GRIMMEN SHELL P K LIJST! LANGEVELD&DE ROOIJ „Zij kochten mijn kind" de keus van mensen die ure J^waliteit wensen S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A. KNVB: Texel-Schagen 20; RKAFC-Helder 1—0; LSW-Vios 1—0; De Foresters-USVU 11; Hollandia T.- Limmen 20. Afd. N.H.; jun.: Tex. Boys-Texel 42; adsp. Tex. Boys-Texel 31. Het is een spannende, uiterst snelle wedstrijd geweest van twee partijen, die elkaar niet veel toegaven. Soms wat fors. Scheidsrechter Van Diepen leidde uit stekend en hield de touwtjes tamelijk strak. Texel vonden we in deze opstelling, vooral verdediging en halflinie, bepaald sterker. Zonder Bob en Harry te kort te doen, zagen we Cees Boot vandaag extra sterk spelen; ook Piet Keijser deed het goed. In de aanval zagen we dikwijls heel goede combinaties, maar tot afwerken kwam het nog te weinig. Toch was Te*el iets sterker en gezien de kansen over en weer is de overwinning wel verdiend. Ook Schagen speelde een frisse partij, snel maar kon de weinige kansen niet benutten, terwijl in een paar gevallen Texel behoorlijk geluk had. De S.-keeper was wel een sterke troef in deze ploeg. Ook Bertus was weer prima. Texel trapte af en direct ontspon zich een snelle partij. De eerste aanval van S. werd afgeslagen en meteen zien we Hans in actie; hij bracht mooi op, maar vergat voor te zetten. Even later gaf hij goed door naar Max, maar deze mist. Texel bleef fel aanvallen, maar de kan sen bleven alsnog onbenut. Uit een vrije schop door Harry kopte Rennie, die heel behoorlijk mee kwam, over. Niek gaf goed door, er volgde een pracht schot van Kees, dat door de S.-keeper fraai werd gestopt. Texel bleef druk uitoefe nen. Hans liep op een pass van rechts en plaatste uiterst zuiver in de hoek, maar onbegrijpelijk kon de keeper er nog bij. Dan ging de middenvoor van Schagen ten aanval, maar de kans werd niet be nut. Als Harry en Piet missen staat de linksbuiten offside. Goed spel tussen Rennie en Hans keeper redt. Uit een goede vrije schop volgde een vliegende knal van Kees, maar de keeper redde. De S-middenvoor kreeg een kans, maar Piet was juist op tijd. Van Rennie naar Hans, maar opnieuw strandde hij op de doebnan. Dan brak de S.-midvoor door, maar Bertus ontnam hem de kans. T. bleef fel aanvallen. Uit een schot van Niek werd gedoelpunt, maar buitenspel en Texel kwam weer terug. Max ging langs de lijn maar plaatste achter. Uit een aanval van links maakt een S-man hands in het strafschopgebied en feilloos voltrok Hans het vonnis. Er waren toen 30 min. gespeeld. Texel bleef sterker. Een vrije schop werd door Bertus op de vuist genomen. Dan ging de bal van Hans naar Max. Rennie schoot over. Daarna ging de bal naar Hans, die ge heel vrij stond, buitenspel? Groen brengt goed voor het doel, maar ook deze aanval werd afgeslagen. Rust. Schagen zette er meteen gang in, breekt door. Het schot werd door Bertus op de vuist genomen, de terugspringende bal, opnieuw ingeschoten, was voor Ber tus. Dan volgen enige T.