I Vreemde ziekte onder het Texelse wolvee goed hoek Ook het rundvee „dronken" Boekhandel Parkstraat verse groentei REPETITIES TEXELS FANFARE De leden van het Texels Fanfarecorps willen wij er even op attent maken, dat maandag de repetities weer aanvangen. Het bestuur hoopt op een voltallige be zetting. KOUDE SHOW De fa. De Graaf en Schoorl. die on langs een diepvriesshow in Den Burg hebben gehouden, zijn voornemens dit ook in de buitendorpen te doen. Woens dagavond in De Cocksdorp, donderdag in Den Hoorn en vrijdag te Oosterend. Het is de moeite waard deze koude appa raten te bewonderen. MONSTERNEMERS AANGESTELD Door het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Ooster beek zijn op Texel de heren K. Modder en J. v. Tunen (inseminators) aangesteld als monsternemers. Dat het nemen van gewasmonsters be langrijk is, behoeft eigenlijk geen betoog meer. Vooral nu de wintervoorraad bijna ontoereikend is om het volgende voorjaar te halen. Het is dan ook zaak deze voor raad zo goed mogelijk over de winter te verdelen en hierbij zo weinig mogelijk voer aan te kopen. Ik wil er langs deze weg dan ook op wijzen, dat het opmaken van een voeder balans zeer belangrijk is. Doch om deze voederbalans op te maken heeft U de gehalten van Uw wintervoorraad nodig. Daar het thans de tijd is om gewasmon sters te laten nemen, wil ik U aanraden dit zo spoedig mogelijk aan ons of aan de heren Modder en Van Tunen op te geven. In de „Voorlichtingsbrief" heeft U kunnen lezen, dat de leden van de Ver. voor Bedr. Voorl. „Texel" op elk mon ster een reductie krijgen van 3, J. Nieuwenhuis BEJAARDENSOCIËTEIT TE DEN HOORN De dorpscommissie van Den Hoorn heeft een bejaardencomité, bestaande uit 6 dames, in het leven geroepen. Donderdagmiddag 3 uur wordt met een feestelijke middag de bejaardensoos be gonnen in „De Waldhoorn". Alle bejaar den boven de 60 jaar van Den Hoorn, De Westen en P.H. Polder zijn hartelijk wel kom. Het ligt in de bedoeling de middagen om de 14 dagen te houden. De heer Jn. Drijver uit de Dennen zal een praatje houden over de vogelwereld en enkele dia's vertonen. NIEUWS UIT DEN HOORN De accordeonclub van de heer Jn. Visser zal op 24 oktober een avond ver zorgen in „De Waldhoorn" ten bate van de bejaardensoos van Den Hoorn. En op 7 november komt de heer André Hin een ontwikkelingsavond verzorgen in „De Waldhoorn" met een praatje over Zweden. TWEEDE DAF OP TEXEL De Maatschappelijk werkster op ons eiland zal zich voortaan onder meer com fort kunnen verplaatsen. De gemeente Texel heeft, speciaal voor het werk van de Sociale Dienst, een DAF-personen wagen aangeschaft. HANDELSREGISTER In Handelsregister lezen wij: Nieuwe inschrijvingen: Strandpaviljoen „De Krim" op het strand te De Cocksdorp, eigen. J. C. Eelman. Onder wijzigingen: Kamphuis „De Pelikaan", hotel-café-restaurant. Venn, ontbonden Bedrijf wordt voortgezet door P. Keijser, o.n. „De Pelikaan". ZAAK GEMODERNISEERD De fa. Van der Meer-Langeveld, groen ten- en fruithandel in de Binnenburg, heeft donderdagmorgen haar keurig ge moderniseerde zaak heropend. De tijd van M. S. en Greetje mag dan een paar jaar achter de rug zijn, de kwa liteit, in deze zaak gebracht, is gehand haafd. Prachtig fruit lag uitgestald in nog mooiere bakken. De nieuwe winkelbe timmering, aangebracht door de fa. Es- We-Ge uit Den Haag, heeft ruimte ge schapen. Ook verlichting en schilder werk waren in handen van deze over- kantse firma. Voor het oog schijnt het dat het interieur aanmerkelijk is ver groot. welke schijn veroorzaakt wordt door het economischer opstellen van de voorraad artikelen. Ook in deze zaak een gevolg van de droogte. Dit keer echter een plezierig gevolg. Naast de wintergroenten, zoals lof, stonden er nog heerlijke aardbeien, van Hollandse bodem. Een diepvrieskast, van maar even 500 liter, is voorzien van alle soorten groen ten en fruit. De trossen druiven hangen zo maar aan de muui, om van te water tanden. Het heeft het echtpaar Van der Meer niet aan belangstelling ontbroken. Tal van bloemstukken waren tussen de wa ren opgesteld. Het geheel is herschapen in een prettige winkel, die het zeker doet. Z.DJf.