175 jaar Nut illi Wang 5000 Gulden SHELL PIK Beuving's Kijk Grijp K.S.K.- Roode Kruis een gratis lot K.S.K-WINKEL CENTRUM Schrijfmachines Langeveld en de Rooij n.v. op de bazar Een lust voor het oog Cadeau-bon Z.B. aktie in Den Helder le prijs f 1000,-- DEN HELDER haardolie De Waldhoorn damesjas „Kotex" 1 Jawa Junior M. en A. J. Vonk Amaryllisbollen Voor de Ooster- ender Kleuter school U komt toch ook? petroleum DB HAARDOLIE Toneelver. „De Duinkanters' „Gevaarlijke wending" Solex en Rap bromfietsen Gazelle en Locomotief rijwielen. Reclame rijwielen ZEGEL, Den Burg Tel. 150 jCni\icsK de expositie bezoekt ,,'T AMATEURTJE" HET STRAATJE Café-restaurant „FORMOSA" Uitvoering Eén of twee vrouwen ELECTROHUIS BAKKER aan prijzen De kenner en weter zegt Roest vlees is beter schuurtje de keus van mensen die Pure I£walileit wensen NA-ONDERZOEK OP TJB.C. Maandag 23 en dinsdag 24 november, volgende week dus, zal het na-onderzoek plaats vinden van degenen, die in okto ber j.l. om de een of andere reden niet konden verschijnen. Een goede opkomst van deze laatste personen is van groot belang, omdat daarmee de zekerheid zal worden verkre gen, dat op Texel geen haarden van deze besmettelijke ziekten zijn achtergebleven. In ons volgend nummer geven wij de tijden en plaatsen, waar de auto zal ver schijnen. Houdt U zoveel mogelijk aan de tijd die op de oproepkaart is vermeld. „DE WALDHOORN" De leden kunnen tot donderdagavond hun entreekaartjes afhalen voor de uit voering van zaterdagavond 21 november a.s. bij mevr. C. Beumkes-Haasnoot en meteen plaatsbespreken. Daarna kaarten verkrijgbaar aan de zaal voor de aan vang van de uitvoering. Nieuwe leden van ,,De Waldhoorn" kunnen zich ook opgeven aan boven staand adres. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur samenkomst in de school van Oost. De gewone catechisaties van morgen avond (donderdag) vervallen. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 16 november 1959: 3 koeien 450550; 10 kalveren 280320; 3 zeugen 250400; 10 schapen 7090; 1 pink plm. 450; 10 nuchtere kalveren 4070; 1 paard plm. 450550. MERIJNTJE GIJZEN Toneelgroep „Het Masker" hoopt het volgende toneelseizoen een begin te ma ken met een serie uitvoeringen van Me- rijntje Gij zen. „DE DAGERAAD" AAN DE GROND Vorige week vrijdag raakte „De Dage raad" aan de grond. Do lage waterstand was oorzaak dat er een dienst is komen te vervallen. ONGEVAL Op weg naar zijn werk kwam de heer Burgman zaterdagmorgen vrij ernstig te vallen. Zijn bromfiets slipte in de bocht Waalderstraat-Wilhelminalaan. Dokter Schalkwijk verleende eerste hulp. Het gladde wegdek was vermoedelijk de oor zaak van deze slippartij. DIEFSTALLEN BEKEND De politie heeft vorige week met de arrestatie van de gebr. H. een goede vangst gedaan. De inbraak in de „Bute- riggel is, naar wij hopen, de laatste ge weest van een serie kraakjes. De negentienjarige H. heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Hij heeft met een vriend, een leerling horlogemaker uit Hoorn, ook de diefstal te De Waal be kend. Bij de heer B. Kuiper werden en kele weken geleden vier radiotoestellen, twee scheerapparaten en een doormeet instrument vermist. H. heeft bovendien bekend het radio toestel op de Texelse boot te hebben ge stolen. De 15-jarige H. is