5000 Gulden St. Nicolaas-verkoop KOTTERS MOERBEEK'S Meubelhandel K.S.K.- Roode Kruis een gratis lot K.S.K-WINKEL CENTRUM DIESELKRACHT GRATIS SLAOLIE aktie in Den Helder le prijs f 1000,-- DEN HELDER „Zij kochten mijn kind" Wilt U een hogere besomming 14 Kaelble Kaelble ongekend laag in prijs. Alle schoolbehoeften De J\jTLXLO langzaamwasser maakt het ongelooflijke tot werkelijkheid bij JAN DE VISMAN A.s. maandag baby- en kleutergoed MOOIWEER, Julianadorp KOOPT OP DE MARKT aan prijzen it=y ...U tneet en éazA. Bovendien onderdelen in Nederland onmiddellijk verkrijgbaar tegen zeer lage prijs. DIESELKRACHT - ROTTERDAM Boekhandel Langeveld De Rooij ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN in één dag gereed. BAKKER'S IJZERHANDEL Tel. 67 Bij de gezellig brandende haard! Wist u dat wij bij aankoop van f 1,— natte vis een waardebon verstrekken 2o dezer bonnen geven recht op 1/1 fles slaolie Elke maandag staan wij op de markt mei alle soorten Ie klas vis tegen onge kend lage prijzen. Ook alle soorten in de Delftse slaolie gebakken vis. Klaar terwijl u wacht. Dus warm medenemen. Huismoeders doet uw voordeel. komen wij weer met een grote sortering op de markt tegen spotprijzen Uitslag reclame marklactie 2 november le prijs mooie autoped op luchtbanden W. Verhage, De Koog K 47 2e prijs 1 extra beste wollen trui J. Goedkoop, Hollewalsweg Den Burg Maandag 9 november Weer grote markt actiereclame le prijs extra mooie autoped op luchtbanden 2e prijs dames- of heren winterpyaina Deelnemers: F. Halsema, planten en bloembollen D. Raven, groenten en fruit. P. Vroegop, lederen kleding. Joop Huizinga, patates en worst Gebr. van Etten, groenten en fruit J de Visman, alle soorten vis Sj. Nota, textiel Schuiling, textiel Ekkerbus, vulpennen en ballpoints C. Nuijens, textiel D. Bruin, textiel D. Keizer, textiel C. Trompetter, textiel. Koopt op de markt Zegt het voort tijdens de Voor elke gulden die u besteedt bij de deelnemende winkeliers in de KONINGSTRAAT SPOORSTRAAT-KEIZERSTRAAT in Den Helder ontvangt u 2e prijs f 500,— 3e en 4e prijs f 250,— 10 prijzen van f 100,— 20 prijzen van f 25,— 10 prijzen van f 50,— 100 prijzen van f 10, De uitslag wordt in dit blad gepubliceerd VOOR DE ontvingen wij een prachtcollectie Kapstokken Bijzettafels Courantenbakken Kloostertafels Poefs met leerdoek overtrokken Een pracht collectie bijzetstoeltjes Heren rookfauteuils, enz. Wij geven autobonnen bij aankoop Walter vroeg of keek zelden naar de baby. Hij trad op alsof hij haar een bij zonder kostbaar cadeau had gegeven, waarmee ze het verdere deel van haar leven erg tevreden zou moeten zijn. Wel vroeg hij steeds belangstellend naar Jane. Toen de crisis voorbij was en de dokter hoop gaf op algehele beterschap, zag ze Walter weer voortdurend diep in gedachten. Bij verschillende relaties had hij geïnformeerd of er voor Jane niet een mooie en eervolle plaats vrij was. Daar bij had hij hoog opgegeven over haar le venslust en elegance. Voorts was hij naar de kamerverhuurster van Jane gegaan en had daar voor een jaar lang de huur en onderhoud van de kamers betaald. Al die dingen besprak hij openlijk met haar, maar Iris begreep er steeds minder van. Soms trof haar die verwonderde blik van hem, alsof hij verwachtte, dat zij zich over die plannen buitengewoon verheugde. Maar dat deed ze niet. Ze kon zijn beweegredenen niet meer volgen en dat deed haar elk uur van de dag pijn. „Walter, oh Walter", fluisterde ze dan, „wat heb je toch?" Nu werd Jane beter, het was duidelijk te zien en de dokter had voorspeld, dat, zo gauw ze weer belangstelling voor haar omgeving zou krijgen, haar genezing een kwestie van enkele weken zou zijn. Jane was jong en sterk. Haar grote weerstand had haar door de zware crisis geholpen. .Maar wat nu Ze wilde Jane beslist niet