M' SPECULAAS goedfop&i/ KNAK WORST 1.74 MacQueen thee MAXWELL Poederkoffie! (HHEEBM3 Bezoekt de S.V.O.-bazar Taxi nodig FLITSER! Ij cco 'n Hele gekookte worst bij aankoop van een pakje ROOKWORST "zwï»'" 89 Aardbeienjam PUDDING", 2 pak 25 Gesneden ERWTEN BADZEEP STUKKEN 3 VOOR 89 „Zij kochten mijn kind" MË£i VOORT BAKKERS IJZERHANDEL op de zolder o.l. school Mooie prijzen Vele kansen op 29, 30 en 31 oktober Bel dan Den Burg 58 Autobedrijf A. Kievit Bij uw CAMERA hoort eeu (Een Philips flitslaropje kost een kwartje) FRANKFORTER blik 6 stuks Heerlijk óók bij de warme maaltijd! 250 GRAM ZWAAR m t.m. 31 October HEERLIJKE LITERBLIK LITERBLIK met wortelen Rozebotteljam Een boterham met deze jam per dag verschaft u de nodige vitamine C per pot Zuivere bijenhoning Nog zo'n vitaminen-bron. ^8^" En een delicatesse! per pot 2A9 Boterhamkorrels Dit strooit nog oons uit! 250 gram ^P Huishoudzeep Dubbel stuk J Toiletpapier /«ge 4 rollen AH-Lucifers 2 pakken ^P Zuurkoolspek 250 mm 79 Bloedworst 1501.» 29 Rundvet FONDSbeker 49 PONDSPAK 79 tN NIEUWE GLASVERPAKKING tijdelijk van f 2.05 voor Albert H Het één en het ander bij Langeveld De Rooij Parkstraat Den Burg FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 15. Zo'n zin, waarin ze schreef, dat Ben- nickhoff zich zorgen maakte over haar gezondheid, kreeg dan voor Rudy dub bele betekenis. Kon Jane dan niet inzien, dat dit belachelijk was? De bezorgheid van een directeur, die aan het hoofd stond van een wereldzaak, voor een van zijn vele typistes. En zelfs al was er ner gens een reden tot ongerustheid, al zou later blijken dat Bennickhoff helemaal niet verliefd was op Jane en zo maar eens toegaf aan een gril van hem, hoe kon dan Jane ooit weer wennen aan hun eenvoudig bestaan? Zelfs de allermooiste promotie kon hem niet in staat stellen om Jane die luxe te geven, waarvan ze nu zo onbe zorgd genoot. Toen bleek dat zijn voorzichtige waar schuwingen geen enkel resultaat boek ten, probeerde hij zijn mannelijk gezag te laten gelden. Kort en goed gebood hij Jane voortaan thuis te blijven. Jane was hevig verontwaardigd. Hoe kon hij zo dom zijn? schreef ze. Ze hield immers de connecties ook aan, om later voor hem een goede kans vast te houden. Wie weet welk een schitterende plaats hij aangeboden zou krijgen. Bovendien was mevrouw Bennickhoff een lieve vriendin voor haar, die ze in deze omstandigheden beslist niet wilde missen. Rudy was ego ïstisch en besefte niet hoe ongelukkig zij zich zou voelen, als ze dit allemaal en zonder goede vrienden zou moeten doormaken. Verwijten en verkeerd begrepen uit drukkingen vlogen per brief heen en weer. Van weerszijden werd de toon steeds koeler. Beiden bleven koppig aan hun standpunt vasthouden. Ofschoon Rudy in zijn diepste wan hoop begreep dat feitelijk de anonieme brieven de oorzaak waren van hun twist, wenste hij nu toch niet meer van mening te veranderen. Jane was zijn vrouw en ze moest inzien, dat ze thuis in de echte lijke woning hoorde, ook al waren dat maar een paar eenvoudige kamertjes. Ze baadde zich nu in weelde en begreep niet dat dit later tot ontevredenheid moest leiden.of.Bij de laatste brief had hij haar voor de keus gesteld, naar huis gaan, of ze zou van hem geen enkele brief meer ontvangen. Hij moest nu we ten of ze van hem was, of van die Ben nickhoff, die hij geleidelijk aan had leren haten. Die vent kon zijn Jane datgene ge ven waartoe hij, Rudy, nog niet in staat was. Dat Jane toch niet begreep dat ze werd omgekocht. Straks zou ze met han den en voeten aan die Bennickhoff ge bonden zijn en haar eigen man zou dan zeker met de kleuter thuis moeten blij ven. Waarschijnlijk zou ze niets eens tijd hebben om het kind op te voeden. Ben nickhoff zou natuurlijk nog veel meer be slag op haar tijd gaan leggen, dan nu reeds het geval was. Dat lag er dik bovenop. Dit was nog maar een soort voorbereiding. Maar hij, met het recht van haar echtgenoot, eiste een volledige vrouw en een moeder voor zijn kind. Zijn laatste brief was dan ook een meer officieel stuk geworden, dan een schrijven van een liefhebbend en ver langend echtgenoot. Nu was daar Jane's antwoord en hij was al verheugd dat ze de moeite geno men had om hem zo gauw terug te schrijven. Dat kon niet anders dan een goed teken zijn. Alleen die lila brief