Texelaars van een wisse dood gered t 173C reed in Noordhollands Kanaal iet scheppingswonder Vrolijke klanken voor een goed doel Sport op ons eiland T HERVORMDE GEMEENTE DE KOOG De kringen zijn nu als volgt afgesproken: r 11 Kring 1, t.h.v. mevr. Luysterburg: a.s. 1 VV^v donderdag en vervolgens vanaf maan dag 9 november om de 14 dagen op maandag; kring 2, t.h.v. mevr. Epe: vanaf a.s. don derdag om de 14 dagen op donderdag; kring 3 (jonge mensen) t.h.v. „De Peli- AlltO kaan": vanaf maandag 2 november om de 14 dagen op maandag; kring 4 is nog in voorbereiding. De gegevens zijn ook te vinden op een papier in het kerkportaal. Aanvangsuur van alle kringen 20 uur. OUDERAVOND LUBERTI-SCHOOL De Oudercommissie van de Luberti- school te De Koog heeft de Ouderavond vastgesteld op maandag 9 november a.s. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag consultatiebureau Heden, woensdag 28 oktober, worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: De Cocksdorp 1.15 uur; Oosterend 2 uur; Den Hoorn 2.45 uur en De Koog 3.30 uur. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 26 oktober: 12 koeien 600—980; 11 graskalveren 315—325; 50 schapen 50—85; 8 lammeren 50—110; 33 biggen 38—45. VEERTIG JAAR BIJ HET ONDERWIJS Vrijdag zal de heer Riteco in het mid delpunt der belangstelling staan. E>ari wordt namelijk het feit herdacht dat hij veertig jaar bij het onderwijs is betrok ken. 's Morgens wordt er met de kinderen van de school eerst een H. Mis gehouden Om 2 uur komen kinderen en leerkrach ten bijeen in Casino. Een toneelvoorstel ling „Door en voor kinderen" staat dan op het programma. 's Avonds om 8 uur worden de Ouders, genodigden en belangstellenden in Ca sino verwacht. Na het officiële gedeelte zullen de kinderen weer op de planken komen. FANCY-FAIR IN „DE WALDHOORN" Vorige week heeft U gelezen dat er op 13 en 14 november een fancy-fair wordt gehouden ten bate van het Dorps huis „De Waldhoorn". De subsidie, die de gemeente kreeg voor de verbouwing van de oude school tot dorpshuis was niet genoeg. Ook het dorp zelf moet een belangrijk bedrag opbrengen, n.l. 7000,Door het verrichten van eigen werkzaamheden enz. is er al een flink be drag bijeen gekomen. Wij hopen door middel van een fancy-fair een stap dich ter bij het doel te komen. De commissie doet een beroep op een ieder om een prijs beschikbaar te stellen voor de fancy-fair. Donderdagavond komen er meisjes bij U langs om het op te halen. Willen zij, die buiten het dorp wonen en iets willen geven, dit even berichten aan Meester Van Wolferen, Bij voorbaat onze harte lijke dank. VLIEGENDE STORM BELEMMERING VOOR TESO De storm die dinsdagmorgen over ons eiland gierde, was de oorzaak dat de eerste boot niet naar Den Helder kon vertrekken. Om kwart voor acht heeft de „Dokter Wagemaker" de eerste verbin ding met de vaste wal tot stand gebracht. Het was gistermiddag nog niet bekend of alle andere diensten normaal zouden plaats vinden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 26 oktober 1959 Gevonden te Den Burg: blauwe kinder- jopper; sleutel; muntbiljet; geruite sjaal. Verloren: portefeuille met foto's, va- lcantiebonnenboekje enz.; grijze meisjes portemonnee met ruim 2,50; gouden ring met zwarte steen; roodlederen meis jesportemonnee met plm. 0,50; gouden trouwring. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdageD van 16.00 tot 18.00 uur. INBRAAK TE DE WAAL In de nacht van zaterdag op zondag j.l. is er ingebroken op De Waal in de radio-technische werkplaats van de heer B. Kuiper. Er zijn tekenen, die er op wijzen, dat de onbekenden vrij goed met de plaatse lijke situatie op de hoogte waren. Ont vreemd zijn o.a. een radiotoestel, twee elektrische scheerapparaten en enige meters. Nadat de heer Kuiper 's morgens de inbraak ontdekte, heeft hij meteen de politie ervan in kennis gesteld. Deze pakte de zaak direct flink aan. Met hulp van een speurhond uit Heiloo werd ge tracht iets wijzer te worden. Onder grote belangstelling van de Waalders volgde de hond aanvankelijk het spoor, totdat deze dit bijster raakte. Het politie-onder- zoek duurt onverminderd voort. De heer Kuiper was niet verzekerd tegen inbraak. Het vertrouwen, een kenmerk van de Texelaars, zal als dergelijke dingen gebeuren, gaan verdwijnen. Hoevelen laten er 's nachts de deuren ongesloten? Dit zal dan op den duur niet meer kun nen. Ook het onbeheerd laten staan van auto's met kostbare inhoud, behoort ook op Texel tot de verleden tijd. Als het kalf verdronken is BOOTDIENSTREGELING T.E.S.O. ingaande 4 oktober 1959 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 De heer H. Daalder en zijn vrouw, van De Cocksdorp, zijn dinsdagmorgen aan de verdrinkingsdood ontsnapt. Met de boot van kwart voor acht waren zij naar de vastewal vertrokken. Maar de vliegende storm is hen noodlottig ge worden. Zij reden met hun Chevrolet even bui ten Den Helder toen zij een luxe wagen, bestuurd door de heer Ph. Vlessing, wil de passeren. Het is vermoedelijk te wij ten aan de snelheid, waarmee de heer Daalder heeft gereden, dat hij de macht ever het stuur verloor. Op een gegeven moment begon de wagen hevig te slin- COLLECTE TEN BATE VAN HET WERELDVLUCHTELINGENJAAR Inmiddels hebben ook de fanfare korpsen D.E.K. en Excelsior hun mede werking toegezegd aan de collecte ten bate van het Wereld vluchtelingen jaar 1959-1960. Te Den Hoorn zal de collecte plaats vinden a.s. vrijdagavond, ondersteund dus door het fanfarekorps D.E.K. Te Oosterend zal de collecte plaats hebben a.s. zatermiddag, ondersteund door het fanfarekorps Excelsior. Voor De Koog en Oudeschild zal de collecte (begin volgende week) niet door muziek worden opgeluisterd. Het Comité is er zich van bewust, dat er vele malen een aanslag wordt ge pleegd op onze portemonnee en voor velerlei doeleinden. Maar weet U nog, hoe wij verlangden naar onze bevrijding? Denk nu eens aan de landen en volke ren, die niet werden bevrijd. Zouden de vluchtelingen uit de onvrije landen, die nu reeds meer dan 10 jaren in kampen wonen in onze vrije wereld, niet meer reden hebben tot klagen dan wij? WIJ herkregen de vrijheid; ZIJ zoch ten de vrijheid bij ons; WIJ bouwden aan onze welvaart; ZIJ moesten wachten; WIJ namen wel de arbeidsgeschikten op, maar de minder-validen en hun kin deren, en de kinderen, die geboren wer den in deze gezinnen, moesten wachten. Moeten zij nog langer wachten? Denk daaraan bij de komende collecte. DE HEER OOSTERWELDER TROK VOLLE ZAAL Oosterend. Nadat de heer Riemens de aanwezigen Ps. 145 had laten zingen, ging hij voor in