/W V U REIST EVEN VOORSTELLEN P. Zijm naar laatste rustplaats LEIDSE MARKT Aangevoerd 1100 Texelse lammeren. Prijzen ƒ45,ƒ60,Handel matig. 55 JAAR GETROUWD Het echtpaar A. de Ridder en P. de Ridder-van der Vliet, Kogerveld K 18, De Koog, hoopt op woensdag 17 juni a.s. zijn 55-jarig huwelijksfeest te vieren. Wij komen hier uitvoeriger op terug. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELLAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 13 juni Den Burg, Terrein Texelse Boys, Finale schoolvoetbaltoernooi. Den Burg, Wezentuin, ontvangst deelne mers sportuitwisseling met Wieringen. Zondag 14 juni Den Burg. Sportuitwisseling Wieringen. Den Burg, 9.15 uur, Stenenplaats, ver trek dagexcursie N.J.N. Vrijdag 19 juni Den Burg, Oranjeboom, Texelfilm. Zaterdag 20 juni Oosterend, gymnastiekdemonstratie G.V. Oosterend. BEKERWEDSTRIJDEN OM DE „MOK'-BEKER Op initiatief van de leiding van het A.O.K. „De Mok" is middels de Texelse Sportraad met de Texelse verenigingen overeenstemming bereikt over een serie te houden bekerwedstrijden. De „Mok"- beker is beschikbaar gesteld door de O. S. O. De regels voor deze wedstrijden zijn in grove lijnen als volgt. De Mok speelt 6 wedstrijden, waarvan een tegen iedere Texelse club, waarbij ervan is uitgegaan dat S.V. Texel 1 te sterk is in dit milieu en met het tweede elftal of gelijkwaar dige combinatie zal aantreden. Behaalt de Mok 7 of meer matchpun- ten uit deze zes wedstrijden, dan wordt ze eigenaar van de beker, met dien ver stande, dat er volgend jaar weer om wordt gespeeld en men pas eigenaar wordt na 3 maal achtereenvolgens of vijfmaal in totaal winnaar van dit toer nooi te zijn geweest. Voor de Texelse clubs beslist het beste resultaat, dat tegen de Mok wordt be- reikt. De volgorde der wedstrijden luidt: Dinsdag 16 juni S.V. Texel en vervolgens 25 juni Texelse Boys; 2 juli SVC; 9 juli De Koog; 16 juli ZDH en 21 juli Oos terend. De aanvangstijd is bepaald op 19 uur. T.E.S.O. BOEKTE VELE AUTO'S Vandaag zullen de TESO-boten een 150 auto's naar het eiland vervoeren. Het merendeel van deze wagens is eigendom van Nederlandse toeristen, maar ook zijn via nr. 431 verscheidene Duitse auto's geboekt. Dames, mag ik U even voorstellen: de Huishoudelijke Voorlichting Texel. Zij vraagt of U voor haar voor de komende twee jaar een plaatsje wilt inruimen op uw mooie eiland. U zult zich misschien afvragen: „Waarom"? Wij leven in een tijd, waarin zich vele en grote veranderingen vol trekken. Dit geldt zoweel voor het be drijfsleven, het huishouden als voor het gezinsleven. De boer en boerin zullen met deze ontwikkelingen gelijke tred moeten houden en niet achter mogen blijven of stilstaan. Welnu, de Voorlich ting tracht hieraan tegemoet te komen. Aan de boeren en boerinnen wordt diepgaande voorlichting gegeven om zo net bedrijf en huishouding op een hoger peil te brengen. De boeren ontvangen bedrijfsvoorlichting, terwijl de vrouwen voorlichting ontvangen op het gebied van het huishouden. De voorlichting voor de mannen wordt gegeven door assistenten van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst, terwijl die voor de vrouwen wordt verzorgd door de landbouwhuishoudleraressen, die in dienst zijn van de landbouworganisaties. Moet het niet als een bijzonder ge lukkige omstandigheid beschouwd wor den, dat nu ook op Texel de landbouw- en huishoudelijke voorlichting hand in hand kunnen gaan. Zo goed als het land bouwbedrijf ,om rationalisatie vraagt, zo goed leeft bij de vrouw het verlangen de huishouding zo praktisch mogelijk in te richten. „Goed boeren - goed wonen" aldus de titel van een reizende woningtentoon stelling, zijn zoals gezegd twee zaken, die niet meer los van elkaar gezien kunnen worden. Bij de huishoudelijke voorlichting gaat het erom, de