in huis hou den. Iris begon aan het idee te wennen, dat het vertrek van Jane verhelderend tussen haar en Walter zou werken. Wat er met de baby mo^st gebeuren kon altijd Die oude dame van zaal acht vraagt of ik voor haar naar 't postkantoor wil gaan... om geld van d'r spaarbankboekje te halen HET POSTKANTOOR UW ^PAARBANK FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 17. Voor het eerst, na weken van diepe bewustloosheid, afgewisseld door mo menten waarbij de dingen om haar heen vaag tot haar doordrongen, kreeg ze nu plotseling het besef dat het haar baby was, die deze vertedering wekkende ge luidjes voortbracht Voordien had ze hem, als op grote af stand wel eens horen schreien, maar het had haar niet onrustig gemaakt, noch ontroerd. Ze had niet de kracht gevon den om haar gedachten op te bouwen. Haar onderbewustzijn voelde de zorgen aan, waarmee ze werd omringd en dat zelfde gevoel zei haar dat er ook goed voor haar kind werd gezorgd. Verder had ze zich geheel laten gaan en reageerde nergens op. Nu ineens verlangde ze het kleine hoopje te zien, dat daar zulke te vreden geluidjes liet horen. Voor het eerst vloog een lichte glimlach over haar gezicht. Ze spande zich in om meer te horen en wilde zich oprichten. Tot haar verwondering werd ze gewaar, dat ze daartoe niet in staat was. Had de ge boorte van haar kind haar dan zo zwak gemaakt? Ze wist dat ze was onderge gaan in pijn. De wereld had tenslotte clleen nog maar bestaan uit gloeiende ballen en sterren, die telkens haar lichaam raakten. Haar rug zat tussen schroefblokken en nergens was een vrij plekje waar ze rust kon vinden. De en kele minuten dat ze enigszins bijkwam, had ze zich oneindig dankbaar gevoeld, steeds Iris bij haar te weten. Wat waren de Benmckhoff's toch goed voor haar. Toen de eerste kreten van de kleine weerklonken en de dokter triomfantelijk verkondigde dat het een jongen was, was ze nog net in staat om haar dankbaarheid te tonen. De baby moest Walter heten. In een flits van helderheid zag ze nog hoe Iris ontstelde, maar nog voor ze zich hierover kon verbazen, zakte ze weg in een donker gat, waar ze zich zonder ver weer in liet wegglijden Rust, was het enige waarnaar ze verlangde. Rust.... rustrust... al die tijd was dat verlangen eender gebleven. Ze toonde nergens interesse voor, zelfs niet voor de baby. Vreemd genoeg deed nie mand moeite, om haar moederliefde op te wekken. Nu pas drong het tot haar door, dat ze de baby ook niet had ge voed. Daar was ze zeker te zwak voor. Nu had men natuurlijk andere middelen te baat genomen. Het denken maakte haar moe en Jane soesde weer weg. Iris, die op haar tenen naderbij kwam zag echter de lichte verandering, die zich aan Jane had voltrokken Even hield ze de adem in. Zou de on gelijke strijd nu beginnen? Moest ze hier, als de sterke partij Jane gaan bewerken, om haar baby af te staan? Of moest ze nog even de toestand aanzien en afwach ten hoe alles zich zou ontwikkelen? Al de weken dat Jane ziek lag hadden geen uitkomst gebracht. Integendeel, het leek wel of het probleem steeds inge wikkelder werd. Dan een motor of komplete kotter van Momenteel twee kotters van 49'/2 B R.T. in aanbouw te zien. Voor Rijnvaart en Noordzee-visserij zijn thans nog motoren gecontracteerd voor inbouw. Onze oersterke dieselmotor met oliedruk-vertragingskeerkoppeling is Vraagt offerte of bezoek, Pannekoekstraaf 83 - Tel. 111616-111617-111618 nog besproken worden. Verpleegster en kinderverzorgster waren buitengewoon goed voor de kleine Walter. Het was dan ook een plezier om voor de kleine iets te doen. Hij groeide voorspoedig en spar telde vrolijk met, armpjes en beentjes, dat het een lust was om naar te kijken. Iedere moeder zou trots zijn op zo'n baby. Iedere vader ook, dacht' ze wrang Maar nu het kind in huis