen. Vanzelfsprekend werden hij, Max en Hans goed bewaakt. Teun en Alfred hebben goede dingen gedaan, maar ze moeten krachtiger worden. Niek Vis speelde een prima wedstrijd. De verdediging en halflinie met Bob en Harry aan het hoofd deden het voor deze lastige wedstrijd prima. Nu nog aanvullen, binnenspelers, in de vrije ruimte, aantrekken der tegenpartij en vrijspelen naar de vleugels en dan snel, vooral snel en direct doen. De wedstrijd was spannend. Voor de rust bleef T. meer in de aanval, maar de H.-verdediging gaf weinig kans, terwijl de keeper er goed het oog op had. Ook de lat bracht eenmaal redding. H. werd ook tegen wind in zo nu en dan gevaar lijk, maar ook zij verstonden het niet te profiteren. Na de rust werd H. het meest aanval lend, maar T. gaf weinig kans. Talrijke corners werden op ons doel genomen, maar op de meest fantastische wijze wist Bertus zijn heiligdom voor een doorboring te behoeden. Drie minuten voor het einde weer een corner, weer afgeslagen, maar de bal bleef voor het doel. Ruud trapte weg, waarna de bal werd ingeschoten, maar het leer was met de hand gespeeld, wat door de ar biter was gezien. Deze liet echter door spelen en zo kwam H. o.i. onverdiend aan de overwinning. Nog altijd staan er lieden aan de lijn, die door hatelijke opmerkingen onze spelers beschimpen; zo zelfs dat Helder- se bezoekers zich er aan hebben geër gerd. Prettig voor de personen in kwestie. Dit kan niet geduld worden. We weten, dat deze mensen het wel goed menen voor onze sportvereniging, maar ze zullen hun optreden dienen te wijzigen. 18. Ja, daar was de bende! ,,Nu, erg bandietachtig ziet zij er niet uit! Be halve dan die dikkerd, met dat houtje. Bepaald lief is hij niet", stelde Sherry vast. ,,Ah, bevelen doet hij ook al! Wat een schreeuwlelijk! zeker de aanvoerder van dat stelletje". Sherry had niet mis geraden; het was de aanvoerder, bekend onder zijn kornuiten als Bennie Walrus! Grommend richtte hij het woord tot de vermomde Sherry: ,,MrggAlie, terug jij naar het bos. mrgg, nieuws gierige mensen jij gaan afschrikken mrgg!" „Oké boss", mompelde Sherry en stap te de poort uit. Maar toen de laatste man in het kasteel verdwenen was, ver scheen ook Sherry weer ten tonele en sloop stiekum de luidruchtige bende na. De training. Vanaf heden trainen we weer op het sportveld, aanvang 7 uur. Allemaal present. De junioren en adspiranten hebben zich uitstekend gehouden. Zelfs hebben de adsp. weer een kans op de titel, dus nu zorgen dat het goed komt. De handbalsters wisten tot 40 uit te lopen, maar W. sloeg best terug, het werd nog 43. De junioren behaalden de volle winst cp JHC. Dat gaat goed hoor, volhouden maar. De adsp. konden het niet redden, maar volhouden. A.s. zondag: LSW-Texel; W. Waard 2-Texel 2; jun.: Texel-JVC. Adsp. Tex. Boys-Texel, zaterdag 2 mei. Donderdag 30 april: Texel a-Tex. Boys b. Elftallen enz. zie kastje. Handbal: WGW-Texel. DAMCLUB TEXEL Als vanouds vond op de slotavond de prijsuitreiking plaats aan de afdelings kampioenen. Wie anders dan C. Dijker zou de bovenste plaats moeten bezetten! Dit seizoen bleef hij zelfs weer ongesla gen en behaalde een score van 90%. Jo Schoo en P. Bruijn mochten de overige medailles in ontvangst nemen en vooral de laatste behaalde een zeer overtuigen de voorsprong in zijn afdeling. De simultaan-seance, die C. Dijker vervolgens gaf, wees het krachtverschil ook nog weer duidelijk