gebed. Hierna verwel komde hij de heer Oosterwelder, welke donderdag j.l weer een groot succes boekte met zijn vertelling over Tom Spier. De jongen welke zich vele vrien den heeft gemaakt, maar ook vijanden bezit; door deze laatsten wordt ontvoerd en tenslotte op het nippertje wordt gered door zijn oude buurtgenoten. Niet alleen het sadisme beschrijft de heer Oosterwelder op een voortreffelijke manier, ook de kameraadschap komt zeer sterk in zijn vertelling naar voren, ter wijl de komische situaties niet ontbreken in dit levensverhaal. In het scherp ge stelde willen vindt uiteraard het geloven en vertrouwen op God een plaats, waar door sterkte verkregen wordt in het wel slagen van de goede wil en vernietiging van het onrecht. Verteller Oosterwelder verkreeg na afloop een hartelijk applaus voor de boeiende wijze waarop het ontvoeren van Tom Spiers naar voren was gebracht. Nadat de heer Riemens namens het be stuur van het Gebouw voor Chr. Belan gen en de aanwezigen de heer Ooster welder dankte voor zijn boeiende vertel ling, verzocht hij de heer Oosterwelder voor te gaan in dankgebed, als sluitstuk van deze vertelavond. geren en wist de heer Daalder hem niet meer op de weg te houden. Wat ge vreesd werd gebeurde, de wagen kwam in het Noordhollands Kanaal terecht. Achter de heer Vlessing reed de heer J. Zwan met zijn auto. De heren Vlessing, Th. v.d. Wulp, die als lifter meereed, en Zwan, waren spoedig uit hun wagen en vlogen de drenkelingen te hulp. Ook arbeiders van de PTT van Den Helder zagen dit gebeuren en sprongen te hulp. De ruiten werden ingeslagen en met veel moeite wist men de verongelukten op de wal te halen. De heer Daalder had enkel een kleine verwonding aan het hoofd opgelopen, zijn vrouw kwam er wonder boven wonder goed onder van daan. De drenkelingen waren nog maar nauwelijks op het droge gebracht of de wagen verdween naar de diepte. Doordat de heer en mevrouw Daalder beiden voorin hun wagen zaten, werd de auto van achter door de zware storm opgenomen en van de weg gedrukt. Het wegdek was door de stromende regen spiegelglad. De heer Zwan, die later op de Purmer- ender markt zijn koffie wilde betalen, miste zijn portefeuille. Vermoedelijk heeft hij die met het redden verloren. De vierde dag der Schepping verschenen aan 't Firmament twee lichten, als zon en maan bekend. Geslachten kwamen, eslachten gingen, _'n tot in eeuwigheid zal men datzelfde „licht" bezingen. De één in woord, de ander in muziek, Want zolang de maan zal schijnen, leeft de romantiek. De mensheid zoekt en vorst naar onbekende dingen. De wereld, die naar „kennis" dorst, leeft bij „veranderingen". Sprak eens de astronoom: de zon draait om de aarde", Nu draait zij om de zon, 't mensdomhet aanvaardde. VanDenHelder: 6.30 9.15 10.30 15.30 11.40 16.40 13.00 18.00 14.20 19.35 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.00 16.00 18.25 Van Den Helder: 9.15 12.10 17.15 19.30 Den Hoorn. „De Waldhoorn" was zaterdagavond geheel bezet toen de voor zitter, de heer F. Zwanenburg, de mu- ziekclub van de heer J. Visser, en de toneelgroep van „Advendo" uit De Koog hartelijk welkom kon heten. Door deze prima opkomst kon het Hoornder bejaar dencomité een flink bedrag in de kas van de soos deponeren, want het optre den van de muziekclub en „Advendo' was geheel belangeloos. Voor de pauze trad de accordeonclub op. De eerste nummers werden verzorgd door 10 meisjes uit Den Hoorn. De heer Visser vertelde, dat er nog twee leden bijgekomen zijn en dat de mogelijkheid er nu is om een muziekclubje aan Den Hoorn te vormen. Lia Huisman en Ria Roodenburg ga ven een solo. De twee zusjes Jans en Iet Goënga oogstten ook veel succes evenals Ina Boon. Na dit Hoornder gedeelte kwam dan „Texel's jeugd musiceert" en dit was slechts een klein gedeelte van de accor deonclub van de heer Visser, daar anders het toneel te klein zou zijn geweest. Bij het nummer „De orgelman" kwa men er drie orgelpoppen op het toneel, n.l. Marja Goënga, Rita Wilner en Tonny Huisman. Dit viel ook zeer in de smaak Mevr. Beumkes-Breen en de heer Keijser zorgden voor de ritmische bege leiding. De heer A. Keizer kondigde de vele nummers aan. Na de pauze voerde leden van „Ad vendo" het toneelstukje „Aardappels" op, Een daverend applaus was het slot van deze geslaagde avond. Maar onveranderlijk gaat elke dag, vanaf de vierde Scheppingsdag, de zon en maan weer „op en onder", en Is dit geen kostelijk „Wonder"? Beheersen zij de eb en vloed; langs vaste wet de loop der sterren, Aanschouw de Schepping en geziet: Ik ben maar 'n aardworm, anders niet" M. Dros-Eelman Oosterend, herfst 1959. FILMNIEUWS: Zondagmiddag: „DODENVAL IN DAKOTA" Een keiharde Indianenfilm in natuur lijke kleuren. De Cheynnes zijn in op stand. Lugubere waarschuwingen komen het gehucht Christians Flat binnen. De tijd speelt in deze prent een belangrijke rol. Kan een man als senator Blakely, die vrede wil bewerkstellingen tussen de Indianen en de blanken en dit in Chris tians .Flat luid heeft verkondigd, achter blijven? Noch grote woorden, noch wa pens konden bewerken wat met een men- elijke daad werd bereikt. Zondag- en maandagavond: 'S NACHTS LANGS DE TROTTOIRS Klaagt onze wereld de prostitutie aan? Heeft zij dan gezorgd, dat voor de onge- lukkigen, die er in verzeild raakten, de terugkeer naar een fatsoenlijk leven mo gelijk is. Een film met diepe inhoud. Hebben wij de macht van de onder wereld, de profiteurs, gebroken? Zo re deneert, uit volle overgave van zijn ge loof, een jonge aalmoezenier van de vrouwengevangenis. Hij plaatst zich midden in het leven van de „lichte" meisjes. Wordt er zo'n schepseltje in de havenwijken afgeranseld, deze jonge man springt in de bres. In het begin lachen de meisjes hem uit, maar hij gaat door met zijn hulp. De meisjes komen zo doende in verzet tegen hun uitbuiters en tegen zichzelf. Een ontstellende film, die men zeker moet gaan zien. Nederlands nieuws O.a.: Rotterdam, demonstratie met Amerikaanse transportwagen; Duindigt: Dravers-interland Nederland-België Amsterdam: Na 40 jaar opnieuw „De Jantjes", Wageningen: Op de „fiets" de bomen in; Utrecht: Frans Kunen wint jaarlijkse singelloop; Zandvoort: Behen digheidswedstrijd voor oude automo bielen. Wereldnieuws O.a.: De vreemde nazomer van 1959; Prins Rainier in Parijs; Banket in Pe king; Onderwijs-vernieuwing in Hon garije; Peter Townsend kondigt zijn ver loving aan; Om het Franse ruiterkam- pioenschap; Europese atletiekwedstrijden te Rome. S.V. TEXEL De Foresters-LSW 02; Hollandia T.