C.N.V. Fa. KI. Boon 4 Zn. Fa Klaas Boon&Zn MODERN en toch ideaal van pasvorm Textielhuis Zegel Fa JAN H00GENB0SCH St Lidwina ziekenhuis Berini Type M 23 M. en A. J. Vonk net meisje Verse luilakbollen Bakker Schulte maaien van grasland M. en A. J. Vonk Mosaik nylons Jongens biousons M. en A. J. Vonk Vuilnisophaaldienst De Koog huisvuil zal worden opgehaald Het Trio „Michas Grouchewski" Hotel De Lindeboom-Texel 7.5010.- of 15.- Fa Langeveld De Rooij n.v. adressen van particulieren Pluimveedag te Purmerend Het niemvstehet mooiste prijzen die meevallen LAMMERENMARKTEN In aansluiting op de publikatie in de Texelse Courant van 9 mei j.l. wordt medegedeeld, dat dit jaar alle aange voerde lammeren zullen worden gecon troleerd op het voorkomen van besmet telijke veeziekten, in het bijzonder van rotkreupel. De uitvoering van bovengenoemde maatregel wordt door de Inspecteur van de Veeartsenij kundige Dienst in Noord- holland noodzakelijk geacht. De goede naam van de Texelse schapenhouders kan hiermede slechts gediend zijn. Hoewel maatregelen zijn genomen om een vlotte aanvoer te bevorderen, zal deze aanvoer meer tijd vergen dan vo rige jaren. In verband hiermede is be sloten, de tijd van aanvoer met een half uur te vervroegen, zodat die thans wordt van 7.30 - 10.00 uur. Eveneens in afwijking van vorige jaren zal het onderzoek van de lammeren geschieden tijdens het afladen bij de hokken. Het is voor alle partijen dringend ge wenst, met deze vervroeging van de markt zoveel mogelijk rekening te houden. Texel, 12 mei 1959. Burgemeester en wethouders van Texel,' C. de Koning, burgemeester P. Beemsterboer, secretaris. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Donderdagavond 9 uur Doopzitting in de pastorie. Beide ouders worden ver wacht. WORDT DE JAARLIJKSE S.O.O.S.- AVOND TE OOSTEREND HERHAALD? Ondanks de warmte was de schoolzol- der nagenoeg gevuld met belangstellen den, die een genoeglijke avond verkre gen, waaraan dames en heren S.O.O.S.- leden hun medewerking verleenden. Een uitvoerig verslag laten wij nog even achterwege, want het verzoek om deze jaarlijkse S.O.O.S.-avond te herhalen is in overweging genomen. Wij kunnen wel verklappen, dat er ge lachen kan worden, terwijl de echtparen- competitie spanning en vrolijkheid biedt, terwijl er ook nog zo'n 16 dames zijn die voor een aardige muzikale zangomlijs ting zorgen. Vrienden en belangstellen den van de S.O.O.S., let op deze tweede en laatste avond, die nader aangekon digd wordt. DS. A. W. KOK OPENT SCHOOL De nieuwe Oosterender Kleuterschool zal op donderdag 21 mei door de heer A. W. Kok, Ned. Hervormd predikant te Nieuw-Amsterdam, worden geopend. Ds. Kok heeft destijds deze Algemene Chr. Kleuterschool opgericht. DUIZEND-EN-EEN-NACHT VOOR TOERIST EN TEXELAAR De succesvolle voordrachtskunstenaar Freek Sachs is door de V.V.V. Texel uit genodigd voor een optreden op dinsdag 19 mei a.s. in „De Oranjeboom" aanvang kwart over acht. De heer Sachs brengt zijn eigen bewerking van een der mooiste verhalen uit de Duizend-en-één nacht, nl. „Achmed en Sittara" Ziet de affiches. Men kan plaats bespreken bij de VW- bureaus te Den Burg en De Koog en 's avonds aan de zaal. OOSTERENDER BOEREN OP REIS Vrijdag gaan de Oosterender boeren een trip maken o.l.v. meester Laan, hoofd van de Landbouwschool. Op het pro gramma staan een bezoek aan proefbe drijf U. Twijnstra, Leeuwarder markt, veefokbedrijf G. Schaap te Deinum en 'n groot schapenbedrijf te Hallum. TEXELSE SMEDEN OP REIS De leden van de Texelse smedenbond gaan vrijdag en zaterdag een excursie naar fabrieken in West-Duitsland maken. