Een Texels Debiteuren-probleem van drie miljoen Texel zegevierde bij sportuitwisseling LINDBERGH Vader BENOEMD Den Burg. De heer H. Vlessing is be noemd tot mede-direkteur van de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing en van de Ligtsoelkussenfabriek Texel. EEN WITTE SCHOLEKSTER De heer C. C. Handgraaf, Eierland, vertelde ons, dat enige zijner gasten op de weg tussen De Waal en Oudeschild van de week een witte scholekster heb ben waargenomen. Deze bijzonder ge kleurde vogel was volwassen. Wij zijn benieuwd of deze kleurafwijking overer felijk is. In dat geval zullen wij binnen kort wel witte nakomelingen ontdek ken. We zullen ze met extra bewonde ring volgen! VANDAAG GEEN CONSULTATIEBUREAU Men deelt ons mede, dat er vandaag geen consultatiebureau voor zuigelingen wordt gehouden. GRANATEN KWAMEN BLOOT Zaterdag heeft de politie een zestal handgranaten onder haar hoede geno men. De nog altijd gevaarlijke werk tuigen moeten daar door de Duitsers tijdens de tweede wereldoorlog begraven zijn. Door zandverstuiving kwamen ze nu bloot en werden door een duinwande laar ontdekt. Natuurlijk heeft deze de dingen niet aangeraakt maar meteen de politie op de hoogte gebracht. Volgt al len dit goede voorbeeld! GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 15 juni 1959 Gevonden te Den Burg: Marokkaanse plastic boodschappentas; ijzerdraadje met 3 sleuteltjes; wieldop van auto; zijden sjaal met blauw-geel rode strepen; koperen gewicht van 200 gram; kinder pyjamabroek; rood kindervestje; rode bal; R.-K. katechismusboek; jongenscol bertjasje. Verloren: rode blazer; Zwarte trui; blauw jack, groenwollen herenvest met vierkante bruine knopen; paar grijze suède herenschoenen; spatlap van Solex; sleutel no. 18; zwart gymnastiekbroekje in krant gerold; korenblauw windjack met lichtblauw bovenstuk en witte zijden voering; lichtbruine damesportemonnee met rits- en knipsluiting, inh. ongeveer ƒ5,—. Gevonden te Oosterend: pakje inhou dende nieuwe B.H.; étui met contact sleuteltjes. Verloren te Oosterend: baddoek met zwembroek; bruin meisjesjack; tas (reti cule); groen jongensvest; donkerblauw damesvest. Gevonden te De Koog: beige kinder jasje; dode postduif waaraan ring 936696. Verloren te De Koog: belichtingsmeter merk Horvex in lederen étui; benzine dop Gogomobile. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16 00 tot 18.00 uur. '.IWiMi Verkrijgbaar in meer dan 20 modellen, elk met een geheel eigen karakter In verschillende prijsklassen. garantie voorradig bij de volgende bekende sigarenmagazijnen: DEN BURG: C. Mets Weverstraat 94; M. Moojen Steenenplaats 10; A. Plaatsman Binnenburg 19; W. Vlas Parkstraat 1. DE KOOG: R. Daalder Dorpsstraat 9; C. Mets Dorpsstraat 12. OOSTEREND: „De Luyfel" Peperstraat 15. Op een onzer (vele en langdurige) vakantiereizen werden we in het smalle centrum van een grote stad eens onver hoeds overvallen door een sinjeur, die, zijn tronie achter een zwart masker ver borgen, ons toesnauwde „Je geld of je leven!!" We hebben de man z'n zin ge geven, wat voor ons een kleinigheid be tekende, omdat we juist onze laatste peseta's aan het verbrassen waren. Zo doende kwamen we er nogal goed af. We behielden ons (jonge) leven teneinde het nog lang wél te kunnen besteden. In tussen vonden wij die sinjeur ronduit 'n lafaard, want hij beschikte over een geladen revolver. Wat speelt het geld toch een voorname rol, het wordt al gelijk gesteld met een mens z'n leven, dachten we. Weer op het eiland teruggekeerd wa ren we er getuige van, dat een deur waarder zijn slachtoffer kwam herinne ren aan een hoog bevel.... „Ja, ik heb altijd wel gewild, maar, ziet U, m'n geld zit onder de mensen" zei de man (heel toevallig een middenstander, woonachtig te Den Burg). „Had je zaken dan wat beter