na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Alle gestolen voorwerpen zijn achter haald. Verdwenen loonzakje weer terug Vorige week heeft de politie nog een „vuil zaakje" onder handen gehad. Een gemeentewerkman uit Den Burg werd er van verdacht een loonzakje van zijn col lega G. A. K., Oudeschild, uit de ge- meenteschuur te hebben ontvreemd. D. is na een verhoor weer vrij gelaten. Hij heeft ontkend de diefstal te hebben ge pleegd. Enkele dagen later is het loonzakje op een zichtbare plaats teruggelegd. Mis schien is de werkelijke dader geïmpo neerd doordat een onschuldige werd aangehouden en verhoord? De politie is nog met het onderzoek bezig. „GEVAARLIJKE WENDING" Ook De Koog wil z'n steentje bijdragen in de actie: „Vluchtelingenjaar". „De Duinkanters" zullen a.s. zaterdag ten gunste van deze actie het toneelstuk „Gevaarlijke wending" opvoeren. Ook de Gemeente werkt mee. Er behoeft geen vermakelijkheidsbelasting betaald te worden, zodat het volle pond aan de actie ten goede komt. De Duinkanters rekenen op een volle zaal en, gezien de successen van vorige uitvoeringen, spreekt dit haast vanzelf, opdat een flink bedrag afgedragen kan worden. GESLAAGDE FANCY-FAIR Den Hoorn De Hoornder dorpscom- missie en de fancy-fair-commissie kun nen terugzien op een prima geslaagde fancy-fair. Vrijdagavond was, zoals te verwachten, niet erg druk in de Wald hoorn, want 't weer was vreselijk slecht. Zaterdagavond bestond er echter flinke belangstelling voor de vele attracties. De grote kelder onder het toneel was veranderd in een grot met een onder aardse gang van 38 meter. Er bestond veel animo om er in af te dalen. De opbrengst was geweldig: een bruto bedrag van 1525,26. Een zeer groot aantal prijzen was be schikbaar gesteld: de jagersvereniging hielp aan vele konijnen, hazen en fazan ten. Dit werd door het bestuur zeer ge waardeerd. Evenals de fijne medewer king van ,,'t IJsbeertje" met de patates frites-kraam. De hoofdprijs van de grote loterij viel op lot no. 6, een elektr. scheerapparaat, winnaar de heer P. Kok, Dennen. Be zitters van de nummers 310, elektr. kof fiemolen; 115, fototoestel, en 845 en 83 kunnen de prijs afhalen bij de heer C. Kok, Den Hoorn 91. Vrijdagavond werd de fazant gescho len door de heer W. Duinker en het konijn door Ed. Drijver; zaterdagavond de fazant door Dirk Witte, Oosterend, en het konijn door de heer T. Bakker. In „Ons Huis" werd beide middagen voor de jeugd een poppenkastvoorstelling gegeven door mej. Ria Slegh. Het bestuur dankt een ieder, die mede gewerkt heeft aan het doen slagen van deze fancy-fair, die ondanks het slechte weer goed verlopen is. IN HET VOLGEND NUMMER Enkele verslagen worden in het num mer van zaterdag opgenomen Red. DEZE WINTER GEEN INSTUIF TE DEN BURG De jongelui, die reeds enkele jaren de Instuif te Den Burg bezoeken, hebben verschillende keren aanmij gevraagd of er nog Instuif is. Wij vinden het jammer voor jullie, maar de Hervormde Jeugd raad zal dit winterseizoen geen Instuif organiseren. Zelf ben ik niet in de gele genheid om iedere zaterdag- en zondag avond aanwezig te zijn. Wel hebben wij ons best gedaan om andere leiding te vinden, maar zijn daar helaas niet in geslaagd. Met genoegen denk ik terug aan de fijne avonden, die wij samen hadden. Ondanks dat er geen instuif is, hoop ik