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 11 mei 1959 Gevonden te Den Burg: bruine dames- portemonnee inh. ƒ3,gele wollen sjaal met rood en groen; zeildoeken voorschoot (schort); bruinieren handschoen; groen kleurige hoofddoek; grijze gebreide wol len sjaal; dameszonnebril. Verloren te Den Burg: 4-kleurige sjaal (wollen); groenlederen kinderportemon nee; 2 briefjes van 10,en 1 van ƒ25, (totaal 45,bruine herenbril; Ford benzinetankdop; damesbril met zwart montuur. Het bureau der Rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend van 16.00 tot 18.00 uur. 40-JARIG DIENSTVERBAND De heer D. Hemelrijk, Oudeschild, is vrijdag 15 mei a.s. veertig jaar werk zaam bij de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing, Den Burg. Dit bijzondere feit zal worden herdacht op zondag 24 mei. Wij komen dus t.z.t. op dit jubileum nog nader terug. DROS' MAGAZIJN BREIDDE UIT Als wij van een uitbreiding spreken dan heeft dit betrekking op de etalage ruimten. welke Dros' Magazijn belang rijk vergroot heeft door in de Wever straat een zeer ruime portiek te laten bouwen, zodat daar de etalageruimte zeker met negentig procent is toegeno men, terwijl de adspirant-koper tevens een dak boven het hoofd heeft, wat bij ons onberekenbaar klimaat ook belang rijk is. Het werk werd uitgevoerd door tim nier- en aannemersbedrijf v.h. J. Koorn Mzn., M. Bakker, elektra, B. Beumkes, schilderwerk en fa. Lutterman, tegel werk. WEER RAKETPROEVEN OP TEXEL Door het Luchtvaartlaboratorium, Am sterdam, en de Signaalapparatenfabriek, Hengelo, worden momenteel aan de Noordoostkust weer proeven genomen met vliegende modellen (raketten), die in de richting van de Waddenzee worden afgeschoten. HBS'ERS EN ADSPIRANT-BOEREN OP STAP De 3de en 4de klas van de r.h.b.s. „Texel" maken momenteel onder leiding van de heer Hennephof een zesdaagse excursie. Ze logeren te Vaals in een jeugdherberg en verkennen Zuid-Lim burg; de 1ste en 2de klas bezoeken Am sterdam, Zaandam, Volendam en Marken en logeren in een jeugdherberg in Broek in Waterland. Voor beide groepen is dit een z.g. werkweek, waarbij iedere leerling een bepaalde taak onderdeel van de tocht moet beschrijven, hetgeen later dan tot één afgerond geheel wordt gesmeed. De 2de en 3de klas van de landbouw school gaat van 19-22 mei naar Zeeland onder leiding van meester Lous en mees ter Biesboer. Zij logeren in Domburg. De 1ste klas maakt gelijktijdig met meester Laan en meester Van der Giesen een tocht rond het IJsselmeer. Zij zullen in diverse jeugdherbergen logeren. Beide groepen reizen per TESO-bussen INSTALLATIE „STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL" Naar we vernemen zullen de leden van de „Stichting Cultureel Werk Texel" op dinsdagavond 26 mei in „Casino" ge ïnstalleerd worden. Tot dusverre werden 16 (mannelijke) leden van het Centraal Bestuur benoemd. De raad wordt voor gesteld alsnog vier leden te benoemen teneinde de Doopsgezinde, Gereformeer de en Hervormde groepering te verster ken. Voorgedragen worden: 1. mevr. W. A. van Bilderbeek-de Jong, Den Burg; 