geregeld" zei de deurwaarder met verlate vriende lijkheid. „Maar dat was 't 'm juist: die man dacht „Och. komt het geld van het ge kochte vandaag niet binnen, dan bren gen ze 't me morgen wel even, de mensen die ik bedien kan ik vertrouwen". Maar er kwamen slechtere tijden: te weinig geld voor noeste vlijt en stempel lokalen vol werklozen. Er kwam ook slapte in het bedrijf van onze midden stander en hij dreigde op de fles te ra ken. „Liever aén de fles dan er óp!" zei hij, dronk zich moed in en toog op pad: de „boer" op met een tas vol onbetaalde rekeningen. Hij had er 'n apart vakje in om de daarin bewaarde kwitantiezegels vlot bij de hand te hebben, alsmede een portemonnaie met wisselgeld. De eerste de beste wilde al meteen be talen, maar hij had alleen maar een briefje van honderd en daar kon de cre diteur niet van terug geven; nummer twee was net failliet gegaan, nummer drie had geen werk meer en nummer vier lag overhoop met z'n vrouw, die de hele kas had meegenomen, en hij ge loofde dat prompt, want ook dat gebeurt in deze wereld. Nummer vijf was net opgepakt wegens stroperij en nummer zes naar Den Helder om zijn illegaal bouwsel te redden. Het slot van de reis door debiteuren- land was, dat de man zijn schoenen weer wat verder had afgesleten en nog hon geriger op zijn uitgangspunt terugkwam. De volgende dag was tot overmaat van ramp de gulden nog een heel stuk gekel derd. En intussen kwamen regelmatig de kwitantielopers bij hém aan de deur. Hoe het tenslotte afliep werd hierboven al in enkele regels aangestipt. De man is failliet gegaan, zeer tot verdriet ook van zijn neven en nichtjes, want hij had jarenlang de allures rond zich gedrapeerd van een op en top sui keroom. En zo liepen er meer van die Ersatz- mensen rond. Dit alles speelde zich gelukkig af vlak vóór de tweede wereldoorlog. Na 1945 zijn vele middenstanders weer vol goede moed begonnen. De goederenvoorraden werden aangevuld, het artikel werd van seizoen tot seizoen beter en veelal ook goedkoper. De concurrentie leidde tot opvoering van de service aan de geachte cliëntèle. Nu en dan signaleerde de ac tieve redactie van de eilandbewoners een nieuw, modern pand, wat sommige lezers dan weer de opmerking ontlokte van „Dat 't allemaal kén bestaan!" Maar 't ging. wat in vele gevallen een laadsel op zich mocht heten. Momenteel schrijven we 1959 en in dit jaar kunnen wij, rondom ons heen zien de, constateren, dat Texel een bloeiende middenstandssector bezit. Constateren ook, dat het geld zelfs in die kringen niet van de straat wordt opgeraapt, maar aat er hard voor moet worden gewerkt. Patroon personeel en verdere medewer kers doen hun best om het snelle tempo van deze veeleisende tijd bij te benen. We kunnen denken „Men redt 't!" Méér kunnen we niet zeggen. We kunnen niet zeggen of men het bést redt of men ieder jaar een gunstige balans kan afsluiten. Ook weten we niet of er misschien al weer zakenlieden zijn, die de hand nu en dan eens in de kin laten knijpen en zich de vraag stellen of die cijfers aan het eind van het jaar niet wat prettiger totaalbeeld zouden kunnen geven. We vrezen zelfs, dat er wel middenstanders zullen zijn, die bepaalde posten veel te hoog vinden, ja we hebben één dezer dagen zelfs horen verluiden, dat op vele balansen een post voorkomt, die er fei telijk helemaal niet zou behoeven te zijn. Die post zou het woord debiteuren om vatten Zou omvatten? Het is zéker. Laten wij er geen doekjes om winden, laten we uit de school klappen (trouwens enkele bedienden hadden het ook al begrepen) en U een nieuwtje vertellen, waar U enigermate versteld van zult staan: op een onlangs gehouden bijeenkomst van eilandelijke zakenlieden werd medege deeld, dat naar schatting bij de Texelse zaken- en ambachtslieden aan debiteu- rengelden