-aanvallen. Com binaties op rechts van Groen naar Max, maar steeds was het de verdediging, die met moeite staande bleef. Het leek er op, dat een doelpunt zou komen. Texel werd sterker, maar toch golft het spel over en weer. Achter zit het goed dicht. Als Dick Dros even de aanvallen af- SHERLOCK SPEURZIN 50. „Dat dachten jullie, hè?" riep Sherry uit. „Dat zouden jullie wel willen, ont snappen en mij voor niets laten rijden!" Net op tijd had hij Alewijn nog bij zijn benen kunnen grijpen „Vlug hier je polsen!" De handboeien gingen om. En nu eens gekeken waar de aanvoerder was. „Hum, daar gaat hij de lucht in; kijk hem eens zwaaien! Zeg, hij vergeet dat anker in te halen, als ik „Ja, dat doe ik meteen, je bent een held of je bent het niet!" zei Sherry. En zoals je ziet, was Sherry voor geen geruchtje vervaard. Hij greep zijn wagen en stormde op het langzaam omhoog- stijgende vliegtuig toe!! wachtte komt er gevaar voor ons doel en met moeite ontkwamen we aan een te- gengoal, een hard schot ging juist naast ons doel. Uit een aanval over links werd de bal vlak langs het S.-doel gespeeld, waar Kees Groen precies op tijd was om no. 2 in het doel te tikken: 20, na 20 min. Dan ontsnapte ons doel aan een groot gevaar, waarna T. weer door Hans weg was. De aanvallen vlotten wel, maar te onzuiver. Een vrije schop op ons doel werd afgeslagen. S. kan Bob en Harry niet voorbij komen. Een gloeiende kogel van Max ging juist naast. Uit een ge vaarlijke corner stompte Bertus de bal weg, waarna deze werd overgeschoten. Niek kreeg een schietkans, maar kreeg de bal niet in goede positie. S. probeerde het nog wel, maar kreeg geen kans. Einde 20, een mooie uitslag. De junioren hebben het lelijk laten zitten. Niet dat ze slechter voetbalden, maar Tex. Boys werkte er veel harder voor. Rob speelde vooral voor de rust prima. Jan speelde terug en Fokko was er niet: 01. Hans antwoordde direct door naar binnen zwenkende precies tus sen paal en keeper te schieten: 11. Na de rust was het helemaal mis. Het werd 31, toch nog 32, maar juist toen er pas goed gespeeld werd en er een kans scheen om in te lopen, was de losgelaten dekking achter de oorzaak van 42. Vol gende keer beter. Dat de adsp. te zwak waren, hadden we verwacht. A.s. zondag: Texel 1 en 2 vrij, even als de adspiranten. Junioren: Texel- Water vogels. TEXELSE BOYS-NIEUWS Tex. Boys 1-Schoorl 1 41. In de eerste helft waren de Boys regel matig in de aanval en deze drie kwartier werd hoofdzakelijk op de Schoorl-helft gespeeld. Dit overwicht werd echter niet ir de doelpunten uitgedrukt. Na 10 min. was het A. Boogaard, die met een be heerst schot de Schoorl-keeper Schreiner geen schijn van kans gaf: 10. Hierdoor geïnspireerd kwamen de Boys sterk in de aanval, doch door slecht plaatsen werden geen doelrijpe kansen geschapen. De weinige Schoorl-aanvallen leverden voor de Boys-verdediging geen direct gevaar op. In de 2e helft kwam Schoorl wat meer in de aanval, waardoor de strijd meer gelijk op ging. Na 15 min. werd A. Boogaard in het strafschopgebied op ongeoorloofde wijze aangevallen. De toegekende penalty werd door A. Boo gaard zuiver ingeschoten: 20. Vijf mi nuten later was het J. Boogaard, die een goed doorgegeven bal met een mooi dia gonaal schot de stand op 30 bracht. Schoorl kwam hierna in de aanval en hun moeite werd bekend doordat de Schoorl-linksbuiten H. Mooy de stand op 31 bracht, nadat de Boys-keeper eerst een zeer gevaarlijk schot op su blieme wijze uit zijn doel stompte. 