uit. De club bracht het niet verder dan een score van 35%, wat dan meteen betekent dat Dijker in deze krachttoer altijd nog 65% behaalde. Hij won van A. v.d. Slikke, A. Boon, F. v. Sambeek, C. Vinke. J. J Lafeber, C. C. Barhorst, J. de Jager, A. Vinke, Jo Schoo, J. J. de Beurs, D. v.d. Werf en J. Hooijberg. Remise bereikten: P. Bruijn, H. Brui ning, Jac. v. Heerwaarden, R. Zijm en M. P. Reuvers, terwijl tot de gelukkigen behoorden C. P, Burger, S. v. Heerwaar- den Jzn., G. Dros, Jn. Stam en P. de Bloois. De eindstanden luiden A. C. Dijker 20 16 4 0 36 S. v. Heerwaarden 20 12 7 1 31 C. Meedendorp 20 9 9 2 27 C. v. Heerwaarden 20 11 3 6 25 W. A. v. Zeijlen 20 5 8 7 18 Jas Vinke 20 6 5 9 17 S. Ros 20 6 5 9 17 J Hooijberg 20 5 5 10 15 S. v Heerwaarden Jz 20 4 6 10 14 A. Vinke 20 3 6 11 12 Jac. v. Heerwaarden B.: Jo Schoo 20 1 6 13 8 19 9 8 2 26 G. Dros 19 10 5 4 25 R. Zijm 19 8 8 3 24 J. J. de Beurs 19 5 9 5 19 Jn. Stam 19 4 11 4 19 D. v.d Werf 19 7 4 8 18 C. P. Burger 19 6 5 8 17 C. v.d. Werf 19 6 5 8 17 A. v.d. Slikke 19 5 6 8 16 S. Bakker 19 4 6 9 14 J. Hillen 10 0 4 6 4 C. P. Bruijn 18 15 1 2 31 Jb. Koorn 18 11 2 5 24 J. A. v. Enst 18 11 2 5 24 C. Vinke 18 10 2 6 22 A. de Haan 18 6 6 6 18 J de Jager 18 7 1 10 15 P. v. Sambeek 18 4 5 9 13 F. v. Sambeek 18 5 2 11 12 J. J. Lafeber 18 5 2 11 12 C. C. Barhorst 18 3 3 12 9 Z.D.H.-NIEUYVS Het eerste elftal heeft zondag de com petitie besloten met de uitwedstrijd in Julianadorp tegen JVC 2. Voor ons stond er niets meer op het spel, maar JVC moest winnen om nog een kans te maken om het reeds uitgespeelde Dirks- horn, dat met twee punten voor aan de leiding stond te bedreigen Na een ge- lijkopgaande wedstrijd werden de pun ten gedeeld: 44 en was Dirkshorn kampioen. Direkt van de aftrap nam J. de leiding, maar spoedig was het gelijk. J. kwam weer voor, maar weer kwamen wij gelijk. Rust 3—2 voor J. Na de rust werd de achterstand weer weggewerkt, maar vlak voor het einde kreeg J. een penalty wegens een onge lukkige handsbal: 4—3. Eer de scheids rechter voor het einde floot, slaagde wij er in de stand op 44 te brengen en zo hebben wij onze sportieve plicht gedaan. ADVENDO" GAF ZEER GESLAAGDE UITVOERING De Koog. Zaterdagavond gaf GEEN POOLPOT-WINNAARS, TOEN GELD VOOR BEJAARDENCOMITE Ter gelegenheid van de onlangs ge speelde interland Nederland-België had den jeugdige Cocksdorpers een voetbal pool georganiseerd. Niet een der deelne mers (een kwartje per kans) had de uit slag goed voorspeld. Toen kwamen de organisatoren op het illustre idee de ge hele pot over te dragen aan het comité, dat jaarlijks een tocht voor de bejaarden van Cocksdorp en Eierland organiseert. Van deze leuke geste maken wij gaar ne melding, omdat „die jeugd van tegen woordig" nogal eens op het schandblok terecht komt, hetgeen veelal ten on rechte geschiedt, omdat onze tegenwoor dige jeugd wel degelijk evenzeer haar goede eigenschappen bezit, waar boven staand feit weer een duidelijk bewijs van is. Ter navolging en goed zo!! dat zijn pas nylons GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 27 april 1959 Gevonden te Den Burg: zakdoek, bruinlederen handschoen; metalen hon dehalsband; zilveren ringetje met veel kleurige steen; huissleutel; pijpentang; muntbiljet van 2,50. Gevonden te Oosterend: paar bruine gevoerde motorwanten; portemonnee, inh. 0,30; portemonnee, inh. 0,35 en enig buitenlands geld. Verloren te Den Burg: 