een bedrag uitstaat van drie miljoen gulden. Aller haren rezen op die vergadering te berde en op aller lip pen lag de verzuchting „Maar mannen, daar moesten we toch iets aan doen. Dit moet wereldkundig gemaakt worden door een intensieve actie, dit moet via ce Texelaar onder aller oog worden ge bracht. Hier móet paal en perk aan ge- si eld worden. Als men weet hoe schrik barend het met die post debiteuren (geen TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 15 juni 1959: 1400 lammeren 3248; 5 vette kalveren 300400; 7 fokkalveren 80—120; 2 nuchtere kalveren 6080; 20 biggen 5580; 1 paard 750. SUCCES VOOR SALUKI Op de zondag gehouden Internationale Hondententoonstelling te Enschede be haalde de Saluki. Belladonna van de Bokkeberg van de heer M. Heijmans, Den Burg het kampioenschap. GUNSTIG RESULTAAT VAN DIEPE GRONDBEWERKING In het voorjaar van 1958 zijn op en kele bedrijven in polder Eierland en de Eendracht proeven aangelegd met diepe grondbewerking. Het doel van deze proeven was na te gaan of een diepe grondbewerking gunstige gevolgen zou hebben voor de vele droogtegevoelige gronden in genoemde polders. De resultaten in 1958 waren weinig hoopvol. De gewassen op de gediepploeg- de grond stonden duidelijk minder dan op het gedeelte waar de grond normaal was bewerkt. Verder was het onmoge lijk na te gaan of de diepe grondbewer king gunstig was in een droge tijd, om dat het jaar 1958 in het groeiseizoen geen droge perioden gaf. Het jaar 1959 gedraagt zich tot nu toe heel anders. Legio zijn de klachten over verdroging van gewassen. Het ziet er naar uit, dat 1959 voor de landbouwers op droogtegevoelige bedrijven een slecht jaar zal worden. Heel duidelijk komt nu echter naar voren, dat de diepe grondbewerking toch niet vergeefs is geweest. Op de bedrijven van Jongejan op „De Vrijheid" en Rutten in de Eendracht zijn prachtige resulta ten te zien. Vooral op het bedrijf van Rutten is het verschil tussen de akker, die tot een diepte van ruim een meter is geploegd en de rest van het perceel bui tengewoon groot. Heel jammer is het, dat de bemesting op de gediepploegde akker onvoldoende is geweest. Het ge was is daardoor wat te „licht", maar terwijl op de rest van het perceel de zomergerst volkomen verdroogt, is op het gedeelte met de diepe grondbewer king geen spoor van verdroging te vin den. Er is op de percelen van Jongejan en Rutten niet alleen met de ploeg gewerkt, maar ook met zgn woelers. De grond wordt hierbij niet gekeerd, maar alleen los gemaakt. Waar op het bedrijf van Rutten tot 60 cm. is gewoeld zijn de resultaten miniem, op een gedeelte, waar veel dieper is gewoeld is veel ver beterd. Hoewel op het bedrijf van Jongejan het resultaat minder sprekend is, omdat het normaal bewerkte gedeelte minder van verdroging lijdt, is toch ook hier geen twijfel mogelijk aan het gunstige gevolg van de diepe grondbewerking. Hier is het speciaal de ploegbewerking, die succes heeft gehad. De resultaten van het woelen zijn minder duidelijk. Bij alle narigheid, die de verdroging meebrengt is het resultaat van deze proeven een lichtpuntje. Het geeft im mers voedsel aan de hoop, dat we tegen de gevolgen van de droogte toch niet helemaal machteloos staan. Weliswaar zal een dergelijke verbetering grote kos ten meebrengen, maar als we de telkens terugkerende gevolgen van de droogte in aanmerking nemen zijn deze kosten zeker verantwoord. dubieuze debiteuren, let U s.v.p. wél!) gesteld is, zal men bereid zijn de hoogst mogelijke medewerking te verlenen. „Maar éérst de hand in eigen boezem", zei iemand, die zojuist een werk van Freud had doorgenomen. Toen ze dat dan gedaan hadden, werd een program ma opgesteld. „Namens de gezamenlijke Middenstandsverenigingen". „Tenslotte is nog niemand van con tant betalen armer geworden" vond