Albert Heijn Alstublieft Een van deze 4 is precies de koffie naar üw smaak vpor kwaliteit Vol-aromatisch Mild-geurig Mild-krachtig Pittig W goedKop heeft de 4 lekkerste koffies ander kv; da" 6 „Het was van ons" J GOUDMERK PER PAK IQf 250 GRAM IOJ GROENMERK PER PAK ICC 250 GRAM 199 ROODMERK PER PAK ICC 250 GRAM 199 PA ARSfóER K PER PAK 0ÏC 230 GRAM 1199 Wat is de lekkerste koffie De een houdt van geurige, de ander van pittige koffie. Proefondervindelijk is vastge steld, dat er in Nederland 4 koffiesmaken zijn. Wélke van die 4 u de lekkerste vindt, hangt geheel van uw eigen voorkeur af. Albert Heijn heeft uit de beste kwaliteiten ter wereld de vier beste melanges samengesteld. Precies afgestemd op de 4 smaakgroepen die er in Neder land zijn. Eén van die 4 is gegarandeerd de koffie die a het lekkerst vindt. Neem eens de proef. Kies uw eigen kleur. Kies uw eigen smaak. TONEELUITVOERING REDMER IJSKA-SCHOOL Op vrijdag- en zaterdagavond j.l. wer den in het Waalder dorpshuis ,,De Wiele waal" de jaarlijkse toneelavonden ge geven door de leerlingen van de Redmer IJska-school. Weliswaar waren beide avonden niet uitverkocht, toch viel het aantal bezoe kers mee. Mede dank zij de verlotingen zijn de financiële resultaten goed te noemen. Het programma, dat door de school jeugd werd aangeboden was gevarieerd: zangspelletjes door de lagere klassen, voordrachtjes, zang en toneelspel door de groteren. Het zingen uiteraard met bege leiding van de piano, welke de school thans rijk is. Ook werden enkele liedjes gezongen met guitaarbegeleiding van Rolie Sweere. Het opgevoerde toneelstuk: ,,De ver waande Prins" was niet eenvoudig. Vrij lange rollen voor sommige spelers, maar het werd vlot gespeeld, al keek men af en toe wel eens in de richting van het souffeurshokje! De verwaande prins, prins Distel van Floralië (Dirk Roeper) wordt door zijn ader, koning Ceder (Henk Rikkenberg) uit het paleis gestuurd, aangezien er nog al wat klachten over hem geuit zijn Ei kenhakhout, de boekhandelaar (Chiel Witte) werd een platenalbum afgezet, de meloenen van Perelaar (Peter Ellen) werden vernield met pijl en boog, de 21. Wat een klap gaf dat! Oei! Peng! Klets! Wat konden die kerels angstig schreeuwen! „Toch wel zielig", vond Sherry. „Wie v/eet waar die kerels in terecht komen Maar enfin, niets aan te doen, het is hun eigen schuld". En nu opschieten, makker, zei Sherry tegen zichzelf. Eerst vond hij een grote plank, welke hij over het gat in de vloer legde en toen moest Alewijn er voor de tweede keer aan geloven. Hij trok hem uit de kist en gooide hem bij zijn mak kers in het gat. „Zo, alle ruwe zaken zijn nu geregeld, laat ik nu de hele zaak snel afhandelen: even de politie halen en dan weer ver der aan de schone schilderkunst!" Hij stapte in de perswagen en ging op weg naar de politie. FEUILLETON door HANOL SPOOR. 14. Nadien was de verstandhouding weer iets beter: Sternhout scheen het gezellig te vinden om af en toe een gesprek met haar aan te knopen, en nu was het niet altijd over de maaltijden. Aan Yvonne besteedde hij steeds min der aandacht. Deze toonde zich daarvan weinig onder de indruk. Joke kwam tot de conclusie dat ze bijzondere plannen aan het smeden was. Yvonne werd vro lijker en levendiger. Af en toe scheen zij zich inwendig ergens over te verheugen. Toen Sternhout haar vertelde dat zijn zuster nu toch gauw komen zou, gaf ze nagenoeg geen commentaar, alleen haar ogen begonnen te schitteren. Wantrouwend vroeg hij aan Yvonne of zij de kamers al gereed had. Zij bevestigde dit met een spottend hoofdknikje. Voor het eerst ging Yvonne zelf in het dorp boodschappen doen. Joke had een sterk vermoeden dat dit iets met haar plannen te maken had. Zij voelde er echter niets voor om Sternhout