Gepensioneerden NUTSSPAARBANK B. DROS, rijwiel- en motorhandel „Het was van ons" Dit is goed en goedkoop SJ. NOTA Ie klas Rijwielen Tandems Solexen huurt u bij ZEGEL Taxi Garage Reij 'n Cadeautje Volkswagenbusjes Belangrijke prijsverlagingen voor diepvriesklsten. Fa De Graaf Schoorl ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN in één dag gereed. N.V. Agro Chemie Arnhem N.V. v/h C. R. KEIJSER Co. worden verkregen door de ontsmetting van Uw bollen met het vertrouwde produkt Dealer voor heel Texel, de zaak waar sinds 1920 service achter staat Telefoon 233 Eierland FEUILLETON door HANOL SPOOR. 33. „Ben jij soms mijn ongeluksprofeet, °f kijkend naar de antieke kostbaar heden is het deze rommel allemaal die een kwade invloed op mij uitoefent? Nie mand die mij begrijpt, niemand die mij helpt; altijd sta ik alleen alsof ik een me laatse ben. Is het dan zo erg wat ik wil? Weer zag hij de boeddha grijnzen. Een wilde woede brak baan. Hij greep een kostbare vaas en smeet die naar het beeld. Door het schervengernkel barstte zijn drift pas goed los. Nog een vaas, en nog een. Dan volgden nog andere zeld- z.ame pronkstukken om zijn machteloze woede bot te vieren. Vermoeid zakte hij in een stoel. Het zweet gutste hem van het gezicht. Na enige ogenblikken keek hij verwezen rond. Wat mankeerde hem? Hij leek wel idioot. Als het alleenzijn hem hiertoe bracht, kon hij wel oppassen, anders kwam hij in een zenuwinrichting terecht. Tegelijk meende hij de woorden te horen waarmee hij destijds zijn zuster had be dreigd: „Ik zal je onmondig laten ver klaren". Zij had nu de macht hem op te sluiten. Alles wat hij deed, werkte als een boemerang. In een stoel midden tussen de scher ven, met het hoofd in de handen, bleef hij moedeloos zitten. HOOFDSTUK XXV Er viel een schot Enige dagen verliepen. Allen, die be lang hadden bij de ontknoping van de brandstichting, wachtten in spanning. Van Sternhout werd taal noch teken ver nomen. Ogenschijnlijk ging alles weer het oude gangetje, maar de zorgelijke gezichten bewezen dat men niet helemaal gerust was op de goede afloop. Frank ging weer vlijtig aan het werk. Voor Joke ble^ef nu een behoorlijke tijd gereserveerd. „Noodgedwongen", plaag de Joke hem, want hij gebruikte nu zijn maaltijden bij de Verhagens. „Nu behoef ik niet te kijken of Frank wel zal komen" Joke voelde zich gelukkig Frank iedere dag bij zich te hebben. Op een goede dag zou voor allen de zon weer gaan schijnen, meende ze. Mia was een lieve en gemakkelijke pa tiënt geworden. Ook haar moeder was door haar zonder sarcastische opmerkin gen ontvangen. Daaraan waren de be moeiingen van moeder Verhagen niet vreemd. Mia's moeder was niet weinig geschrokken, toen ze hoorde dat-er voor Mia geen hoop meer was. Groot was haar verwondering over de verandering die Mia's innerlijk had ondergaan. Haar dochter, zo zachtmoedig terug te vinden deed haar in één uur tijd meer genieten van hun samenzijn, dan vele jaren bij elkaar. Mia had al lang begrepen dat haar toe stand heel ernstig was. „Het is de beste oplossing", zei ze rustig; „eenmaal in het normale leven zou het toch weer ver keerd met me gaan. Ik ben nu eenmaal ontembaar". Denkend over al deze dingen liep Joke wandelend door de duinen. Ook nu had ze Dilo weer bij zich. Ze hield hem niet meer aan de lijn. In haar onderbewust- zijn geloofde ze dat Sternhouts macht een einde nam. Het heerlijke, vrije ge voel uit vroeger jaren kwam weer bo ven. Joke was nieuwsgierig welke plan nen de freule met Duinsfort zou hebben, als zij eenmaal alleen kon beslissen. Joke trok in twijfel of ze nu nog met een on bezwaard gemoed van dit landgoed zou kunnen genieten. Eigenlijk moesten er veel meer mensen van kunnen genieten. Ze had