3-kleurenpot- lood (merk Super Norma); zwarte auto ped met geel achterspatbord; zilveren armband met gekleurde steentjes; zwar te dameshandschoen met suède boven kant; roodlederen dameshandschoen; steunzool. Het bureau der Rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend an 16.00 tot 18.00 uur. KONINGINNNEDAG TE DE KOOG Het programma is als volgt: 30 uur Optocht met versierde fietsen, karretjes enz. Vertrek vanaf de Luberti- school, met medewerking van de Marg. Sinclair-drumband. ptm. 10 uur Taptoe van de Marg. Sin clair-drumband op het Sportveld, plm. 10.30 uur Kinderspelen voor kin deren van 4 tot en met 11 jaar. uur Puzzelrit voor kinderen van 12 tot en met 16 jaar. Alle inwoners van De Koog worden verzocht de vlaggen uit te steken. „Advendo" haar jaarlijkse uitvoering De Toekomst". Het bestuur had met enige spanning de publieke belangstel ling tegemoet gezien. Door omstandig heden kwam deze uitvoering laat in het seizoen en daar er de laatste weken zeer veel te doen is geweest in De Koog was men bang, dat de opkomst niet groot zou zijn. De Kogers hebben echter bewezen dat zij zang kunnen waarderen, gezien de volle zaal die de voorzitter, de heer Dre vel, mocht verwelkomen. Hij zei ieder zangnummer te zullen aankondigen met een toelichting over de componist en zo mogelijk hoe en wanneer dit lied was ontstaan. Deze geste werd zeer gewaar deerd. Het koor begon met „Die Himmel rühmen" van L. v. Beethoven. Dit lied werd zeer goed gezongen en werd jui chend en blij naar voren gebracht, waarna „Gebed" van Von Weber volgde. Het klonk zuiver, maar het geheel von den we niet zo goed als het eerste. Het was o.i. niet ingetogen genoeg. Vervol gens „Du Hirte Israëls" van Bortnianski. Een prachtig lied, wat zuiver gebracht werd. Jammer, dat er tenoren zijn die steunen op enkelen, zodat de inzet wei felend lijkt. Ook de alten moeten blijven zingen. Het mannenkoor zong hierna „Der Lindenbaum" van Fr. Schubert. Een romantisch lied. De inzet was even te hoog, waardoor de eerste partij het moeilijk vol kon houden en daardoor te zwak werd tegenover de overige par tijen. Vooral in het 3de couplet kwam dit duidelijk uit. Wel was de klank zui ver en mooi. Het „Jagerchor" van Von Weber was het volgende nummer weer voor het gemengd koor. Het werd fris en vlot gezongen. De piano kon echter het tem po moeilijk bijhouden, wat het geheel even stoorde. Wat meer voorbereiding is hier zeker op z'n plaats. Het „Wolgalied" van Fr. Lehar, een lied van heel ander genre dan de voor- gaanden werd goed gebracht. Bij het kwartet was de sopraan een weinig te sterk en de alt te zwak. Gelukkig was het bij de herhaling veel beter en kon den wij het geheel wel waarderen. Bij de bromstemmen moet er op gelet wor den, dat één soort geluid wordt voort gebracht. „Auf der Heide blüh'n die letste Ro sen" van R, Stolz was het volgend num mer. Het geheel was goed, alleen gelijk tijdig eindigen, dames en heren. Beter op de dirigent letten!! Hierna volgden „Jong Hendrik" van Weissenborn en Serenade van een landsknecht van Or lando Lasso. „Jong Hendrik" is een fris en vrolijk lied, wat zeer voldeed. Dit kwam ook zeker door de Hollandse tekst, waardoor het koor niet zo aan het blad gebonden zat, terwijl het publiek dit ook beter kon waarderen. Dit hoorde men duidelijk aan de reacties uit de zaal. „De serenade van een landsknecht" klonk mooi en is zeker een lied, waar haalde don-don-diridirodon was echter men graag naar luistert. Het steeds her- niet geheel zuiver. Naar onze mening waren de alten hier fout. Dit optreden is voor „Advendo" een groot succes geworden en we mogen zeg gen, dat het koor met sprongen is voor uitgegaan. Ga op deze weg door „Ad vendo" en we zien U nog eens in de Ere- afdeling. N.J.N.