taak van de huisvrouw te verlichten. Wil zij deze zo goed mogelijk blijven vervullen, dan zal zij haar huishouden zodanig moeten inrichten, dat zij haar werkzaamheden zo makkelijk en prettig mogelijk kan verrichten. De tijd, die zijn in de huishouding wint door een goede woningindeling en ar beidsbesparende apparaten kan zij an ders en elders gebruiken. Het gaat er tenslotte om, dat de huisvrouw met zo min mogelijk moeite, zoveel mogelijk werk kan verrichten. De vrijgekomen tijd kan zij voor haar gezin, het bedrijf, het verenigingswerk en voor haar ver dere ontwikkeling gebruiken. Neem dus de Huishoudelijke Voorlich ting in uw midden op. Betrek haar in uw activiteiten. Nodig haar uit in uw midden te komen. Laat ons de handen ineenslaan en zo tezamen streven naar een gelukkig gezinsleven en een goede leefgemeenschap. De huishoudconsulente. Molenstraat 73, Den Burg. De omfloerste trommen van het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps hebben vrijdagochtend dof en monotoon ge dreund bij het afscheid van een groot vriend: Piet Zijm's stoffelijk overschot werd op de r-k. begraafplaats te Den Burg ter aarde besteld. Piet Zijm werd de laatste eer betoond. Met kransen en herinneringen aan het vele, dat hij voor dit korps gedurende tientallen jaren heeft gedaan. Hij heeft het Koninklijk Texels Fanfare zien groeien en bloeien. Ook de moeilijke tijden meegemaakt en altijd op de bres gestaan voor de belan gen ervan. Met hart en ziel heeft Zijm zich aan deze vereniging gegeven en door dezul ken kan men blijven bestaan en de moei lijkheden weer te boven komen. Hij heeft nog mogen meemaken, dat het korps de onderscheiding Koninklijk werd toegekend. Na een aards bestaan van 68 jaren heeft hij de entree tot de eeuwig heid gemaakt. „Oefening Kweekt Kunst"! De heer Zijm was een der trouwste leden. Hier is hij (links) samen vereeuwigd met de heer J. Schrama tij dens een der repetities in het oefenlokaal aan de Witte Kruislaan. In- 1913 traden beiden toe tot het Texels Fanfare. Na een lang ziekbed heeft hij voor al tijd de ogen gesloten. Velen zullen hem missen, want zijn relaties beperkten zich niet tot die van het fanfare: hij was een op en top bijenhouder en ook die vereni ging heeft hem de laatste eer bewezen. Hij was ook in zijn hart nog altijd nauw verbonden met alles wat maar verband hield met plantsoenen, waar hij een kwart eeuw lang ook daaraan in dienst der gemeente Texel zijn beste krachten gegeven heeft. Ook was de brandweer van Den Burg present. Zijm is immers zo dikwijls met zijn collega's uitgerukt om branden te bestrijden! Vele kransen, ook van het gemeente bestuur en gemeentewerken, de buiten en binnendienst vertegenwoordigend. Wie met Zijm in contact zijn geweest, hebben hem als een plichtsgetrouw en openhartig mens leren kennen. Zijn heengaan moet vrede geweest zijn! BENOEMD Tot leerkracht van de lagere land bouwschool te Texel zijn benoemd de heren B. W. van Aalderen te Amsterdam en W. Imandt te Terneuzen. rustiger en prettiger als u voor uw bootovertocht of treinreis vooraf plaatsbewijzen haalt bij de V.V.V. BELEGGINGEN IN EFFECTEN Momenteel is er een toenemende be langstelling waar te nemen voor „beleg ging in effecten". Om aan deze interesse tegemoet te komen, zullen wij enkele weken achtereen in een kort artikel de volgende onderwerpen aan een nadere bespreking onderwerpen: 1. de voornaamste soorten effecten, 2. de opbouw van een effectenporte feuille; 3. de handel ter beurze. Onder de verzamelnaam „effecten" worden voornamelijk de volgende vier soorten waardepapieren gerangschikt- a. obligaties b. aandelen c. preferente aandelen d. converteerbare obligaties Een obligatie is een schuldbekentenis. De obligatiehouder is een schuldeiser; hij heeft voor een bepaalde tijd