be dierf weer de vreugde. Hij legde zichzelf de plechtige belofte af, dat hij de brief deze keer niet zou openen, maar hem on gelezen in zee zou gooien. De boot zou straks weer het ruime sop kiezen en het zou een mooi begin zijn voor een nieuwe etappe. Nu zou hij de brief zonder meer in snippers scheuren. Met een overdreven gebaar van weer zin legde hij de lila brief opzij. Bijna eer biedig en met kloppend hart maakte hij de brief van Jane open. Dan opeens was het of de hut voor zijn ogen begon te draaien. Hij tastte naar een steun en liet zich dan op het bed vallen. Zijn ogen staarden glazig naar de brief. Altijd waren de brieven van Jane nog begonnen met een aanhef als „Mijn rllerliefste Rudy" of „Mijn grootste schat". Nu stond er in stijve letters. „Beste Rudolf". Rudy kreunde de woor den na, „Beste Rudolf". Na dit opschrift hoefde hij zich over de inhoud van de brief geen illusies te maken. Deze aan hef toonde overduidelijk de breuk in hun huwelijk Maar dat wilde hij niet Dit had hij nooit gewild.... Hij balde de vuisten.Dat je een brief in je handen kon hebben van het liefste we zen dat je op aarde bezat, een tastbaar bewijs van haar bestaan en dat er toch zo onnoemelijk veel land en water tus sen hen beiden was, dat het je radeloos maakte. Dit misverstand moest uit de weg. Hij gaf zijn Jane voor geen enkele prijs op. Ze was van hem, wettelijk en moreel waren ze aan elkaar verbonden. Zijn handen beefden. „Jane Toch...." kermde hij. Een floers kwam voor zijn ogen. We zenloos staarde hij door het patrijspoor tje naar het zacht kabbelend water. In zijn hart stormde het. Hoe had zich die verandering toch kunnen voltrekken? Met hoeveel plannen, idealen en goede voornemens waren ze hun huwelijk be gonnen. Nu lag het aan scherven, nog voor zc goed en wel het geluk hadden geproefd. „Beste Rudolf" las hij nog eens met veel moeite. „Uit je houding heb ik de conclusie getrokken dat jouw liefde voor mij is ge storven. Gelukkig sta ik niet alleen op de wereld. De heer Bennickhoff heeft zich bereid verklaard voor mij en mijn aanstaande baby te zorgen, zodat ik ook financieel niet meer afhankelijk ben. Ik wil dan ook niets meer van je aannemen. Wat betreft de toekomst van de baby is alles schriftelijk vastgelegd, zodat je ook daar geen zorgen voor behoeft te maken. Dit alles is zo'n grote tegenstelling met jouw optreden, dat het je zeker niet vreemd zal lijken* om van mij de wens te vernemen, je nooit meer te zien. Vaarwel Jane". De letters dansten voor zijn ogen. „Het bestaat niet, het bestaat niet", bleef hij verdwaasd mompelen. Wild sprong hij overeind. Als een ge kooide tijger liep hij de kleine hut op en neer. Hoe moest hij dit nu weer goed krijgen? Golven van smart beukten zijn lichaam. Niets interesseerde hem meer. Zijn werk, zijn tijd, alles verdween in het niet voor dat ene, dat Jane en hem aan ging. Hij had het gevoel dat zijn leven en zijn toekomst afhing van een besluit, dat hem te binnen moest schieten. Hij pijnigde zijn hersens, maar niets bevre digde hem. Zou, door een lieve smeekbrief, waarin hij alle strelende woorden en liefkozende raampjes, die ze elkaar al hadden gege ven, zou schrijven, haar hart niet verte derd raken? Zou de oude liefde, die toch wel degelijk bestaan had, dan weer op vlammen? Van hun grote liefde, die toch zo mooi en goed was, moest toch iets over zijn. Het kon niet bestaan, dat, als je je zo innig verbonden wist, dat de ander al je gedachten en je hele bestaan vulde, dat alles zo zonder meer kon wor den uiteengerukt.... Misschien maakte de toestand waarin zij verkeerde haar wel zo onredelijk.... O, als hij toch maar even in de gelegenheid was, om haar één keer in de armen te drukken, ris hij haar over de blonde haren kon strelen en haar mond kussen, dan zou alles weer goed komen. Maar hij had niets anders dan dit kou de papier, dat de woorden wreed, zake lijk en met dodelijke scherpte overbracht. Zo maar een ritselend velletje, dat toch over geluk en rampen kon beslissen. Een verwijdering van Jane zou zijn levens moed vernietigen. Een stralend wenken de verte ging in nevelen op. Alles, waar voor hij tot nu toe geleefd en gewerkt bad was ineens in het niet opgelost. (Wordt vervolgd) MUZIKALE RONDGANG Den Hoorn Vrijdagavond 30 oktober zal D.E.K. een muzikale