nu van dichtbij ondervonden met welk een klei ne ruimte de stadsmensen genoegen moe ten nemen. Was er maar e'en middel om het landgoed open te stellen, zonder dat er direkt gevaar was voor vernieling. Het mooiste zou zijn als er vele jonge mensen konden komen, die onder goede leiding genoten van deze buitengewoon mooigelegen buitenplaats. Maar wacht, nu liep ze de beer te ver delen voor hij geschoten was, en Dilo was helemaal aan haar aandacht ontsnapt. Ze klom boven op een duin en liet een schel gefluit horen. Ha. daar zag ze Dilo al net langs een duintop aankomen. Op het zelfde ogenblik klonk er een schot, en ze zag het dier na een gekke sprong neer vallen. Joke gaf een door merg en been drin gende gil, en snelde naar het punt waar ze zojuist Dilo nog gezien had. Hijgend bereikte ze de duintop. Dilo lag daar uit gestrekt, de tong uit de bek. Alleen een klein gaatje in de kop bewees dat hij ge raakt was. Het arme beest was morsdood. Het volgende ogenblik stond Sternhout hij baar. Joke zag niet zijn haast veront schuldigende blik. Het drong alleen maar lot haar door, dat hij het weer was; na tuurlijk hij weer, die haar tot diep haar gemoed moest raken. Kwam er dan nooit een eind aan de barbaarsheid van die kerel? Haar gehele lichaam deed pijn, daar haat, woede en verdriet om de voorrang streden. „Beest die je bent, het hart van dit dier was duizendmaal beter dan het jouwe". Sternhout wilde haar vertellen dat hij niet moedwillig de hond had geraakt. Hij voelde zijn nederlaag aankomen, maar afstand te doen van zijn lang gekoesterde wens, kostte hem zoveel moeite dat hij dit zolang mogelijk wilde rekken. Hoewel hij bijna nergens belangstelling meer voor had, had intense verveling hem er toe gebracht om te gaan jagen. Zonder veel ambitie was hij in de duinen gaan dwalen. Menig konijntje was door zijn zwaarmoedige gedachten al aan zijn aan dacht ontsnapt. Toen hij eindelijk iets meende te zien bewegen, had hij zonder meer aangeno men dat hij wild onder schot had, en hij had aldus Dilo geraakt. Met verbazing had hij 't grote lichaam van Dilo omhoog zien springen. Hoe nu die kleine helleveeg hier aan het ver stand gebracht dat dit werkelijk zijn be doeling niet was geweest. Hm, er zat nog meer temperament in dit kind dan hij verwachtte. Er kwam iets van bewonde ring in zijn ogen. Joke, die hem juist vlak in het gezicht keek, zag het, en dat deed haar het laatste beetje zelfbeheer sing verliezen. Ze greep hem bij de ar men en schudde hem wild heen en weer. Sternhout stond met beide handen op het geweer gesteund, en dit wapen maakte gevaarlijke schommelingen. Hi; probeerde de loop een andere richting t< geven, maar rekende er niet op dat he meisje in haar woede zulk een grote kracht had. Weer viel er een schot. Beiden stondei doodstil, in verstarring elkaar aankij kend. Even was er niet te zien of e iemand geraakt was. Sternhout had onmiddellijk een ste kende pijn in zijn schouder gevoeld Voor iemand met zo'n enorme dosii eigenliefde als hij, was het een ongeken de sensatie om zich gewond te weten. E: bekroop hem een grote angst voor zijn leven. Hij waggelde. Joke, die langzaan een donkere vlek op zijn jas zag komen vroeg zich vertwijfeld af of ze hem ge dood had. „We moeten proberen thuis te komen' zei ze angstig; „we zijn vlakbij. Nee wacht U hier maar, ik zal vader sturen en zelf de dokter halen". Zo vlug ze kon verwijderde zij zich Thuis was in een paar woorden verteld wat er gebeurd was. In het dorp had ze geluk; de dokter kon dadelijk met haar mee. Hij bood haar een plaatsje in zijn auto aan. Bijna gelijktijdig met hun komst, loodste Verhagen de steunende patiënt naar binnen. Moeder Verhagen had in de huiskamer een bed voor Sternhout in orde