10 min. voor het einde was het J. Boogaard, die na een snelle rush de stand op 41 bracht. Met de Boys in de aanval kwam het einde. Nadat de Boys nog door het bewuste oog van de naald waren gekro pen, door een vrije schop wegens hands van de Boys-keeper, welke vrije schop keihard tegen de paal werd geschoten. De junioren speelden thuis tegen Texel junioren. Dit is een spannende strijd ge worden. Tijdens de eerste helft waren de bezoekers iets in de meerderheid, door dat het plaatsen bij de Texel-junioren beter verzorgd was.'Beide partijen wis ten echter eenmaal te scoren. Na de rust waren de Boys in de meer derheid, hetgeen in 3 doelpunten werd uitgedrukt. Texel wist nog maar een maal te scoren, waardoor de eindstand 42 voor de Boys werd. Dit is een prima resultaat jongens. Ook de adspiranten a speelde tegen Texel a en ook hier kwamen onze jon gens als overwinnaar uit het veld. In een pittige wedstrijd werd de stand 31 voor de Boys. Zie je wel, Boys, dat met sa menspel veel meer valt te bereiken. Zondag a.s.: SVW 1-Tex. Boys 1; Boys 2 is vrij; Tex. Boys jun.-HRC b; adsp. vrij Terreindienst: A. Zoetelief en D. Maas. S.V.O.-NIEUWS Oosterend 1 verloor met klein ver schil, 43, van De Koog. De wedstrijd werd beïnvloed door de zeer slechte lei ding van de scheidsrechter. Met de rust had De Koog een schijnbaar veilige voor sprong van 41, maar na de rust kwam O. opzetten en wist de stand terug te brengen tot 43. Na afloop werd door Oosterend een penalty benut, welke door Kalis keurig werd ingeschoten. Dit omdat O. terecht protesteerde voor een geheid handsgeval binnen de beruchte lijnen. Oosterend 2 deed goed werk door met 42 van ZDH 2 te-winnen. Ga zo door, jongens. Onze adsp. a deden het prachtig tegen ZDH a. Door zeer goed spel in de voor hoede wisten ze met de rust door doel punten van Frans 2 x, Wim 2 x en Piet op 5te komen. Na de rust wist ZDH met een vliegend schot de eer te redden. Jullie kans blijft hierdoor nog behouden. Waar waren Sijb en Jan zaterdag. Blijf niet zonder meer weg, jongens, dit is niet leuk. Het bestuur ziet zich genoodzaakt het b-elftal terug te trekken. Hierdoor zijn er voor a meer gegadigden. Speel voor wat je waard bent om een plaats in a. Programma voor volgende week: SVC 2-Oosterend 2, 2 uur. Oosterend 1 en adspiranten vrij. S.V. DE KOOG De uitslagen luiden als volgt: De Koog 1-Oosterend 1 43; De Koog 2-Cocks- dorp 2 03. De Koog 1 is er dus in geslaagd om Oosterend 1 te verslaan. Wel diende Oosterend na de wedstrijd een protest in tegen het niet toekennen van een penal ty, die alsnog genomen en benut werd. Voor de rust was De Koog veel sterker, hetgeen in een 41 voorsprong resul teerde. Na de rust geloofde men het wel, wat Oosterend de gelegenheid gaf tot ge vaarlijke tegenacties. Zij liepen de ach terstand in tot 43, waarmee het einde kwam van een harde, maar niet onspor tieve wedstrijd. Het tweede leed een onverdiende ne derlaag tegen SVC 2. Voor de rust was De Koog 2 sterker, maar SVC doelpuntte al spoedig na het begin. Na de rust tegen de wind in was De Koog ook veel sterker, maar weer was het S. dat met twee af standschoten de Koger keeper verraste. De adsp. behoefden niet te spelen, doordat Oosterend b verstek liet gaan. ZETFOUTJE In het artikel van de Coöp. Boeren leenbank in ons vorig nummer is een klein zetfoutje geslopen. Er is vermeld, dat de Bank zich in 1954 aansloot bij de landelijke Raiffeisenbank, dit moet ech ter zijn 1904. V „Shell" haardolie PK wordt u geleverd door. J. C. Rab N.V Kantoorstraat 11 Den Burg/Texel tal. 42 Mocht hierboven geen „SHELL" PK detaillist in uw omgeving zijn genoemd, belt of schrijft u dan even Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V. Postbus 69. Den Haag. Tel. 070-18.34 00. toestel 202. Zet tekening, foto of diploma in een passende Boekhandel LANGEVELD 0E ROOIJ n.v. FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 24. Vele keren vertrok hij lang na slui tingstijd en Jane maakte er steeds meer een