tegen een vaste rente geld ter leen gegeven aan de Overheid, een onderneming, of een ver eniging. De rente kan de obligatiehouder incasseren door de desbetreffende cou pons (welke zich aan de obligaties be vinden) op of na de vervaldag, welke op de coupons is aangegeven, ter betaling bij een bank aan te bieden. Heeft men een obligatie gekocht, dan kan men op een vast bedrag aan rente rekenen. Be zit men b.v. een 4'/»% obligatie Neder land 1959, groot 1000,— nominaal, dan ontvangt men jaarlijks 42,50 aan rente. Op obligatiebezit maakt men een ho gere rente dan op spaarbanktegoed, maar hier staat tegenover, dat men met spaarbanktegoed geen enkel koersrisico loopt. Geen kans dus op koersverlies, maar ook geen kans op koerswinst. Het koersrisico bij obligaties vindt zijn oorzaak voornamelijk in het feit, dat de koersen van obligaties fluctueren al naar gelang de hoogte van de rentestand. Ten tijde van een hoge rentestand zullen obligaties van een laag rentetype bene den pari (100%) noteren, terwijl in een periode van lage rentevoet de koersen van obligaties van een hoog rentetype boven 100% zullen staan. Bij obligaties moet men onderscheid maken tussen couponrendement en effec tief rendement. Onder couponrendement verstaat men het directe rendement dat men maakt op het uitgezette bedrag. Koopt men b.v. een 3% obligatie, groot 1.000,op een koers van 90%, dus a 900,dan maakt men 30,rente op 900,hetgeen uitkomt op 3Va%. Bij de berekening van het effectieve rendement neemt men tevens nog in aanmerking de te zijner tijd bij aflossing te maken koerswinst, of te nemen koers verlies. Het effectief rendement is veelal min of meer theoretisch, men gaat er n.l. van uit, dat de desbetreffende obli gatie precies op de gemiddelde looptijd van de lening zal worden afgelost. Loopt een obligatielening b.v. nog 20 jaar en geschiedt de aflossing in 20 gelijke jaar lijkse termijnen, dan is de gemiddelde looptijd nog ongeveer 10 jaar. Men neemt dus aan, dat de obligatie na 10 jaar uit geloot zal worden. Nemen wij weer de zelfde 3% obligatie, aangekocht op 90%. In 10 jaar maakt men bij aflossing a pari dus 10% koerswinst of wel 1% per jaar. Het couponrendement bedroeg 3Vs%, het effectief rendement 3Vs% 1% 4 V»%. (Wordt vervolgd) SCHIP IN NOOD? REDDERS ZIJN PARAAT! Voor ons ligt het orgaan „De Redding boot", dat tweemaal per jaar uitkomt. De omvang 'er van is wel eens groter ge weest, maar. hoe geringer het aantal pagina's, hoe beter het de scheepvaart vergaan is, want dit blad pleegt ons nu eenmaal op de hoogte te houden van het geen er op onze kust voorvalt, van ge beurtenissen, waarbij ons reddingwezen actief heeft moeten zijn. Zolang er schepen varen zullen er red dingsboten langs de (gevaarlijke) kust gestatoneerd moeten blijven, want al zijn de schepen nog zo hecht en sterk, de zee speelt er mee wanneer zij tot dolle dingen besluit. In het halfjaarlijkse overzicht vonden we een interessant verslag inzake de speurtochten naar het Harlinger vissers vaartuig HA 35. Het is allemaal goed af gelopen, mede dank zij de evolutie van het reddingswezen, dat uiteraard met zijn tijd mee gaat. Hierover lezen wij Er wordt niet meer geroeid De tijd van de roeireddingboten is voorbij; de laatste roeireddingboot aan onze kust (te Noordwijk aan Zee) werd enkele jaren geleden buiten dienst ge steld. Thans beschikt de Kon. N.Z.H.R.M. over 11 in havens gereed liggende motor- leddingboten, 13 motorstrandredding- boten en een motorreddingvlet, totaal 25 waarvan er 9 met radio-telefonie instal laties zijn uitgerust. Sedert kort zijn een tweetal motor- strandreddingboten, o.a. onze Joan Hodshon, van telefonie installaties voor zien en dit aantal zal in de naaste toe komst belangrijk worden uitgebreid. Dank zij de samenwerking met de