er op merkzaam op te maken. Tenslotte wist ze niets zeker, en als Yvonne een wraak neming op het oog had dan zou het zo'n vaart niet lopen. Een dag daarna stond er een kleine sportwagen stil voor Duinsforta Een ele gante knappe dame kwam achter het stuur vandaan. Joke had de auto zien aankomen en schoot toe om bij het dra gen van de zware koffers behulpzaam te boot van juffrouw Waterlelie (Ineke Plaatsman) werd vernield. Wanneer de prins de wereld in trekt, ontmoet hij in het gevaarlijke Verre Woud een houthakker (de gespierde Kees Koopman), een dichter (Leo Lap) en een oud vrouwtie (Marietje Meedendorp), !ie geen van allen genegen zijn hem het gewenste brood te verschaffen. Een aan tal ballende meisjes houdt hem heerlijk voor de mal. Ook enige rovers (Ben van Heerwaarden en Kees Verberne) laten zich niet door zijn hoge toon beïnvloeden cn binden hem vast. Het elfje (Emmy Bakelaar), dat de prins op zijn tocht vergezelt, bevrijdt hem weer. Eindelijk gaat de prins in zien, dat hij altijd veel te hoog van de toren heeft geblazen. Uiteindelijk komt natuurlijk alles goed. Met steun van een eenvoudige boeren jongen, Dotter. (Jaap Betsema) wordt hij een mens, waardig om in de toekomst het rijk van zijn vader te besturen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer C. Witte, welke ook de avonden had geopend, sloot tegen twaalven de ge zellige avonden met een hartelijk dank woord aan allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van de schooiuitvoe- ring. Ook de schenkers van de vele prij zen voor de verlotingen hartelijk dank. Van de grote verloting liggen nog enige prijzen op hun eigenaars te wach ten. Het zijn de nummers: 47, 87, 97, 169, 77, 342, 369 607 634, 645, 681, 763, 825, 886 en 956 (alle groen) en 62 (geel). Stelt U zich zo spoedig mogelijk in verbinding met meester Albers? (tel. 377) zijn. „Dag freule Lydia" groette Joke ver heugd, „kan ik U helpen?" Toen de ander haar met vragend opge trokken wenkbrauwen aanzag, liet ze er vlug op volgen: „ik ben Joke Verhagen". „Nee. maar, ben jij het Joke?" Als een zonnestraal brak Lydia's glimlach door Hartelijk stak ze haar hand uit. „Kind, wat ben jij een aardige jongedame ge worden; je was nog maar een hummel tje toen ik je vroeger wel eens mee naar het strand nam. Wat vind ik het fijn om je hier op Duinsfort weer te ontmoeten". Joke bloosde van genoegen: Lydia had dezelfde hartelijkheid nog, die zij zich van haar herinnerde. Intussen droegen zij samen de koffers naar het huis. „Ik had helemaal geen idee dat ik jou h' r zou aantreffen", bab belde de freule verder. „Ik wist niet be ter of het zou wel weer tobben zijn wat de hulp betreft. Maar eh. je studeer de toch? Ik meen eens gehoord te hebben dat je een echte bolleboos bent. Is de studie je te zwaar gevallen?" Joke keek haar ernstig aan. „De studie viel wel mee, maar het werd door bijzon dere omstandigheden te kostbaar voor ons". „Heb je dan niet om een studiebeurs gevraagd?" „Jawel, maar ook de bijkomende kos ten zoals het reizen naar de stad of het verblijf daar, werden te veel". Jammer dat je ouders deze niet tevo ren berekend hebben", zei de freule, niet in het minst vermoedend dat haar broer de schuld droeg van hun veranderde levensomstandigheden. SCHOOLVOETBAL 1959 Begunstigd door prima weer is zater dagmiddag op twee velden de eerste ronde gespeeld. De uitslagen luiden als volgt: Terrein S.V. Texel: o.l.s. Den Burg-Oudeschild 40 De Koog-Den Hoorn 20 Oudeschild-Oosterend Sch. m.d. B. 30 o.l.s. Den Burg-De Koog 01 Den Hoorn-Oosterend Sch. m.d. B. 51 Terrein Texelse Boys: R.-K. Den Burg 1-Den Burg C.V.O. 21 R.-K. Den Burg 2-Oosterend o.l.s. 11 De Cocksdorp-Den Burg C.V.O. 21 R.-K. Den Burg l-R.