gewoonte van, om haar verblijf be neden te rekken, totdat hij verdwenen was. Dikwijls probeerde zij Joyce wat langer in de salon te houden, maar Joyce verlangde, na de lange dagtaak, naar huis. Jane vond het zelfzuchtig om haar dan nog in een lang gesprek te betrek ken. Minder moeite had ze, om Berkel te bewegen wat langer te blijven, maar iets weerhield haar om daar veelvuldig ge bruik van te maken. Zo gaf elk einde van de dag haar angst en maakte haar steeds ongeduriger. Berkel, die blijkbaar niets ontging, meende haar te moeten waarschuwen, wat minder hard te werken Ze leidde nu bijna geheel alleen de verkoopafdeling en de dames toonden een grote voorkeur voor haar advies. „U moet wat kalmer aandoen", zei Berkel ernstig. „Zo kan uw verblijf hier uw gezondheid niet ten goede komen". „O maar", lachte Jane. „Ik ben hier niet voor mijn gezondheid". Op hetzelfde ogenblik had ze zich wel op de tong willen bijten, vooral toen ze hem bevreemd de wenkbrauwen zag op trekken. Ze begreep, dat ze onder dat voorwendsel was aangesteld. Hoe anders te verklaren, dat ze zo ineens in Vorens kapsalon een dergelijke positie mocht be kleden en bovendien nog volslagen vrij heid van handelen had. Lieve help, het viel ook niet mee, om steeds in je rol te blijven en zeker niet tegenover Berkel. Ze lachte wat zenuwachtig, „nuja, ge zondheidJane was blij, dat men haar op dat moment nodig had. Berkel was nadenkend verder gegaan, ze zag duidelijk dat hij niet tevreden was over haar uitlatingen. In haar onrust zocht ze later afleiding bij Joyce, die juist haar cabine voor het einde van de dag afsloot. Het was of ze een plotselinge ingeving kreeg, toen ze aan Joyce vroeg. „Bel op naar huis Joyce, zeg dat je bij mij blijft eten? Ik zal een lekker etentje van de kok laten komen, ja?" Jane had ineens het gevoel gehad, dat er iets moest gebeuren en hoopte van harte dat Joyce zou toestemmen. De dringende vraag tekende zich duidelijk op haar gezicht af en de ogen van Joyce begonnen verdacht te glanzen. De kame raadschap, die Jane zo spontaan aanbood, ontroerde haar. „Je bent een schat, Jane", zei ze zacht. „Ja, ik blijf, we zullen het leuk hebben samen". e „Vind je het goed, dat ik Berkel ook uitnodig", vroeg Jane. Joyce bloosde donkerrood. „Hij zal waarschijnlijk weigeren", zei ze schou derophalend. „Hij kan zich immers niet veroorloven, al te vertrouwelijk met het personeel om te gaan". „Dat kan met ons wel", zei Jane ge wild luchtig, maar haar hart bonsde van onverwachte sensatie. Opeens wist ze, hoe ze het probleem Berkel-Joyce moest aanpakken. Ze vond dit nu veel belang rijker dan haar onderzoekingswerk. Hier kon ze resultaten bereiken. Berkel had immers Joyce nog nooit goed aangeke ken. Nu zou hij haar in een heel nieuwe situatie ontmoeten en dat moest stellig een goede uitwerking hebben. Langzaam liep ze op Berkel toe en op gewone toon, waaruit ze slechts met moeite de spanning wist te weren, nodig de ze hem uit voor een gezellige maaltijd op haar kamer. Blij verrast keek hij haar aan. Jane schrok van de gretigheid, waarmee hij op haar verzoek inging. Een beetje meer timide zei ze, dat Joyce er ook aan zou deelnemen. Even zag ze een lichte teleurstelling in zijn ogen ko men, dan keek hij alsof hij haar beweeg- ïedenen begreep en knikte vrolijk. Jane wist dat hij een verkeerde uitleg gaf aan haar gedrag, maar voorlopig bracht ze daarin geen verandering. Een half uur na sluitingstijd waren ze al op haar kamer bijeen. Jane had de tafel