2. mevr. G. Laan-Kistemaker, Den Burg. 1. mevr. J. C. Mantje-Bloos, De Koog; 2. mevr. G. Bakker-Zuidewind, De Koog. 1. de heer Ds. S. de Lange, Den Burg; 2. de heer A. Boltjes, Den Burg. 1. mevr. E. C. Bruin-Trooster, Den Hoorn; 2. mevr. H. F. M. van Wijland- Schijfsma, Den Burg. B. en W. merken op, dat opzettelijk vrouwelijke candidaten zijn gesteld, waar tot dusver geen enkele vrouwelijk be stuurslid werd benoemd! TEXELSE POSEERDE Onze vroegere eilandgenote, mej. Ina Eoon Jbd., Kogerstraat, Den Burg, werd onlangs aangezocht door een fabrikant van behangselpapier om als fotomodel te fungeren ten behoeve van een landelijk op te zetten reclamecampagne. Gekleed in donker tricot werd zij in diverse po ses gefotografeerd en ongetwijfeld heb ben vooral vele dames deze opvallende advertentie onder de ogen gehad, want mej. Boon's beeltenis verscheen in tien duizenden exemplaren in allerlei dames- tijdschriften. Aangenomen kan worden, dat een dergelijke medewerking goed gehonoreerd wordt, maar het idee op zich vond mej. Boon al fascinerend genoeg! DE U.L.O. DOORLOPEN EN DAN? Een belangrijk deel der ulo-scholieren komt na het behalen van het waarde volle diploma in een administratief be roep terecht, maar daarnaast zijn er an dere mogelijkheden in overvloed om zich een goede toekomst te verzekeren. Wij denken dan o.a. aan de mogelijkheden, welke de „Hoogovens IJmuiden" ook de ulo-man biedt en wel via een gedegen vakopleiding, welke de overgang van de school naar het bedrijf geleidelijk laat verlopen. Hiertoe heeft dit enorme be drijf een boekje het licht doen zien, waarin belangstellenden practisch alles kunnen vinden, wat met de opleiding van hun zoon verband houdt. Voor jon gelui met een goed verstand en de wil om aan te pakken liggen daar goede kansen. Gewezen wordt b.v. op de opleiding voor bedieningsvakman en bedrijfsin- strumentmaker. De opleiding geschiedt geheel overeenkomstig de bepaling der Nijverheidsonderwijswet en is dus in ieder opzicht ten volle verantwoord. Practisch en theoretisch wordt Uw zoon daar geschoold en aan geschoolde vak lieden zal de wereld tot haar laatste wenteling behoefte gevoelen. Hoe zou onze alsmaar groeiende industrie zich op deze wijze hebben kunnen ontwikkelen zonder de steun van de vaklieden-met ambitie?! De duur van de opleiding is twee of drie jaar. afhankelijk van het gekozen vak. De leerlingen ontvangen een tegemoet koming van het bedrijf in de vorm van een uurloon, ongeveer gelijkstaand met het gemiddelde leeftijdsloon voor jeug digen, werkzaam in de metaalindustrie. Dit jaar is voor het eerst een regeling van kracht voor de eerste-jaars leerlin gen, waarbij van half juli tot half augus tus gedurende vijf weken betaalde va kantie. In een van deze weken wordt het leerlingen-kamp gehouden. De tweede en derde-jaars leerlingen genieten negen vakantiedagen met zes snipperdagen. De nieuwe cursus begint op 15 augus tus. Voor de leerlingen van Texel wordt een aparte regeling getroffen inzake de huisvesting, daar zij uiteraard niet dage lijks heen en weer kunnen reizen. Be staat de mogelijkheid in een geschikt mi lieu b.v. bij familieleden in de kost te gaan, dan wordt een tegemoetkoming in de pensionkosten verstrekt van 21, netto per week. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar op het Arbeidsbureau, dat ons boven staande gegevens welwillend verstrekt heeft. BOOTDIENSTREGELING Ï.E.S.O. geldig tot en met 30 mei 1959 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.55 15.30 18.00 van Den Helder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: van Texel: 7.30 10.30 16.00 18.25 van Den Helder: 9.20 11.30 17.15 19.35 Mis d aansluit Vrijdag 15 mei hopen onze lieve Opa en Oma S. H. Wuis en N. Wuis-Dros hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun liefhebbende kleinkinderen: André, Siem. Marga en Nelly, 't Noorden O 171a. Voor alle materiaal Langeveld De Rooij N.V. Onze zaak is gesloten van 19 tot 23 mei. Gebr. Eeiman, kappers Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan allen, die belangstelling getoond hebben bij onze 45-jarige echtvereniging op 26 april j.l. G. Witte-Barhorst D. C. Witte Schilderend 35, Den Burg In verband met de opening van het nieuwe gedeelte van het maken wij bekend dat er vrijdagmiddag a.s. geen spreekuur zal plaats hebben. Gelegenheid tot bezichtigen 2e Pinksterdag 's morgens van 11 - 1 uur en 's middags van 3 - 5 30 u De rustige en veilige Brom-fiets. Eenvoudige bediening. Practisch geruisloos. De bromfiets voor hen, die willen fietsen zonder (ook bij wind) te moeten trappen. Kogerstraat, tel. 78 Hogerstraat, tel. 273 Gevraagd een nette huishoudster P.G., middelbare leeftijd. p.a. J. Timmer, Peperstr. 28, Oosterend TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Oude kippen te koop gevr. W. C. Veeger, Wes- termient, Tel. 493 Dood vee? Bel op J. Zwan, De Koog, tel. 312 „Formosa", Koningstr. Den Helder, koffie per kop 0,35 Sociale Werkplaats, Burgwal 20, Den Burg, tel. 99. Heeft U het werk hiervan reeds gezien? Uw deur-, closet- en alle an dere matten, zéér solide en billijk. Boekbinders- werk, le klas en zéér billijk, verzorgen wij gaarne Te k. puike consump.- aardappelen, 12 ct. per kg afgehaald. Brakestein Verloren herenpolshor loge, tegen beloning gaarne terug Arie Ellen Pzn., Peperstr. 85, Oos terend Te koop bruin pluche tafelkleed. Schil derend 126 Wie heeft zaterdagavond mijn bl. grijze „Gruno" fiets mee genomen bij de Boeren leenbank. Gaarne terug Theo Witte, Burger Nieuwland. tel. De Koog 232 Te k. meisjesfiets voor leeftijd plm. 10 jaar. Weverstr. 40, Den Burg Te koop 2 vette koeien L. Roeper, Kogerstr. Te koop set stapelpan nen (6 stuks), hoogglan- zend als nieuw, halve prijs. Schilderend 111, tel. 189 Te koop 1 paar z.g.a.n. volleybalschoenen m. 44 ƒ4,50; z.g.a.n. imi tatie suède jasje, m. 44 22,50. Weverstraat 38 Komt U ook even kij ken in de strandhuisjes aan het Hoornderslag bij Kooiman Gevraagd per 25 mei niet boven 18 jaar, voor winkel en huishouding. „De Gouden Aar" Bakkerij Oosterend. a s. zaterdagochtend vanaf 5 uur verkrijg baar bij Op 26 mei a.s. organi seert de Bond van Plat telandsvrouwen een reisje naar Friesland en Drente met o.a. een bezoek aan Hindeloopen, Gieten en Paterswolde. Prijs ƒ15, per persoon. Opgave tot deelname tot 20 mei a.s. bij: mevr. v.d. Vlies, tel. 22 mevr. Noordijk, tel. 48 Nog enkele plaatsen in de bus op 3 juli voor de jubileumvergadering te Utrecht. Spoedige opgave gewenst. A. Boltjes, Ada van Hollandstr. 