dat jullie de avonden op prettige wijze zult doorbrengen. A. B AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 18 november Den Burg, De Zwaan, LTM, Causerie over werk van Zrs. Vrouwen van Bethanië. Den Hoorn, De Waldhoorn, Sinterklaas show Middenstand. De Koog, De Toekomst. Veilig Verkeers- cursus. Donderdag 19 november Den Burg, De Graaf, Lezing voor Be- stuurdersbond N.V.V. Den Burg, Ned. Herv. kerk, tentoonstel- iing Ned. Zondagsschoolvereniging. Den Hoorn, De Waldhoorn, Sinterklaas show Middenstand. Oudeschild, Viering 25-jarig bestaan Ned. Herv. Zusterkring. Den Burg, De Zwaan, R.-K. Ontwikke lingsclub. Lezing Mr. A. Mertens. MET DE H.B.S. NAAR PARIJS Donderdag 5 november We stonden 's morgens om acht uur op en na ontbeten te hebben, gingen we op weg naar het Hotel de Ville. We zouden daar ontvangen worden door de burge meester van Parijs, Pierre de Gaulle, een broer van president De Gaulle. Dit kon blijkbaar niet doorgaan, want we werden ontvangen door een vertegenwoordigster van de gemeente. Zij toonde ons in een vlot tempo de verschillende zalen, die werkelijk magnifiek zijn. Deze vertrek ken zijn versierd met prachtige schilde- ïijen en zeer kostbare wandtapijten. Ook stond er in een van de zalen een zetel die koningin Juliana gebruikt heeft op een van de recepties, die daar gehouden wor den. Prompt zijn we er natuurlijk alle maal even op gaan zitten, zodat we ons ei nu op kunnen beroemen op een stoel gezeten te hebben waarop ook de konin gin gezeten heeft. Door het vlotte tempo van de rondleidster stonden we na een uur echter al weer op straat. Daarna gingen we naar het Panthéon, waar verschillende mooie schilderijen hangen, die bijna allemaal taferelen voorstellen uit het godsdienstige leven. Zo zagen we bv. de onthoofding van St. Denis, de eerste bisschop van Parijs en enkele taferelen uit het leven van Jeanne d'Arc. Onder dit gebouw bevindt zich een grafkelder, waarin men die mensen heeft bijgezet waarvoor men veel waar dering heeft. Hier ligt b.v. ook Louis Braille, de uitvinder van het blinden- schrift. 's Middags zouden we om half drie de riolen ingaan, maar omdat we toch nog een uur over hadden zijn we nog even langs de boekenstalletjes gelopen, die langs de Seine staan. Hier kun je allerlei soorten boeken kopen voor zeer lage prijzen. Om half drie daalden we af in de rio len In tegenstelling met onze verwach ting stonk het er niet. Een ingenieur ver telde ons eerst iets over de riolen en daarna gingen we kijken. Het zijn beton nen tunnels, waarin aan weerszijden grote betonnen stoepen zijn, waartussen het rioolwater loopt en waarop we kon den lopen zonder natte voeten te krijgen. Het was zeer interessant, maar ik geloof toch dat de meesten van ons blij waren toen ze weer in het daglicht stonden. Het was de laatste middag, die we in Parijs doorbrachten en er was afgespro ken, dat we dan zouden gaan winkelen in een van de grote magazijnen van Parijs. Dit hebben we dan ook gedaan. Het enige wat hierover te zeggen valt, is dat de afdeling wijn, voor onze familie thuis, een goede klant aan ons had. 