uiterst zorgvul dig en gezellig gedekt. Een kort ogenblik greep de ontroering haar aan. Als het Rudy eens was waarvoor ze dit welkom bereidde. Doch deze avond moest ze alle zware gedachten maar eens opzij zetten. Ze was nog jong en had toch ook wel een klein beetje recht op levensvreugde. Bo vendien was ze aan haar gasten verplicht, om zo opgewekt mogelijk te zijn. Voor de juiste sfeer was dit beslist noodzake lijk. Joyce moest immers uit haar gewo ne isolement worden gehaald, dan zou haar aantrekkelijkheid pas goed aan de dag treden. Neuriënd had ze de laatste toebereid selen gemaakt, verheugd, dat ze na maanden van eenzaamheid eindelijk eens echte vrienden op haar kamer zou ont vangen. Voor één avond zou ze haar zware taak vergeten. Er waren trouwens vele wegen, die naar Rome leiden. Mis schien kwam ze op deze avond veel meer te weten, dan tijdens de oppervlakkige gesprekken beneden in de salon. Ze had Berkel en Joyce naast elkaar geplaatst en zelf recht daar tegenover plaats genomen. Ze waren alle drie een beetje vrolijk en baldadig. Berkel vroeg aan de dames, om hem nu ook te tutoye ren, dat was veel gezelliger. Joyce bloos de diep, bij de eerste maal dat ze zijn naam, Roland, uitsprak. Er was een war me klank in haar stem, waarvan hij ver rast opkeek. Hij had al meerdere keren met een zekere verwondering naar Joyce gekeken. Zij zag er in haar eenvoudig maar elegant japonnetje zo heel anders uit, dan in de wel aardige, maar altijd eendere japonschort, dat ze in de zaak droeg. Joyce ontpopte zich als een prettige beschaafde tafeldame, die over vele on derwerpen kon meepraten. Berkel had het gevoel, dat hij haar nu pas leerde kennen. Als gastvrouw was Jane bijzon der met zichzelf ingenomen. Dat had ze toch prachtig voor elkaar gebracht. Het was overduidelijk, dat Roland vanavond in Joyce een geheel nieuw meisje ont dekte. En Joyce bloeide op onder die complimenteuze aandacht. Haar ogen straalden als sterren en telkens klonk haar parelende lach, die op de anderen aanstekelijk werkte. Wanneer Jane in haar ogen keek, zag ze daarin een nog niet overwonnen verbazing en een innigt dankbaarheid. Gelukt.Geluktjuichte Jane inwending en ze genoot intens van de ge zellige en kameraadschappelijke sfeer. Op dat ogenblik zwaaide de deur open en Vorens keek verbaasd de kamer rond. Dan leek hij een besluit te nemen en stapte ongenood de kamer binnen. Hij scheen de verwonderde gezichten, waar op duidelijk stond te lezen, dat hij niet welkom was, niet op te merken en lachte gemaakt joviaal. „Ja, toe maar, neem het er eens van. maar gun een eenzame vrijgezel ook wat van deze overvloed". Hij wreef over dreven in zijn handen. „Ik hoef niet te vragen of ik welkom ben, dat spreekt vanzelf. Ik zie dat er een heer ontbreekt en dat gemis zal ik, ongetwijfeld tot jul lie grote vreugde, aanvullen". Vorens lachte bulderend om zijn eigen geestigheid. „Zo zo", bast hij verder, ter wijl hij bij het verblufte gezelschap aan tafel schoof. „Rechts heb ik al twee tor telduifjes, als ik het goed zie en links zal ik de zaak in evenwicht brengen, niet waar liefje?" De laatste woorden waren tot Jane ge richt en gingen vergezeld van een knip oogje, terwijl zijn hand over haar arm gleed. Jane voelde een rilling van weerzin door zich heengaan, doch ze wilde een onaangename scène voorkomen. Ten slotte was Vorens eigenaar van deze zaak en hij meende waarschijnlijk in zijn recht te staan. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4