13, tel. 392 Met blijdschap geven we U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Anni Cornelia (Anneke) C. D. Bakker A. A. Bakker-Olthof Peter „Pronkjewail", Texel, 11 mei 1959, Gerritsland, Den Burg. Zondag 17 mei a.s. ho pen oom Piet Roeper en tante Cor Roeper-Visser van De Waal, hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang voor elkaar gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare neven en nichten. Gelegenheid tot felici teren van 4 tot 6 uur in het Dorpshuis te De Waal. Zondag 17 mei hopen onze lieve Opa en Omoe A. Barhorst en J. Barhorst-Witte hun 40-jarige huwelijks feest te vieren. Dat God ze nog lang moge sparen, is de wens van hun kleinkinderen: Tonni, Anneke, Joke, Hans, George en Lida Gerritsland B 171, Texel. Biedt zich aan voor het JO KONING, tel. 384, Oosterend Voor een prima rijwiel Kogerstraat, telefoon 78 Hogerstraat, telefoon 273 Bloembollencultuur vergadert a.s. vrijdag 8 uur in hotel Texel Extra voordelig te koop 2 paar voor 3,70 Den Hoorn - Telef. 258 alle maten extra voordelig Den Hoorn - Telef. 258 De 2 versn. bromfiets uit 's werelds grootste motorrijwielfabriek Prijs f 475,-- Kogerstraat, telefoon 78 Hogerstraat, telefoon 273 Allen die bijdroegen tot het over weldigend succes van de herden king van ons 25 jarig zaken- en huwelijksjubileum zeggen wij har telijk dank. Fam R. Daalder—Burgman 't Centrum, De Koog, Texel Mei 1959 Burgemeester en wethouders delen mede, dat in de periode van 5 juni tot en met 4 september iedere vrijdag voor de tweede keer in De Koog en Gerritsland. Voor het gebruikmaken van deze ophaaldienst is bij vooruitbetaling een recht verschuldigd van f4,— per emmer voor de gehele periode. Schriftelijke oi telefonische aanmelding voor deze ophaaldienst kan vanaf heden tot 20 mei a s. ge schieden bij het Bureau Gemeentewerken In de laatste week van mei zal een kwitantie voor het verschuldigde recht worden aangeboden. Burgemeester en wethouders van Texel speelt tijdens de Pink sterdagen (zaterdag, zondag en maandag) in 9 t/m 23 mei grandioze INRUILACTIE! Uw oude fototoestel is waard Inlichtingen bij: In verband met een mogelijk grote toeloop van Pinkstergasfen verzoeken wij zo spoedig mogelijk opgave van die bereid zouden zijn logies - eventueel met ont bijt te verstrekken. Het spreekt vanzelf dat op deze adressen pas een beroep zal worden gedaan indien de normaal ter beschikking staande accommodatie zou zijn volge boekt. V.V.V Texel in oester en azalia 22,90 Koningstraat 91 Den Helder ter gelegenheid van de opening proefbedrijf Slacht- pluimveeteelt op donderdag 21 mei 1959 in Het Herenlogement te Purmerend. 10,15 Opening voorzitter W. v. Zadelhoft 10,30 Ontwikkeling Slachtkuikenmesterij in Amerika en Engeland door Ir E. F. Geesinx 12 tot 13 uur Lunchpauze 13,— De afzet van slachtpluimvee door Drs W. M. C. Goossens 14,30 Opening proefbedrijf door Ir Th. C. J.M. Rijs- senbeek. Gelegenheid om het proefbedrijf te bezichtigen. Pluimveehouders die belangstelling voor deze pluim veedag hebben kunnen zich desgewenst opgeven bij de ophaaldienst of ten kantore der P.T.V. „Texel". Bij voldoende deelname kan mogelijk voor een ver- voergelegenheid worden zorggedragen. Eventuele kosten van vervoer komen voor rekening van de deelnemers. COLBERTS, ook in moderne, lichte tinten. PANTALONS, in draion en terlenka. Nieuwe collectie SPORTOVERHEMDEN, no-iron, in zomerse ruiten en structuurstofien. Moderne sortering SOKKEN en ANKLETS, in wol en nylon.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2