-K. Den Burg 2 40 De Cocksdorp-Oosterend o.l.s. 01 A s. zaterdag 30 mei volgt de tweede ronde, waarna bekend zal zijn, welke vier ploegen in de finale zullen uitko men. Het programma staat in de krant van j.l. zaterdag. Aanvang wederom 2.15 uur. Tot zaterdag! DIPLOMA TUINBOUWKUNDE Deze week werd het diploma Algem. Tuinbouwkunde uitgereikt aan de heren: F. J. Halsema, F. P. Koorn, G. Kuip, C. Pranger, J. Uitgeest te Den Burg; C. W. Bakker, D. F. G. Schilling en B. Lap te Den Hoorn; J. Kikkert, K. van Taten- hove en J. C. Zoetelief te De Koog en M. Heerschap te Oosterend. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 25 mei 1959: 3500 lammeren 4062; 30 schapen 90 100, 25 biggen 5060; 4 fokkalveren 100130; 25 nuchtere kalveren 4070; 2 paarden 500600. Joke beet op haar lip. Je kon moeilijk gaan uitleggen dat een onrechtvaardige daad van een pachtheer niet vooruit be keken kon worden. „Ik zal mijnheer voor U roepen", zei ze vlug. „Nee, wacht, ik wil hem zelf verras sen". Joke zag haar wegsnellen. Te laat be dacht zij dat ook Yvonne de Laville in dezelfde kamer kon zijn als Sternhout. Terecht meende Joke dat de ontmoeting tussen de freule en Yvonne wel eens erg koel zou zijn. Zij had dit goed gezien Yvonne had de auto ook gehoord Onmiddellijk had ze begrepen dat dit het verwachte bezoek was. Tersluiks had ze een blik op Stern hout geworpen. Deze was in zijn lectuur verdiept. Ze besloot niets te zeggen. Ge jaagd liep ze de kamer op en neer. Ner veus schikte ze de stoelkussens of een kleedje. „Doe me een^ plezier, en hou je gemak", verzocht hij knorrig. De deur ging open. „Dag Rich", klonk het hartelijk. Zijn zuster was de enige die hij de af korting van zijn naam Richard toestond. „Hoe gaat.op dat moment zag ze Yvonne. Ze stond perplex, werd heel bleek en gaf in de richting van Yvonne alleen maar een koel knikje. Daarna bleef ze in een afwachtende houding staan. Yvonne gaf een korte groet terug, waarna een spannende stilte viel. De freule blikte met onzekere oogop slag naar haar broer. Ze vond de situatie allerminst prettig. In haar hart voelde ze DE TWEEDE MARKT De grote aanvoer we moeten tot 1952 teruggaan om een drukkere markt te kunnen signaleren heeft er stellig toe geleid, dat de prijzen, die maandag op de tweede markt werden bedongen teleurstellend waren, 40,62, Dat wil zeggen, na een niet ongunstig begin werd het beeld gaandeweg slech ter en zodoende hebben verschillende wolveehouders 2 tot 5 gulden per dier vermarkt. Velen, die het te gortig von den hebben hun dieren onverkocht op de wagen gezet en een der merkers meende, dat zeker een 600 tot 700 lammeren weer ongemerkt naar de boerderij terug zijn gegaan. Zo'n groot percentage is tijdens de na-oorlogse markten nog niet voorge komen. Een veehouder meende, dat er stellig wat te veel aangevoerd waren. In 1952 werden er 100 meer aangevoerd, maar toen zat het met de export nog gunstig. In 1948 werden 3700 lammeren aangevoerd, wat een record voor de laat ste elf jaar is geweest, maar toen moes ten de boeren tevreden zijn met prijzen, die tussen de 29 en 35 gulden lagen. Iemand merkte op, dat je momenteel beter koeien kunt melken, maar zo voeg de hij er aan toe. je houdt er schapen bij ter wille van een betere grasmat. Overi gens telt ons eiland ook nog een aantal exclusieve schapenbedrijven. De aanvoer ging vlotter dan vorige week en omstreeks tien uur kon de laat ste partij op de markt geplaatst worden. Deze vlottere gang van zaken was te danken aan het besluit, de kramen een aparte plaats te geven. Men had namelijk geen verachting voor Yvonne. Ze wist dat zuivere genegenheid haar in deze toestand had gebracht. De houding van haar broer vond ze veel meer misplaatst. Niemand zei het eerste ogenblik een woord. Yvonne maakte geen aanstalten