gemaakt De dokter onderzocht zorgvuldig de wond. Alleen de bovenarm was flink ge schaafd. Sternhout deed echter niets dan mopperen, had het zelfs heel ontactisch over dorpsdokters, en wilde overgebracht worden naar een ziekenhuis in de stad (Wordt vervolgd) A.s. maandag op de markt Dames pyama's effen katoen en flanel 6,98 Heren flanel met klein foutje of vlekje 6,98 Koop nu lakens van een uitstekende kwal. tegen zeer lage prijzen I pers. 150 x 225 4,98 2 pers. 180 x 230 5,98 Dit kocht u nog nooit Witte flanellen lakens 2 pers 180 x 230 waarde 10,95 nu 5,98 Wollen garens extra uitgespannen garen waarde 2,95 nu 1,95 LET OP! Onze naam staat op de kraam! Wij staan weer in de Binnenburg t o. Middenst bank Tel. 150. Den Burg, Texel Telefoon 333 b.g.g. telefoon 101 voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 2026 VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT De burgemeester van de gemeente Texel brengt ter openbare kennis, dat omtrent de hieronder ge noemde ingeschrevenen voor de dienstplicht van deze gemeente, op hun aanvraag om vrijstelling van de dienstplicht, de achter ieders naam ver melde uitspraak is gedaan. Jan Eelman, lichting 1958 door de minister van defensie voor één jaar vrijstelling verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop deze ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Indien de ingeschre vene wie de uitspraak geldt in het buitenland woonplaats heeft, kan. voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als on herroepelijk beschouwd. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, wordt ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar de persoon, wie de uit spraak geldt, voor de dienstplicht ingeschreven is. De burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Koningin door. Nadat de Raad van State, afdeling voor de ge schillen van bestuur, is gehoord, wordt door de Kroon op het beroep beslist bij een met redenen omkleed besluit. Texel, 12 augustus 1959. De burgemeester voornoemd, C. de Koning, SHERLOCK SPEURZIN 34. Bij de grote aardappelschaal van de kok aangekomen, verzamelde Sherry een partijtje, dat hij in de zakken van z'n jasje opborg. „Zo kan ik tenminste vooruit. Die aardappelen zijn keihard. Daar kan ik plezier van beleven!" Voorzichtig sloop Sherry verder. Uit een patrijspoort aan dek klonken stem men. 't Was daarbinnen een geweldig gezellige boel. De matrozen waren in een vrolijke bui en zaten tezamen te kaarten. „Mooier kan het al niet", dacht Sherry. Voorzichtig sloop hij weg van de patrijspoort en haalde de aard appelen te voorschijn. Hij herinnerde zich plotseling dat hij nu precies zo stond als vroeger op het honkbalveld en dat hij bekend en gevreesd was om z'n keiharde, zuivere werpen van de bal Thans binnen ieders bereik Binnenkort uit voorraad leverbaar Den Burg Indien u op 16 augustus uw pensioen bij een spaarbank slort en op 14 september het bedrag opneemt, ontvangt u helemaal GEEN rente, Een uitzondering maakt de NUTSSPAARBANK. Dit is de enige spaar bank in deze streek waar in dit geval wel rente wordt vergoed en wel 27 dagen S 3,25 pet. Geen wonder dat nu op deze feiten telkens wordt gewezen het spaarbanktegoed bij deze spaarbank zeer snel stijgtvanaf I augustus van vorig jaar (dus in één jaar tijds) reeds met 3 MILJOEN GULDEN Den Helder - Schagen - Texel - Vlieland - Terschelling FOTO LANGEVELD DE R00IJ N.V. Voor de ontsmetting van Uw leverbare bollen is grijze Aretan het aangewezen middell Alleenvertegenwoordiging voor bovenstaande producten 115 Itr Inhoud 224 350 365 565 770,— 1341,— 995,— 1599,- 2241- DIEP VRIESKASTEN 305 Itr inhoud 335 405 560 1670,— 1790, 2090, - 2690,-

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4