de textielhandelaar. Hij kreeg meteen de bijval van de rijwielhersteller, die 24 lekkebanden-rekeningen had uitgeschre ven. Ook de slager en de bakker, de kruidenier en de boekhandelaar, de groenteman en de drogist vielen hem bij. „Drie miljoen!" herhaalden ze nog eens. „Dat geld ligt op straat" zei een der verzamelden. Ze kwamen na kort en krachtig over leg tot dit besluit: in iedere zaak hangen we de opwekkende tekst „Betaalt U contant? Graag!!" Op iedere uitgaande factuur vragen wij onze geachte cliëntèle „Tevreden met de levering? Dan kunt U weer voor uit. Betaal ons BINNEN 30 dagen, dan zijn ook wij geholpen". Of „Van OP TIJD BETALEN wordt U niet armer; de termijn is 30 dagen. Har telijk dank!" „Ik ben blij, dat wij iets gaan onder nemen, want anders zouden wij al dieper in het moeras der debiteurenmisère ge raken" meende iemand en een ander stelde vast, dat er een nieuw probleem was verrezen „een debiteurenprobleem". „Als men weet hoe ernstig dit pro bleem is, zal men ons beslist helpen dit te bestrijden, een nieuwe vorm van sa nering, waarbij bovendien geen slacht offers vallen, want van contant betalen wordt men niet armer, nee daardoor be gunstigt men zichzelf, want dit komt het eigen financiële overzicht sterk ten goede". Met die rostvaste overtuiging ging het „voorlopig" actiecomité weer uiteen. Er was dus weer een comité bij in de wereld. We hopen nu maar, dat dit al weer zijn langste tijd bestaan heeft haast te mooi om waar te zijn, maar als iedereen, na het lezen van de adverten tie, voorkomende op de eerste pagina van dit blad eens aandachtig zou lezen en tot de conclusie zou willen komen, dat kopen en betalen feitelijk één en de zelfde handeling zouden moeten zijn, dan, ja dan zou het comité inderdaad zeer spoedig haar slotbijeenkomst kun nen beleggen, wat de vurige wens is van Uw Texelse leveranciers. Keurig op tijd voeren de Wieringer sportvrienden de Texelse haven binnen, zodat voorzitter Dapper het opgestelde tijdschema kon volgen en dat begon dan met een hartelijk welkom vanuit de muzieknis in de Wezentuin. Loco-burge meester C. H. Roeper meende, dat een uitwisseling als deze meer betekent dan alleen de krachtmeting in de sport. Het nader contact van mensen uit verschil lend milieu en verschillende gemeen schappen speelt een belangrijke rol in het vinden van de goede verstandhou ding in onze samenleving. Dan Nieuwbuurt, voorzitter van de Wieringer Sportraad, dankte voor deze woorden en bood hierbij aan een leuk herinneringsvaandeltje aan deze sport- belevenis in 1959. Het onderbrengen was even rommelig door het abrupt wegblijven van enkele Wieringers. Indien hier toch iets is mis gegaan, dan schuilt dat in de vluchtige improvisatie om toch ieder een gast te kunnen bezorgen. Voor de sporten, die om zeven uur be gonnen, ontstond al spoedig behoorlijke belangstelling. Het juniorenvoetbal werd geen dave rende wedstrijd daar het Texelse elftal, ondanks haar rommelige samenhang, met 60 won, waarbij de meeste doel- rijpe kansen kwamen van rechts, waar M. Boon van SVC goed doorzette en zeer onzelfzuchtig de ballen prima voor het doel bracht. Het gymen ging sportief toe, maar al gauw werd duidelijk dat ook hier de Texelse krachten een overwicht hadden. De belangstelling bleef evenwel lang gaande, zodat in „Casino" pas over half tien de eerste danslustigen kwamen binnendruppelen. Het bridgen vond plaats in Hotel Texel. Het was voor het eerst bij de deelname aan een uitwisseilng, dat Groot Slem de punten in de wacht kon slepen. Anders verging het de schakers, die met een half puntje uit vier partijen aan het kortste eind trokken. Slechts twee Wieringer dammers wa ren opgekomen. Beiden zagen hun moeite met een nederlaag beloond. Bij het biljarten was het de heer H. Lont, die onze