-NIEUWS Het programma voor dit weekend: ZAP 3-ZDH 1; SVC 2-ZDH 2, aanvang half één; ZDH adsp.-Texel adsp. Het eerste volgende week weer uit, dan naar Callantsoog 1, de grote strijd. P. v.d. Slikke heeft toestemming om ingaande 18 okt. voor onze vereniging uit te komen. TEXELSE BOYS-NIEUWS Programma zondag: Boys 1 thuis tegen KSV 1, aanvang 1.30 uur. Het tweede gaat naar Wieringerwaard 2. Vertrek om 10.00 uur vanaf de bushalte Postkantoor De junioren gaan op bezoek bij Texel- junioren, aanvang 12 uur. Adsp. a gaan vanmiddag naar De Koog a, aanvang 4 uur. Vertrek 3.15 u. per fiets vanaf „De Zwaan". Adsp. b is thans ook ingedeeld in de Texelse competitie en spelen van daag in Oosterend tegen Oosterend a, aanvang 4 uur. Vertrek om 3.00 uur per fiets vanaf „De Zwaan". Terreindienst: H. Spigt en A. Barhorst. Vergadering. Maandag a.s. houden wij de tussentijdse vergadering, aanvang 8 uur in Hotel „De Zwaan". Komt allen! Er is al menig artikel gewijd aan de droogte in ons land. Ook op ons eiland is thans de droogte zover gekomen, dat menigeen zich afvraagt wat dat moet worden. De droogte is zelfs zo erg, dat VLUCHTELINGENJAAR Bij de Texelse bevolking moet de ge dachte van een Vluchtelingen jaar, waar in als het ware in een klap een groot deel van de ellende, die nog duizenden en ouizenden vluchtelingen lijden, wordt opgeheven, wel direct aanslaan. Wanneer ik mij de spontane reactie van vele Texelse gezinnen op het ver zoek tot opname van kinderen uit de kampen van enige jaren geleden herin ner, dan kan het bijna niet anders of ook nu zal de oproep van de Hoge Com missaris voor de Vluchtelingen tot alge mene medewerking aan het vluchtelin- genjaar zeker weerklank vinden. Voor al diegenen, die indertijd de zorg voor één of meer kampkinderen op zich namen is het wel interessant te weten, dat zij met die zorg daadwerkelijk heb ben meegewerkt aan de opheffing dier kampen. Het is namelijk zo gebleken te zijn, dat talloze ouders langzaam maar zeker zo gewend raakten aan de gruwe lijke naargeestigheid van die kampen, dat zij de neiging en de moed verloren om maar een poging aan te wenden aan de kampen te ontkomen en dat alleen nog een doffe berusting in het lot over bleef. Onder deze ouders nu zijn er velen, die onder de druk van hun kinderen, die korter of langer tijd in een normale om geving met een normaal gezinsleven ver keerden, er weer toe werden gebracht om zo niet in de eerste plaats voor hen zelf. dan toch voor hun kinderen te verlangen naar een gewone behuizing en een normaal leven. Hoe goede daden dikwijls kunnen doorwerken blijkt hier toch duidelijk uit. Het vluchtelingenjaar beoogt de ophef fing van vele kampen. Gelden daartoe zijn voor een groot deel via de UNO- organisatie beschikbaar, maar voor tal van bijkomende kosten moet meer geld komen en daartoe wordt een beroep ge daan op de onderscheiden bevolkingen over de gehele wereld. Voor ieder land zijn enige kampen ter liquidatie of onderwerpen van vluchte lingenhulp aangewezen en de bedoeling is dan dat dit land dit aandeel voor zijn rekening neemt. Moge Nederland zijn aandeel leveren en Texel daarbij een goede plaats inne men. De acties van het plaatselijke co mité beveel ik van harte aan. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. DE MOGELIJKHEID OM NAAR ZUID-AFRIKA TE EMIGREREN IS ER NOG STEEDS! De afgelopen week heeft Siem de Waal een tweetal filmavonden verzorgd in „Casino". Dat die avonden flink zijn be zocht zal U niet verbazen als U zich zijn vorige avonden weet te herinneren. De heer De Waal besprak vooraf de emigratiemogelijkheden naar het land, waar hij nu al zo vele jaren woont en werkt. Dat de Hollandse pers dit land zo aikamt is mij onbegrijpelijk, aldus de heer De Waal. Er wordt in Zuid-Afrika hard gewerkt De beschaving gaat vaste re vormen aannemen en de mensen ko men al meer tot inzicht dat onze moder nere levenswijze toch voorkeur verdient. Hij noemde o.a. de ziekenhuizen. Hier wordt meer en meer door de inlanders gebruik van gemaakt. De woningbouw neemt toe. De apartheidspolitiek is voor de heer De Waal niet zo heel onbegrijpe lijk, op vier zwarten is een blanke. Als deze gekleurde broeders onmiddellijk allen stemrecht zouden krijgen, dan zou dit een droeve geschiedenis worden. Ze zouden geen idee hebben waarvoor te stemmen, de chaos die zal volgen op hun onrijp zijn voor politiek denken, zou het land spoedig naar de ondergang helpen, waarvan de zwarte bevolking het meest de dupe zou zijn. Er zijn veel boeken verschenen over de „apartheid", maar of er al een juiste oplossing gevonden is, liet spreker in het midden. De heer De Waal vergeleek toestanden van landen met reeds honderden jaren beschaving, en als we daarbij Zuid- Afrika vergelijken met de betrekkelijk jonge beschaving, doet Zuid-Afrika het lang niet slecht. De films hierna vertoond, spraken voor zich zelf. Het leven van een stam in het land van de kaffers, gaf een duidelijk beeld van de aard van de bevolking. Vele Texelaars hebben een bezoek ge bracht aan „Texel", de woning van de familie De Waal in Zuid-Afrika. We zagen onder meer op het doek: Jan Bre mer, mevrouw Langeveld en zoon, me vrouw Hillen, Cees Graaf, alweer ver scheidene jaren geemigreerd, en ver schillende anderen. Een reisfilm bracht ons in Israël, het land van de oudheid. De prent van Lour- des, het herstellingsoord gaf een duide lijk beeld van de grote belangstelling die ër voor deze plaats is. Tal van zieken zagen wij wachten op de wonderen, waarop zo vurig gehoopt wordt. Tot slot vertoonde de heer De Waal de film, die hij drie jaar geleden op ons eiland heeft opgenomen. Dat de tijd niet stil staat, kwam wel duidelijk uit. Tien tallen Texelaars, die op deze film voor komen zijn niet meer op deze wereld. Al met al mag de heer De Waal zich weer troosten met de zekerheid, dat de echte Texelaars hem niet vergeten. Ook als hij met enkele dagen ons eiland weer gaat verlaten, zal er nog gesproken wor den over de filmavonden van Siem de Waal. tal van boeren de dieren voeren met hun gewonnen wintervoorraad. In de dagbladen verschenen deze week artikelen over een nieuwe schapenziekte. De heer Wensfoort van de Gezondheids dienst, verklaarde ons dat een en ander nogal overdreven werd. Inderdaad doet er zich op een aantal bedrijven onder de schapen een vreemde ziekte voor. De dieren lopen te tollen in de wei. Wij kunnen eigenlijk niet spre ken van wei. De groene grasmat is ver anderd in een rood-bruine vlakte. De droogte is zo erg dat hierdoor inderdaad nadelige gevolgen kunnen optreden voor de veestapel. Wat het is, is nog niet bekend. Het kan zijn dat er een gebrek is aan vitamine E, maar er kan ook iets anders achter schuilen. De schapen gaan slingerend als dron ken kermisklanten door het land. Hier door hebben enkele dieren verwondingen opgelopen, daar ze volkomen slap en futloos zijn. Een aantal dieren is gestor ven daar ze door hun slingerende bewe ging in een sloot terecht kwamen. Het verschijnsel doet zich voor over het gehele eiland. In totaal zijn 12 be drijven