denk om die dertig gulden, vóór 31 december a.s. a.s. maandag voor 12 uur Vanavond tot 9 uur kans op de auto Vandaag de laatste RIJKSPOSTSPAARBANK JAAR CALVÉ-KWALITEI H. KUIP DELFIAj it. I IHi1S1>« „Zij kochten mijn kind" Kruschen Salts - de kleine dagelijkse dosis, kan ook voor U wonderen doen. Denk erom: De ZILVERVLOOT vaart nog! Het einde van het jaarVoor heel veel jongens en meisjes die zélf verdienen de tijd van meeval lertjes". Voor jou ook? Wees dan verstandig en leg er wat van opzij! Je bent jong, je kunt fijn profi teren van het Zilvervloot Idcaalspaarplan. Dat is dat spaarsysteem speciaal voor de jongeren! Telkens een klein bedrag sparen, rente ontvangen enna enkele jaren sparen nog eens 10% over geld en rente samen, van het Rijk! Zomaar extra! En dit jaar - nog vóór 31 december a.s. - moet je dertig gulden op je jeugdspaarboekje hebben staan om 't héle jaar te laten meetellen bij de premie berekening! Op het postkantoor willen ze je graag meer vertellen. Loop er een dezer dagen even binnen. En begin vooral dit jaar nog't is zoveel voordeliger voor je! WINKELIERSVERENIGING DEN BURG moeten alle autobonnen ingeleverd zijn. krijgt u nog bij alle deelnemende winkeliers bij elke contant bestede gulden een autobon. Als u niet in Den Burg wilt kopen mag u met een bon van eigen maaksel meedoen. BOOTLAAN IA DE KOOG (TEXEL) - TEL. 225 I I FIRMA G. A VAN KLOOSTER DELF IA WEDERVERKOPER GEVESTIGD IN ELK POSTKANTOOR FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 21. Berkel toonde zich verheugd, dat Jane de situatie zo luchtig opnam. Hij noodde haar met een handgebaar hem te volgen en opende daarna een deur, met de opmerking dat dit haar kamers waren. Een kreet van verrassing ontsnapte Jane, toen ze de gezellig gemeubileerde kamers zag. Grote ramen, veel zon en een riant uitzicht op goed verzorgde tuinen, brachten haar humeur weer op hoger niveau. In deze omgeving zou de kleine Walter het best naar zijn zin hebben, wa ren haar eerste gedachten. Wie weet, wat ze nog eens zou kunnen bereiken. Haar koffers waren reeds boven ge bracht en met een verheugde glimlach keerde zij zich naar haar begeleider. De ze verwonderde zich steeds sterker over de spontane reacties van Jane. Zo duur en elegant gekleed en tegelijk zo kinder lijk verrukt over haar onderkomen, dat bracht hem aan het denken. Waarom ze hier kwam kon hij aan Vorens vragen. Maar waarom wilde deze zich eerst angstvallig afzijdig houden om daarna, bij haar aanblik, ineens zo toeschietelijk te worden? Nu ja, dat laatste was te begrijpen. Hij kwam zelf ook niet uitge keken op dit vitale persoontje. Je merkte zo, hoe gemakkelijk dat mooi gevormde mondje kon lachen en hoe openhartig en vriendelijk haar blauwe ogen in de we reld rondkeken. Alleen, als ze zich onbe spied waande, kwam er een verdrietig trekje om haar lippen en staarden de ogen verlangend in de verte. Zou ze een minder prettige ervaring achter de rug hebben, leed ze aan een gebroken hart of had ze een nabijstaand familielid ver loren? Maar kom, wat brak hij zich daar het hoofd over? Hij mocht wel oppassen. Zijn koele en gereserveerde houding te gen al de vrouwen en meisjes, waarmee hij, uit hoofde van zijn beroep dagelijks omging, dreigde hier verloren te gaan. Het werd tijd, dat hij ook tegenover haar zijn houding van hoogste chef, ongenaak baar en punctueel, handhaafde. Toen Jane zich met een verheugd en ontspannen gezichtje naar hem omwend de, was hij op hetzelfde moment dat voornemen al weer vergeten. Hoe was het mogelijk, vroeg hij zich verbijsterd af, dat tussen al de honderden vrouwen, waarmee hij in aanraking kwam, juist deze ene, als bij blikseminslag zo'n ge weldige indruk op hem maakte. Met een kort woord draaide hij zich om. Jane voelde een lichte verwondering. Had ze iets verkeerds gedaan? Maar de nieuwe indrukken vaagden alle kleine bekom mernissen weg. Met een vage onrust vroeg ze zich wel af, of men, gezien deze prachtige kamers, ten opzichte van haar niet te grote verwachtingen koesterde7 Berkel scheen al weer spijt te hebben van het stugge moment. Met enkele vriendelijke woorden verklaarde hij, dat ze straks beneden werd verwacht en dat ze waarschijnlijk zelf wel in staat was, de weg daarheen te vinden. Daarna liet hij haar alleen. Jane liet zich even in een stoel zakken, om de indrukken te ver werken. Wat was ze geschrokken, toen ze de boze woorden van haar aanstaande directeur opving. Helemaal duidelijk wa ren zijn uitlatingen haar eigenlijk nog niet. Was ze hier toch niet zo nodig, als Bennickhoff het haar had voorgespie geld? Of had hij geen vertrouwen in de aanbeveling, die haar vooraf was