's Avonds zijn we vroeg naar bed ge gaan om de volgende morgen weer fit genoeg te zijn om de terugreis te aan vaarden Vrijdag 6 november Vrijdagmorgen stonden we om onge veer kwart voor vier op. We moesten zo vroeg opstaan om nog op tijd te komen voor de laatste boot. Nadat we de koffers gepakt hadden, vertrokken we. Om ongeveer acht uur werd in een Frans dorpje, dicht bij de grens, ontbe ten. We kwamen al heel gemakkelijk de Frans-Belgische grens over, want de douane kwam zelfs de bus niet in om de passen te controleren. Om half twaalf reden we Brussel binnen, waar we een warme maaltijd gebruikten in dezelfde jeugdherberg, die we ook op de heenreis hadden aangedaan. Via Antwerpen, Dordrecht en Rotter dam bereikten we Den Haag, waar we afscheid namen van de heef Dijkman, die ons zulke voortreffelijke diensten bewe zen heeft op deze reis. We zijn hem daarvoor zeer dankbaar. Daarna zijn we in een ruk doorgereden naar Den Helder, waar we om half zeven aankwamen. Ondanks de mist, waarvan we de gehele reis last hadden, waren we dus toch nog prachtig op tijd. Bij de boot namen we afscheid van de heer Boere, die we niet genoeg kunnen bedanken voor hetgeen hij voor ons ge daan heeft. Niet alleen tijdens deze week, maar ook bij de voorbereiding ervan heeft mijnheer Boere een gigantisch stuk werk verricht. We zijn hem daarvoor heel erg dankbaar. We kunnen dankzij hem terugzien op een bijzonder goed ge slaagde werkweek, waar we nog jaren lang met plezier aan zullen denken. Indien bij' advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. Den Burg 421 of 380 Radio herstellen? Vonk opbellen. Een goed idee, geef het met de vracht rijder mee naar Vonk, voor radio en T.V. Tel. 78 en 273 Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen. A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 Te k. sierfazanten M. Man- tje, De Koog Te k. een I. leren damesjas d.blauw m. 44 weinig gedragen C. P. Moojen, Schoonoord singel 37 Te k steen ongeschonden kinderser viesje met theelichtje f 10 tevens 2 kaapse eendwoer den C. Garritsen, Eierland tel. 278 Te k. z.g a.n. voetbalsch. m. 6. J. Zoete lief, Kogerweg K88 Te k. z g a n. regenjas m. 42 J. C. Bugel, Warmoesstr. 41 7 Op 26 nov as hopen on ze geliefde ouders, behuwd- en grootouders C. G. Bos en Tr. Bos-Barhorst hun 45-jarige echtvereni ging te vieren dat zij nog lang gespaard mogen blij ven wensen hun dankbare kinderen, behuwd- en klein kinderen Hollandseweg C 57, De Cocksdorp Rekeningen voor de fancy- fair gaarne spoedig indie nen bij de heer T Bakker, Den Hoorn 171 Te koop pracht leren maat 44 Mulderstraat 13, Oosterend Telefoon 364 Openbare vergadering op donderdag 19 nov. in hotel „DeZwaan" 'savonds 8 uur. Oprichting: Pluim vee. Toegang vrij. Het Bestuur Te koop aangeboden Motorrijwiel 150 cc exportkwaliteit uit voor raad leverbaar in de kleu ren rood, rose en wit. Omvang 26—28 cm. VAN STRIEN'S bloembollenhandel en kwekerij Wilhelminalaan 94: Tel. 604 A.s. vrijdag en zaterdag avond in hei gebouw Amor in de mosterd klucht in drie bedrijven Aanvang 8 uur. Toegang f I U zult een plezierige avond hebben. Vrijdag 20 november 1959 om 8 uur in De Oranje boom, jubileumvoorstelling ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van 't Nut, met optreden van de dansparodiste Toegangsprijs voor leden f 1,25. Voor niet leden zijn nog kaarten verkrijgbaar a f 2, per persoon. Kaartverkoop aan de bekende adressen en 'savonds aan de zaal. Zaal open vanaf 7,30 uur voor oliehaarden met het