-PROGRAMMA Het programma van de afdelin Texel van de Nederlandse Jeugdbon voor Natuurstudie voor de maande mei en juni is als volgt: Zondag 3 mei: Dagexcursie (special voor bloemen en planten) naar de Den nen en de Westercluinen. Excursieleidei Louis Versnel (afd. Alkmaar). Zaterdag 9 mei: Middagexcursie naa Dijkmanshuizen; 17 en 18 mei: Pinksterakmp te Spijker boor (nabij Knollendam). Zondag 31 mei: Dagexcursie naar d Slufter. Zondag 14 juni: Dagexcursie (speciaa voor insecten en zoet water). Excursie leider: Hayo Velthuis (afd. Utrecht). 20 en 21 juni: Weekend van de afdelin gen Den Helder en Texel in De Koog. Aan de excursies kunnen ook niet leden deelnemen. Opgeven bij de secre taris: Jan Nap, Molenstraat 28, Dei Burg. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 was zondag op bezoek bi Schoorl 1. In een zeer spannende ei faire wedstrijd is het de Boys gelukt eet 43 overwinning uit hei vuur te slepen Door deze overwinning zijn wij weer en kele plaatsen op de ranglijst gestegen. Indien de laatste wedstrijd ook nog ge wonnen wordt, eindigen wij nog op de 4e plaats van boven af. Boys 3 was op bezoek bij Watervogelj en moest, ondanks hun veldmeerderheid met 32 de eer aan Watervogels laten Boys a verloor tegen de verhouding in met 10 van De Koog a. Boys b moest met 72 hun meerdere in Ooster end erkennen. Woensdagavond speelt om 7.00 uur Boys a uit tegen Cocksdorp a. Denk om, jongens, alles op alles, want we mogen geen verliespunten meer hebben. Boys b speelt vrijdag om 6.30 uur thuis tegen Texel a, terwijl het a-elftal zater dagmiddag om 5.00 uur thuis tegen Cocksdorp a speelt. Boys 3 gaat zondag op bezoek bij Zee macht 3. In de kleine rustpauzes declameerde de heer M. Mantje op zeer verdienste lijke wijze de drie volgende gedichten: „De Ballade van de Boer" van Buning. ..Het Schrijverke" van Guido Gezelle en ,'t Is goed in 't eigen hert te kijken' van Alice Nahorn. Na de pauze, waarin een kleine ver loting «werd gehouden ten bate van de kas, werd door enkele leden een blij spelletje „Een raar stelletje mensen' opgevoerd. Onbedaarlijk is er gelachen om de pantoffelheld (H. Wiegers) die door een xantippe van een vrouw (mevr. N. Bak- ker-Vermeulen) werd geregeerd, terwijl de kaashandelaar Bax (N. Schoo) er het zijne toe bijdroeg om allerlei potsierlijke verwikkelingen tot een goed einde te brengen in het liefdesleed van een ver liefd paartje (Jansien Verlaan en Jan Burger). Mede door de pseudo psychiater (C. Drevel) en het doorzettingsvermogen van Kitty (Lena Bonne) kwam alles op z'n pootjes terecht. De heer Drevel dankte in zijn slot woord alle medewerkers. Mevr. Visser werden bloemen en de dirigent bonbons aangeboden, terwijl er voor de pianist en oe grote onbekende die in stilte zoveel voor het welslagen van deze avond had gedaan sigaretten waren. Een gezellig bal onder leiding van de „Starliners" besloot de avond. FEUILLETON door HANOL SPOOR. 