om de kamer te verlaten. Sternhout stond op om zijn zuster te begroeten. Met zachte stem zei de freule ver wijtend: ,ik wist niet dat je bezoek had, ik zaL wel weer weggaan". „N;iets daarvan", zei Sternhout op de schei*pe toon, waarvoor Yvonne zo'n ontzag had. Hij draaide zich om naar Yvonne en terwijl zijn ogen in de hare priemden commandeerde hij bars: „je kunt gaan, Yvonne". De woorden vielen als zweepslagen. Eerst wilde Yvonne nog iets zeggen, maar er kwam een mist voor haar ogen. Toch hield ze het hoofd hoog opgeheven toen ze de kamer verliet. „Hoe kun je in hemelsnaam zo smake loos zijn om Yvonne hier te halen", barstte Lydia los. „Je hebt totaal geen principes meer, je zakt steeds meer af". In haar boosheid spaarde ze hem niet. Grote verontwaardiging stond in haar mooie ogen te lezen. De begroeting was ■er wel door in het gedrang gekomen. Het viel van weerskanten koeler uit dan in de bedoeling had gelegen. „Wat moet er nu gebeuren?" ging ze verder. „Je kunt haar niet wegsturen als een hond; dan ga ik liever. Ik denk er niet aan om op deze manier met haar •onder één dak te wonen". „Zij heeft haar kamers in een der bij gebouwen". „Afschuwelijk", zei Lydia. „Had jaren het park uitgekozen. Aanvankelijk fron sten de kooplieden het voorhoofd, want ze vreesden in de verkeerde hoek te komen, maar het kooplustige publiek stroomde allengs naar het park, dat prompt tot Lunapark werd omgedoopt, hetgeen een vrolijker naam is dan We- zentuin. Van de entree tot het aangrenzende parkeerterrein was het park met kramen bezet en dat gaf onder het groene lover een gezellige aanblik. Hierdoor was het op de Groeneplaats zelf lang niet zo druk als vorige week, toen men over de hoofden had kunnen lopen. Het plein was practisch geheel met lammerenhokken gevuld; enkele partijen werden op de Vismarkt ge showd. De controleurs op rotkreupel hebben één partij teruggestuurd, afkom stig van een bedrijf nabij Oosterend. Het is echter niet zeker, dat hier sprake is van rotkreupel. Zo is naderhand komen vast te staan, dat ook de partij lammeren van een bedrijf in polder Het Noorden niet afkomstig was van een met rotkreu pel besmet bedrijf. Het woord rotkreupel kunnen wij derhalve wel schrappen! TEXELSE SCHREEF EEN-ACTER Mej. Imme Dros J- S.d., Oudeschild, studente te Amsterdam, behaalde een eerste prijs met haar één-acter „Ruth" ter gelegenheid van een wedstrijd, die was uitgeschreven door de Algemene Studenten Vereniging Amsterdam. De jury bestond o.m. uit Johan de Meester en prof. W. Gs. Hellinga. geleden mijn raad opgevolgd en was met Yvonne getrouwd, toen ze nog een on besproken meisje was, dan was je een behoorlijke huisvader geworden, met al licht nog ambitie voor de een of andere loopbaan. Hoevelen van je gelijken heb ben niet een schitterende loopbaan in de politiek of iets dergelijks". „Mij dunkt, ik heb de laatste tijd zaken genoeg aan mijn hoofd, zaken warmee zelfs zeer veel geld te verdienen is". „Geld, altijd maar geld. Leg je er ook eer mee in?" „Later zullen we dat bespreken", ont week hij haar vraag. HOOFDSTUK X Invasie van fuifnummers In de loop van de dag kalmeerden de gemoederen wat. De discussie bepaalde zich tot algemeenheden. Sternhout vond het niet geraden om na het stormachtig begin, zijn plannen nu al uiteen te zetten. Temeer, omdat hij vermoedde dat ze niet de onverdeelde goedkeuring van Lydia zouden hebben. Joke kreeg de opdracht voor één per soon minder te dekken. Ze begreep on middellijk dat Yvonne verbannen was. Yvonne zelf deed er zeer onverschillig over. Joke zag haar verschillende keren de weg afturen, alsof ze iemand ver wachtte. Ze scheen steeds een houding te hebben van gespannen luisteren. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4