getroffen. Het aantal dieren, dat deze verschijnselen vertoont is vrij groot, maar ernstig mogen wij het niet noemen, aldus de heer Wensfoort. Het komt niet alleen bij de dieren voor die door het ge volg van de droogte minder goed gevoed zouden kunnen zijn. De schapen, die goed gevoed zijn en nog wel wat groenvoer bekomen, tonen eveneens de symptomen. Deze verlammingsverschijnselen ver tonen zich nu ongeveer drie weken. Aan genomen wordt dat het geheel niet als een ramp gezien moet worden. Toch be houden enkele dieren, na herstel, enige afwijkingen. Ook bij koeien Deze vreemde ziekte heeft zich de af gelopen dagen ook voor gedaan onder het rundvee. De koeien zijn schrikachtig en gaan, evenals de schapen, slingerend door het land. Het aantal gevallen onder de koeien is aanmerkelijk lager dan bij de schapen. Het doet zich voor dat de koeien eer der van deze ziekte zijn genezen dan de "chapen. Na een toegebrachte vitamine injectie zijn de dieren na drie dagen weer zo goed als hersteld. Blijvende af wijkingen zoals verlammingen, zijn on der het rundvee, na de behandeling niet geconstateerd. Over de oorzaak kan niemand nog iets met zekerheid zeggen. Het onderzoek is in volle gang. AFSCHEID VAN DE HEER J. DEKKER Donderdagmiddag heeft de heer J. Dekker, opzichter in dienst van Gemeen tewerken op ons eiland, officieel afscheid genomen. Burgemeester De Koning sprak de scheidende gemeente-opzichter toe met enkele hartelijke woorden, waarbij hij de gebruikelijke envelop overhandigde. De heer Veldstra sprak namens de dienst van Gemeentewerken. Hieruit bleek dat de heer Dekker in de afgelopen 5 jaren dat hij in dienst was bij de ge meente, getoond had een punctueel man te zijn. De heer Veldstra kon mevrouw Dekker een kloostertafel overdragen. Namens het personeel van de buiten dienst sprak de heer Visser. Na het wel en wee naar voren gebracht te hebben, werd de heer Dekker een groot pakket aangeboden. Hieruit kwam te voorschijn „De troost voor Joost". Een stukje hen gelstok met een „knoert" van een dob ber, waarop genoemde spreuk stond. Een en ander ging vergezeld van een hengelboek. Als antwoord sprak de scheidende op zichter woorden van dank aan B. en W. «(voltallig aanwezig) en aan zijn supe rieuren. Zijn voorlopige opvolger, de heer P. Witte werd aan de arbeiders van Gemeentewerken hartelijk door de heer Dekker aanbevolen. De heer Spigt, op zeventigjarige leeftijd in overall aanwe zig, verkreeg 'n vermaning afzonderlijk. Ook wij wensen de heer en mevrouw Dekker een prettige rustperiode en spreken de wens uit. met de heer Dekker, dat hij spoedig een andere woning mag hebben. 7 november is de datum dat het echtpaar Dekker de woning in de We- verstraat moet ontruimen voor de eige naar, die er inmiddels reeds enkele jaren naar verlangt zijn eigendom te bewonen. Ook dat kunnen wij ons indenken! FILMNIEUWS „GRXFIN MARIZA" De liefhebbers van operette- en een vrolijke film, kunnen zondag- of maan dagavond naar Texels Bioscoop-Theater, waar „Grafin Mariza" naar Emmerich Kalman's populaire operette wordt ver toond. Er worden dan ook vele bezoekers veerwacht, want deze rolprent-in-kleu- ren draait maar twee maal. Zondagmiddag draait: RIN TIN TIN. DE DAPPERE WOLFSHOND In deze film een boeiend relaas van 'n viervoeter. Als de vrede gevestigd is in het Indianenland, heft de Amerikaanse regering het garnizoen in Fort Apache j op. Luitenant Masters krijgt opdracht in j Canada de pas opgerichte bereden politie van advies te gaan dienen en de 14-jarige j „korporaal" Rusty en zijn hond Rin-Tin- Tin mogen mee. Onverwachts echter be- zetten de Comanches het oude fort en teisteren de omgeving. De soldaten wor den weer verzameld om het fort te her overen, maar de Indianen hebben zich geducht verschanst. Zie Rin-Tin-Tin's gevecht met de witte wolf. Nederlands nieuws O.a.: Prinses Beatrix in Amerika; Opening van de Staten-Generaal. VERTROKKEN PERSONEN Gesina Stark (ev. Bostelaar) van O 1 naar Breda, Krogtdijk 60a; Geertruida A. Bakker, v. H 10 nr. Bovenkarspel, Broe kerhaven 38; Petrus Smit van H 87 naar Amsterdam, Stadionkade 108; Willemina J. Donker, van Schilderend 15 en Marja Kleinhuis, van Schilderend 72 naar Haarlem, Spruitenbosstr. 