was en zij, na veel strijd met zichzelf, bereid was een offer te brengen terwille van de liefde voor haar man, nu keek hij niet naar de baby om. Walter leek allerminst de trotse vader. Hij had zich alleen met de finan ciële kwesties bemoeid en de toekomst van het kind vastgelegd. Had hij toen, door moeder en kind een onderkomen te geven, zijn geweten voldoende gesust? Langzaam begon haar weer de angst te kwellen, dat later zijn aandacht alleen voor Jane zou zijn. Het leek er veel op, dat ze nog al haar berekeningen zou moeten overmaken. Of zou Walter, door geen aandacht aan het kind te wijden, haar trachten te misleiden. Of vond hij r.u misschien dat hij te ver was gegaan, door Jane en de baby aan haar op te dringen? Trachtte hij nu, door deze hou ding alle eventuele verdenking te onder drukken? Iris moest toegeven dat de kleine Wal ter een lief kindje was. Heel haar hart ging open als ze het mondje zag ver trekken in een poging om haar toe te lachen. Niettemin zou ze zonder verdriet weer afstand van het kind kunnen doen, als ze overtuigd was, dat het goed zou worden verzorgd. Te veel had ze al met gemengde gevoelens aan het wiegje ge staan, om zich geheel aan de baby te kunnen hechten. Wist ze maar welk ri sico ze liep als ze Jane met de baby liet vertrekken. Zou ze hiermee haar man be houden of juist verliezen? Behalve dat, moest ze iedere keer be kennen, dat haar hart week werd als ze Jane in haar hulpeloze toestand zag lig gen. Wat moest er van dit kindvrouwtje terecht komen, als zij hun bescherming introkken? Bovendien had Jane een breuk met Rudy geriskeerd, om met hen goede vrienden te blijven. Nu Rudy niets meer van zich liet horen, moest ze het verstandig vinden van Walter, dat hij nu leeds naar een taak voor Jane omkeek Iris leed onder al die onzekerheid, i maar de angst om in een openlijk gesprek met Walter, al de vermoedens bevestigd te zien, was veel groter. Naarmate de weken vergingen, ontvluchtte ze steeds meer de momenten, die gunstig waren voor een vertrouwelijk gesprek. Heel haar wezen bleef tenslotte gespannen op cat ene punt, Walter behouden, hoe dan ook. Met intense blikken bestudeerde Iris dikwijls de baby. Wanneer de kleine Walter haar dan aankeek en kraaide van plezier, dan zag ze wel dat het kind de zelfde klare blik had van Jane, maar te vergeefs speurde ze naar een gelijkenis met Walter. De kinder verzorgster zei echter meermalen, dat kleintjes nog zo veranderen, dus de gelijkenis kon nog komen. (Wordt vervolgd) FOTO LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Hiér Is nu de Ideale gezins wasmachine, die absoluut met géén andere te vergelijken is. Een schitterend afgewerkt, betrouwbaar en sterk apparaat met een extra grote inhoud, voor een prijs, zó fantastisch- laag, dat U nooit en nergens iets dergelijks heeft gezien. Aarzel geen ogenblik. Koop déze AMCO voor minder geld meer waarde. Alleen verkrijgbaar bij Amco- handelaren. Zij brengen tezamen dit merk in de handel en... garanderen het voor 100 °/q. Weverstraat 15-19, Den Burg, Texel Alleen verkrijgbaar bij en volledig gegarandeerd door: 55 liter inhoud met oliebad-aandrijving agitator (heen en weer gaande wasbeweger, die veilig wassen verzekert). binnen- en buitenkuip zwaar geëmailleerd. Bij dc gezellig brandende haard vliegen de uren om en dc lectuur wordt alleen onderbroken voor een kop pittige Douwc Egberts Koffie. Die echt lekkere koffie, samengesteld uit de allerbeste soorten, wordt op speciale wijze voor U gebrandcn is, door de grote omzet, altijd vers bij Uw winkelier verkrijgbaar. Vraag vrijblijvend demonstratie. Fijne Dessert Voor de fijnproevers. Werkelijk icU heel bijzonders Pak van 250 g J.QO Rood Merk De kwaliteits-koffie bij uitstek. Pak van 250 g 1.02

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4