- RKAFC.2—1; Schagen-BKC 0^4; Texel- Helder 03; Limmen-Vios 13. Jun.: Helder b-Texel 14; adsp. Texel- Tex. Boys b 120. Er bestond voor de wedstrijd Texel- Helder een grote belangstelling. Jammer- genoeg hebben onze spelers het niet tot de zo gehoopte overwinning kunnen brengen. Een beter spelend en sterker samengesteld Helder, dat voor de wind spelend geen doelpunt wist te scoren, speelde na de rust zo bijzonder sterk en gaaf. dat Texel alle illusies werden ont nomen. Voor de rust, met Texel tegen wind zagen we een aantrekkelijke wedstrijd. Helder, gesteund door de wind, nam het spel in handen en Bertus werd met fer me schoten aan de tand gevoeld. De ver dediging had het niet gemakkelijk, maar we hielden stand, ten koste van enige corners. Harry heeft het druk, de snelle en goede combinaties waren niet makke lijk te onderbreken. Hans zorgde voor gevaar voor het H.-doel en het was jam mer, dat meermalen zijn prima werk r.iet werd ondersteund. Het midden- aanvalstrio was dan niet aanwezig. Toch waren er perioden, dat Texel Helder op eigen helft terugdrong en enkele goede kansen gingen verloren. Deze eerste helft was een mooi gedeelte van deze strijd. De 2de helft begon met een voltreffer ran de H.-linksbuiten. Zo van de aftrap gaat H. door ons verdedigingsblok en met een hard laag schot was Bertus, die zondagmiddag weer in prima vorm was, geslagen. Deze teleurstelling kon Texel blijkbaar niet verwerken. H. werd heer en meester. Reeds na 6 min. vergrootte zij de voorsprong uit een snelle combi natie en na 35 min. werd het 03. Zo zijn er dan 2 punten verspeeld, maar we geloven dat H. wel de sterkste ploeg is in deze afdeling. Intussen Texel, de ene keer is de andere niet, dus vol houden. De Junioren speelden in Den Helder tegen Helder b en hebben een keurige overwinning behaald. Helder had een paar langslapers, maar na een kwartier waren ze compleet. Texel had in korte tijd 3 doelpunten gescoord; twee door Hans, die weer best op schot was, en één zo'n listig kopballetje van Henk. Helder dat over grotere spelers beschikte, werd nu sterker en kwamen ondanks de wind enige keren gevaarlijk in de richting van ons doel. Een schot van de vleugel kon Fokko door het wegdraaien niet vast krijgen, waaruit Helder kon tegenscoren. Rust 13 dus. De 2de helft verwachtten we een over wegend Helder. Wel probeerden ze het, rnaar Tijs en z'n mannen gaven weinig gelegenheid, terwijl Fokko goed op z'n plaats stond. In de voorhoede ging het prachtig. Abe als de motor, Henk de tacticus en zo sneden ze menigmaal door de H.-gelederen. waar de doelman zich al heel moeilijk liet passeren. Even voor tijd speelde Abe de bal langs de spil, Henk er achter aan, een back gepasseerd en de keeper kon vissen 14. Dat is prachtig gedaan. Houdt de geest in deze prettige ploeg. De adsp. waren veel te sterk voor de Boys-benjamins. Het werd 120. De jeugdige boys bleven goed stand houden. Mededelingen: Vanaf woensdag (heden) wordt er in de RHBS-zaal getraind. Adspiranten van 6.30 - 7.30 uur; senioren van 7.30 - 9.00 uur. De handbaltraining blijft in de Gem. Gymzaal. Nieuws van de jeugdcommissie Op dinsdag 3 november a.s. organi seert deze commissie een clubavond in het Dorpshuis. Dit wordt een leuke avond. Alle jeugdleden, dus van welpen tot junioren worden daar verwacht. Nader bericht volgt nog. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 moest met 32 in Koedijk 1 haar meerdere erkennen, ondanks een regelmatig veldoverwicht. Jammer was het, dat enkele zeer goede kansen niet benut werden. Het 2de elftal kon tegen Oudesluis een gelijkspel 11 veroveren. In de 2de helft waren de Boys iets in de meerder heid. doch door prima keeperswerk van de -keeper, wist deze de stand gelijk te houden. De Boys-junioren zorgden voor een 32 overwinning op JVC. Dit is een zeer goede wedstrijd geworden. Zo zie je jongens dat het steeds beter wordt. De adsp. a kwamen met een- 40 ne derlaag van Oosterend a naar huis. Boys b moest tegen het sterke Texel a- elftal een 120 nederlaag incasseren, Zondag a.s.: Tex. Boys 1-St. Adelbert: Tex. Boys-jun.-Helder b-jun. Zaterdag De Koog-Tex. Boys b, 3.00 uur, Tex. Boys a-Oosterend b, 3.00 uur. Terreindienst: Jac. van Heerwaarden en P. Hopman. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste won met 43 van Geel zwart 2 in een sportieve wedstrijd. Wij namen al gauw de leiding, maar Geel zwart, geteund door de harde wind heeft het voor de rust onze doelman geducht lastig gemaakt. Vlak voor de rust slaagde zij er in de stand gelijk te maken. Al spoedig na de rust keken we tegen een 21 achterstand aan, maar het duurde niet lang of de stand was gewijzigd in een 32 voorsprong. We slaagden er in uit te lopen tot 42. Vlak voor het einde werd het volhouden van Geel Zwart be loond en werd de stand 43. Een fijne wedstrijd, jammer van de harde wind. Het tweede ging zwaar gehavend naar Helder 6 en verloor daar met 70. De adspiranten behaalden een grote overwinning op Oosterend b. Het programma voor dit weekend: ZDH 1 vrij; ZDH 2-Zeemacht 2, 1.30 uur. Adspiranten vrij. Denken de heren om de training GERINGDE MEEUW GEVONDEN Op het land van zijn vader vond de 11-jarige Jaap de Waard, Oorsprongweg, Eierland, op 4 oktober j.l. een dode kap. meeuw. Het dier bleek geringt te zijn en cirect stuurde Jaap de ring naar de plaats van herkomst: Het Zoölogisch Mu. seum te Helsinki in Finland. Onlangs ontving Jaap een dankbriefje uit Fin- land. Hieruit bleek, dat de vogel een af stand van 1470 km. had afgelegd. DAMCLUB TEXEL Bij de uitslagen van 23 oktober waren weinig verrassingen. Wel kan worden opgemerkt, dat Jas Vinke en ook Fr. van Sambeek goede partijen speelden en vooral de eerste meer dan een nul ver- aiend had. Jas Vinke-C. Dijker 0—2 C. v. Heerwaarden-S. v. Heerwaarden Jz 2 S. Ros-S. v. Heerwaarden J. Hooijberg-C. Meedendorp Fr. v. Sambeek-W. A. v. Zeijlen R. Zijm-P. Bruijn C. P. Burger-Jn. Stam C. Vinke-A. Vinke A. de Haan-D. v.d. Werf J. A. v. Enst-G. Dros J. de Jager-Jb. Koorn 0—2 0—2 tel 0—2 ibe 1—1 rte 2—icu 1—1 uw 0—2 on 0—2 ila 0—ifekf sei E Kla KLAVERJASCLUB DEN BURG De stand na de eerste zes wekei waarin met losse maat gespeeld werd vei relt is voor de 10 bovenste: 1 K. Gieles 2. C. Winter 3. mevr. Winter 4. J. A. Barhorst 5. J. Gieles 6. Th. v.d. Wulp 7. mevr. Gieles 8. mevr. Spigt 9. P. Tromp 10. H. v.d. Meer 163 10 162lsel 6 J°< 161 ite len 158f'' 154 152| 151 151 :he S er Klaverjasclub Den Burg, welke ieder vrijdag haar clubavond houdt in he Dorpshuis aan de Burgwal, organiseer |e ten bate van het Wereldvluchtelingen jaar een klaverjasdrive, welke wordt ge houden dinsdag 