17; Petronella M. A. Zwamborn, van K 99c naar Am sterdam, Marnixkade 41 Hl; Maria G. v.d. Kerkhof, van Kogerstr. 11 naar Bloe- mendaal, Leyweg 2 nr. 1; Leendert P. Brons, van De Waal 67 naar Terschelling W. Barendszkade 1; Jan W. Moerbeek, van Hogerstraat 8 naar Vlissingen, Bree- waterstr. 14; Ide Moerbeek, van Parkstr. 8 naar Leeuwarden, Vr. de Vriesstr. 18; Emelina G. J. Smidt, van Dorpsstr. 40, De Koog naar Smilde, Kon. Julianastr. 57; Jan Zoetelief, van Parkstr. 32 naar Rotterdam, Doggerstr. 7c; Adriana A. M. Timmer, van Wilhelminalaan 45 naar Den Helder. Krugerstr. 66; Johanna v.d. Star, van B 64 naar Alkmaar, Wilhel minalaan 11; Dirk Dros, van Wilhelmina laan 39 naar Amsterdam, R. Claeszesstr. 49 hs. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 8 oktober op om 6.51 uur en gaat onder om 18.04 uur. Maan: 9 okt. E.K.; 16 okt. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 3 okt. 9.22 en 21.58; 4 okt. 10.05 en 22.34; 5 okt. 10.38 en 23.05; 6 okt. 11.09 en 23.35; 7 okt. 11.39 en 8 okt. 0.07 en 12.09; 9 okt. 0.43 en 12.44; 10 okt. 1.24 en 13.35. BOOTDIENSTREGELING T.E.S.O. ingaande 4 oktober 1959 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 Van Den Helder: 6.30 9.15 10.30 15.30 11.40 16.40 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.00 16.00 18.1 Van Den Helder: 9.15 12.10 17.15 19 3[U| PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Collecte Kerk en Israël De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 19.30 uur Ds. Waardenburg Opening winterwerk De Waal 10 uur Ds. Waardenburg Opening winterwerk Oosterend half 10 Ds. Klijnsma Maandcollecte kerkeraadskas Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma Dinsdag a.s. begint de avondcal chisatie weer. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. K. T. Gorter De zondagsschool Den Burg begint wee Oosterend 19.30 uur Ds. K. T. Gorter Woensdag 7 oktober zusterkring De Wa N'oor een TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen. A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 Puikbeste aardappelen, 18 ct. per kg. M. H. Bak ker, Helios Radio herstellen? Vonk opbellen. Een goed idee, geef het met de vracht rijder mee naar Vonk, voor radio en T.V. Tel. 78 en 273 Te koop prima con sumptieaardappelen, 16 ct. per kg. afgehaald. Brakenstein Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Beter portretwerk, fraaie bruidsfoto's, leuke kinderopnamen, pasfoto's, ontwikkelen en afdruk ken, albums, lijsten, ca mera's enz. Fotobedrijf Jan de Waal, Weverstr. 51. Den Burg P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Op en top heer! Carel Schmidt maakte het weer. Maatkledingspecia- list. Boomkampstraat, Tel. 3615, Alkmaar Wie wil nog tamme ko nijnen opruimen. Aanb.: Max Rijk, Binnenburg 13, tel. 260 Aangeboden Kaptein Mobylette, loopt prima. Max Rijk, Bin nenburg 13, tel. 260 Te koop rood leren da mesjasje, mt. 44. Wever straat 55, tel. 348. Den Burg Te koop jon gensjasje, 2 - 4 jr. z.g.a.n. 2 kanten te dragen. Ou deschild 129 Te koop gevr. kippenhokje, op- pervl. plm. 5 a 6 m2, liefst uitneembaar. Hoeve „Rembrandt", tel. 253, Oosterend Ook voor wintervoorraad hebben wij prima aardappelen. C. Huisman, „De Lelie", Westerweg Te koop. prima consumptieaard