azen Jn. Dekker en H. Grootjen kansloos maakte met partijen boven 7 gemiddeld. De overige Texelse spelers waren op papier sterker en kre gen een handicap te overwinnen. Voor allen was dit juist te veel, zodat de Wieringers uit alle negen gespeelde par tijen de matchpunten in de wacht sleep ten. Dit leed was echter snel vergeten, toen men in „Casino" de „Notenkrakers" hoorde. De stemming werd daar met het toelopen van uitgekeken of uitgespeelde sporters al beter en beter. Tot één uur duurde hier de pret en voor wie ook zondags nog iets wil presteren is het dan ook heus wel bedtijd. De volleybsüdames hadden hiermee geen moeilijkheden en in drie games 154; 157; 151 versloegen zij haar tegenstandsters. Onze heren hadden wat meer tegenstand en bereikten de winst pas na de 4de game, n.l. 1511; 715; 15—11 en 15—5. Met enige spanning werd de handbal- wedstrijd Texel 1-Tonegido 1 tegemoet gezien, want men vreesde deze ploeg, die immers in de competitie 2 klassen hoger speelt. De Texelse dames hebben daaruit blijkbaar de nodige inspiratie ge put, want ze speelden zeer goed met Greet Saai als voornaamste speer in de voorhoede. Opvallend goed werk lever den ook Hennie Schouten achter en Joop Westdorp onder de lat. De 51- overwinning was ten volle verdiend. Het Texels adspirantenelftal was in middels bezig op het gem. sportveld en toonde veel meer samenhang dan de junioren. Het werd een pittige wedstrijd die met een 41 score werd afgesloten, waarbij de doelpunten pas in de tweede helft gemaakt werden. Vier Wieringers en acht Texelaars GESLAAGD De heer J. Nap, ambtenaar ter secre tarie, alhier, slaagde voor het examen gemeentelijke administratie deel I. GUURTJE JACOBA KOOS HET RUIME SOP Zaandam. Het leek er even op, of de Guurtje Jacoba bang voor koud water was, toen mevrouw G. J. Rab, echtgenote van de directeur van J. C. Rab Brand stoffen en Bouwmaterialen N.V. en Be- tonindustrie N.V. te Den Burg, bij de coöperatieve scheepswerf „Vooruit" in Zaandam het lint had doorgeknipt, dat de gebruikelijke fles champagne deed uiteenspatten tegen de boeg. Maar daar na, aldus „De Zaanlander", vatte de „Guurtje Jacoba" (genoemd naar mevr. Rab) moed en koos het ruime sop. Na de geslaagde tewaterlating vertrokken de genodigden naar restaurant Loggen in Zaandijk. De „Guurtje Jacoba" werd naar scheepswerf „De Beer" in de on middellijke nabijheid, versleept, waar de 230 pk. Deutz-dieselmotor in het schip wordt geplaatst. ONDER DE POMP „Trekt een man fan de overkant onze reporter an sien jassie, toen-ie in ien des cafees maandag bezig wos 'n eiland- genoot te interviewe en seit „Kom effies, wil je?" „Natuurlijk woo-ie, wónt de neuwtejs benne skaars tegeswoordig. De reporter loopt effies later dus naar het aare tafel tje met sien bloknoot in de hónd en deer wier metien seid „Twie koffie en een pilsie". „Wat is deer mee, seid de verslag gever, moet dót onder de pomp?" „Mön da's Jan de Waal van het Tesse- laartje lachte een wolveehouder, die net sien cente fönge had. Toch onder de pomp dus! wierpen zich vervolgens in de strijd op de 1500 meter. Al na de tweede ronde toonde Jac. Zuidewind zich de sterkere. Men is er van overtuigd, dat hij nog veel sneller kan dan de 4.29.6, die hij hier maakte. J. Halfweg, W. Bruin, D. Wei boom, J. Metselaar en H. Koens vol tooiden de binnenkomst voor de plaat selijke krachtmeting en met 4 Texe laars bij de eerste zes waren we ook hier alweer favoriet. De overige deelne mers waren C. Zegel, Jac. Vlaming, Bas Mosk, A. de Weert, T. v.d. Kerkhof en D Lont. Zoals zo vaak had menigeen zich het meest gespitst op de nu volgende Senio renvoetbalwedstrijd. Een wedstrijd, die eigenlijk alleen in de eerste helft be hoorlijk voetbal te zien gaf. M. v.d. Kerkhof was de grote man en benutte 6 van 7 of misschien 8 