3 november 1959 avonds acht uur in „Casino". De zaa werd hiervoor gratis beschikbaar gestelc fe Het inleggeld bedraagt 0,75 per pen Er zijn 'n tiental prijzen ter beschikkinj SPORTNIEUWS S.V.C. Het 2de elftal speelde zondag thu tegen HRC 7 en wist in een spannend wedstrijd de punten thuis te houder 21. Het eerste beeld gaf een duidelij overwicht van H. te zien, maar de achtei hoede gaf niet thuis. Langzaam maar z« ker weet S. zich wat uit de greep HRC te onttrekken en we zien enig goede aanvallen, die echter geen doe punten opleveren. Het is HRC, die r plm. 40 min. spelen een fout in de S achterhoede afstraft: 01. Met dei tand komt de rust. Na de rust geeft S. de toon aan en c aanvallen golven op het H.-doel. Uit e< corner, goed door Jan genomen, wor' hands gemaakt. Maar deze kans wor> door Wim onbenut gelaten. S. komt ed ter terug en we noteerden in enkele ra nuten diverse corners. H. staat met ug tegen de muur en probeert met al middelen, welke niet altijd toelaatbai waren, de 10 voorsprong te behoude Dit schijnt te gelukken, want een hand bal in het strafschopgebied, welke pena ty door Henk wordt gemist, geeft weer nieuwe moed. Nog vijf minuten zi te spelen als Koos uit een voorzet vi Henk de gelijkmaker scoort. Fel wor nu gestreden om het winnende doelpui dat enkele seconden voor het einde vs en zo komt S. als overwinnaar uit trijd. Het spelpeil bij het tweede hee ten goede vooruitgang gekregen. Zondag op bezoek bij Watervogels 4. Het eerste verloor in Schagerbrug vi Vesdo met 60. Zondag komt Callantsoog 1 op bezo« dus wacht jullie weer een zware wc strijd. S.V.O.-NIEUWS Adsp. a had aan Tex. Boys a ge zware tegenstander. Voor de rust wist 2e door Piet de leiding te nemen teg zware wind in. Na de rust maakte Fr 2. Mooi was het 3de doelpunt, uit voorzet van Frans, welke door W keurig werd ingekopt. No. 4 volgde sp dig door Piet Kooyman. Adsp. b ging per auto naar ZDH Het was voor jullie leider niet leuk op een paar jongens te wachten, die ge zin hadden om met die harde wind ns Den Hoorn te fietsen. Het lag heiera niet in de bedoeling om jullie per fi te laten gaan, maar dat werd door bestuur beslist. Als het te slecht is ora fietsen gaan jullie per auto, maar b niet zonder meer weg. dat is geen si Als je een werkelijke reden hebt, zeg persoonlijk even bij de heer Beuvi Dat jullie verloren, is geen schan Jan wist de eer voor Oosterend te red< Oosterend 1 speelde zondag met stormachtige wind tegen Kaagvogels, wist voor de rust, met de wind mee, leiding te nemen. Ruststand 01. Na rust speelde de O.-voorhoede heel slechte partij. Dit bewijst wel, A. Kalis als back twee doelpunten te maken. Kaagvogels wist ook nog goal te maken. Eindstand 32. Volgende week: Oosterend 1-Kreü oord 1; Oosterend 2 is vrij. Adspiranten a uit tegen Texel, de v pen gaan mee naar Texel; adspirante speelt thuis tegen Tex. Boys a. Morgen om acht uur gaat onze bs draaien. We hebben werkelijk prachtige collectie prijzen. In alle sta kunt U Uw geluk beproeven. Win ol donderdagavond: adsp. 7 nioren van 8-9 uur. op uur en se- ten of diepvrieskippen met schie Iedereen heeft een kans. Vanavond is er nog wel het een en der te doen op de schoolzolder. Vrij1 ligers van harte welkom.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2