gegaan en kwam dat vertrouwen pas, toen hij haar zag? Natuurlijk was hier een mis verstand in het spel. Zijn koele, bijna boze blik was onmiddellijk verzacht, toe hij haar gewaar werd. Feitelijk had ze iets in zijn ogen ontdekt, wat ze er liever niet in had gezien, een zekere onbe schaamde bewondering. Vond Vorens misschien dat hij het recht had, zijn per soneel met dergelijke onbescheiden blik ken aan te kijken. Of was ze overgevoe lig? Daar mocht ze niet aan toegeven. Haar tijd van grande-dame was nu voor bij. Ze was niet beter en niet hoger dan elk ander personeelslid, ook al was ze hier dan met een speciale opdracht. Als ze van dit soort kijken niet gediend was, kon ze het negeren en daarmee hield al les op. In ieder geval kon ze het zich niet veroorloven om de beledigde majes teit te spelen. Jane moest even in zichzelf lachen, toen ze dacht aan de poging van de vorm loze man, om haar op de meest elegante manier te groeten. Nee, dan Berkel, dacht ze met waardering. Hoe correct had hij zich gedragen. Wat een geluk, dat hij beneden de scepter zwaaide. Het zou haar zeker niet zwaar vallen, om zijn aanwijzingen op te volgen. Nu maar da delijk haar goede wil tonen en zich naar beneden begeven, hoe erg ze er ook te genop zag, om zich tussen al die vreemde mensen te wagen. In de gang werden haar voetstappen gedempt door de zeer luxueuze vloerbedekking Toch scheen Vorens een soort waarschuwingssysteem te hebben, want op het moment, dat zij het kantoor passeerde stond hij, als uit de grond verrezen, in de deuropening. Jane wilde met een beleefde groet voorbij gaan, maar hij verzocht haar, op een wat familaire toon, de koffie met hem te ge bruiken. Jane's hart kreeg een schok, toen de laatste woorden vergezeld gingen van een knipoogje. Die man heeft een heel verkeerde opvatting over mij en mijn werk hier, dacht ze radeloos. Of wil hij mij op de proef stellen? Ja, natuurlijk, dat was het. De altijd weer optimistische Jane was al weer blij, dat ze voor de si tuatie een aanvaardbare verontschuldi ging gevonden had. Dat stelde haar ook in staat, om vriendelijk te verklaren, dat ze zich liefst nu maar zo vlug mogelijk verdienstelijk wilde maken. Tenslotte moest ze zich niet gaan verbeelden, dat ze in een verkeerde en gevaarlijke om geving terecht was gekomen. „Aha", juichte de zware stem, „Ver dienstelijk maken, dat betekent koffie drinken met mij". „Nee werken beneden", lachte Jane, met moeite haar ergernis in bedwang houdend. Het volgende ogenblik daverde de deur met een klap dicht, Jane wat verbouwe reerd achterlatend. Vervolgens haalde ze de schouders op, keek of ze verder nie mand op de gang zag en kon het dan niet nalaten om veelbetekenend tegen haar voorhoofd te tikken. Volgende bedrijf, dacht ze flegmatisch en nam zich voor de zoveelste maal voor, om zich niet van de wijs te laten bren gen. Met het onplezierige gevoel, dat haar eerste optreden bij het hoogste ge zag geen onverdeeld succes was geweest, daalde Jane de trappen af. Toen ze de grote salon betrad, lachte Berkel haar bemoedigend toe en dit deed haar de onaangename scène al weer ver geten. Geïnteresseerd luisterde ze naar zijn toelichting. Ze moest doorlopend controle uitoefenen en de goede gang van zaken trachten te handhaven. Haar optreden hing af van de omstandigheden, die zich op de meest onverwachte mo menten konden wijzigen en waarbij dan veel tact en inzicht nodig waren. Zonder dat ze zich met het werk in de cabines hoefde te bemoeien, zou ze zich op vele plaatsen nuttig kunnen maken. Behalve het verzorgen van dames kapsels werden er ook verschillende schoonheidsmiddelen verkocht. Er was een lijst waarop elk preparaat stond ver meld. Daarbij kon ze altijd de hulp van de assistente inroepen. Door bijzondere omstandigheden kon bijvoorbeeld ook de telefoon wel eens onbemand zijn. Klach ten van zenuwachtige dames diende ze bijtijds op te vangen, zodat de rustige sfeer met bedorven werd. Een gezellig en belangstellend gesprek kon soms wonderen doen. Kortom, Berkel voor spelde Jane, dat ze vanzelf de situaties zou begrijpen, waar haar bemoeienissen een heilzame invloed konden uitoefenen. (Wordt vervolgd' Duizenden werden verlost van bun rheumatische pijnen. Waarom zoudt U dan nog langer lijden. Néém Kruschen - hoe eerder hoe beter. De gunstige werking op Uw bloedzuive rende organen blijkt algauw. Pijnen ver dwijnen, naarmate Kruschen Uw bloed vrij maakt van de onzuiverheden, die nu Uw pijnen verwekken. Als U van daag met Kruschen begint - iedere dag de kleine dosis - ondervindt U die wel dadige verlossing al gauw.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 6