Op- sporings- en reddingdienst van de Ko ninklijke Marine is het mogelijk gewor den te profiteren van de aanwijzigingen van vliegtuigen en helicopters voor het opsporen van in nood verkerende of vermiste vaartuigen. Vroeger kwamen de roeireddingboten alleen in actie nadat een schip was ge strand en in vele gevallen stonden zij ook dan machteloos. Thans varen de grote motorreddingboten zelfs bij het zwaarst denkbare stormweer uit en zij kunnen allerlei diensten verrichten, waar vroe ger geen sprake van was, zoals het ver voer van gewonden, het opsporen van weggedreven sloepen, assistentie aan ge strande of in nood verkerende zeil jachten, om er slechts enkelen te noemen. Dank zij de radiotelefonische communi catie is coördinatie van reddingspogingen mogelijk geworden. En nu enkele voorbeelden: De Joan Hodshon ging zoeken In de ochtend van zaterdag 29 maart 1958 begon men zich in Harlingen onge rust te maken over de viskotter HA 35. Dit vaartuig, met twee man aan boord, op woensdag 26 maart uit Harlingen ver trokken om op de Wadden te vissen, z-bu slechts korte tijd uitblijven. Het was dik van mist en het meest waarschijnlijke was, dat de HA 35 op de Wadden was vastgelopen. Er kon echter ook iets ern- otigers zijn gebeurd en het is de plicht van de Redding-Maatschappij om het ze kere voor het onzekere te nemen en dus c-en onderzoek in te stellen. Meestal viste de HA 35 bezuiden Vlieland en toen de familieleden van de opvarenden onze hulp inriepen, voer de motorstrandred- dingboot Joan Hodshon van station De Cocksdorp zaterdag 29 maart te 13.30 uur uit. Wind z.o. 4, kalme zee, mistig. Het vaarwater langs de Vliehors tot de vaargeul in de Waardgronden werd nauwkeurig afgezocht. Niet gevonden. Te 16.30 uur keerde de reddingboot onver richter zake terug. Een familielid van de Harlinger vissers belde A. Boon, schip per van de Joan Hodshon, op om te vra gen ook in de Bresem te kijken, maar met het oog op de zeer lage waterstand kon aan dit verzoek niet worden voldaan. Ook vliegtuigverkenning was, gezien het geringe zicht, onmogelijk. In de loop van zondagochtend 30 maart was de HA 35 nog steeds niet terugge keerd. Nu werd een grootscheepse red dingactie op touw gezet. Van De Cocks dorp vertrok de msrb. Joan Hodshon, van Vlieland de msrb. Rosilee, van Den Hel- VERHUIZEN ALS VRIJETIJDSBESTEDING (Slot) Na het zondagsdiner, bestaande uit brood-kaas-thee, vonden wij de grond regel: gedurende het koude jaargetijde concentreert het familieleven zich rond de haard; tijdens de zomermaanden zit iedereen graag zoveel en zo dicht moge lijk in de buurt van licht en lucht. Zo hebben wij kortgeleden met een tikje weemoed officieel afscheid van de zomer genomen. Met de „interne na- jaars-verhuizing". De kinderen vinden het een feest en .eerlijk gezegd, zorgen zij soms voor een waardevolle aanwijzing. Het enige meubel, dat permanent zijn vaste plaats in onze woonkamer heeft, is de boekenkast met zijn kwetsbare inhoud, die niet vochtig of al te warm mag staan. Voor de rest laten wij onze fanta sie al scheppend zijn gang gaan, alleen in toom gehouden door het axioma: 's winters het zitje rond de haard; 's zo mers bij de balcondeuren. Het is de ideale vrije-tijdsbesteding voor een regenachtige september-zondag. Met enthousiasme sjouwen de kinderen alle meubels de kamer uit en de gang op. Vol hartstocht hanteert ma de zwabber, de stofdoek, de lange en de korte bezem, de stofzuiger en de zeemleren lap. Pa, als der de mrb. Prins Hendrik en motorred dingvlet Chr. Huygens en van Terschel ling de mrb. Brandaris. Ook een met ra dar uitgerust motorvaartuig van de Rijks politie te water verliet de haven van Harlingen. De Joan Hodshon voer door het Vogelzwin en Jack IJlst naar het Engelse vaarwater. Te 14.30 werd op de Waard gronden in n.n.o.