8 Joke gxng kalm verder: „je moeder schreef precies zo als je ons al verteld hebt. We vinden het jammer dat je haar zoveel zorgen geeft. Toch is je moeder blij dat je hier bent, al heeft ze weinig hoop op een blijvende verbetering. Je moeder schijnt veel met je te hebben doorstaan, dat ze zo weinig vertrouwen in je heeft". „Net zoveel vertrouwen als ik in me zelf, namelijk niets", zei Mia luchtig. „Ik hoop hier m'n slanke lijn wat terug te krijgen en m'n teint wat op te frissen, dan kan ik wel weer een poosje de ups en downs van het leven verdragen. Geef me alleen maar thee, ik ontbijt niet. Men moet wat voor z'n broodwinning over hebben". „Doe niet zo grof, Mia". Joke's stem klonk scherp. „Ach kind", deed Mia minachtend, „„wat weet jij van het leven, hier zo veilig tussen je duintjes. Hier kun je licht braaf blijven". „Of je in de stad woont of op het plat teland, als je geen besef hebt van hogere waarden, zak je onherroepelijk af". „Hou op met je gepreek; bah, en dat op m'n nuchtere maag". Zonder op Mia's woorden te letten, ging Joke door: „misschien dat het in de stad wat vlugger mis kan gaan, omdat ei niet zo op je gelet wordt en het lan ger duurt voor men de helpende hand naar je uitsteekt". „Als het zover is, maak ik er zelf een eind aan", zei Mia onverschillig. „Ach toe, Mia", zei Joke zacht, „doe niet zo banaal, je meent daar toch niets van. Je kunt ook best nog anders. Met jouw ontwikkeling heb je zo een prach tige betrekking als secretaresse of iets dergelijks". „Jokelief, ik kan niet tegen alledaagse sleur, het leven moet bruisend langs me heengaan, het moet opwindend zijn. Bo vendien ben ik een geboren flirt. Ik wil het vuur zien gloeien, en ja, dan schroei ik me wel eens een beetje". Joke gaf het voorlopig op. „Ik ga me verkleden", zei ze opeens resoluut, „ik verpraat m'n hele morgen". Terwijl ze in het kamertje ernaast be zig was, vertelde ze aan Mia van haar ontmoeting met Frank. „Nu", kleineerde Mia, „hij valt me vreselijk tegen. Ik ben gisteravond al op bezoek geweest. Ik meende dat hij, nu hij zoveel van de wereld gezien heeft, wel enigszins gecultiveerd zou zijn". Joke antwoordde niet. Zij overdacht wat Mia nu eigenlijk onder gecultiveerd verstond. Vermoedelijk alleen zekere ga lanterie tegenover dames Heimelijk was ze blij dat Frank niet aan Mia's verwach tingen had voldaan. Toch prikte er een klein angeltje van jaloezie, dat Mia met haar vrije optreden al weer beslag op Frank en zijn vriend had weten te leg gen. Anderzijds begreep ze wel dat Mia niet in Frank's achting zou stijgen, door zich op te dringen. Mia ratelde door. „Ik hoop dat er aan zijn vriend meer reuk of smaak is. Frank kon mij vroeger al niet uitstaan; hij vond me een verwaand nest. Zijn vriend zal zich hier ook wel gauw vervelen, tenzij", liet ze er ingebeeld op volgen, „ik hem een beetje zal vermaken". „Toe nou, Mia, ga je toch niet dadelijk zo aanstellen. Die vriend zal heus niet gekomen zijn voor een flirtspelletje met jou. Nu, ik ga naar beneden, als je nog eetlust krijgt, kom dan gauw". Tijdens het ontbijt vertelde Joke het avontuur met de honden. Ondertussen keek ze nu en dan verscholen naar haar vader, die met gefronste wenkbrauwen naar haar verhaal zat te luisteren. Je kon zien dat die lieverd zich zorgen maakt, dacht Joke vertederd. Haar vader was een kalme, ernstige man, die men slechts zelden zag lachen. Een harde werker, die niets anders verlangde dan op eigen grond rustig zijn gang te gaan. „Jammer dat dit gebeurd is", zei hij het geeft de jonkheer weer nieuwe fei ten