rondgang hou den door ons dorp. Gelijk met deze rond gang zal er een collecte worden gehou den voor de Vluchtelingenhulp. Tevens wil D.E.K. bij deze rondgang haar dank betuigen aan de bevolking voor de zeer geslaagde actie, die gehouden is voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. Er werden 17 instrumenten gekocht. D.E.K. is zo trots als een pauw met deze ver nieuwing. TE VROEG In ons vorig nummer plaatsten wij een berichtje „Eerste boot vertrokken". Dit betrof de leerlingen van de HBS naar Parijs. Wij waren een week te vroeg, want eerst a.s. zaterdag zal de tocht on dernomen worden. VERGADERING DORPSCOMMISSIE De aankondiging van de Dorpscom missie, dat wie het ernstig meende met de belangen van Oudeschild op de verga dering werd verwacht, heeft geen storm loop verwekt, maar toch was de bijeen komst goed bezocht. De voozitter, de heer J. D. Koning, verontschuldigde zich enigszins, dat men met zulk grof geschut de mensen had gealarmeerd. Het ging in eerste instan tie n.l. om de heroprichting van een feestcommissie. Deze was 4 jaar geleden ontbonden en er was alleen een commis sie overgebleven, die de tochten voor be jaarden organiseert. Met het oog op het komende bevrijdingsfeest zou het wense lijk zijn, dat er een nieuwe feestcom missie kwam. De vorige commissie vond het maar een ondankbaar baantje, dat meestal al leen maar kritiek opleverde. Spreker wilde daarom zijn erkentelijkheid uit spreken voor het vele werk, dat de feest commissie in de loop der jaren heeft ver richt. De heer Jn. Bruin merkt op, dat het in verband met de financiën wenselijk is, oat de commissies gescheiden optreden. Ook de commissie van de bejaarden on dervond kritiek en wilde het bijltje er bij neerleggen, maar na het spontane verzoek in Loodsmanswelvaren om door te gaan, zijn we besloten aan te blijven. De heer Jn. Boom zegt dat er in de afgelopen 4 jaar toch nog het een en ander is gebeurd, maar de heer Kleve merkt op, dat dit in schoolverband is georganiseerd. Op een vraag van de voorzitter wie zich beschikbaar stelde voor een be stuursfunctie in de feestcommissie, ble ken 8 personen hiertoe bereid te zijn, t.w. de dames mevr. Dros-Kuiper. mevr. Du Porto-Boom, mej. T. Blom en de he ren H. Bekkers, J. D. Koning, R. Visser, P. de Vries en Fr. Zegel, terwijl aan Meester Bruin gevraagd zal worden eveneens zitting te nemen, daar het on derwijzend personeel een grote steun kan zijn bij het organiseren van kinder feesten. Het ging allemaal zo vlot, dat de voor zitter nog wel over andere punten wilde spreken, die de Oudeschilders na aan het hart liggen. Gevraagd werd hoe het met de ijsbaan stond. Deze kan van de eigenaar worden gekocht en nog enigszins worden ver groot. De mogelijkheid van uitgraven, voor niet te veel geld, is in onderzoek. De verlichting langs de Dorpsstraat in Oudeschild vond niet veel waardering. Daar zou nodig spoedig wat aan moeten gebeuren. Het Ouwe Sunderklaasfeest zal met medewerking van het Eigen Gebouw weer door de Dorpscommissie worden georganiseerd. T.zt. zal hiervoor van elk gezin weer een kleine bijdrage worden gevraagd. De heer Klomp wil onderzoeken of door de diverse verenigingen gezamenlijk een piano kan worden aangekocht. Het is voor het instandhouden van de vereni gingen beslist noodzakelijk. Mej. T. Blom vraagt of er nog voor de jeugd gedaan wordt. Dit p heeft zeker de aandacht van de comn jj! sie. De gehouden filmvoorstelling t wel veel bezoek, maar de films biel geen succes te zijn. De kosten spe ft hierbij een grote rol. Vanzelfsprekend ook de ponthaven en de gevolgen hier voor Oudeschild aan de orde gewe je De wijze waarop deze ernstige zaak kennis van de autoriteiten zal won gebracht, zal nog nader worden bekek Hierna sloot de voorzitter met ds voor de vlotte en aangename besprek gen. JUBILEUM DR. ALB. VIS Uit Beverwijk ontvingen wij beril j dat de herdenkingsdienst ter geleg heid van het veertig-jarig jubileum Dr. Vis zondag a.s. plaats zal vinden de Hervormde kerk aan de Zonnebloe straat. Dit omdat men vreest, dat Doopsgezinde kerk de belangstellen! niet zal kunnen bevatten. De aanvang gesteld op 3 uur. Ds. P. J. Smidts v Wormerveer zal de korte herdenkin dienst leiden. él k< n m ne ir ig: d d( h ie] dl

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4