-lijke richting een vaar tuig gezien afstand 2 zeemijl Nog een half uur doorgevaren, totdat de geringe diepte verder gaan onmogelijk maakte. In oostelijke richting over d1 zg. Driesprong op een afstand van 1.5 zeemijl werd de reddingboot van Vlie land (Rosilee) verkend. Kennelijk zat deze boot aan de grond. Besloten werd dat drie leden van de bemanning van de Joan Hodshon, w.o. de schipper, zouden pro- Deren het vaartuig (of het de HA 35 was kon nog niet worden uitgemaakt) lopende te bereiken. Er stond nog vrij veel water op de Waardgronden en de lieslaarzen liepen vol, zodat moest worden gewacht totdat het water verder was gevallen. Met touwen verbonden Tegen zes uur stapten de drie mannen het water in en, om elkaar in de vallende duisternis niet kwijt te raken, hadden zij zich met touwen verbonden. Na een lange, moeizame tocht werd te 19.20 het vaar tuig, dat inderdaad de HA 35 bleek te zijn, bereikt. Gedurende de wandeling over het wad was een vliegtuig (uit Val kenburg) overgevlogen. Alleen de schipper van de HA 35, J. Terpstra, bevond zich aan boord. Zijn broer was naar de, eveneens gestrande, Rosilee gelopen. Op een half brood en wat koffie na was er geen proviand meer. Van schipper Boon kreeg hij een blik zelfver- warmende soep en een pakje shag. Te 19.30 liepen de mannen van de Joan Hodshon weer terug over het wad en ont moetten tien minuten later de beman ning van de Rosilee en de tweede Terp stra. De schipper van de Rosilee, C. M. Boon, verzocht zijn Texelse collega en naam genoot aan Vlieland te melden, dat de Rosilee was vastgelopen. Aan boord van de Joan Hodshon was het zoeklicht in de richting gezet waarin de drie waddenwandelaars waren ver trokken. Voor de aan boord achtergeble ven mannen was het een hele opluchting toen zij, tegen half negen, de drie in gele oliejassen geklede mannen in de zoek lichtbundel verkenden. bevelvoerder, die zich niet al teveel mag inspannen, haalt de schilderijen van de wand. „Kijk hier eens, wat een stofboel" en „Wat zijn die gordijnen al verschoten" of „Heeft U al gezien, dat je bijna door die stoel heen zakt?", dat zijn de onvermijde lijke, halfjaarlijkse uitroepen. „Pa, neem jij nou even de plinten voor je rekening en noteer meteen wat er ge repareerd moet worden", luidt de waar devolle bijdrage van haar, die onze naam draagt en denkt dat mannen alles tegelijk kunnen. Na het uitruimen en het schoon maken, volgt de scheppende fase van dit verhuizingsfestijn. Wij gaan opnieuw in richten. Alle opvattingen beginnen prompt met: „Ik had zo gedacht.Daar komt ogen blikkelijk commentaar op, zodat ook hier uit de botsing der meningen iets goeds groeit. Even voor vijf uur klonk het sein: „Alles klaar". Zuchtend liet de familie zich op de schouderbladen zakken en ging filosoferend over tot de finishing touch. „Die lamp irriteert me daar", vond onze 12-jarige zoon. En hij had gelijk. „Ik heb zo'n moderne schaarlamp-voor- aan-de-muur gezien", herinnerde zijn zus zich. „Het vloerkleed is net iets te klein, met de tafel op die plaats", wees echtgenote ook niet ten onrechte. „Weet U wat ik daar nou nog mis, pa? Zo'n klein driehoekig tafeltje". Een half uur later is de gebrekenbalans opge maakt. Lamp, vloerkleed, tafeltje, rotan stoeltje en nieuwe vitrage. Dan komt het moment, waarop wij al tijd onze haardos tegen de draad in gaan bestrijken en de vaderlijke vraag stellen: „Wat gaat dat kosten?" Het familiefront blijkt dan steeds deze opmerking voorzien te hebben en tovert prompt uit het niet een serie advertenties en folders van woninginrichters te voor schijn. Waarbij wij steeds weer moeten erkennen, dat er met wat overleg en goede smaak eigenlijk enorm veel te doen is met betrekkelijk weinig geld. Wij heb ben het niet laten merken en zorgenrim- pels getrokken, maar het totale bedrag yiel ons ontzettend mee. Wij capituleer den met het stereotype: „Wij zullen eens in een paar zaken gaan kijken". De zaterdagwinkelmiddag werd even eens een feest. Voor vijf porties bleven wij aan de poffertjespan hangen na de werkelijk geslaagde inkopen. En nu tarter wij de wintermaanden in onze vernieuwde woonkamer, dank zij de Rusteloze ervaringen, die ons zoveel rust en plezier in ons eigen huis geven. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 9.30 uur Ds. Soesan Extra collecte voor noodlijdende kerken en personen Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 9 30 uur Ds. Klijnsma De Waal 11 uur Ds. Klijnsma Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis Maandcollecte v.d. kerkeraadskas Oudeschild 11 uur Ds. Soesan GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. De Lange Heilig Avondmaal 19.30 uur Ds. De Lange H. Avondmaal en nabetrachting Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.15 en 3 uur Kand. A. Geelhoed, van Hoek DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur Ds. J. P. Jacobszoon Den Hoorn 10 uur Ds. E. van Straten Woensdag 17 juni, 8 uur Zusterkring te De Waal. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B., Den Burg, tel. 85 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi- gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. „Formosa", Koningstr. Den Helder, koffie per kop 0,35 Groene en nieuwe ha ring per 30, 50 en 115 st. A. Pronk, Parkweg 36, Vlaardingen Foto-atelier Jan de Waal Weverstr. 51, Den Burg. Ook voor Uw pasfoto's. Verse zeepieren - te koop bij J. Kok, Het Witte Huisje, 't Horntje Elektra. Aanleg, uit breiding en reparatie. Snel, vakkundig, billijk. Tel. 78. M. en A. J. Vonk Tel. 273 Wij komen elke week op Texel. Uw kleerma ker, de maatkledingspe- cialist Carel Schmidt, Alkmaar, tel. 3615 Meisje biedt zich aan voor afwas in pension of andere lichte werkzaam heden. Adres Schilderend 130 B.z.a. net meisje voor M., D. en vrijdag, liefst omg. Oosterend, 't Noorden. O 154, 't Noor den, tel. 300 Te koop elektr. zig-zag naaima chine Pfaff. Mej. Jo Zoe telief, Weststr. 12, Den Burg Te koop gevr. best fornuis. J. Bakker Czn., Waalderstraat Wie heeft onze wildman den. Gaarne terug fa. Plaatsman-Cornelisse, Tel. 195 Verloren rood jasje. Gaarne terug te bezorgen bij Ineke Lan- geveld, Stenenplaats 2, Den Burg Aangeb. 2- hands damesfiets. Schil derend 35, tel. 264 Te koop puikbeste aardap pelen. K. Zoetelief, De Waal K 80 Verloren blauwe mantelceintuur. Gaarne terug Bakker, Weverstraat 59 In plaats van kaarten. Henk v. d. Werve en Annie v. d. Hoek geven hiermede kennis van voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 26 juni a s om 2,30 uur nm in het gemeentehuis te Den Burg, Texel Eierlano C 2 Oosterend, Schoolstr 19. Receptie op de trouwdag Schoolstr 19 's avonds na 8 uur. Toekomstig adres Eierland E 44 Piet Vlaming en Bep van Dijk hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op vrijdag 26 juni as desnm. om half twee ten gemeen tehuize te Den Burg, Texel Kerkelijke bevestiging om half drie door de weleerw. heer Ds F. Scholten in de Gereformeerde kerk te Oosterend. Peperstraat 71 Peperstraat 34 Oosterend, 8 juni 1959. Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 7,30 tot 8,30 in het gebouw van Christelijke belangen te Oosterend. Toekomstig adres: Peperstraat 71, Oosterend Maandag 15 juni a.s. hopen onze geliefde ouders W. van Veen C. H. van Veen-Ippel hun 25-jarige echtvereni ging te vieren. Dat zij voor ons en voor elkander nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen: Wim en Wiep, Den Helder Bas en Jannie Oudeschild, Texel, Haven 21a. Receptie maandag van 3-6 uur.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2