appelen. H. C. Dijt, Wes tergeest, tel. 454 Slordige boeken en losse tijdschriften een doorn in Uw oog? Laat U ze dan inbinden en opknap pen in onze boekbinderij. U krijgt ze dan weer als nieuw terug en de prijs zal U zeker meevallen. Sociale Werkplaats, Burgwal 20, Den Burg Lichamelijk letsel voor komt U door Uw oude mat door een nieuwe te vervangen. Wij tonen U gaarne onze ruime sorte ring in diverse maten en kleuren. Sociale Werk plaats, Burgwal 20, Den Burg Ook voor speciale maten Uw adres Met grote vreugde en dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Huibertje Wij noemen haar Betty. S. Bakker-Mechielsen P. Bakker Oosterend, Texel. 29 september 1959. Albert-Jan en Kornelus hebben een broertje ge kregen Benno Anthonio H. Wiegers-Kats H. Wiegers De Koog, 1 oktober 1959, Dorpsstraat 12. In dankbaarheid aan de Here, Die leven gaf en leven spaarde, geven wij kennis van de geboorte van een zoon en broertje Joost P. Brouwer A. C. Brouwer- Hooimeyer Jan Kerkstraat 24, Oosterend Texel, 30 september 1959. Paul G. A. M. Rogmans en Anny A. Bakker hopen op donderdag 22 oktober 's morgens om 9.45 uur in de Parochie kerk van de H. Martinus te Oudeschild elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen. Daarna zal tot hun in tentie een plechtige H. Mis worden opgedragen om Gods zegen te vragen over hun huwelijk. Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 45, Texel, „Amalia", P.H. Polder. 25 september 1959. Receptie op de trouwdag van 3.30 - 5 uur in „Bos en Duin". Toekomstig adres: Veenhuizerweg 8, Heer- hugowaard. Op 8 oktober hopen D.V. onze lieve ouders E. W. J. van Leersum en A. F. van Leersum- Tuinema hun 25-jarige echtvereni ging te vieren. Hun dankbare kinderen: Evert Enno en Mellie, Elly en Cor, Tiny, Wim, Cees, Piet, Freddie, Rita Ada en kleinkinderen Receptie van 4-6 uur Geb. achter Geref. Kerk. Op 5 oktober hopen onze lieve Ouders J. Ver ijzer en J. Verijzer-Koopman hun 121/*-jarige echtver eniging te vieren. Hun liefhebbende kinderen: Ariena en Piet De Waal 57, Texel. Met droefheid ont vingen wij het bericht dat was overleder. onze geliefde Tante, mevrouw N. Vijn, geb. Wuis echtgenote van de heer P. Vijn te Vlissingen. Haar liefde en har telijkheid zijn ons een blijvende herinnering Fam. J. Kooger Smithville R R. 2, Ontario. Canada. Hiermede betuigén w en onze hartelijke dank, o« namens onze ouders, vo de vele blijken van b langstelling bij ons h welijk ondervonden. C. Grootjen P. Grootjen-Dalmeij Texel, Oudeschild 25, 30 september 1959. 'L: Wij betuigen onze dai voor de blijken van langstelling bij de ziek en het overlijden vi onze lieve Vader, B huwd- en Grootvader, heer PAULUS BAKELA. Aan Ds. Waardenbu voor de troostvolle woc den, en in bijzonder a de Zusters van Huize Jan voor de onvermoei hulp en verzorging dens zijn verblijf aldai De Familif Texel, september 1959. - Oprichting jeugdkoo „Jong Advendo" A ngi te van leden bij Mevr M Daalder Bonn Mevr C Mantje-Bloo Dhr C. G Drevel Aanvang repet tie 13 kt om 6,45 uur in jeugdhuis Contributie 25 per week Leeftijd v af 8 SCHILLEN Met ingang van 5 o wo di n de schillen opj haald, zelfde dagen voorheen maar tussen I, [De: n ch ra: en 3 uur Steeds grote sorterL Bloemkool S«a Spinazie Andijvie Sperciebonen Snijbonen Worteltjes Alles prima kwaliteit billijke prijzen Maas' groenteham Den Burg Oudesct 'T FRUITHUIS Vanaf 5 oktober t m 12 oktober wegens vakantie gesloten M. Wetsteen, Den Bi TE KOOP Huis met erf Beairixlaan 8, vrij te vaarden. Prijsopgave vi I november. Raateland, Molenstraal Den Burj TE KOOP plm. 3000 kg eigenheimers E bezet met pok en grol mogen worden uitgezi voor veldkeuring 196 Rutten, Eendracli

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2