in handen, zodat hij de schroef weer wat vaster kan aandraaien". Zijn vrouw keek hem bezorgd aan. ,Ben je bang, dat hij nu het gebruik van de wandelpaadjes naar zee zal gaan ver bieden?" „Als men een hond wil slaan, is er al tijd wel een stok te vinden zegt het spreekwoord. Als Sternhout het in zijn hoofd heeft gehaald om het lopen op de paadjes te verbieden, houdt niemand-of iets hem daarvan af". Het was enige tijd stil in de keuken. Joke bekroop de vrees dat haar vader haar zou verbieden om de hond voortaan mee te nemen. Als of hij haar gedachten raadde, zei hij: „de gelegenheid om Dilo eens lekker te laten uitdraven op het strand is te mooi, dat heeft zo'n grote hond nodig". Dankbaar keek Joke haar vader aan en zag dat de rimpels rond zijn ogen zich de laatste weken weer verdiept hadden. „Hoe is het afgelopen met de tuin grond, waarnaar U vanmorgen bent we zen informeren?" „Als we dat kunnen bemachtigen, zijn we uit de kou", verzekerde vader met hoop in zijn stem. „Je zei toch dat er niemand aan het werk was?" vroeg moeder met iets als 'n waarschuwing in haar stem. „Nu ja, wat zou dat?" Vind je dat dan niet vreemd, nu in de lijd dat iedereen met een tuinderij zijn handen vol heeft?" „Wat wil je daarmee zeggen?" „Dat de eigenaar ook weer voor de verleiding zal bezwijken en de grond weer voor bouwgrond zal weggaan". „In dit geval maak ik meer kans, om dat de eigenaar zelf ook tuinder in hart en nieren, daar liever op zijn oude dag groenten zal zien groeien dan een koude steenmassa verrijzen. Ik ga er vanmid dag weer even heen". HOOFDSTUK V. 'n Vreemde eend in de bijt. Joke deed al weer opgewekt haar werk, toen Mia op haar lome manier, nog gekleed in peignoir, beneden kwam. Ze nam plaats op een stoel, trok haar knieën op en zo met de armen om haar opgevouwen benen, keek ze met afwe zige blikken naar Joke. Deze ging ge woon met haar werk door. Ze wist al wat er komen zou: aanmerkingen op alles en iedereen, welke Joke zonder meer aanhoorde. Deze moesten Mia over haar slechte ochtendhumeur heenhelpen. Daarna werd ze wat levendiger en deed berouwvol. Joke, die ook dat geduldig aanhoorde, gaf waar het nodig was com mentaar. Als het eenmaal zover was, voelde Mia zich weer opgewassen tegen, wat ze zelf noemde, alle bekrompen standpunten. Dan ging ze over tot de orde van de dag, dat wil zeggen, ze maakte plannen cm de dag zo aangenaam mogelijk door te brengen. Het kwam geen ogenblik bij haar op om Joke de helpende hand te bieden. Deze verwachtte dit ook niet, maar probeerde toch steeds weer Mia tot serieuze gedachten te brengen, hoewel zeker wetend dat het toch hopeloos was. Mia's ïjdelheid werd er alleen maar door gestreeld, omdat er zoveel notitie van haar genomen werd. Dan vrolijkte ze op en deed niet meer zo apathisch. Zo ook nu weer. Vandaag vergde ze het uiterste geduld van Joke. Mia begon over Frank's thuiskomst te spreken en had het over de nieuwe aanwinst in de dui nen of het een zending van een dieren tuin betrof. „We kunnen nog niet dadelijk zeggen aat het 'n feest wordt", zei Mia, „maar allicht brengt het wat leven in de brou werij als die negorij hier wat meer be woond wordt". Ze telde op haar vingers. „Dat is dan Frank, maar ik geloof niet dat de her nieuwde kennismaking meegevallen is. Misschien is dat maar gelukkig; stel je \oor dat ik een duinvrouwtje moest worden". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4