doelrijpe kansen. Tot 81 liep de voorsprong op. Na de rust was de fut er evenwel uit, zowel aanvallend als verdedigend en kregen de Succes-mannen de gelegen heid de achterstand terug te brengen tot 8—6. Tenslotte wonnen ook onze jumoren- handbalsters nog met 20, zodat het Texelse overwicht bij deze ontmoeting wel zeer groot is geweest. Onze voorzitter en ook de heer Nieuwbuurt besloten dijt sportgebeuren door allen en in het bijzonder de gast vrouwen en -heren dank te zeggen voor de medewerking. Uitslagen: Bridge: Tafel 1 2 51— 14 Tafel 3 4 39— 46 Tafel 5 6 49— 31 Tafel 7 8 33— 61 Totaal 162—152 Schaken: R. Zijm-J. de Jong 01 C. Schulte-N. Koorn 01 C. Joustra-S. Tiemersma 01 C. G. Donia-S. Pranger V*Vt Totaal Vs—3Vt Dammen: C. v. Heerwaarden-D. J. Lont 20 P. Bruijn-B. Mense 20 Totaal 40 EMIGRATIE (Slot) Men kan de emigrant bezwaarlijk een kinderjuffrouw of een voogd meegeven, maar men kan hem wèl degelijk voorbe reiden op datgene wat hem te wachten staat. En dat kan men niet alleen, men dóet het ook. Het land waarheen men emigreert is nooit een paradijs en niemand zal dat ook verwachten. Paradijzen bestaan nu een maal niet meer, tenzij in onze dromen. Moeilijkheden en problemen ontmoet men overal, in Nederland, maar óók in Austra lië, Canada of waar dan ook. Emigratie is niet zoiets als een ganzenbordspel met alleen maar ongewisse kansen ten aanzien van het „in de put" terecht komen of „een nieuw leven" beginnen. Men kan aan dat 'even en aan die put zélf een he leboel doen, als men serieus, ernstig emi greert en bereid is, innerlijk vooral, te willen slagen. De meeste Nederlandse emigranten hebben die bereidheid. Emigratie is geen grapje! Men wordt verantwoord voorgelicht, men wordt ge holpen op vele manieren, en men wordt ook in het nieuwe land opgevangen. Maar niet méér. Iemand drukte het eens zó uit: men kan in het emigratieland wel rekenen op een toegestoken hand, die zorgt dat men niet té hard valt, maar het blijft bij die ene hand. De rest moet men zelf doen. Dus toch een sprong in het duister? Nee, beslist niet. Maar wie emigreert moet evenmin verwachten, dat hij op reis gaat met een of andere reisvereniging, die hem alle mogelijke service en comfort verleent. Emigreren is thans geen pionie ren meer, maar emigreren stelt wel eisen, zware eisen, aan de mentaliteit van hen die het doen. Men moet geestelijke moed bezitten, energie en kracht om teleur stellingen moedig te dragen. Met andere woorden: een beetje pioniersbloed moet de emigrant ook vandaag nog wel be zitten om te slagen. Bijna alle Nederlan ders bezitten het. Dit boekje hoopt U enig inzicht te heb ben gegeven inzake het vraagstuk dat emigratie heet. Door de opzet ervan kon slechts een gering aantal facetten, kan ten, van die emigratie worden belicht. Maar wellicht dat diegenen, die overwe gen te zijner tijd te gaan emigreren, thans de overtuiging hebben gekregen, het ver trouwen, dat het met die beruchte „sprong in het duister" tenslotte wel mee valt. Die valt ook mee, hoewel er wél gesprongen dient te worden. De sprong is echter noodzakelijk voor het verwerven van wat levensgeluk, dat men niet, of moeilijk, kan verwerven in het eigen land. En welk verwerven hier met de dag moeilijker wordt. Verwerven van levensgeluk: dat is emigreren! TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Elektra. Aanleg, uit breiding en reparatie. Snel, vakkundig, billijk. Tel. 78. M. en A. J. Vonk Tel. 273 „Formosa", Koningstr. Den Helder, koffie per kop 0,35 Groene en nieuwe ha ring per 30, 50 en 115 st. A. Pronk, Parkweg 36, Vlaardingen Passagiers gevraagd richting Arnhem, zater dag 20 juni. Van Boven's Taxi, Oudeschild 53, tel. 421 Den Burg Te koop trouwjapon, m. 42, da messchoenen m. 40 en

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2