hoogste rendement zulnlo - qean roet - meer warmte 0 kom er eens kijken, van de Nuts-kleuterschool Vrijdagmiddag 3,15 uur opening door de Burgemeester We draaien door tot 'savonds 11 uur. Zaterdagmiddag om 4 uur geopend. Rad van avontuur Hengelen Grabbelton Sjoelen touwtje trekken In de koffiekamer speciale „kinderattractie" brengt u op zaterdag 21 nov. in hotel De Toekomst te De Koog toneelspel in 3 bedrijven ten bate van vluchtelingenhulp Entree f 1,75. Aanvang 8 uur. BAL NA Nog goedkoper bij Fa. Jac. Bruijn Stenenplaats. Den Burg. Sneller dan 100 handen. Vraag gratis demonstratie Wanneer u uw huisgenoten blij wilt maken met iets HEEL BI|ZONDERS, iets dat nu eens anders dan anders is, dat kunt u als u in het dorpshuis te Den Hoorn Daar kunt u uw zaken vlot in een gezellige omgeving en te midden van een fantastische collectie af doen Vergeet u de uitnodigingskaart niet? G. de Wit Zn., D. Pool Zn., L. Goënga, J. D. Troost Zn., KI. Boon Zn., en „De Spar" Jac. Le Noble Vandaag en morgen is onze show nog open van 2 tot 6 uur en van 7 tot 10 uur. voert op toneelspel in 4 bedrijven door Hans Nesna in het Dorpshuis „De Wielewaal" op zaterdag 21 nov. en zaterdag 28 nov. (alleen de 28ste BAL NA.) Aanvang 8 uur. Kaarten bij mevr. J Plaatsman te De Waal resp. a ft,— en f 1,50 Broodje kroket f 0,50 Gehakt m. brood f 1,50 Koffie per kop f 0,35 Hele uitsmijter f 2,— Huzarensalade met brood f 1,75 Koningstraat - Den Helder Den Hoorn Den Hoorn op zaterdag 21 nov. a s. 8 uur in de Waldhoorn ten bate van Vluchtelingenhulp UDI uit Den Burg voert op vrolijk spel in drie bedrijven. Na afloop gezellig bal Entree f 1,50 Leden Waldhoorn f 1,00 Den Hoorn Den Hoorn U weet niet, welke plaat cadeau te geven Koop bij ons een cadeau-bon, die later naar wens besteed kan worden. Hier weer uw voordeel weekreclame 1 pond appelstroop van 65 voor 52 en 4 zegels Bij 3 pak zeeppoeder en/of zachte zeep 1 rol drop gratis 1 blikje mandarijnen van 1,20 voor 1,09 I pond droogkokende siamrijst van 52 voor 46 en 4 zegels I busje strooitafelzout 25 en 3 zegels Bij elke rol biscuit 1 pennywafel gratis 1 blikje leverpastei van 65 voor 58 en 5 zegels Bij 2 pak havermout en/of Brinta en 1 pakje maizena daarbij 250 gram amandelspeculaas van 85 voor 60 1 pond grauwe erwten voor 59 daarbij 250 gram spek voor 49 I ons choc, menagerie puur of melk van 65 voor 55 1 pond taai van 70 voor 56 1 pond gember taai van 90 voor 78 10 eierkoeken van 80 voor 60 Alleen vanuit de winkel Een ieder die voor 5,— besteedt een reep choc, gratis tijdens de Voor elke gulden die u besteedt bij de deelnemende winkeliers in de KONINGSTRAAT SPOORSTRAAT-KEIZERSTRAAT in Den Helder ontvangt u 2e prijs f 500,— 3e en 4e prijs f 250,— 10 prijzen van f 100,20 prijzen van f 25,— 10 prijzen van f 50,— 100 prijzen van f 10,— De uilslag wordt in dit blad gepubliceerd 200 gram pekelvlees f 1,— Te koop 4'It x 3 meter kippenhok met 9 jonge kippen J. Schaatsenberg Eendrachtpolder C 113, „Shell" haardolie PK wordt u geleverd door: X C. Rab N.V. Kantoorstraat 11 Den BurgfTexeJ tel. 42 Mocht hierboven geen „SHELL" PK-detaillist in uw omgeving zijn genoemd, belt of schrijft u dan even Shell Nederland N.V., Postbus 69, Den Haag. Tel. 070-18.34.00. toestel 292.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2